.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

4 Mart 2017 Cumartesi

AMİK SAVAŞI GELİYOR

ABD Özel Kuvvetleri, Münbiç’in kuzeyinde görüntülendi

TSK destekli Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Menbiç'in batısında operasyona başlamasının ardından kontrolü kaybeden terör örgütü PKK/PYD'ye yardıma ABD özel kuvvetleri koştu.

http://www.star.com.tr/dunya/abd-ozel-kuvvetleri-munbicin-kuzeyinde-goruntulendi-haber-1193019/Münbiç'te Fırat Kalkanı paniği, ABD askeri unsurları Cerablus sınırına kaydırıldı

Fırat Kalkanı Harekatı'nın Münbiç'teki terörist unsurlara yönelme ihtimalinden ötürü, ilçeye yuvalanan PYD/PKK, Beşşar Esed rejimiyle işbirliği yaparak Türkiye'ye karşı yeni bir plan sahneliyor.

http://www.star.com.tr/guncel/munbicte-firat-kalkani-panigi-abd-askeri-unsurlari-cerablus-sinirina-kaydirildi-haber-1192742/

Rusya: Menbiç'e 'insani yardım' gönderdik

TSK destekli Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Menbiç'in batısında operasyona başlamasının ardından kontolü kaybeden terör örgütü PKK/PYD bölgeden çekilerek yerini Esed güçlerine bırakma kararı aldı.

http://www.star.com.tr/son-dakika/rusya-menbice-insani-yardim-gonderdik-haber-1193000/

26 yorum:

 1. Türkiye ve ÖSO'nun Bab şehrini aldıktan sonra Amerika, Rusya, Esed ve YPG ortak manevra ile Türkiye'nin önünü kapatmaları çok ilginç...

  YanıtlaSil
 2. rus lar iran ın oraları daha kolay ele geçirebilmesi için
  abd de irana karşıda kullanabileceği bir gücü küstürmemek ve zayıflatmamak için bize engel çıkarttıkları kanaatindeyim
  orada büyük ve kanlı bir savaş bizi bekliyor kanaatindeyim dileyim öso nun rus ve/veya abd ye ateş açıp bizede ateş açılmasına sebeb olmaları
  böylelikle ülkemiz orada ateşin ilk kıvılcımın bulur kendisini
  biz hiç bir şey yapmayıp sınırda dursak bile urada rus abd çatışması kaçınılmaz görünüyor

  YanıtlaSil
 3. -idlipde bir rus m-21 vurulmuş türkiye ye düşmüş iddiaları var
  münbiçde abd rakka da çarpışacak daha sonrada iranın hakkından kürtlerle gelmek projesi için pyd yi destekliyor ve onunla bizi çatıştırtmamak onları zayıflatmamak için bizi engelliyorlar....ruslar ise o bölgeyi türkiye işgal ederse iran oraları bizden alamaz ama pyd nin elinden suriye iran ve haşdi şabii alır düşüncesi ile bize engel çıkarıyorlar......biz bir şeye karışmasak bile orada abd rus savaşı kaçınılmaz görünüor....bizim melhametül kübra onların armageddon dedikleri savaşlar yaklaşıyor bunlar ayak sesleri....sabırlı davranmak lazım öso ya dikkat edelim yeni bir amiral süşon(rus kıyılarını bömbalayıp bizi savaşa sokan alman general)olayı yaşamayalım
  o asker ve techizat bize çok lazım olacak

  YanıtlaSil
 4. 3.DÜNYA SAVAŞINA HAZIR OLUN

  YanıtlaSil
 5. İŞTE KÜRESEL KAVGA

  Ailelere yakın gruplar ile devletin kendisi çarpışıyor. Bu kavga yeni değil. Kavga ve mücadele bu kadar büyükken isimlere takılmanın hiç bir önemi yok! Ama JACOB ROTHSCHILD'in açıklamalarına bakınca KAVGA giderek büyüyecek gibi... Biz de bir tarafındayız.
  Bizim dışında kalma şansımız zaten yoktu! 16 Nisan'a giderken asıl kavga kimle kim arasında anlayın! AİLELER Mİ DEVLETLER Mİ KAZANACAK?
  Bunun sonucunu yaşayacağız... BEN DEVLETİMİN KAZANMASINDAN YANAYIM. Ama içeride DEVLETİ BU AİLEDE BULANLAR ve YÜCELTENLER var! Hem merkezde hem muhafazakar kesimlerde... Kavga aynı zamanda yan yana duranlar arasında!

  http://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2017/03/09/fetonun-sahibi

  YanıtlaSil
 6. HAŞMET BABAOĞLU
  Bu orduların komutanı kim?
  09 Mart 2017, Perşembe

  Elinde ağır silah tutan adam YPG arması takıyor ama hiç bölge insanına benzemiyor...
  Hah, diyorsun...
  İşte ABD ordusunun özel kuvvetleri YPG içinde saklanıyor.
  Öyle mi gerçekten? İşin içinden çıkmak zor.
  Taşıdığı silahın tuhaflığını, yani ABD'nin resmi envanterinde bulunmadığını ancak uzmanlar anlar.
  Şimdi bu konuya nereden geldiğimi soracaksınız, anlatayım...
  ABD, Rusya ve Türkiye genelkurmay başkanları geçen gün Antalya'da bir zirve yaptılar.
  İnşallah bu tablo vekalet savaşlarının sonuna geldiğimizin resmidir.
  Öyleyse çok olumludur.
  Çünkü vekalet savaşlarının en berbat tarafı görünmez komutanları devreye sokuyor olmasıdır.

  ***
  Olay şu...
  Dünya alıp başını gitti.
  Zihnimiz ise eski yüzyılın kalıplarında kaldı.
  Sağlık sektörü dehşet bir endüstriye dönüştüğünde bunun sonuçlarının ne kadar "sağlıksız" olacağına uyanamamıştık.
  Hâlâ da uyandığımız söylenemez ya...
  İşte aynı şey artık savaşlar için de geçerli.
  Özellikle Ortadoğu'da durum bu.
  Ve biz hâlâ şaşkın halde etrafa bakıp kafamızı kaşıyoruz.
  Birtakım özel şirketlerin paralı askerleri Irak işgalinden bu yana bölgede cirit atıyor. 20-30 bin dolar aylıkla bölgeye sokulan yüz küsur bin savaşçı...
  Pentagon böylece kongre karşısında temiz kalıyor, özel ordular pervasızca kirleniyor.
  Özel ordu mensuplarının cansız bedenleri ülkelerine bayrağa sarılı tabutlarda törenle gönderilmiyor. Dünya o yüzden ne olup bittiğini bile anlayamıyor.
  Fakat madalyonun şöyle bir yüzü de var.
  Mesela Ebu Gureyb'de işkence yapan ordu mensupları askeri mahkemelerde yargılandılar; özel askerlere dokunuldu mu, bilen yok!
  ***
  İşin esas kritik yanına gelince...
  ABD ordusu dün Obama planlarına uyuyordu; bundan sonra Trump'ın (tabii becerebilir de iktidar olursa!) plan ve emirlerine göre hareket edecek.
  Ya özel ordular?
  Onlar "küresel oligarşi"nin çıkarlarına göre hareket ediyorlar.
  Tam buraya mim koyun!

