.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

12 Şubat 2017 Pazar

BEDİÜZZAMAN'IN TALEBESİ REFERANDUM'DA EVET DİYECEK

Hüsnü Bayramoğlu Referandumda 'Evet' diyeceğini açıkladı.


Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebesi ve mutlak vekili Hüsnü Bayramoğlu ağabey Cumhurbaşkanlığı sistemi ve Anayasa değişikliği için yapılacak olan referandumda 'Evet' diyeceğini açıkladı."Nur talebeleri olarak evet diyeceklerine" dikkat çeken Hüsnü Bayramoğlu ağabeyin Yeni Akit'e yaptığı açıklama şöyle:

"Bütün şer güçlerin Türkiye'ye yönelik saldırılarda bulunduğu bir dönemde elbette bizler Nur talebeleri olarak referandumda 'evet' diyeceğiz.

Risale-i Nur cemaati olarak bizler, sadece referandumda 'EVET' demekle kalmıyor, ne pahasına olursa olsun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında olduğumuzu ve onu desteklediğimizi ilan ediyoruz.

Birileri sürekli yalanlar üzerinden Sayın Erdoğan'a ve bizlere saldırıyorlar fakat bu saldırılar bizleri hakikat yolumuzdan döndüremeyecektir." 

Kaynak : Risale Ajans

27 yorum:

 1. fetö nün yeni asya grubununun yaptıklarından sonra gercekten risale-i nura bağlı cemaatin sesinin isabetli ve yerinde gerekli bir kararı olmuş

  YanıtlaSil
 2. Kendi zamanında Bediüzzaman, imparatorlukların çöktüyü dunya savaşlarının yaşandığı 100 kendirle sarmaşık olan İslamiyetin 99 unun koptuğu dunyanın hercumerc olduğu hengamda İstikameti kaybetmeyen bir alleme dir... şöyle bir bahar havasında talebeleride istikameti kaybetmeyecek elbette EVET diyecektir..

  YanıtlaSil
 3. Ben Cumhuriyetçiyim. (B. Said Nursi)

  Ekmeksiz yaşarım hürriyetsiz yaşayamam. (B. Said Nursi)

  Bunları söyleyen Bediüzzaman hazretleri monarşiyi Müslümana reva görmez. Bu hususda hem Abdülhanmidle hemde Mustafa Kemallle çakıştı.

  Bunu iyi bilen Risale-i Nur talebeleri oyunu tam Hürriyet den ve tam Cumhuriyet den yana kullanacakdır.

  ..Yoksa Risale-i Nur Talebeliğinin ana şiarına aykırı hareket etmiş olur.

  Bu yeni gelen sistemin Süslü Monarşi olmadığı ne malum.

  Cemaatleri ve tarikatleri 1-2 sene sonra elimine etmeyeceğinise dair elinizde belge varmı ?

  Denendimi Türkiyede ? hayır Lakin Üstad Hulafai Raşidin Cumhuriyetini direk Abdülhamide kur diye seslendi.
  Benim tadıdığım Üstadım Hülafai Raşidin sistemi olan çok sesli Cumhuriyeti bu zamandada tercih eder ve bu zamandada haykırırdı.
  Vesselam...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yeni gelen sistemin süslü monarşi olmadığı ne malum diyerek bir varsayım ve önyargı ile hareket ettiğiniz ve ona göre Bediuzzamandan alıntıları kendi maksadınıza basamak yaptığınız ortada... Eleştirmeye kalktığınız Bediuzzamanın mutlak vekilim dediği zattır. Nur camiasının sevad-ı azamı bu yoldadır. Artik gizli ya da açık kimin adına konuştugunuzu siz söyleyin. Ama sakin nur camiası adına konuşmayın.

   Sil
  2. Ayrıca üstadın eski said dönemindeki hatalarıni da dustur edinmemek lazim. Sonraki yıllarda
   Abdülhamidin yakinini ziyaret edip eski hatasından ötürü defaaten hellalik istediği de unutulmamalidir.

