.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

25 Eylül 2017 Pazartesi

KUZEY IRAK REFERANDUMU

Kuzey Irak'ta referandum herşeye rağmen yapılıyor. Ortadoğudaki Turkler, Araplar ve Farsların aleyhine Kürdistan oluşumuna hız veriliyor. Petrolü bölgedeki hiç bir millete bırakmayan ve sadece bekçiliğini Kürtlere yaptırmek isteyen güçler bu oyunun ardında...
Bir hadis-i Şerifde der ki: Bir hazinenin yanında halifenin üç oğlu çatışır. Ancak hazine hiç birisine nasib olmaz.
Diğer yandan başka hadislerde Nusaybin, Karkisa, Şırnak gibi yerlerde meydana gelecek hadiselerden bahsedilir.
Musul'u elimizden koparan güçler şimdi de bizi anlaşma ve tarihten gelen haklarımızdan mahrum etmeye çalışmaktadırlar.
Kuzey Suriye ve Kuzey Irak aynı planın parçasıdır. Aklı başında Kürtler bilirler ki batılı güçlerin onları sürüklediği maceranın sonu vahimdir.
Dertlerimizin dermanı İslam birliğidir.

55 yorum:

 1. Evet 3 İsrail'den 2.sinin temelini attılar. Barzaninin bu hareketi inşallah ittihad-ı islam'a vesile olacak. Türkiye ve Irak ortak tatbikata başladı. İran da Türkiye ile müttefik olmak zorunda yoksa bir sonraki sıra kendine geliyor.

  Allah, zalimleri tehdit için azabının sadece küçük bir parçasının onların üzerine gelmesi onları nasıl mahvedeceğinden bahseder.

  Her şey çok yaklaştı. Hicri 1439'a girdik. Sabretmek lazım, zulmü kaynağından çözmeye 2 yıl kaldı inşaallah. Arakan dahil dünyadaki tüm zulümlerin kaynağı yerinde kurutulacak. Zalim bir yerde otururken zulüm her yerde şimdi. Zalimi mekanında halledecek yiğitlere selam olsun!

  YanıtlaSil
 2. 1*Kuzey Irak’ta tam tamına 57 yıllık bir Siyonist fitne daha boy gösterdi. Evet ahir zamanda bir fitne oyunu daha sahnedeki yerini aldı. Bir önceki oyundan bu oyunun mahiyetini biliyoruz. Ondan önce sahnelenen her oyunu bir önceki oyundan mahiyetini bildiğimiz gibi. Çünkü ahir zamanda meydana gelen bu fitneyi anlamanın en iyi bakış açısı, Mehdi-Deccal açısından bakmaktır. Yani bu ahir zaman eşhası en iyi ayırt edicidir.

  Bu Mehdi ve deccal ne zaman gelme emarelerini gösterdi. En yakın olanı 1909’da gözlendi. Maddeten Hilafet o zaman söndü. Manen devam etti ala 1922 veya 1924’e kadar. O tarih aynı zamanda Küçük Deccalin huruç tarihi. Ya Büyük Deccal? Onun hikayesi daha karmaşık ve daha uzundur. Ama 1917’de huruç etti. Şimdi denecek ki 2017’deki Kuzey Irak nire, bu 1917 nire. İyi ya ahir zaman fitneleri Matruşka bebekleri gibidir. Açıyorsun birini içinden başkasını çıkıyor, onu açıyorsun diğeri çıkıyor. Matruşka Rus bebeği ama Ortadoğu’da özellikle bilad-ı Şam’daki Matruşka Siyonist yapımıdır. Bir fitneyi açıyorsun içinden bir başkası çıkıyor. 1917’de açtık ilkini içinden içiçe bir yığın fitne bebeği çıktı. Yapımcısı Siyonist-Yahudi’dir. 1917’den 8 sene önce ise 1826’da açılan Osmanlı’daki Matruşka bebeğin o tarihteki versiyonu Yahudi hahamın bildirmesi ile Halife hal ediliyordu. Peki amaç neydi? İşte mesele bu.

  “Onlardan bir çoğunun günahta, düşmanlıkta ve haram yemekte yarıştıklarını görürsün. Yapmakta oldukları ne kadar da kötü birşeydir” 5/62 “Onlar dünyada hep fesat çıkarmaya uğraşırlar” 5/64. Sahi Kur’an’-ı Hekim bu ayetlerle kimi kast etti? Yahudileri. 1860’te İngilizle Filistin’e karşılık Osmanlı mülkünü pazarlık edip anlaşan Yahudiler 1897’de Basel’de devlet kurup 10 sene sonra Büyük, 20 sene sonra da küçük deccali piyasaya sürdüler. Bunu yaparken de yeni fitne-fesad örgülerini büyük bir titizlikle hücre hücre ördüler. Müthiş bir fitne tezgahıyla. Selanik o tarihlerde Yahudilerin en önemli fitne merkezlerinden biri idi. Ve Küçük Decclain hurucundan 20 sene sonra da Filistin’de devlet kurdular. Devlet kurmadılar. Büyük İsrail için köprü başı devleti kurdular. Çünkü onların gözü 1900 yıllık Nil’den Fırat’a kadar arz-ı Mev’ud. Bunu da bayrakları ile simgelediler.

  İşte burada Kur’an’ın tabiriyle düşmanlıkta yarışan bu fesad kavminin ahir zaman versiyonu Ana Deccaldir. Yani Hadis’in tarifiyle belirtirsek “Deccal Yahudi’dir” Yani bayraklarının tarifi üzerinden gidersek iki nehrin ortasında bir 6 köşeli yıldız. Yani Volga Nehri memleketinde büyük deccal, Fırat-Dicle ülkesinde küçük deccal ve ortada 6 köşeli yıldızla temsil edilen ana deccal. İşte Hicri 14. asır yani 1300’lü yıllar ve 20. asır yani 1900’lü yılların devasa 3 ayaklı Deccal’in portresi budur.

  YanıtlaSil
 3. 2*Burada hatırlatayım Ana deccal siyonizmin yavruları da Yahudi menşeli ve soyundan. Rusya’da Kızıl İhtilalin 8 kişilik komitesinin 5’i Yahudi. Marksizmin teorisyeni Karl Marx da Yahudi. Bizimki ise Balkanların Kudüs’ü Selanik’te çıkmadır. Bir çıktı Abdülhamid gitti. Bir çıktı, Bab-ı Ali Baskını ile hükümet gitti, bir çıktı Selanik Hanedanı ile Anadolu’yu sardı. Mehdi’nin karşıtı olan Deccal budur. Dört başı mamur bir münafık. Müslüman görünüp aldatarak iş gördü.
  Şimdi Deccali tanıdık mı? Tanıdık? Bu deccalin hurucu için tam tamına 3 imparatorluk yıkıldı. Yerlerine 60’a yakın devlet kuruldu. Ana Deccal’in ağzına layık 60 lokmacık. Ne buyurmuştu Allah’ın Resulü: “Her taşın arkasında onlar çıkacak.” Yani o bir-iki asırda her fitnenin arkasında Yahudi olacak. Yani nerede darbe, savaş ihtilal, finans krizi varsa orada mutlaka dolap hileyisyle Siyonist parmağı vardır. Peki Kuzey Irak’a ne zaman el attılar. Yıl 1932. 20 yaşlarında bir Yahudi genci katır sırtında 2 yıl boyunca Kuzey Irak’ı karış karış dolaştı. Niçin? Ana yurtlarını keyif için. Kuzey Irak Yahudi kavminin ilk doğduğu ana vatandır. Yani Yahudi ırkı önce orada ortaya çıktı. Sonra binlerce yıl önce Filistin’e göç ettiler. Ama daha sonra iki defa bu topraklara yani Irak’a sürgün edildiler. Orada çok acı hatıraları vardı. Orada o iki göçten arta kalan Yahudiliğin çok önemli dini merkezleri vardı. Kürtler arasında yaşayan çok sayıda Yahudi de.

  Derken katır sırtında gezisini bitiren genç Filistin’e döndü. 1948’de İsrail kurulup istihbaratı kurumlaşınca başına bu genç geçti. Burada bir hatırlatma yapayım. Yahudi rivayetlerinde İsa Mesih gelince Yahudiler devlet kuracaklardı. Bu sahih bir rivayettir. İslam kaynaklarında ucundan değinilir. Yani İsrail kurulduğu zamanın aynı zamanda yani…. Anlayın.

  Ve 1948’den sonra İsrail köprü başı Filistin’den bilad-ı Şam‘a el atmaya başladı. Tabi belirli bir strateji ve taktik ile. İlk Cumhurbaşkanları Weizmann’ın tabiriyle 20 yüzyılda İsrail’den önce ilk kurdukları TC’ye de el attılar. Bir örnek vereyim. Menderes 1955’te İttihad-ı İslam’ın nüvesi Bağdat Paktı’nı (Irak-Türkiye-İran-Pakistan) kurunca İsrail Harekete geçer. 1956’da İngiliz-Fransız ittifakı ile Nil’e ulaşmak için Mısır’a saldırır. Fırat Nheri’ne ulaşmayı önleyen Bağdat Paktı’nı İngiliz-ABD’yi harekete geçirerek söndürür. Söndürdüğü yetmemiş gibi 1958 yılında İsrail Başbakanı David Ben Gurion Ankara’ya gelir. Menderes’e Türkiye ile İsrail arasında “50 Yıllık” gizli bir stratejik anlaşma teklif eder. İslam Kahramanı Menderes bunu red eder. İşin garip tarafı 27 Mayıs darbesi olunca cuntacı eşkıya bu anlaşmayı imzalar. Ve başlangıç tarihi olarak 1958’i gösterirler. 50 yıl sonra 2008’de anlaşmanın süresi dolunca İsrail, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a anlaşmayı yenilemeyi teklif eder. Aldıkları cevap Menderes’le aynı oldu .Birkaç ay sonra da Davos’ta o meşhur “One minute” olayının yaşanmasının bir sebebi de bu anlaşma teklifidir.

  YanıtlaSil
 4. 3*İsrail 1956 Mısır operasyonundan sonra istihbaratıyla bölge ülkelerinin en mahrem yerlerine sızarken 1960’ta Kuzey Irak’ta Kürt kartını açarlar. Ve Kuzey Irak Kürtlerini İran üzerinden hem eğitir hem de silahlandırır. Yani yakın zamanda Kürt kartının arkasındaki 3 ülkenin birincisi İsrail’dir. Mustafa Barzani İsrail ile ilişkileri geliştirir. Tel-Aviv’de büro açar. Aynı tarihlerde ABD Türkiye’de güneydoğu Anadolu’nun nüfus yapısını incelemeye alır.