  YanıtlaSil
 7. 1* Ahir zaman olaylarına Deccal-Mehdi ve Mesih gözüyle bakılmadıkça gerçekleri anlaşılamaz. Her iki deccale zemin hazırlayan ana deccali insanlığa musallat eden kimdi? Ne zaman başladı. 1789’da mı? Çalıştı ve bir asır sonra icraata başladı. Bu “beşer siyasetinin gaddar eli” o tarihten bu yana fitne üzerine fitne, vahşet üzerine vahşet sergilemektedir. Ve eninde sonunda geldi 1. Cihan Harbi ile ilk turunu tamamlayıp Alem-i İslam’ı esir etti. Yetmedi 1990’dan bu yana ikinci turuna başladı:

  “Beşerde insan suretinde şeytanın vekili olan ruh-u gaddar, fitnekârane siyasetiyle cihanın her tarafına kundak sokan el-hannas, altı hutuvatıyla âlem-i İslâmı ifsad için insanlarda ve insan cemaatlerindeki habis menbaları ve tabiatlarındaki muzır madenleri, fiilî propaganda ile işlettiriyor, zayıf damarları buluyor.”

  Olan biten budur.
  1993 yılında esrarengiz bir derin cinayete kurban giden Jitem’in kara kutusu Cem Ersever’in müthiş bir tesbiti vardı. Ona göre Batı dünyasının yürüteceği operasyonunun 4 ayağı ardır. Planlama ABD’de icra edilir. Bu planlamanın istihbaratını ise İngilizler yaparken, siyasi argümanları Fransızlar düzenler ve operasyonu ise yani tetikçiliği Almanya üstlenir. Batı Medeniyetinin son operasyonlarının geçirdiği merhaleler de böyle.

  Peki bu Almanya ve eski NATO Genel Sekreteri üzerinden Ukrayna krizini çıkararak Rusların Ortadoğu’ya yönlendirilmesiyle başlayan Suriye kriziyle ile ne elde edilmek isteniyor. Böyle bir operasyondan kim medeti ve karı vardır. Küreselcilerin değil mi? İyi de o küresel gücün arkasında yani ana beyni kim. Siyonistler. Onlar yeryüzünde hep bozgunculuğa koşarlar. (5/64)

  Hz. Peygamber haber vermiş ki, ahir zamanda 3 Meleme olacak diye. Şimdi 3. Melheme’nin içindeyiz değil mi? Dünyanın 60-68 devleti DAEŞ’i bahane ile yine İslam dünyasında operasyon üzerine operasyon düzenliyor. İslam dünyası ise olup bitene aval aval bakıyor. Mehdiyet’in Türkiye’de neşvünema bulması üzerine planları bozulunca ne yapıyorlar? Yani 28 Şubat’ta Türkiye’yi kullanarak Ortadoğu’da operasyon düzenlemeyi planlayan Batı’nın oyunu bozulunca, bu kez masadan hiç çekmedekileri Kürt kartını yeniden kararak kağıt dağıtıyor. Türkiye 2011 tarihinden beri bir dizi operasyonla sıkıştırılıyor?

  Şimdi herkesi bir panik, korku, erdişe, merak sardı. Ne olacak halimiz? Hadiselere Kur’an’ın değil de “insan suretinde şeytanın vekili”nin gözüyle bakanlar “Müjdelenen istikbali” göremiyor. 1909’da başlayan Süfyani-Süfyanı rejimini hak ile yeksan eden Mehdiyet’in desteğindeki bu milletin bugüne kadar yaptığının ve alınan mesafenin farkında değil? 90. yında ne oldu? ve 1918’in 90’ıncı yılında ne oldu, hatta ve hatta 1929’un 90’ıncı yılında ne olacak? Kim farkında?


  YanıtlaSil
 8. 2* Evet medeniyetin güzelliklerinden teknolojiyi ölüm kusan makine üretmede kullanan bu iblisin vekillerine karşı kim duracak? Mehdi avcıları ve Süfyan’a dünyevi millerle kör olanlar bunu anlamaz ve göremez. Ama gerçek şu ki,fecri sadıkın astrolojik hesapla bir iki derece yakınındayız. Deccalane vahşetin son maşası Batı son fitne oyununu oynuyor. Ana deccal yani küresel sermayeyi ve onun 31 yıldır yönettiği batı ülkeler son hamleyi yaptı. İslam dünyasından devşirdiği dinsizlik rejimlerinin kurbanı anarşistleri kullanarak İsrail’in istikbali ve enerji yağması için bizi parça parça edip yemeye hazırlanıyor. Hele şu Türk milletinin içinden çıkardığı son maşa FETÖ örneğinde olduğu gibi Soroslar-Rockefeller-Rothschildler tarafından organize edilen Ye’cüc ve Me’cüc örgütleriyle Irak ve Suriye parçalanmanın eşeğine getirildi. Bu oyuna Fırat Operasyonu ile cevap veren Türkiye’yi ise 2011 sonundan beri binbir entrika ile emellerine alet etmek üzere atak üzerine atak tazeliyorlar. Ama nafile.