   Sil
  3. Yeni gelen sistemle cumhuriyet lağvediliyor da sanki padişahlık geri geliyor gibi yorumlar yapılıyor. 1923-1950 arası cumhuriyet adı altında padişahlıktan beter tek adamlık, 1950-2016 (15 temmuza kadar) yine cumhuriyet adı altında askeri vesayet yani ordunun gizli açık iktidarı vardı. İlk defa güdümlü olmayan cumhuriyet fırsatı doğdu ona da tek adamlık deniyor, sanki öncesi çok özgürlük varmış gibi. İngiltere, Hollanda, İsveç vb. krallık da cumhuriyetten (örneğin, rusya, Türk cumhuriyetleri, Suriye vb.) çok mu kötü.

   Sil
  4. Yeşil Karaltı, ehl-i tahkik bir olayı araştırır sonra yorum yapar. Bediüzzaman'ın Abdülhamid'in yakınını ziyaret ettiği yalan, özür dilediği yalan üstüne yalan. Kim söylüyorsa yalancıdır.

   Sonra Bediüzzaman'ın Abdülhamid'e muhalefet ettiği de yalan. Çünkü Bediüzzaman'ın İstanbul'a gelişi mektep için. Dilekçe yazar. Sultanı çevreleyen ve birbirine yemekle meşgul paşalar bunu engellemek isterler. Onu önce nezarete atarlar, sonra rüşvet verip İstanbul’dan göndermek isterler. Nitekim onun İstanbul’a gelişi siyaset sebebiyle değildir. Nitekim bu olaylar olurken Meşrutiyet ilan edilir. Ve meşrutiyeti müdafaa eder. O “Cumhuriyet, demokrat manasındaki meşrutiyet” diye bu kelimeleri eş anlamda kullanır. Gerekçesi de: “Tebeddül-ü esma ile hakaik tebeddül etmez” demiştir. Yani isim değişikliği ile hakikatler değişmez.

   Bediüzzaman’ın eski Said dönemi dinen makbul olan bir rejimde her aydının hareket ettiği gibi hareket eder. İkinci Said döneminde ise istibdat-ı mutlakaya cumhuriyet denildiği bir dönemdir ki, bu dönem için cebri-keyfi-küfri-askeri tabirini de kullanır. Bu dönemde siyaset ile hizmet edilemeyeceğini anlar ve dini ihya için eser telifine başladığı dönemdir. Nitekim dindar demokratlar iktidar olunca yeniden siyasi meselelere ait hizmet noktasında görüş bildirir. Menderes’e talebeleri Tola’lar ve diğreleri vasıtasiyle Menderes’e görüş bildirir. Mesela ittihad-iı İslam projesi olan Bağdat Paktı bunun eseridir. Ki Ord. Prof. Ali Fuad Başgil de bunu 1950’de demokratlara tavsiye eder. Bediüzzaman’ın eski Sadi eserleri Risale-i Nur eserleri arasında olup her aydının okuması gereken eserlerdir. Orada cemiyet hayatına ait şeriata ve Kur’an’a uygun görüşleri yer alır.

   Hilafet yani hakiki hilafet Hz. Hasan ile son bulur. Ondan sora gelen hilafet saltanattır ve ısırıcıdır. Kur’an’ın buna tam reyi yoktur. Bu durum ta 5. Halife Mehdiye kadar devam eder. Kur’an’a göre, Abdülhamid dönemi İslam’ın hakimiyetinin sona erdiği dönemdir. Ondan sonra süfyaniler, yani deccale zemin hazırlayan dönem ve sonra Süfyan yani deccal dönemi gelir.