  Burada küçük bir not düşeyim. Siyonistler 1920’den sonra 80 yıllık müttefikleri İngilizler onların isteklerini karşılamada ağır davranınca onu değiştirir. Ve küresel gücüyle ABD’ye yüklenir. Yıl 1926-28. Patlak veren ekonomik krizle ABD’nin bütün damarlarına sızar. Ve 2. Cihan Harbi ile hem ABD’yi sahneye sürerler hem de onun haşmetiyle istedikleri Filistin Devleti’ni kurarlar. Dünya Devleti hakimiyeti için de bir dizi küresel kuruluşları BM-Dünya Bankası kurarlar. Ama 1948’den sonra işler istedikleri gibi gitmez. Yani büyük İsrail genişleme olmaz. 1956’dan itibaren yeni fitnelere girişirler. Yahudi düşüncesinin 1900’ların başında oluşturdukları Avangalistler üzerinden Neoconları tezgahlarlar. ABD’nin savunma-finans-tarım-ilaç sanayiini ele geçirirler. Öyle ki 1968 sonrası ABD’nin ele geçirilmedik hiçbir stratejik noktası kalmaz. ABD adeta İsrail’in vekili pozisyonuna düşer. Büyük İsrail için ilk ışığı yakanlardan biri azılı İslam düşmanı Başkan Nixon olur. Öyle ki siyonistlerin cihan hakimiyetini sağlayacak Yahudi Henry Kissinger adeta ABD’nin dış politikada küresel stratejisini İsrail için dizayn eder. 1973 İsrail-Arap Harbi’nden sonra küresel sermayenin çıkışını ardında yandaşları neoliberalleri batı ülkelerinde iktidar yaparlar. O sırada Türkiye’nin askeri açıdan çökertilmesi için ambargo uygulanır. Türkiye 20 yıl sonra silah açısından İsrail’e el açar hale getirilir. ABD silah isteyen Türkiye’ye Tel-Aviv’i adresi gösterir. Bu zaman İsrail’in cihan hakimiyetinin başlangıcıdır. O günden sonra her şey İsrail’in menfaat için olur.

  Bu kısa nottan sonra 1960’ların başına dönersek. ABD, Yahudi lobilerinin teşvikiyle, Türkiye’ye Kuzey Irak Kürtlerini himaye altına almasını ve federasyon kurmasını teklif eder. Yıl 1965. Türkiye bunun red eder. İsrail’in hamisi ABD konuyu hileli tasarılarla BM’ye taşır. Yani Kürt halkının devletleşmesini sağlamak için Siyonist plan gereğince “Her ülkenin kendi kaderini tayin hakkını” BM’den geçirmek ister. Sizin kafanızı karıştırmayayım. O tasarıya göre isteyen azınlıkların kendi kaderini tayin hakkı tanınmak istenir. Bu uzun uğraşılar ve yıllardan sonra gerçekleşir. BM’den geçirilir. Ve 28 Şubat fitnesinde Türkiye’ye bu kabul ettirilir. Ecevit’in hükümeti bunu Meclis’e getirir. Ve o karmaşada mahiyeti tam bilinmediğinden 2004 tarihinde Meclis’ten geçer. 1965 yılında Demirel-Çağlayangil ikilisinin gösterdiği feraseti 30 yıl sonra Türkiye’nin acemi ve uyur-gezer yöneticileri gösteremeyecek hale getirilir. 28 Şubat döneminde muhafazakar toplulukların yürüyüşlerini Türkiye’ye kadar gelerek fotoğraflayacak kadar ileri giden İsrail’in başarısıdır. Ne zamana kadar. 2003-2006 ve 2009’a kadar. Yani Mehdiyet’in 3. Faslının başlama tarihine kadar.

  YanıtlaSil
 5. 4*Her neyse 1965’teki Türkiye’ye yapılan o tekliften sonra 1967 Arap-İsrail Savaşı çıkar. İsrail hem topraklarını genişletir hem de bölge ülkelerinin en gizli yerlerine istihbaratı ile sızar. Öyle ki1967 Savaşı sürerken İsrail Radyosu o gün Suriye okullarında yıl sonu imtihanında sorulacak soruları bir gece önce açıklar. Yani İsrail istihbaratıyla bölgeye bu kadar hakimdir. Nasır’ın öldüğü gece ölüm haberi 180 saniye içinde İsrail’e ulaşır. Bütün bu olaylar olurken İsrail Irak Kürtleri’ni eğitmekte ve askeri açıdan rejimle savaşacak hale getirirken, Türkiye’de ilk ayrılıkça kuruluşlar CIA-MOSSAD marifetiyle boy göstermeye de başlar. Bunların ilki doğu mitingleri ve Devrimci Doğu Kültür Ocakları olur. O sırada Türkiye ABD’nin BM’den geçirmek istediği her ülkenin kaderini tayin tasarısına karşı müthiş bir mücadele veriyordu. Onun cevabı da bu anarşik sokak hareketleri oldu. Ve sokalar kızıl militanlarla yani ABD üretimi yerli marksistler ile karıştırıldı.1969 yılında Mescid-i Aksa’nın kundaklanması üzerine Türkiye tavır alır. Ve bunun için düzenlenen İslam Zirvesine Dışişleri Bakanı seviyesinde katılır. Ve Türkiye hem güvenlik hem de finans açısından dış saldırıları maruz kalır. İki yıl sonra da darbe olur. Önce İngilizlerin provoke ettiği askerler darbeye kalkışır. CIA bunu ispiyonlayarak önler 3 gün sonra ABD’ci askerler muhtıra verir.

  Derken 1973’te biraz kurgulu Arap-İsrail Savaşı çıkar. İsrail işgal ettiği Sina’dan çekilir, ama o savaşın yol açtığı petrol fiyatlarındaki patlama ile ABD 2. Cihan Harbi’nde harcadığı para kadar kazınır. Yani savunma açığı kapanır. Ve küresel sermaye bu finans imkanı ile dünyanın başına bela olur. 2 yıl sonra da Irak-İran Anlaşması yüzünden Iraklı Kürtler zor durumda kalır. Ama o tarihte Anadolu Kürtleri’ne de el atılır. Apo o tarihlerde gladyomuz tarafından sahneye sürülür. ABD-İsrail ağırlıklı Kuzey Irak Kürtleri’ne eş kardeşler yetiştirilir. Ve 1984’te o Kürt kartı Ankara’ya karşı da açılır. 1970’ler Kuzey Irak Kürtleri açısından verimsiz yıllar olur. Ama Anadolu’dan onlara yeni anarşist-terörist kardeşler yetiştirilir. Türk gençlerini Marksist-Leninst ideoloji ile anarşist yapan MOSSAD-CIA-İngiliz istihbaratı bu kez aynı ideoloji ile PKK isyanı başlatır. Suriye ve İran Kürtleri o dönemde pek sahnede olmaz ama 1990’larda patlak verecek Irak-Anadolu kürtleri projesi harıl harıl çalıştırılır. Körfez Operasyonu ve 2003 Irak işgalinin ana hedefi Büyük İsrail Projesi’ne hazırlık yapmak içindir. Yani bölge ülkeleri 1982’de açıklanan proje gereği 22 devletçiğe bölünecekti. Ve bu 1991’de başlayan bu operasyon 3. Melhemenin başlangıcı olur.

  Türkiye Terör ile mücadelede 30 yıl başarılı olamadı. Silah ve teçhizat eksikliği Türkiye’nin boyunu eğdiği bir yana Anadolu birliği tehlike altına sokuldu. 2003 operasyonu sonrası Irak 3’e bölünüp Kürt devletçiğinin temeli atılınca bu kez Siyonist plan için Türkiye ve Suriye’ye yöneldiler. 2000’li yılların başı Irak Kürtlerinin devletleşme çabalarını gerçekleştirirken, 2010’lar Suriye Kürtleri DAEŞ bahanesiyle desteklenerek hem Suriye’yi bölük pörçük ederken ortaya yem olarak bölgenin petrol zenginliği atılır. Bu küresel sermayenin en önemli yemi idi. Rothschild ailesinin asırlık Hazar Petrollerine kavuşma hayali bölgenin karışmasında büyük rol oynadı. Bir asır önce Rusya’da Komünist ihtilale bu yüzden destek veren Rothschild ailesi avcunu yalamıştı. Bu kez bölgenin parçalanarak kurulacak Kürt kantonrları üzerinden Hazar-İran-Irak petrollerine kavuşmayı hayal etti. Bölgenin bugün bu halde olmasının bir sebebi de budur. Bu konuda Rusya da yem atıldı. Bölgenin doğalgazı ihracatı vaad edilince Rusya da olaya müdahil oldu.

  YanıtlaSil
 6. 5*Şimdi 2010’larda bu olaylar olurken iki husus dikkati çeker. Türkiye’de Kürt halkı için hazırlanan açılım devamlı sabote edildi. İsrail işbirlikçisi FETÖ’nün bu konuda hem dışarıya bilgi sızdırdığı hem de açılımı sabote etmesi çok manidardır. Ayrıca Türkiye-Barzani yakınlaşması rahatsız edici bulununca ABD devreye sokularak sabote edilmek istendi. Öyle ki Türkiye’de Erdoğan’ı alaşağı etmek istenirken aynı oyunu Barzani için de tezgahlandı. O zaman iki müttefik olan Barzani-Erdoğan bugün karşı karşıya getirildi. Açılım Kürt isyanı için sabote edildi. Ve Suriye’de yeni bir tuzak kurulur. Terör örgütünü 2.5 milyar dolarlık silah vererek hem Suriye’de hem de Irak’ta güçlendiren ABD-İsrail ikilisinin yeni tezgah ve oyunu iyi anlaşılmış değil. Türkiye vanayı da ekonomik kapıları da kapatabilir. İran da bunu yapar. Peki Suriye’nin doğusunu terör örgütüne teslim eden ABD-İsrail ikilisi Suriye üzerinden hem enerji naklini hem de ekonomik nakil hattı kurabilir. Ve Türkiye’nin enerji güzergahı olma hayali söndürülebilir.