  Çünkü bir asır önce Sevr Anlaşmasıyla İslam Alemi’ne ve Hilafet Merkezi’ne yaptıkları ihanetin hesap günü-zamanı geliyor. Evet bunun müjdesi ayet ve hadisleri müjdeler dolu ihbarları ve işaretiyle masum Müslümanların kanını dökerek zülmun en şiddetlisini gösterenlerin hezimet günü geliyor.
  Sevr günlerinde ne demişti Bediüzzaman “İslamiyet fünunun seyyidi ve mürşidi ve ulum-u hakikiyyenin reis ve pederidir", o zaman "Akıl ve ilim ve fen hükmettiği istikbalde, elbette burhan-ı aklîye istinad eden ve bütün hükümlerini akla tesbit ettiren Kur'ân hükmedecek." Öyle de olunca ne olacaktı?
  “İstikbalin kıt’alarında hakikî ve mânevî hâkim olacak ve beşeri dünyevî ve uhrevî saadete sevk edecek yalnız İslâmiyettir ve İslâmiyete inkılâp etmiş ve hurafattan ve tahrifattan sıyrılacak İsevîlerin hakikî dinidir ki Kur’ân’a tâbi olur, ittifak eder.” Ve de “Kur'ân'ın bir kanun-u esasîsinin tam inkişafına mazhar olsun. Ve felsefe fünunu ile ulûm-u diniye birbiriyle barışsın ve Avrupa medeniyeti, İslâmiyet hakaikiyle tam musalâha etsin.”
  Ayrıca “Mü’minler kardeştir” ayetinin gösterdiği bir hakikat neticesinde “Maddeten İslâmiyetin terakkisinin kuvvetli sebepleri gösteriyor ki, maddeten dahi İslâmiyet istikbale hükmedecek.”

  Şimdi birilerinin kafası karışacak. “Biz ne diyoruz, bu ne diyor” diye. Başta söyledim ahir zamanın büyük fitnesi, Mehdi ve Mesih’in ittifakı neticesi yıkılıp gidecek. Süfyan ve rejimi yıkıldı (2007). Bolşevik ve komünist deccaller sizlere ömür ondan 20 yıl önce mortiyi çekti. Çekince iğrenç yüzünü gösteren İsrail’in son maskesi küresel sermaye arz-ı endam etti. Şimdi sıra her iki deccalin anasına geldi. Küresel güçleri kullanarak vekalet savaşlarıyla Kapadokya’dan Nil’e kadar topraklara el koymak için salyalı ağızıyla bekleyen İsrail’in sonu gelecek. O yıkılınca Çin’den Atlantik’e kadar yeniden Salat-ı Kübra 1924’ten önce olduğu gibi yeniden tevhid bayrağının altında eda edilecek.

  Benimkisi kaderi noktadan hadisata bakmaktır. Sevr ve Lozan‘dan beri bizi vesayetlerine alanlar, bizi istedikleri gibi eğitip kendi iblisane medeniyetlerine benzetmek için darbe üstünü darbe yapanların yüzüne ilk şamar 2002’de indi anlamadılar. 2007’de indi yine anlamadılar. 2010’da tekmeyi yediler yine anlamadılar.7 Şubat’ta, gezide, 17-25 Aralık’ta ve en son 15 Temmuz’da okkalı Osmanlı tokadını yiyince son kozlarını oymaya kalkıştılar. 11 Eylül’deki tertip gibi DAEŞ tertibi ile ortalığı karıştırıp İsrail’in müstakbel vatanı olacak topraklara gelip iyi polis-kötü polis oynuyla kafa karıştırıyorlar. Ellerinde kala kala son koz ise terörist PKK-YPG kartı. Şimdi onu masaya pardon cepheye sürdüler. Bu kartın son elinde bir ülkenin başına bombalar yağacak, bombalar? Ve 5-6 bin yıllık korku gerçek olacak.

  YanıtlaSil
 9. 3*Efendim neymiş Amik Savaşı geliyormuş. Geçiniz efendiler. Ne Amik’i? 2011’den bu yana hatta 1991’den bu yana 13 milyon Müslümanın kanı döküldü bilmem ne evliyası ve Baba’sı demiş ki Amik Ovası. Unutulmasın. Evliyanın dediği, gerçekleşince teville anlaşılır. Çünkü evliyanın bazen özel dediği bir hadise genelde cereyan ederken, genele ait keşfi özel olur. Şam için derken Bağdat için olur. Çünkü görüleni ifade ederken kullandığı kelime-ıstılah şahsi olduğundan meramı anlatmada hatalı olabiliyor. Gördüğü doğru ama anlatımı bir hikmete binaen eksik kalıyor.

  26 yıldır bu bölgede oluk oluk kan akıyor, ama evliya hazretleri sadece Amik’i görüyor. Allah Allah bu ne ola ki?

  Şimdi Batı siyasetin gaddar eli 1990’dan beri Alem-i İslam’a uzanmış. İğrenç emellerini gerçekleştirmek için Türkiye’yi 28 Şubat’ta atlama tahtası yaptılar. Ama biz onlara bu tahtadan cehennem tabutu yaptık. Bediüzzaman 1417 ebcedi ile ikaz etmiş ve neticesini müjdelemişti. Yani Bediüzzaman kendinden bir şey söylemiyordu: Kur’an’ın işaratındaki Tevafuk’u yani Kur’an’ın i’caz ve mucizeliğindeki tevafuku ve güzelliğini görmüş ve Kur’ana ait olanı söylemiş. Bu Al-i Beyt tarzıdır.

  Hz. Peygamber’den Ebu Hureye’den naklettiğine göre Mehdi’nin hakimiyetinin zuhurundan itibaren Batının gaddar eli bütün zulmüyle gelirmiş ama muvaffak olamazlarmış. Çünkü kader-i İlahi engel olur ve başlarına bela yağdırır. Şimdi Hakimiyet-i İslamiye’nin ve fütuhatı Mesihiyet’in genişlemesine şahit oluyoruz. Obama döneminde Pentagon’un yani Siyonizm yani küresel uşağı adına hareket eden ABD askeriyesi Yinon Planı’nın Irak-Suriye’yi parçalayarak İsrail çakalına yem olarak hazırlıyor. Burada küresel sermayeye rüşvet Kürt kantonu üzerinden petrol nakli verilirken, Müslüman gafletinden yararlanarak onları birbirine kırdırıp güçlerini hiç indiriyor. Bu arada terörist PKK-YPG’yi yani bir terör örgütünü müttefik seçin Pentagon bizi Alem-i İslam’dan tecrid etmek istiyor. Bu şeytani oyun yani Deccalane fitne bu saatten sonra gerçekleşemez. Mehdi’nin hakimiyet devresi ne idi?

