.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

2 Kasım 2016 Çarşamba

IBRAHIM KARAGUL

Yeni Şafak yazarı Ibrahim Karagül'ün 2 Kasım 2016 tarihli yazısını okumanızı tavsiye ediyorum.
Çok önemli bir zaman dilimi içine girdik. Birlik beraberlik, vatana millete, dine devlete sahip çıkma ve bağlılık zamanıdır.
Allah vatana ve devlete zeval vermesin.

18 yorum:

 1. Neden bu kadarcık diyenlere.. Hastanedeyim. Şartlarım mobilden ibaret.. Ruhen hissettigim inkişafı hiç bir şeye değişmem.

  YanıtlaSil
 2. Geçmiş olsun. Cenab-ı Allah Şafi ismi üzerine olsun. Acizane tavsiyem Cevşen'de yer alan Tahmidiye duasının devamlı okuyabilirsin. Biliyorsun o maddi ve manevi hastalar için de.

  Ayrıca okumasını bilenler için de 15 dakika sürecek o duayı okuyup Mustafa Kardeşimize hediye etmeleri. Bilmeyenler ise Fatiha (Şifa için de okunur) veya Ayet-ül Kürsü'yü okuyup Mustafa kardeşimize hediye etmeleri.

  YanıtlaSil
 3. Amin.. geçmiş olsun Allah (cc) Acil sifa versin

  YanıtlaSil
 4. Gecmis olsun Allah acil sifalar versin Mustafa bey.

  YanıtlaSil
 5. 3 hafta içinde savaş çıkacak mı?

  Şimdi Nazım Kıbrisi savaştan önce 2 şey olacak demişti 5 sene önce
  1- inkılap olacak
  2-güney sınırı açılacak

  inkılap oldu (darbe).Güney sınırı da açıldı 24 ağustosta. Ayrıca suriye sınırının açılmasıyla savaş 3 ay içinde çıkacak demişti. bunun yaninda Türk ordusu iraka girdiği vakit ruslar kuzeyden gelecek demişti.

  Şimdi buna bakarak ırak sınırına sevkiyat var. Suriyeye girişimizden 70 küsur gun geçti. Yani bütün bu şeyler rastlantı değil .. bakalım 3 hafta içinde hem Iraka gireceğiz hem de Rusya aşağıya inecek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilginç bir yorum.. yabana atmamak gerek...

   Sil
  2. Aynen öyle Mustafa abi ilginç dikkate almak lazım Rabbim ümmeti Muhammed(s.a.v)'i korusun inşaAllah

   Sil
  3. Yabana değil, gülmece kutusuna atılacak bir yorum. Çünkü kavram hatası ve karıştırması var. 15 Temmuz bir “inkılap” değil bir “darbe teşebbüsü”. Darbe başka, inkılap başka, darbe teşebbüsü bambaşka. Bunların hangisi doğru. Kaldı ki 17-15 Aralık darbe teşebbüsü vardı. Hangisi doğru?
   İkincisi, Rusya niçin aşağı insin?. Adamlar zaten 1950’lerden beri aşağıdalar. Yani Suriye’deler. 2 hava bir deniz üssü var. Askeri Birliği var. İslam’ın mübarek beldelerinden biri Dımeşk’te kuklaları İsrail’in desteğiyle hüküm sürüyor. Niçin Türkiye’ye girsinler, NATO'yu başlarına bela alsınlar. Kaldı ki,Türkiye-Rusya gayri resmi ortak askeri-siyasi operasyon sürdürüyor. Bir de Suriye’nin imarı için ortaklaşa hareket edilecek.

   Esasa oyun şurada: Küresel deccal, NATO’nun neocon-neoliberal kanadı ile Rusya’yı Avrupa’da sıkıştırıp enerji havzaları yemiyle İslam topraklarına sürüp kaos planlarına alet ediyorlar. İsrail mev'uduna erince Rusya’ya suspayı verilip Büyük İsrail’i kuracaklar.