  Bu arada Başkan Trump ABD’de koltuğa oturdu ama hükmedemiyor. Yahudi lobilerinin kontrolündeki Pentagon bölgede İsrail’in maşası gibi davranıyor. Öyle ki ABD Merkez Kuvvetleri CENTOM’un komutanı Joseph Votel ABD değil de İsrail’in kumandanı gibi davranıyor. Bölgedeki askeri oyunun tezgahını o kuruyor. Yani Başkan Obama zamanında alınan planı aynen uyguluyor. Hatta 15 temmuz Darbe girişimini hem kışkırtıyor hem de destekliyor. Bölgediki Kürt tezgahının o yönlendiriyor. Türkiye’deki darbeyi yönetenlerden biri de o. Darbe ertesi bunun ağzından kaçırdı. Darbe teşebbüsünün başarısızlığa uğramasından çok rahatsız oldu. Demek istediğim Kürt kantonları planının bir ayağında Pentagon var. Hatta Barzani’nin referandumuna da destek veriyor. Tezkere’nin geçen cumartesi yapılan oylama müzakereleri sırasında Meclis Başkanı İsmail Kahraman oturuma ara verip Başbakan Yıldırım ile CHP ve MHP lidelerini odasında çay içmeye çağırdı. O görüşmede CHP Lideri “ABD greçekten samimi mi” sorusunu yöneltince Yıldırım’ın cevabı şöyle olur: “Sorduk, konuşmark istemediler. Ama İsrail lobisinin etkisi var. İsrail referandumu istiyor. Bu lobinin etkisi var tabi” diyor. Yani Türkiye Cumhuriyeti’nin Baş.bakanı Kürt referandumu için Yahudi lobilerinin bastırdığını ABD’nin de bunndan etkilendiğini açıkça söylüyor. Yani devletin elindeki istihbarat bunu doğruluyor.
  Yani bölgede en etkili belki de tek oyun kurucu İsrail. Yani bir asır önce Osmanlı’nın hükmettiği topraklarda İsrail’in borusu ötüyor. Siyonizmin “Ortadoğu bataklık” dedirterek Türkleri batı hayranlığı ile soyutlamasının sonucu bu. Ama gün geldi bu İsrail hakimiyeti bize bir ucu batınca telaşa kapıldık. Kapılmadık Deccal uykusundan uyandık. Bir baktık ki eski haşmetimizin yerlerinde İsrail deccalinin yelleri esiyor. “Günaydın Türkiye” Ayrıca Türklerden sonra Araplar da uyutuldu. Öyle ki Filistin ve Kudüs meselesinden dolayı ateş püsküren Arapların artık sesi çıkmıyor. Çıkmıyor bir yana hipnoz yemişçesine İsrail’in güdümüne girmişler. Mısır-Suudiler-BAE-Kuveyt-Ürdün İsrail’in çekimine kapılmışlar. Bölgede Kürt kantonlarının kurulmasını için destek bile veriyorlar. BAE bölgede İsrail’den daha çok Türkiye düşmanlığı yapıyor.

  YanıtlaSil
 7. 6*Bölgede Türkiye’ye dayalı Ortadoğu Projesi falan derken İsrail kendine dayalı o projeyi çalmış da bizim haberimiz yok. Bir yığın gafil BOP’u eleştirirken Büyük İsrail projesine zemin hazırladığının farkında bile değil. Bir asır önce Hilafet Devleti’nin hükmettiği topraklarda artık İsrail’in borusu ötüyor. Bunun adı Deccalizm. 2006’da ölmüş bitmiş Ortadoğu Projesi’ni ateş püsküren bizim sözde aydınlarımız hariciyenin de uyumasıyla kurulan tuzağı görememişler. Yani batının emir eri olan Türkiye atılan kazığı ne hissetmiş ne de görmüş.” Günyadın Türkiye”. Bu arada hatırlatayım Türk hariciyesine Türk çocuğunun girmeye başladığı tarih 1965 sonrasıdır. Çünkü o bakanlık Sabatay Sevi’nin veletlerinin kontrolü altında idi. Bir yığın Sabatayist yani Yahudi Türkü hem diplomat hem Dışişleri Bakanı olduğunu hatırlatayım. İşte Deccal böyle bir şey. İnsanı Duhan ile uyutur da haberimiz olmaz.

  Uzatmayayım. 1955’ten kurulan Bağdat Paktı’nın 3 üyesi Irak-Irak-Türkiye şimdi yeniden bir pakta buluşuyor. Bu çok önemli. Bir diğer husus. Yani batının belki 27 yıldır Siyonist odakların körüklediği İslamfobia yüzünden görmediği bir başka gelişme. 400 yıl sonra canlandırılacak karadan İpek Yolu Çin’in dünyanın bir numaralı gücü haline getrime ihtimali. Türkiye bu yolun en önemli kavşak noktası. Bu İpek Yolu’nu işlemesi halinde Avrupa ve ABD ekonomileri darboğaza girer. ABD-Avrupa ekonomileri ağır darbe yer. Bunu önlemenin yolu nedir? Bölgeyi istikrara kavuşturmak. Çin’e karşı İslam bloku oluşturmak akıl karıdır. İsrail’in hesabına bölgeyi kaosa sürüklemek kar getirmeyecek. O zaman Mesih cemaatinin eli güçlenecek onlara büyük bir iş düşecek.

  Yani konuyu Mehdi-Deccal uyarlamasına getirirsek Mehdi’nin müttefiki kimdi? Hz. Mesih cemaati. Yani? Ana deccalin iki bebeği büyük ve küçük Deccaller temizlendi. Onları kullanarak bilad-ı Şam’ın ortasına yerleşen İsrail’in arzu ve istekleri bir yerde herkesi zararzide eder hale geliyor. O zaman Mesih-Mehdi ittifakının rivayetine göre Lut Gölü’nde deccali öldürmesi meselesi gündeme gelir. Bunun ilk adımı 2006’da atıldı. Çünkü ilk defa yıllar önce Bediüzzaman’ın haber verdiği Kemalist-siyonist ittifakı 28 Şubat’ı tezgahladı. Ahir zaman rivayetrinde Byeda olayı haberi verilen o fitneyi Kur’an meselenin özellik kazanması sebebiyle ebcedi tarihle 1417 olarak haberini verir. Bu ana deccal ile küçük veledinin son fitnesi idi. 1423’te Mehdiyet’in karşı darbesi geldi. Ve yeni ve son fasıl açıldı. 2006’da ise İsrail’in son tezgahı başladı. Bunun üzerine 2017’de ise bana göre İlahi hüküm tebeyyün etti. Bir gece ansızın. 2019 da olabilir 2021 de. Çünkü 1909’a gidelim. O tarihte Bediüzzaman bazı mesajlar verdi. Hem de Şam’da Emevi Camii’ndeki hutbede.
  Osmanlı Devleti’nin temellerinin sarsıldığı o zamanda söylediği bir hakikatli söz hem o zaman hem bugün güncelliğini koruyor. “Bu zamanda en büyük farz vazife ittihad-ı İslam’dır”. Ama bu ittihad bir türlü olmuyor. Osmanlı yıkılırken İslam Alemi bin parça oldu. Bu kez aynı hakikatin bir başka versiyonu geliyor: “Azametli bahtsız bir kıt'anın, şanlı tali'siz bir devletin, değerli sahibsiz bir kavmin reçetesi; ittihad-ı İslâmdır.”

  YanıtlaSil
 8. 7*Bahtsız kıt’a tabi Alem-i İslam oluyor. Ya o bahtsız devlet ve sahipsiz kavim kim oluyor? Yorum açık. Bence o kavim Türkler. Osmanlı Devleti’nin devamı olan bahtsız devlet de Türkiye oluyor. Türkiye’de ehl-i iman ve İslam büyük mağduriyetlere uğrar. Bayraktarlık ve İslam’ın kılıcı olma özelliğini kaybeder. Türkler bu görevlerinden istifa ettirilir. Deccaliyetin çekim alanına sokulur. Birkaç yüz milyon dolar için Avrupa’nın kapısında el açar hale getirilir. Bütün alem-i İslam’a sırt çevrilir. Siyonizmin bu fitne politikası sayesinde Arap alemi İsrail’e peşkeş çektirilir. Bahtsız kıt’a ise alemi İslam’ın bulunduğu kıt’a oluyor.

  Ama bu külli bir mana ifade eder. Daha doğrusu bir hissi harekete geçirir. Çok önemli hakikatleri ve mesajları taşıyan bir ihya hareketi Anadolu’dan bütün alem-i İslam’a yayılan bir şahs-ı manevinin uyanışını gerektirir. Bir asırdır alem-i İslam’ın çeşitli yerlerinde Mehdi cemaati dahil diğer dini cemaatler ve özellikle Al-i beytin husule getirmek istediği bir uyanış var. İttihad-ı İslam.

  Bence bu bugün bu yıl ayan beyan orta çıktı. O ittihad olursa o çıfıt ve fitne-fesad devleti yıkılır. Peki buna ne vesile olacak? Kürtler. Yani üzerinde oyun oynanan Kürt halkı. Bediüzzmaan hayatta iken bir iki defa dile getirmiş. Ve “Kürt meselesi ittihad-ı İslam’a vesile olacak” demiş. Çünkü Kürt kartı oyunuyla bütün bölgenin etnisiteleri birbiriyle çarpıştırılıp bütün halkların zaafa düşürülüp oluşturulacak kaosla hem küresel sermayenin oyunlarıyla zenginlikleri yağmalanıyor, hem de Büyük İsrail hayali için zemin hazırlanıyor. Ümmeti Muhammedin uğradığı bu fitneyi bütün Nebiler ve resuller hatırlatarak korkularından Allah’a sığınmışlar.

  Bu oyunu bozacak ana husus ne idi?. Sahipsiz millet ve bahtsız devleti ihya etmek. Madde-manevi. Yani bahtsız kavim ve devlet iman ve hayat fasılları ile ihya edildi. 1990’larda DYP grubunda konuşan eski genel kurmay başkanı PKK ile mücadelenin başarısız olmasını şu sözlerle ifade etti: “Yeterli silahımız ve cephanemiz yok”

  10 yıl sonra bu ihtiyaç giderilmeye kalkışılınca gladiyomuzun 40 yıl besleyip ABD’ye pazarladığı ve başımıza bela edip sonra ABD’ye hediye ettiği cemaat bunun hem jurnalladı, hem mühendislerini öldürüp projeleri sabote etti. Bu ayan beyan ortaya çıktı. Çıkınca da askerimizin gözünü açtı. Hele çuval olayı tam bir uyarıcı oldu. Sözde yavşak müttefiklerimizin oynadığı oyunu gördüler. 4 darbeyi onların telkiniyle yapanlar diş gıcırdadı. Ancak bu yetmezdi. Türkiye’nin 80 yıldır belirli aileler eliyle soyulan finans ve ekonomik kaynaklarına Ak Parti hükümeti musluklarını kesince elde kalan finanslar eğitim-sağlık-ulaşım kadar savunma sanayiine de kaynak olarak aktarıldı. Ve değil cumhuriyet tarihinin son iki yüz yılın en büyük savunma hamlesi gerçekleşti. Yerli üretim yüzde 9’dan yüzde 60’a çıktı.

