.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

10 Kasım 2016 Perşembe

DÜNYA TERS KÖŞE: TRUMP ABD BAŞKANI SEÇİLDİ.


Gecenin sürprizi

Yanlı anketlerin, dev şirketlerin, medyanın ve Hollywood'un baskısına rağmen ABD seçim sandığından Donald Trump çıktı. 228'e karşı 279 delegeye ulaşan Cumhuriyetçi Trump, Demokrat rakibi Clinton'ı açık ara mağlup etti. Balkon konuşmasında Trump, "Tüm uluslarla iyi geçineceğiz" dedi.

Görsel sonucuDünyanın önde gelen medya kuruluşları, Hollywood yıldızları, anket şirketleri, Obama, FETÖ, Küba, AB ülkeleri, silikon vadisi, finans lobisi Clinton'ın başkan olması için çalışırken, Trump'ın özellikle orta ve alt sınıfın desteğiyle ABD başkanı olarak seçilmesi dünyada şok etkisi yarattı. 


ABD'de yapılan başkanlık seçimine saatler kala açıklanan anketlerin ortalaması, yarışı Hillary Clinton'ın kazanacağını gösteriyordu. Ancak anket şirketlerinin yaptığı algı operasyonları tutmadı. Amerikan seçmeni kendi isteği doğrultusunda Trump'ı ABD'nin 45. başkanı olarak Beyaz Saray'a yolladı.

45. Başkan Donald Trump kim?

Cumhuriyetçi Trump, ABD''de 60 yıl aradan sonra siyasi kariyeri olmadan koltuğa oturan ilk başkan oldu. 70 yaşında başkanlık koltuğuna oturacak Trump, ABD tarihinin en yaşlı başkanı unvanını alacak.

Trump'ın başdanışmanı: Gülen maskeli terörist

ABD Başkanı seçilen Trump'ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı emekli korgeneral Flynn, kaleme aldığı siyasi analizde Türkiye ve FETÖ lideri Gülen ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Dünyanın bir kir krizden geçtiğini ve Türkiye'nin gerçek bir dost olduğunu kaydeden Flynn, Washington yönetiminin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e sığınak olmaması gerektiğini vurguladı.

Trump karşıtları sokağa döküldü

ABD'nin bazı kentlerinde yürüyüş yapan gruplar, devlet başkanlığına seçilen Donald Trump'ı protesto etti. Başta New York ve California olmak üzere birçok eyalette, ABD başkanlığına seçilen Trump aleyhine gösteriler yapıldı.

Yeni bir dönem başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimleri Donald Trump’ın kazanmasıyla ABD’de yeni bir dönem başladığını söyledi. Erdoğan, “Temenni ederim ki, Amerika halkının tercihi dünyaya hak ve özgürlükler ile bölgemizdeki gelişmeler noktasında hayırlı adımların atılmasına vesile olur” dedi.
Gülen’i iade edin

Başbakan Binali Yıldırım’ın, ABD başkanlığına seçilen Donald Trump’a ilk mesajı FETÖ ile ilgili oldu. Trump’a “açıkça çağrı yaptığını” belirten Yıldırım, “İlişkilerimizi bozan bu terör örgütü elebaşını, kısa sürede iade ederseniz, eminim ki Türkiye-ABD dostluğu için yeni bir başlangıç, yeni bir sayfa açmış olursunuz” dedi.

ABD'li Müslümanlardan Trump açıklaması: Hiçbir yere gitmiyoruz

Amerika'nın en büyük Müslüman kuruluşu Amerikan-İslam Konseyi Direktörü Awad, Müslüman karşıtı açıklamalarıyla bilinen Trump'ın başkan seçilmesinden sonra yaptığı açıklamada, "Amerikalı Müslümanlar burada olmaya devam edecek. Hiçbir yere gitmiyoruz, susturulup dışlanmayacağız" dedi.

Not: Haber başlıkları Yeni Şafak Gazetesinden derlenmiştir.


