.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

17 Ekim 2017 Salı

KERKÜK KALESİNDE TÜRKMEN BAYRAĞI


16 yorum:

 1. Kerkük kalesinde referandumdan bu yana asılı olan barzani bayrağı indirilerek onun yerine Türkmen bayrağı asıldı.

  YanıtlaSil
 2. Bir Türk olarak bu bayrakların pek önemi yok.. Çünkü ikisinde müslüman kavim yeterki ümmeti Muhammediyenin ittifakına calissinlar. Zaten sorunda burada Eğer o kalede bayraklar yer değiştikçe, her birisinde farklı milletlerden heyecana gelip ayrılığı korukluyorsa Bu topraklarda inanın daha çok kan akacak zulüm devam edecektir. Önemli olan İslamiyet'e birliğe kim daha çok hizmet ediyorsa, ekmeğini komşusuyla bolusup,yabancı istilayi def edebiliyorsa Yani hayırda yarışıp önde giden kimse o kavmin bayrağı asilsin,Örnek olsun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün Ergun Diler de ABDnin mezhep savaşı çıkarmak için nasıl çalıştığını yazmış. Bayraklar yer değiştir(til)iyorsa mezhep savaşı hala devam ediyor/edecek demektir.Irak ordusunun Barzaniyi ezmesi İranın (Haşdi Şabi) bölgedeki yayılmacılığının göstergesi.Aşağı tükürsen Barzani,yukarı tükürsen İran. ABD çok pis bir oyun kuruyor.İranı kürtlere, kürtleri İrana kırdıracaklar.Sonuçta her durumda ABD kazanacak.
   https://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2017/10/18/korkunc-plan

   Sil
 3. Peygamberimiz bir orduyu bir sefere gönderdiği zaman bir bayrak verdiği hadislerde yazılıdır. Demek bayrak basit bir bez parçası değildir. Biz Islam birliğine taraftarız. Butun islam milletlerinin birlik ve barış icinde yaşamasını istiyoruz. Kürtlerin bir süre batılı emperyalistlerin güdümünden kurtulmasını ve islam birliğine vesile olacaklarını ümit ediyoruz.

  YanıtlaSil
 4. Barzani’nin bağımsızlık için referandum kararı ibretlik bir olaydır. Küçük hesap yapanlar büyüklere yem veya maşa olur. Sırtını tapışlayıp onu referanduma teşvik edeneler ortada gözükmüyor. Görünen o ki Irak’taki oyunda saf dışı kaldı. Kendi düşen ağlamaz.

  İbretlik dersin bir diğer yönü ise. Halen ABD’nin dolayısiyle efendisi siyonizmin kazanmakta olduğudur. Çünkü Irak’taki bütün taraflar ABD silahı kullanıyor. Kazanan da kaybeden de. Ama kim kazanırsa esasta kazan ise ABD’dir. Çünkü çarpıştıran o. Hedef ne?

  İbretlik dersin bir başka yönü. 27 yıl önce “Komünizm çöktü, yeni hedef İslam’dır” diye yola çıkanlar ortada cascavlak dururken, bunu anlamayan bizimkiler. Onlar o sözü söyledi sonra uygulamaya koyuldular. Bütün dini ve ırki etnisiteler çarpıştırılacak ve büyük İsrail kurulacak. Ve onlar çalıp oynadı biz miskin seyirci olduk. Neticede bölge 6 yıldır hatta 14 yıldır hatta ve hatta 27 yıldır ateş çemberinde.

  Bir musibet bin nasihattan iyidir gerçeği bazılarını uyandırdı. Oturdular konuştular ve fitne ateşini nasıl düşürürüz diye birbirine destek verip eş zamanlı operasyonu başlattılar. İran Kerkük, Türkiye İdlip operasyona girişti. Ama bu iki olumlu olayı gölgelemek için baş muharrik de kendine pay çıkardı. Türkiye’nin iki tugay yardımı ile Rakka’yı kurtama operasyonunu red edip, kurguladığı terör örgütünü bir diğerine temizleten ABD de zafer şovu yaptı. 3500 TIR askeri teçhizat ve silah yardımı yaptığı Kürt terörist kuklasına zafer şarkısı söyleten ABD ne yapmak istiyor? Ümid ederim artık en aptal bölge insanı neyin kurgulandığını anlıyordur.

