.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

6 Ağustos 2017 Pazar

LÜTFEN DİKKAT - ABDURRAHMAN DİLİPAK

Bu mesaj bana Whatsapp’tan 12 Eylül 2016’da gelmiş. Bir arkadaş göndermişti. Bugün yeni bir mesajını alınca, bu mesajın bugün yaşananlarla benzerliği dikkatimi çekti ve ben de o mesajı sizlerle paylaşmak istedim. Bu mesaj özetle şöyle idi: “ASİMETRİK REFLEKS GÖSTERECEKLER. Maalesef darbenin devamı her an başlayabilir. CIA’nın MI6’nın en iyi en tehlikeli ajanları Türkiye’ye geldi. Alevi kardeşlerimizi ve Kürt kardeşlerimizi kışkırtmak için mahalleleri her an basılabilir. Başı açık, özellikle dekolteli kadınlara, kızlara saldıracaklar. Kendilerine “dinci” süsü verecekler. “Darbeye de Erdoğan’a da karşıyım” diyenlere dikkat edin. Bunlar en tehlikeli, ülkemizde saklanan hücrelerin halkı kışkırtmak için kullanacakları argüman olacak. Darbe “Erdoğan tiyatrosu, kurgusudur” diyenler bunun altyapısına başladı bile. Atatürk’e saldırılar olacak, küfredecekler, heykelleri parçalanacak!
Ayrımsız ibadet yerleri zarar görecek. Cami, kilise, sinagog fark etmeyecek. Cemevlerine saldıracaklar. Önce PKK’yı saldırtacaklar, Sonra da Kürtler hedef alınacak. 10 milyon vatandaşımız da ölse umurlarında bile değil bunların. Her şey Türkiye’yi ele geçirmek için.
100 bin kişi görevden alındı. Dünya derin devleti çıldırmış durumda. Bunu asla kabul etmez.
Darbeye hepimiz istisnasız hepimiz karşı çıktık. Sağ-sol, Alevi-Sünni, dindar-laik. Bu birliği dağıtmak istiyorlar. Buna saldıracaklar
YAPMAMIZ GEREKEN, Bugünlerde, kimse kimsenin yaşam biçimi hakkında en ufak bir yorum
dahi yapmasın. Yapan hangi görüşte ve inançta olursa olsun bu nifak değirmenine su taşır.
Atatürk’ü ilahlaştıran, muhafazakarlar hakkında ileri-geri konuşanlar provokatörün en şerefsizidir.
Sünni-Alevi, Türk-Kürt bu fitneye karşı birlikte karşı çıkacağız. Birbirimizin evini, işyerini birlikte koruyacağız, komşumuzun karısına kızına, kardeşine bacısına birlikte sahip çıkacağız. Birbirimize sahip çıkacağız. Bu oyunu birlikte bozacağız.
BUGÜNLERDE BİRLİK OLAMAZSAK ÜLKEYİ ELE GEÇİRENLER İÇİN Sünni olmuşsunuz, Alevi olmuşsunuz, AK Partili imişsiniz, CHP’li imişsiniz, MHP’liymişsiniz, HDP’liymişsiniz, Atatürkçü laikmişsiniz, koyu dindar muhafazakarmışsınız, solcuymuşsunuz, sağcıymışsınız, kapitalistmişsiniz, liberalmişsiniz, komünist veya sosyalistmişsiniz HİÇ AMA HİÇ FARK ETMEYECEK. Onlar Türkiye’yi istiyorlar. Biz hep birlikte Türkiye’yiz.
BİRLİK OLMALIYIZ, BERABER OLMALIYIZ, EN KISA ZAMAN’DA  BARIŞMALIYIZ VE MAALESEF UZUN BİR SÜRE UYUMAMALIYIZ..”
Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşünün ardından 2. Etaba geçildi. CHP yeni sokak eylemleri için hazırlık yaparken nöbeti HDP devraldı ve önce Diyarbakır’da, tutmayınca İstanbul Kadıköy’de Yoğurtçu Parkında ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne devam ettiler. Yetmedi bir de “Heykele saldıran sarıklı” biri çıktı ortaya. O da yetmedi, “yaşam tarzına saldırı”. Ve tabii “kıyafetime dokunma” diye diye birileri çıktı ortaya. Kameralar, mikrofonlar hazırdı. Köşe başını tutmuş kalemşörler de döşendiler hemen! Bu STK’lara, bu gazetecilere, gazetelere, yazarlara dikkat!