36 yorum:

 1. biri sinsi gavur biri harbi gavur farkları bu
  ikiside ypg ye dost
  ikiside israil e dost
  trump irana biraz mesafeli
  kainat imamı???? nın clinton a kaptırdığı dolarlar gitti
  ufak ufak kanadaya valiz toplamaya başlamıştır
  demokratlar niye clintonu aday gösterdiler....kaybetmek içinmi
  çok sevinilecek bir şey yok ..rusun israilin iran ınsopası hala ellerinde sünni katlediyorlar

  YanıtlaSil
 2. Türkiye için ne ifade ediyor?
  10 Kasım 2016 Perşembe
  Serdar Turgut

  http://www.haberturk.com/yazarlar/serdar-turgut-2025/1321815-turkiye-icin-ne-ifade-ediyor

  Konuştuğum herkes, yeni ABD Başkanı’nın Türkiye açısından ne anlam ifade edeceğini soruyor. Baştan şunu söyleyeyim: “Türkiye için Trump’ın başkanlığı, Hillary’nin başkanlığı kadar mümkün değil kötü olamaz.
  ....
  TRUMP, ERDOĞAN GİBİ DEVRİMCİ

  Ben bugün Trump’ta da bu devrimci tavrı görüyorum. O da sıradan insanları dışlayarak halkın üzerine çullanmış olan ağır sistemi değiştirecek ve nasıl Erdoğan yeni bir Türkiye yarattıysa o da yeni bir Amerika yaratacak.

  YanıtlaSil
 3. Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Donald Trump ABD'nin 45'inci Başkanı oldu. Sandıktan çıkan bu sonuca dünya genelinde siyasilerinden ilk tepkiler ise şöyle:
  Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen sonucu "büyük bir şok" olarak nitelendirdi.
  Merkel'in partisinden bir yetkili ülke basınına verdiği demeçte ise "ABD Başkanının ne yapacağı hakkın hiçbir fikrimiz yok"
  Trump'ın zaferinin ardından Cumhuriyetçi Parti'nin adayına bir mesaj da Putin'den geldi. Putin, Trump'a gönderdiği mesajında iki ülkenin işbirliği yapmasını umut ettiğinin altını çizdi.
  Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, ABD başkanlığına seçilen Donald Trump sonrası "belirsiz" bir döneme girileceğini söyledi.
  İran Dışişleri'nden yapılan açıklamayla ABD'yle yapılan nükleer anlaşmanın önemine atıfta bulunularak, "Trump nükleer anlaşmayı uluslarası bir sözleşme olarak görüp ona sadık kalmalıdır" denildi.
  ABD'de Donald Trump'ın 45. Başkan seçilmesinin ardından Küba'da düşman hareketlerinin engellenmesi için askeri tatbikat yapma emri verildi.
  İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon Trump'ın seçimden zaferle çıkmasının ardından yaptığı açıklamasında, "Trump'ın zaferinden sonra Amerika'da ve dünyada birçok insan gerçek kaygının ne olduğunu daha iyi anlayacak" dedi.
  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'deki başkanlık seçimini kazanan Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ı "İsrail'in gerçek dostu" olarak nitelendirerek tebrik etti.

  YanıtlaSil
 4. Himmetler boşa gitti
  Türkiye’de topladığı himmet paralarını Clinton’ın seçim kampanyasına bağışlayan terör örgütü FETÖ elebaşı Gülen, Trump’ın zaferiyle hayal kırıklığı yaşadı.

  http://www.star.com.tr/politika/himmetler-bosa-gitti-haber-1157122/

  YanıtlaSil
 5. ABD'nin Kaliforniya eyaletinde Trump'ın seçilmesine tepki olarak sosyal medya üzerinden "ABD'den ayrılma" kampanyası başlatıldı.

  http://www.turkiyegazetesi.com.tr/dunya/417856.aspx

  YanıtlaSil
 6. trump 4 kişiden biri savaşı temsil ediyor.clinton "zaniye" hastalıkların yoğun olduğu dönemde gelecek.Zaman kısa.
  Halife vefat ettiğinde kargaşa kaçınılmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok az kaldı değil mi ?Allahım ümmeti korusun

   Sil
  2. clinton dönemi bitti artık bir daha gelmesi çook zor
   abd den zaniye diye söz edilmesi abd temsil eden hürriyet heykeinin bayan olmasındandır sanırım
   halifeye ALLAH(C.C)uzun ömür versin
   kaçış imkanımız olmayacak şekilde ırak ve suriyede savaşa sürüklünüyoruz inşallah kaybettiğimiz musul ve halep geri gelecek

