.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

20 Ocak 2018 Cumartesi

AFRİN HAREKATI BAŞLADICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Afrin operasyonu sahada fiilen başladı" açıklamasının ardından Türk savaş uçakları Afrin'deki hedefleri vurmaya başladı. TSK, harekatın adını Zeytin Dalı olarak duyurdu.
Açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 'Zeytin Dalı Harekatı' başlatılmıştır." ifadeleri kullanıldı.
TSK, bölgedeki PYD/PKK hedeflerinin yanı sıra DEAŞ'a ait hedeflerin de vurulduğunu, PYD/PKK'nın sivilleri canlı kalkan olarak olarak kullandığını duyurdu. Açıklamada örgütün teröristleri, sivillermiş gibi gösterdiği bilgisi verildi.
Türk savaş uçakları, Afrin'in Türkiye sınırı hattındaki Cinderis beldesine bağlı Celeme, Himdiye, Haclar, Freriye ve Tel Sellür köylerindeki PYD/PKK'ya ait gözlem noktaları ve hedeflerini bombaladı.

Özgür Suriye Ordusuna bağlı birliklerin bir kısmı, terör örgütü PYD/PKK'nın Afrin'de işgal ettiği alanlara girmeye başladı.
 
Erdoğan duyurmuştu: Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır. Bunu Münbiç takip edecek. Madem Münbiç'te bize verilen sözler şu ana kadar yerine getirilmedi, bunun gereğini yapmamıza kimsenin söyleyecek sözü olamaz.
Başbakan Binali Yıldırım, "Şu an itibariyle kahraman silahlı kuvvetlerimiz bir süreden beri milletimizin bölgedeki vatandaşlarımızın başını ağrıtan Afrin'de yaşayan Arap, Kürt, Türkmenlere zulüm eden PKK, PYD, YPG ve DEAŞ  unsurlarını, teröristlerini yok etmek için havadan harekata başlamıştır. Allah mehmetçiğin, kahraman askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ: "(Zeytin Dalı Harekatı) Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı ile bu harekatı başlatmıştır. Harekat süresince de bu temel ilkelere riayet edecek ve harekatın hedeflerine başarıyla ulaşmasını müteakip bölgeden ayrılacaktır. Türkiyenin başlattığı bu harekat, Suriye devletine, Suriye halkına, Suriyenin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine, bölgede yaşayan Türkmen, Kürt ve Arap kardeşlerimize karşı bir harekat değil, DEAŞ, PKK, PYD ve YPG terör örgütlerine karışı başlatılmış bir harekattır."

144 yorum:

 1. 113 PYDhedefinden 108'i vuruldu.
  Amerikanın kullandığı Minniğ havaalanı bombalandı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hayırlı olsun dileğimiz ileride bu bölgenin halk oylaması ile türkiye ye ilhakı
   tanıyan tanır tanımayan tanımaz

   Sil
 2. Allah ordumuzu muzaffer etsin. Bu ordu İslam'ın ordusudur. Bu ordu mazlumların ahını zalimden çıkaran ordudur.

  Alemlerin Rabbi Allah'a hamd olsun!

  YanıtlaSil
 3. Afrin harekatı tam tamına 15 ay gecikmeyle düzenleniyor. Bu gecikmenin en büyük sebebi Türkiye’nin içindeki Siyonist vekili ABD-İngiliz-İsrail-Alman kuklalarının her defasında çıkardığı engeller yüzünden. Tabi medyanın ve üniversitenin bazı algı ajanı kalemlerinin katkısıyla.

  Afrin operasyonu ahir zamanında olacağı bildirilen ve 1. Körfez harekatı ile başlayan ve bugüne kadar 3-5 milyon Müslümanın ölümüne yol açan melhemelerin üçüncüsünde yer alan sıradan bir operasyondur. Biz daha önce Irak’a kaç kez girip çıktık. Bu operasyon da öyle bir şeydir. Onu önemli yapan ise 60 ülkenin katıldığı Körfezle harekatıyla başlayan yangının bütün bölgeyi kapsadığı zamana rast gelmesidir. Bir kaç bin kişilik terörist grubuna karşı yapılan bir harekattır. Bu teröristler TC’nin 90 yıllık manevi günahlarının sonucudur. Siz kalplerdeki iman duvarlarını yıkarsanız faturası ahir zaman fitnelerinden Ye’cüc ve Me’cüc’ü netice verirsiniz. Bunun başlangıç tarihi ise Kur’an’a göre 1961. “Nihayet Ye'cüc ile Me'cüc'ün önü açılır ve herbir tepeden akın ederler.” (Enbiya/96)

  Önce Türklerin içinden çıkan kızıl (hamra) tehlikenin daha sonra Kürtlere sirayet ederek bütün dünyanın başına bela olur. Suriye de aynı günahın bedelini ödüyor. İsrail’in oyununa gelip Öcalan’ı senelerce besleyen ve İsrail’in gönderdiği silahları ona verdiren Suriye bunun faturasını yine içinden çıkan teröristlerle ödüyor. Hadiseye böyle bakmak lazım.

  Üçüncü melhemenin düşük yoğunluklu sayısız çarpışmalardan olacağı özelikle belirtilmiştir. Herkes büyük harpten bahsediyor. Dev aynasında Türkiye’ye bakıp ahkam kesilirken zavallı 3-5 milyon şehidi unutup 20 milyon insanı yerini yurdunu terk ettiği ve bölge ülkelerinin bütün parasını silaha yatırarak Siyonist silah tüccarlarını zengin ettiğini unutuyor. Meseleye Türkiye merkezli bakılıp alem-i İslam’ın acısı es geçiliyor. Bu ahir zamanın fitnesi olan Duhanın yol açtığı zaaftır.

  Ancak 2013’te Tunusla başlayan ve Mısır’da söndürülen Arap Baharı’nın bizdeki yansıması olan çapulcuların gezi gösterisi ile art arda gelen komploları biiznillah Mehdiyetin verdiği manevi güçle atlatan Türkiye’ye kader-i İlahi intikam alma fırsatı veriyor. Bu aynı zamanda 1914-1918’in intikamı olacak bir fırsat. Yani, başına bela edilen Küçük Deccalin yol açtığı sayısız fitnelerin Siyonistlerden hesap sorulmasıdır. Yani bu vesileyle Kur’an’ın “zillet ve mesket” olarak nitelediği akıbeti Yahudiye yeniden yaşatmaktır. Bunun ilk adamı Bab operasyonu, 2. adımı Afrin oluyor. Göreceksiniz şu veya bu yakın tarihte İsrail bütün bu fitnelerin faturasını öderken bugün yaşanan olayların ona takaddüm ettiğini göreceksiniz. Siyonist İsrail’in, dinsizlikle yol açtığı Ye’cüc ve Me’cüc’ün son olarak Kürt kanadının kartıyla 50 yıldır oynaması ona Selahaddin Eyyübi tokadı olacaktır. Göreceksiniz, ABD kendi içindeki kavgada Mesihi kanadın bir ayak oyunu üzerine can havlıyla oyuna Kürt fitnesiyle katılacak İsrail aniden çok ağır darbe yiyecek. Kimden? Cehcah’tan. Mehdi’nin has kumandanından.

  Şu unutulmasın ahir zamanda olan her hayırlı olay Mehdi’ye ve Mesih’e izafe edilmesi onların fiili işin içinde olduğundan değil, zamanlarında meydana gelmesidir.

  YanıtlaSil
 4. zetin agaclari tanidik geldimi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette daha ilk duyduğumda bu hatırıma geldi.

   Sil
 5. 113 PYDhedefinden 108'i vuruldu.
  Amerikanın kullandığı Minniğ havaalanı bombalandı.

  YanıtlaSil
 6. Yunanistanın kalanımmış adasında neler oluyor

  YanıtlaSil
 7. Yunanistanın kalalimnos adasında neler oluyor

  YanıtlaSil
 8. Geçenlerde Erdoğan Fransa’ya gitti. Ve füze anlaşması yaptı. Bu benim tuhafıma gitti. Niçin diye? Bu Fransa Cumhurbaşkanı Macron Türkiye’de iyi irdelenmeyen bir portre. Adam küresel sermayenin has adamı. Küreselcilerin finans dünyasından geliyor. Üstüne üstlük yıllardır Fransa Kürt tahrikçiliğinden sabıkalı bir ülke. İngiltere ve Almanya’nın Avrupa’da sesi kısılırken parlatılan bu adamın küresellerin maşası olmasının sebebi ne olsa gerek? Fransa yıllarca Lübnan ve Suriye’de etkisi olan bir ülke. Ve Ortadoğu’da çevrilen nema dolabından faydalanmak için çırpınıyor. Ve o dolabı çeviren küresel sermaye Macron’u başa getirdi. Unutulmasın bu Fransa Humeyni’yi besleyip İran’da başa geçiren ülke. Almanya ile? Niçin? Bu iki ülkenin İran ile çok sıkı ekonomik ilişkileri var.

  Türkiye’nin doğusunun Kürt-Erkeni devletçikleriyle bölünmek istenmesinin asıl sebebi de İran ve Körfez petrolünü oradan Karadeniz’e nakledip Avrupa taşımak içindir. İran bu planın içinde yer aldı. Ve şimdi İran Akdeniz’e ulaşırken Almanya ve Fransa kiminle rekabet halinde. İran Afrin’e müdahaleden rahatsız. O zaman Fransa devreye giriyor. Bağlantısı nedir? Dikkat edilirse bütün bunlar aynı zamanda Büyük İsrail için bölge ülkelerinin parçalanma stratejisine uygun. Yani Yahudi merkezli küresel sermaye her yandan müdahil oluyor.

  Fransa şimdi Afrin’in ve teröristlerin kurtarıcı meleği rolünde.BM Güvenlik Konseyi’nin acilen toplantıya çağırarak. Demirel’in ünlü bir taktiği vardır. Neyin olacağını görebilmek için önce neyin olamayacağını görmek lazım. Bu Türkiye için şimdi geçerli. Önce kiminle dost olamayacağımızı veya işbirliği yapamayacağımızı anlayalım. Gerisi kolay. Maskeler aşağı insin ki, kim kimdir bilelim. Ha söyleyeyim onların Türkiye’de tek dostu vardır halkçılar ve Kemalistler. Bakmayın car curt ettiklerine. Kafa aynı kafa. Bin yıllık mazi batı şakşakçılğı için inkar edilmedi mi? Bak adamdaki lafa: “Fakir ailelerin çocuklarını Afrin’e gönderip öldürüyorlar” Bu söz kime yarar. Ve kiminle neyin olmayacağını göstermez mi?

  YanıtlaSil
 9. zeytin dali çok manidar

  YanıtlaSil
 10. Bölge zeytin ağaçlarının hayvancılığın olduğu çok verimli bir bölgedir.aynen katılıyorum hadiste buna sanki dikkat çekmek istemiş Allah Resulü

  YanıtlaSil
 11. Sanki bana siyah sancaklılar türk ordusuymuş gibi geliyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siyah sancaklılar Mehdi Erbakan’ın Erbakan vakfının kara bayraklarıdır. Bunu da zaten vakfın bayrağının renginin neden siyah renk olarak seçildiğinin cevabı olarak anma toplantısında ifade etmişti.

   Süfyan deccal Feto’nun “yanaklarında sakal olmayan” “parlak şagirt” Kelb ordusu olan FETÖ saldırdığında bu orduyla karşı çıkışla savaşılacak ve 313 kişiyle Bedr harbi yapılacak.

   Türk ordusu ise Kur´ân’da İbrahim peygamberin babası “´Âzer” diye anlatılır. Medyada “‘Asker” denilen kurumsal manadır (genelkurmay başkanları da Hz Peygamber’in amcası olan döngüsel Ebu Talib’dir). Buna göre de durum ortadadır yani hakikatı da akıbeti de.

   Sil
 12. zeytin ağacinin anlami sudur.
  tsk ve öso afrini alinca kader ikisini ayiracak.

  tsk kahtaniye öso da sufyaniye tabi olucak

  tsk yunanistani öso da eshebi yok edecek.

  anlayana....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. belli ki bu meseleleri çok irdelemişsiniz; peki ama kahtani çıkmadı değil mi? sizin tabirinizle yunanistanı yokederken ordunun başında kahtani nasıl oluyor? afrin harekatı o kadar uzayacak mı ? bu konu hakkındaki kanaatinizi soruyorum, elbetteki gaybı tam anlamıyla hakiki olarak ancak Allah bilir ..

   Sil
  2. kahtani yokluktan, kıtlıktan çıkan insanlara bolluk ve zenginlik gelmesine vesile olan zat diye tabir edilmiştir. 3 kasım 2002ye kadar olan yokluk yılları ve 3 kasımdan bugünlere uzanan bolluk herkesin malumudur. Muhtemelen Kahtani veya namı diğer Cehcah, siyasi lider olan mehdi değil onun öncü şahsiyetlerinden biridir.

   Sil
  3. ben kahtani diyorum.selimde olur.
   asker kökenlidir.mehdiye kutsal emanetleri verecek kişidir.mehdinin 7 komutanindan biridir.3. dunya savasindan evvel goreve başlicaktir. bediuzzaman 40 yil hukumet edecek der.tarikat kokenlidir.mehdilerden bir mehdidir.yaninda yer alanlar inşallah cennetliktir. DAHA CIKMAMIŞTIR.

   ustad bediuzzamanin tabiriyle muteaddid hukumetten sonra şeriat incelir ama kopmaz hadisesinden sonradir.