Bütün bunlar 15 Temmuz’da Büyükada’da gerçekleştirilen o gizli toplantıyı hatırlatıyor. Gizlice özel bir tekneyle Büyükada’ya gelen 10’u yabancı 16 isim, burada da özel bir iskeleye yanaşmış. 2 günlük rezervasyonu olan ekip, kalkışma başarısız olunca otelden apar topar ayrılmıştı. Toplantıa Henry Barkey’in de katıldığı söyleniyor.  Hatta Yunanistan’a kaçan FETÖ’cülerin helikopterinde Barkey’in de olduğu iddia ediliyor. Bir yıl sonra yine aynı yerde benzer bir toplantı yapılacaktı. Polis, Uluslararası Af Örgütü ile Helsinki Yurttaşlar Derneği, İnsan Hakları Gündemi ve Eşit Haklar İçin İzleme Derneklerinin temsilcilerinin toplantı yaptıkları Büyükada’daki otele, 5 Temmuz günü operasyon düzenlemişti. Gözaltına alınanlar Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulandı. Sorguları tamamlanan 4’ü kadın 10 kişi, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi ve bazıları tutuklandı. Senaryo ortada. Birileri bizim kanlarımız ve gözyaşlarımız üzerine kendilerine iktidar ve servet üretmek istiyor. İnşallah buna fırsat vermeyeceğiz.
Şimdi yeni bir senaryodan daha söz ediliyor. Eski plan aynen devam edecek. Kılıçdaroğlu’nu izlemek için gelen 600’den fazla gazeteci, STK temsilcisi, istihbaratçı, gözlemci, akademisyen, burada bir süre daha kalıp, geri döndüler ve durumu değerlendirip yeni bir senaryo hazırladılar. S-400’lerden PYD’ye silah desteğine, NATO, AB ilişkilere ve Almanya, Hollanda, Avusturya üzerinden Türkiye’ye karşı uygulanacak eylemlere ilişkin senaryolar hazırlandı. Eski planlar revize edildi.
ABD’nin Irak politikası ile ilgili olarak “ikinci işgal planı!”ndan söz ediliyor. Hedef ülke Türkiye. Türkiye’ye karşı FETÖ, PKK, DHKP-C, Suriye, Irak, Yunanistan, İran, Arap ülkeleri kimi kullanabilirlerse bütün yolları deneyecekler..  Göreceksiniz bu süreçte YPG’ye gönderilen silahlar Türkiye›ye karşı kullanılacak. Zaten ele geçen silahlar da bunu gösteriyor. AA›nın verilerine göre, son teslimatla birlikte ABD’nin PYD üzerinden PKK’ya verdiği silah ve mühimmat 909 TIR’a ulaştı. ABD bu silahları DAEŞ bahanesi ile Türkiye’ye karşı ve aynı zamanda Suriye’de Esed sonrası kurulacak ABD kontrolünde Kürdistan için. Yani DAEŞ gösterip Türkiye’ye karşı, Esed’i gösterip ÖSO’ya karşı silah yığıyorlar.. FETÖ’cüler TÜRKİYE›YE 2. DALGA SALDIRI HAZIRLIĞI için bekliyorlar.. Suriye’nin kuzeyinden yapılacak bu saldırı 2. bir 15 Temmuz saldırısı olacak. 2017 Askeri Şûra’sından sonra ABD’ için iş başa düştü. McGurk Türkiye aleyhine yürütülen çok kapsamlı bir operasyonu ağzından kaçırdı.. ABD, Türkiye’yi “teröre yardımcı devlet” olarak tanımlamak ve hatta bu işi Uluslararası Ceza Mahkemesine taşımak istiyor. 15 Temmuz öncesi FETÖ bunun için hazırlıkları tamamlamıştı. 5000 sayfadan fazla fabrikasyon evrak hazırlanmıştı. Tanıklar bulunmuş, Videolar çekilmişti. Sadece Erdoğan ve AK Parti hükümeti değil, bazı STK’lar ve kişiler de bu senaryoya dahil edilmişti. Ama olmadı. Şimdi, eski dosyaları yeniden gözden geçirip yeni bir dosya hazırlıyorlar. Bu yeni dosyada Erdoğan, AK Parti, hükümet çevrelerinden birtakım uyuyan hücreler üzerinden yeni tanıklar bulmaya çalışıyorlar deniyor.
Lütfen dikkat! Bu konu Erdoğan ve AK Parti meselesi değil. Türkiye meselesi ve başka Türkiye yok.
Neyse ki, bu plan ve hainler, Allah yardım etti de yine erken teşhis edildi ve deşifre oldu. Bu kez gelecekleri varsa görecekleri de var. Gelecek günler onlar için geçen günleri aratacak inşallah. Selâm ve dua ile.