   Mustafa Kardeşimiz Abdülhamid ile ilgili bölümü zamanında sansürlemeseydi bunların hepsi daha geniş olarak yer alır. O sansür üzerine Mesut arkadaşımız bir yazı kaleme alıp bilinen gerçekleri açıkladı. Eğer meraklısı isen şu adrese gir. Orada her şey yazılı. http://www.ittihad.com.tr/bediuzzaman-hz-ve-sultan-ii-abdulhamid-han/

   Sil
 4. bugün ingiltere monarşi ile idare edilir sadece ingiltere değil
  danimarka
  isvec
  ispanya
  norveç gibi ülkelerde monarşi ileidareedilir
  libya mısır suriyede cumhuriyetdir
  demek önemli olan yönetim anlayışıdır
  isim cumhuriyet olunca her şey iyi olmuyor monarşi oluncada kötü olmuyor

  YanıtlaSil
 5. http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/abdurrahman-dilipak/referandum-sonucu-dusuk-evet-cikarsa-18424.html

  FETÖ hâlâ, yeniden toparlanıp saldırmaktan yana.. AK Parti ve Erdoğan’dan kurtulmak için son bir hamleyi denemek istiyor.. Buna zemin olup olmadığını anlamak için Referandum sonuçlarına bakacaklar. Ve Referandum sonuçlarının düşük çıkması için var güçleri ile çalışacaklar, her yolu deneyecekler.. Referandum sonuçları istedikleri gibi çıkarsa yeniden saldıracaklar.

  Onun için Referandumda Evet çıkması kadar, belki ondan da önemli olan Evet’in oranıdır.. Onun için CHP, HDP, PKK, PYD, FETÖ, DAEŞ, Türkiye aleyhine kim varsa sağ-sol, Alevi-Sünni, liberal, dindar bütün unsurları ve yedekleri, uyuyan hücreleri göreve çağıracaklar.. Gençler, esnaf, kadınlar, Kürtler, Aleviler, liberaller, daha doğrusu “Gezi bileşenleri” ana hedefleri. Sosyal Media ayrı bir alan. Mart’la birlikte topyekûn saldırıya geçecekler..

  YanıtlaSil
 6. http://www.yenisafak.com/yazarlar/mehmetseker/mitingler-gece-yapilsin-uyanik-olalim-2036488
  ............
  Belki yine bir darbe denemesine kalkışacaklar.
  Uyanık olmak lâzım.
  Yalnızca mecazi anlamda değil, düz anlamıyla da uyanık olmak zorundayız.
  *
  Gece üçte harekete geçmeye niyetleneceklerdir bu defa.
  Tıpkı 15 Temmuz'dan sonraki bir ay gibi, sandık gününe kadar nöbet tutmak, tetikte beklemek şart.
  Kapıya geleni indirmek, buna hazır olmak boynumuzun borcu.
  Gerekirse şehir mitingleri gece yapılsın.
  Darbe girişiminde bulunanlar, FETÖ'den ibaret olsaydı, çoğunu temizledik diye bakabilirdik meseleye.
  Sizce o hainler, Fetöcülerden mi ibaretti?

  YanıtlaSil
 7. http://www.yenisafak.com/yazarlar/ibrahimkaragul/aydin-dogan-son-kursunu-atmak-icin-firsat-kolluyor-2036507
  ...........
  Türkiye kavgası bitmedi, yeni saldırılar gelecektir
  Bundan sonra daha da “dışarıdan” olacaklar, daha da yabancı güç haline gelecekler. Türkiye için daha bir ulusal tehdit kategorisine girecekler. Çünkü temsil ettikleri iktidar kimliği tehdit edicidir. İçeride de dışarıda da tehdit edicidir.
  Çünkü Türkiye'ye yönelik müdahalelerin sonu henüz gelmemiştir. 15 Temmuz gibi çok ağır bir travma yaşamış olsak da, yüz yıllık Türkiye kavgasında vesayet çevreleri henüz pes etmemiştir. Saldıracaklar, yeni yöntemler deneyecekler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kaderin temel dongusu hz. omerden bu yana nasil isler bilirmisin ...sia munafikla dost olur..onu saptirir ve caldirir..mal mulk yaptirir..sonra muminlerin kylagina bunu fisildar..mumin adalet ister..munafik hoplar..gider musrige dayanir ittifak eder..musrikle bir olup mumine zulmeder.. bu 3 4 yil surer...sonra tam mumine galip geldim derken musrik tarafindan aniden derdest edilir..bu ani olur...zira zalimin zulmu uzun surer..helak aniden olur...allah musrige kisa muddet ikdidar verir...allah doner musrikten kafirle intikam alir..iktidar mumine verilir....gecmiste boyle oldu...simdide boyle...yerini sec..bu son sansin..mustafa efendi...3ay lik ergenekon hukumeti yolda haberin ola...

