.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

12 Ağustos 2017 Cumartesi

DOĞU TARAFINDAN BİR ATEŞİN GÖRÜNMESİ


“Ikdiddurer” isimli kitabta Mehdi'nin zuhur alametleri bahsinde geçiyor: Doğuda, semada üç gece görünen büyük bir ateşin çıkması. Mutad (alışılmışın dışında) şafak kızıllığı gibi olmayan bir kırmızılığın semada görülüp ufukta yayılması.
(Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, 32)
Doğudan üç veya yedi gün ardı ardına büyük bir ateş zuhur edecek, gökte karanlık görülecek, gökte alışılmış olan kırmızılığın aksine bambaska bir kızıllık yayılacak. Yeryüzünün duyup anlayabileceği bir dille nida edilecek.
(Kıyamet Alametleri, 166)
Ebu Cafer b. Muhammed b. Ali (r.a.)dan rivayet edildi. Siz üç veya yedi gün, doğudan bir ateşi gördüğünüz zaman Al-i Muhammed'in çıkmasını bekleyiniz, inşaAllah-ü Teala, bir münadi Mehdi'nin ismi ile semadan nida edecek ki, doğuda batıda olan herkes bu sesi işitecek. Öyleki korkudan uykuda olanlar uyanacak, ayakta olan çökecek, oturan ise ayağa fırlayacaktır.
(Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman , 32)

34 yorum:

 1. biz bunu okurduk lakin basra körfezi iran olarak düşünürdük
  aklımıza kuzey kore gelmezdi

  YanıtlaSil
 2. 1979 da istanbul boğazında dev tanker yanmisti 3 gün boyunca. Hayırlara vesile olmuştur insAllah

  YanıtlaSil
 3. Dogu tarafından bir ateşin çıkması... Kuzey Kore olabilir. Keşmir sorunu olabilir. Bir de Iran'ın füzelerle vurulması olabilir.

  YanıtlaSil
 4. 1* Bu alamet 1411/1991 yılında görülmüş ve yaşanmıştır. 3. Melheme’nin başlangıcı olan ve 40-60 kadar ülkenin katıldığı o operasyonda Saddam tarafından yakılan 788 petrol kuyusunun oluşturduğu manzara, rivayette bahsedildiği gibi ufukta büyük bir kızıllık oluşturdu. İşte o rivayetlerde bahsedilen kızıllık bu kızıllıktır. Yani Şu anda Kuzey Kore’nin Çin’in tahrikiyle başlattığı krizin bir nükleer savaşa yol açması ve o kızıllığı oluşturması söz konusu değil. Bu krizin bir başka hikayesi vardır.

  Siyonistler, Yahudi lobilerinin bütün çabalarına rağmen Büyük İsrail’in kurulmasına yardımcı olmayınca 1928 krizini çıkararak İngiliz’i terk ederek ABD’yi partner ve vekil yapmıştır. Filistin’i kendilerine vermeyen İngilizler ‘i terk eden Siyonistler o tarihte körüklenen ekonomik krizle ABD’yi 2. Cihan Harbi ile dünya sahnesine çıkarıp İsrail’i kurmuşlardır. İsrail’le yetinmeyen ve Kapadokya’dan Nil’e kadar olan toprakları isteyen Siyonistler başarılı olamayınca bu kez Çin’i sahneye çıkararak elde ettiği küresel sermaye ile ABD ve Avrupa’ya baskı uyguluyor. Çeşitli atraksiyonlarla dünya siyasetini etkiliyor. Ve bugün İsrail’in çevresi alev alev yanarken o, gayet rahat ve emniyet içinde küçük Ortadoğu Projesi ile Körfez ülkeleri-Mısır ve Suudulerle istediği oyunu oynuyor. Adamlar bizi bile vurdu. 28 Şubat, yetmedi 2008 ekonomik saldırısı yetmedi, gezi yetmedi, 17-25 Aralık, yetmedi 15 Temmuz. Yetmedi Irak’tan sonra Suriye lime lime doğranıyor. 3-4 bölgede Kürt kartı kalkışması yaşanıyor. Bütün bunlar olurken Kuzey Kore’nin ne hükmü olabilir ki.

  Çin’in ekonomik gelişmesine paralel askeri silahlanmada kat ettiği büyüme ABD’nin milli varlığını Pasifik’te tehdit etmeye başladı. Şu anda ABD Pasifik üzerinde hakimiyeti Çin’e kaptırma tehlikesi yaşarken diğer yandan ekonomik gailelerle baş etmeye çalışıyor. Yani ABD’nin şu anda gözü Pasifik’te milli varlığını tehdit eden bu tehlikeyle 20 yıldır baş etmeye çalışıyor. ABD’nin gözü Ortadoğu’dan çok Pasifik’e odaklanmıştır. Obama dönemi bunu ifade eder. Demek ki Trump’la bu politika sürdürülüyor. Sürdürmek mecburdur mecburiyetten.. ABD Ortadoğu’da yeni bir konsept oluşturup kaçmak istiyor. Rusya’nın bölgeye giriş sebebi de budur. Hem askeri açıdan stratejik bir müttefik hem de enerji dağıtımı konusunda alan paylaşımı yapıldı. Yani ABD şimdi Pasifik’e odaklanma politikasını kamuoyuna aleni kabul ettirme derdinde.

  ABD’nin Pasifik hakimiyeti sırasında Çin ve yandaşı bölge ülkeleri ile alan hakimiyeti konusunda çekişme halinde. İşte Kuzey Kore Çin’in piyonu olarak ABD üzerinde taktik aracıdır. Bu krizde velev ki savaş çıkacak olsa dahi o savaş nükleer değil taktik füzeleri deneme savaşı olarak Kuzey Kore’yi tedip operasyonu şeklinde olacaktır.

  YanıtlaSil
 5. 2*Onun için “Siz üç veya yedi gün, doğudan bir ateşi gördüğünüz zaman Al-i Muhammed'in çıkmasını bekleyiniz, inşaAllah-ü Teala, bir münadi Mehdi'nin ismi ile semadan nida edecek ki, doğuda batıda olan herkes bu sesi işitecek.” zahiri manasında bir hadise beklemeyiniz. Mehdi’nin zuhur tarihi 1341-1344 arasıdır. Hatta ve hatta Allhüalem o vazifenin tevdi tarihi 1337-1338’dir. Mehdi bir kişidir. Deccallerin yani cebrik-eyfi-küfri-askeri rejimlerin hükmettiği bir zamanda o bir kişi ne yapabilir? Onun için Mehdi'nin zuhuru ile Mehdiyet'in zuhuru farklıdır. Mehdiylet'in zuhuru 1969 olup 2019'da zirve yaparak. Hz. Peygamber 10 yıl 40 kişi ile yetinmiş. Vefat ettiği tarihlerde İslam sadece Arap yarım adasına hükmedebiliyordu. Ama fütuhatı o yapmadı. Sahabeleri. Kaç yıl sürdü bu, 32 yıl. Ve sonra Abbasilerle Osmanlılarla İslam 3 kıtaya yayılmıştır. İsrailiyat palavraları ve Binbir Gece masalları tarzındaki rivayetlerin tevile ihtiyacı vardır. Gökten bir ses gelecekmiş. Eeeee. İşte Mehdi bu, diyecekmiş.? Bu sırrı teklife aykırıdır. O rivayet önce telsiz ve telefonların sonra radyo-TV yayınlarını daha sonra da uydu yayınları kast edilir. Bütün bu yayınlar frekanslarla halinde gökten gelir. Yani o zaman Mehdi veya deccal zamanıdır. Onlarla ilgili haberleri gökten sesle gelir, yani telsiz, radyo ve TV haberleşmesine işaret eder. Mehdi ile ilgisi ise şudur. Manevi cihadın tesirinin hükmettiği oranda onun şahsı manevisinin fiil ve eylemleri ile ilgili haberlerin dünyaya duyurulması meselesidir. Yani tesir alanının genişlemesi sırasında meydana gelen hadisatla ilgilidir.