YENİ AKİT - 06.08.2017

24 yorum:

 1. Söylemek istediklerimizi yazdığı için Abdurrahman Dilipak'ın bu yazısını önemli gördüm.

  YanıtlaSil
 2. Tehlike geçmemiştir. Rehavete kapılanın canı yanacaktır. Tekrar tekrar kalemize saldıracaklardır. İslam kaleleri birer birer düşürülmeye çalışılmaktadır. En son Pakistan maalesef bir üfürükte gitmiştir. Türkiye için diyeceğim dua askeri kuvvetlidir. Burası gitti mi geriye hiç bir şey kalmaz. İşte Mekke Medinenin hadimi iddia olunan suudiler... Amerikan köpeği olmuşlar. Höt deyince teslim oldular.

  YanıtlaSil
 3. Bediüzzaman özellikle Al-i beytin muhabbetini meslek edinmiş olan Alevileri ikaz etmiştir. Tehlike oradan gelecektir. Zındıka cereyanı sünnileri ezmek için Alevileri kullanacak sonra o aleti de kırıp atacaktır.
  Kaç ay sürer bilmeyiz ( 3 ay denmektedir) ama kara kasırga şimdiki rehavete kapılmış dindarları ezip geçecektir. Ehil olayanlar silkelenecektir. Sonra ehli küfür ve zındıkanın defteri dürülecektir.

  YanıtlaSil
 4. Sakarya seyfin dediği söz er geç gerçekleşecek süfyaniye biat eden 7 kafir er ya da geç ülkemizi karıştıracak Ondan sonra ahir zamanın büyük alametleri başlayacak zaten derin dünya Devleti'nin de idare eden bu adamlar her yerde Etkin durumdalar Yahudi ve onun hizmetçileri gizli bir dünya Devleti gibi her devlette gizli adamları var bizim ülkemizde olmasın Zira hadislerde geçen Şam toprakları bizim ülkemizi de icine aliyor deccal Kudüs merkezli kendi dünyan devletini kurmak için uğraşıyor
  Ona en büyük hizmet eden süfyani ve onun yedi kişilik ekibi Suriye ve Türkiye içine alan Şam toprakları ahir zamanın kanli olaylarına sahne olacak topraklardır
  Ülkeyi karıştırmak için Bir Ateşe ihtiyaçları var Bir kıvılcım a bu Kıvılcım elki İstanbul'da yapay bir deprem Belki de provokasyon artık her neyse hazırlıklı olmamız lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Peki bugün artık Süfyani nın kim olduğu belli olması gerektiğini düşünüyorum şahsen, fikir olan varmı?

   Sil
  2. Deccâl … 34 yaşını geçmiş birisi olup

   http://ismailhakkialtuntas.com/2011/07/05/osmanli-resim-sanatinda-kiyamet-alametleri-tercume-i-cifrul-cami-ve-tasvirli-nushalari

    ÇÖZÜM

   Deccâl : (Yezîd) II. Süfyânü’d-deccâl (‘al) Feto
   34 yaş : 17 aralık 2013 (14.2.1435) yargı darbesi girişimi Fetö
   34 yaş : 15 temmuz 2016 (11.10.1437) ‘askerî darbe girişimi
   34 yaş : 13 nisan 2018 (26 receb 1439) C

   Sil
  3. Aniden şamdan çıkacak olan şahıs ve ordusu...
   Zaman çok uygun. Şam'a bakmak lazımdır diye düşünüyorum. Bu çıkan şahıs ve ordusu Medine'ye saldıracak ve Mekke'ye yürüyecek olan ordu olacaktır. Ne Lübnan, ne İran, nede Suudi Arabistan. Şam'ı izlememiz gerekiyor. Zaman bu zamansa süfyani bayrağını Şam'dan açacaktır. Hedef ne irandır, ne Suudi nede Türkiye. Hedef Kabe'nin duvarlarıdır.