   Sil
  3. Trump 4 kişiden biri bunun manasını açabilir misiniz diğer 3 kişi kim
   Yoksa 7 yazacaktınız da yanlişlıkla mı yazdınız malum süfyaniyi natodaki 7ler koruyor

   Sil
 7. 1* ABD’deki seçim akşamı saat 21.00 sıralarında ilk neticeler açıklanmazken seçime bakan bir işareti bu Bloga yazayım dedim. Ancak Mustafa Kardeşimiz hastanede olduğu ve sesi soluğu çıkmadığı için sonra yazarım diye vazgeçtim. Zira eldeki gaybi işaret 13 tevafukunun işaretiyle seçimi Trump’un kazanacağını gösteriyordu. Diğer bir husus ise ABD tarihinde hiçbir parti 3 kez üst üstü başkanlık seçimini kazanamadığı için Clinton’ın çabası boşuna idi.
  Peki seçim öncesi koparılan Clinton yaygarasının sebebi ne idi? Trump’a karşı, küresel gücün güdümündeki (medya-Hollywood-anket şirketleri) müthiş bir algı kampanyası açmıştı. Bir ara Trump-Clinton arasındaki fark yüzde 8’e kadar çıktığı pompalanıyordu. Kitleleri yönlendirecek yazılı ve görsel ne varsa kullanıldı. Ama sandıklar açılır açılmaz Trump öne çıktı ve baştan sona önde götürüp başkanlık ipini göğüsledi. ABD’nin geleneksel beyaz seçmenin oyunu onların söylemleriyle alan Trump, Başkan seçildi. Ve 2002’de Türk seçmenin duruma el koyması gibi Amerikalı beyaz halk yani çevre, merkezi darmadağın ederek ele geçirdi.
  Seçimi değerlendiren en doğru gazete manşeti “Ehven-i şer kazandı” oldu. Ehven-i şer, ilk olarak H1417-H1996’da Türkiye’de başlayan mutlak şer Tağuti hareket, 20 yıl sonra doğduğu ABD’de ağır darbe yedi. Yılın 313’üncü gününde, küresel üst akıl, 3 sac ayağı ile 13 tevafukuyla tuş oldu. (Neocon –neoliberal – küresel sermaye). Ve maşaları (Hollywood-medyla-anket şirketleri). Veya (FETÖ-Sisi-İran). Yani hem H1417 (28 Şubat) hem de Rumi1417 (11 Eylül) fitnesinin baş aktörü ana-küresel deccalin emrindeki tağutlar ağır darbe yedi.

  1417’deki tağuti harekete ilk olarak, 50 yıl önce Bediüzzaman 11. Şua’nın 11. Meselesinin Lahikası’nda dikkat çekmişti. Hem küçük hem büyük coğrafya için. Yani ana deccal ile İslam deccalinin şahs-ı manevilerinin 1417’deki ittifakına dikkat çekerek. Ebcedi işareti ise “İnkar edenlerin dostu ise tağutlardır” (2/257) ayetinin gösterdiği 1417- 28 Şubat . Hem Yahudi hem de neocon Alan Makovski’nin yönettiği operasyon hedefine ulaşmıştı. Üstüne üstlük Refahyol hükümetine “Beceremedinz, çekilin” diyen ise yalakaları yalancı Mehdi veya yalancı Mesih ya da yalancı Kainat İmamı fetoş idi. Merkez medyanın-Selanik hanedanının-cuntacı bozuntularının-bürokrasinin yürüttüğü operasyon başımıza patlamıştı. Derken Rumi1417-2001’de ikiz kuleleri necon-siyonist komployla vuruluyordu. “İnkar edenlerin dostu ise tağutlardır” (2/257) ayeti bu kez Rumi takvimle işaret ettiği küresel fitne hedefine ulaşmıştı.