   Sil
  4. nefsinize göre yorumlamaktan bıkmadınız! afrin'de kazanacak olan pyd sonra içeride ihtilal olur sonra Cabir vefat eder o sırada Cabir hakkında ileri-geri konuşmalar başlar izmir depremi, izmir depremi sonrası pyd içeri girer.yunan harbi süfyaniye bağlı ekibi parlatmak için yapılacak! süfyani fetulaha bağlı askerler neden yunanistan'a kaçtı sanıyorsun!
   Yeter artık Said'i büyütmeyin zaten mahşerde kimin ne olduğu meydana çıkar! 2018 Cabir için son yıl!

   Sil
  5. alt e
   1*Ahir zamanın iki önemli dini şahsiyeti var. 1-Mehdi 2- Mesih. Bunların vazifesi birinin dini ihya, diğerinin ise Tevhidin Hıristiyan aleminde kabulü. Bunun için de Mesih Mehdi’nin dini hizmet sebebiyle harcayacağı zamanı telafi için siyaset noktasında yardımcı olacak. Ve ittihad-ı İslam’ın tesisinde aktif rol oynayacak. Ama bunu kimse anlayamayacak.

   Çünkü burada bir husus var. Bu zatlar ala ile vala ile ortaya çıkıp ve sırr-ı teklife aykırı davranmadan hizmetlerini yapacaklardır. Kur’an bu hizmeti açıkça haber vermemiş. İşari olarak temas etmiş. İşari ihbarlar, haberler ise gizli olur. Açık ve net olmaz. Hatta ve hatta küçük evliya gibi kerametlerle şahsa dikkat çekerek hizmet etmeyecekler. Onlar velayet-i kübra ve velayet-i mutlakaya sahip ehl-i Haktır. Sahabe mesleğini ihtiyar ettiklerinden tasavvufun tarzına uymazlar. İkincisi bu zatlar esas ve çekirdek hizmeti yapıp gider, icraatı taraftarları yapar. Özellikle Mehdi’nin rivayetlere göre Talut gibi sahip olacağı belirtilen 312 talebesi veya askeri o hizmetin yaygınlaştırarak iman faslından sonra dinin hayata geçmesi ve kamuya bakan dine taraftarlık hizmetleri olan üçüncü faslı gerçekleşmesinde denetleyici ve tayin edici faaliyetleri olur. Ve bu Mehdi’nin koyduğu esaslar dahilinde icra edilir. Onları da şöyle böyle tanıyabilirsiniz.

   Kahtani ise Mehdi’nin has talebesidir. “Ona yapışık çıkar” denmiştir. Ve Mehdi’nin vefatından sonra hayat faslının gelişmesinde denetleyici rolü icra eder. Bu zat Konyalıdır Allahüalem. Ve 10 yıl sonra vefat eder. Bir de ittihad-ı İslam öncesi bir zattan bahsedilir Cehcah. Bu Mehdiyetin yani Mehdi şahs-ı manevisinin desteklediği bir isim siyaset alanında bazı hizmetleri olacak. Bunun dışında ahir zamanda vazifeli kimse olmayacak. Sizin andığınız Selim gibi şahıslar yoktur o bir ünvandır. Mehdiyetin bazı devirlerine aittir. Şahsı değil dönem veya bir hareketi ifade için kullanılır.

   Ahir zaman hizmetinin yani Mehdi’nin hakimiyeti diye ağızlarda sakız edilen Mehdiyet döneminin en önemli hususu İstanbul’un ve Küdus’ün fethidir. Bunlar da Deccalerin hurucundan ve de Mehdi’nin zuhurundan bir asır sonra olur. Bu fetihlerin dışındakiler zamanın şartlarına göre çıkan sıradan olaylardır. Bir husus daha var. Hiç kimse Kıbrıs’ın tamamının ehl-i İslam’ın ve de Türkiye’nin ele geçeceğinden söz etmiyor. Kıbrıs stratejik olarak yalnız Doğu Akdeniz’i değil Ortadoğu’ yani bilad-ı ittihad-ı İslam için stratejik değeri olan bir adadır. Onun da fethi Hz. Mesih cemaatinin yardımı ve teşvikiyle olacağı anlaşılıyor.

   Aklını Yunanistan ve Rusya ile karıştıran çok sayıda yorum ortalıkta dolaşıyor. Kaynağı ise yüzyıllar önce İbrahim Suresi’nin işareti olan Osmanlı-İslam hakimiyetinin çökmesi, hilafetin ilgası, İslam dünyasının işgali sonrası ortaya çıkacak dinsizlik hareketini temsil eden deccalin ve şahs-ı manevisine takaddüm ihbaririvayetlerdir. 1. Cihan Harbi öncesinden başlayarak yaşanan çöküntü ve felaketlerin yanında şimdikiler hikaye kalır. Çünkü beyin kanama geçirirse vücud felç olur.

   Sil
  6. 2* Mehdi’nin bütün hizmeti alem-i İslam’ın kanayan beynini (milletini) sağlığına kavuşturmaktır. Bu tedavi sonucu beyin sağlığına kavuşunca Türklerin ikinci yükseliş devresi başlar. Kimse bundan söz etmez. Bazı aklı başında Araplar bunu 10-15-20 senedir söyler dururlar. Mustafa Özcan bunu kaç defa yazdı. Arapların dediği Türklerin ikinci yükselişine sıra geldi diye. Tabi yükseliş deyince şaşa ve tekebbür ve kibir değil, tekrar bayraktarlıkla İslam aleminin toparlanmasına vesile olmalarıdır. Bu da Türk’ün ilk yükselişindeki kas gücü ile değildir. Bu defa beyin hücrelerini Mehdi’nin tedavisi sonucu Kur’an ve iman esasları ile doldurmasından sonra bu kez siyaset aleminde ön ayak olarak vazife alması ile olur. Dikkat edilirse Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk siyaset tarihinde ilk defa iman da iman deyip durmasını sebebi bu.

   Fatih Sultan Mehmed Hz. Peygamber’in övdüğü bir kumandandır. Ne büyük adam değil mi? Öf be kumandan, güçlü, kuvvetli. Küçük bir tasavvuf evliyası olan Ebul Vefa Hazretleri onun huzuruna almamış. 3 defa kapısını çalmasına rağmen. Niçin acaba? Biraz saksı çalıştırmak lazım. Fatih’in kafasına fethi sokan Somuncu Baba-Hacı Bayram Veli-Akşemseddin gibi tasavvuf büyükleridir. Yani manada kutuplardır.Yani kas gücünü harekete geçiren manevi önderlerdir. Mehdi Halifetulresul makamı ilga olduğu için Halifetullah olarak vazife alırken Hz Hasan’ın (ra) hilafetini ihya eder. Yani manevi önder olacak. Onun başlatacağı hizmetin sonucu İstanbul da Kudüs de başka yerler de fethedilecek. Ve Mehdiyet’in en son girip ihya edeceği yer ise Mekke ve Medine’dir. Yani Vehhabilik biter ehl-i sünnet hakim olur.

   Bu işleri kaç yılda olur. Bir asırda. O bir asır ne zaman? Hilafetin batışının hicri yüzüncü yılında. O tarih ne zaman oturup hesaplayın. Ve feraset gözüyle bakıldığında nice fütuhatın olduğunu da anlayacaktır. O zaman Mehdi ve has talebeleri bu fütuhatı manevi alemde yani berzah aleminden seyredecekler. Ha bir şey daha var. Mehdi ölümünden sonra tasarruf sahibi bir zattır. Kimler gibi?
   “ Gavs-ı Âzam gibi, memattan sonra hayat-ı Hızırîye yakın bir nevi hayata mazhar olan evliyalar vardır. Gavs'ın hususî İsm-i Âzamı, "Yâ Hayy" olduğu sırrıyla, sair ehl-i kuburdan fazla hayata mazhar olduğu gibi, gayet meşhur, Mâruf-u Kerhî denilen bir kutb-u âzam ve Şeyh Hayâtü'l-Harrânî denilen bir kutb-u azîm, Hazret-i Gavs'tan sonra mematları hayatları gibidir. Beyne'l-evliya meşhur olmuştur." Barla Lahikası.

   Kur’an baştan aşağı “akıl erdiresiniz, nimetleri verene şükür edesiniz, onu zikredesiniz” mealinde talim ve terbiye ederken, herkes kalkmış fani bir insanı ve insanları yücelterek onlara fevkalade hizmetler izafe ederek küfran-ı nimet ediyor. Her şeyi yapan ayette belirtildiği üzere Cenab-ı Allah’tır. Düşmanı öldüren de, mağlup eden de, ehl-i imanı muzaffer kılan da. Önce kaderin nasıl çalıştığını bileceksiniz. Kaderin emir-niyet- fiil üçlemesinde kulun sadece ve sadece bir tek hissesi vardır. Niyet. Çünkü emri veren Cenab-ı Allah, niyet edilince fiili yaratan da odur. Yani insana sadece niyet hissesi kalıyor. O da zaferlerde bir hissedir. Hz. Peygambere ne buyurmuştu Cenab-ı Allah?

   “Onları siz öldürmediniz, Allah öldürdü. Attığın zaman da sen atmadın, Allah attı. Bütün bunlar, mü'minleri sınamak için Allah katından gelen güzel bir imtihan idi. Muhakkak ki Allah her şeyi işitir, her şeyi bilir.” Enfal/17

   Din özellikle ahir zamanda aklı olan içindir. Avamı teskin için bazı ümit verici olaylardan haber verilmesi bu sır içindir. Yoksa öyle olacağı için değil. Belirsizlik içinde ümit dağıtılır. Çünkü Allah’tan ümid kesilmez. O herşeyi vakti ve zamanı gelince yapar. Hamd olsun.

   Sil
  7. Alttaki yorumlarından sonra ne olduğun açığa çıktı ALTAN E !

   Demek Tsk kahtaniye tabi olacak!
   Demek kahtani mehdinin 7 komutanından birisi
   Demek kahtani yanında yer alanlar cennetlik
   Demek kahtani çıkmadı yakında çıkacak
   Demek mehdiye kutsal emanetleri verecek
   Demek ÖSO = Süfyani
   Demek Recep ayı müthiş geçecek
   Demek "yunanistan savasina ihtimal vermeyenler bilsinki turkiyede bir hareket bir yeniden yapilanma bir inkilap olacak. "

   BU milletin şanlı ordusu başkomutan cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bağlıdır! Mehdi dediğin Fetoş Gülenin değil 7 komutanı 7 bin militanı gelse de bu milletin bu ordunun başına geçemez!

   Dikkat edin bu Fetoş kendini ve avanelerini cennetlik ilan ediyordu eski videolarında.

   Kahtani- fetö ilişkisi için linkteki haberi okuyun!

   http://aa.com.tr/tr/15-temmuz-darbe-girisimi/fetoden-orgut-uyelerine-kahtani-notu/729832

   BU fetoş ve avaneleri Mart sonu Nisan başında yeni bir kalkışma peşinde anlaşılan!

   Mustafa Bey, bu herifin email adresini görebilirsiniz. Bir an önce bu herifi emniyete ihbar ediniz!

   Sil
  8. mustafa bey pis şerrefsiz kominstler lafi geçen mesajimi yayinlarsaniz bir zahmet.fetocu olmadiğim ortaya ciksin.siz selime inanmiyormusunuz?

   Sil
 13. yani afrinden sonra membiç yok.yunanistan var..

  ""turk kardeşler geri donup adaya iner":

  YanıtlaSil
 14. ""şam surlari uzerinden fetih mujdeleyen ses gelecek""

  dün camilerde okunan fetih suresimi yoksa afrin zafermi? emin değilim..

  YanıtlaSil
 15. yani afrinden sonra membiç yok.yunanistan var..

  ""turk kardeşler geri donup adaya iner":

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galibe radyoda "Ada sahillerinde bekliyorum" şarkısı çalıyor. Ve "Beni şad et Şadiye başım için" diyor.

   Sil
 16. ZEYTİN DALI HAREKATI VE MEHDİ AS.

  Afrin harekatının isminin Zeytin Dalı konulmasında büyük bir sır vardır. Afrin zeytin ağaçlarıyla ünlü bir yerdir, şu hadisi şeriflere bakacak olursak,

  Naim b. Hammad, Kaab’dan tahric etti, O şöyle dedi: Beni Abbas’ın değirmeni döndüğü zaman, bayrak sahipleri atlarını Şam’da, ZEYTİN AĞAÇLARINA bağladığı zaman ve bu ordu ile Allah’ın, “Esheb ve ailesini” yok ettiği zaman, onlardan kaçacak ve saklanacak kimsenin kalmadığı zaman, Caferiler ve Abbasiler düştüğünde, “Ciğer yiyen oğullarının” (Süfyaninin) Şam minberine oturduğunda Berberi kavmi de Şam’a geldiği zaman, işte bu Mehdi’nin çıkış alametidir.

  Ebu Hureyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Rumlar, A'mak ve Dâbık nam mahallere inmedikçek kıyamet kopmaz. Onlara karşı Medine'den bir ordu çıkar. Bunlar o gün arz ehlinin en hayırlılarıdır. Bu ordunun askerleri savaşmak üzere saf saf düzen alınca, Rumlar:"Bizden esir edilenlerle aramızdan çekilin de onları öldürelim!" derler. Müslümanlar da:"Hayır! Vallahi sizinle, kardeşlerimizin arasından çekilmeyiz" derler. Bunun üzerine (Müslümanlar) onlarla harb eder. Bunlardan üçte biri inhizama uğrar. Allah ebediyen bunların tevbesini kabul etmez. Üçte biri katledilir, bunlar Allah indinde şehitlerin en faziletlileridir. Üçte biri de muzaffer olur. Bunlar ebediyen fitneye düşmezler. Bunlar İstanbul'u da fethederler. (Fetihten sonra) bunlar, KILIÇLARINI ZEYTİN AĞAÇLARINA asmış GANİMET TAKSİM EDERKEN, şeytan aralarında şöyle bir nida atar:"Mesih Deccal, ailelerinizde sizin yerinizi aldı!" Bunun üzerine, çıkarlar. Ancak bu haber batıldır. Şam'a geldiklerinde Deccal çıkar. Bunlar savaş için hazırlık yapıp safları tanzim ederken, namaz için ikamet okunur. Derken İsa İbnu Meryem iner ve onlara gitmek ister. Allah'ın düşmanı, Hz. İsa'yı görünce, tıpkı tuzun suda erimesi gibi, erir de erir. Eğer bırakacak olsa, (kendi kendine) helak oluncaya kadar eriyecekti. Ancak Allah onu kudret eliyle öldürür; öyle ki onlara, harbesindeki kanını gösterir."
  [Müslim, Fiten 34, (2897).]