  Hakikat böyle olunca, askeri veya sultan kumandan tarzında eli silahlı kan dökücü bir Mehdi gelmeyecek. O Mehdi’nin vazifesi Tevhid’i manevi cihad ile yayma kadar, kan dökmeye sebep olan silahların yasaklanması ve bu suretle cihanda sulh ve sükuna sağlamasıdır. Çünkü İslam = Barış = huzur = kan dökmemektir. Yani savaşlara, çarpışmalara insan aklına yol açarak, felaketi hissettirerek son vermektir. Onun da Fatihası, İsrail’in ortadan kaldırılmasıdır. Ve bu gerçekleşmeden asla ve kat’a barış gelmeyecektir. İş oraya gidiyor. Yalnız Müslümanlar değil ehl-i kitap Hıristiyanlar da bundan bıktı. Silahlanmaya harcanan paralar, ölen insanları onları bir hususta ikna etmek üzere. Ve bir gece o iki deccalin anası üç Cihan harbinin müsebbibi, İslam alemini esarete düşüren ve kana boğan, İslam Alemi’nde şeriat-ı Muhammediye ve Şeair-i Ahmediye’yi yok ettiren o ana deccali yok etmek olacaktır. Çünkü onlar hep fesada koşarlar. Koyunca da belalarını bulurlar.

  İslam olaylara akıl erdirilmesi ve çözüm bulunmasını öngören bir dindir. Hisseyat ve nefis işleri dini bağlamaz.

  YanıtlaSil
 6. Bedir savasinin komutani kimdir Uhud savasinin komutani kimdir Hendek savasinin komutani kimdir. Cihan veya alemler kimin icin var edildi. Adem A.s. kimin hatirina af edildi o kadar peygamber var kimisi zikirullah kimisi halilullah kimisi ruhullah iken efendimizin Habibullah ne demek.Sevgi demek muhabbet demek Allah c.c. habibi iken cihani yaratmisken bile yeri ve zamani geldiginde savasmayi emretmisse islam dinine sadece baris huzur dini degildir. Soyleki eger dunya uzerinde hakimiyet islaminsa dogru huzuru barisi adaleti ve asayisi islam adina saglanir. Mazlumlara zulum edilmez. Fakat mazlum muslumanlarin ahi arsi sarmissa dunyanin dort bir yaninda musluman bebekler katlediyorsa kimse kusura bakmasin elbet bir savas daha gerekli o devlet veya bu devlet degil direk ehli kufur ku buranin merkezi israil ve onun kuklalaridir elbet bir savas olacak ve bu son savas olacak elbetki muslumanlar olarak Allah bizi başsiz komutansiz birakmiyacak elbet o komutanda gelecek..

  YanıtlaSil
 7. Bedir savasinin komutani kimdir Uhud savasinin komutani kimdir hendek savasinin komutani kimdir ha keza hudeybiye antlasmasi hayber fethi mute savasi Mekkenin fethi Huneyn savasi Tebuk seferi. Bunlar efendimiz zamanin yapilan ve cogundada komutan olarak bizzati savaslara katildigi savaslardir. Adem A.s. dunyada iken neyin hatirina af edildi. Bircok peygamberin ozelligi vardir Allah tarafindan verilen Ibrahim A.s. halilullahti Hz isa ruhullah efendimiz ise HABIBULLAH dir.ne demek Habibullah sevgi demek muhabbet yaratilan ilk ruh Allah biliyordu en cok Muhammed Mustafa nin kendisini sevecegini ne dedi o yuzden habibim dedi. Ve habibim dedigi peygamberine ve kuluna bile bunca savasi emretti. Ne icin Allahin emir ve yasaklarini teblig icin inanmayan ve azginlasan ve Allah a kufreden toplulara karsi savasin dedi ve ne dedi Allah icin savasin ve oldurun. Elbet ki islam dini baris ve adalettir. Fakat hakimiyet islam da olursa yeryuzu adalet ve baris yurdu olur yoksa suanki gibi artik yer yer saymama gerek yok herkes biliyor muslumanlarin halini dunyanin dort bir yani zalimlik meskeni olmusken mazlumlarin ahi ve gozyasi arsi sarmisken savasmiyacagiz oylemi. Her kim pembe ruyalardaysa uyansin artik guney sinirimiz ates hatti ve biz muslumanlar olarak siyonistlerin kalbi olan israili bertaraf etmeden bu dunyadaki zulum ve gozyasi bitmez. Diger ulkeler kuklasidir siyonizmin biz kalbi yani israili fethedersek digerleri de bir bir duser. Bu neden le son bir savas daha olacak nasil ki bedir uhud hendek savasinin komutani var idise bu son savasinda komutani elbet gelecektir..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1*Hadise ve insanlara bakılarak dini ahkam kesilmez. Olsa olsa cehalet nakaratları olur? Hal böyle iken uykuda rüya veya hayal aleminden konuşarak Kur’an ve sünneti yorumlama kimsenin haddine düşmez.

   Meleklerin insana ilk itirazı kan dökücülüğü olmuştur. Bu konuda Allah’ın vaz ettiği şeriat ve yaratılıştaki hikmet esaslar nedir onlara bakıp ondan sonra karar vermek lazım. İnsanlığın geçirdiği devreler Hz.Adem-Nuh (as) devresi, Hz. Nuh-İbrahim (as) devresi, Hz. İbrahim-Hz. Musa devresi, Hz.Musa-Hz. İsa (as) devresi ve son olarak Hz. İsa-Hz. Muhammed (as) devresi.

   İnsanlık hayvanlıktan-vahşeten ilme ve irfana mail-i tekamül üzere yaratılmasının hikmeti nedir? İlimlerle terakki ederek Allah’a iman etme ve fenlerle gelişkip medenileşmesi ve ebedi aleme hazırlanmasıdır. İlk Peygamber Hz. Adem döneminde ilk kan dökülerek cinayet işlenir ve bu lanetlenir. Hz. Nuh (as) gördüğü şiddet ve zulüm üzerine ona verilen emir gemi inşa etmesidir. Yani kan dökmemesidir. Ve yeni dünya yani 2. Adem devri kan dökülmeme üzerine kurulur. Hz. İbrahim de Nemrud’dan zulüm görünce kan dökmez. Onun yerine Allah’a sığınır ona dost olur. Halil ismine layık görülür. Halillullah olur. Kan dökeceğine ülkesini terk ederek göç eder. Kan dökmez. Hz. Musa’dan (as) da kılıç kuşanması istenmez, kavl-i leyyin istenir. O da zulümden kaçar, ama kılıç çekmez. Hz. İsa (as) de Ruhullah olarak kan dökmez. Hz. Peygamber de Mekke’ye aynı sebeplerle terk eder. Yani insanlığın 9 bin yıllık süreci Hz. Peygambere kadar kansız gelir.

   Medeni hayatın başlangıcı olan ilk çağın başlangıcında teşrif eden Hz. Peygamber kan döktü mü, yani zorunda mı kaldı. Bedir-Hendek-Uhud savaşları savunma savaşlarıdır. Hatta Mekke’nin fethi hukukullaha tecavüz olduğu için savaşıldı. Hac ibadetinin engellenmesi üzerine. Yani tecavüz vaki olunca savaşmak farz kılınmıştır. Bir şartla önce barış teklifi edilir, olmazsa ondan sonra savaş yaypılır. Savaşta da Müslüman’ın haddini aşıp zulm etmesi haramdır. Öyle ki Esadullah zülfikarın sahibi Hz. Ali (ra) tam müşrik Mekkeliyi öldüreceği sırada yüzüne tükürülünce öldürmekten vaz geçer. Niçin? Hz. Hamza’nın (ra) katiline Hz. Peygamber niçin kan dökerek kısas yapmadı da af etti.
   Sık sık Kur’an’ın akıl edesiniz hükmünü icra etmek için. Neye akıl etmek için. İşte mu’min ile kafir araksındaki ince fark yani nüans budur. O ne anlama gelir. En azından Meleklerin itierazı boşa çıkarılır. “Ya Rabbi biz kulluğum yetmedi de kan dökücü insanı mı yaratacaksın” itirazı.