  YanıtlaSil
 9. 8*Bir diğer husus komünist blokun çökmesi sonrası deccal mağduru iki ülkenin işbirliği yeni ittifaklar getirdi. Moskova ve Ankara bir konuda anlaştı. Batının oyununa gelip birbirini kırmamak. Öyle ki Putin devletinde yaşayan Türk ve Müslüman boylarını memnu etmek için İslam Konfernası Teşkilatı gözlemci üyesi bile oldu. Hatta ve hatta Moskova Camisi’nin açılışını bizzat yaptı. Büyük Deccal’in çıktığı ülkenin Devlet Başkanı dini kadar İslam’a sahip çıkıyordu. Bunun vereceği bir mesaj vardı. Ki Ana Deccal buna hemen FETÖ üzerinden cevabını verdi. Rus Uçağını Türkiye sınırında vurup düşürdü. Onu düşürenler 1.5 yıl sonra darbe teşebbüsüne kalkışınca oyunu ilk okuyan Rusya oldu. Rus Devlet Başkanı hemen Türkiye’yi arayıp destek verdi. Yani işin ilginç yanı bunu ilk fark eden ise Rus istihbaratı oldu. Tıpkı 10 yıl önce FETÖ’nün İsrail’in ve ABD’nin Truva atını olduğunu bilmesi gibi.

  Benim şahsi kanaatim fesad olarak dur durak bilmeyen, dünyevi çok büyük bir hırsla yüklenen Beni İsrail hem Kur’an’ın hem de Peygamberinin işaret ettiği akibete hızla gidiyor. Çünkü küresel sermaye ile batılı ülkeleri arkasına alan İsrail geçenlerde Netanyahu’nun dile getirdiği gibi “Bütün çabamız Davud’un ihtişamını geri getirmektir”

  İyi de Davud’un karşılığı olan Mesih ile onun çağdaşı olan zamanın Davud’un kumandanı Talut’u Mehdi buna karşı. Llillah için. Emr-i İlahi için. İki cihanın serverinin ümmetinin hakkı için. Müstakbel Müslüman Hırıstiyanların duaları için. Mehdi ismi Hakim’e mazhar. Dünya dar-ül hikmettir. Yani her şey sebepler tahtında olur. O sebepler bence var. Kürt kartı bardağı taşıran son damla oldu. Çünkü İsrail yakında bu kibir ve gurur ile Güneydoğu’da da Kürt devleti isteyecek kadar küstahlaşırsa şaşırmayın. Sadece eceline aciliyet kazandırır.
  Peki şimdi ne olacak? Siyonist dünyevi zevk ve sefasının zirvesinde iken, hırsının zirvesinde iken. Onu yaşayamadan yıkılacak. Yani tam muradına erecek ki ölüm darbesini yiyecek. Bu da Bediüzzaman’ın ““Ne yapayım, acele ettim, kışta geldim; sizler cennet-âsâ bir baharda geleceksiniz. Şimdi ekilen nur tohumları, zemininizde çiçek açacaktır” müjdesinin bir başka ihbarıdır. O olaydan sonra bütün dünyada silahlara vedanın yanısıra sulh-u umumi teşekkül edecek. Yani Ortadoğu’da fitneci deccal devleti yıkılınca savaşlara sona erecek. Bu sulh-u umuminin habercisidir.

  YanıtlaSil
 10. 9*Bütün bunların ihbarı “Rum mağlup oldu” ayetiyle başlar. Ama arkası var. “Birkaç yıl sonra galip gelecekler" İşari olarak 30-90 yıl sonra. Yani hilafet-i Muhammediye mağlup oldu. Kime Siyonist-masona. Ama galip gelecekler. Ne zaman Mekke’nin fethi gibi Bedir-Uhud-Hendek misali sonrası gibi. Hendek’ten sonra Hz. Peygamber buyurmuş: “Bugüne kadar hep onlar saldırdılar. Şimdi sıra bizde, artık biz fethedeceğiz” Bu sözü Safiye halanın münafıkların yardımıyla Medine’ye sızmaya çalışan müşrikleri görünce kaptığı kılçla onların başını vurmasının sonucudur. Ve o delikten sızmayı önler. Yani kadın eliyle o tecavüz durdurulur.Şimdi ise türban neyin ışığını yaktı? Ve ardından büyük bir kum fırtınası çıkar. Mekkeli müşrikler kaçıp giderler. Sonra Mekke’nin fethine sıra gelir. Yani iman surelerinin indiği Mekke, şeriat-ı Muhammediye’nin esasını teşkil eden Medeni surelerin himmetiyle feth olur. O fethin zincirinin son halkası ise Hz. Mesih cemaatinin İslam’la müşerref olmasını netice verir. Yani İslam’ın bu cihanda son fetih o olur. Din de Mehdi ile ikmal olur. Ve ardından 70 yıllık bir huzur devri başlar. Ki Yahudi-Hıristiyan medeniyetinin yerine İslam-Hırıstiyan medeniyetinin inkişaf eder. Yani hazır medeniyetten yepyeni bir medeniyet doğar. Kur’an medeniyeti.

  Bütün bunlar iman-hayat-şeriat fasıllarının art arda inkişafıyla olur. Bunun süresi tam tamına 100 yıldır. “Şimdi ekilen nur tohumları, zemininizde çiçek açacaktır” müjdesinin hakikati budur. Ayasofya-Kudüs-Mekke hattı aynı çizgidedir. Tam ortasında Kudüs var. Ayasofya’da başlayan fetih Kudüs üzerinden Mekke’ye ulaşır. Ve o son rivayette gerçekleşir. Mehdi yani Mehdiyet’in en son gireceği yer Mekke-Medine’dir. Bizdeki eski deccal gibi İsrail acı sonu gelip geldi. Basiret ve feraset sahipleri bunu daha iyi anlar.


  1820’lerde Mekke Müftüsü Ahmed Zeyni Dehlan yazdığı bir eserinde çok ünlü bir İslam aleminden nakil yaparak diyor ki: “Eminim bu Devlet-i Aliyyeyi Osmaniyye Hz. Mehdi’nin zuhuruna kadar devam edecek, askeriyle ve hazineleriyle Hz. Mehdi’ye yardımcı olacaktır. O devletin bekasına ve devamına dua temek lazım”

  Niçin dua etmek lazım. Çünkü Deccallerden ana ve oğul deccali o bitirecek. Vakit tamam. Çünkü aradan 2 asır geçti. Bir asır deccalin ileri karakolları çıktı. Bir asır sonra da deccaller. O iki asır bitince. Onlar bitmiş olacak. Çünkü 3. Asır Mehdi’nin asrıdır. Mesih de nüzul eder ona namazda tabi olur. Yani Tevhid dinine ümmetini getirir. Din Mehdi’den, siysaet Mesih’ten. Birleşince ittihad-ı İslam’a kapı açılır. Olan budur

  Barzani’nin fırsatçılık yapıp Siyonist gazına gelerek düzenlediği referandum bunları akla getirdi.

  YanıtlaSil
 11. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 12. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 13. Keşiflerde geçen "Türkiye ve İsrail sınır komşusu olacak" ve benzeri cümeler ile bu referandum arasında bağ kuruyoruz musunuz Mustafa kardeşim ?.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Savaşta düşmanın Hatay'ın Hassa ilçesine dayanması, Amerikanın Ulukışla'da durdurulması, islam ordusunun Konya'da toplanması, Amerika'nın Toros dağları eteklerinde 1 milyon ölü bırakıp yenilerek geri çekilmesi, Kürtlerin bölücü bir unsur değil bilakis islam birliğine vesile olmasi, Bediüzzamanın hemşehrilerinin Rus'u teslim alması, savaşın başında islam ordusunun mağlup duruma düştükten sonra Horasandan gelen mücahit yardımıyla toparlanması daha başka seyler de var, bitun bunları nazara almak lazım.
   Şu anda görünen Barzani abd ve israil dumen suyunda görünüyor.Akıbete bakmak lazım...

   Sil
 14. Şeyh Abdullah Dağistani’ye göre:

  Mehdi’nin zuhuru öncesinde önce bitişik bir ülkeden Türkiye’ye saldırı olacak. Ondan sonra komşu bir ülke üzerinden Türkiye’nin bir kısmı işgal edilecek. ABD’nin bu duruma müdahale etmesiyle üçüncü dünya savaşı çıkacaktır. BU ALİMİN KEŞFİNDE bahsi geçen komşu ülke üzeirnden türkiyenin işgali sanırım kuzey ırak üzerinden olacak veya kuzey suriye üzerinden alimin keşfinde abd nin yardımındna bahsediyor oysa abd türkiyenin parçalanmasını istiyor burada bir tezat var gibi sanki doğrusunu allah cc bilir Abdurrahim bey çok uzun yazıyorsunuz ve öyle sanıyorumki blok okuyucularının büyük çoğunluğu yazılarınızı okumuyor bende dahil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. önce israilsuriyeyi işgal edib arkasından bize hataydan saldıracak.biz oraya yönelirken yunanistanı bize saldırtacaklar diye okudum..dogrusunu allah bilir

   Sil
  2. Olanın veya olmuşun, olacak gibi olacağını sanan gözleri perdeli insanlara evliya da olsa gerçekleri göstermek lazım. O zaman olanın tevili gerekir. Yani haberi verilen gaybi haber böyle cereyan etti, ediyor, etmeye devam edecek, şeklinde. Yorumlarımı herkes okumak zorunda değil. Bir iki arkadaşımızın okuyup anlaması yeterlidir. Kesret-i etbanın yani sayısal çoğunluğun değil anlayan bir kaç zihnin idraki yeter. Zaten ahir zamanın o beklenen zatın ve cemaatinin 313 kişi olması bunu teyid eder. Dağıstani ve benzerlerinin haberini verdiği alametlerin hepsi bir asır önce meydana geldi. Dağıstani başkalarının istihracını kendine mal edip olacak gibi vermiş. Türkiye için ahkam keserken Suriye’de Şam’da Hafız Esed’in yakınında olan bitenden haberi olmuyor: Neden acaba? Zamanın tarih ve ahvaline bir göz atsaydı “olacak” dediği olayların hepsinin gerçekleştiğini anlardı. Bu konuda bu siteye bunu uzun uzun yazdım. 5 ay önce. Şöyle idi:
   “Gerek Abdullah Gürbüz, gerekse Dağıstani gerekse benzerleri velayet-i suğra sahibidirler. Yani tasavvuf evliyasıdır. Gördükleri doğru ama bazen nakillere hem sırlı, hem de kendi anlayışlarına göredir. Genel değildir. Onları bağlar. Bazen birbirleriyle ihtilafa dahi düşerler. Bunlar kendilerinden evvel yapılan keşiflere keşifler ekleyerek haber verir veya kendileri keşifte bulunurlar. Bazen doğruyu görürler ama bazen ilimleri el vermediği için hatalı naklederler. Sözün kısası onlar müceddit değiller, kutup değiller. Hususi olarak taltif-i İlahiyeye mazhar olmuşlar. Lakin hüccet-ül İslam ve iman olmadıklarından hataya düşebilirler. . Dikkat ederseniz keşifleri dini ve manevi değil siyasi ve dünyevidir. “Olabilir, olma ihtimali" demiyorlar. Direk olacak diye kesin haber veriyor. Ki bu İslam’da makbul bir hal değildir. Çünkü gayb mutlak anlamda Cenab-ı Allah ‘ın tasarrufu altındadır.”