  11 Eylül’den 4 gün sonra resmi en iyi okuyan Ruşen Çakır, “Global 28 Şubat başladı” değerlendirmesini yaparak şunları yazdı: “Korkunç terör, ABD'de 28 Şubat benzeri sonuçlar ortaya koyacak. İslami kuruluşlar sıkı denetime alınacak. Başörtüsü ve uzun sakal tartışılmaya başlanacak. Şüpheli görülenler sınırdışı edilecek. Bizdeki 28 Şubat'ın akıl hocası sayılan Daniel Pipes, Alan Makovsky gibi Şahinler öne çıkıp, İslam politikasını belirleyecek. Demokrasiye aykırı tüm uygulamalar, ‘terörle mücadele’ uğruna hoş görülecek”

  Ve ahir zamanın 3. Melhemesi’nin cephe savaşları art arda geldi. Önce 2003’te, 1991’de start alan 3. Melhemenin ikinci ayağı Irak operasyonu ile başlıyordu. Yinon Planı için vekaletle Müslümanları birbiriyle çarpıştırıp küresel sermayeye enerji rüşvetiyle, İsrail’in binlerce yıllık Büyük İsrail rüyasını gerçekleştireceklerdi. 9 Müslüman ülkesi 22 devletçiğe bölünecek ve İsrail’in emrine girecekti. Ve neocon cellatlarından ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice utanmadan arlanmadan küstahça bunun dünyaya ilan ediyordu. 7 Ağustos 2003’te Irak Operasyonundan aldığı cesaretle 22 devletin rejiminin, sınır ve haritalarının değiştirileceğini, Türkiye'nin de bunların içinde alenen yazıyordu. Yani Şualarda Bediüzzaman’ın üstü kapalı bir cümle ile belirttiği “Süfyan şahs-ı manevisinin Büyük Deccalle birleşir” ihtarının hem hicri, hem de Rumi tarihte olacağını istihraç ederek dikkat çekiyordu. O ümit kırmamak için başka bir yerde de 2002 hayırlı olayına (3 Kasım’a) işaret ediyordu. Nasıl mı?

  YanıtlaSil
 8. 2*Kader-i İlahi, kuru ve yaşın her şeyi kapsayan Kur’an’da ahir zamanın bütün halini iş’ari olarak temas ederken 1344-1444 dönemine şu ayetlerle işaret eder:

  “Dinde zorlama yoktur; artık doğru ile eğri birbirinden ayrılmıştır. Artık kim tâğutu reddedip Allah'a iman ederse, kopmaz ve kırılmaz, sapasağlam bir kulpa yapışmış olur. Allah ise herşeyi işiten,herşeyi bilendir” 2/256.

  “Allah, iman edenlerin dostu ve yardımcısıdır; onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. İnkâr edenlere gelince, onların dostu da tâğutlardır ki, onları aydınlıktan karanlıklara sürüklerler. Onlar ateş ehlidir; orada ebedî olarak kalacaklardır” 2/257.

  Bu iki ayet hem İslam deccali hem de Mehdi’nin huruç ve zuhur tarihlerine ebcedi olarak bakar."Allah iman edenlerin dostu ve yardımcısı" cümlesi mana ve cifir ile müjdeler. Ayrıca bundan mülhem 256 = 13 ve 257=14. Asra bakar. Yani Mehdiyetin doğum ve hakimiyet asırlarına. 1344 sonrası Allah’ın sapasağlam kulpuna yapışanlar manevi cihadla çalışır, 1444’te muvaffak olur, dercesine müjde veriyor.Yani başı ilk ayetin sıra numarası 13 tevafuklu, ikinci ayeti 1444=13 ile sonu da 13 tevafuku ile. Şimdi sonun eşiğine girdik.

  Toparlarsak “ateş ehli” bir asır sonra alem-i İslam’ı 1412’den başlayarak yeniden fitne ateşine atar. 1417’de İslam Alemi’nin kilit ülkesinde tağuti fitne çıkarır.Bunu diğer fitneler takip eder. 20 yıl önce, 1996’da devşirilen FETÖ’nün yalancı kainat imamı ABD’ye götürülür ve hem küresel hem de alem-i İslam’a son komplo planı için çalışmaya başlanır. Uzatmayayım fitne içre fitne (askeri personele komplo, kaset komplosu, Kürt meselesine çözüme komplo, hükümete hukuki ve askeri komplo, Sisi ile Arap Baharı’na komplo) çıkarak 1417’den 20 yıl sonra finale kalkışırlar. Önce 1417’de fitne ateşinin yakıldığı ülkede ağır bir hezimete uğrarlar. 15 Temmuz.