  Herkesin gözünden kaçtı. Bütün bu olaylar olurken Barzani’nin referandum ile yeni bölme kararına en güzel cevabı bir eski başbakan söyledi: "Yüzyıl önce Ortadoğu coğrafyasını dilim dilim parçalayarak kardeşi kardeşe düşman edenler, bir şehri diğer şehirlerden koparanlar, köyü köyden ayıranlar bir tuzak daha kuruyorlar. Bu haritaları daha da küçültmek isteyenler ve ülkeleri bölmek isteyenlere karşı bir birlik mesajı verelim. Daha küçük birliklere değil daha büyük birliklere ihtiyacımız var."

  Hal böyle iken Irak’ta bu küçük hesaplarla kalelere böyle bayrak asmalar bir nevi ittihadı sarsar. Hala kimsenin kafasını sokamadığı bir husus var. Yüz yıllık vesayet ve tahakkümün tek sebebi bu bölgenin parçalanmışlığıdır. Aşiret, kabile, kavim, ulusalcılık nefsani tuzaklarının kime hizmet ettiği iyi bilinmelidir. Milli kimlikler fitneye sebep olmadan korunmalı ve ifade edilmelidir. Cumhurbaşkanı’nın bu amacı hizmet eden iki gün önceki çıkışı iyi anlaşılmalı.


  YanıtlaSil
 5. Asirlar boyu çinlilerle gureşti bu millet antrenman yapti sanki buyuk bir maca hazirlanir gibi sonra islamla sereflendi izzet sahibi oldu ve dunyaya muhrunu vurdu sonra 1700 lerden itibaren yolumuzu kaybettik akabinde kaderi ilahi hak etmemiz gerekeni bize millet olarak nasip etti. Simdi tekrardan dogru yola girdik her ne kadar sendelesekte arada. Ee haliyle simdi tekrardan ama son kez ustelik oncesinden daha guclu bir sekilde dunyaya muhrumuz vuracagiz tabi bu acisiz zahmetsiz olacak degil. Son olarak buyuk bir savas kapimizda ulke olarak degil dunya genelinde muslumanlar olarak savasacagiz ve insallah zafer bizim olacaktir..

  YanıtlaSil
 6. Uzun süredir blogun sağ tarafında Amik ovasındaki savaş hadisi durması boşuna değil. Halen bu sürecin icindeyiz.
  Yeni Şafak'ta bugün İbrahim Karagül "Türkiye elini çabuk tutmalı: çünkü yakında kızılca kıyamet kopacak başlıklı yazısında çok yakında Turkiyeyi felç edecek bir şok dalgasının hazırlandığını yazmış.
  Bunu da kenara not ettikten sonra Erdogan'ın bazı büyükşehir belediye başkanlarının istifasını istemesinin nedenini düşündüğüm de aklıma Kur'andaki Talut kıssasında Talut'un orduyu nehri geçmeden evvel uyardığı ve buna rağmen emri dinlemeyenlerin nehri geçemediği geldi. Bu imtihan sonucu bir avuç kalan ordu o muazzam savaşı kazanabilmistir. Bu kıssada daha başka derinlikler var ama fazla detaya girmeyelim.
  Gaybı Allah bilir.