   Sil
  2. 2*Şimdi küfür medeniyeti ile İslam medeniyeti arasındaki derin uçuruma bir bakalım. Çünkü sizin gibi düşünenlerin bu uçuruma uçma ihtimali çok yüksektir. Küfür medeniyeti veya yaşamı 5 esas üzerine bina edilmiştir. Felsefenin de yardımıyla. Dinsiz felsefenin. O da Bediüzzaman’ın Risalelerde müteaddit defalar belirttiği gibi o tasnif şudur: Dayanak noktaları: Kuvvet-menfaat- cidal yani savaş-ırkçılık-bütün uğraşısı nefisleri tatmindir. Ve Bediüzzaman burada bir ilginç tesbit daha yapar: Bunların “eğer içi dışına çevrilse, kurt, ayı, yılan, hınzır, maymun postu görülecek gibi hayale gelir.”
   Peki alemlere rahmet gelen zatın şeriatındaki esaslar nedir? Onu da Beidüzzaman açıklıyor: “Şeriat-ı Ahmediyenin (a.s.m.) tazammun ettiği ve emrettiği medeniyet ise: 1-Nokta-i istinadı, kuvvete bedel, haktır ki, şe’ni adalet ve tevazündür (ölçülü olma). 2-Hedefi de, menfaat yerine fazilettir ki, şe’ni muhabbet ve tecâzüptür. (sempati) 3-Cihetü’l-vahdet de, unsuriyet ve milliyet yerine, rabıta-i dinî ve vatanî ve sınıfîdir ki, şe’ni samimî uhuvvet ve müsalemet ve haricin tecavüzüne karşı yalnız tedâfüdür. 4-Hayatta, düstur-u cidal yerine düstur-u teâvündür ki, şe’ni ittihad ve tesanüttür. 5-Hevâ yerine hüdâdır ki, şe’ni insaniyeten terakki ve ruhen tekâmüldür.

   Mütecavize karşı kısas uygulamak adaletin gereği olduğu gibi, toplu saldırı ile toplu katliama karşı kalkanın tenkil etmek yine adalettir. Yani kan dökme burada adaletin gereği, nefis ve şeytanın uyandırdığı gibi tecavüz temek değildir.

   Adalet-i mahza ile adaleti-i izafi arasındaki çekişme de bu ince farktan gelir. Bir masum 9 caninin bulunduğu geminin batırılmaması adalet-i mahza adına zulümdür. Adalet-i izafiyeye yapışanlar ise bir cani için 9 masumun bulunduğu gemiyi batırmasının bir nevi zulüm olmasının sebebi budur. Bunu da siyasetçiler irtikab eder. Aynı şey bir insanın bir tek hatası için onu cezalandırmak veya kötülemek ve saf dışı etmek de aynıdır. Bu şeriat-ı Ahmediye’nin bir emridir ve gereğidir.

   Sil
  3. 3* Peki Veraset-i Nebi sahibi ve Al-i Beyt mümessili Hz. Mehdi’nin zamanında bu nasıl olacak?. Yani kılıçlı ve kan dökmenin sona erdiği medeni hayatın geliştiği bir zamanda cihad ne esası üzerine olacak. Elbetteki Al-i Beyt’in adalet-i mahza düsturu ile hareke etmesi esas olacaktır. Ve o Hz. Peygamber’in de atası ola Halillullah’ın Haliliye meşrebi olan hıllet, yani candan dostluk üzere olacaktır. Çünkü:

   "Şeriat-ı Ahmediyenin (a.s.m.) tazammun ettiği ve emrettiği medeniyet ise ki; medeniyet-i hazıranın inkişaından inkişaf edecektir. Onun menfi esasları yerine, müsbet esaslar vaz’ eder. İşte: Nokta-i istinad, kuvvete bedel haktır ki, şe’ni adalet ve tevazündür; hedef de menfaat yerine fazîlettir ki, şe’ni muhabbet ve tecazübdür; cihetü’i-vahdet de unsuriyet-i milliyet yerine rabıta-i dînî, vatanî, sınıfıdır ki, şe’ni samîmi uhuvvet ve müsalemet ve haricin tecavüzüne karşı yalnız tedafü’dür; hayatta, düstur-u cidal yerine düstur-u teavündür ki, şe’ni ittihad ve tesanüddür; heva yerine hüdadır ki, şe’ni insaniyeten terakki ve rûhen tekamüldür. Hevayı tahdit eder, nefsin hevesat-ı süfliyesinin teshîline bedel, rûhun hissiyat-ı ulviyesini tatmin eder. “

   Ahir zamanda Mehdi-Mesih cemaatlerinin hizmetleriyle bu medeniyetin hakim olmasını sağlayacaklardır. Güney sınırımızda olay değil ta 1. Cihan Harbi’nden beri bir asırdır bu bölgede süren işgal ve savaşların sebebi yukarda izah ettiğim batı medeniyetini 5 özelliğinden geldiği gibi onları kullanan ve tahrik eden Kur’an’ın “Onlar dünyada hep fesat çıkarmaya uğraşırlar.” ayetinin işaret ettiği Yahudilerdir. Onların zemin hazırladığı tecavüzdür. Onun da adalet in kuralları gereğince Mehdi-Mesh’in vazifeleri arasındadır. Ona zemin hazırlanması lazım. Günlük endişe ve korkularla şeriat-i Muhammediye’yi (as) nefsi ve indi görüşlerle asıl mesleğinden ayırıp kan dökücü gösteremezsiniz. Hele ki alemlere rahmet gelen zatı buna alet edemezsiniz. Unutulmasın polisiye tedbiri gibi bir tedbirle yakında o İsrail cezalandırılacak. Ve terör örgütlerini yani Ye’cüc ve Me’cüc’ü vekaletle kullananlar da yine polisiye tedbirleriyle hizaya çekilecek. 1918’de bütün elim-i İslam işgal altında. Bir Anadolu için savaş oldu, bir de ondan 30 sene sonra Cezayir’de küçük çapta direnişler. Kalan bütün İslam ülkeleri kansız istiklale kavuştu? Nasıl oldu? Devrede kim vardı de savaşmadan kurtuldular.

   Sil
 8. Hiç birşey anlamadım , sürekli yazıyorsunuz teşekkürler ancak anlamıyoruz maalesef

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Simdi ben yazacaktim. Aynen öyle.

   Sil
  2. Kendisininde anladigini sanmam:)

   Sil
  3. Ysn Krt. Benim anlamadığımı ispat etmen lazım. Öyle laf atıp kaçmak yok. Cumhuriyete hakim olan zihniyet geçmişi kötülemek ve yeni bir millet oluşturma iddiası uğruna her türlü kültürel değerimiz maddi ve manevi inkar edildi. Dini kavramları ifade edecek dil kalmadı. Osmanlı Türkçesi değil bu dünya hayatını 18 bin alemi ve ebedi alemi kavrayacak tabir ve kavramlara sahipti. Böyle olunca müteşabih olan ahir zamanı anlatınca bu dili kullanmak mecburiyeti var. O zaman da sizin gibi cumhuriyet çocukları anlamıyor. Ne yapalım?

   Mehdi'nin doğum tarihi bütün evliyanın ihbarı ile Hicri 1292-94. Mehdi bu tarihte doğdu. O 13. Müceddid. Onunla her şey bitiyor. Artık hiçbir din büyüğü gelmeyecek. Noktayı koyacak. Mehdi ahir zaman ıslahatçısı. Arkasında mümessili olduğu Al-i Beyt'in mirası var. Ve de o Hz. Peygamber’in varisi. Şu çok önemli, onda tecelli eden ism-i Azam Hakim ve Rahim. O zat gelecek 23 yılda bir hakikati anlatacak. Ve gidecek. Dünyevi ve siyasi ve askeri hiçbir hakimiyeti olmayacak. Olacağına dair bana bir tek kelime gösteremezsiniz. Eski zaman evliyası alem-i misalde bir şeyler görüyorlar. Gördükleri ise kendi zamanlarının anlayışına uygun teşbihlerle anlatıyorlar. Biz 20. Yüzyılda yaşıyoruz. Mazideki insanlığın görmediği şeyleri görüyoruz. Bugünün bir gününde, eski zamanın birkaç senesine bedel olaylar oluyor.