  “Bütün ehl-i imanın mânevî yardımlarıyla ve ittihad-ı İslâmın muavenetiyle ve bütün ulema ve evliyanın ve bilhassa Âl-i Beytin neslinden her asırda kuvvetli ve kesretli bulunan milyonlar fedakâr seyyidlerin iltihaklarıyla o vazife-i uzmâyı yapmaya çalışır…” Ve o zaman İttihad-ı İslam tesis edilir ki bu cemahir-i müttefikayı o da Hilafet-i Muhammediye’yi netice verir. Evet şimdi bütün İslam ülkeleri birleşmeye meyletmek zorundadır. Çünkü bu zamanda en büyük farz vazife ittihad-ı İslam’dır. Ona güç vermeyen de cezasını görür..

  YanıtlaSil
 10. 4* Menbiç meselesinde sözünde duramayan ve PKK’lı teröristlerle işbirliğine girişen ABD’de büyük bir kavga var. Yerlicilerle küreselciler yani Siyonist uşakları görülmemiş bir iç kavgayı tutuşmuş haldeler. Bu kavga durulunca neyin ne olacağı anlaşılır. Bu da ancak bu yılı ortasından sonra parça parça görülecektir. Ayrıca Rusya’nın tutumu ne olacak? ABD ile PKK’yı müttefik yapma yarışına girerse onu Ukrayna-Gürcistan-Kırgızistan ile kuşatmaya kalkışan Soroszların oyunu gelmiş olur, ki bu ona çok şey kaybetttirir. Ancak ABD’deki kavgaya bakılırsa yerlicilerin Rusya ile kurmak istediği ittifak Türkiye’nin ve bölgenin yararına olacaktır.

  Suriye-Irak-Mısır gibi ülkelere gelince Onlar tehlikenin farkında değil. Müslüman ülke olacaksın ama batının vesayeti altında halkına hükmedersen neticesi böyle o batılı aç ağızlara yem olmak olur. Burada vazife bayraktara düşer. Çünkü artık o Mehdiyet’in hakimiyetinde asli vazifesine döndü. Mevlam va’dinde sadıktır. Noktasal olaylara bakıp zaman şeridinin gösterdiğini iyi anlamak lazım. 999 tarihinde Karahanlı Devleti ile İslam’a hizmete başlayan Türkler, Bediüzzaman’ın dikkat çekti “Bin yıldan beri İslam’a hizmet eden” cümlesiyle neye işaret var, acaba?
  ittifaksızlıktan gelen zaafiyet ve kuvvetsizlik sebebiyle ecnebînin politikasına ve ehemmiyetsiz, muvakkat yardımlarına karşı bu acip mânevî rüşvetler veriliyor, dört yüz milyon kardeşin uhuvvetine, milyarlar ecdadın mesleğine ehemmiyet verilmiyor gibi bir mânâ hükmediyor. Ve âsâyiş ve siyasete zarar gelmemek için bu kadar israfat ile bol maaşlar suretinde kuvvet teminine kendilerini mecbur zannederek rüşvetler veriliyor; milletin fakr-ı hali nazara alınmıyor. Elbette ve elbette ve kat’î olarak, şimdi bu memleketteki ehl-i siyaset, garba ve ecnebîye verdiği siyasî ve mânevî rüşvetin on mislini âlem-i İslâmın ileride cemahir-i müttefikası hükmünde olacak olan dört yüz milyon Müslüman kardeşlere memleket ve milletin ve bu devlet-i İslâmiyenin selâmeti için gayet azîm bir bahşiş ve zararsız rüşvet vermesi lâzım ve elzemdir.
  İşte o makbul, lâzım ve çok menfaatli, caiz ve vacip rüşvet ise, teavün-ü İslâmın esası ve hediye-i Kur’ân’ın semavî bir düsturu ve rabıtası ve kudsî kanun-u esasîsi olan ("Müslümanlar ancak kardeştir." Hucurât Sûresi/10. "Allah’ın dinine ve Kur’ân’a hep birlikte sımsıkı sarılın." Âl-i İmran Sûresi/103.
  "Hiçbir günahkâr başkasının günahını yüklenmez." En’âm Sûresi/164; İsrâ Sûresi/15; Fâtır Sûresi/18; Zümer Sûresi/7. "İhtilâfa düşmeyin; sonra cesaretiniz kırılır, kuvvetiniz de elden gider." Enfâl Sûresi46. ) kudsî, esasî kanunlarını düstur-u hareket etmektir.

  Böyle hareket edince Kur’an ve hadislere dayalı müjdeler art arda gelir.

  YanıtlaSil
 11. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 12. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1* Ahir zaman rivayetleri noktasından Arab kaynaklarının Türk kaynaklarına göre fevkalade üstünlüğü vardır. Yani daha çoktur. Osmanlı, gaybi ihbarların fitneye yer vermemesi için bu tip rivayetlerin yazılmasını ve yayılmasını yasaklamıştır. Çünkü onların vazifesi cihad ve fütuhattır. Arab kaynakları ise siyasi gaileleri olmadığı için ilmen rivayetleri sürdürmüşlerdir. Ve her Arab alimi kendi görüşüne istinaden tevil üzerine tevil yapmıştır. Habbeyi kubbe haline getirmişlerdir. Böyle olunca hakikat bir iken anlatımı binbir olmuştur. Binbir Gece masalları gibi.

   Hz. Peygamber hakiki hilafetin süresi olarak 30 yıla işaret eder. Ondan sonra saltanata ve dolayısiyle ısırıcı hilafete inkılab edeceğini açıkça beyan etmiştir. Tabi gaybi hadisatı perdeli olarak anlatarak. Burada önemli olan cebabire (decaller) zamanıdır. Ne zaman başlar? 20 asırda mı, hilafetin ilgasından sonra değil mi?

   Şimdi ahir zaman ümmetin son 500, bir rivayete göre 300 yılına işaret eder. Ki bunların içinde en doğru olanı 1222 Hicri tarihine kadar İslam galibane hükmeder. Sonra deccaliyetin ileri karakolları, bird asır sonra da deccaller huruç ederken Hilafetin battığı tarihte ise Mehdi zuhur eder. Ve hilafet Hz. Hasan’ın (ra) temsil ettiği tarzda Mehdi’ye geçer. O Halifetullahtır. Yani melek-i İlham ile vazife alır hizmete başlar. Dünyevi ve saltanat kısmı olmaksızın dini hizmet noktasından Halifetullah Hz. Mehdi hizmete başlar.