   Sil
  4. süfyan pek çok biri 5 inci şua da
   kendine uyanları aldatan her kişi süfyan olmadan hissedardır
   siside nasırda birer süfyandı ama küçüklerinden
   bugün internette yine rüya var hapiste olanlara rasulullah (s.a.v)sofra seriyormuş
   iyide afyonda denizlide eskişehirde hapiste arkadaşları ile yatan kimdi
   sen ise abd kuzey ırak nedeniyle müdahele etsede erdoğanı devirse derdindesin
   tıpkı 750 yıl önceki gibi
   halifeye kızan şeyh nasreddin tusi tebrize gider cengizin torunu hülagü nun hizmetine girer onu bağdat a saldırtmaya ikna eder
   neticede 1258 yılında 70.000 ermeni süvarisi desteğinde moğollar bağdatı zaptederler
   halife mutasımıda bir cuvala koyup atlarla üstünü çiğnerler şehit ederler
   islamın ırzı namusu haysiyeti kültürü payimal olur çiğnenir.. ama şeyh nasreddin halifeden intikamını almıştır
   moğollar oldu abd
   ermeniler oldu pkk
   şeyh nasreddinde var
   fetö artık 1999 da abd ye giden fetö değil
   bu kişi sadece türkiyeye iade edilmeme karşılığı her şeyi yapar verir

   Sil
 5. En iyi ajanları geldi bunu senin arkadasin biliyorda devlet bilmiyormu bize düşen provokasyonlara gelmemek ve devlet çıkın demedikçe sokağa çikmamak

  YanıtlaSil
 6. Yunan Türkiye'ye saldıracak.Şu an hazırlık yapıyorlar ve Türkiye'nin 900 km ilk Suriye cephesinde gireceği Savaşı bekliyorlar.
  O savaş çıktığı anda Yunan Ege'den saldıracak.
  İşin sonunda Yunan da cevabını alacak, PKK/PYD, Barzani de cevabını alacak ama;
  Esas sorulması gereken soru şudur?
  Yunan bu saldırıyı neye, kime güvenerek yapacak ve saldırı hazırlıklarını kime rağmen, nasıl yapabiliyor?
  PKK/PYD, Barzani Güney'den neye, kime güvenerek cephe açacak ve bu hazırlıkları kime rağmen, nasıl yapabiliyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dünya 2 cepheye bölündü. İngiliz (küreselciler) ve ABD (silah sanayi+Pentagon). Savaşlar toprak işgal etmek için değil,merkez bankalarına hakim olmak/idarecileri değiştirmek için yapılıyor.

   Barzani-nin referandumu ABD desteğiyle yapılıyormuş. ABDnin YPGye gönderdiği silahlar, Barzaniye desteğini gösteren bir gözdağı.Yani küreselci İran (+Irak) ve Türkiyeye karşı.

   Yunanistan ise borçları sebebiyle küreselcilerin kontrolünde , biz de küreselciyiz. Bu bize saldırmayacağını gösteriyor.Aynı zamanda her ikimiz de NATO ülkesiyiz.Bu da bize saldırmayacağının işareti.

   Bir dalavere yapılması lazım, yani Katar-a yaptıkları gibi,Türkiyeyi teröre destek veren ülke ilan etmek vs. gibi.

   Sil
  2. Kardeş kusura bakma ama sen çok yanlış düşünüyorsun. Bırak natoyu nasaya bile üye olsan farketmez. :) Mesele iman _ küfür savaşı . Hatırla bu kanı bozuklar hindistandaki müslümanları Çanakkale'de bize saldırtmadimi? Avusturalyalı anzaklari indirmedimi Çanakkale'ye. Natoymuş! PKK nin içinde her milletten asker var. Gözünüzü açın artık.

   Sil
  3. Süratle ABD+Almanya'nın (NATOnun) yanından uzaklaşıyoruz, Rusya ile S-400 füze anlaşmasının yapılması bile NATOya güvenmediğimizin,NATOdan atılacağımızın /atıldığımızın göstergesi.

   Almanya ile her konuda anlaşamadığımızın her fırsatta açık açık ifade edilemesi de ABten atıldığımızın/atılacağımzın işareti

   Biz İngiltere'nin yanında olduğumuz için, ABD ve Almanya tarafından uzaklaşıyoruz.Bir başka ifade ile ABDnin isteklerine direnebilmek için İngiltere tarafına geçtik.