  YanıtlaSil
 17. hadis ve rivayetlerde cok net olan şey turkiyenin suriyede kalmayacağidir.

  afrin öso ya kalacak.yani zeytin âgaçlari onlarin olacak.

  haritada bakarsaniz eğer. turkiye ćekilince öso buyuk bir toprak ve guç elde etmiş olacak.

  evliyaullah kurtlerin rusya yaninda olacagini bildirmiş.oyleyse abd ve suudda ösoyu sahiplenecek.

  dolayisiyla öso- pyd pkk savaşi (sufyani- ebka savaşi) kaçinilmaz.

  öso nun pyd yi yok edeceği hadislerde bildirilmiş.

  pyd yi yok eden öso gözunu esada(esheb) diker.esad ve ailesini yok eden ve suriyenin başkani olan öso gözunu iraka diker.vsvs...

  hadisleri bilenler anlicaktir.

  birde firati hiç geçmemiş olan tek ordu öso dur.gene anlayana.

  bu recep ayi muthiş geçecek gibi allahualem..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Söylediklerin bana çok mantıklı geldi ya bizim yunan savaşı hangi ara olacak

   Sil
 18. Naklettiğiniz rivayet 1914 ile 1924 arasında yaşanan izmihlal olaylarının mazide alem-i misale bakılarak tarif edilen müteşabih halidir. Bir de “Allah'ın düşmanı, Hz. İsa'yı görünce, tıpkı tuzun suda erimesi gibi, erir de erir.” cümlesi,1989’da komünizmin çöküşünün haberidir. Komünizm birkaç hafta içinde yıkılıp gitti değil mi? Yeani helak yok. Dağılma var. Ama ana deccal yani Yahudi kanla helak olacak. Aşağıda izah edeceğim.
  Şimdi burada Medine Müdafaasına atıf var. Övgü var. O zikrediliyor. Sonra Ön Asaya’da yani Bilad-ı Şam’da bulunan 3 İslam (Osmanlı) ordusunun halini anlatıyor. Biri yok edildi, biri esir edildi. Biri ise kaçtı, firar etti. Ve o kaçıp gelen ordu İstiklal harbine katıldı. Sonra İngilizlerle yapılan pazarlık sonucu İstanbul’dan düşman çekilir.

  Bu rivayette iki kez Deccal çıktı ihbarı var. İlki Bilad-ı Şam’ı ilgilendirmediği için “yalan çıktı” deniyor. Doğru yalan. Çünkü Büyük Deccal yani Mesih Deccal Hıristiyan aleminde huruç etti. Yıl 1917. İslam Deccali Süfyan ise 7 yıl sonra 1923-24’te İstanbul’un fethinden 7 ay sonra huruç eder.

  Zeytin Dalı bir savaş değil bir operasyon. Afrin’in Arap ve Türkmenlerinden oluşan Özgür Suriye Ordusu’nun TSK’nin desteğindeki operasyonudur. Burada Türk askeri ön safta değil. Özgür Suriye Ordusu ön safta. Bizden hava ve topçu ve füze atışları ile keşif sağlanıyor. Fırat Operasyonu da öyle idi. Bunlar savaş değil operasyon. Yani askeri harekat. Ve üçüncü Melheme’nin içinde yer alan lokal bir operasyon. Bu bir nevi minik ittihad-ı İslam ordusunun operasyonudur. Türk-Arap askeri birleşmiş. Karşılarında düşman değil onun vekili Ye’cüc ve Me’cüc var. Yani teröristler. 3. Melheme’nin finalinde yaşanacak muhteşem harekatın mini uygulamasıdır.

  Burada gizli sır şu iki cümlede: “Eğer bırakacak olsa, (kendi kendine) helak oluncaya kadar eriyecekti. Ancak Allah onu kudret eliyle öldürür; öyle ki onlara, harbesindeki kanını gösterir."
  Sovyetler helak olmadı, dağıldı. Yani Büyük Deccal birkaç hafta içini yıkılıp gitti. Kan man yok. Ama onun anası yani o ihtilali 1917’de yapan kimdi? Yahudi. O helak olacak. Harpte kanları dökülecek ve görecekler. Ne zaman? Olunca göreceğiz. Bu rivayet tam tamına bir asrı kapsar.Hesabını yapın. Gecikme yok. Mesih tarafındaki gelişmeler tam bilinmiyor.

  Sizin naklettiğiniz rivayetin mini açılım budur. İstanbul fethedilir değil alınır, yani İngiliz’in elinde iken kan dökmeden bize geçer. O sırada Süfyan’ın çıktığı haberi gelir. O sırada Süfyan nerede idi? Ve İstanbul’un fethi tam olarak gerçekleşti mi? Hayır. Çünkü İstanbul hilafetin Osmanlı’nın elinden çıkıyor ve o malum ele geçer. Esas fetih ise Ayasofya’nın Cami yapılmasıyla gerçekleşir. Tekbir ve tehlillerle. 34. Sure 15. ayetin bir işareti de: (34) İstanbul (1400'lü yıllarda) 15. asırda ikinci kez fethedilir. Mhedi çıkınca değil Mehdiet hakim olunca. Kime hakimiyet?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Istanbul 2. Kez ingilizin elinden degil beni asfer yani ruslarin elinden alinir
   Eger Muctehid degilseniz ki sanmam Mehdi ye kadar muctehid cikmayacak galiba ayetlere kendiniz mana vermeyin.

   Sil
 19. Abd dış işleri bakanlığından geldiler savaşı muhtemelen durdurmamızı isteyecekler biz durdurmayınca da yunanı devreye sokabilirler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yunan falan şu konjukturde savaşa falan girmez giremez
   suriyede bir şey olursa olur bunlarda
   iran şabiileri lübnan hizbullahı israil

   Sil
 20. Öso genelkurmay başkan yardımcısı heysem afeysi afrin bir haftada temizlenir dedi

  YanıtlaSil
 21. Temel Karamollaoğlu: Afrin operasyonunu Amerikaya rağmen yapıldığı için önemsiyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı Temel Karamollaoğlu "Afrin'de insanlar katledilmez diye ümit ederiz" demişti. Kilis'te camiye roket atanlar kim acaba?

   Sil
  2. gavura hoş görünecek

   Sil
  3. ONUN BEYİN RÖNGTGENİ İÇİN İNGİLTEREDEKİ OKUDUGU OKULA KADAR SONRA SİVAS OLAYLARINDAKİ GLADYO ROLÜNE BAKMAK LAZIM ..BENCE SAKALLI SALAMONLARDAN..TABİ BİRDE EŞİDE YABANCI..

   Sil
  4. http://millicozum.com/mc/aralik-2016/spnin-yeni-baskani-ve-vitrin-degisikligi-bekleyenlerin-saskinligi

   Sil
  5. Bunları teşhis için Türk demokrasi tarlasına 1945-1950 arasında ekilen ayrılıkçı tohumları bilmek lazım. Her tarlanın bir yaban mahsulü vardır. Ama her mevsimde aynı tarlada aynı ayrılıkçı otu çıkarsa bundan bir çarpıklık olduğu anlaşılır. Bunların mayası böyle kendini hak bilir, yaptığı her işi hak bilir, kedine tabi olmayanı her türlü kötü sıfatı yakıştırırlar. Biz bunu sıklıkla 1966 sonrası gördük. Anarşi yalnız sokakta değil beyinlerde de olur. Çünkü ahir zaman Duhanı böyle sapıklıklara yol açar da bilinemez. Her neyse. Şimdi Türk-Arap mücahitleri Ye’cüc ve Me’cüc’ü temizlerken yürekleri yanıyor. Yani bu temizlik iktidara yarayacak diye. Ve şu şarkı dua niyetine dillerinden düşmüyormuş.

   Zeytin dallım sana öfkem nedendir
   Bu öfkenin kabahati kimdedir
   Zeytindal oldun, zehirin bendedir
   Zeytin dallım Afrin’de işin ne
   Şeytanı düşürürüm peşine

   Zeytin dallım kini ektim yollara
   Rast gelirsen öfkemi sor onlara
   Kin kurusu akşamlar benden yana
   Zeytin dallım Afrin’de işin ne
   Öfkemi düşürürüm peşine

   Sil
 22. Akdoğan kardeş hadiste türklerin adaya ineceği bildiriliyor o ne

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o adaların yunanda olması zaten hata ve hem tarihe hem coğrafyaya aykırı
   lakin mevcut halde ne türkiye ne yunan harbe girer
   fakat ilerde yunanla harb kaçınılmaz ne zaman
   tahminim 2020li yıllar

   Sil
  2. daha dunku haber...

   Çipras'tan gerilimi artıracak açıklama

   Yunanistan Başbakanı Çipras, Davos'ta yaptığı konuşmada, Avrupalı ortaklarının Türkiye gibi "agresif" bir komşu ile yaşamanın zorluklarını her zaman anlayamadıklarını söyledi.
   25 Ocak 2018 10:30

   Sil
  3. türkler tarafından dinden çıkan bazı insanlar isyan edecekler. Hemen ardından Rum'larda karışıklıklar çıkacak. Türk kardeşler geri dönecekler ve adaya(191) inecekler.

   türkler tarafından dinden çıkan bazı insanlar isyan edecekler.

   işte o dinden cikan insanlar yunan turk savasi icin ortami hazir hale getirecekler.

   o serefsizler muslumanlari sakalindan tutup yerde surukleyecek. aşsagilik koministler.detay sormayin soylemem..

   Sil
  4. Türkler tarafından dinden çıkan bazı insanlar isyan edecekler. Hadis metni bu..
   Abdullah Gürbüz baba Ulkenin bazı kısımlarında komünist bir idare kurulacağı.. Bazi velilerin müslümanların sakallarından suruklenecegi haberleri birbiri ile uyumlu görünüyor.

   Sil
  5. tamamen doğru. hatta cumhurbaşkanimiz tedbir mahiyetinde sadat ve höh ü kurdu. bunlar hazir kita bekliyor.

   Sil
  6. maden bana guvendiniz.soyleyeyim bu şerefsizlerin başi çydd dir.

   Sil
  7. o Allahin başortusune 40 yil savaş açan saylan denen deccali ibreti alem için başini örturen kadin öldu diye bitti sanmayin.firsat kolluyor şerefsizler.

   Sil
  8. Allahı'ın emri başörtüsüne teferruat diyenler şimdi çıkmış başörtüsü savunuyor. Demek onlar isyan edecek sonra da Kahtaniniz çıkıp darbe yapacak öyle mi? Be hey ahmak 15 TEMMUZ'u gözünüze soktuk!

   Şimdi tasmanızı elinde tutanlarla işimiz var sen şöyle kenara çekil!

   Öyle kendince "cumhurbaşkanimiz tedbir mahiyetinde sadat ve höh ü kurdu" yazarak kamufule olacağını sanma! Başkomutanımızın yönettiği aslanlar gibi müslüman TSK ordumuz var! Milletin aklını iğfal etmeye kalkma haddini bil!

   Sil
  9. Bu dinden dönme ve komünist yönetim olayı İzmir'de mi olacak; bu yüzden mi İzmir'de deprem oluyor (İlahi ceza olarak) ..

   Sil

  10. 1*Mazide zamanın bolluğunda ve tasavvufi anlayış bazı istikbaldeki gaybi olaylara işaret eden hadis ve ayetlere istinaden istihraçlar bir nevi manevi ziyafetin tatlısı hükmüne geçmiş. Bol bol tatlı yenir gibi istihraçlar yapılmış. Tabi bazen gelen rivayetleri nakledenler kendi yorumlarını da katmışlar. Bazıları ise tevil yapayım derken iltibas (yanlış değerlendirme) ve sehivlere (hatalara) yol açmışlar. Bazıları gördüklerini kendi anlayışlarına göre tarif edip şahıslarını isimlendirmişler. Mehdi bir ünvanı varken bin olmuş. En büyük karmaşa bu Mehdi ile olanlarda yapılmıştır. Diğer Mehdilere ait rivayetleri de teville bir araya getirip Büyük Mehdi’ye yükleyince ortaya tam bir karmaşa çıkmış.

   Dağıstani-Kıbrısi-Abdullah Gündüz gibi zamanımızın evliyası olduğu söylenen kişiler kendileri istihraç yapmamışlar. Kitaplardakini okuyup kendi zamanlarına göre uyarlamışlar. Ve neye sebep olmuşlar mazideki olaylarla ilgili rivayetleri tevlile iltibas edip istikbalde olacak gibi göstermişler. Kıbrısi kaç kez konuşmalarında “kitaplarda böyle yazıyor" diyerek bunu gayri ihtiyari itiraf etmiştir. Tabi 100 rivayetin bir ikisini tutturmuyorlar değiller. Onun da ne önemi olur?

