.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

11 Mayıs 2018 Cuma

IRAN'A KARŞI SAVAŞ

İran'ın temel politikası tarih boyunca fars yayılmacılığı olarak Pers imparatorluğunu canlandırmak olmustur. İran islam devrimi pekçok kimsede İran'ın artık ümmeti önceleyen İslami bir siyasete yöneldiği izlenimini uyandırmışsa da İran tekrar kadim kodlarına dönmüştür.
İran şiilerin yaşadığı butun coğrafyalar ile yakından ilgilenmektedir. Şii politikası öyle bir raddeye gelmiştir ki İran bugün kendisini 5 ülkeye yayılmış olarak tanımlamaktadır. İran, Irak, Suriye, Lübnan ve Yemen...
Bu durum Arapları endişeye sevk etmiş ve denize düşen yılana sarılır kabilinden çareler aramaya başlamışlardır. Iran'ı durdurabilmek için ABD ve Israile yanaşmışlardır.
Arapların bir diğer endişesi de Türkiye'ye karşıdır. Eski Osmanlı devletinin canlanma endişesi ile yine aynı sekilde kendilerince Türkiyeyi durdurmak için PKK ve diğer bölücü örgütleri desteklemektedir. Türkiyenin Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonlarını da Türkiye Suriyenin toprak bütünlüğüne saygılı olduğunu açıkça ilan etmesine rağmen bu operasyonları işgal olarak nitelemektedirler. Arap ulkeleri ABD, Rusya ve diğer batı ülke askerlerinin varlığı ve işgali karşısında ise suskun kalmaktadırlar.
Israil iki gündür Suriyedeki İran ve rejim güçlerine ait hedefleri bombardıman etmeye başlamıştır. Yani iki gündür fiili bir savaş başlamıştır. Bu savaşın hızla yayılma ihtimali mevcuttur. Gaybi kaynaklarda Israilin Şam üzerine yürüyeceği belirtilmistir. Iran'ın Hürmüz boğazına saldıracağı ve büyük bir savaşın ortaya çıkacağı söylenmiştir.  Bu durum hızla başta ABD olmak üzere batı ile Rusyanın karşı karşıya gelmesine yol açacaktır.
Türkiyedeki erken secimleri de bu bağlamda alınan bir tedbir olarak okuyoruz. Taraflar bellidir. Türkiyenin beka savaşında herkes tarafını belli etmektedir.
Batı, Iran'daki savaşta Azerileri ayaklandıracaktır. İran kuzey ve güney olmak üzere ikiye bölünecektir. Bu savaşta Türkiyenin durumu kritik bir konumda olacaktır. Türkiye icindeki batı yanlısı güçlerle milli güçler arasındaki çatışmaların seyrine göre yönünü tayin edecektir. Bu durumu yansıtan bir çok gaybi haberi meraklıları blogdan araştırabilir.
İslam alemi hızla Bediüzzaman'ın ifadesiyle kendi zamanına kıyasen "bundan bir asır sonraki zulümat"ın içine girmektedir.

33 yorum:

 1. İsrail'de düzenlenen Herzliya konferansında konuşan İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman Mesihin yakın bir tarihte gelmesini beklediklerini soyledi. (Milli Gazete)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Mesih gelsin bizde istiyoruz o zaman bakalım ne yapacaklar. Sevgili peygamberimize s.a.v yaptıkları gibi red mi edecekler yoksa öldürmeye mi kalkacaklar, yoksa imana mı gelecekler hep beraber göreceğiz inşallah.