   Her alim kendi bulunduğu yeri merkez alarak düşünür. Ki bu tabiidir. Hilafetin sona erdiği tarihten başlayarak hüküm artık Hz. Mehdi ve cemaatine intikal eder. Hem Arabi, hem Kutb-u Şa’rani, hem Şeyh Aliyyul Havas, hem Şeyh Bestami Mehdi’nin tevellüdü için Hicri 13. asır yani 1200’lü yılların sonuna işaret eder. Muhyiddini Arabi dahil hepsi de tarih verirler. Mehdi’nin Rum elinde dünyaya geleceği için bazıları Hicri takvimin şemsi olanı ile tarih de verir.

   Mehdi küfr-ü mutlakın hüküm sürdüğü ve alem-i İslam’ın esarette olduğu bir dönemde gelir. Kader-i İlahi mukaddes beldeyi muhafaza ettiği için onun dışındaki bütün ülke ve topraklar Siyonist tahrikli ve vekili haçlıların işgaline uğrar. Ki bu işgal edilen ülkelerden biri olan Rumeli’nde Süfyan huruç ve Mehdi zuhur eder. Öyle olunca Mehdi ve Mehdi’nin hakimiyetini en son gireceği yer ise Mekke-Medine’dir. Bu da İslam’ın durakladığı Hicri 1222 tarihinden 2 asır sonradır. Yani o beldenin Hz. Peygamkber’in “sabah namazı” vakti olarak belirttiği Mehdi-Mesih ittifakına bakar. O da Bediüzzaman’ın tabiri ile fecri sadıka bakar ki onunu da işareti Ayasofya’dır.

   Hz. Mesih’in nüzulü kısım kısımdır. Hemen hemen Mehdi’nin tevellüdünden 70 ve 90 yıl sonradır. Ve Hz. Mesih Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasına destek vereceği tarihten sonra Kudüs feth olur.

   Ahir zaman hadisatı Cenab-ı Allah’ın bütün esmasının, ki bunlar bilineni 5 bindir, tecellilerinin yoğun olduğu bir zamandır. Öyle olunca artık rivayetlerin değil, tahakkuk eden rivayetlerin tevili cihetine gitmek lazım. Fırsat ve imkanınız olursa İmam-ı Bestami’nin “Ed-Dürret-ün Nasia” adlı esirini okuyunuz. Orada Hz. Ali’den (ra) nakille Besmelenin hurufları riyazeti ve cifir ile hesaplanan tarihin bitiminde Hz. Mehdi’nin veladetine işaret eder. Hz. Mehdi bir müceddit. Bir din adamı. Bir başka tabirle Halifetullah’tır. Siyasi ve iktisadi makamı değil, veraset-i Nebi sahibi ve Al-i beyt mümessili olacaktır. Öyle olunca hizmeti dini ihya noktasında olacaktır ki, dinin ihyası diğer bütün alanlarda Müslümanların hakimiyetine yol açar. Bu da bir asırlık bir zaman ister.

   Sil
  2. 2* Kısacası bu rivayetleriniz rivayet deryasının bir katresi olabilir. Çünkü Araplar saltanatın Türklere geçmesi ile bol vakitleri olduğundan ve ondan evvel Al-i Beyt mensuplarının keşifleri sonucu bir çok rivayetlerde bulunmuşlardır. Ama bunların hepsi müteşabihtir. Tevile muhtaçtır. O da rüzuh özelliği gerektirir. Yani Kur'an'ın işaret ettiği Rasih alimlere, müceddidlere.

   İmam Bestami Mehdi için şunları söyler, ki o da hizmetin imanıbillah-marifetullah-muhabebtullah esası üzerine olduğu anlaşılır. Diyor ki Bestami Hazretleri:

   “O Dürr-ü Mücevher” sebep kapısından edep mektebine girecek bütün kainatın levh-i vücudunu okuyacak ondan sonra mekteb-i teslimiye girecek meşhud ve görünen kainatın levh-i meşhudunu okuyacak ve o zat ehl-i beyt’ten olacak”

   Suudileri siyasi bir ailedir. Yani saltanatçıdır. O ülkede siyaseti temsil ederler. Dini temsiliyet ise onlarda değil. Bir başka ailede. Dini yani Vehhabi Mezhebinin bütün içtihadlarını ve kararlarını onlar alır. Yani siyasi aile başka, dini aile başka hüküm sürüyor. Dolayisiyle Mehdi ile bir alakaları yoktur. Çünkü küfr-ü mutlakın ileri karakolları olan küçük deccaller olan 3 süfyan (çetesi) bir başka yerden huruç edecek. Ve Şeriat-ı Muhammediye ve şeair-i İslamiye’yi tahrip edeceklerinden Büyük Deccale yani küfr-ü mutlaka zemin hazırlayarak küfrün İslam Alemi’nde yayılmasına sebep olacaklardır. Ve o küfri iki deccal ise Mehdi-Meshi ittifakı ile yeryüzünden silinerek Tevhid hakim kılınacaktır. Bu da siyasi değil imani ve itikadi bir manevi cihada işaret eder. Ondan sonra ittihad-ı İslam’ın sağlanması ile Hilafet-i Muhammediye tesis edilecektir ki, bu da şahısla değil bir şura ile temsil edilecek. Bütün bunlar Mehdi’nin veladetinden tam tamına 150 yıl sonra olur. Tarih vermiyorum bir çok münakaşaya yol açar. Ama fecr-i sadık (ki bunu ilk kez Hz. Peygamber ifade etmiştir) için Bediüzzaman 3 şart öne sürür. Üçüncüsü Ayasofya’dır.

   Şunu son olarak belirteyim. İslam Deccali’nin mevcuduyetini ilk olarak manen hisseden ve bilen Sultan Abdülhamid’in bağlı olduğu Halveti kutbudur. Hz. Peygamber işari olarak Abdülhamid’in vefatından sonra başa geçecek zayıf bir halifenin Şam’da toprağa verildiği tarihte Mehdi’nin zuhur edeceğini haber verir.