   Sil
  2. arkadaş sabah kalkınca genel kurmay başbakan cumhurbaşkanı mustafa bey bu gün ne demiş diye okuyup kendilerini ve devleti bu görüşe göre dizayn ediyorlar değil
   mustafa bey kendi çapında bir site kurmuş fikir kaynak paylaşımı yapıyor o kadar
   3 aylık ergenekon hükümeti kurmak o kadar zorki velevki ırakda suriyede büyük kayıplar ola
   kaldıki böyle bir hükümet kurulsa dahi 3 ayın sonunda esamesi kalmaz bütün ülkeden silinirler
   tıpkı 90 yıllık emevi hanedanından bir kişinin sağ kalması gibi
   zulmen öldürülen şehittir
   şu dünyadan beraat fermanı alıp gitmekten daha büyük bir şeref varmı

   Sil
  3. FETÖCÜ felsefem geri dönmüş! Bu adama çok dikkat edin. Geçmiş yıllardaki yorumlarını okuyun anlarsınız!

   Kaderi de kendi keyfine göre konuşturmuş haşa Allah'ı da

   Kendince şifreli konuşuyor ve diyor ki:

   [Erdoğan, İran ile dost oldu ve Onu saptırdı. Erdoğan çalarak mal mülk sahibi yaptırdı. Sonra Fetoş Gülen'in bundan haberi oldu ve ADALET istedi (17-25 Aralık). Bunu gören Erdoğan hoplar ve ERGENEKONculardan yardım ister ve ittifak yapar. Bu ittifak neticesinde Fetoş Gülen'e zulmeder. 3-4 yıl bu ittifak sürer ve tam Fetoş Gülen'i yendim derken Ergenekoncular darbe yapıp Erdoğan'ı indirir (2017-2018). Bu beklenmedik bir anda gelecek çünkü Fetoş Gülen'e zulüm çok uzun sürdü. Ergenekoncular'ın hakimiyeti kısa sürer (3 ay) sonra ABD-YPG gelir ülkeyi işgal eder ve iktidarı "MAZLUM, MAĞDUR" Fetoş Gülen'e verir. ]

   ŞİFRELER { münafık :Erdoğan Mümin: Fetoş Gülen, Müşrik: Ergenekoncular Kafir:ABD-YPG

   Be hey gafil! senin ne hükmün var ki Mustafa Efendi namı altında bizleri tehdit ediyorsun ve kaderi kendi keyfine göre konuşturuyorsun!
   Senin ve şeytan dostların ne plan yaparlarsa yapsınlar. 15 temmuzda çıplak ellerle o menhus ruhunuzu yere serdik, dikkat et! bu sefer gelirlerse o menhus ruhun celladı oluruz!

   NOT: Mustafa Bey, lütfen sansürlemeyin. Bu ağlayan fetoşun uşaklarını güldürmeyin.