  Burada bir noktayı açalım. Bediüzzaman 1911’den başlayarak “Bu zamanda en büyük farz vazife itthad-ı İslam” demiştir. İttihad ile alem-i İslam’ın istiklalini kazanacağını belirtir. Önce merkez ülkede herkesin yani her cemaatin meslek ve meşrebini muhafaza ederek Kur’an esasında ittihad etmesini tavsiye eder. Bunun için silahlı mücadele değil manevi cihadı nazara verir. Buna işaret eden bir sure de Saff Suresi’dir. Onun 14. Ayeti Tağut’a karşı savaşan Mehdi-Mesih cemaatlerine bakar. Bu ayetteki “Beni İsrail’den (yani dünyevileşmiş toplumdan) bir grup inandı” cümlesi tenvin ve atıf harfi sayılmazsa 1437 eder. O tarihte bir grup “Allah’ın yardımcıları” olur. Ve 15 Temmuz gecesi necon-siyonist-FETÖ komplosuna karşı kahramanca durur.

  Ya fitnenin merkez ülkesinde? Orada 85 gün sonra seçim olur. Bu ayetin 85 ayet sonrası yani 6 surenin başındaki besmele ve 79 ayet ile birlikte Mülk suresinin 16. Ayeti vardır. O ayetteki “Bir de bakarsanız ki, yeryüzü çalkalanıp duruyor” var. Niçin çalkalanıyor? Önceki cümle “Yoksa siz gökteki meleklerin sizi yerin dibine batırmayacağından emin mi oldunuz?” Emin oldular ki şimdi dünya 85 gün sonra yapılan seçimin sonucu ile çalkalanıyor. Ağlayan, sızlayan, hayalleri yıkılan, sokağa çıkan, borsaları allak bulak olan. Ehl-i ibrete ibretlik manzaralar.

  Çünkü önce Türkiye’de, 85 gün sonra da ana kumanda ülkesinde ağır bir darbe yediler. Cumhuriyetçi neoconlar, adaylığına karşı çıktıkları ve seçilirse onunla çalışmayacaklarını mektupla deklere ettikleri adayın kazanmasının şokunu yaşarken, Fetö’nün de büyük maddi yardım destek verdikleri adayın mağlubiyeti karşısında ayetin işaretiyle 1435’te ’belaya uğrayıp dağılacakları ihbarının son noktası konur. Çünkü Tevbe Suresi’nin 90 ayetinin “İşte böyle bir toplumun başına acıklı bir azap gelecektir” cümlesinin “azabun elim” olan “acıklı bir azap” sayılmazsa 1435 eder. O tarihte Mehdiyetin dışına çıkarak cihad etmeyen (etrika çeviren) bir topluluk büyük bir belaya uğrayarak çözülmeye maruz kalır. 1435’te başlayan bela ile çözülme iki yıl sonra 1437’de tamam olacağı çifte mağlubiyetten sonra anlaşılıyor.

  YanıtlaSil
 9. 3*Bir husus var. Roland Trump seçim meydanlarında sarf ettiği ve propaganda malzemesi yaptığı bazı azınlıklara bu arada göçmen Müslümanlarla ilgili söylemini seçim meydanında bıraktığı anlaşılıyor. Ve o konuşmayı sitesinden çıkardı. Trump klasik Cumhuriyetçi seçmene yani zamanında anti komünizm ile dünyaya açılan seçmeni temsil etti. Pentagon’un büyük bir kanadını da. Şimdi mesele saraya hakim olan CIA ve neocon güdümüne giren askeri kanad ile ne yapacağına kalıyor. İlk intibalar FETÖ’ye gözdağı vermesi, “Türkiye’yi ihmal ettik” diyen bir nolu yardımcısı emekli korgeneral Michael Flynn Savunma Bakanlığı’na tayini gibi hususlar ehven-i şer vasfına uygun düşüyor. Çünkü Clinton hem hazana çevirdiği Arap Baharı’nı, hem kantonculara ümit vererek enerji naklinde Türkiye’yi devreden çıkarma planı, bu konuda İsrail ve İran’a yeşil ışık yakması kader noktasında mağlubiyetine hükmetti. Aslında yıkım domino etkisi ile İsrail’e varacak yakın bir zamanda.