   Şu anda Suriye ve Irak’ta 68 devletin az veya çok askeri gücü var. Esas mesele nedir? Onun idrak etmek lazım. Esas mesele zekavet-i betra insanların gerçeği görememesi. Öyle ki, Bir cumhurbaşkanı bunun için zehirlenip öldürüldü. Türkiye Irak’a girmesin, İsrail’in muhtemel topraklarını almasın diye. Hem de bir Genelkurmay Başkanını istifayla harekatı sabote ettirerek. Ve tuzak: Türkiye’ye yıllarca silah ambargosu uygulayarak silah ihtiyacı için Tel-Aviv’i gösteripTürk-İsrail Stratejik Anlaşması’nı Meclis-hükümet devreden çıkarılarak dayatmayla askerlere imzalattılar. Sonra Türk hava sahası İsrail’e açıldı. Toprak sahası ise 28 Şubatçı istilasına uğradı.

   Körfez Harekatı’ndan sonra Irak operasyonu ile İsrail’e vekalet eden devletin ordusu 43 yıldır İsrail’in Kürt kartı için cirit attığı topraklara vekaleten girdi. Baktılar olmuyor bu kez Müslüman etnik unsurları kullanarak enerji kaynakları tehlikede yemiyle meydanı dünya devletlerinin istilasına açtı. Peki bu Nazım Kıbrisi ne yapıyordu? Ahir zaman programına dil uzatıp, milletin seçtiği iktidarlara fitne-fesad plan adına saldırıyordu. “Bunlarla olmaz” diyordu. Yani milletin reyi ile seçilenlere kırmızı kart gösteriyordu. Mehdi gelsin, şeriat gelsin, saltanat gelsin diye abuk sabuk laflar ediyordu. Neye rağmen Kur’an’ın şura ve meclis emrine rağmen.

   Burada 3 saçmalık var. Kur’an varsa şeriat da vardır. Onun anladığı şeriatın yüzde biri olan siyaset varsa şeriat var olmuş oylmaz.. İkincisi Mehdi’nin gelmesi onun tayin ve iznine tabi değil. Hatta ve hatta onun gibi meczup mutasavvufların gelse bile göremeyeceği ve anlayamayacağı bir Mehdi gelmez. Üçüncüsü, raşit hilafetin saltanatla değil seçimle iş başına geldiğini bilemeyecek kadar gözü siyasi meselelere, takılı kalmış. Neymiş. Şeyhmiş. Yani meczup. Bunlara tasavvuf lisanında manevi mecnun denir. Manevi sarhoşlar söylediklerinden mesul olmaz. Çünkü akılları başlarında değil. Bunların ağa babası Cibali Baba idi. Fetih ordusunun bombalarını havada tutup Halic’e atıyordu? Niçin? Gavurcuklar ölmesin diye.

   Bir asır sonra gelecek zat (ki bu ahir ihtida cereyanının siyasi kolu) ne zaman hükmedecekti? Kilit ülke kimdi? Askeriye-ekonomi güçlü olmazsa siyaset hükmedemez. Güçlü olunca da müdahale eder? İttihad-ı İslam adına? 1900-1925 arası için söylenenleri 2000-2020 arasında bekleyenler, nakilci ahir zaman rivayetçileridir. Çünkü Rusya 3 zülumatlı devreden geçecekti, geçti. Sonra ne olacaktı? "Risale-i Nur’un zamanı geçti deip" 6 yıl sonra o lafı yiyen Kıbrisi’ye rağmen orada yazılı?

   Not: Ahir zamanda gelecek Mehdi ve talebeleri, ne zamanın kutbuna, ne de Mekke’de bulunan kutba tabi olmayacaklar. Çünkü onlar Halifetullah ve de askeridir. Kıbrisi gibilerin esamisi bile okunmaz. Manevi mecnunlar başka, şehametle Kur’an’a hizmet edenler başkadır. Bu bolgda çok okuduk manevi mecnunların ninnilerini. Artık yetti.

   Sil
  4. Nazım kibrisiye göre öyle. Ayrıca 80 sancaktan kasıt 67 ülke de olabilir. Örneğin Fransız ordusunda fas,libya ve diğer ülke kökenli askerler de var böylece 80 yapıyor da olabailir. Yani Turkiyeye saldıracak olan koalisyon ülkeleri de olabilir. Ama hadiste rumlarla emin bir sulh yapacaksınız sonra siz gaza edeceksiniz onlar da gerinizde size destek olackalr diyor. Şu an kimle dostuz ? Rusyayla.Sen ise Rusyayla aramız iyi niye savaşalım diyorsun. E hadis söylüyor. Savaş niye çıkıyor? Küçük bir sebepten dolayı. Bizimle bizden esir alınanların ardından çekilin diyor ki bu bana göre Rus pilotları esir alan Türkmenler.Ve haç galip geldi diyerek galibiyeti sahiplenmeleri. Bazıları bu 2 hadisi 2 farklı düşman olarak yorumluyor ama 2 hadiste de 80 sancak diyerek ayni devlete işaret var. Hadisleri şu an tam olarak anlayamıyoruz gerçekleştiğinde anlarız .. Nazım Kıbrisi Dagistaninin sözlerini söylüyor sadece, fazla da ekleme yapmamış. Dagistaninin söyledikleri düzgün bir şekilde çıkmaya devam ediyor ama direk atış yapmamis. İsrail suriyeye vurur suriyeliler turkiyeye kaçar sözü şu anki olayları gösteriyor.Sonra İsrail Hataydan vurur ifadesi de İsraili değil başka devlet ama kim olduğu belli değil. Yani hepsi karışık gerçekleştiğinde anlarız İnşaAllah