   Sil
  4. 3.Dünya savaşının sebebi Türkiye olacaktır. Türkiye’deki hareket büyük harbe dönüşecektir. Türkiye’nin başındakiler Avrupa’ya bağlanalım, Amerika’ya bağlanalım, Rusya’ya bağlanalım diyecekler. Sonunda Rusya’ya bağlanalım diyenler galip olacaktır. Rusya ile beraber olunca bütün Rusya karşıtı devletler ayağa kalkacaktır. Büyük Harp İskenderun’da Amik ovasında olacaktır. Bir milyon islam tarafından asker gelir. Bir milyon da Rus tarafından asker gelir. Büyük muharebe olur.'' ( Şeyh Nazım Kıbrısi )

   '' Vaktin sahibine vakit yakın geldi, Mehdî a.s.’ın yetişmesine az kaldı; birisi Türkiye meselesidir, bir hükümet gelecek üç ay komünist rus tertibi olacaktır, lâkin bütün Türkiye değil, ahali de ordu da ikiye ayrılacaktır. Şam hudûdu açılır ve hudut kalmaz. Sonra üç ay içinde büyük muharebe çıktığında Mehdi a.s.’ın çıkmasına üç ay var demektir. Komünistlik öldü ama komünistler hâlâ duruyor. Onların iflâhı kesilecek ve bitecektir. O temizlik olacaktır. ''( Şeyh Nazım Kıbrısi)


   Buna göre FELSEFEM haklı gibi görünüyor.

   Sil
 8. Cuma mubarek saatte gelen bir mesajı takdirinize sunuyorum.
  Allahın izniyle başımıza gelecek hadisat perde altında gösterilmiş olup "merak etme size birşey olmayacak" diye teselli edilmiştir. Ancak fetoculer hakkında darmadağınık olacaklardenmistir.
  Korku elimizi baglamayacak, sabır ve temkinle karşılayacağız. Sırtınızı dayadiginiz uluslararası güçlerin defteri de tez vakitte durulecektir.
  Manevi bilgi olarak bu hadiselerin zuhurundan cok onceleri fetonun tagut oldugu soylenmistir.

  YanıtlaSil
 9. Benim için Bediüzzamanın talebelerine bağlılık esastır. Bediüzzaman onları mutlak vekili olarak tayin etmiştir.
  Ümmetin sevad-ı azamına ittiba ediyoruz. Onun için azınlık haklıdır, çoğunluk haksızdır demek bu esasa aykırıdır.
  Biz siyaset değil iman cereyanındayız. Siyasete temas ettiğimiz vakit particilik değil, vatan ve milletin selameti için ne gerekiyorsa o yönde oyumuzu veririz. Bu nedenle zahir-i şeriate göre önceleri ehven-i şer olarak oy verilmiş olup, şimdi ise başta müslüman ve dindar idareciler başta olduğundan onları destekleriz.

  Nizamülmülkün Siyasetnamesinde bir hadis yazılıdır.
  Peygamber efendimizden şöylece nakledilir ki: “Bu cihanda
  halka idarecilik yapanlar, mahşer günü huzura elleri
  bağlı getirilirler. Şayet adil imiş ise, adalet onun ellerini çözü-
  lüverir ve cennete ulaştırır; yok eğer zalim imiş ise zulmü ellerini bağlar ve elleri boynundan zincire vurulmuş bir şekilde
  onu cehenneme götürür.”
  Şimdi idarecilerin işi biz halktan daha zordur. İnşaallah hesab u kitabı sehil ola....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nazım Kıbrısi 3 aylık tertip hükümetinden bahseder. Ayrıca bütün -izm'lerin Amik ovasındaki savaş sonunda köklerinin kazınacağından bahseder.
   Selam ve selametle.. Bir canımız var, o da milletin selameti için feda olsun. Nasıl ki 250 küsur can feda oldu..