   Ve size göre bir adam gelecek. Hött diyecek bütün dünyayı kendine tabi kılacak ve hükmedecek. Tarihte hiç bir Peygambere bile böyle bir şey tanınmamış, ama bizim kısır fikirliler bunu uydurup ona böyle bir hakimiyet izafe ediyorlar. O Mehdi’nin en büyük özelliği nedir bilir misiniz? Ölünceye kadar Deccalin zulmü altında yaşayacak. Öyle zulümler görecek ki, onun bütün fazileti bu zulme gösterdiği sabırdan ibaret olacak. Siz böyle zulüm altında ve bir nevi mahkum olan birine biçmedik dünyevi makam bırakmadınız. Pes doğrusu.

   Ha onun çabalaması ve cemaatinin gayreti sonucu bir asır sonra bir hakimiyet olacak. O hakimiyet de şahs-ı manevi hakimiyeti. Yani Mehdiyet. Nasıl ki hilafet hükmederdi. Onun gibi. M.e.h.d.i.y.e.t hükmedecek. Bir fikrin hakimiyeti için bir nesil gerekir. Bu da asgari 40 sene.

   Hep yazarım bu asrın insanlarının zihnini ve aklını hatta imanını Duhan sersemletiyor. Hak ve hakikati görmek ve anlamak için özel bir ihtisas gerektiriyor. Nur-u Kur’an ve nur-u iman. Sen de var mı? Ya da senin gibilerde.

   Ahir zamanın hizmeti manevi cihad ile. Yani ilim ve bilgi ve ispat ile Kur’an’ın hakikatlerini izahtır. Çünkü medeni insanı topla tüfekle ikna edemezsin. Bu bir. İkincisi Kur’an zorla İslamlaştırmaya ve inandırmaya karşı. Kur’an’a aykırı eli kanlı bir Mehdi mi gelecek sanıyordunuz yoksa.

   Sil
 9. (Ey Muhammed!) Artık Allah yolunda savaş! Sen ancak kendinden sorumlusun! Mü’minleri de savaşa teşvik et. Umulur ki Allah inkâr edenlerin gücünü kırar. Allah’ın gücü daha üstündür, cezası daha şiddetlidir.Nisa suresi 84. Ayet
  Ey Peygamber! Kâfirlere ve münafıklara karşı cihad et. Onlara karşı sert davran. Onların varacakları yer cehennemdir. O ne kötü bir yerdir.” (Tevbe/73)
  Ey iman edenler! Kâfirlerden size yakın olanlara karşı savaşın ve onlar (savaşırken) sizde bir sertlik bulsunlar. Biliniz ki Allah muttakilerle beraberdir.” (Tevbe/123)
  Baskı ve şiddet kalmayıncaya ve din tamamen Allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer (küfürden) vazgeçerlerse, şüphesiz ki Allah onların yaptıklarını hakkıyla görendir.
  Ben savas cigirtkanligi yapmiyorum Rabbim emrediyor senin ahkamin hukumsuzdur Rabbimin kelami karsisinda..

  YanıtlaSil
 10. Islam ulkelerinin istiklale kavusmasi ayridir islamin dunyaya hakim olmasi cok farklidir. Ehli kufur sana bu saltanati ve bu hakimiyeti kan dokmeden vermeyecek sen istemesende onlar bizle gelip savasacak bedirde oyle olmadi hendekte oyle olmadimi bugun 1000 tirdan fazla agir silah indirdi abd keyfinden mi yoksa bir avuc daesten dolayimi o agir silahlar ulkemize dondugu zaman sende gorursun gormen gerekeni Allah kufre karsi cihadi emretti nefis icin degil Allah icin hak icin savasin dedi ve hakimiyet ehli kufurde ve onlar bu hakimiyeti muslumanlara oyle hediye etmeyecek her tarafta zulum var beyefendi huzur icinde guzel goruyor dua edelim ki Allah bizi helak etmiyor bu zalimlige ses cikartmiyoruz diye neyse sen devam et laf laf laf yazionda daha once dedigim gibi bisey yok sadece laf kalabaligi 2 3 sene goruruz ben yine diyorum Allah bize sabir yagdirsin onun ve habibinin yolundan cevirmesin dedigim gibi Rabbimin kelami karsisinda senin ahkamin hic bir hukmu yok anlatiyonda efendimiz af etti de vahsi yi Alemlere rahmet olarak gonderildi diye sahsi kin besleyemez efendimiz ama Allah ayni zamanda habibine kufur karsi siddetle (savas) karsi dur dedi sadece bir yerde degil bir ayetinde savasin dedi savasin ki kurtulusa eresiniz dedi. Bir tutturmussunuz mesih cemaati mehdi cemaati bunlar sahis olarak gelecek. Siz bir acayipsiniz gecenlerde sizden birine dedim peki tamam mehdi geldi gitti mesih kimdi peki amerikada dedi fetoyu kastetmedi yanlis anlasilmasin dedim mehdiden sonra 40 yil dedim yasayacak elli yil olmus kitlendi kaldi vazgecin kardesim üstada fazlasindan misyon yuklemeyi birakin artik sadece zarar veriyorsunuz. Bu nedir yav kirk dereden su getirip farkli farkli yorumluyorsunuz isin ucunu getirip ustada bagliyorsunuz. Ustad diyor benim risalelerimi kılavuz edinecek diye ama abartmayin isin ucunu kaciriyorsun. Sen imam rabbani devrinde yasasaydin ona mehdi diyeceksin. Cunku neden bir sonrasini fark edemiyorshn ustadin dedigi gibi insanoglu bahari gormese kisin dunyanin sonunun geldigini dusunurdu diyor olmus o misal mehdi daha gelecek sen ne kadar kabul etmesende kusura bakma yani son savas komutansiz olmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1*Senin anlama kusurlu olduğun her halinden belli. Yani ne tefehhüm edebiliyor, ne de idrak. Sen ve senin gibiler ile siyasal İslamcılar, DAEŞ dahil cihad nedir, ne değildir anlamıyorsunuz. Öyle olduğu için Müslümanların başı dertten kurtulmuyor.

   Bir kere her cihad savaş değildir. Yani yalnız savaş değildir. İkincisi savaşı Müslüman fertler değil ulu’l emir takdir eder. Hangi cihada başvurulacağı hususu ferdin değil ülkeyi yöneten siyasetçisinin işidir. Yani dinde liyakat olduğu için kafasında kavak yelleri esen bir genç, veya esnaf Mehme Ağa savaşa karar veremez. Sonra hangi cihadın nasıl olacağı farklılığı vardır. Kafirle cihad başka, münafıkla başka. Sana selam verene sen savaş açamazsın da kılıç da kaldıramazsın karşındaki müşrik de olsa. Çünkü selam aman istemedir.

   Senin verdiğin o her bir ayetin ayrı bir cihada tarzına dair fetvasıdır. Nisa Suresi’nin 84. Ayeti Küçük Bedir Savaşı ile ilgili. Bir önceki yılda müşriklerle ahitleşilmesi üzerine Hz. Peygamber, zamanı gelince insanları davet etti. Peygamberin davetine rağmen bazı sahabeler korkup gelmedi. Hz. Peygamber “Ben yalnız kalsam da giderim” deyip 70 atlı ile o savaş yerine hareket etti. İşte o ayet bunun için nüzul etmişti. Yalnız kalsa da gitmesi emrediliyor. Ancak Müslümanları da teşvik etmesi isteniyor. Hz. Peygamber’in vazifesi emre uymaktır. Neticesi ise ona değil Allah’a aittir. Düşmanın az veya çok olması onu ilgilendirmiyor. Çünkü kudret ve kuvvet sahibi Allah’tır. Ve Allah düşmanın kalbine korku salar onlar gelmezken Hz. Peygamber Küçük Bedir’e gelir. Alışverişini yapar ve geri döner.