  YanıtlaSil
 7. Şimdi ABD Irak da bir taşla 3-5 kuş vurmak istiyor,
  1-Türkiye ile ortak hareket eden (bu ABD nin çok zoruna gitmişti) Barzaninin ağzına zehirli bal çaldı.Referanduma göz kirpti, sonrası her zamanki gibi sırtından vurdu, Barzani'den kurtuldu..
  2- Uzun yıllardır gözden kaçan bir durum ise ABD nin büyük Sünni güç karşısında İran'ı desteklemesi, Şii hilaline dolaylı destek vermesidir.. Obama bundan dolayı nükleer anlaşma imzaladı, koskoca İrakı 10 yıldır İran yonetiyor ve en son Referandum olayında   kısa süreli de olsa İran kazançlı çıkmıştır.
  3- ABD gercekte bu topraklarda yıllardır yapmak istediği şey kör düyümlü KAOS tur. Güçlüğü gucsuzlestirmek, büyüyü küçültmek, Aklı selim Kürt Arap Türkmen halkları Zombilestirmek, Irak ve Suriye topraklarini  Adeta Şeytanın dünyadaki laboratuvarı haline getirmek.. buna en uygun piyon ise PKK ve onun uzantısı pyd-ypg dir. Sanırım şimdide PYD yi Haşdi-şabi yle vurusturup, geniş toprak kazanımı elde etmek ve PYD ye uluslar arası statü kazandırıp ve bir yandanda Türkiye nin sinir uçlarına dokunmaya devam etmek ve en önemlisi de ağır silahlarla Türkiye'yi savastirip gucsuzlestirmek..
  İşin Özü Batı medeniyeti, Bir asır önce
  Dayanağı - Kuvvet olan,
  Hedefi - Menfaat,
  Yaşam tarzi- Mucadele
  ve Sonunda nefsin, Sefih tüm arzularını elde etmek isteyen büyük bir film çevirerek tüm dünyada algı operasyonu yaptı ve bunda da başarılı oldu bütün İslam aleminin kendine ram yaptı...
  Şimdi ise filmin 2 versiyonunu çeviriyor, Fakat bu sefer karşısında; Yorgun,Ümitsiz,Beceriksiz ve Sanatsiz Müslümanlar yok inşallah.
  Dayanağı - Kuvvet yerine Hak,
  Hedefi - Menfaat yerine Fazilet,
  Yaşam tarzı - Mücadele yerine Yardımlaşma
  Sonu ise - nefsin arzuları yerine İnsan-ı Kamil olan ve Saadeti dareyni hedefleyen bir müslüman toplumu var inşallah en azından böyle bir çekirdek kadro var. Batıya bu sefer papuc pahalıya patlayacak Cunku 15 temmuzda algı operasyonlarını yerle bir eden bir Millet vardı karşılarında..

  YanıtlaSil
 8. Bugün yeryüzünde kuranı kerim İncil ve Tevratı dünyadaki çeşitli istihbarat birimleri bence tamamen okuyup analiz etmektedirler şüphesiz araştırmaları kuranı kerimi anlama ve ayrıcalıklı bir kitap olduğunun farkına varmışlardır bu sebepten olmuş olan ve olacak olanların farkında olan tek kitap kuranı kerimdir bu sebepten dış güçler İslamiyetin son din olduğunu bile bile müslümanlarla uğraşıp kendilerini kurandaki kalpleri mühürlüler sınıfına sokmuş oluyorlar

  YanıtlaSil
 9. “Türkiye cephesi” açma hazırlığı var

  Suriye’nin kuzey bölgesi, Türkiye sınırı boyunca uzanan o kuşak, ABD tarafından Türkiye’ye karşı bir cephe olarak planlandı. PKK/PYD üzerinden hazırlıklar yapıldı, olağanüstü silah stoklandı, gizli askeri üsler ve terör eğitim kampları kuruldu.

  Bir NATO ülkesi, bir terör örgütünü silahlandırıp diğer NATO ülkesine saldırıyor. İşin özeti budur. Bu ülke de ABD’dir.