   Sil
 10. Fatih Erbakan: Başkanlık MSP’nin sistemine de uygun
  Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Milli Selamet Partisinin programındaki başkanlık sistemi önerisi ile bugünkü teklifin ortak noktası, halkın doğrudan başkanı seçmesi, başbakan ve cumhurbaşkanının olduğu iki başlı bir yapıdan ziyade tek bir devlet başkanının olmasıdır.” dedi.

  http://www.yeniakit.com.tr/haber/fatih-erbakan-baskanlik-mspnin-sistemine-de-uygun-285841.html

  YanıtlaSil
 11. perinçek den tehdit mart ayında türkiye alev alev yanacak
  http://www.yenisoz.com.tr/perincek-ten-tehdit-turkiye-mart-ayinda-alev-alev-yanacak-haber-18174

  YanıtlaSil
 12. Hükümete muhalif olmakla vatan haini olmak arasında ince bir çizgi var
  Bizim vaktiyle imparatorluğumuzu kaybetmemize sebeb Almanya gerek kendisi gerekse çakallarıyla ülkemizi aşağılıyor.ülke itibarımızı yerlere indirmek istiyor
  bir bakanımız zorla hollandadan sınır dışı ediliyor. türkiye cumhuriyetinin bakanına yasak koyanlar ne pkk nın ve ne muhalefetin bu ülkedeki her türlü gösteri ve toplantı hakkına yasak koyuyorlar
  Ancak bakanını karşılayan evetci türk lerin üzerine köpekle jopla saldırıyorlar. Kendine güya vatansever diyen hayırcı zevat bu duruma seviniyor. öyle ya devletin haddi bildirildi
  Ülkemizde erdoğan a düşmanlıkla devlete düşmanlık arasındaki çizgiyi ayıramayan batılılara karşı ezik bir güruh var
  Batının bizim meselemizegüya kendi leh lerine dahil olmasını
  Batının bize düşük not vermesine
  Batının bize neyi yapıp neyi yapamayacağımızı söylemesinden hoşlanan veya buna alışmış ruhları köleleşmiş azat olmayı kabul etmeyen bir taife bunlar
  geçmiş zamanların mandacıları vardı, onlar gibi. Şimdi bu azat olmayı kabul etmeyen grup “ben öyle düşünmüyorum, akp evet oyu için oraya gitti devlet onuru ayak altında deyip ben buna karşıyım”diye ekliyorlar
  iyide arkadaş senin siyasi partinde hayır oyu için hollandaya gidiyor baştacı oluyor
  Hollanda ve batı pkk ya muhalefete hayıra müsade ediyorsa Türkiye’nin bakanının siyasi propaganda faaliyetine müsaade zorundadır değilse niyet başkadır
  sen teröre karışmış karşı tarafa ve muhalefet e özgürlükler bahanesiyle izin veriyorsan karşı tarafında söz hakkı vardır
  batı hayranlığı ve fikri köleliğinin bu kadar gözümüzü kör etmesi ve devletinin haddinin batı tarafından bildirilmesine sevinmek bir ihanettir cinayettir
  Peki başını almanyanın çektiği bu alçakların niyeti ne
  A- Ülkemmize gelecek batı kaynaklı yabancı sermayenin gelişini engellemek gelenleride kaçırtmak ((bir içsavaşda malınız mülkünüz zarar görür diye korkutur veya kendilerince uyarırlar)
  B-Muhalefeti de kullanıp bunları ülkeye millete karşı değil iktidara karşı yapıyoruz bahanesi ile dünyada ülkemizi siyasi izolasyona tabii tutmak dünyadan dışlanmak ,ülkemiz için teröre destek veren ülke imajını oluşturmak
  C- Ülkemize karşı erdoğan ve yönetimini bahane ederek ekonomik ve askeri ambargo uygulamak
  D- güvenlik güçleri ve tüm yönetim kademelerinde iki başlılık çıkarmak
  E- ülkemizde bir İç savaş,çıkarmak ve bu iş savaş sonunda dış müdahaleye zemin hazırlamak
  F-müdaheleden sonra elde lütfen bırakacakları topraklara çağdaş(( adı bizden bir satlık))bir yöneticiye vermek