   Sil
  5. 15 temmuz evet inkilap degil darbe tesebbusu, ama baskanlik sistemine gecis bir ihtilal...

   Sil
 6. (20 yıl önce) TGRT'de camianın hocalarından biri “‘Âşûrâ´ gecesi ve Kurban bayramı gecesi, istisna olarak gününden sonra gelir” demişti. Böyle bir istisnayı neden başka kimse bilmiyor o zaman? Eğer bu doğru ise

  10 muharrem 1440 pş, ‘Âşûrâ´ gecesi Cuma gecesine denk gelir. Ayrıca 10 muharrem 61 cuma günü Kerbela tarihine de denk gelmiş olur. (Süyûtî hadîste ct dese de tarih bilgisi cuma günü diyor Kerbela için)

  Benzer şekilde 23 ramazan 1439 pş de (aynı zamanda Caferîlerin kadr gecesi olması hasebiyle) Cuma gecesine denk gelmiş olur. (Neden sadece ‘Âşûrâ´ ve Kurban geceleri istisna olsun kiden hareketle söyleyebiliriz eğer o 2 istisna doğru ise)

  Benzer şekilde 20 nisan 1920 Cumaya denk getirildiği halde (23 ramazan ve 10 muharrem gibi hep böyle mübarektir diye Cumaya bilinçli denk getirildiği halde) neden Nostra'da perşembe diye geçiyor (20 aralık 2018 pş). Demek ki pş gününün akşamı olan cuma akşamı ve cuma gecesi kasdedilmiştir artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. https://www.izlesene.com/video/asure-gunu-ve-gecesinin-fazileti/5194165

   Sanırım anlaşılan bu hoca idi (Osman Ünlü). Demek ki yanlış anlamışım. Araplarda gecenin önceki günden başlaması genel kuralında bir istisna yokmuş. (Hala öyle anlatıyor ki istisna imiş gibi. Genel kural olarak söylesene)

   Sil
  2. Sonuçta ilgili günler pş’ye denk gelse de günün devamında Cuma akşamı ve gecesi başlar:

   23 ramazan 1439 pş

   10 muharrem 1440 pş

   20 aralık 2018 pş

   Sil
 7. Sadece seyh nazim kibrisinin degil bir cok alim gorusleri birebir olmasa da bu dogrultuda gun veya tarih vermek haddim degil fakat teker teker yasaniyor once ruslarla aramiz bozulacak sonra tekrar duzelecek artik ruslarla aramizda hic bir sey olmaz dendigi esnada rusya saldiracak guneyimiz saten acik istanbul un ise silahlarla 6 aylik sureyle hac dikilecegi ve egenin ise hem depremle hem yunan saldirisina ugrayagi bir nevi uce boluncegi sonrasinda ise yunanlarin agir yenilgiye ugrayacagi hakeza ruslarin avrupayada saldirmasi ve basta ruslara karsi agir kayiplar verecek olmamiz sonrasinda ise ruslarin darmadagin olusu bu esnada amik ovasinda bulunacak olan kefere komutanin hac kazandi demesi ve musluman askerin onu oldurmesi ve amerika ile olan savas yada buna hilal ve komple hacin savasi da diyebiliriz akabinde amerikanin toros daglarinda bir milyon askerini kaybetmesi bu savasin cok buyuk savas olacaginiz efendimiz iki cihan serverimiz diyorki etler icice girecek mermiler degil etler yani insanin hafzalasi almiyor fakat iste yasanacaklar asagi yukari buyuk alimlerin gorusleri bu yonde Allah ( c.c.) o zor zamanda o zor gunde hakki tutanlardan hakkin yaninda olanlardan eylesin.Ve Allah (c.c.) o zor gunde kalbimizdeki korkuyu gidersin maide suresinde oldugu gibi zalime ve kafire karsi siddetli olmayi ve mazluma karsi merhametli olmayi nasip etsin.Bu arada Beni Israil de bizden nasibini alacak Allah (c.c.) onlara yukaridan (harita olarak) kavim kiran bir kavim yollayacak yani Allahin izniyle sonu bizim elimizden olacak..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstanbula hac dikilmesi ve işgali imkansız dostum.Turkiye kısmi geçici savaş meydani olabilir ama işgal edilmez.Zaten hadislerde İstanbulun manevi fethinden bahsediyor.