   Sonuçta Beykozlu Osman Akfırat-ın ifadesine göre ilk önce AB bizi atacak, Yunanistan savaş çıkaracak ve NATOdan çekileceğiz.

   Biz İngiltere'nin yanında olduğumuza göre nasıl olur da iman-küfür savaşı olur ? İlle de dini terminoloji ile yazacaksak, bütün dünya savaşlarında olduğu gene küfür-küfür (anglosakson-germen) savaşı ama malesef gene boza tüm dünyanın olduğu gibi, müslümanların da başında pişiriliyor,ismi üstünde dünya savaşı.

   Sil
 7. TÜRKİYE'DEKİ BARZANİCİLER SÜNİ GÜNDEM OLUŞTURARAK K IRAKTA YAPILACAK REFARANDUMU GÜNDEME GELMESİNİ ENGELLİYORLAR. BAZI KONULARDA ÖNGÖRÜLERİMİZ SAĞLAMDIR. BARZANİ DİMYATA PİRİNCE GİDERKEN EVDEKİ BULGURDAN OLACAK. K IRAK TAKİ SURİYENİN KUZEYİNDEKİ KÜRTLER YOK OLACAKLAR. TÜRKİYEDEN YARDIMA GİDEN KÜRTLERDE YOK OLACAKLAR...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En son Rakka-da olduğu gibi, DAEŞ işgal ettiği her bölgeden çekilip, yerini YPGye bırakıyor, böylece YPG "kurtarıcı" oluyorlar, bu toprakların sahibi olduruluyorlardı.

   Musul-a Irak-ın saldırması, büyük ihtimalle Musul-daki DAEŞ-in burayı da YPGye bırakmaması için Irak (+İran) harekete geçip,Musul-u aldı.Bunun üzerine ABD, Barzaniye referandum desteği vererek fitne/bahane çıkarıyor, YPGnin Barzaniye destek için Irak topraklarına girebilmesi için silah ikmali yapıyor.YPG ,Irak topraklarına girdiğinde PKK rolü oynayacak elbetteki.

   ABDnin kuzey Irak ve Suriyede toprak işgal etmek gibi bir derdi yok,amaç Kerkük ve Musul petrollerini Akdenize ulaştıracak bir boru hattının yolunu açmak. Bu boru hattının korumasını kim yapacak ?

   Sil
 8. Acil müdahale şart: Yoksa o gün dizlerimizi döveceğiz!
  Suriye’nin kuzeyinde oluşturulan terör koridoru, Türkiye’yi imha planıdır. Tamamlanır tamamlanmaz, Türkiye cephesi açılacak, yüzlerce kilometrelik çatışma alanı harekete geçirilecektir. İran sınırından Akdeniz’e uzanan kuşak tamamlandığında, Türkiye için hazırlanan yeni harita devreye sokulacaktır.
  ........
  ABD İdlib’i vuracak, PKK’ya verecek, harita tamamlanacak

  Şimdi oyunun son sahnesi oynanıyor. Türkiye, Rusya ve İran’ın anlaşmasıyla İdlib’de oluşturulan “çatışmasızlık bölgesi” ABD’nin açık hedefi haline geldi. Oraya müdahale etmeye hazırlanıyorlar.
  .......
  El Kaide gerekçesiyle İdlib’i vuracaklar, PKK’yı oraya taşıyacaklar ve haritanın son aşaması tamamlanacak. İran sınırından Akdeniz’e kadar PKK üzerinden bir koridor uygulanmış, tamamlanmış olacak.

  Sonra; “Cerablus’tan, El Bab’dan çık” diyecekler

  Hemen ardından da yeni bir senaryo ile Türkiye’ye “El Bab’dan, Cerablus’tan çık” diyecekler. Fırat Kalkanı ile oluşturduğumuz korunaklı alandan çıkarılacağız.

  Eğer İdlib’de sergilenen alçakça senaryoyu boşa çıkaramazsak Fırat Kalkanı ile girdiğimiz bütün bölgeden çıkacağız. Buna direnme şansımız olmayacak.
  ......
  Araplarla bağı kalmayan, koridor veya söz konusu harita yüzünden Kürtlerle sonsuz savaşlara sürüklenecek olan Türkiye, bir sonraki adımda İran’la da anlaşmazlıklara sürüklendiğinde bütün bölgeden yalıtılmış olacak.