   Bir başka yorumda ise şöyle dedim:

   “Dağıstani’nin rivayetlerine bakın. Aynen 1. Cihan Harbi’ni 3. Dünya savaşı olarak anlatıyor. Yani bilgi ve keşfiyatı doğru ama sıralama ve zamanı tayin edememiş. Bir çok rivayeti telbis etmiş. Yani karıştırmış. Ama bazı sözlerinin hakikat payı yok değil. Ama 3. Melheme’nin 1. Melheme gibi olacak sanmış. 1. Dünya Harbi hadisatını istikbalde olacak sanmış. Niçin? Çünkü hakikatte 1. ve 3. Melhemelerin İslam topraklarında vuku buluyor. 1. Melheme sonrası decaller huruç ederken buna bağlı Mehdi’nin de zuhur etmesi gerektiğini ehl-i tasavvuf bir türlü keşfedemedi. Mehdi’nin zuhur ile hakimiyetini hemen olacak sanmışlar. Yani 1. Melheme sonrası zuhur eden Mehdi’nin başlattığı hidayet cereyanının 100 yıl sonra hakim olacağını keşfedememişler. Çünkü alem-i misali ihata etmek çok güç. Habbe kubbe , kubbe de habbe görülebiliyor. Bu da evliya arasında ihtilafa sebep oluyor. Ayrıca hakikat çok renklere girdiği için evliya ve ehl-i keşfin keşifleri hilaf-ı vaki ve muhalif-i hakikat çıkıyor. Mesele budur.”

   Dağsıtani’nin naklettiği rivayetleden biri 93 Harbi sonrası Yeşilköy’e kadar Rusların gelişi ve 3 ay işgali olayıdır. Komşu ülkenin Türkiye’yi işgali ise Yunanistan’ın işgali olarak gerçekleşti.

   Şu an bölgede yaşanan olaylar iki deccali çıkaran siyonist üst aklın son oyunudur. Şiddetlenerek artacak ve mahvını netice verecek. Çoook yakında. Bunun 27 yıl önce kim gördü ve bildi. Ehl-i iman.

   Sil
 15. Burdaki halifenin 3 oğlu kim peki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkler, Araplar, Kürtler... Muhtemel bir tevil... zira halife denmiş.. Iran buna girmez galiba...

   Sil
  2. (2002 yazı)

   Kuzey ‘Irâk gibi bir yer görüyorum. Orada birçok güç birbirine girmiş. Birden bir ses duyuluyor: Siz hepiniz ‘Osmânlının evlêdlarısınız size yakışmıyor vs. Sonra ateşkes yapılıyor.

   http://tabirci.com

   C Çözüm:

   birçok güç : kuzey Sûriye – kuzey ‘Irâk – Türkiye
   Siz hepiniz ‘Osmânlının evlêdları :
   hepsi de bir halîfenin oğulları
   Sizin hazînenizin yanında, hepsi de bir halîfenin oğulları olan 3 kişi öldürülür ve bu hazîne hiçbirisine nasîb olmaz. Sonra Doğu tarafından siyah bayraklar çıkarak …

   (Celâleddîn Suyûtî'nin tasnîfinden hadîsler, ´Âhirzemân Mehdîsi'nin ‘Alâmetleri s. 62)

   C Çözüm:

   Sizin hazîneniz : Furât nehri yatağında altın ma‘deni dağı
   bir halîfe : ‘Osmânlı
   bir halîfenin oğulları 3 kişi: Sûriye – ‘Irâk – Türkiye
   Doğu : TR
   siyah bayraklar : Erbakan vakfı kara bayrakları

   Sil
  3. İran,islamın değil deccalın yanında. Halifenin yolunda değil.

   Sil
 16. Uluslarası arenada duygular değil çıkarlar, hukuk ve kuvvet hüküm sürer. Hatta her ne kadar hukuk bile ancak kuvvetli olursanız uluslarası hareketlerinizde dikkate alınır. Güçsüz olanın hakkı hukuku tanınmaz.
  Turkiyenin etrafinda bir sürü sırtlan dolanmakta ama henüz dahile saldırmaya cesaret edememektedir. Çünkü halen Türkiye ciddi bir kuvvet sahibidir ve kendisine saldıranı pişman edecek durumdadır. Ancak gidişat ve düşman tahkimatı tehlike arz etmektedir.
  Abdullah Dagisyaninin bahsettiği Turkiyeyi taciz edecek sınır komşusu ile Turkiyenin bir kısmını isgal edecek yakın komsusu belli olmadan simdilik net bir şey söylemek mümkün olmaz.
  Bediuzzaman kuzeydogudan girecek bir güce işaret ederken, Abdullah Gürbüz Baba Turkiyenin Hataydan vurulacağını ve Yunanın batıdan saldıracağını ifade etmiştir.
  Evliya keşifleri açıkça değil perdeli olarak gaybiyattan haber verir. Biz ne kadar uğraşırsak uğraşalım geleceği tam olarak bilemeyiz. Sonucta gayb Allahın takdirindedir. Biz neye layık isek o başımıza gelir. Hali hazırda milletin haline bakarsak bir şey istemeye yüzümüz yoktur. Ancak çoluk çocuğun, ihtiyarların, hastaların ve şühedanın yüzü suyu hürmetine kaza ve bela, harp ve musibetlerfen korunmayı diliyoruz, dua ediyoruz.

  YanıtlaSil
 17. emirdağ 190-191 olaya net bakışı ile her şeyi anlatıyor ..gerisi h,kayeden ibaret beni asfer rusdur ilhan selçuk gibi amerikan düşmanı görünüp amerikan hastanesinde ölmek g,b, biir şey koyun yere ota bakar kesilirken gökyüzüne bakar misali rus ayısı ile dans iyi bir şey olmayacak..

  YanıtlaSil
 18. Yani kısacası Mehdi'nin yolundan giden cehcah la Mesihin telkiniyle siyaset yapan bir nevi bu zamandaki havarisin havarisi ........ Kuvvetlerini birleştirerek dinsizlik cereyanı Allah'ın izni ile mağlup edecek... Bunlardan birisini Türkiye temsil ettiği aşikar Diğerinde herhalde Rusya olması muhtemel..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskiden olsa peşin hükümle rumlar (romalılar) amerika, Beni Asfar (sarı kavim) ruslar derdik. Ancak şimdiki konjonktür bunun tersi olabileceğini gösteriyor. Hatta Muhyiddin-i Arabiye göre Istanbul un 6 ay rus işgalinde kalması ardından savaşsız geri verilmesi işin içinde bir anlaşma var gibi görünüyor. Doğrusunu Allah bilir. Gayb Allahındır.

   Sil
  2. Hz. Mesih bir batı ülkesine inecek. Ve indi. Nüzulu aşama aşamadır. Ona tabi olacak dar bir cemaati Tevhid hizmetini yapabilmesi için elindeki siyasi gücü ittihad-ı İslam lehine kullanacaktır. Bu gerçekleşince dünya nefes alacak. Siyasi ve askeri ve ekonomik gerginlikler sona erecek. Bunun olabilmesi ise İsrail’in te’dibi veya tenkili söz konusu. Yani rivayetlerde haberi verilen “Deccalin Lut gölünde öldürülmesi” olayı gerçekleşecektir. Bu da askeri bir operasyonu gerektirir.

   Şu anda bölgemizde olan gerginlik yeni değil. Biz gaflette iken 70-80 senedir büyüye büyüye bu hale geldi. Hatta 1990’larda İsrail’in müesses nizamı Türkiye’yi ABD’deki uşaklarına şikayet erip 28 Şubat’ı önümüze koydular. Sonracığıma yumurta ağza gelince Türkiye’nin istiklal ve milli bütünlüğünü tehdit edince tedbir alıyoruz. Öyle olunca vakit gelmiş olur. Ve vazifedar iki cenah (Mehdiyet-Mesihiyet) birleşip bu fitne ve fesad ülkesini dağıtacak. Bunun da sırrı 17/105’tedir: “Biz Kur'ân'ı hak ile indirdik; o da hak ile indi. Seni de Biz ancak bir müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik” Bu ayet Beni İsrail’in Filistin’e yeniden gelip devlet kuracağına işari olarak haber veren ayetten sonra geliyor. Yani Hz. Peygamber uyarıcı olarak haberini verdiği” fitneye dönerseniz biz de cezaya döneriz” 7.ayetini akla getiriyor.

   Bütün bunlar olurken biz farkında olmadığımız gibi Mehdi-Mesih cemaatlerinin icraatı da böyle kolay kolay anlaşılamaz. Sadece neticelere görülür.

   Bizim Rusya veya Yunanistan'la savaşmamız söz konusu değil. Yalnız Kıbrıs'ın tamamen fethi sırasında Yunanistan'la ilişkilerin gerginleşmesi söz konusu olacak. Kıbrıs İslam Alemi'nin güvenliği için Müslümanlarda olması gerekir. İsrail'in temizlenmesinden sonra Kıbrıs tamamen bizim olacak. Bu durumda bizim Kıbrıs 1974 Operasyonu gibi İsrail'e operasyonumuz söz konusu. Beni İsrail rivayetleri de bunun haber verir.

   Rusya'nın Ortadoğu'ya müdahil edilmesinin bahanesi enerji nakli meselesi. Hatta DAEŞ'teki Çeçen militanları gerekçe gösterilerek Rusya'yı bölgedeki militanları temizle bahanesiyle bölgeye çektiler. ABD-Rusya enerji nakli için anlaştılar. Yıllarca önce. Doğalgaz nakli ticareti Rusya'nın, petrol nakli ve ticareti ABD'nin. İsrail bundan pay koparmak için bazı hileli çabaları var. Bugün Anadolu'dan akan Kürt petrolünü İskenderun'da İsrail alıyor. İsrail'in esas planı bütün vanaları Gazze'ye getirmek. Kürt işinin bir sebebi de bu. Ürdün'e boyun eğdirmesinin de.

   Rus uçağını düşürdüğümüzde Putin hangi ülkede idi? Ürdün'de. Ürdün nedir? İsrail'in petrol ticareti ve güvenliği emellerini gerçekleştirmek için kullanmak istediği iki ülkeden biri. Niçin? Körfez-İran-Hazar petrolü onun üzerinden İsrail’e akıtılacak. Diğer ülke ise güvenliği için Türkiye idi. Ama ne yazık ki Mehdiyet onu elinden aldı. Mehdi'nin kılıcı oldu. Yakında başına inecek. Tabi biz adam olabilirsek. Sahi biz adam olduk mu?