   Mesela Tevbe 73’te iki ayrı zümreye karşı cihad edilmesi emri var. Kafire karşı cihad yani savaş , münafığa karşı savaş. Ancak tarzları başkadır. Münafık aramızda içimize sızmış Müslüman görünen kafir. Onunla nasıl bilip savaşacaksın. Onunla cihad manevi mücadele şeklindedir. Onu için Mehdi İslam Deccaline karşı dahilde kılıç kullanılamayacağı için manevi cihad ile hareket eder.

   Tevbe 123’te ise önce yakınındaki düşmanla cihad edilmesi emrediliyor. O dururken uzaktaki düşman ile savaşın hatalı olacağını söylüyor. Mesela önce akrabanla, sonra çevrendekilerle cihad hem de manevi cihad etmesi isteniyor. Önündeki ve yakınındaki düşman dururken, Arakan Müslümanı için cihad yapmaya kalkarsan buradakinden olursun. Yanioraya savaş açarsan buradaki seni arkadan vurur. Akılsızlığın cezası ödenir.
   Peki zat-ı aliniz ne yapıyor. Hepsini bir kefeye koyup hüküm verip her şeye cihad açalım diyorsun. Ama Kur'an öyle demiyor. Öfkeyle kalkan dininden olur canından da.

   Sil
  2. 2*Şimdi esas meseleye gelelim. Ahir zamanın cihadı manevidir. Silahlı ve siyasi değildir. Yani ilimle ikna etme, delille ispattır. Harici düşmana karşı cihad senin işin değil. Devletin işidir. Niye yapılacağını düşünmek senin işin değil. Üstelik senin örneğindeki olay zaptiye yani polisiye bir olaydır. Birkaç teröristin temizlenmesi işidir. Devletin askeri var, jandarması var, polisi var, özel kuvvetleri var. O silahların Türkiye’ye dönüp dönmeyeceği bir ihtimal. Devletin birimlerinden önce kendi kendine paniğe kapılıp ilgili ilgisiz ayetleri sayıp savaşalım diyorsun. O silahlar Suriye’de, Türkiye’de değil. Sen önündeki münafık ve PKK ile savaş. Onlardan kurtulmanın bir yoluna bak. Öbür iş ise Rusya-İran-Suriye’nin mutabakatına bakar. Onlarla anlaşmaya bakar. O anlaşma olmadan da adamı sokmazlar. Kaldı ki iktidar ve askeriye bu konuda bir yığın plan hazırladı. İstişarelerde bulundu. Ve ortaya bir harekat planı çıktı.

   Şimdi dinsizliği ülkemize kim soktu. Dışardan geldi. Anarşi ve terörü kim çıkardı?. Sen 90 senedir tedbir almamışsın şimdi zat-ı aliniz çıkıyor kimse bilmemiş gibi kan dökelim diyorsun. Sen kimsin ki. Ulu’l emrin üzerine gelen Mehdi misin yoksa Mesih mi?

   Kur’an’ın müfessiri ve sünnetin sahibi Hz. Peygamber ahir zaman Müslümanlarına haber bırakmış. Ahir zamanın hizmeti siyasi değil. Ahir zamanın okları harflerdir. Yani münafıkların zirve yaptığı bir zamanda iç emniyet ve huzur ve asayiş için silaha başvurulmaz. Ya? Kur’an hakikatlerini izhar edersin. Senin gibi kan dökücülük tavsiye etmiyor. Yani ahir zamanın şartları başka.

   Sil
  3. 3* Alem-i İslam işgale uğradı. Sonra istiklalini aldı ama bu kez vesayete esir düştü. Sen Türkiye’nin hür ve müstakil bir devlet olduğunu mu sanıyorsun. Öyle olsaydı dışardan gelen emirle 4 darbe yapılamazdı. Değil mi? Alem-i İslam’ın istiklalini kazanmasının en doğru yolu kan dökmeden oluşturulacak ittihad-ı İslam’ın gücü. Sovyetler ve ABD niçin savaşamadı. Çünkü dehşet dengesi vardı. O denge ellerini kollarını bağladı. İttihad-ı İslam’ın gerçekleşmesi halinde ortaya küresel bir güç çıkacak o da tehlikeyi caydırıp bertaraf edeceği gibi istiklale yol açar. Şu anda bir iktidar 15 senedir başta var, niçin Çünkü ittihad var. Eskiden her kes kafasına göre takılıyordu. Şimdi ittihad edince, istikrar geldi. Bu tablo zamanı gelince aynen alem-i İslam’da da böyle olacak.

   Mehdi ve Mesihi herkes bilemeyecek. Hele ki Mesih adet bir sır küpüdür. Mesih ve Mehdi’nin hizmetini kendileri değil cemaatleri yapacak. Yani şahs-ı manevileri. Siz bir rivayetin dış manasına bakıp onu gerçek sanıp beklentiler içine giriyorsunuz. Hz. Peygamber açık ve net olarak haber vermiş. Son halife Şam’da toprağa verilince Mehdi zuhur eder. Zuhur kelimesini bir öğren. Onun hizmeti 23 yıldır. Ve gider. Gider de cemaati yani tabileri hizmeti devam ettirir. O hizmete diğer dini cemaatler şuurlanma olduğundan katılır. Mehdi’nin başlattığı cereyanın hakimiyeti başlama tarihi 1402. 20 yıl sonra bunun geniş dairede hakimiyeti görülmeye başlanır. Arabi’nin istihracı bu? Arabi dahil bir düzine İslam Alimi Mehdi’inin zuhuru değil dünyaya gelişi için 1255 şemsi 1292 kameri Hicri takvimle tarih verirler.

   Şimdi iyi oku. Tekrar belirteyim. Mehdi ve Mesih geldi ve gitti. Sen kıyamete kadar bekle Mehdi ve Mesih’i göremeyecek ve bilemeyeceksin. Bir şartla. Feraset sahibi olursan. “Mehdi gelir ve kimseyi uyandırmadan hizmetini yapıp gider” ne demek senin kafan alıyor mu? Çünkü öyle olacak daha doğrusu olmuş. Ehl-i iman ve İslam'ın şuurlanma ve duruma hakimiyeti ne zaman başladı?

   Bir soru bütün İslam dünyası tek kurşun atmadan müstakil hale geldi. Nasıl? Kimin eseri? Bilir misin? Bir şey kendi kendine olamayacağına göre kim Müslüman ülkelere istiklalini verdi. Tek kurşun atmadan.

   Sil
  4. 4* Nur talebeleri Mehdi avcısı değildir. Kur’an ve imana hizmet eder. O hizmetin Mehdi’nin hakimiyetinin tek şartıdır. Bunu beğenmeyene sapık Mehdi tipi meydanda:. Yani caihllerinin kafasına en uygun Mehdi tipi Gülen. Onun her şeyi vardı. Parası, askeri, gazeteleri, siyasetçi. Üstüne üstlük küresel hakimiyetin iki sahibi İsrail ve ABD’nin desteğine sahipti. Niçin muzaffer olmadı? Çünkü medeni zamanın hizmeti silahlı ve siyasi ve finansal ile değil de ondan. Allah adının silinip unutulduğu bir dönemde eli silahlı insanların ne hükmü olur. Onlar hakim olursa bütün kafirler gizlenir ve münafıklığa inkılap eder. Ve o zaman bu tehlike hepsinden daha büyüktür. Unutma İslam deccali Müslüman kılıklı bir Yahudi’dir. Yani münafıktır. Onun şeriat-ı Muhammediye ve Şeair-i Ahmediye’yi tahriple dinsizliğe yol açınca yapılacak iş nedir. Hemen ordu kuralım cihad ilan edelim veya parti kurup başa geçelim. Sonra milleti hepsini zorla Müslüman yapalım. Yani münafık sürüsü yetiştirirler. Onun için iş önce Allah’a imanla başlar. Mehdi Hz. Peygamber’in aynası gibidir. Önce Mekke sonra Medine dönemi. Sonra hakimiyet başlar.