   Sil
  3. 3*Gaybi hadisat sırr-ı teklife ve hikmet-i ibhama tabidir. Binbir Gece Masları gibi hikayat nakletmek değildir. Ahir zaman ilmin hakimiyetininin olduğu medeni bir zamandır. İlim ve fenlerin en ileri olduğu bir zamanda “talim-i esma” için dünyaya gönderilen insan, ilim ve fenle mütecelli olduğu esmanın hakitalerini ve tecellilerine mazhar olarak onları öğrenecek ve bilecektir. Yani Kur’an hakikatlerini ilmen açıklayacaktır. Elinde silah katlederek değil. Vazifemiz imanıbillah-marifetullah-muhabbetullahtır. İman için de ilmi delillere yani ilmin işaret ettiği esmanın tecellilerini öğrenerek marifetullaha yönelmektir. Yani Rabbimizin meşietini ve nimetlerini ilmen öğrenerek ona sonsuz muhabbete ile bağlanıp kulluk etmektir. Kralları, siyasileri geçiniz. Bize Cenab-ı Allah’ı anlatacak ve tanıtacak zattan söz ediniz. Binbir Gece Masalları değil. Bilirsiniz o masalları Arap sultanlarına anlatarak güzel vakitleri geçirten özellikle Abbasi döneminde Beni İsrail mensuplarıdır. Zaman iman ve Kur'an’a hizmet yoluyla Allah’a bağlanmaktır. Ondan sora Ayasofya ve Kudüs’ün fethi söz konusu olacak. Siz Diyar-ı Şam’daki savaşları belirterek bunun Kudüs’ün fethini vesile olacağını söylüyorsunuz. Ama 1910’lardaki Haçlı ordusunun Hilafet Ordusu’nu mağlup etmesinden söz etmiyorsunuz. Şimdiki savaşlar Siyonistlerin vekalet savaşlarıyla Irak ve Suriye’yi ele geçirme savaşlarıdır. Yani bölgedeki Müslümanları kovup İsrail’e hazır lokma yapma savaşlarıdır. Ve buna bir ülke hariç kimse tavır almıyor. O ülke Mehdi’nin zuhur ettiği ülkedir.

   Arife tarif gerekmezmiş ya. Çalışmanız güzel, lakin rivayet nakli günümüzün gerçeklerine uymuyor. 7-8 milyon Suriyeli ülkesini terk ederek göç etti. O topraklar İsrail hakimiyeti için hazır hale getirildi. Niçin? Hepimizin gözü önünde. Mesele burada yatıyor. Bak kimse İsrail ile uğraşmıyor. Küfrün yol açtığı dinsizlik sonucu eline silah alan Müslüman fitne sonucu birbirini katlederek Ye'cüc ve Me'cüc taifesine mensup oluyor. Bu zamanda en büyük farz vazife ittihad-ı İslam’dır. Hikaye anlatmak değildir. İttihad-ı İslam hem alem-i İslam’a istiklal hem hakimiyet, hem de dini yaşama hakkı, hem de dünyevi refah getirecektir. Ümmet-i Muhammed’in (as) ömrü 1.5 gün yani 1500 yıl olduğu unutulmamalı. Mehdi’nin hakimiyeti ise yani Mehdi ve cemaatinin daha sonra seyyidler cemaatinin çalışması sonucu 7 yıl, ki 7 rakamı Arapçada çoğulu ifade eder 70 yıldır. Bu sürede Tevhid’in bütün cihana hakimiyeti yani Nasraniyetin de teslisi bırakıp Tevhide’e tabi olacağı haber verilmiş. Onun da zamanı geldi. Yani. Hem Mesih hem Mehdi…..susmak lazım.

   Sil
 13. ABD VE BATI İLE İLİŞKİLERİMİZ
  2013yılında Ricciardone bir laf etmişti İmparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz
  http://www.memurlar.net/haber/440969/
  bu adamların niyetleri kötü
  türk ve islam aleminin tarihde zor günleri oldu bunlar
  1096 -1272 yılları arasında,ki haçlı seferleriki Avrupalı Katolik Hristiyanların, Papa'nın talebi ve çeşitli vaatleri üzerine saldırmaları milyonlar öldürüldü
  diğeri 1220-1320 yılları arasındaki moğol istilası
  bir diğeri imparatorluğumuza ve hilefetin lağvına sebeb olan birinci dünya savaşıydı
  geçen gün yaşanan halkbankası müdür yardımcısının tutuklanması olayı bize memlekete bir işgal olsa onlara yol gösterecek insanların bol olduğunu gösterdi
  fetöcülerinde intikam saikiyle yol göstermesi ile ülkemiz ajan dolmuş adamı kafalayıp götürdüler muhtemelen kendisi ve zarrap üzerinden cumhurbaşkanına ulaşmak istiyorlar
  yine erdogan-davutoglu-ala-ve-fidan-için lahey yoluna açmaya çalışıyorlar
  http://odatv.com/uluslararasi-ceza-mahkemesi-erdogan...
  tüm bunlardan çıkaracağımız sonuç
  -ABD dışişleri bakanı Rex Tillerson geldi bizi pkk ypg ye ateş açmamamız konusunda uyardı
  -çünkü adamlar ypg nin işgali altındaki bölgede üstler kurmuş durumdalar
  ayrıca kandili dibimize sincara taşıdılar
  -Ülkemizde benim ülkemde darbe yapanlara yaptıranları yataklık yapıyorsun
  benim 40.000 vatandaşımın ölümüne sebeb bir örgüte yardım ediyorsun güneyimde terör örgütünün devletleşmesine çalışıyorsun gerekirse onunla dolayısıyla seninlede savaşırım diyor
  işid terör örgütünün rakkada ve suriyede 5-10 bin militanı ya var ya yok
  ypg 100.000 kişilik bir ordu kuruyor ve modern silahlala silahlandırıyor
  bunlar işid için değil bizim için rakkadan sonra abd desteği ile gerekirse bizi nato dan çıkartıp abd ve batı desteğindeki bu güç bizimle vuruşup güneydoğu ve doğuyu isteyecekler
  eninde sonunda suriye bölgesinde çok büyük kavga kopacak
  ALLAH (C.C)yardımcımız olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. güzel tespitler kardeşim.

   bizi sıkıştırdıkca sıkıştırdılar. bakanlarımız, müsteşarlarımız yurt dışı ziyaretlerinde tedirginler. müdürlerimizi gözaltına alıyorlar. dahada sertleşecekler. bunlar hep gözdağı ve dahada kötüleri gelecek. islam ülkelerinin liderlerinde iş yok. suriyede savaşan grupları etrafımızda toplamamız yada onlara katılmamız gerekecek. güç ve silah düşmanlarımızda. ne şu anki islam devletleri, ne rusya, ne amerika bizim dostumuz değiller.niyetleri ise kötü. ülkemizin işgal tehlikesi var. bu algıyı oluşturdular. darbeyi başaramadılar ama şu anki posizyonumuz çok sıkıntılı bir posizyon.

   hazırlanmamız lazım. amatör telsizcilik sınavı var. bu sınavlara katılmak gerekiyor. telefon ve internetin olmadığı bir ülkede telsizler iletişim aracımız olacak. telsiz edinin. yakınlarınızla başka türlü haberleşemiyeceksiniz. gerekli ekipman ve eğitimle bursa ile istanbul arası gibi mesafelerde telsiz bağlantısı kurulabiliyor. birçok insanımız silahlandı. devletin olmadığı yerde çapulcular, mafya ve asıl düşmanlar faaliyette olacak. namusunuzu ve canınızı korumanız gerekecek.

   etrafımız çevrildi. kımıldatmıyorlar. gözdağı vermiyorlar artık. direk tehdit ediyorlar. saldıracaklar. 2. darbe tehlikesi yok artık. işgal tehditiyle karşı karşıyayız. Allah c.c. bu islam ümmetinin, özellikle türkiyemizdeki islam ümmedinin yar ve yardımcısı olsun.

   planlarınızı yapın, hazırlıklarınızı yapın.
   yaklaşmakta olan çok yakınlaştı.