  YanıtlaSil
 13. İngiltere darbe için bütçesinden tan 7 milyon İngiliz altını ayırmıştı. Nihai hedefleri Sultanı indirmek Mason Murad'ı tahta çıkarmak ve bir İslam ülkesinde yürürlüğe girecek batılı anlamda ilk yazılı anayasayı hayata geçirmekti. Sultan Abdülaziz'i suikastla öldüren bu tayfa dediğini yaptı. 1876 darbesini ve sivil ayağını iyi tahlil emek durumundayız. Bugüne dek hain diye bildiklerimizi kahraman, kahraman diye bildiklerimizi hain olarak öğrettiler. Bize işin esasını söyleyecek çok az sayıda cesur adam çıktı. Demem o ki; bugünün Mithat Paşalarını, Namık Kemallerini, Tevfik Fikretlerini, Yunus Nazilerini, Nedimoflarını, Malak Hüseyinlerini, İsmail kemallerini Mustafa Reşit Paşalarını iyi tahlil etmek durumundayız. Çünkü hala aramızdalar. Bugün de Tayyip Erdoğan'ı devirmek için hemen her yolu deniyorlar. Evet, dersek başaracağız aksi takdirde yine onlar kazanacak! Dile kolay 5 milyon km toprak büyüklüğüne sahip bir imparatorluğu 780 bin kilometrekareye sıkıştıran bir ihanet şebekesiyle mücadele ediyoruz.
  http://m.milatgazetesi.com/mithat-pasa-dan-bugune-ihanet-sarmali-makale-109350

  YanıtlaSil
 14. YENİ ASYA GAZETESİNİN HEZEYANI NEŞRİYAT HİZMETLERİNE ZEKAT VERİLİR
  ŞAHSI MANEVİYE YE ZEKAT VERİLİRMİ
  ŞAHSI MANEVİYE YE ZEKAT VERİLİRMİ
  -bir kaç gün önce islami yayın yaptığını iddia eden Yeni asya gazetesinde evet verilebilir diye yazı çıktı
  bu cumhuru ulemanın görüşüne muhalif şazz bir görüştür çünkü
  -zekat şahıslara temlikdir muhammed abdüh ve arkasından giden müceddidiyeler yanlış yoldadır
  -şafii mezhebinden el kaffal ül şaşi nin tefsirinde sarahaten bermavi adlı eserinde işareten ''hayra koşana zekat verildiği gibi hayır işlemeyede verilir mesala mücahide verildiği gibi cihada da verilir demesi'' ve imam fahrddin razi nin ondan nakl etmesi doğru değildir
  -çünkü kaffali nin tefsirini yazdığı zamanda mutezili olmasında şüphe yoktur
  -muhammed abduh bundan reform yaparak ''zekat hayrat ada verilir '' demiştir
  -Hasan basri cantay da bundan naklederek allah yolunda harcamaya dip notunda diyorki ''gaza ve cihada hacc masraflarına harb techizatına dini ve hayri hayır müesseselerine (şeyh muhammed abdüh)......''
  -kesinlikle bu hüküm 4 mezhebe muhaliftir
  -temlik(elden verme)olmadığı yere zekat verilmesi maliki mezhebindede cevaz yoktur
  -hanefi mezhebine göre
  -fakir asli ihtiyacı olan(onsuz olmayan ev elbise lüksten ari ev eşyası gecimini sağladığı el eşyası)lüks olmayan taşıt ) bunları karşılayamayan kişidir
  -miskin zavallı da denir fakirden aşağıdır
  -zekat memuru günümüzde yoktur memuru devlet tayin eder cemmatler sadece vekil tayin edebilir oda zekattan pay alamaz
  -müellefetül kulüb bunu sadece islama hükmeden devlet başkanı verebilir cemaat başı başkan değildir
  -esir günümüzde yoktur
  -borçlu günah nedeni ile değil tabii ihtiyactan dolayı(ev yapmak evlenmek)gibi nedenlerle ihtiyacını karşılayamayan
  -allah yolunda gaziler bosna afganistan çeçenistan gibi ama buraya gönderilenden gönderen hisse alamaz...http://www.yeniasya.com.tr/suleyman-kosmene/nesriyat-hizmetlerimizde-zekat_342061