   Ayrıca çoğu yorumcu yanılıyor. Bir hadisteki rumların gadri ve 80 sancakla üstümüze gelmesi hadisiyle ,Amik ovasında haçı kaldırıp haç galip geldi diyen devlet aynı devlettir farklı 2 devlet değil. Çünkü 2 hadiste de 12 bin kişilik 80 sancak diyor yani bahsedilen aynı devlet fakat farklı yorumlanmış ve çelişkili değil...amik ovasında veya güney sınırımızda tek bir savaş var.2 farklı ardı ardına 2 savaş değil. Yani Ruslarla bir düşmana karşı savaşıyoruz Ruslar bizi destekliyor. Bu benim tahminimce Pyd(afrin bölgesinde). Sonra Ruslar pilotlarımızı zamanında esir alan Türkmenlerle aramızdan çekilin diyor . Biz de hayır diyoruz ondan dolayı savaş çıkıyor. Bu hikaye farklı olabilir ama diğer dediklerim kesinlikle doğru. Tek bir savaş var ve Rusyayla.

   Sil
 8. Ayrica bir konuyu daha izahat etmek istiyorum ustad Bediuzzaman Said Nursi Hazretleri Allah ona merhamet etsin Allah onu kabrin nimetlrri mukafatlandirsin onun yuzu suyu hurmetine de bizlere rabbim merhamet etsin cunku o zat Allah dostudur.Demek istedigime gelince ustad zor zamanda kaya gibi saglam adamdi geri adim atmadi defalarca zehirlendi surgun edildi kendisine tekliflerde bulunuldu ama o dunya degil ahireti istiyordu. Onunda dedigi gibi Madem ölüm ölmüyor. Ve ecel gizlidir, her vakit gelebilir. Ve madem kabir kapanmıyor; kafile kafile arkasında gelenler oraya girip kayboluyorlar. Ve madem ölüm, ehl-i iman hakkında idam-ı ebedîden terhis tezkeresine çevrildiği, hakikat-i Kur’âniye ile gösterilmiş; ve ehl-i dalâlet ve sefahet hakkında, gözle göründüğü gibi, bir idam-ı ebedîdir, bütün mahbubâtından ve mevcudattan bir firâk-ı lâyezâlîdir. Elbette ve elbette, hiç şüphe kalmaz ki, en bahtiyar odur ki, sabır içinde şükretmek ve hapis müddetinden tam istifade ederek Nurların dersini alarak istikamet dairesinde imanına ve Kur’ân’a hizmete çalışmaktır.Ve ustad boyle sikinti bir hayat yasamasina ragmen hic bir zaman eserlerden kendine pay bicmemistir. Ustad biliyorki bu NECIP milletde cefakardir bu sikintilar yasanacak nasilki kendi hayatinda yasadi ve sonunda ahireti kazandi biliyorki bu milletde bu cefalari cekecek bu acilar yasanacak sonunda ise o kabrinde menekselerin yeserdigini ve baharin geldigini gorecek.Bu anlattiklarim aslinda Abdurrahim abim kardesim veya arkadasima bazi seylerde dikte etmesi sadece ustadin eselerini inceleyere okuyarak anlayarak tam sonuc alinamayacagini yasantisinin da yani hayatinin da buyuk onem tasidigi bir nevi ona gelecek olan belalar gibi bu ummete gelecegini fakat kendisi icin dile getirmemis cekmis oldugu cefalari bu necip millet icinde dile getirmedigini ve sonunda ise baharin gelecegini mujdelemistir.Ama bu degil ki cefalar acilar yasanmiyacak yasanacak ama zafer inanlarin olacak..

  YanıtlaSil