   Sil
  2. böyle bir zamanda büyük şehirleri terk etmek lazım çünkü elektrik su bulmak problem olur
   yanında tatlı su gölü olan bir ilçe yada tabi pınarı olan bir köy e gitmek lazım böyle bir anda metropollerden kaçış olur ancak benzin ve yol güvenliği sorun olur
   binalarınızı koruyamazsınız çünkü yağmacılar kundakcılıkda yaparlar
   ayrıca tek tek davranmak yerine 11 ve 111 kuvvetinde olmak için iki kişi üç kişi ortak çalışmak lazım

   Sil
 14. esad bugün idlib de çoğu goguk 100 kişiyi kimyasal gazla öldürmüş
  sayı 300 lerede çıkabilir
  yarabbi dünyanın neresinde masum ve mağdur müslüman varsa sen yadım et
  onlara el uzatıp hayatta tutamadığımız için bizi affet ...amin

  YanıtlaSil
 15. kimyasal saldırıdan sonra abd suriye ye müdahele edeceğe benziyor
  lakin bunlar hama lazkiye idlip ta akdenize kadar afrindeki ypg güçlerine vermek isteyebilirler
  vermek isterlerse biz ne yapabiliriz tanka topa motora ambargo bu yüzden

  YanıtlaSil

 16. iran şamdaki iranlı ailelei lübnan a taşıyormuş
  Amerika zalimine büyük şeytan diyerek kendi zulümlerini gizlemeye çalışan İran'ın ve kuklası Esed'in sonu gözüktü
  meydan sarı bayraklı pyd ye kalacak ve onları bize saldırtacaklar görünüyor

  YanıtlaSil
 17. Bu günler son sakin günlerimiz gibi gözüküyor...ailelerimizle tadını çıkarıp ve niyetimizi düzeltip kendimize çeki düzen verelim. Şu an için yerin üzerindeyiz ve bizi bekleyen göçmüş büyüklerimizin yanına şehid olarak gitme şansımız hala daha devam ediyor. Allah c.c. indinde öyle makamlar var ki hayal bile yetişemez der büyükler. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'na yanına varıp da tanış olduğu büyük veli ona yaptığı ilk sohbetinde, dünyadaki makamlara talip olma yerine ahiret makamlarına talip ol diye salık vermişti. Ve sonu başlangıçta işaret etmişti. Din nasihattir çok değerli müslüman kardeşlerim. Nasihat ise almak isteyene, uymak isteyen muhabbet ehline söylenir. Sufi dervişler vesilesi ile İslam'a gönüllerini açmış insanımızın mayası gerçekten çok sağlam. Nefsine uysa da ara sıra, yine de güzel insanlara hürmeti ve saygısı var. Şefkat tokatları yer, tövbe eder...bozar ama hepsinden ötesi bir gönüle girer. Bir vesile ile yırtar. Ne mutlu bizlere Müslüman anne babadan doğmuşuz. Ve ne mutlu bize bizi affetmek için bahane arayan dinimizi kendine din olarak seçmiş Allah’a iman etmişiz. Gerisi yalan…var biraz da sen oyalan!

  YanıtlaSil
 18. Felaket tellalı olmayın, hakikat tellalı olun!

  Bakıyorum herkes hal-i alemi gittikçe karanlıklaşacak göstermiş. Evet doğrudur, şu an işaretler o yönde ancak dikkat edin kimseyi ümitsizliğe sevk etmeyin.

  Bir gün ansızın gelen 15 temmuzda acaba hangi güç ve kudret bu işi 8 saatte bitirdi? Acaba millet, ordunun içinden böyle bir saldırı bekliyor muydu? Hayır. Demek her şeyi hakkıyla bilen ve her şeye gücü yeten Allah onu da biliyordu ve onları yerin dibine batırdı.

  İşaretleri gözüken yerden gelecek saldırıdan kimse korkmasın, hafi gizi olandan koruyan elbet bundan da korur.

  Çünkü Allah nurunu tamamlayacak, kafirler istedikleri kadar istemesinler!

  "Ümit var olunuz! Şu istikbal inklabı içinde en yüksek gür sada İslam'ın sadası olacaktır."

  Sonunda İslamın, Tevhidin sesi duyulacak inkılaptan korkmayın.

  Onlar ne kadar tuzak kursalar da akibet Allah'ındır.

  İnsanlar onlara: "Düşmanınız olan insanlar size karşı bir ordu topladılar, onlardan korkun" dediler. Bu, onların imanını artırdı da: "Allah bize yeter. O ne güzel Vekil'dir" dediler. (Al-i İmran Suresi 173. ayet)

  YanıtlaSil
 19. felaket tellalı değilizde
  batı her daim türkiye kafasını kaldırsa bir darbe ile kafasını eğdirtmişti
  şimdi darbesi krizi fayda etmedi
  moğollar gibi timur gibi ülkemize saldırıp
  emekleri heba edip
  ülkemizi bölüp parçalayıp
  fetö den bir elemanını başımıza oturtma ihtimali güçlü bir şekilde var
  gülen şu anda türkiye ye iade edilmeme karşılığı her şeyi yapapabilir yani şu andaki gülen 1999 yılında yurt dışına çıkan gülen aynı konumda değildir
  sanki cengiz -hülagü zamanını yaşıyoruz
  o vakitte halifeye kızan nasreddin tusi tebriz e gidip hülagunun hizmetine girmiş
  hülagu yu bağdat a saldırtmaya teşvik etmiş
  neticede milyonlarca müslümanın kanı canı ırzı malı katlonulmuş
  nasreddin tusi halifeden intikamını almıştı
  evet osmanlıda bir yavuz dönemi yaşandı ancak yükseliş sürerken timur belasıyla fetret de yaşandı
  gavur tankımızın motoruna savunma sanayiine ve ekonomiye darbe vuruyor buna rağmen kervanımız ağır aksak ilerliyor

  ekonomik krizle darbe ile yönetimde her şeyi denediler deneyecekler kala kala dış müdahele kaldı motor ambargoları bu yüzden sanıyorum şimdi onu deneyecekler
  devlet kadrolarının hali belli
  umutsuz değiliz lakin mükemmelde değiliz

  YanıtlaSil
 20. Dış müdahale edebilselerdi 15 temmuzda sınırlarımız korunaksız iken yaparlardı. Acaba nasıl bir tokat yediler ki şuurları kilitlendi.