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. özellikle yeni asya sanırsınız yeni zaman oldu
   zannım şudurki
   fetö den dolayı bazı saf niyetliler haricinde bazı art niyetliler diğer nur cemaatlerine sızdılar
   şimdi bu mevzilerden hükümete ateş ediyorlar
   belkide en büyük istekleri propaganda yapmak için devletin risalelere yasak getirmesi
   zamanın hollanda baskısında şu yazıları görünce ne düşünmek lazım
   -Hollanda Tilburg Üniversitesi'nin Arapça Uzmanı Jan Jaap de Ruiter tarafından kaleme alınan "Peygamber Muhammed'in farklı olan herkese karşı iyi bir kalbi vardı" başlıklı yazıda Hz. Muhammed eğer yaşamış olsaydı eşcinsel çiftleri evlendirirdi ifadeleri kullanıldı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Cerit'ten de, "Ben bu yazının yayınlanmasında bir sakınca görmedim" dedi.
   http://www.haber7.com/medya/haber/2015101-paralel-gazeteden-hz-peygambere-cirkin-itham
   ALLAH(C.C)devletimizin milletimizin yardımcısı olsun ayağıızı kaydırmasın amin

   Sil
 15. OSMAN ÜNLÜ YE SALDIRILAR
  osman ünlü camilere ait bir laf etti özellikle diyanet ve islami medya dediğimiz kesimden tepki aldı
  bugün camilerin pencerelerine camide arka saflardan çocuk sesleri gelmiyorsa korkun.....çocuklara müdahele edecek namazını evinde kılsın gibi diye beylik sözler yapıştırmışlar
  camilerin bir mahabeti vardir kimsede arka safda kikirdeyen bir çocuğa bir şey demez hepimiz çocuğumuzu sağımıda solumuzda namaz kıldırdık ancak çocukları namaza alıştıracağız diye camide kotlu kadının tenis dersi vermesimi karate kursumu kadın erkek karışık namazmı
  gün gelecek zannım caminin mehabetini idrak etmeyen bu nesil ve milletten elbette binlerce o dinin esaslarını reddeden müctehit çıkacakdır
  camilerimiz bir proje ile karşı karşıyadır
  camiler bu gidişle elimizden çıkacakdır önce dini ilahi diyerek müzik aletleri kadınlı erkekli koro sokulacak sonra toplumsal yakınlaşma ve camiye alıştırma denilerek kadın günleri camide yapılacak ve en sonundada düğün salonu gibi işlem gördürecekler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu gidisle 50 sene sonra camilerimizde tam olarak yapmak istedikleri bu.yani saz calinan cemevi yada piyano calinan kiliseden farki kalmayacak,proje bu. isin tuhafi kutlu dogum safsatasinda oldugu gibi bu olayda da diyanet hala diretiyor ve sanki bizi cocuk dusmaniymisiz gibi gostermeye calisiyor. cocuk sesleri elbette camilerimizden eksik olmamali, ama camilerimizde soytariligada karsiyiz. diyanet burdada yine sinifta kaldi. bilerek yada bilmeyerek, kuresel guclerin bize cizdigi senaryonun icersinde rolunu oynuyorlar. diyanettekilerin cogu ehli sunnet cizgisinden sapmis durumda. isa inmeyecek,mehdi gelmeyecek,ademin basi var,kader yok..vs.vs. simdiki reis bile hadis inkarcisi,fiten hadisleri sorunludur diyor. kutubu sittedeki hadisleri bile inkar ediyor,sorsan hadis profosoru. Allah sonumuzu hayr etsin....

   Sil