   Şimdi Abdullah Gündüz’ün anlattıkları olup bitmiştir. Olacak gibi sunmak hatadır. Yahu Siyonistler Osmanlı’ya girmişler Saraya kadar. Yeniçeri Ocağını söndürmüşler. Sonra İngilizlerle el sıkışıp Osmanlı’yı çökertmişler. Bu sırada Selanik tam bir fitne ve fesada ocağı olmuş. Öyle ki bir Siyonist ileri gelen “Abdülhamid’e öyle bir iş yaptık ki artık 200 sene ona söverler” diyecek kadar yaptıklarından emin konuşmuş. Osmanlı’nın 3 ordusu vardı. Kaçıp gelen orduyu iyi araştırırsanız bakın ne ismiler göreceksiniz şaşırır kalırsınız. Ve onlar yapılacağını yapmışlar. Bir türlü ondan kurtulamıyoruz.

   Sil
  11. 2*Şu anda Afrin’de bir savaş yoktur Askeri bir operasyon var. Düşük yoğunlukla son derece ustalıkla yürütülen sivili koru, teröriste öldür operasyonu. Hendek olayında bu yaşandı. Dağlarımızda yaşandı. Bu operasyonu önemli kılan ABD’nin teröristleri kullanması ve yabancı topraklarda operasyon yapılması. ABD’nin fazla ses çıkarmamasını bir sebebi de Türkiye’nin bu operasyonla mümkün olduğu kadar meşgul edilmek istenmesi de var. Niçin acaba?. Doğu’daki emellerine kavuşmak için zaman kazanıyorlar. Şimdi bunun ahir zaman savaşı gibi sunmaya ne alakası olabilir. Ahir zamanın son melhemesi düşük yoğunluklu savaşlardan ibarettir. 1991’den bu yana öldürülen Müslüman sayısı son rakamlara göre 20 milyon. Kimse bu rakamı irdelemiyor.

   Hele Rus Savaşı, Yunan Savaşı gırla gidiyor. Öyle bir şey olursa Türkiye bir daha asla ayağa kalkamaz. Yeniden toparlanması 90 yıl aldı. Bir 90 yıl daha beklenir. Kaldı ki rivayetler böyle bir hususu haber vermiyor. Bu iş bitmiş. Cehcah bahsinde anlatacağım. Şimdi ittihad-ı İslam tesis ve terörü bitirme zamanı. Bu da İsrail’in ortadan kaldırılmasına bakar. ABD’deki yerleşik nizam ve Avrupalılar İsrail’in bazı şeylerinden rahatsız. Rahatsız olunca ne olur bilir misiniz? Mehdi-Mesih'in melhemesi rivayeti gerçekleşir. Tabi bu arada askerimiz İslam Alemi’nin yüzünü güldürür. Abdullah Gündüz Evliyadır ha. Eeee. İsrail Suriye’ye Suriye Türkiye’ye saldıracak. Ne demelisin ki? Sanki 1910’da yaşıyoruz.

   Osmanlı ahir zaman rivayetleri ile ilgili kitapları kütüphaneleri sokturmamış. Yasak koymuş. Çünkü bunlardaki karmaşayı gördüğü için. Şimdiki rivayetler ise Arapça kitaplara ulaşanların cahilane marifetleri. Teville bol bol sehiv ve iltibas yapıyorlar. Yeme de yanında yat.

   Bakın bütün bu savaşlar, Kur’an’da Cenab-ı Allah’ın nimetlerini hatırlatması ve zekredilmesini istemesinin yanında bir hiç hükmündedir. Şu anda bir çiftçinin toprağa ektiği tohum veya çekirdek kimin rızkı olarak filizlenip büyüyeceğini kaderin tayin edişini düşünmenin yanında bir hiç kalır. Okyanuslardaki su buharlaşıyor. O sırada çöllerden rüzgarla kaldırılan toz zerreleri rüzgarla o yöreye sevk ediliyor. Ve su buharı ile tohumla yapılıyor. Ve bulutlar oluşturuluyor. Meleklerin eliyle. Sonra sana ban içecek suyumuz ,ekin için suyumuz olarak takdir edilip gönderiliyor. Bu mu önemli mi Afrin’deki olay mı? Bu bilinince Afrin’da ancak zafer olur. Unutmayın vuran da öldüren de Mehmetçik değil Allah’tır.

   Sil
 23. Suriye işgal edilip yedi bayraklılar tarafından başa ciğer yiyenin oğlu geçmeyecek mi yedi bayraklı ordu suriyeyi biz afrindeyken mi işgal edecek yoksa biz afrinden çıkıp adaya dönünce mi işgal olup suriyenin başına süfyani gelecek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. suriyeye 7-9 bayrakli ordu disaridan gelmeyecek. onlar zaten var.gelecek olan beri beri kavmidir.bu da ya israil yada israil kontrollu bir ordudur..

   7-9 bayrakli ordu ile kuyruğu kulaği kesik boz atli sari bayraklilar ayridir.

   sufyani ve ordusu musluman(guya).once misira sonra şama gelecek olanlarda rum ve kafirdir. hatta başlarinda kindeli topal vardir..

   ikisini karistirmayin..7-9 bayrakli ordunun başinda kindeli topal yok sufyani var..

   kindeli ve ordusu şamdan evvel misira gelecek..burnu cokuk adam çagiracak onlari..

   Sil
 24. detayli yazayim.

  tsk ve öso afrini rahat ve buyuk bir zaferle alir. membiç icin hazirlik yaparken yunanistanla surtusme baslar ve savasa donusur.

  fakat teror koridorunu asla istemeyen turkiye suriyeden çikamaz

  kamuoyu ikiye bolunur ya pkk yada yunan...yunanda karar kilinir ve suriye terk edilir.yunanistana fetih icin savasa baslanir..bu surec 2-3 ay surer. yani ha diyince yunana dalmicaz.

  adalarin fethi için nisan mayis.
  surtusmenin baslamasi afrinin alindiktan hemen sonra.

  gelelim öso yani sufyaniye..

  su anda ve son 5 yildir suriye ve iraktaki her grup belli bir yahidi lobisi ve ulkeler tarafindan desteklenmektedir.

  hadiste derki"" şam ve iragin akçesi kesilecek":
  veya

  ""sam halkinin basina daha evvel hic baslarina gelmeyen bir aclik olacak":

  bunun anlami şudur.suriyede sufyani
  irakdada hasdi şabi hariç herkezdwn tum destekler çekilecek...

  normalde öso nun ypg pkk ve esad a galib gelmesi imkansiz..ama ikisinden destek çekilince yani şamin dinari verilmeyince sufyani bunlari yenecek.

  hatta esad direnince devreye israil girip esadi vurucak.

  evliyaullah demiyormu israil suriyeye vuracak diye..tamda o...

  ne yazikki acliktan kivranan şam halki sufyaniye biat edecek

  sufyaninin şahsinin kibar feyzodaki maho âğadan farki yoktur.

  velhasil ne olacaksa afrin alindiktan sonra olacak.

  yunanistan savasina ihtimal vermeyenler bilsinki turkiyede bir hareket bir yeniden yapilanma bir inkilap olacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar eminsin yani.

   Yunana nisan-mayısta DALACAZ! öyle mi?

   Hadi bakalım...

   Adaları aldığımızı Mayıs'ta buraya yazmayı unutma. Bizi haberdar et...

   Sil
 25. Bir iki seferdir birileri bu blogda özgürlük olmadığından şikayet ediyor. Devletimizin ikinci istiklal savaşını verdiği bu dönemde din ve devlet büyüklerine hakaret eden, düşman beşinci kolu propaganda dili kullanan hiç kimseye müsamaha edilmeyecektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah insanoğlunu hür ve şahsi iradesine yani cüz-i ihtiyarisi ile hür yaratmıştır. Ve ona kendisine ve dinine inanmasını isterken zor kullanmamıştır, vicdanla serbest bırakmıştır. Mezara kadar. Bu şartlar muvacehesinde ayrınca insandan bir şey daha istenmiştir: Sırat-ı müstakim üzere yaşaması ve mücadele etmesidir. Öyle olunca biz tarafız. İman ve doğruluktan yanayız. Onun tarafındayız. Bu hali bozarak şahsımıza, milletimize, ümmetimize ve dolayısiyle dinimize karşı olanlara karşı taraf olmadığımız gibi tarafsız da değiliz. Ve tecavüz halinde ise mütecavize hayat hakkı tanımamak da şart ve farz olur. Çünkü her nevi hayat hakkı esastır. Ve fitne ve fesad ile hayat hakkımıza tecavüz olursa onu her yolla susturmak gibi ağzına veya kalemine tıkaç takmak lazım olur. Biz şerden ve kötüden ve batıldan ve bid’adan arınarak ebedi hayata arınarak hazırlanmanın gereğini yapmakla mükellefiz. Bu da kötüye ve şerre meydan bırakmamaktır.

   Sil
  2. aynen mustafa bey..fikir özgürlügü var fitne özgürlügü degil

   Sil
 26. Altan e büyük izmir depremi sence ne zaman olur Allah razı olsun

  YanıtlaSil
 27. İzmir depremi ne zaman olur

  YanıtlaSil
 28. Kurgucu davudun yazılarına bakıyorumda 2014 sanki bu günleri görmüş sende pek iyi anlaşamamışsın abdürrahim çokgüngör onunla yaşıyorsan tekrar katılabilirsin kurgucu davud siteye mustafa bey de kabul ederse

  YanıtlaSil
 29. 2.mehdi 2. Erbakan 24 mayıs 2018de izmir depremi olacak nostraya göre diyor katılıyormusunuz bu görüşe

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Quatrain 10,67

   Le tremblement si fort au mois de may,
   Saturne, Caper, Iupiter, Mercure au boeuf:
   Venus aussi, Cancer, Mars, en Nonnay,
   Tombera gresle lors plus grosse qu'vn oeuf.

   A very mighty trembling in the month of May,
   Saturn in Capricorn, Jupiter and Mercury in Taurus:
   Venus also, Cancer, Mars in Virgo,
   Hail will fall larger than an egg.

    ÇÖZÜM

   Mayısta büyük bir deprem olacakmış.
   Satürn oğlakta
   Merkür boğada
   Venüs yengeçte

   http://findyourfate.com/astrology/ephemeris/ephemeris.html

   linkten tarandığında bunun mayıs 2018 ve mayıs 2019 olduğu anlaşılır:

   20li mayıs 2018 Jülyen.

   2-11 haziran ct-pt 2018 Gregorien.

   Demek ki mayıstaki bu deprem beklenen büyük Ege veya İstanbul 1. veya 2. depremi oluyor.

    Yorum

   Mayısta
   2019 ihtimali linkten tarandığında sadece
   Satürn oğlakta
   Merkür boğada olur. Yani düşük isabet ihtimal.

   "Satürn oğlakta" ifadesinden daraltıp yakalıyoruz. Yoksa satürnün 30 yıllık döngüsünden dolayı bir sonraki ihtimal 30 yıl sonra demektir.

   Hadîslerde yıllar verilmiş aslında: 1400 küsürler ve 2000 küsürler şeklindedir.

   Biz de kullanırız zaten 1975 yılından 75 yılı diye bahsederiz mesela.

   Buna göre de Şam’ın yıldız etkisiyle helak olup işğale uğradığı ramazan ayının yılı 1439.

   Yaşanacak felaket de 20-24 ramazan arasında diye haber verilmiş. Buna göre de 4-8 haziran 2018 yapar.

   Sonuçta hadîs de Nostra da uyumlu çıkıyor.

   Sil
 30. erdoganın 20 ocakta duyurdugu hz mehdi nin yakında geleceğini çok az kaldığını belirtmesi tesadüf mü acaba

  https://www.youtube.com/watch?v=gBNBfpZU738

  YanıtlaSil
 31. Yaşıyorum dostum.. 3 seneden beri sessizce takip ediyorum siteyi. Zuhurat çok yakın inşallah.

  YanıtlaSil
 32. Nedir kardeşim İzmir depremi,İzmir depremi... İzmir'de yaşayan insanları niye tedirgin ediyorsunuz. Yok a hayat rengi vermeye gerek yok. Elinde garantisi var deprem olacak diye..

  YanıtlaSil
 33. SAYIN MUSTAFA BEY KARDESIM BIOGUNUZUN YAZARLARINDAN VEYA BASKA GAYBI HABERLER SITELERINDE YAZANLAR TARAFINDAN 15 TEMMUZ HAIN DARBE GIRISIMINI TAHMIN EDEN OLDUMU.YAZARSANIZ MEMNUN OLURUM.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu blogun aylarında "Bir daha darbe olur mu?" diye bir yazı yazmıştım. Ancak onu silmistim. Darbenin alevi kemalist sol bir darbe olacağını düşünmüştüm. Darbe bu tarzda değil hizmet görünümlü bir grup tarafından teşebbüs edildi. Simdi o yazıyı aradığım halde bulamadığım için tekrar konu etmedim.
   Ancak Uğur isimli kardeşimizin yazısında bir tarikatın karışıklık çıkaracağını yazmıştı. O tarikat degil ama kendine hizmet diyen güruhun CIA ve NATO desteğiyle buna kalkıştığı ve kırıldığı ortada..
   Bu da gosteriyor ki gaybi haberlerin zuhurundan once tam nasıl olacağını bilemeyiz.
   Şimdi bir çok arkadaşın biraz desteksiz sallamalarinda temkinle olayın gerceklesmesini beklemek lazim.

   Sil
  2. Bu blogun aylarında "Bir daha darbe olur mu?" diye bir yazı yazmıştım. Ancak onu silmistim. Darbenin alevi kemalist sol bir darbe olacağını düşünmüştüm. Darbe bu tarzda değil hizmet görünümlü bir grup tarafından teşebbüs edildi. Simdi o yazıyı aradığım halde bulamadığım için tekrar konu etmedim.
   Ancak Uğur isimli kardeşimizin yazısında bir tarikatın karışıklık çıkaracağını yazmıştı. O tarikat degil ama kendine hizmet diyen güruhun CIA ve NATO desteğiyle buna kalkıştığı ve kırıldığı ortada..
   Bu da gosteriyor ki gaybi haberlerin zuhurundan once tam nasıl olacağını bilemeyiz.
   Şimdi bir çok arkadaşın biraz desteksiz sallamalarinda temkinle olayın gerceklesmesini beklemek lazim.