   Sil
 2. hadis var katili katlolunmakla müjdele diye....
  bu iran ebu azrail haşdii şabii lübnan hizbullahı gibi katil sürüleri ile baascı esed in yanında la ilahe illallah diyen müslümanları katlettiler ırz ve namuslarını kirlettiler mallarını yağmaladılar...rusun desteğini alıp bizede diş lerini gösterdiler...... şimdi o dişleri kırılacak o öldülen kirletilen masumların arza çıkan ahları karşılık bulacak iran devleti dehşetli bir darbe yiyecek her nekadar amarikan 5 filosunun ve suud donanması körfeze batsada israil füzeler yesede sonuç pek değişmeyecek
  iranın vurulmasına rusun bir şey diyeceğini sanmıyorum çünkü trump gözünü kararttı kuzey kore ile anlaştı rusun 160 milyon nufusu 3 trilyon dolar gsmh si var arazisinim %60 ı tarıma musait değil natonun ise 1 milyar nufusu 40 trilyon gsmh si var rus iranı feda eder çaresi yok
  ....iranın parçalanması söz konusu olacak inşallah devletimiz tebriz mehabad makü gibi güney azeri topraklarının kürtler tarafından işgal edilip bir ucu hazarda bir ucu akdenizde bir kürt devletinin kuruluşuna engel olur....

  tabii hükümet içinde seçime kadar bir darbe bir kalkışma daha yapılmassa
  bir kısım insanlar doların durması abd nin bizi affetmesi(sözde) için erdoğan gitmeli diyorlar
  erdoğanın gitmesi onların bizimle ilgili planlarının iptalini değil tacilen uygulamalarına sebeb olur çünkü bu devletin kapasitesini gördüler
  erdoğan bir olağanüstülük olmassa ilk turda seçilecek
  o durumda fetö ne demişti
  "Haçlının ülkenizi işgal etmesi, çok tehlikeli değildir; çünkü sizin ve onların arasında kırmızı çizgiler vardır. Bir kere onlar, sizin kadınlarınıza kızlarınıza ilişmezler, mâbedinize ilişmezler; ilişmemiş Haçlılar."
  bu lafın edilmesinin sebebi fetö ekibinin başı çektiği cephe bu seçimde istedikleri sonucu alamazlarsa planlarını bize ele veriyor.. seçimden uygun bir sonuç alamazlarsa anadolunun gavur tarafından işgalinin arzu ve planından haber veren düşüncedir bu söz
  şu seçimde mukadder sonuç olan alt olmaları yenilmeleri halinde türkiye ye abd ve batı eliyle zarrap mahkemesi sonucunu lobileriyle etkileyip bu ülkeye ceza kestirip devletin uçaklarına gemilerine varlıklarına gavur marifeti ile limanlarda haciz konmak isteyecekler ülkenin itibarının sıfırlanması için çalışacaklar
  o da olmazsa suriyedeki ırakdaki gavurun namlusuna güvenecekler..ve gavur kendilerine neyi verirse ne kadar toprak takdir ederse onu onların adına bir vali gibi yönetmek isteyecekler.

  YanıtlayınSil
 3. ben azerilerin iran devletine karşı ayaklanacağını sanmıyorum
  iran bugün şii olduysa şah ismail ve dedeleri sebebdir bunlarda türktür
  bunlarda mezhep taassubu milliyetin önündedir
  kürtler ve hazar kenarındaki bazı türkmen ler belki ayaklanır ama güney azerbaycan ayaklanmaz sanmıyorum

  YanıtlayınSil
 4. İsrail'de düzenlenen Herzliya konferansında konuşan İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman Mesihin yakın bir tarihte gelmesini beklediklerini soyledi. (Milli Gazete)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu doğrudur. Hem de binlerce yıl önce Beni İsrail kohenleri tarafından haber verilmiştir. Yalnız bir eksiği var. O rivayet nesilden nesile aktarılırken mana kaybına uğramış. Menfi mana müsbete dönüşmüş. Yahudi heayaline göre yontulmuş. Nasıl Mesih'i ilk gelişinde, Davud Aleyhisselam gibi eli kılıçlı dünyevi gücü olan bir Peygamber bekledilerse ve Hz. İsa'ya (as) inanmadılar ahir zamanda da öyle olacak. Yani bizimkilerin Mehdi beklediği gibi. Beklenenler gelir ama Duhan'dan ve gafletten görülemezler.