   Bediüzzaman Risale-i Nur’un herkese verilmesine karşı. Sadece taliplerine ve müştaklarına verilmesini vasiyet etmiş. Çünkü ahir zamanın şartları sırr-ı teklife tabi. İnsanlar zorlanamaz. Seni kimse zorlamıyor. Sen dilediğine inan. Sen çıkmışsın Mehdi avlamak istiyorsun. Veya Mesih. Mesih’in Mehdi’ye tabi olacağı vakit sabah namazında. O cami Ayasoyfa’dır. Yani hem Mehdi hem de Mesih Ayasofya’nın yeniden açılmasını için uğraşırlar. Ve zamanı gelince o cami ibadete açılınca. O günden başlayarak Mesih cemaati Mehdi cemaatine tabi olur. Bir rivayette, Mesih’in elinde kılıcı cihad ede ede gelir ve kılıcını Ayasofya’nın minaresine asarmış. Hz. Peygamber Mesih’in sabah namazı vaktinde Mehdi’ye tabi olacağını bildirmiş. Yani? Fecr-i sadıkta.

   Sil
  5. 5* Fecr-i sadık nedir bilir misin? O fecirden sonra İsrail ortadan kalkar. İttihad-ı İslam sağlanır. Onun için Lut Gölü’nde Deccalin öldürülmesi demek, Yanhudi devletin ortadan kaldırılması demek. Bu fecr-i sadık sonrası olur. Ayasofya’dan çıkan Mehdi-Mesin cemaatleri Mekke’nin yarı yolunda namazı Kudüs’te kılar. Ondan sonra Mehdilik en son olarak Suudi Arabistan’a hakim olur. Buna paralel Tevhid dini Vatikan kilisesi’nden başlayarak kabule başlanır ki. Bunun örnekleri çok. Vatikan Kilisesi’nin 1962 ve Avrupalı Kardinallerin 1984 kararları. Ve Papa Jean Paul’ün Fatiha’yı kitabına alması. Bunları görmek ve anlamak için tek kıstas Risale-i Nur’dur. Müellifinin iddiası ve ispatı o eser Kur’an’ın manevi bir mucizesi olduğu gibi Kur’an’ın arşından gelir. Hem Hz. Ali (ra) hem de Geylani Hazretleri (ks) bunun haberini verir. Hatta ve hatta Hz. Ali (ra) ve Geylani (ks) Mehdi’nin manevi murakıplarıdır. Bir hatasının olmaması için murakabe ederler. Bir şey daha Mehdi Geylani (ks) üzerinden yani onun tavassutuyla Hz. Ali’ye ulaşır. Manevi alemde. O da onu Hz. Peygambere’ takdim eder. Bu işin manevi yönü. Bunların hepsi oldu. İster inan ister inanma. Mehdi Kur’an’ın hakikatlerinin dellalı, Mesih silahlı Davud gibidir. Yani siyasi gücü olan biri. Netanyahu geçenlerde bir beyanat verdi ve dedi ki: “Bütün uğraşılarımız eli kılçlı Mesih’in gelmesini sağlamak” Ki bu Beni İsrail’in doğru rivayetlerindendir. Çünkü hakiki Tevrat’tan istihraç edilmiş ama yanlış anlaşılmış bir rivayettir. Yani? Bunları anlamak için dünyevi ihtirasların, siyasetin, paranın pisliğinden ve şeytanın iğvasından kurtulmak ile olur. Hele Mesih'in nüzulünün bölüm bölüm olacağı hakikati. Müthiş bir olay.

   Senin geleneksel kültürün ürünü eli silahlı kan dökücü şahısları bağlı olman, dünyanı onun üzerine kurman Mehdi ve cemaatini ilzam etmez. Mehdi çıktığı ülkede duruma hakim olmasından sonra Al-i İbrahim (as) ve Al-i Muhammedin milyonları bulana fertleri ona tabi olur. Yani ittihad-ı İslam fikrine sahip çıkarlar. Mseih de aracı olur. Dünyanın eh muhteşem ordusu Al-i İbrahim (as) ve Al-i Muhammed’in (as) efradından oluşan ve sayıları milyonları bulan manevi ordudur.

   Kur’an’ın meallerinden hareketle yani okumakla hüküm veremezsin. Çünkü Kur’an’ın 40 sınıf insanı hitabı var. Ayrıca her aletinin sayısız mana mertebeleri var. Kur’an’ın ayetlerinin nüzul sebebi var, işari manaları var, zahiri ve batıni manaları var. Sen hangisine bağlı olarak toto oynar gibi hüküm çıkaramazsın. Üç ayet verdin üçünün manası başka başka. Mehdi Hakim ismine mazhardır. Her şeyi sebepler çerçevesinde yapar. Küçük evliyalar gibi kerametle falan iş görmez. Az bir insanla kainat çapında hizmet yapacak. Sonra onun başarısı ve Fethi’nin genişliği ondan değil Allah’ın fethi olduğundandır. Al-i Beyt’in gücü iledir. Bediüzzaman Mehdi’nin hizmetini üç devreye ayırırken 3. Devreye bakan yönünü mutlaka bilen birinden sana okumasını sağla.

   Sil
 11. m.haberturk.com/yazarlar/serdar-turgut-2025/1611498-washingtonun-idlib-mesaisi