   Sil
  3. Bizce zahir-i Şeriata göre mümin müslüman ve muttaki bir kimse olduğuna sehadet ediyoruz. Müslümanların başına kademe kademe iyileşen devlet adamlarının şimdilik en iyisi olarak gelmistir. İnşaallah onun yerine gelen daha iyisi olacak. Siyasi karalamaların ötesinde kendisinin uzun ömrüne, selamet-i haline ve hüsn-i akıbetine dua ederiz. Allah hizmetlerini daim eylesin. Ona muhalefet edenlerin rağmına kavlimiz ve re'yimiz budur.

   Sil
  4. Amerikanın yada yahudi ve batılıların her vakit böyle bir darbeyi onun şahsında milletimize ve ummete vurmaya çalıştıkları ve muhtemelen böyle bir şeye teşebbüs edeceklerini, bir tertip düzenlemeye çalıştıklarını gaybi hususattan anlıyoruz. Kader hakimdir. Ne yazmış ise öyle olacaktir. Kadere boyun egmisizdir. Bir darbe gelirse bu müslümanların ve cemaatlerin hepsine gelecektir. Sadece Allahtan korkar ve Ona boyun eğeriz. Musibet evvelki hatanın neticesi, sonraki mukafatin başlangıcıdır. Takdir Allahındır. Allah imanımızı muhafaza etsin. Suizan ise haramdır. Biz hüsn- i zan yolunu tutacağız. En sonunda düşmanların hepsinin hakkından gelecegiz. Allahın yardımıyla...

   Sil
  5. BU kaçıncı mehdi kaçıncı erbakanı muhattap almaya lüzum yok. Bırakın yazsın meczup. Döngülerine göre bu asırda Bediüzzaman benim diyen adama ne diyeceksin!

   Sil
  6. bahsedilen fitnelerden bazıları cengiz han vehülagü zamanında yaşandı
   mevlananın babası da dahil afganistanda yaşarken şehid necmettin kübra(r.a)nın ihbarıyla oraları terk edip konyaya geldi
   sadece belh afganistan değil semarkant buhara harzem ülkesi ve anadolu yandı yakıldı
   mallar canlar yağma edildi milyonlar öldürüldü malları yağma edildi bugün dahi orta asya ıssızdır
   daha sonra şeyh nasreddin tusinin tahriki ile hülagü bağdata saldırdı ermeni süvarilerinin katıldığı bu saldırıda bağdat cevresinde milyona yakın insan katledildi
   bu cengiz ve moğolun şekaveti 100 yıl sürdü
   bu grubun son temsilciside timurdur
   sivasda rahlelerinde kuran taşıyan çocukları fillerle ezmiş ahaliyide verdiği sözü tutarak diri diri gömdürmüştür
   en sonda 1300 kusur yıl süren hilafetimiz yıkılmış bazı insanlarımın ladini tedrisatın tesiri ile gavur olarak yaşamış ve ölmüştür
   cengiz ve hülagünün öldürdükleri şehit olmuşken bunlar o makamı kaybetmiş ve kaybetmeye devam etmiştir
   osmanlı son zamanlarda şerif hüseyin isyan etmiştir veya isyana zorlanmıştır
   bağdat şam valilerimiz mesala cemal paşa halka cebarrut kesilmişti
   bu 1 dünya savaşında çeşitli cephelerde 4 milyona yakın şehit verdik kabaca
   kafkas muhacereti ve kayıpları
   balkan muhacereti ve kayıpları
   ermeni mezalimi
   canakkalede 450.000 şehit(cephe+yaralı olup şehid olanlar yaralı kalanlar hariç)
   allahuekberde 100.000 yakın şehit
   yemende milyona yakın şehid
   nablusda 4-7 ve 8 orduların kamilen imhası
   bu savaşda esir düşen 15.000 mehmetcik mısır seydibeşir esir kampında tekrar savaşamasınlar diye kör edildi
   1400 yıllık kütürümüz yazımız yok edildi
   fitnenin büyüğünü atalarımız yaşadı inşallah biz ayağa kalkacağız
   o şehitler aptal değildi canları daha kıymetsiz değildi
   sırada biz varız inşallah cümleten o gruba iltihak ederiz

   Sil
  7. İslam Deccali'nin hurucu hilafetin ilga edildiği tarihle aynı olması gerekir. Hadisler ona işaret eder. Ve ahir zamanın fitnesi bütün hızıyla yayılırken Hadis-i Şerifin ihbarı ile Sultan Vahiddedin’in Şam’da toprağa verildiği tarih olan 1926 iki yıl önce hazırlanan Mehdi’nin vazifeye fiili başlar.. O dönemde yaşayan ulema Süfyan’a ses çıkarmadığı için su’ sıfatını kazanır. Ve sonrası malum.

   Ahir zamanda hak ile batılı karıştırarak yani aldatarak başa geçen Süfyan’ın 1350 tarihinde (1928) kimliğini iyice açığa çıkarır. “Mehdi bizdendi. Din-i İslam onunla yani onun hizmetiyle hatmedilecektir. Nasıl ki bizimle başlamıştır” hadisinin ebcedi işaretine geçmeden önce Mehdi’nin dinin tamamlanmasındaki rolü şudur: Kur’an’ın o tarihe kadar Hz. Peygamber ve Hz. Ali’den (ra) başka kimsenin bilmediği bir Kur’an hakikatini ilmi ile açıklayacaktır. Yani o hakikati bir nevi hakim kılacaktır. Ve dinin ihyasında büyük bir rolü olacaktır. Bu siyasi ve askeri değil, dinidir. İmanla ilgilidir. Böyle olduğu için bu hadisin ebced ile işaretinde ender görülen bir durum ortaya çıkar. Ebcedle iki çeşit hesaplamada miladi ve hicri iki tarihi birbiriyle uyuşmaktadır.

   Hicri olanı: 1302-1313-1362-1363-1393-1405.
   Miladi ise: 1904-1914-1964-1965-1995-2005.

   Burada görülen tarihlerin tamamına yakını 20. asrı göstermektedir. Ve bu asırda Mehdiyet’in iman ve hayat fasıllarla ilgili vazife yerine getirilecektir. 1405 veya 2005 ise Mehdiyet’in iman-hayat-şeriat fasılları yani bu hizmetin ihya ile, ilan ile, icra ile yerine getirilmesinin icra aşamasının başlangıcıdır. Bu yüzden 2005’ten sonraki tarih çok ama çok önemlidir. 2006. Bu gelecek 10 yılda müsbet-menfi her olayın temelinin atıldığı yıl olurken 2017 ise Mehdiyet’in son önemli şahsı Cehcah’ın 3 önemli icraatının başlama tarihidir. Bu dönemde terör bitirilir-Ayasofya ibadete açılır-Kudüs fethedilir. Ve ondan sonra ittihad-ı İslam gerçekleşir. Ki bu aşama hilafet-i Muhammediye’nin tesisine sıra gelir. Yani 1430 sonrası dönemde Al-i Muhammed (as) ve Al-i İbrahim’in (As) milyonları bulan mensupları Mehdiyet’in safında yer almaya başlar. Ve Türkiye’ye olan destek ve ümid artar. Adeta Türkler’in ikinci yükselişi başlar. Bunun ilk nümunesi ise 2003’teki Irak operasyonuna katılmamamız oldu.

   Tabu bütün bunlardan önce olacak olan nedir? Yani Deccal fitnesine bir nevi haber verecek olaylar nedir. Bunların bir örneği ilk deccal olan Cengiz Han fitnesinde yaşandı. Onların benzeri her deccal döneminde yaşandı. Bizdeki ise şöyle. 1-1222 (1806) siyonist-mason komitesinin faaliyete geçerek 1241’de (1826) Yeniçeri Ocağı’nın söndürülmesine sebep olur. 2) Ondan sonraki dönem Osmanlı mülkünde ayrılıkçı topluluklar ortaya çıkar. İsyanlar başlar. İşte bu dönem Ahlas’tır. Bunun sonunda Şerif Hüseyin’in isyanıdır ve ihaneti de dahildir. Bu Serra’dır. 3)Ondan sonraki dönem ise Süfyan’ın dönemidir. Yani Duheyma’dır. İslam dünyası işgal altındadır. İç ve dış deccaller türer. Süfyan bütün fitneleriyle icaraatını yapmaktadır. Sabah evinden mü’min çıkan akşam kafir olarak döner. Ve Türkler arasında kabil-i iltiyam olmamak üzere inşikak yani bölünme olur.

   Tabi bunların başladığı tarihte ise Mehdiyet başlar. 1241-1324-1341-1441-1506-1545. Bunların her biri bir dönemin başlangıcıdır. 1545 ise ahir zamanın ahirini bittiği ve finale gelindiği tarihtir. Birkaç yıl sonra kıyamet koparken 20-30 yıl sonra ise meydan-ı haşrin kurulması için kainatın tahribiyle yeni bir düzene sokulmaya başlanacağı tarihi olur. Güneş sistemindeki gezegenler birleşerek dünyanın güneş yörüngesini doldurur.

   Siyaset bu zamanda demokrasi rejimi sebebiyle millete oya dayanır. Millet uyanmazsa netice sıfıra sıfır elde var sıfır. İyi de milleti kim uyandırır. Laf ebesi politikacı mı, ledün ilmi sahipleri mi?

   Sil
  8. akdoğan kardeş. soylediklerine tamamen katilmakla beraber ekleme yapayim.

   hadis ve rivayetlerin bir kismi deģil tamami hilafetin emeviye geçmesi ile yavuz sultan selime devredilmesi arasinda aynen vuku bulmustur.

   sonrasinda ise zaman zaman benzer hadiselerde olmustur.

   simdi ise yazdiğin tarihler arasinda olan olaylar aynen tekrar edecek. moğol istilasi dahil.

   bu final ve 3-4 yila siğacak sekilde olacak..

   misal gecmişteki moğolun yerini gunumuźde hasdi sabiden evrilen sahte siyah sancak yapacak.sonra hakiki siyah sancak çikip hilafeti mehdiye tipki yavuza devreder gibi devredecek.

   ortadoğu mogolu tekrar yasarken diger corafyalar 3. cihan harbi yasicak

   Sil
 34. herkez okusun ve okutsun.

  kirkinci hocaefendi mehdiden bahsediyor.mutlaka okunmali.

  http://www.risalehaber.com/hz-isa-ve-mehdi-geldi-mi-onlari-nasil-taniyacagiz-207960h.htm

  YanıtlaSil
 35. http://www.risalehaber.com/hz-isa-ve-mehdi-geldi-mi-onlari-nasil-taniyacagiz-207960h.htm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Risalehaber'den Fetöcülere ekmek çıkmaz...

   Sil
 36. bilhassa şu kisim muthiş.

  “ Fâş etmek hatırıma gelmeyen bir sırrı, fâş etmeye mecbur oldum. Şöyle ki: Risale-i Nur'un şahs-ı manevîsi ve o şahs-ı manevîyi temsil eden has şakirdlerinin şahs-ı manevîsi "Ferîd" makamına mazhar oldukları için, değil hususî bir memleketin kutbu, belki -ekseriyet-i mutlaka ile- Hicaz'da bulunan kutb-u a'zamın tasarrufundan hariç olduğunu. ve onun hükmü altına girmeye mecbur değil. Her zamanda bulunan iki imam gibi, onu tanımağa mecbur olmuyor. Ben eskide Risale-i Nur'un şahs-ı manevîsini, o imamlardan birisini zannediyordum.Şimdi anlıyorum ki; Gavs-ı A'zam'da kutbiyet ve gavsiyetle beraber "ferdiyet" dahi bulunduğundan, âhirzamanda şakirdlerinin bağlandığı Risale-i Nur, o ferdiyet makamının mazharıdır. Bu gizlenmeye lâyık olan bu sırr-ı azîme binaen, Mekke-i Mükerreme'de dahi -farz-ı muhal olarak- Risale-i Nur'un aleyhinde bir itiraz kutb-u a'zamdan dahi gelse; Risale-i Nur şakirdleri sarsılmayıp, o mübarek kutb-u a'zamın itirazını iltifat ve selâm suretinde telakki edip, teveccühünü de kazanmak için, medar-ı itiraz noktaları o büyük üstadlarına karşı izah etmek, ellerini öpmektir.”[22] Kaynak: Hz. İsa ve Mehdi geldi mi? Onları nasıl tanıyacağız?

  YanıtlaSil
 37. Amerika- İsrail güdümlü pkk-pyd ye karşı mücadele eden Türkiye destekli öso ya süfyani diyor adam. Bu süfyani güya müslüman diyor. Türkiye'ye de laf atmış oluyor. Esed'e, pyd ye laf yok yazılarında, ırkçı bir kalemden çıkmış gibi.. bir de gitmiş gaybi haber yorumluyor kafasına göre..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kimdir o...benim bildigim süfyani feto

   Sil
  2. öso ya ister sufyani ister ebka ister esheb deyin.şamda 3 bayrak dikilecek.3 ü de fitnet bayrağidir. Nokta. varsa antiteziniz yaparsiniz. bugrun.

   Sil
  3. altan bey, yukardaki yazılarında açıkça öso'ya süfyani dedin, şimdi de birbiriyle savaşan kavimleri söyleyip ister şu ister bu olsun deyip lafı değiştirme. Cehcahla birlikte hareket eden bir güruh belki, ne biliyorsun? Amerika-pyd yi nereye oturtuyorsun?

   Sil
  4. yazdim ya kardeş.pkk pyd ebka ve esad esheb diye.yazdiklarimi tam oku.