   O rivayetin özü doğrudur. Mesih nüzul edince İsrail devleti kurulacak. Onlar bu ihbarı ve rivayeti aşağılık emelleri için müsbet manada aldılar ve beklediler. Devlet kuruldu ama Mesihleri ortada yok. Mesih gelmemiş olsaydı onlar devlet kurabilir miydi? Oysa kohenler onların Deccali çıkarıp ortalığı fitneye boğunca Mesih'in o fitneye karşı geldiği sırada devlet kuracaklarını haber veriyorlar. Az bilinen bir şey nüzul bir kerede olmaz. Bölüm bölüm kısım kısım. Ve Mesih öyle yapar. Onların gözü perdelendiği ve beyinleri dumanlandığı için anlayamazlar. Bizim Mehdi avcıları gibi.

   İşin bir başka tarafı bu haber Hıristiyan Avangelistleri tavlamaya yönelik. Mesih gelecek numarasiyle kendilerini hizmet ettiriyorlar. Salakların bilmedikleri bir şey var. O Mesih nüzul etti. Ve cemaati işbaşında. Onların altını oyacak planı uygulama çabasındalar. Yani dünyayı Deccal fitnesine boğan Yahudileri cezalandırmak ve dünyaya sulhu ikame için harıl harıl çalışıyorlar. İhtiras ve hırslara göre Mehdi ve Mesih’in gelmeyeceğini çok kimse bilmez.

   Yahudilere zillet ve meskenet cezasının yeniden gelmesi fitneleri zamanımızda olduğu gibi zirve yapınca. İsrail fitneleri ile 4 nala yok olmaya gidiyor da haberleri yok. Çoğa ama büyük çoğu gitti çok az ama çok az kaldı. Onların sonu çok yakın.

   Sil
  2. Bugün Yeni Akitte Abdurrahman Dilipak yazıyor. Israilde siyonistler mabedin inşaası ile Yehuda krallığının ihya edileceğini düşünürken karşıt görüşte olan musevilerin de bunu Israilin sonu olacağını öngörmektedir.

   Sil
 5. Bunların beklediği mesih zaten deccal olacak. Adamların bütün planları deccalı kürsüye çıkarmak. Yeni dünya düzeni dedikleri olay zaten deccaliyete hizmet.
  Bunlar deccalı mesih,
  Hz. Mehdiyi deccal ve Hz. İsa’yı da yalancı peygamber ilan edecekler.
  Allah sonumuzu hayr eylesin.
  Sonuçta Zafer islamındır.

  YanıtlayınSil
 6. Nida geliyor mu ramazanda arkadaslar

  YanıtlayınSil
 7. Sürekli gelecekle ilgili tarih veren bir şahıs var, verdiği tarihleri neye göre verdiği bile belli değil. -ecek acak kelimeleri ile kurduğu bu senaryolar kesin gerçekleşecekmiş bir de bize çözümler sunuyor. Mustafa bey, yaptığım yorumları silip bu şahısın yorumlarını yayımlamak ne kadar samimiyetsiz olduğunuzu göstermiş oldu. Bloğunuzun en kısa sürede kapanması dileğiyle güle güle.

  YanıtlayınSil
 8. Ümmetim içerisinde Mehdi vardır. O zuhur edip, beş, yedi veya dokuz yıl yaşayacak. (Süredeki tereddüt, hadisin senedinde olan Zeyd’in tereddüdünden dolayıdır)...Sünen-i Tirmizî, hadis: 2158
  şöyle bir yorumum var zuhurdan sonra 9 yıl yaşayacaksa yaşı bayağı ilerilerde yani yaşlı iken zuhur ihtimali de var hadiste.Belki çıkması ,zuhuru birden fazla olacak.Belki bu gaybetten de kaylaklanıyor olabilirde.

  YanıtlayınSil
 9. ABD nin Kudüs' ü Israilin baskenti olarak tanıma kararının ardından bugün elçiliğini Kudüs'e taşıyor. Bugün Filistinlilerin Nekbe günü..
  Türkiyenin Kudüs karşısında takındığı tavır ise Arap Birliğini rahatsız etti. Arap birliği genel sekreteri sözcüsü Afifi Türkiyenin Kudus konusunda Arap birliğine ders veremeyeceğini belirterek kınadı.
  Işte arapların son hali...