  Bu arada bir not düşeyim. 28 Şubat Necon-siyonist kuşatması sırasında ABD Başkanı olan Bill Clinton’ın CIA’nın bir kanadının eğittiği cemaatin ılımlı İslam ve diyalogcu söylemine bakıp edindiği veya aldandığı İslami anlayış Hillary Clinton’da yoktu. Arada nüans var. Bill Clinton ile eşinin bakış açıları ve uygulamaları farklı. Yine de doğrusunu Allah bilir.

  Şimdi mesele şu: kilit ülke Türkiye misyonunu nasıl yerine getirecek? Hangi amiller ve şartlar altında.Bunu seneye göreceğiz. Çünkü hem Armageddoncu Hıristiyanlar hem de İsrail’e kızan Amerikalı milliyetçiler müsbet-menfi bir hususta birleşiyor. O husus Türkiye’nin önünü açacak mı? Nasıl mı? Öyle bir emare var. Zaman gösterecek.

  Hazreti Ali (ra) aslı vahiy olan Celcelutiye duasının 16. Beytinde 2016’ya işaretle Allah’tan heybet ve celal isteyerek “düşmanların ellerini ilim sayesinde benden (torunum Mehdi’den) uzaklaştır” duası yapar. Bir yıl sonra için ise “Benimle bir nevi düşman ve kıskançlık arasına perde koy, yüce olan ve barışı sağlayan Kadir ve Aziz isimlerinin hürmetine” diye dua eder.

  Celcelutiye Duasının 16. Beyti 16. Mektubun yazılım gerekçesi oldu. O Mektup şu ayetin tefsiridir:
  “Onlar öyle kimselerdir ki, halk onlara (İnsanlar size karşı toplandı; onlardan korkun) dendiği zaman, bu onların imanını arttırdı ve dediler ki: 'Bize Allah yeter; ne güzel vekildir” dediler. (3/173) Ve 15 temmuz günü bu millet ezber bozup, rüştünü ispat edercesine Mehdiyet’in 3. devresinde münafıklara ve onların işbirlikçisi necon-siyonist çeteye, yeni asrın en büyük darbelerinden birini indirdi. Yani Tağuti bir fitne olarak başlayan harekete karşı koydu.

  Şimdi ABD’de mağlup üst akıl 19 Aralık’taki ABD Başkanı’nı seçecek Seçici Kurul delegelerini ayartma çabasında. Onları etkileyerek sonucu lehlerine çevrime gayretindeler. Tabi bu imkansız gibi bir şey. Türkiye’yi senelerdir algı operasyonlarıyla karıştıran üst akıl aynı yolla netice alacağını sanıyor.

  Roland Trump 45. Başkan. Kur’an’ın 45. Suresi Casiye Suresi. İsminin 28. Ayetten alır. O ayette her ümmet kıyamet gününde diz çökmüş halde iken hükmün verilmesini bekleyecekleri bildirilmesine izafeten bu sureye Casiye adı verilmiş. Şimdi Amerikalılar oylarını verdiler. Haklarındaki hükmü Allah verecek. Nasıl mı? Biz de bekleyip göreceğiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayın Çokgüngör acaba Allah haklarında şu ayet çerçevesinde hüküm verebilir mi?Herkes biliyor ki cumhuriyetçilerin sembolü fildir.Fil suresinin 1. ayetinde Allah söyle buyuruyor.''Rabbinin fil sahiblerine ne yaptığını görmedin mi?'' Bu ayetin ebced değeri 1438 ediyor.Ayetteki rabbuke kelimesindeki şeddeli harfte sayılırsa 1440 ediyor.