  YanıtlaSil
 12.      Tabirde hata olmasın Alemi İslam'ı Büyük bir Bahçeye benzetirsek.İslamdan önce çorak bir arazi iken Kullanma kılavuzu gönderilip,Nasıl çalışacağı ogretilip İçine iman suyu akıtıldı ve arkasından meyveli meyvesiz ,yapraklı,renkli binlerce muhteşem ağaçlar ekildi. Sayısız güller ve çiçeklerle süslendi. Sarmaşık ve böceklerle bezendi ve sonunda Cennete yakın bir hal aldı.
      Şimdi bu bahçenin tarihine baktığımızda 4 Dönemle karşılaşıyoruz..
      1.si cebren ve zorla disaridan bu güzellikleri kıskananlar tarafından Kendi siyah beyaz birkaç çiçekten oluşan bahçelerinin daha güzel olduğunu iddasiyla Alemi İslam ın bahçesine bir çok kez saldırdılar (610-1700) Alemi İslam tarafından saldırılar misliyle karşılık verilerek bahçenin zemini büyüdükçe büyüdü.
   2. Dönem:   Daha sonra (1750-1850 yıllar )yine dışardan gelen saldırılar oldu, fakat bu saldırılar farklı bir boyut aldı, Öncekiler sırf kıskançlık ve ellerindeki güzelliklerin daha güzel iddiasında idiler, Bunlar ise hem Alemi İslam'ın hemde kendi bahçelerini güzelliklerini ve mahiyetini inkâra kalkışıp, Fikri yalnız ilim ve fenden gelen yalnız aklına guvenip Suni bir bahçeyi Sonsuz zannederek her iki bahçeyede saldırdılar. Bu ikinci dönem (1750-1850) yıllarındaki saldırılar da maalesef Alemi İslam'ın cennet misal bahçedeki Bahcıvanların azlığı bahçe suyun tazeliginin azalıp uzun yıllar aynı su ile devirdayım yapması  vs., Karşı suni, dallin sapkın güruhun Alemi İslam bahçesinde kendi zındıka fikirleri "ayrık otlarının" yeşermesi ne yol açtı.Buda maalesef ve maalesef 3. Dönemin (1850-1950) kapılarının sonuna kadar Açtı....
        Bu 3. dönemin (1850-1950) özelliği ise   icerdeki ayrık otlarının, Fitne tohumlarına dönüşmesi, eskiden dışardan gelen hucumların artık içerden gelmesi kurdun gövdeye yapismasiydi.. Bu 3. dönemin kendi içinde en karanlık en acimasiz, dallin, zifiri dönemi ise (1907-1939) dur.
  Bu zifiri donemde
  1- En büyük zararı şüphesiz dışardan gelen tehlikelere çaresiz kalınıp, icerdeki Sapkın güruhun boğuşulması bütün enerji millet olarak dahilde harcanması, bunlarla mücadele edecek eski yöntemlerin bir işe yaramamasi,
  2- Bahçenin kullanma kılavuzu dediyimiz Kitabın okunmaması,geçmiş deneyim ve tecrübelerden yararlanma-mak için Ecnebi alfabenin kabulü
  3- Bahçeye zarar ziyan geldiğinde onu önleyecek Bahçıvan ların İdam sehpaları da gözü açık sallandirilmasi..4 vs 5 vs...
      Şimdi gelelim yukarıda Ömer Bey'in ve onun gibi düşünenlere
  1- 1300 yıl boyunca İslamiyet maddi ve manevi hep en ilerde olacak çağ açıp çağ kapayacak, bir keçe külah lı askerini gören koca devletler korkup kaçacak 3 kıtada söz sahibi olacak 10 larca meydan savalarda düşmanı tarumar edecek , Genel itibari ile Adalet sevgi ve saygı toplumda hakim ve müreffeh yaşamla birlikte millet sınıf ayrımı gözetmeden yaşayacak vs vs.... Ve son zamanlarında çeşitli sebeplerden, tabi başta iman zaafidır İslamiyet'i temsil eden koca imparatorluk yıkılacak Halifelik ilga edilecek Müslümanlar her kıtada her ülkede rezil kepaze olacak Ve bunlar sistematik bir sekile sokulup 10 yıllarca devam edecek, Ezanı Muhammed'i yasaklanacak, Ecnebiye ait ne varsa zorla örnek alınacak tüm müslüman ülkelerde despot rejimler kurulacak Süfyan iman esaslarına saldırıp kanun hükümlerine getirecek...... Müslümanların en muhtaç döneminde bundan sonra peygamber gelmeyeceyine göre Mehdi (as) bir kurtarıcı olarak hala gelmeyecek, Haşa dilim varmıyor ama bu zamana kadar gelmeyen Mehdiyi bu saatten sonra Muslumanlar ne yapsın.. Mehdi aleyhisselam Haşa tribünlere oynayan birisimi veyahut eli kılıçlı birimi zannediliyor

  YanıtlaSil
 13. mısır sisi zamanında şu ana kadar görülmemiş şekilde silahlanıyor parasını da körfez ödüyor.. veya borca
  (bu meyanda suudun döviz rezervi 250 milyar dolar eridi dibe vurdu)
  biz suud mısırı yemen ve irana karşı kullanacaklar sanırken mısır kuvvetleri suriyeyede geliyorlar bizle vuruşturacaklar
  mısır geçtiğimiz aylardada rumlarla ortak tatbikat yapmışlardı
  zaten türkiye ile kim restleşse pkkya yardım rumlarla birlik ve mümkünse bize ambargo uyguluyor
  mısırın gayrisafi milli hasılası bizim yarımız kadar edindiği silahlar ise bizim kat kat üstümüzde
  tek farkımız onlar satın alıyor biz yapıyoruz
  özellikle füze ve iha konusunda iyiyiz
  motor konusunda ise almanya ve batı kendisi birşey vermediği gibi verditmiyorda
  devlet bu konuda harıl harıl çalışıyor en son tümosan bizi hayal kırıklığına uğrattı
  devletson bir hamle ile ukraynaya bakıyor onlarında motor teknolojisi 1960 lı yılların modelleri 60 tonluk tankı yürütecek onun içine sığacak 1500 veya 1800 beygirlik motoru yok
  mısır ise şu anda kimden ne buluyorsa alıyor
  devletimiz bu riskleri gördüğü için s-400 alıyor
  ayrıca türkiyenin gireceğim dediği afrinde rus birlikleri ypg ile beraber fotoları var
  ülkemize karşı her yerden bir kuşatılmışlık var
  en son olarakda yeni asya gazatesi risale nurun şu 60-70 yıllık emeğini heba edip fetönün sözcüsü olmaya soyundu

  YanıtlaSil
 14. Yav valla sen bi alemsin kendini nasil bir noktada goruyorsun hafzalam almiyor sen kendi dunyanda devam et. Ayrica ithamlarda bulunma ben hic bir cenaate ve tarikata bagli degilim daha once de dedim cunku her cemaat kendini cennetin has bahcesinde gorup diger cemaatleri asagilamaya yakin konusuyor suan senin yaptigin gibi bu nedenle ben hic bir cemaate veya tarikata bagli degilim ama okuyucular yazicilar ismailaga cemaati menzil veya diger ehli tarikatlar hepsi benim basimin tacidir. Senin burdaki ahkamlarin daha oncede gibi benim icin zerre hukmu yoktur ama sana tek tavsiyem tanimadigin insanlar hakkinda ithamlarda bulunma. Sen geldi gecti diyorsun ben gelmedi diyorum olay bu kadar basit. Bana karsi abuk subuk ithamlarda bulunma mustafa bey sizde yazilari paylasirken bir zahmet okuyun oyle paylasin dili sivri diye herkese her lafi soylecek diye birsey yok islam nezaketi hic yok bari siz uyarilarda bulunun illa herkes onun fikrinde olacak yok oyle birsey yani.

  YanıtlaSil
 15. almanya bugün türkiyeye silah ambargosu uygulamaya başladı kendilerinden leopar tanklarının parçaları alınıyordu
  konyada yaptıklarından dolayı sevmediğim bir kişi olan fahrettin altayın adının verildiği ve sürümcemede kalan altay tanklarındada mtu motor kullanılmayacak demekki
  yine yaptığımız savaş gemilerindede mtu motor kullanılıyordu
  benim zannım 800 yıl önce nasıl şeyh nasreddin tusi arasında sorun bulunan halife mutasımı indirmek için cengizin torunu hülagüyü bağdata saldırmaya ikna etmişti
  şimdide zamanın hülagüsü abd ırak ve suriye üzerinden fetö teşvik ve desteği ile bize saldıracak
  bunun zemini hazırlanıyor
  Hayvanın hilafına, insandaki kuvveler, fıtrî tahdid olmamış. Onda çıkan hayr u şer, lâyetenahî gider.

  Onda olan hodgâmlık, bundan çıkan hodbinlik, gurur, inat birleşse; öyle günah oluyor (*[8]) ( Bunda da bir işaret-i gaybiye var.) ki beşer şimdiye kadar

  Ona isim bulmamış. Cehennemin lüzumuna delil olduğu gibi cezası da yalnız cehennem olabilir.

  Hem mesela bir adam, tek yalancı sözünü doğru göstermek için İslâm’ın felaketini kalben arzu eder.

  Şu zaman da gösterdi: Cehennem lüzumsuz olmaz, cennet ucuz değildir.

  YanıtlaSil
 16. "rusya'dan alınacak s-400'ler akıncı üssüne konuşlandırılacakmış. eğer bunu yaparlarsa hayatlarının hatasını yaparlar.

  ruhani alemde kanuniyet/döngüsellik diye bir olgu vardır. zira tarihin ilerleyisi iki boyutlu düzlemde diyalektik olarak gözükse de, üçüncü boyutu da nazara aldığımızda helezonik gözükür. hani "tarih tekerrürden ibarettir" derler ya hep; bu söz kısmi bir doğruyu ifade eder. helezondaki daireyi tamamladığınızda bir üst mertebeye geçersiniz; hep aynı daireyi dönüp durmazsınız.

  tarihin döngüselliği de böyle bir şeydir. mesela yecüc mecüc'ten örnek vereyim: her tarihi dönemin sonunda çok büyük bir yıkım gerçekleşir. bu yıkım yecüc mecüc manasını taşıyan bir güruh eliyle olur. islam dünyası bir dönemi kapattığında moğollar tarafından istila edilmiş ve islam aleminde taş taş üzerinde bırakılmamıştı. her defasında daire tamamlanıp bir dönem sona erdiğinde tekrar bir yecüc mecüc istilası kesinkes olacaktır. üstelik o yıkıcı mana her defasında daha da şiddetlenecektir. sonuncu yecüc mecüc'ün dünya dışı varlıklar olması muhtemeldir.

  peki bunları niye anlattım?

  s-400'leri akıncı/mürted üssüne yerleştirmesinler diye... zira o bölge besbelli ki, negatif bir mana ile yüklü ve her seferinde o mana döngüsel olarak ortaya çıkıyor. eğer benim bu analizim ilgilerin kulaklarına gider ve ciddiye alırlarsa ne âlâ; yoksa o s-400'ler bir şekilde ihanete vesile olacaktır.