   Sil
 19. Ben dusmanimla kavga ederken dagdaki ayı veyahut cingenenin birisi bana yardim etse siz ne karisiyorsunuz demem.. Bunun gibi Rusyanın suriye ve irak konusunda yardim etmesi memnuniyetle karsilarim... Hem Emirdag da, eski kominist rusyadan ve bizim eski zalim idarecileeden bahsediyor.. Eski turkiyedeki zalim guruhun ve eski kominist rusyanin zamaninda basina (risaleinur sebebi ile) gelmeyen, o sozu edilen o buyuk belanin simdi neden gelecek onu anlayamadim..

  YanıtlaSil
 20. Arkadaşlar mehdiyi bosuna bekliyorsunuz. Zannettiginiz gibi mehdi onumuzdeki bir kac yil icinde gelmeyecek. Cok cok uzun yuzyillar sonra gelecektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elinde kılıç dünyaya cihad edecek mehdi bekliyorsanız, yanılıyorsunuz. Mehdi zamanın mehdisidir, zamanın icabına göre hareket eder.

   Sil
  2. aynı fikirdeyim. kılıçlı, tarihi kahraman edasında bir mehdi beklemiyorum...

   Sil
 21. Bu blokun takipçilerine not: Herkesin yorumlarımı okumak zorunda değildir. Gerek de yoktur. İlgilenenler varsa okur. Siz ahir zamanın fitnelerini ve ünlü şahıslarını arıyorsunuz. Gelmiş gitmiş şahısların ve ayan beyan ortaya saçılmış ahir zaman fitnelerinin hükmettiğini göstermek hikmet gereği tevili yolu seçilir. Bu da biraz uzun olur. Süfyanın kimliği ve mahiyetini ve zararlarını bilmeden Mehdi'nin Mesih'in kim olduğu anlaşılamaz. Zaten onları ancak yüzde 10'luk belki yüzde 20'lik bir kesim bilebilecek. Benim yorumların onlara. Benden şikayet edenlere değil. Lüften benim adımı görünce yorumumu okumayınız.

  İslam Deccali hemen hemen herkesin bildiği bir mendeburdur. Ama ona Süfyan gözü ile bakılmaz. Çünkü aldatır ve kendini sevdirir. Aldanan gerçek kimliğini göremez. Hatta sever. Rivayetlerde var ki o ölünce İstanbul Dikilitaş'tan bütün dünyaya haberi yayılır. Yani herkes onun geberdiğini bilecek. O ne zamandı? Dikiltaş'ta İstanbul radyosunun anteninin olduğu zaman 1926-1948 arasıdır. Peki o varsa Arapça'nın ifade tarzınca zıddı kim olur?. Mehdi. Bakın Süfyan'ın adını bilen biliyor. Ama biz yazamıyoruz. Kanunla korumalı. Yazamayınca da Mehdi müphem kalıyor. O zaman konuları açarak ondan işari haber verilir.

  Sakın ha benim yorumlarımı okumayın. Bilirsiniz Mecnun'a Leyla'sı gelmiş ama tanımamış. Bekleye bekleye kafayı yemiş. Leyla ne yapsın şimdi? Karşıdaki mecnun. Mecnuna aşk anlatılamadığı gibi Mehdi de anlatılamaz. Bunun bir sebebi de geleneksel dini cemaatlerin kifayetsizliği de söz konusu. Bir de dinin önem ve keyfiyetini bilemeyenlerin dünyevi makamların başına oturtacağı dünyevileşmiş zihinlerin beklediği bir Mehdi var. Bir de FETÖ gibi hem Mesih, hem de Mehdi’yi istismar eden şarlatanlar var. Böyle olunca bir çuval incir berbat olur. İyisi mi arife tarif gerekmez ama amava anlatmak gerekir. Sır şurada: 1241-1341-1441. Bir asır önce olayları 1241. Bir asır sonra onun zamanı ve olayları 1341, ve de sonra da onu hakimiyetinin başladığı asır 1441. Geleceği haber verilen zatlar daime o asrın ortasında tesiri görülmeye başlanır.

  YanıtlaSil
 22. bizim tedib ve/ veya ilhak gayesi ile ankara veya başka bir anlaşma ile kuzey ıraka barzaniye haddini bildirmek için girmemiz zor
  çünkü abd erbilde askeri üsler kurmuş
  abdye batıya başta savunma olmak üzere göbekten bağlı olduğumuz için ırak a müdahele ihtimalimiz zor
  dün ırakda talabani öldü yerine kim seçilecek kürt asıllımı arap mı ırakda çiddi şeyler oluyor olacak gibi
  bu ara barzani nin parmağı varmı bilmiyorum güney doğu hareketlenmeye başladı şehit haberleri geliyor
  akp nin belediye başkanlarını görevden alması da aleyhine olacak görünüyor

  YanıtlaSil
 23. Mehmet şimşek in açıklamalarına göre Türkiye 450 ton altının İngiltereye rehin olarak vermiş. İngiltere tarihinde hiç bir zaman altınları iade etmemiş. Şimdi milletten altınlarını vermesini istiyorlar. Halbuki savaşta sadece altın geçer. Türk devleti yıkıldığı zaman neyin ne olduğunu anlayacaksınız.

  YanıtlaSil
 24. Türk devletini yıkmaya kimin gücü yeter. Türkiye Cumhuriyeti inşaallah Allah CC izni ile var olacaktır.

  YanıtlaSil
 25. Abdurrahim bey yorumlarinizi hayranlikla takip ediyorum. Sizinle tanismak isterim. Oktay arslan

  YanıtlaSil
 26. Ne yani Afrin’de değil Anadolu’da mı savaşalım? Bize bunu mu diyorsunuz?
  http://www.yenisafak.com/yazarlar/ibrahimkaragul/ne-yani-afrinde-degil-anadoluda-mi-savasalim-bize-bunu-mu-diyorsunuz-2040473

  YanıtlaSil
 27. Irka ve kavmiyete dayalı bağımsızlık
  http://www.yenisafak.com/yazarlar/hayrettinkaraman/irka-ve-kavmiyete-dayali-bagimsizlik-2040491

  YanıtlaSil
 28. Bahçeli'den önemli mesajlar: Bu kaleyi aşamayacaklar
  MHP lideri Bahçeli, "Kerkük Sevdalıları" toplantısında konuştu. Kerkük ve Türkmeneli'nin Türklerin öz yurdu olduğunu kaydeden Bahçeli, "Türkmenlerden vazgeçmeyiz" dedi. İdlib operasyonunu da değerlendiren Bahçeli, MHP olarak devlete desteklerinin süreceğini kaydederek, "Aynı cephedeyiz. Türkiye düşmanlarına karşı biriz, beraberiz. Bu kaleyi aşamayacaklar" diye konuştu.

  http://www.yenisafak.com/gundem/bahceliden-onemli-mesajlar-bu-kaleyi-asamayacaklar-2800915

  YanıtlaSil

 29. Başbakan'dan İdlib açıklaması
  Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin İdlib'de güvenliği sağlayacağını açıkladı. Yıldırım ayrıca, Rusya ile ittifak halinde olunduğunu da söyledi.

  http://www.yenisafak.com/gundem/idlibde-guvenligi-saglayacagiz-2800902

  YanıtlaSil

 30. TSK, obüslerle ÖSO'ya destek verdi
  İdlib operasyonunun 2. gününde sabah saatlerinde sınır hatlarında top sesleri yankılandı. TSK, fırtına obüsleriyle ÖSO'ya destek verdi

  http://www.haberturk.com/tsk-obuslerle-oso-ya-destek-verdi-1664094

  YanıtlaSil
 31. Yorumlar zamanında yayınlanmadığı zaman okumak da keyif vermiyor. Hissiyatlar da kaybolup gidiyor... Kim ilgeniyorsa lütfen zamanında yayinlansin

  YanıtlaSil
 32. 1*Ahir zamanın melhemeleri yani büyük savaşları 3 tanedir. Birinci ve ikinci melhemeler yaşandı. Üçüncüsünü bir çok kimse bekleyedursun bölgemizde ABD-Siyonist üst aklın kurguladığı ve 3 Avrupa ülkesinin düzenlediği komplo sonucu 1980’de başlayan İran-Irak Savaşı’nın yol açtığı tahribat 3. Melheme’nin başlama sinyali oldu. Ve 1990’da Körfez harekatı ile başlayan düşük yoğunluklu çatışmalarla 3. Melheme başladı ve şiddetlenerek sürüyor: Körfez Harekatı’nın yeni cepheleri 2003’te Irak ve Afganistan’ın işgali ve 2011’de Suriye’ye sirayet eden çatışmalar oldu. Bu arada Türkiye de PKK’nın 1984’te tarihinde başlattığı terör ve anarşi ile 33 yıldır uğraşıyor. İki yıl önceki 6-8 Ekim terör olayları ile yeniden patlak veren PKK terörür Suriye’deki provokatif olaylara paralellik gösterdi.

  Peki bu 3. Melheme neyin nesidir. Neyi ifade ediyor? 1975 küresel sermayenin ortaya çıkışı ve neoliberalizmin (neotroçkizm) 1979’dan başlayarak batı ülkelerinde iktidar olması, ardından Sovyetlerin dağılmasını takiben Ortadoğu bir anda savaş arenasına döndürüldü. Bu, siyonizmin ekonomik-askeri-siyasi provokasyonları ile alem-i İslam’ın başına açkıca bela olmasıdır. Bu arada 1984 yılında Yinon Planı açıklanarak 9 İslam ülkesinin 22 ülkeye bölünmesiyle Büyük İsrail hakimiyeti için de start verildi. Ve olaylar art arda sahnelendi.

  Yıl 1990. Neoliberal liderlerden Margareth Thatcher Iskoçya’da NATO toplantısında açıkça yeni düşmanın İslam olduğunu ilan etti. Yani batılı dostlarımız (!) bir asır önce işgale edip hükümranlık ve vesayet kurdukları İslam dünyasını yeniden1 nolu düşman ilan etti. Yalnız bu kez farklı bir maksadı vardı. Yeni batı istilası siyonizmin vekaleti ile oluyor. Küresel sermayenin mangırları batını ağızını sulandırdı. Başrolde ABD var.