  Devlet olarak bize savaş açmalarına cesaret edemezler, onlar bizim göremediğimiz ama bize destek olan manevi gücü daha iyi biliyorlar.

  Deccalist sistemin işi hile ile, aldatmaca iledir. Mertçe kimse bize düşman kesilemez. Bu sistemden 100 yıldır belki 200 yıldır sonuç aldılar ama artık sonları geliyor.

  İslamdaki belki en büyük hileleri yani FETOŞ faş oldu daha ne olsun. Amenna tedbirde fayda var ama korkuya mahal yok.

  Ben olayları şu şekilde değerlendiriyorum:

  Rabbul Alemin olan Allah bu islam milletine bir bahar yaşatacak. Bunu İzzeti ve Kudretiyle yapacak taki küffarın cennet dünyası cehenneme dönsün hem de mazlumların intikamı bir parça alınsın.

  Zafere doğru giden bu yolda Allah bizleri istihdam etmek istiyor ki ebedi alemde payemizi alalım. Yoksa biz yardımcı olmasak da bu iş olacak. Allah'ın her şeye gücü yeter.

  YanıtlaSil
 21. SURİYE VE IRAK A MÜDAHELE ARAFESİNDEYİZ
  - gelişen hadiseler er geç sincar aynel arab haseke afrin
  ve civarında operasyon yapmak zorunda kalacağızı gösteritor
  abd silah ve ekipmanları ile silahlanan ypg ye karşı artı ve eksilerimiz
  - önce artılarımız
  - güçlü bir ordumuz ve gelişen bir savunma sanayimiz ve tek parti iktidarımız var
  ülkede artıda seyreden bir büyüme mevcut
  Türk ordusu bire bir orada her terör örgütünü yok edecek güce sahip
  ancak ypg ye destek abd alman batılı ve hatta iran ve şii güçlerle savaşmamız söz konusu
  -eksilerimiz
  ülkemizin bekasını koruyalım derken onu kaybetme ihtimalini düşünmeliyiz .....
  Daha bir yıl olmadı kanlı bir darbe teşebbüsü atlattık...
  tsk da 90.000 fetöcü olduğu basına yansıdı bunların 25.000 yakını atıldı veya açığa alındı......
  ülkemiz natoda silah sistemleri haberleşme uçak yazılımları hep nato dolayısıyla abd patentli biz ypg ye destek veren abd ile sıcak çatışmayı seçersek bu adamlar değil akdenizden denize çıkmak içeriyi ayaklandırıp şu anda askerin gücü ile pusan sinen kesimleri cesaretlendirip karadenizden dahi bir koridor açmayı denerler misli görülmemiş ihanetler yaşarız
  .......bu cümleden olarak bu ülke balkan savaşlarına girdiği zaman karşı taraf çapulcuydu ancak asker içindeki çekişmeler o dereceydiki bazı cephelerdeki cephane sandıklarından mühimmat yerine kum çıktı ordumuz çapulculara mağlup oldu
  mesela rauf orbay yaralı averof zırhlısını batırabileceği halde bunu yapmadı
  -gücümüzü içerde olabilecek ayaklanmalara harcamak için rezerve edip ırak ve suriye hükümeti ile makul şartlarda anlaşıp ülkelerinin bütünlüğü için onlara her türlü desteği vermek daha iyi olacaktır...unutmayalım böyle bir hadisede bu topraklarda bizi güya diktatör den kurtardınız diye işgalci gavuru alkışlayan çok adam çıkacaktır....
  -YPG ise ABD tarafından kötü insan işid e karşı savaşan insanlar olarak lanse edilip korunuyor donatılıyor
  -abd kötü niyetli sanırsın işid in elinde onlarca helikopter uçak var ypg ye ısı güdümlü füzeler veriyorlar.....bu silah ve mühimmatların hedefi biziz
  --YPGninde eksileri var . kendisine düşman türkiye iran(ırakdan dolayı) suriye ye 2000 km sınır var, geri çekilb kendilerini savunacakları geniş bölge yok çizgi halindeler, Afrin dışında dağ yok bir devlet kurduk deseler dahi düşman komşular var bunlar ambargo uygulasalar kara ve havayı kapatsalar ithalat-ihracat için deniz limanı yok rakkadaki petrolu onlara bırakmazlar içecek su bile bulamazlar
  -
  Elbet ülkemiz için can feda edilecek ancak feda edilecek sadece kendi hayatımız olsa doğrudur amenna....ancak bin yıllık yurdun milyonların kaderi şekillenecekse çok düşünülmelidir....
  eğer gücümüz varsa onu istediğimiz zaman kullanabiliriz
  ancak vakitsiz kullanır o gücü perişan ederseniz o gücü bir daha istesenizde kuramazsınız ancak bölge ülkeleri ile anlaşma asimetrik harp gibi seçenekleri denerseniz hem zaman kazanır hem mevcud gücünüzü takviye eder hemde dost gücünüzü takviye edersiniz .....
  hitlerin en büyük hatası savaşı iki yıl önce açması.... rusya ya saldırması..... ortağının beyinsizlik edip abd gemilerine saldırması oldu......
  benim düşüncem direk abd ile bir savaşdan kaçınmalıyız
  eğer onlar suriyeye müdaheleye okey vermezlerse ki öyle görünüyor makul şartlarla rejimle ve hatta iranla rusya ile anlaşıp ortak hareket etmek lazım
  ancak yapılacak bir şey yoksa özerklik için suriyeden irandan ses çıkmaz ise yapacakda bir şey yok
  http://www.gazeteduvar.com.tr/…/tskde-90-bin-fetocu-asker…/

  YanıtlaSil