   .evliyaullah kurtlerin rusya yaninda olacagini bildirmiş.oyleyse abd ve suudda ösoyu sahiplenecek.

   dolayisiyla öso- pyd pkk savaşi (sufyani- ebka savaşi) kaçinilmaz.

   öso nun pyd yi yok edeceği hadislerde bildirilmiş.

   pyd yi yok eden öso gözunu esada(esheb) diker.esad ve ailesini yok eden ve suriyenin başkani olan öso gözunu iraka diker.vsvs

   gordunmu yazdim sen okumamissin.

   cumhurbaskanimizin cehcah olma ihtimali kesin değil.

   ben cehcahi bilmem selimi bilirim.ceh cehinda turkiyeden cikacigini sanmam zira cehcahin diğer adi hatemul evliyadir yada nefsi zekiye.suuddan bekliyorum onu ben.cehcah hassas konu.tartişmam.

   haberleri okumuyorsun.googleye abd eğit donat urdun öso yaz.

   unutma sufyaninin şahsi urdunden ćikar yabis vadisinden..onunda pyd veya esada bağlanmayacağina yuzde yuz eminim.

   ben siyasi cikarim yapmam. alamete bakarim.vaziyete gore alamettin gosterdigine bakarim.


   Sil
  5. ben size turkiye öso ile afrin operasyonu yapmakla yanlis yapiyor DEMIYORUM.BEN OLACAKLARI SOYLUYORUM

   TURKIYE TEROR KORIDORUNA MUDAHALE ETMEK ZORUNDA.BU STRATEJI VE DOĞRU OLANDIR..

   BEN SIZE KADERDEN BAHSEDIYORUM.

   KADER AYRI STRATEJI AYRI.

   Sil
  6. Zeha, Altan bey dediğin adam fetoş gülenin ibadından. Süfyani dediği de Cumhurbaşkanımız Erdoğan! Olayları iyi analiz ediniz. Bakın CHP li Öztürk Yılmaz ÖSO'ya terörist dedi. Şimdi çıktı bu fetöşist altan ÖSO süfyaniye tabi diyor.

   Herşey planlı. Başka bir yerden biri çıkar ÖSO adında terör faaliyetleri yapar sonra bunlar der bak biz size dedik. Bunların mesleği bu hile ve aldatmaca!

   Bu fetoş pilsli ve avanelerinin alet etmeyeceği kullanmayacağı hiç bir şey yok . Sadece amaçları için yaşarlar. Onlar amacı İ'la-yı Fetulla. Ama sen zannerdesin ki adamlar İ'la-yı kelimetullah.

   Hz Ali gibi şah-ı velayet mübarek bir zat dahi gaybi bir haberi ancak şifreleyerek vermiş taki La ya'lemu gaybe illallah ayetine karşı edebsizlik olmasın. Halbuki burada bakıyorum gaybi haberler top gibi ordan oraya atılıyor ne edeb var ne de erkan!

   Şunu unutmayınız! Geçmiş devirlerde yaşayanlar da bu hadisleri veya evliya dediklerinin haberlerini yaşadıkları zamana tatbik ederek düşündüler. Onlar da mehdi beklediler. Onlar da işte budur beklenen dediler. Size soruyorum sonuç ne? Onlar şimdi mezarda biz ayakta. Yarın biz mezarda, gelecek nesiller ayakta.

   Şimdi kılıncını kafirin boynuna indiren Mehmedime sahip çıkma zamanı. Unutmayın bu fetöşistler PKK diye dağı taşı bombaladı ve bize onu başkaları yapmış gibi gösterdi.

   Uyanık olunuz, sorgulayınız! Burada gaybi haber adında istihbarat operasyonu yapılıyor

   Sil
  7. cehcah bebce şu adamdir."" ali beytimden bir adam çikar.etrafinda geniş bir cemaat kurara o allahin dinine asla muhalefet etmez.o ölur yada oldurulur bilhare mehdi çikar.""

   bu mehdiden evvelki cehcah birde mehdiden sonra var.

   herseyi turkiyeden beklemeyin.

   Sil
  8. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  9. seyyahul alem .tayyib erdeğan urdunlu mu?

   selim ifsaatini feto mu yapiyor.

   oso yu urdunde eğiten kim?

   soylemedigim seyleri soylemis gibi kastedmediğim seyleri kastedmiş gibi gosteriyorsun.

   kalb yarib icine bakma gucunmu var?

   sunizan muslumana yakişirmi?

   iftira etme.varsa bir goruşun alametle konuş. ben oyle konisuyorum.katilmak zorunda değilsin. antitezini yaparsin basimin ustunde yerin var.iftira atma.

   Sil
  10. Kimileri Cehcah ile Cabirin zamanlarını karıştırıyor. Cabir, Hz Mehdi den öncedir. Cehcah Hz. Mehdi den sonra çıkıp ümmetin başında olacak kişidir. Cehcah şu an bebek yada doğmak üzere. 2 sene önce doğumuna az kalmıştı diye bir gaybi keşif vardı.

   Bu arada Mustafa abim önceki yorumumu yayınlamamış.

   Sil
  11. „askerî Tâlût“ anlamında 2 Câbir ve Mansûr var.

   Biri II. Mehdî'nin askerî Tâlûtu anlamında öncü Mehdî,

   diğeri de II. Mehdî'den sonra gelecek olan III. Mehdî olan Kahtânî Mansûr Cehcêh'tır.

   Cehcêh, hadîslerde Mehdî diye anlatılan III. Mehdî’dir.

   „Mehdî 60 yaşındadır“ hadîsi III. Mehdî’nin II. Mehdî’nin vefatında yerine devamı anlamında 60 yaşında olacağını haber verir (II. Mehdî de I. Mehdî’nin vefatı itibariyle 32 yaşındadır hadîsi gibi).

   Buna göre "Mehdî 7 yıl 2 ay 1kaç gün kalacak" hadîsine göre II. Mehdî 3.3.1448 yani 16 ağustos 2026 tarihinde ölünce III. Mehdî 60 yaşında olacak. Yani demek ki III. Mehdî 1388 (1968) doğumludur.

   „Mehdî 51 veya 52 yaşındadır“ hadîsi de III. Mehdî’nin 1451 veya 1452de (2029-2030) çıkacağını haber verir.

   Sil
  12. Cabir diye biri yoktur. O bir ünvandır. Mehdi'nin bir çok ünvanlarından biridir. Cabir, keyfi-cebri-küfri rejim kuran ve dini ortadan kaldırmaya çalışan Süfyan'ın bu gayesini, zor kullanarak gerçekleştireceği eylemini dini ihya ile yani manevi bir güçle akim bırakıp ortadan kaldıracağı için Mehdi'ye bu ünvana layık görülür. Hatta diyebilirim ki, Mehdi ünvanından sonra yani bir nevi Mehdi’ye bitişik Cabir ünvanı gelir.

   Bu ünvanın şu anlamı var. O Muhammed (as) ümmetinin münkesir (kırık) kalblerini tedavi edecektir. Veya O zalim ve cebbar kimseleri mağlup edip kahredecektir. Ve inanın kahretmeseydi şimdi bu halde olmazdık. Siz keyfi-cebri-küfri rejiminin ne olduğunu bilir misiniz acaba? Bir Sovyetlerde böyle bir rejim (deccal rejimi) varken, ona paralel hangi ülkede nitelik itibariyle değil şekli olarak aynı baskıcı ve din düşmanı rejim vardı. Ve o rejim 30-40 sonra İslam ülkeleri istiklalini elde edence o rejimi taklid ederek liderleri Süfyani lakabına sahip oldular. Sovyet rejimi nasıl bir rejimdi? Tek parti. Tek partiyi yöneten bir komite bir de başında bir lider. Acaba Nasır-Kaddafi-Saddam-Esed-Bin Bella’nın kurdukları rejim kimden kopya idi. Dikkatini çekerim bu liderlerin hepsi keyfi-cebri-keyfi yani hukuki yönetim kurallarına ( yani Kur'an'ın danışın emrine yani demorrasiye) göre değil kafalarına göre hareket edep zor kullanarak kafirane bir saltanat sürdüler, değil mi?

   Rivayetleri tevil ederken sehve kapılıp telbis yapmamak lazım. Yani hata yapıp karıştırmamak lazım.

   Sil
 38. Ben de şunu söyleyim, birkaç yıl önce, daha Suriye meselesi yokken rüyamda Erdoğan'ın Ortadoğu haritası üzerinde yürüdüğünü görmüştüm. Birileri istemese de bakalım Allahın izniyle kumandan Cehcah ne yapacak..

  YanıtlaSil
 39. gordugum kadariyla birçogunuz hadis ve rivayetleri yorumlamada guçluk çekiyor.madem öyle hadislerde geçen abbasogullari umeyyeogullari haşimi temimi ve kelb kelimelerinin ne olduğunu açiklayayim.

  HAŞIMI YADA BENI HAŞIM

  muminlere verilen addir. hasim peygamber soyuna verilen bir isimdir. hususi olarak ehlibeyt ve ashabi kiram umumi anlamda mumin sifatli muslumanlari kasteder. sayilari azdir. hak hakikat ve adalet merkezli bir islam anlayişiyla yasarlar. adalette hassas zulme duşmandir.yani muslumanin has olanidir.cennetliktir..

  ABBASOGULLARI VEYA BENI ABBAS

  en fazla nufusa sahip musluman zumresidir. islami menfaat odakli yaşarlar.munafik ve fasiklarin bulundugu zumredir. paraya duşkundur. zulm etme patansiyellidir. namaz kilar..oruc tutar..ama takva ve ihlasta zayiftir. fitneye hemen duser ve zalimden yana olurlar.siyaseti sever ve siyasi onderlerin peşinden giderler.bana dokunmayan yilan bin yaşasin hayat felsefeleridir..

  hususi anlamda tarihteki abbasiler umumi anlamda munafik ve fasiklar kastedilir.cennet ve cehennem potansiyelini ayni anda taşirlar.içlerinde beni haşimler vardir.

  UMEYYE OGULLARI YADA BENI UMEYYE

  musriktirler. musluman kimlikli fakat muslumanlikla alakalari olmayan insanlardir.bidati sever.zalimdir.din duşmanidir..ve bu ďuşmanligi beni abbastaki munafiklar gibi saklamaz.âciktan dine ďusmanlik ederler.merhametsiz ruhsuz gaddardirlar..adi muslumandir ama namaz kilmaz.hacca gitmez zekat hayr yok oruç yok cuma yok ibadet yoktur.tamami cehennemliktir..
  kominizmi severler içki kumar zina da en öndedirler.hususi olarak emeviler umumi olarak musrikler kastedilir..

  TEMIMI SOYU

  beni abbastan ayrilip fasik olduğu halde tovbe edip beni haşime donüşmuş olan zumreye denir..cennetliklerdir. evveli fasik ahiri mumindir.mehdiye biat ederler.hususi olarak tarihte hilafeti yavuz sultan selime veren son abbasi halifesi ve onun yolunda yavuza tabii olanlar örnek verilebilir..umumi anlamda tovbekar muslumanlardir.ahir zamanda çikacak olan gerçek siyah sancaklar bunlardir..ve mehdiye tabii olacaklar..

  KELB KABILESI

  temimilerin tam zittidir.beni abbastan ayrilip dinden çikip musrik olan zumredir..evveliyatta namaz abdesti varken bunlari tamamen terk eder.içki icmezken içmeye baslar.gunahkarken zalim olur.sapitir saptirir.zinayi ve içkiyi evvelden gunah sayarken artik saymaz.abbasken umeyye olur.muslumanlara ihanet eder.hadislerde abbasoğullarinin hainleri de denir.cehennemliktir..sufyaniye biat ederler.

  abbasileri moğola satanlar ornek verilebilir..birde turkleri sirtindan vuranlar..

  beni abbas umeyye ve haşim halihazirda vardir ve hep olmuşlardir..

  kelb ve temimi su anda yoktur.çikmasi yakindir haftalar aylar.o kadar yakin..

  ornekleyelim..

  hadis"" abbasi horasana vardigi zaman gokten bir kuyruklu yildiz ćikar"

  abbasi suriyeve iraktan ayrilip horasana gidecek. e horasandanda ne cikacagi belli siyah sancak.

  hadisleri bu 5 zumreyi bilerek okuyun .anlamak çok kolay.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mazideki ehl-i keşif veya asr-ı saadette Hz. Peygamber veya etbainin aktabı müteşabih ve perdeli olarak ihbaratı yaparken, kullanılan kavram ve teşbihler zamanların aktüel sembolleriyle olur. Yani o zamanın kavram ve anlayışına uyan sembollerle istikbali ihbarat söylenir. Ve istikbalde olacak hadisenin veya kişi veya toplulukların niteliği o zaman mevcud kabile, aşiret, millet veya mazide ki benzerleri üzerinden atıf yapılarak haber verilir. Öyle olunca orada geçen ismin özellikleri taşıyan kişi ve toplulukların evsafına bakıp rivayeti tevilen çözmek lazım. Yoksa o isimlerin kendileri değil.

   Mesela Deccal daha çok Firavun’a benzetilir. Cebbar ve kafir bir hükümdar ve ona karşı vahiyle çıkan Hz. Musa (as) örneği verilir. Baskı ve zulüm yüzünden ibadetini Allah’ın emriyle evlerine taşıyan ashab-ı Musa (as) ile ne anlaşılır. Dinin baskı altına alınacağı, mü’minlerin evlerine kapılıp gizli gizli ibadetlerini yapacakları, evlerinin dışındaki hayat ve şartları onların bu ibadetleri yapmasına müsaade etmeyeceği anlamına gelir. İşte bu nitelikler örnek alınırsa Süfyan’ın ve Mehdi’nin hangi ülkede nasıl ortaya çıkacağı anlaşılır.