  YanıtlayınSil
 10. John Brass'ın Afganistana büyükelçi olarak görevlendirilmesinin ardından patlayan bombalar arttı. Bass Taliban, El Kaide ve insan kaçakçılarını kullanarak Iran üzerinden göçü körüklüyor. Maksat İran ile Türkiye arasında rahatsızlık oluşturmak... Diger yandan 4 milyon Suriyelinin ağır yükünü Afganistandan gelenlerle daha da ağırlaştırmak..

  YanıtlayınSil
 11. Mustafa Bey. Bu Mehdi Erbakan mı nedir bu şahsın saçma yorumlarını yayınlamakla amacınız ne. Temeli mesnedi yok saçmanın saçması bu yorumları yayınlamakla forumun kalitesini düşürüyorsun. Kalite düşüyor. Bu saçmalıklar devam ederse şahsen ben artık bu bloğa veda edeceğim ve benim gibi düşünen çok kişi olduğunu tahmin ediyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bir bahçede neden çiçekler yanında dikenlerin de olduğunu düşünmenizi diliyorum.

   Sil
  2. madem bir bahcede dikenler de olacakmış, o zaman erdoğan aleyhinde yazılan yazıları da yayınlayın. neyin gül, neyin diken olduğuna da okuyanlar karar versin.

   Sil
  3. Sizi Cumhurbaşkanına hakaret suçu islemekten korumaya çalışıyorum fena mı? Eleştiri ile hakareti birbirinden ayirdemeyenler için mecburum. Derdi hakaret etmek olan girer twitter'a oradan istediğini yazar. Sonra da bunun sonuçlarına katlanır. Ama bu blogta böyle bir özgürlüğün olmadığını peşinen ilan edeyim.

   Sil
  4. Ve sabret, muhakkak ki Allah, muhsinlerin ecrini zayi etmez.Hud suresi-115
   Bahcıvan bir gül için bin dikene su verir.
   Dünyada siyonistlere karşı dik duran tek liderle övünmek yerine,aleyhinde olmak İP'siz SP'sız ve CHaP'sızların yapacağı bir şey.
   Dünya beşten
   Hilal haçtan
   Erdoğan mevcud liderlerden büyüktür.

   Sil
  5. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

   Sil
  6. Ismet ozel bu sozu hangi baglamda söylemiş bilmem ama bu alıntı sağa sola hakaret edenlere meşruiyet kazandırma amacı taşıyor.

   Sil
  7. erbakan kardes .yazdigin hadis sahte siyah sancagi anlatir. iraktan cikacak rafizi şia kokenli moğolvari yikim yapacak źumreyi.

   horasani yada seysabani yani.ayni gun sufyaninin 3. çikişi.

   dunya tr den ibaret değildir kardeşim. yanliş yapiyorsun.

   jim carry nin 21 ve leonardo dikabrio nun zindan adasi filmini izlesene.

   kusura bakma ama durumun onlara benziyor.

   kudus un kabenin bagdatin medinenin yemenin vs dongusu olmaz.

   oldu diyelim.o zaman arablar da dongusel turkler olur. arablar yok olma seviyesine gelecek.

   şimdi biz yok olma seviyesine mi gelecez. arablara bir sey olmayacak yani.aynen devam.oylemi?

   armagedon sureci kureseldir.tr yasanip bitecek bir hadiae değildir.

   iranlilarda senin gibi duşunuyor ya.

   bu dusunceyle iste moğolluk yapacaklar ya.

   yapmayin etmeyin. yanildiģinizda altindan kalkamazsin.

   Sil
 12. meshur hadiste "beytil makdisin imari " denmiş hadiselerin başlangici için.

  elçiliğin taşinmasi bu olay olabilirmi?

  bilmiyorum .belki.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. TR ye Allah'ı kandırma çabası isnad etmek...
   Daha önce TC den sonra TR geleceginizi okumuştum. Sürç-ü lisan mı bilmem.
   Türkiye eğer İslam ve müslümanlar için bu kadar çaba sarfederken herhalde Türkiye düşmanları dogru taraf olduğu izlenimi ortaya çıkıyor.
   Baba, ogul, torun Erbakan hanedanlıgını mı istiyorsunuz?
   Erbakanin hakkını yemek istemem ama netice de yapabildiği ortada bir zattır. Bu kadar abartmanın alemi yok. Ogul Erbakanın suzin beklentiniz kadar bir kapasitesinin olduğuna dair şimdilik bir emare yok. Ancak Allahın takdirine iman ederiz.