  2012 yılında cumhurbaşlığı muhafız alayının ihanet edeceğini ve bu birliğin lağvedilmesi gerektiğini yazmıştım. kimse kâle almadı. sonuç ortada. ne oldu gördünüz. / 21.09.2017--isnetus"

  not: bu yazı ekşi sözlük yazarı "isnetus"tan alınmıştır...

  YanıtlaSil
 17. http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/abdurrahman-dilipak/bugun-21-eylul-hicri-yeni-yil-21109.html
  Yeni hicri yılımız mübarek olsun

  YanıtlaSil
 18. "Mesela, ayetlere dayalı ebced hesaplamasına göre İsra/7’deki “Eğer iyilik ederseniz kendinize iyilik etmiş olursunuz ve eğer kötülük ederseniz o da (kendi) aleyhinizedir. Sonunda vaat geldiği zaman (yine öyle kullar göndeririz ki) yüzlerinizi ‘kötü duruma soksunlar’ birincisinde ona girdikleri gibi mescid (Kudüs)’e girsinler ve ele geçirdiklerini ‘darmadağın edip mahvetsinler” şeklindeki ayet Kudüs’ün kurtuluşu için 2019’u işaret ettiği ileri sürülüyor.

  Mesela Kehf/84’deki “Gerçekten biz ona yeryüzünde sapasağlam bir iktidar verdik” mealindeki ayetin 2019’u işaret ettiği belirtiliyor.

  2018’i işaret ettiği söylenen bir ayetin (Enfal/18) meali ise şöyle: “İşte size böyle… Gerçekten Allah, kâfirlerin hileli-düzenlerini boşa çıkarıcıdır.” Tabi bütün bu hesaplamalarda esasen Hicri takvim kullanılıyor.

  1439’un ebced karşılığı 17. O da eşittir 8. Bu da ebced hesabına göre, “yeni bir başlangıç için” 1440’ı beklemek gerektiğini gösteriyor. Yani yeni hicri yıl, geçen dönemin son yılı, geçiş yılı.

  Tabi bundan herkes kendine göre bir sonuç çıkartıyor. FETÖ’cüler bazı işaretlerin kendileri ile ilgili olduğunu söylüyorlar bu arada.

  1400’lü yıllar itibarı ile, toplamda “0” a eşitlenen 4 yıl geçmiş aradan. 1404, 1413, 1422 ve 1431, 1440. 1404 ve 1440 benzer rakamlardan oluşuyor. Ama “0” bu defa sona geliyor. Bu işlere meraklı olanlar için bütün bunların bir anlamı var."

  YanıtlaSil
 19. Hazreti Allah'ın selamı üzerinize olsun ; Biliyorsunuz ki yaptıklarımız ve başımıza gelenler hepsi hazreti Yezdan'ın taktiriyledir, onun ol demesiyle olur .Bu yüzden peygamberler ve kamil insanlar başlarına gelenleri imtehan bilmiş başlarına gelen musubetlere sabretmiş güzelliklerede haddinden fazla sevinmemiş kahrında hoş lütfunda hoş demişlerdir. Şimdi hazreti Allah bizim gibi hazreti mehdinin kendisinin takdir ettiği ve en beklenmedik anda çıkacağına inanlara lütfetti ve bizi gayba inanıp inanmadığımız hususunda sabrımızla imtehan ediyor ne mutlu bize.şimdi ashab-ı keyf hakkında ebcet hesabı yapıp geldi gelmedi savaşacak savaşmıyacak demeyi bırakıp , hazreti yakup gibi hazreti mehdi hakkında düşündüklerimizin tersi fikirlere serzenişte sabır göstersek Allah katında daha hoş olmaz mı ? Hem sonunda Allah teala hazretleri şüphesiz haksızlığa ve fitne fesada sabrımızdan bizleri de hazreti yusuf gibi ödüllendirmez mi karşı tarafı da hazreti yusufun kardeşleri durumuna düşürmez mi ? Şüphesiz burdaki bir zümre hazreti yusufun kardeşlerinin durumuna düşecek (bize en iyi örnek onların durumu sonuçta hepsi peygamberin bir Allaha inanan oğullarıydılar) bir zümre de Allah tealanın hoşnutluğunu kazanacak ne mutlu onlara. Kardeşlerim işimiz çetin gazamız 1 değil üç tane . Dış ve iç bedbahtlar ve nefsimizle mücadele de Allah gazamızı mübarek kılsın bizlere hoşnut olacağı ve günahlarımızı bağışlatacak salih ameller işletsin Hazreti mehdinin yardımcılarından eylesin .çıkacak olan savaşta ,savaşa çağrılırsak gerisin geri kaçanlardan eylemesin .Allah sabredenlerle beraberdir ve Allah sakınanları sever. Bazı aklını küll-i akıldan üstün gören ve burnu havada yazılar yazanlarada seslenmek istiyorum edep yahu

  YanıtlaSil
 20. cennet mekan aziz efendi mehmet emin güvener h.z lerinden _evladım ..islam devletimizin sınırları osmanlıdan çok daha büyük olacak ..inşaallah..

  YanıtlaSil
 21. saddama gaz verip kuveyte saldırttıkları gibi suuda da gaz verip irana saldırtmak istiyorlar
  "Suudi Arabistan caydırıcı gücü" adı verilen bir propaganda filmini birçok dilde yayına sokuldu..Muhammed bin Selman'ın başında olduğu Suudi güçleri İran'ı işgal ediyor, Buşehr nükleer tesisini yok edip, Kasım Süleymani'yi esir alıyor.
  https://www.youtube.com/watch?v=9selhGBPdek
  suudlar tam bir tuzağa düşüyor , parası ile rezil ve rüsva olmak kendi kafasına sıkmak nasıl olacakmış göreceğiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye suriyeli ve ıraklı muhacirlere yaptığı ensar olabilme görevini selefi ve vahabi hicbir peygamber,hadis, sünnet düşmanına yapmayacaktır. Zaten bildiğim kadarıyla Peygamber efendimizin de ahir zamanda arapların helak olacağı yönünde hadisleri var sanıyorum. Hala gidip fransalarda bilmem kaç milyon dolara köşkler alanların başlarına gelecek felaketlere üzülecek değiliz. Kendi düşen ağlamaz.

   Sil
  2. suud için kimse üzülmezde
   oradaki kutsal yerler
   1. dünya savaşında ingilizler fahrettin paşaya teslim olmazlarsa mescidi nebeviyi uçakla bombalayacakları tehdidinde bulundular
   fahreddin paşa teslim olmayacağını söyledi
   ancak asker gavur burayı bombalar buna biz sebeb oluruz diye düşündüler
   asker fahreddin paşanın huzuruna girdi paşanın gözüne kül serpip komutanlarını esir alıp
   mescidi nebevinin uçaklarla bombalanmaması için teslim oldular
   yemen ve suudun şii bölgeleri var
   ben savaşda mekke ve medinenin zarar görmesinden
   bir hacc mevsimindede 1986 daki olaylara benzer hadiselerden ve hacıların katlinden endişe ediyorum

   Sil