   Mehdi Arap asıllı ama, Arapların içinden çıkmayacak. Çıkmayınca sizin saydığınız Arap kabilelerin veya zümrelerin bir geçerliliği olmayacak. Ancak nitelikleri söz konusu olur. Mehdi önce Arap olmayan Rumların (Türklerin) içinde zuhur ederek önce onları yola getirir sonra da ittihad-ı İslam üzerinden Arap ülkelerine ve en son amma en son Mekke ve Medine’ye ulaşıp hükmünü icra edecektir.

   Abbasi Horasan’a gidecek demek Türkler’in İslam’la müşerref olup İslam’a katılmaları anlamına gelir. Yani Horasan’a gittiği zaman ilk olarak siyah bayraklı Horasan’da bulunan devletin mensupları İslam’a katılır. Ve Horasanlıların istikbaldeki fütuhat ve hizmetleri nasıl ifade edilecek siyah bayraklı olarak. Yani bu siyah bayraklılar istikbalde 5 devlet kuracak ve İslam’a hizmet edecek. Sonra mağlup olacak. Süfyan içlerinde zuhur edince Mehdi onları ıslah ederek İslam bayraktarlığına yeniden yükseltecek. Yani o zaman siyah-bayraklılar yeniden alem-i İslam’a dönerken içlerinde Mehdi olacak. Müteşabih olarak böyle ifade edilir. Unutulmasın Abbsai’nin bayrağı da siyahtı. Siyah renk İslam dünyasında Türk ve Abbasi’nin rengidir. Çünkü Türklerin Müslüman olan ilk devletinin bayrağının rengi siyahtı. Abbasi hükümranlığı ile Osmanlı hükümranlığı fetret ve kuruluş devreleriyle 500’er yıldır. Böyle de bir özellikleri var. Hadis de buna işaret eder.

   Türkler’in tarihte ikinci yükselişi ne zaman. Bediüzzaman onu “bin seneden beri İslam’a hizmet eden" diye işaret eder. Türkler ne zaman Müslüman olmuştu. 999’da mı devlet olarak İslam’a katıldı. Ve harıl harıl Abbasi topraklarına göç ettiler. Yahni Horasan’dan Anadolu’ya kadar olan toprakları doldurdular. Ve çoğalınca bu kez Erzurum İle Hazar arasındaki bölgeye Kafkaslara yayılacak şekilde yerleştirildiler.Sonra da Anadolu'ya girdiler. Rum eline.

   Yani ahir zamanın hizmeti senin saydığın o zümrelerle bir alakası yok. Ama Al-i Beyt ve Ali-İbrahim (as)ın mensuplarının katkısı büyük olacak. Ne zaman? 1999’dan sonraki 20-25 yılda. Bu da manevi bir cihad ve katkı olacağından “Her şeyi maddede (siyasette) arayanların akılları gözlerindedir. Akıl ise maneviyatta kördür”

   Hz. Peygamberin ihbarı. Süfyan bürhanla öldürülecek. Yani ilim ve delille ispat ile din ihya edilecek. Kılıçla değil.

   Sil
  2. @altan e
   ahirzaman şahısları hakkında verdiğin bilgiler afaki ve zorlama yorumlar gibi geliyor. saymış olduğun şahsiyetler ve kabileler zamanında yaşamışlar ve savaşları olmuş. aynen ümeyye oğulları gibi.abbasi devleti gibi...

   abbasi devleti abbasoğulları neden olmasın?

   günümüzdede iktidar sahibi olanların geçmişleri de bunlara dayanır.

   kelb kabilesi hakkında bloğumda yazdığım yazıya bakabilirsin.

   http://hazretimehdias.blogspot.com.tr/2018/02/sufyani-ve-kelb-kabilesi.html

   birde temim konusunda bir şeyler söyleyelim.
   Katar'ın şu anki başkanı "Temim bin Hamad es‑Sani"
   şuayb bin salih temimi ile bir bağlantı neden olmasın?
   katar dan çıkacak bir komutan siyah bayrak açıp mehdinin yardımcısı neden olmasın?

   süfyani konusunda, abbasoğulları ve kelb kabilesi konusunda doğru analiz yapmak lazım. öso yu süfyani ilan etmek çok tartışmalı bir konu. öso yu süfyani ilan ederken türkiyeyide süfyani ilan etmiş oluyorsun. bunu bilinçli olarak yaptığınızı iyimser olarak düşünmüyorum.

   dediğim gibi kelb kabilesinin esad ve ordusu olduğu kesindir. Esad ın biat edeceği kişi süfyani olacaktır. zaman bize gösterecektir. bekleyeceğiz. göreceğiz.

   selametle...

   Sil
  3. zulkareyn.

   sozlerimde simdiki zaman yok gelecek zaman var.oso yu sufyaninin ordusu ve kelb dememim sebebi oso nun urdun suud abd ve israil baglantilarindandir.vede hadislere olan uyumundandir

   kelb ve temimiyi yazarken daha cikmadiklarinida soyledim.

   bunlar abbasiden ayrilmadir FIKIR OLARAK..

   sufyani cikmadan sufyaniye tabii olmakta neymis.

   bizim suriyede bir gelecegimiz yokki sufyaniyle işimiz olsun turkiye olarak.

   bizim isimiz yunanla rusla amerimayla kafirle.

   ben osoyu turkiye suriyeden ciktiktan sonra sufyaninin ordusu ilan ediyorum once degil.

   esad bir diktatordur milyon adamin katilidir. kimseye biad etmez ve koltugu brakmaz.

   sufyaninin suudi kral abdullahla ve urdun baglantisini çozmelisin.

   kral abdullahda daha cikmadi.
   Sil
 40. ABD'den PKK'ya anlık istihbarat
  ABD’nin, TSK ve ÖSO tarafından çepeçevre kuşatılıp Afrin’e sıkıştırılan PKK’ya, bölgeyi kontrol eden Kisecik Radar Üssü’nden anlık istihbarat sağladığı, örgüte koordinatlar verdiği belirtiliyor. Terör örgütü, İHA istihbaratı bilgileriyle, Türkiye’den havalanan her uçaktan, bu uçağın vuracağı noktalardan ve atılan her füzeden haberdar ediliyor. Kel Dağı ve Kürecik radar üslerinin de bu amaçla kullanıldığına dair ciddi şüpheler var.
  https://www.yenisafak.com/gundem/abdden-pkkya-anlik-istihbarat-3047319

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Afrin'de aslında amerika ve onun paralel orduları ile savaşılıyor.

   Sil
  2. haberdar etse ne olacak
   zor oyunu bozarmış
   şu olur füze gelirken bir deliğe girer cesedi parcalanmaz
   2000 librelik bombalar atılıyor belli bir yerde canlı bırakmıyor
   abd nin verdiği gelişmiş silahların menziline girilmeden obüslerle imha oluyorlar
   fırtına obüs mermileri 47 kilo 40 kilometre
   203 lük obüsmermileri 103 kilo 50 kilometre menzilli
   ve yağmur gibi yağıyor
   fakat bu suskunlukları devam etmez
   kuzucukları öluyor ama bir fedai ama kendileri yakında içten ve dıştan müdaheleye girişir
   chpli vekil yılmaz esnaf işci halkın evlatlarından oluşan öso ya el kaideci dedi
   aslında onlar afrin harekatınada karşılar ancak eşeği dövemiyen semerini dövermiş hesabı tsk nın silah arkadaşı öso ya laf ediyorlar şimdilik
   abd nin kötü tarafı çevrede elinin altında şimdilik bize kışkırtacağı bir devletde yok
   ya kuzucuklarının ölümünü yok oluşunu seyredecek
   yada kanlı canlı kendisi müdahele edecek
   böyle bir şeyede zaman var belki münbiçten sonra

   Sil
  3. Türk jetleri her gün Pentagon’un silah arkadaşlarını vurmak üzere İncirlik Üssü’nden havalanırken, yutkunarak onları ‘uğurlayan’ Amerikalıları ‘kapının önüne konma’ korkusuyla geride bırakıyor…

   Hepsi bu işte. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’a ne demişti: “İlişkiler geri dönülmez bir noktaya gider. Kamuoyunda İncirlik’i ve Kürecik’i kapatın diyenler var. Bizi tek taraflı adımlar atmaya zorlamayın”...
   https://www.yenisafak.com/yazarlar/nedretersanel/hepsini-kaybetmek-uzereler-2043149

   Sil
  4. Herhalde amerikaya ençok koyan incirlik üssünden kalkan uçakların Afrin'de PYD yi vurması olsa gerek... Onları yutkunduran bir durum...

   Sil
 41. Zeytin Dalı Harekatı 9'uncu gününde devam ediyor
  Zeytin Dalı Harekâtı 9'uncu gününde devam ediyor. Harekatta önemli aşamalar kaydedildi. TSK'nın ilerleyişi devam ederken, ÖSO da sahada faaliyetlerini sürdürüyor. Harekatın 7'inci gününde Türk topçuları Afrin'deki terör unsurlarına yönelik olarak top atışlarında bulundu. Çok sayıda hedef vuruldu. Öğle saatlerinde ise fırtına obüsleri aynı noktalara yoğun bir şekilde atış gerçekleştirdi. TSK'dan Zeytin Dalı'nın ilk haftasına ilişkin bilgilendirme yapıldı. İlk günden bu yana öldürülen terörist sayısı açıklandı, buna göre 484 teörist etkisiz hale getirildi.
  https://www.yenisafak.com/dunya/zeytin-dali-harekati-9uncu-gununde-devam-ediyor-3047195

  YanıtlaSil
 42. Mete Yarar birkaç gün önce bir TV de Türkiye'de 200 bin etki ajanı olduğunu söyledi.Bunlar yabancı devletler, istihbaratlar lehine etki ajanlığı yapan kişiler... Medyada binlercesi amerika ve batı söylemlerini bize dayatmaya çalışan, zeytin dalı harekatını etkilemeye çalışanlar gazeteci yazar kılığında bir sürü adam olduğu gibi belki ondan daha fazlası sırf Erdoğan düşmanlığı yüzünden işlerin sarpa sarması temennileriyle zehirli sözler üflüyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aralarında eski bakan, milletvekili, akademisyen, yönetmen ve yazarların da bulunduğu 170’i aşkın aydın Afrin operasyonu nedeniyle milletvekillerine mektup yazmış, “savaşı durdurun” çağrısı yapmış.
   https://www.yenisafak.com/yazarlar/ozlemalbayrak/aydinlarin-savas-karsitligi-2043140

   Sil
  2. - idlib halep arasındaki bölgeye masumları korumaya giden birliğe suriyeli rejim askerleri ateş açmış
   askerimiz ateş açılan yerleri toplarla vurmuş
   suriye rejimi el bab operasyonunda da yanlışlıkla ?? askerimize varil bombası atmıştı
   suriye cephesinde rejim ve iran milisleri ile beklenmeyen çatışmalar yaşayacağız görünüyor
   suriyelilerin kurtuluşuna vesile olur diliyoruz

   Sil
 43. Türk silahlı kuvvetleri tanklarini zeytin agaclari arasında kamufle ediyor..
  Bir tv de yapilan haberde soylenen soylem ..

  YanıtlaSil
 44. Amerika çöküşe gidiyor. Zira Çin İpek yolu ile yükseliyor. İpek yolunun Çin kontrolunda olması amerikanın yok olması demektir. O yüzden dünya bir yana amerika bir yana diyerek İpek yolunu kendi kontrolu altına almak için ipek yolundaki tüm ülkeleri kontol altına almaya çalışıyor. Onun için buradaki bütün ülkeleri işgal ediyor. Henüz işgal edemediklerini ise istikrarsızlaştırıyor. Ta ki olgunlaşıp eline düşsün.
  Türkiyede eskiden sık sık darbelerle kendi kontrolunu sağlarken Erdoğan döneminde Türkiye bağımsız hareket etmeye başlamıştır. Bunu kırmak için Gezi olayları, Miti ele geçirme ve hükümeti devirme tertipleri, 17 ve 24 Aralık oyunları, 15 Temmuz darbesi ile ardı ardına teşebbüsleri hep boş çıkmıştır.
  Ancak amerikada dalavere ve tertipler bitmez. Su uyur amerika uyumaz. Her zaman tetikte bulunmak lazımdır.
  Amerikanın etki ajanları şimdide Afrin harekatına gölge düşürmeye uğraşmaktalar. Solcu zannettiklerimiz aslında amerikanın uşaklığını yapmaktalar.
  Afrin harekatında ibre halen Türkiye tarafında görünüyor. Ancak Kürecik üssü Afrine sürekli istihbarat sağlıyor. Bazı pro amerikan yazarlar Türk ordusunun Afrinde batağa saplanması ihtimalinden bahsediyor. Belki gönüllerinde olanı söylüyorlar.
  Gaybi haberlerde de dikkat edilmesi gereken hususlar var. Bu sebeple negatif görünse de bunları yazdık. Ta ki dikkat edile...
  Bizim vazifeniz ülkemizin selameti için gerekeni yapmak. Şimdi Afrin harekatı zamanı... KORKAKLAR TARİH YAZMAZ. Allaha verilecek bir canımız var. O da milletimize feda olsun.

  YanıtlaSil
 45. http://m.t24.com.tr/yazarlar/akdogan-ozkan/bir-zeytin-dali-da-israilden-mi,19044
  Bir Zeytin Dalı da İsrail'den mi?

  Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) kuvvetlerini de kullanarak giriştiği “Zeytin Dalı” isimli askerî harekât ikinci haftasını sürerken, İsrail’in de Suriye’nin güneyinde benzer güvenlik saikleriyle bazı ÖSO bileşenlerini kullanacağı bir askeri operasyona hazırlandığı ileri sürülüyor.