  Şimdi çoğumuz unuttuk. Bizdeki derin çetelerin kavgası sırasında katledilen istihbaratçı Ahmet Cem Ersever’in pek bilinmeyen özellikleri vardır. Jandarmanın istihbarat ve terörle mücadele uzmanı idi. 9 yıl şahit olduğu terör olaylarının perde arkasını görünce şu yorumu yapmıştı: “Ortadoğu’da bütün olaylar ABD’de planlanıyor. Bu tezgahların askeri operasyonlarını ABD yapıyor. İstihbarat faaliyetlerini İngiliz servisi yürütüyor. Kültürel Faaliyetlerini Fransa, bölgenin kışkırtıcılığını da Almanya yapıyor”

  YanıtlaSil
 33. 2*Yani beyin ABD. İyi de ABD’nin üst aklı kim? Tabiki Siyonist-neocon akıl. Yani ana deccalin ABD versiyonu. Siyonizm finans, bilim ve felsefe alanlarında 18. Yüzyılın sonunda başlattığı operasyon 2 asır sonra küresel sermaye ile zirveye çıkıp İslam dünyasını doğruda doğruya Büyük İsrail için hedef aldı. 1975-1977’de başlayan operasyon bizi bu günlere getirdi. Bediüzzaman 1293 (1878 )Rus Harbi’nden bir asır sonra 1393’te (1974) İslam Dünyası’na çöreklenecek kara bulutların Mehdi’nin şakirtleri tarafından dağıtılacağını Kur’anın tevafukuyla belirtmiştir. Yani Kur’an’ın bir gaybi haber mucizesini 1930’ların başında haber vermiştir.

  Bu girizgahtan sonra gelelim bu güne. Bir şey anlatıp tasvir etmemize gerek var mı? Yok. Her şey meydanda. Askeriyede, siyasette, aydınlarda, halkta şafak yeni yeni atıyor. Tabi uykudan uyanmanın sersemliği sürüyor. Peki ne olacak?

  Hesap günü geliyor. Fatura kesilecek. 1990’da başlayan ve Çevik Kuvvet ile Kuzey Irak’ta Kürt yapılanmasını zemin hazırlayan operasyondan sonra bizde 28 Şubat tezgahlandı. Amaç Türkiye’yi İsrail’in güvenliği için tehlike olmaktan çıkarmak. Hatta Ortadoğu’da düzenlenecek NATO operasyonlarında Türkiye görev alacağını zamanın Genelkurmay Başkanı Necip Torumtay TV’de açık açık belirtmişti. Derken 1417 yani 1996’daki tezgah bizde İsrail’e karşı aleyhtarlık için bir milat oldu.Yani İsrail için ters etki yaptı. Bunu 2. Irak operasyonu takip ederken, üçüncü bölümü 2006 Gazze operasyonu oldu. 2006 çok önemli bir tarihtir. neocon-siyonistlerin maşası FETÖ’nün ortaya çıkışı, Büyük Ortadoğu Projesini gösterip el altından Büyük İsrail’e Araplar’dan yandaş devşirme ve müttefik aranması hep o yıl oldu. Filistin’e ambargo uygulanması dahil. Bu arada geçenlerde Hayrettin Kahraman yazdı. BOP’un haritasını çizen Amerikalı subaylardan Ralp Peters haritaya Diyarbakır’dan Tebriz’e kadar uzanan bölgede Kürdistan devletini de öngörmüş bir Siyonist uşağı. Üstelik bunu 2006 yılında Amerikan Silahlı Kuvvetler Dergisi’nde de yayınlamış. 4 devletten toprak çalıp Kürt devletçikleri kurdurmayı planlamışlar. Amma ve lakin bir şey unuttular. Türkiye eski Türkiye değildi. Niçin mi?

  YanıtlaSil
 34. 3* 31 mart vakasıyla Abdülhamid’in tahttan indirildiği 1909’dan Miladi takvimle tam tamına bir asır sonra “One Munite” depremi yaşandı. Bütün dünyanın gözü önünde yaşanan bu olay, Deccali üst aklı kudurttu. Ve intikam seanslarına başladılar: Mavi Marmara, Arap Baharı’nın söndürülmesi ve Suriye’nin iç savaşa sürüklenmesi. DAEŞ’in icadı. Derken Kürt komplosunun bütün veçheleri ortaya saçıldı. Yıllardır yayınlanan Kürt haritalarının gizli kaynağı olan İsrail’den ilk kez bir Kürt devletinin Türkiye ile İran arasında kurulması gerektiği 7 Etim günü alenen açıklandı. Hem de İsrail Adalet Bakanı’nın ağzından.
  Tel Aviv'deki Ulusal Güvenlik Çalışmaları Enstitüsü'nde bir konuşma yapan İsrail Adalet Bakanı Ayelet Şaked, "Uluslararası topluma Kürt devleti kurulması çağrısı yapmalıyız. Bu yeni devlet Türkiye ve İran arasında yer alması gerekir." dedi
  Hatırlarsanız DAEŞ’in CIA-MOSSAD komplosuyla piyasa sürüldüğü yıl İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu da artık Kürdistan devleti kurulması isterken sınır belirtmemişti. Kürtleri ‘savaşçı ulus’ olarak niteleyen Netanyahu, siyasi bağlılıklarını kanıtladıklarını ve bağımsızlığı hak ettiklerini söylemişti.
  Yalnız bu hal savaş sebebidir. Çünkü 1990 Körfez Harekatının başladığı yıl ABD Askeri Sözcüsü basın mensuplarının önünde haritada kurulacak Kürt devletini eliyle göstermişti. Buna itiraz eden Türk Gazeteci Güneri Cıvaoğlu’na o ABD’li komutan “O zaman savaşırsınız” cevabını vermişti.İşte o gün haberi verilen savaş başladı. Çünkü:

  İsrailli Bakan Tel Aviv’de konuşurken aynı gün Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan Afyonkarahisar’da parti teşkilatına şunları söylüyordu. Bu sözler ilk kez bir Türkiye Cumhurbaşkanı’nın ağzından çıkıyor:
  "Bölgemizde uygulanmaya çalışılan ve ülkemizin dahil edidiği, gayet açık olan, böl, parçala yönet, hatta yut politikası. Bölgemiz ve ülkemiz üzerindne operasyon yapanların AK Parti’yi kendi halihne bırakmayacağı çok açıktır. İşte görüyoruz, Kuzey Irak'ta, Barzani'nin sağında Fransa'nın eski dışişleri bakanı, sol tarafında Bernard Henry-Levy bir Yahudi... Bunlar bir Siyonizmin planlamasını masa üstünde yapıyorlar. Bu planların içerisinde nelerin olduğunu gayet iyi biliyoruz ama uyanık olacağız. Biz, Irak'ın toprak bütünlüğünden bahsederken orada, o masanın üzerinde yapılan nedir? Birileri geliyor gaz veriyor. Enteresan... Şimdi şu dillendirilmeye başlandı, 'küçük İsrail.' Bütün bu oyunları görerek, kararlı bir şekilde adımlarımızı atacağız ve bunlara da fırsat vermeyeceğiz.”

  YanıtlaSil
 35. 4*Yani Deccalizmin ana omurgası niyetini ilk defa resmi ağızdan açıklarken, Mehdiyet’in desteğindeki taraf da bu karta açıkça tavır alıyor. Bir gün sonra Barzani de konuşuyor ve diyor ki: "Hiç kimse, referandum sonucunun iptal edilmesini düşünmesin; çünkü hiçbir güç böyle bir karar veremez" O zaman buyurun birilerinin cenaze namazına.

  1911 tarihinde işlerin iyi gitmediğini gözlemleyen Bediüzzaman o yıl Şam’da Emevi Camii’nde kurtuluş çaresini nede görmüştü: “Bu zamanda en büyük farz vazife ittihad-ı İslam’dır” Ama felaket önlenememiş ve İslam dünyası yıkılmıştı. Ama o ümidini kesmemişti. Bir şeyler onu kurtuluş çaresini aratırken bazı Kur’ani lhamatla kalbine gelmişti: “Bu Kürt meselesi ilerde ittihad-ı İslam’a vesile olacak”. Yani. Bakın bu Kürt meselesi yaşanıyor. Ya ittihad? Şöyle böyle Kürt meselesi bölge ülkelerinin eteklerini tutuşturunca tedbir almaya yöneldiler. Bu arada bölgedeki ittifaklar çözülüp yenileri kurulmaya başlandı.

  Rusya-İran-Suriye ittifakına karşı tavır alanTürkiye ve batılı ülkelerin oluşturduğu ittihad, batının entrikacı ve ikiyüzlü İsrail yanlısı politikaları yüzünden çözüldü. Özellikle Rus uçağının düşürülmesi sonrası olaylar hızla gelişti. Ve bölgede yeni bir ittifak doğdu: Rusya-Türkiye-İran-Suriye. Güney sınırımızda Kürt devletinin kurulmasını destekleyen ülkelerden Suudiler de birden tavır değiştirdi. Kral Salman gittiği Rusya’da Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğünden söz etti. Yani el altından desteklediği kuzey Suriye’de ve Kuzey Irak’taki Kürt devletleri fikrinden caymış göründü. Ve S-400 füze alımına da talip oldu. Bu Kürt meselesi bu yüzden böyle İsrail’in başını yakacak.

  YanıtlaSil
 36. 5*Göreceksiniz yakında İsrail’in aleni olarak Türkiye’de de Kürt devleti kurulmasını savunacak. Irak’ta Kürt devletini savunan İsrail bir bakanının ağzından 7 Ekim günü Türkiye’den koparılacak toprakla bir Kürt devleti kurulması niyetini açıkça belirttiği gibi. Yani Sevr’in haritasındaki Kürt bölgesi, sonra Ermenistan sonra, Rumistan bölgelerine yol veriyor. İşte sır burada. İsrail’in başını yakacak sır. Nasıl mı? Ben söylemiyorum Hz. Peygamber haber veriyor. “Deccal Lut gölünde öldürülecek.” Yani, sabır. Şimdi kılıçlar çekildi. Bir arenaya inilmesi kaldı. Ondan sonra İsra 7 ayeti hükmünü icra edecek. Bu hem büyük deccali hem de İslam deccalini Türk ve Slav milletlerinin ve dünyanın başına musallat eden ana deccal Beni İsrail icra ettiği 2 asırlık küresel fesadın hesabını kanıyla, canıyla, toprağıyla verecek.

  Tabi bütün müjdeler şarta bağlı. Meşiet-i İlahi şartların yerine getirilmemesi halinde müjdeleri tehir veya iptal edebiliyor. Yani daha bazı hususların yerine getirilmesi gerekiyor.