  O koridorun öncelikli hedefi; Türkiye’yi kuşatmak, nefes alamaz hale getirmek, 15 Temmuz’un ikinci dalgasını bu cepheden başlatmaktır.

  http://www.yenisafak.com/yazarlar/ibrahimkaragul/afrin-munbic-ve-kandil-turkiye-elini-cabuk-tutsun-gecikme-intihar-olacaktir-2040922

  YanıtlaSil
 10. ‘Olağanüstülükler Çağı’na son örnek: Suudiler İran’la savaşa hazırlanıyor!

  Bölgesel savaşın çıkış noktası İran-Suudi Arabistan savaşı olarak planlanmıştır. Suriye meselesi bir noktaya geldiği anda Basra Körfezi karışacak, birçok ülke İran tehditlerine maruz kalacaktır. Böyle bir felakette kitleler mezhep kimlikleri üzerinden harekete geçirilecek, savaş öyle pazarlanacaktır.
  ..........
  Riyad’daki bu değişiklikten sonra, İran-S. Arabistan arasında kısa süre içinde çok sert rüzgarlar esecek ve bu bütün coğrafyayı sarsacak.
  .........
  İslam’a ait ne varsa; ülke, millet, kültür, değer, kutsal hepsini yok etmeye ayarlı bir üst proje bu. “Yanlışlıkla” fırlatılmış bir füzenin Kabe duvarlarına çarpması ya da İran tanklarının Kabe’ye dayanması, kesinlikle bu projenin içinde düşünülmüştür!

  http://www.yenisafak.com/yazarlar/ibrahimkaragul/olaganustulukler-cagina-son-ornek-suudiler-iranla-savasa-hazirlaniyor-2038600

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abdullah Dağistani: İran Hürmüz boğazına saldıracak.

   Ayrıca Rey şehrinin yok olması, İranın ikiye bölünmesi vs. gaybi haberleri dikkate alalım.

   Sil
  2. maşallah, ağzınızdan bal damlıyor hocam, ALLAH sapık suudiyi de sapık iranı da birbirine kırdırtsın, ikisi de gebersin inşallah. Kahhar ismi tecellisiyle amerikan uşağı vehhabiler de sahabi düşmanı şiiler de kahrolsunlar amin bi hurmeti seyyidil murselin velhamdullilahi rabbil alemin

   Sil
 11. 1983’e kadar Türk ulusal güvenliğinin kaygı duyduğu, takip ettiği tek konu vardı: ‘Ruslar saldırdığında Amerikalılar nükleer bombaları saldırılan bölgeye mi atacaklar yoksa Sovyet topraklarına mı?’ Öğrenildi ki, bizim topraklara atacaklar. Güneydoğu’ya. ‘Zaten orada Kürtler var, nüfusları da az’ demişler”... (Prof. Hasan Köni, Akıl Odası programı, TvNet, 02/10.)
  http://www.yenisafak.com/yazarlar/nedretersanel/askidaki-ceketler-2040920

  YanıtlaSil
 12. Size şunu söyleyeyim Madem gelecek yalnız ve yalnız İslamindir ... Maddi ve manevi tüm gösteriş ve heybetiyle Dünyaya parmak isirtacak, ümmetin beraberliğini Alemde tüm insanlar ilimlerine kadar yaşayacak tıpkı sahebelere yakın bir kardeslik... İşte o yüzdendir ki Müslüman devletlerinin hiç biri kendi aralarında savasmayacaktir ne İran ne Türkiye ne Misir nede Irak Arabistan Pakistan hiçbiri... Öyle bir şey olsa Allah muhafaza geleceğimiz den umutla sonra edemeyiz savaş olacakmi evet ama büyük bir savaş değil, en büyük savaşı şu an Suriye'de yaşıyoruz bunun finali PYD gibi arkasında ABD ile karşısında olan başta Türkiye ve diğer müslüman ülkeler, son kozlarını oynuyorlar inşallah final yılı daha fazla uzamadan 2018 de Suriye ve Irak topraklarından Yahudi usaklarini sokup atariz... Tabi birde galibiyeti çekemeyen İsrail'le bir randevu muz olacak...Ya Allah Bismillah

  YanıtlaSil