   Sil
  2. Darılma ama şimdiye kadar sizin absürd yorumlarınızı elestirmeye de gerek görmüyordum. Absurd bir örnek vaka olarak insanlar okuyabilir diye düşünüyordum. Ancak bu düşüncelerinize onay verdiğim anlamına gelmiyor. Kendi fikrimi beyan edeceğim. Fikirlerine evet, ama devlet büyüklerine hakarete hayır. Bu uslubun size ve fikirlerinize bir faydası yok. Keskin sirkenin zararı kendisinedir.

   Sil
 13. mehdinin ikinci çikişi yani nidanin olacagi ramazan fitnelerin bitişi olarak belirtilmiş hadislerde.

  bu çikiştan evvel halkin 1 yil aç kalacaği fitnelerin ebka esheb ve sufyani arasinda 1 yil sureceği gibi alametleri gozonune alirsak bu ramazan buyuk hadiselere gebe diyebiliriz allahu alem.


  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. bence bu seçimler o fitnelerin başlangıcı olabilir. sizin de dediğiniz gibi sufyani ve diğerleri arasında 1 yıl surecek çekişmeler seçimler sonrası erdoğanın
   iktidarı bırakmakmamak için türlü oyunlara başvurması ve ülkede iç karışıklık çıkmasıyla izah edilebilir. admin bunu yayınlasın da görelim ne kadar özgürlükçüymüş.

   Sil
  2. Birileri sandık herşey değil demişti. Iktidar bizce sandık ile gelmeli ve gitmeli. Kiminin demokrasi anlayışı sokak hakimiyetidir. Biz milletin hakimiyeti diyoruz. Milli menfaatler önce gelir. Neyin özgürlüğü?

   Sil
  3. Birileri sandık herşey değil demişti. Iktidar bizce sandık ile gelmeli ve gitmeli. Kiminin demokrasi anlayışı sokak hakimiyetidir. Biz milletin hakimiyeti diyoruz. Milli menfaatler önce gelir. Neyin özgürlüğü?

   Sil
  4. Türkiye'de bir sene süren kıtlık olacağı mı işaret edilmiş Allah-u a'lem .. Kaynak nedir?

   Sil
 14. 50 den fazla şehit 2000 yaralı... Trump'ın sebep olduğu hal... Filistin ağlarken Arap birliği etkisiz sözlerle göz boyuyor. Arap liderleri arap halkını temsil etmiyor.

  YanıtlayınSil
 15. Mustafa Bey her görüşe yer veriyorsunuz.Ben çok istifade ediyorum.Dini meselelerde ki
  duyarliliginiz takdire şayan.İnşallah şeyden hayır çıkar,Kudüs meselesi ittihad ı İslam'a vesile olur.

  YanıtlayınSil
 16. https://www.seslimakale.com/videodetay/mete-yarar--aklima-kurt-dusurduler-26467
  Suriye olayları başladığından beri dikkat ediyormusunuz tarih tekerrür ediyor sadece gazete haberlerini bile takip ediyorsanız tabi ki dikkatlice,bakın el Bab Münbiç diğer yerler ya 100 yıl önce çıkmışız ya 100 önce girmişiz ya 500 yıl(Dabık ) müthiş benzerlikler var tabiri caizse devletlerin 5 yıllık 10 yıllık pilanları var ya? kaderinde ilginç planları var. 1. Dünya savaşındaki aynı oyun aynı senaryo aynı oyuncular sadece dede torun farkı var o zaman dedelerimiz vardı şimdi torunlar yani bizler varız.Bu linkteki yazıyıda bide böyle okuyun...

  YanıtlayınSil