  İşte o zaman ABD’nin, Avrupa’nın elinde rehin bir ülkeden başka geriye hiçbir şey kalmaz. Türkiye’nin parçalanması senaryosu bu şekilde başlatılmış olacak. Tamamen yalnızlaştırıldıktan sonra.
  ...........
  Yarın o savaş Anadolu’nun içlerine taşınacak, inanın!

  ABD’nin İdlib senaryosu gerçekleştiğinde yapacak çok şey kalmayacak. Harita da, koridor da tamamlanmış, olacak. İşte o andan itibaren haritanın Türkiye ayağı için harekete geçilecek. Bugün “aman savaş olmasın” gerekçemiz yarın o savaşı Anadolu içlerine taşımanın zeminini oluşturacak. Bugün sınır ötesinde yapmadıklarımızı yarın ülkemizin içlerinde yapmak zorunda kalacağız.

  http://www.yenisafak.com/yazarlar/ibrahimkaragul/acil-mudahale-sart-yoksa-o-gun-dizlerimizi-dovecegiz-2039516

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. idlibde şu anda abd tarafından terör listesinde olan el nusra hakim durumda
   kimseyide dinlemiyorlar
   abd için bahane oluyorlar
   yapacak fazla bir şey yok
   el babdaki gibi üzerine gidilse bir türlü gidilmese bir türlü
   her şey olacağına varacak demek

   Sil
  2. iran ve rus genelkurmay başkanlarının türkiyeye gelmesinden sonra amarika savunma bakanıda türkiyeye geliyor
   3 sorun var
   1-idlibe kim müdahele edecek ki burada suriyede epey bir taraftarı olan nusra var
   idlibe biz müdahele edersek kötü rus ve/veya iran rejim müdahele ederse daha kötü
   2-afrin ve münbiçe müdaheleye abd yeşil ışık yakacakmı yoksa ypg ye saldırıyı bize yapılmışmı sayarız diyecek
   3- türkiyenin özellikle iranla çaresiz anlaşması bize suriyede prestij kaybettirecek.....şimdi eline roketatar alan türkiyeyi tehdit ediyor
   özellikle ypg abd den aldığı iş makikanaları ile yerin epy bir altlarına indiler 155 lik obüs toplarının buralara zarar verirmi zor ellerinde nato tanksavarları var çetin bir savaş bizi bekliyor uçaklarımıza yıldırım balistik füzelere çok iş düşecek

   Sil
  3. iran savunma bakanı hatami nükleer füze programına devam kararı aldı
   -ırak ve suriyede iranla oluşan veya oluşturulan her türlü işbirliğimiz artık bizim aleyhimize olacaktır
   yine iranla anlaşan her hükümet batı tarafından kösteklenecektir
   ypg ve barzaniye destek arttığı gibi yurt içindeki hükümet karşıtları batı tarafından daha çok desteklenecek
   dönüp tekrar abd yede yanaşamayız

   http://www.milliyet.com.tr/iran-dan-flas-nukleer-fuze-dunya-2505591/

   Sil
 9. iran ve rusya mekiğini perinçek yapıyor algınız ters yanlış yönlendirme

  YanıtlaSil
 10. abd itirafcı zarrap nedeniyle türk bankalarına yüklü bir ceza kesecekmiş 20 -30 milyar dolar iddia ediliyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. norveçdeki nato hadisatından sonra devletin durumu şimdi daha nazik dileriz bir darbe bir kalkışma olmaz ... yoksa ergenekon ve 15 temmuz darbesi alan ordumuz ve polisimiz bu şer cephesine karşı koyamaz birbirine düşer........bu devlet neler gördü kendisine verilen silahla dağa çıkan resneli niyaziler.... eğer sultan abdülhamit harekat ordusunu yok etseydi resneliye enveri cemali talatıda katılacaktı

   Sil
  2. Resneli meselesi nedir?yani daha mı kötü olacaktı?

   Sil
  3. resneli bir türk subayıdır emrindekilerle devletin silahı ile güya istibdada karşı dağa çıkmış birisidir
   daha sonra hareket ordusu ile istanbul a yürümüştür
   askerler devlete karşı ayaklanıp dağa çıkıyor padişah ne yapsın
   devleti bıraktı 5 senede ne balkanlar kaldı ne ortadoğu ne adalar
   şimdi 13 milyonun 780 ini kurtardık diye seviniyoruz

   Sil