   Sil
  2. Sayın Çokgüngör acaba Allah haklarında şu ayet çerçevesinde hüküm verebilir mi?Herkes biliyor ki cumhuriyetçilerin sembolü fildir.Fil suresinin 1. ayetinde Allah söyle buyuruyor.''Rabbinin fil sahiblerine ne yaptığını görmedin mi?'' Bu ayetin ebced değeri 1438 ediyor.Ayetteki rabbuke kelimesindeki şeddeli harfte sayılırsa 1440 ediyor.

   Sil
  3. أَلَمْ تَرَ كَيْفَ فَعَلَ رَبُّكَ بِأَصْحَابِ الْفِيلِ (1 şeddesiz 1438, şeddeli 1440

   Abd-nato’nun bundan sonraki asıl melanetlerini ve nihayetini akıbetini mucizane haber vermiş oluyor.

   Sil
  4. 1*ABD’deki son seçim neticelerinin analizi devam ediyor. Seçim propagandası sürerken küresel üst aklın propaganda vasıtaları Hillary Clinton için yoğun bir algı kampanyası yürüttü. O üst aklına kuyruğundaki bizdeki alt akılcıklar da Clinton’ın zaferini pompalıyordu. Ancak Clinton’ın partideki rakibi Sanders ve Cumhuriyetçi partide Trump’un geçen yılın Aralık ayından başlayarak uyandırdığı ilgi nedense hep göz ardı edildi. Ancak hem ilk kadın başkan olma şansı hem politik popülaritesi Clinton pompalanıyordu. ABD seçim tarihinde hiçbir parti 3 kez üst üste seçim kazanma şansı elde edememesine rağmen o tarihlerde Clinton’ın aday olup başkanlık seçimini kazanacağı üst akıl (Büyük Deccal) tarafından algı kampanyasıyla işleniyordu.
   Ancak ehl-i feraset için mesele başka. Clinton’ı destekleyen gruplar ve cemaatler Haziran ayında belli olup o tarihlerde Trump anketlerde ilk kez Clinton’ı yakalayınca, Kasım seçimin galibinin beklendiği gibi olamayacağı kanaati bende de uyandı. Hele FETÖ’nün Clinton’la 2008’den bu yana sıkı işbirliği yaptığı, ayrıca koca Clinton’ı 1992 ve özellikle 1996’da seçiminde aleyhte çalışan Siyonist-neocon grupların desteklediğini anlayınca Clinton’ın kaybetmesini diledim. Trump’un eksantrik şahsiyeti ve abuk sabuk beyanatlarına rağmen. Hele 15 Temmuz darbe teşebbüsünün Clinton’ın başkanlığına hazırlık mahiyetinde üst aklın düzenlediğini anlayınca o kadının büyük bir felaket tezgahının maşası olduğunu kanaati bende uyandı. Sebebini izah edeceğim, meşhur Yahudilerin cihan hakimiyeti rivayeti ile.

   İşin en sıkıntılı tarafı ABD’den her zaman olduğu gibi yeterli haberler gelmiyordu. Ancak Cumhuriyetçi neocon grupların bile Clinton’a destek verdiğini Ağustos'ta anlayınca manevi bir işaret aradım. 313’ü buldum. Ve ABD’de tıpkı bizdeki 28 Şubat sonrası keşmekeşinin ertesi 2002 seçim döneminin yaşandığı intibaı azıcık uyandı. Meseleyi bir seçime indirgeyip büyük siyonist üst aklına hedefini göz ardı etmemek lazım. Bu uzun bir hikaye.