  Bu konuda sahadan son yansıyan bilgiler, İsrail’in Lübnan Hizbullahı ile İran destekli güçleri Suriye’nin güneyinden uzak tutmak gerekçesiyle bu ülkede 40 km derinliğinde bir tampon bölge oluşturmayı planladığı ve bu amaçla bazı ÖSO gruplarıyla iş birliği yaptığı yönünde. Lübnanlı gazeteci Nur Samaha tarafından dile getirilen iddia, The Intercept adlı ABD merkezli bir “yeni medya” kuruluşunda 23 Ocak’ta yer aldı. “Israel’s ‘Safe Zone’ is Creeping Farther Into Syria” başlığıyla kaleme alınan makalede, Tel Aviv yönetiminin bu amaçla üç aşamalı bir plan geliştirdiği vurgulandı.

  Silah, teçhizat ve para Tel Aviv’den

  Suriye’nin Türkiye’ye komşu olan kuzeybatısı gibi zeytinliklerle dolu olan güneybatısında İsrail’in bir “güvenli bölge” oluşturma planının ilk safhası, habere bakılırsa, nihayete erdi bile. Şu aşamada farklı İsrailli ve Amerikalı sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışılarak ikinci aşamanın da tamamlanmasının hedeflendiği belirtiliyor. Adını açıklamayan bir ÖSO komutanının Intercept’e aktardığı bilgilere göre, İsrail bu “güvenli bölge” planıyla Suriye Savaşı’nda Şam Yönetiminin yanında savaşan Lübnan Hizbullahı ile İran destekli güçleri Hama şehrine kadar geriletmeyi planlıyor.

  Haberde iddiayı desteklemek üzere verilen haritaya bakılırsa, İsrail planın üçüncü aşamasında sınırlarını bir yandan doğuya doğru epeyce ilerletirken kuzeyde de neredeyse başkent Şam kırsalına kadar yayılacak genişlikte bir alanı kontrol edecek gibi görünüyor.

  Plan uyarınca küçük bir İsrail birliği ile istihbarat personeli 2017 yılı Temmuz ayında Suriye’nin Ürdün sınırına yakın Batı Dera kırsalına geçti ve ABD ile Ürdün’ün desteğiyle Dera ve Kuneytra bölgesinde savaşmakta olan Liva Ceydur Horan ile Ceyş’ül Ebabil adlı iki ÖSO grubunun komutanlarıyla buluştu. İddiaya göre, İsrailli yetkililer Eylül 2017’de de Liva Caydur, Fursan el-Culan ve Suriye Devrimciler Cephesi (Cebhet Suvvar Suriye) gibi ÖSO gruplarıyla Kuneytra’nın güneyindeki Rafid kasabasında görüşmeler gerçekleştirdi.

  Ebu Ahmed isimli Suriyeli muhalif bir aktivistin Intercept’e verdiği bilgiye bakılırsa, ülkenin güneyinde hükümete karşı savaşan ÖSO kuvvetleri, Ürdün’deki ABD Askeri Operasyon Merkezi (MOC) kendilerine yönelik askeri desteğini kestikten sonra gerek silah ve teçhizat gerekse de para desteğini İsrail’den karşılama yoluna gidiyorlar.

  YanıtlaSil
 46. Planın ikinci ve üçüncü safhası

  Intercept’in haberine göre, İsrail ordusu söz konusu güvenli bölge oluşturma planının ikinci safhası için Fursan el-Culan örgütünün militanlarından oluşan 500 kişilik bir grubu sınır muhafız gücü olarak konuşlandırmak üzere bir eğit/donat programını yürürlüğe koydu. Sınır muhafızlarının Golan Tepeleri’nin Suriye tarafındaki Dürzi kenti Hadar’ın güneyinden başlayarak, güneye doğru inen, ÖSO denetimindeki Cubata el Kasab, Ber Acem, Hamidiye ve Kuneytra’nın güney kırsalındaki Rafid kasabasına kadar olan hat üzerinde devriye görevi yapacağı ileri sürülüyor. İsrail’in planın üçüncü aşamasında güvenli bölgeyi 40 km derinliğe ulaştıracağı savunuluyor.

  Böylelikle İsrail 1967’deki Altı Gün Savaşı’ndan bu yana işgal altında tuttuğu, ancak uluslararası hukuka göre hâlâ Suriye’ye ait olan Golan Tepelerindeki askeri varlığını hem kuzeye hem de doğuya doğru epeyce genişletmiş olacak. Yarım yüzyıl önceki Golan işgalinde de güvenlik gerekçelerini öne süren İsrail, suyun da bol bulunduğu, stratejik bir konumu da olan bu toprakları işgal etmiş ve askerlerini başkent Şam’ın 60 km yakınına kadar mevzilendirmişti.

  “Golan’ı vermek saflık olur”

  İsrail hükümetleri ara ara bu konuda bazı müzakerelere katılmış olsa da, 1967’de işgal ettiği Suriye topraklarını iade etmeye yanaşacak bir tutum izlemiyor. Hatırlanacağı gibi, son olarak İsrail’in Rusya Büyükelçisi Harry Kohen, geçtiğimiz yılın ortalarında, Tel Aviv’in Golan Tepelerini Suriye’ye iade etme niyeti olmadığını söylemiş ve “birileri hâlâ bunun tartışılabileceğini düşünüyorsa, bu saflık olur. Golan Tepeleri’ni geri vermiş olsaydık, Kinneret Gölü’nde şimdi Hizbullah ve İran askerleri olacaktı” diye konuşmuştu.

  İsrail’in Suriye Savaşı’nın toz-dumanı arasında fırsattan yararlanarak, işgali altındaki toprakları bu şekilde genişletmesi, bölgenin asli sahibi olan Suriye’ye belirli koşullarla iadesini temel alan müzakerelerin ilerde yeniden başlamasını daha da zora sokuyor.

  YanıtlaSil
 47. alamet siyasetten ustundur..

  dun şam surlari uzerinden mehmetcik fetih mujdeleyen sesi verdi buseya dağindan..surun ustune ćikip turk bayragi çekti.

  sira cabiya koyunun yere batmasi var..

  YanıtlaSil
 48. Tayyip cehcah mı diye sormuştum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cehcah insanları asası ile idare eder dendigine göre Cehcah eli sopalı olacak. Yani oldukça sert önlemler almak durumunda kalacak...

   Sil
  2. Hazreti Omer gibi yani Efendimizin (sav) Evladim dedigi Mehdi(aleyhirrahme)

   Sil
  3. Altan e isimli arkadas bence sen buyuk ihtimalle FELSEFEM adiyla onceden burda yazan kisisin ve algi operasyonu yapiyosun

   Sil
  4. felsefem değilim.algiyi troller yapar.teori sunanlar yapar.ben teori yazmiyorum.teori çelişir.ben çelişmem.çelişirsem soyleyin derhal kabul eder özur dilerim.gurur yapmam.

   ben hadisleri rivayetleri evliyaullahin TEK BIRINE DAHI ćelismeden hakikat ne ise onu soylerim. çelisen ben değil sizsiniz.

   tek bir hadisle rivayetle yada leduni ihbarla ćelişirsem üzuntuden kahrolurum.

   Sil
 49. Mustafa kardeşim bu rusların istanbul ve çevresini rusların işgali sırasında olabilir

  YanıtlaSil
 50. Akdoğan kardeşim yunanı unutma abd yunanı tahminen süfyanın çıkışından hemen sonra bize kışkırtacak Abdullah Gürbüz hoca efendi hazretlerinin ifşaati var buna dair

  YanıtlaSil
 51. İsrail cumhurbaşkanı yunanistanda hazır mısın ege savaşa

  YanıtlaSil
 52. Olayı çözdüm galiba büyük deprem büyük savaşın habercisidir sözüne yunan savaşı dahil değil deprem olacak izmirde yıkıcı olmayan ama büyük geçen yılki bodrum depremi gibi bizimkiler yani mehmetçiklerimiz adada olabilir o esnada ve istanbul rusya tarafından işgal edilir eskişehir hatta kütahyaya kadar sonra hz.mehdinin zuhuruna 1 ay kala falan bizimkiler türkiyeye döner ve nusret müslümanların olur Allahu alem

  YanıtlaSil
 53. SAYIN SAKARYA SEYF SAIDI NURSI HZ ZAMANININ GAVSI AZAMI AYMI ZAMANDA MUCEDDIDIR ONU ALLAH CC YUCELTMIS KIMSENIN YUCELTMESINE IHTIYACI OLMIYAN MUBAREK BIR KIMSEDIR INANMIYORSAN NAKSI SEYHI ABDURRAHMANI TAHI HZ LERININ HAYATINI OKU NAKSI SOHBETLERINDE DEVAMLI ISMI GECER MUBAREK SOZLERI OKUNUR HATTA NAKSI SEYHI ABHAKIM HUSEYNI HZ VEKILI MEHMET YARBAYA RISALELERI OKU IMANIN KUVVETLENIR DEMISTIR AYRICA MUHAMMER RASIT HZ VEKILI SEMSEDDIN BEKTASOGLUNA RISALELERI OKUMASINI TAVSIYEDE ETMISTIR BUTUN BUNLAR INTERNET OHBETLERINDE VARDIR.ALLAH CC ISLAM UMMETI BIRLESTIRSI INSAALLAH

  YanıtlaSil
 54. Mehmet Ali Bulut un Moral fm de bu haftaki programında değindiği bazı konular :

  Türkiye nin İsrailin kuzey komşusu olacağı , Suriye nin Türkiye ile birleşmesi, Bediüzzamanın rüyasında Peygamberler ve Evliyaullah ile birinci cihan harbi sonrası İslam aleminin ve Türkiye nin geleceğini muhakeme etmesi , 2018 de başlayıp 2020 ve 2022 de devam edecek Türkiye nin parlak geleceği ....

  http://multimedia.moralfm.com.tr/201801/a9c2f8a1b10ea0c471324331eb47e6e4.mp3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiyenin İsrail ile sınır komşusu olacağını bende rüyamda gördüm. 2010 yılıydı suriye yeni karışmıştı. Rüyamda Türkiye Suriye sınırındayım tel çitleri görüyorum. Fakat Sınırın diğer tarafı Suriye değil İsrailmiş. Türk tarafından insanlar sınıra hücum ediyorlardı afrta delirmiş gibiydiler. Sonra orada menzil şeyhi Abdulbaki hazretleride gördüm Sınırdaydı sonra uyandım. Bu rüyanın Rahmani olduğunu düşünüyorum bir gün bir şekilde İsrail ile komşu Olacağız Allahu ağlem

   Sil
 55. Yunan bizans bayrağıyla karaburuna savaşa az kaldı galiba iyice kaşınmaya başladı yunan

  YanıtlaSil
 56. İran Abdyi tehdit etti iran dini lideri ayetullah ali hamaneyin başdanışmanı suriyeden ya kendileri çıkar yada tokatla çıkarırız dedi

  YanıtlaSil
 57. ABD yönetiminin açıklamasında trumpın esada askeri seçeneği göz ardı etmediği bildirildi

  YanıtlaSil
 58. ARKADASLAR CEHCAH CABIR ILE ILGILI HADISI SERIFLER VAR ISE KAYNAGI ILE YAZABILIRMISINIZ.

  YanıtlaSil
 59. 3.dünya savaşının ve süfyanın ayak seslerini duyuyorum abd rus uçağını düşürdū ve esad idlibi yine klor gazıyla vurdu ve bebekler yaralanıp öldü

  YanıtlaSil
 60. Hz.muaz ibnu cebel r.a anlattığına göre sanki bu olaylar aynı anda yada hemen akabinde olacak gibi beytu'l makdis'in imarı yesrib'in harabıdır yesribin harabı melhamenin çıkmasıdır melhame istanbulun fethidir istanbulun fethi deccalin çıkmasıdır

  YanıtlaSil
 61. Abd dış işleri bakanlığı suriye rejiminin klipte sivillere ör gazı kullanılmasından dolayı alarma geçti

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. esadi vurucaklar ya abd yada israil ama kimi yanina alacak o muhim.adres urdun.

   Sil
 62. Suudi arabistan israile hava alanını açtı yani bu 3. dünya savaşı başlıyor demek mi

  YanıtlaSil
 63. Arkadaşlar iran abd savaşı başlamak üzere evliyaullaha göre neden türkiye 3.dünya savaşına pek girmiş sayılmaz

  YanıtlaSil
 64. avrupa ve natodan atilmamiz yuzunden konjoktur gereği nukluer bomba yemicez kastedilen o. buyuk nimet.

  YanıtlaSil
 65. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 66. TURKIYENIN ARTVINE MUDAHELEYE MECBUR HALE GETIRILMESI BANA GORE A.B.D
  V RUSYANIN BIR TUZAGI GIBI GELIYOR BANA ZIRA BURADA TURK ASKERININ GUCUNU ASKERI GUCUNU OLCUYORLAR FETO ILE ZAYIFLATIKLARI SILAHLI KUVVETLERIMIZI DAHADA ZAYIFLTIP AYRICA DEVAMI VAR

  YanıtlaSil
 67. Ayrica ekonomik olarak cokertip israile kolay lokma hazirlamak vadedilmis topraklarin isgal edilmesine fisat vermek icin bizi daha once obamanin tuzagina geldik bunda dikkat edelim insaallah melhemeyi kubra suriyede ve samda basliyacak.turk milleti olarak sagcisi solcusu milliyetcisi laik i dincisi hepimizin tek yurek tek yurek halinde ordumuzun arkasinda durmamiz gerektigine inaniyoru yuce mevlam insaallah ordumuzumuzu muzaffer olarak geri donmesini nasip etsin insaallah AMIN AMIN AMIN

  YanıtlaSil