  7 Ekim günü Cumhurbaşkanı Erdoğan Afyonkarahisar’da o açıklamaları yaparken İdlip operasyonu başladı. Bu Kürt kartına indirilen ikinci darbe oluyor. İlki Fırat Operasyonu ikincisi bu. Her iki operasyon bir manada değil açıkça İsrail’e ve neocon-siyonist ABD kanadına silahlı cevaptır. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türk askeri Fırat’ta başlattığı operasyonu iki yere cevap teşkil ediyordu: 1-Kürt kantonlar planına darbe 2-15 Temmuz darbesine karşı darbe. İdlip operasyonu başlarken 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişiminde adı geçen ABD konsolosluk çalışan Metin Topuz’un tutuklanması çok ağır bir tokat oldu. ABD buna vize işlemlerini durdurarak cevap verdi. Yani ortalık karışıyor. Peki bütün bunlardan rahatsız olan hakiki dindar Hıristiyanlar nerede? İşte cevap bekleyen soru bu. Bu mesele çok sırlı ve esrarlıdır. Bunu ne zaman anlayacağız bilir misiniz? İsrail yıkılırken.

  Çünkü Bediüzzman ne demişti: “Kılıcı ayağına (yani Osmanlı’ya tabi olan eski Arap ülkelerine vurdurmaz) düşmanın başına vurdurur” İyi de bu düşman kim? Kılıç olan Türkler gidip kimin başına vuracak.

  Yarı veli bir arkadaşım vardı. 20 sene kadar önce “Abdürrahim İsrail’i vuracak silah şu anda bizde var” Yani zamanın gelmesi bekleniyor. O da 120 yıllık bir fesadın sonudur. Basel 1897’den 2017’ye 120 yıl. Vade doldu hüküm de çıktı. İş icraya kaldı. Tabi bu cehde ve çalışmaya bağlı.

  İmparatorluğumuzu, Hilafetimizi yıkandan intikam almak zamanı geldi, geliyor. Sürprizi bekleyen.

  YanıtlaSil
 37. Ahir zaman rivayetlerinde geçen karkısa savaşı başlıyor... Bu savaşın tarafları Amerikan desteki Barzani kürtleri ile İran destekli merkezi Irak hükümeti arasında olacaktır. Bu savaşın sonucu peşmergeler, pkk, pyd ypg teröristleri yok olacaktır. Kürtler 100 bin kayıpla bu savaşı keybedeceklerdir. Kıyamete kadar devlet sahibi olamayacaklardır...

  YanıtlaSil
 38. abduurahim bey mehdiyi azam olacak kişi zamanında ayette geçen mağaradaki uyurlar kalkarlar ve o dönemde hizmet ederler diye sürekli duyarım..Muhtemelen hadislerdede böyle bir rivayette var diye biliyorum. Bunu nasıl açıklarsınız..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1*Ahir zaman rivayetlerinin tamamı müteşabih. Yani örtülü gaybi haberlerdir. Sembollerle ifade edilmiştir. Çoğu keşfe dayalı, ama ifade kendi zamanlarının telakki ve görüşüne göredir. Böyle olunca Kehf Suresi ile ilgili Hadisler ve rivayetlerden anlaşılan o ki, o kıssadan alınacak hisse ve ibret dersi vardır.

   En birinci ders küfür ve zulme boyun eğememek olduğu gibi, din için her zorluğa gösterilecek sabırdır. Ashab-ı Kehf, zalim ve kafir bir hükümdara boyun eğip puta tapınmayı red etmiş. Onun zulmünden kaçıp bir mağarayı gizlenmişler. Ancak hükümdarın askerleri o mağarayı bulup çıkmasınlar diye kapısını taş duvarla örmüşler. Ne var ki Cenab-ı Allah da onları koruyarak miladi takvimle 300 yıl uyutarak korumuş. Sonra uykudan uyanırlar. Bu kez başka bir tablo ile karşılaşırlar. Küfürden muharref bir dinin zamanına. Yani Hz. İsa’nın Tevhid dini Hıristiyanlığa inkılap etmiş. Tevhid dininden uzaklaşılmış, din aslından çıkarılmış, teslis kabul görmüş. 300 yıl sonradan uyanarak ölümden sonra dirilmenin örneğini veren Ashabı Kehf ahir zaman küfrü karşısında ehl-i iman örnek olmuş.

   Hz. Peygamber Kehf Suresi’nin ilk 10 ayetin ezberlenmesinin Deccal fitnesinden koruyacağını belirtmiş. Esas mesele bu. O 10 ayette, Kur’an’ın dos doğru indiği, hiçbir tezat ve eğriliğe yer verilmediği belirtilirken, Allah’a yakıştırılan bazı sözlerden beri ve dünyanın imtihan yeri olduğu anlatıldıktan sonra ölümden sonra dirilmenin bir numunesi olan Ashab-ı Kehf’in ibretlik kıssasına yer veriliyor. Yani Kur’an’ın 4 esası dile getirilirken ahir zamanda ehl-i imanın Ashab-ı Kehf’in karşılaştığı zorluklarla karşılaşılacağı anlaşılıyor.

   Yoksa Ashab-ı Kehf’in yeniden dünyaya gelip vazife almaları söz konusu değil. Yani Mehdi’ye yardımcı olacakları doğru değil. Ancak kıssalarının ibretlik dersi hem Mehdi hem de cemaatine yol gösterecek. Belki işari olarak ahir zamanın fitnesinden korunmanın Kur’an’a ve 4 esasına yapışmakla mümkün olacağı nazara veriliyor. Bu da deccelin askeri-siyasi bir cebbar olacağı ve insanların hak dinden siyasi otoritesini kullanarak saptırmaya çalışılacağı anlaşılıyor. Onun fitnesinden korunmanın en iyi yolu ise duadır. Allah’a sığınmadır, Allah’ın korumasına istemektir. Demek dua eden ve Kehf Suresi’nin 10 ayetini ezberleyen hem Deccalin fitnesinden Allah’ın korumasına, Deccalin sapıklığından Allah’ın hidayetine , Deccalin aldatan heves ve desiselerinden Allah’ın dinine sığınarak kurtulacaktır. Bu yalnız dil ile duayla değil fiili olarak da Mehdi’ye intisap ederek onunla Kur’an ve iman hakikatlerine hizmet etmekle de olur.

   Sil
  2. 2* Şimdi akla gelen soru, Ashab-ı Kehf kıssası ile ahir zaman ne zaman başlar? Osmanlı Hilafetinin gerilemeye başladığı tarih 1700 sonrasıdır. Yani 18. Asırda. 18 Sure işari olarak o zamana başlayan döneme bakar. Maddi cihadın son erdiği tarih ise: 18. Sure Ashab-ı Kehf’in kıssasının başladığı ayet 09. 1809. Bediüzzaman’ın işaret ettiği 1222 yılına bakar. Peki Deccalin ileri karakolları ne zaman çıkar?. Bediüzzaman 1241’i tarihini tevafukat-ı Kur’aniye ile Kevser Suresi’nde bulmuş. 18. Sure Ashab-ı Kehf’ kıssasının geçtiği son ayet 26. ayet ile 1826 tarihi bulunur. Yeniçeri Ocağı’nın Mason entrikasıyla söndürüldüğü o tarih Deccalin ileri karakollarının (öncülerinin) ortaya çıktığı tarihtir. Kehf Suresi 110 ayet. 1809 + 110 = 1919. Bu tarihten sonra Deccalin huruç tarihidir. Çünkü Sevr Anlaşması ile Osmanlı işgale uğramış. Osmanlı’nın 484 sene süren Salat-ı Kübra imamlığı sona ermiş. Hem Deccal huruç eder başa geçer, Mehdi ise ona karşı zuhur eder.

   Ahir zamanın esas fitnesi savaşlardan çok iman ve İslam esasların da yapılan tahribattır. Fertlerin ubudiyetteki tembelliği ve onu takip eden iman zaafı ile sapıtmasıdır. Deccal dinin inançlarına saldırır, Şeriat-ı Muhammediye ve Şeair-i Ahmediye’yi tahrip eder. Adeta İslam cemiyetini yok etmek ve sapıklıklara boğmaktır. Ashab-ı Kehf kafir siyasi iradeye direnmiş. Puta tapınmayı red etmiş. Tevhid dinini muhafazaya çalışmış. Ve bu hareketleriyle ahir zaman mü’minlerine örnek olmuşlar. Kitaba, Peygambere sarılırken Allah’a sağınmışlar. Allah da onları zalim idarenin şerrinden bir mağarada muhafaza etmiş.

   Mağara bizde önemli bir mekan. Hira mağarasının Hz Peygamber-Ebu Bekir Sıddık(ra)ın nuraniyeti unutulmamamlı. Bediüzzaman 2.5 yıl kadar Rusya'da esir kampında kalır. Sonra Arap giysili birinin yardımıyla kaçar. Daha ilk gün ormanda tek başına yürürken bir ineğe rastlar. Onu takip ederek sahibini bulmak için yürütür. Hayvan bir mağaraya girer. O da onu takip eder. İçeride bir pir-i fani zat görür. Selam verir. O zat aç olacağını düşünerek Beidüzzaman’a süt ikram eder. Sonra ona şunları söyler:
   "Büyük Musibetler, felaketler gelecek. Bunları def edecek 3 şey var: 1-Her yerde sesli ezan okumak. 2- Cemaatle namaz kılmak. 3-Kur’an dersleri almak ve vermek."

   O firarı 3 ay 25 gün sürer ve 1918 tarihinde İstanbul’a gelir. Bazı rivayetlere göre mağaradaki o zat Hızır Aleyhisselam. Kehf Suresi’nde Hz. Musa (as) tevazu ile Hz. Hızır’dan ders alması konu edilir. Buda Kehf'in bir başka dersi.

   Sil
 39. bu arada abdurrahim bey gerçekten yazılarınızı çok beğeniyorum. bu yüzden sizle görüşmek ve tanışmak isterim..Rabbim rızası yolunda sizin gibi değerli insanlardan ne istifade edebilirsem benim için bir fırsattır...

  YanıtlaSil
 40. Abdurrahim Bey yazılarınızı severek takip ediyorum.Abd Türkiye ilişkileri hakkında ongorunuz nedir?Savaş olur mu?

  YanıtlaSil
 41. Kırkısa savaşı başlamak üzere.
  Abbas oğulları ile mervamiler (Kürtler) arasında olacak olan savaş.
  Öyle bir katliam olacak ki yeryüzünde böyle bir savaş yaşanmamıştır. İki tarafta zalim ve leş kuşları bunların cesetleriyle semizleşecekler. Bizim kuzey ıraktan uzak durmamız lazım.

  YanıtlaSil
 42. Abbasogullarinin yada diger adiyla Sam ehlinin ihtilafinin bugunlerde akpartideki belediye baskanlari ve partideki degisim ve istifalarla bir baglantisi var mi? Acaba insan dusunmeden edemiyor.

  YanıtlaSil
 43. kızıl tertip darbe ile değil ayaklanma ile değil perde arkasından icrasını gösteriyor desene açıkça onlar rahatlıkla kamuoyu önünde dillendiriyor vatansızlar

  YanıtlaSil