   Yahudiler, son peygamberin Medine’den çıkacağını Kohenlerin istihraçları ile öğrenince, nübüvvetin kendilerinde kalması için Mekke’ye önemli bir nüfusla göç edip yerleştiler. Öyle ki, Hz. Peygamber doğduğunda Mekke’nin nüfusunun yüzde 60 Yahudi idi. Hz. Peygamber vazife alıp nübüvvetini ilan edince ilk ziyaretine gelen Yahudi cemaati oldu. Ona bazı sorular sordular. Delilleri görünce Nübüvvetin onlardan gittiğini anlayarak kızgınlık ve teselli havasında şunu söylemişlerdi: “Deccal çıkınca biz dünyaya hakim olacağız” Nitekim yüzlerce sene zillet ve meskenette yaşamanın sıkıntısında bu rivayetin gerçekleşmesi hülyası nesilden nesile geçti. Beklemekten sıkılmış olacaklar ki nihayet deccalin zuhuruna zemin hazırlamak için1770’lerde Rothschild Ailesi, Avrupa’daki Yahudi cemaatlerin ileri gelenlerini toplayıp “Dünya hakimiyeti için Deccal’in hurucuna yardım” kararı aldılar. Çünkü Haçlı savaşları sebebiyle Avrupa ticaretini ele geçirip zenginleşen Yahudiler bir çok imkana sahiptiler. Ve ilk başarıları olarak Fransız İhtilali ve Osmanlı Sarayı’na sızarak işe koyuldular. 1917 ve 1924’te her iki deccalin hurucunda çevirdikleri dolap hileleri ve entrikalar 3 büyük imparatorluğun çökmesine ve Beni Asfar’ın Alem-i İslam’a saldırmasına zemin hazırladılar. 1. Cihan Harbi sonrası Filistin’e akın eden Yahudiler, Beni Asfar’ın Avrupalı kanadı beklentilerini geciktirince 1929 krizi ile ABD’ye yerleşip fitneledikleri 2. Cihan Harbi ile ABD’yi sahneyle sürüp devletlerine kondular. Ancak ABD Büyük İsrail için bütün çabalarına rağmen vekalet savaşlarıyla arz-ı mev’udu koparamayınca 1970’lerde Çin’i dünya sahnesine sürüp son darbe için büyük koz elde ettiler.

   ABD'nin 2000’lerin başından bu yana Ortadoğu’dan gözlerini Pasifik’e çevirtip meşgul ederken,Baba Bush-oğul Bush-Obama ile hazırladıkları son öldürücü darbeyi Clinton vurmaya planladılar. Yani 13 yıl önce Condoleezza Rice'ın açıkladığı 22 devletin sınırlarının değişeceği planı. Bunun da savaşlarla olacağı muhakkaktı.

   Sil
  5. 2*Günümüze gelirsek. Nasıl ki 2002’de bizde ehl-i imanın ve milliyetperverlerin ittihad edip 3 kasım inkılabiyle iktidara el koydu, ABD’de de bunun böyle olacağını 8 Kasım seçiminde yaşanacağı ihtimali kuvvet buldu, ama manevi delil yoktu. Delil dindar Hıristiyanlardan çıktı. ABD’nin orta gelir sınıfı sürünmenin intikamını derin devletin bazı yerlici odaklarının teşvikiyle Trump’u başa getirerek gerçekleştirdiler. Bu kavgayı biz enformasyon fakirliğimiz sebebiyle göremedik, takip edemedik. Bilgi de yoktu. Büyük gazetelerimizin ya FETÖ ya da neoconlara endeksli muhabirleri bunu göremediler. Sadece bir iki İstanbul’dan giden gazeteci Trump’a şans tanıdı. Clinton’ı favori göstermelerine rağmen Trump sürprizini dolaylı haber verdiler.

   Üst akıl Avrupa’da 500 yıldır bütün Hıristiyan ve dini cemaatlere sızdığı gibi Pakistan, Irak, ve Türkiye’de de görülen emsali gibi ABD’deki dini cemaatlerin bazılarını iğfal ile kullandığı anlaşıldı. Bunu Hıristiyan dindarlardan öğreniyoruz. Şimdi bir haberi vereyim de meseleyi anlayın. Türkiye’de bunu sadece bir gazete nasıl oldu ise ama okkalı ihtiyari olarak 6 kasım günkü haberiyle duyurdu:

   (KATOLİK KİLİSESİ: CLİNTON’A OY VEREN KÂFİRDİR
   Cizvit olan Clinton’lara, Katolik kilisesinden şok. Yahudi Hıristiyan olarak da tanınan Cizvitlere karşı, Katolikler harekete geçti. Cizvit örgütü mensubu Clinton’ın seçilmemesi için Katolikler, “Şeytanın işçisi olan Clinton’a oy verenlerin kâfir olduğunu ve cehenneme gidecekleri”ne dair broşür dağıttı. ABD tarihinin en kaotik ve kritik seçimiyle karşı karşıya. Çarşamba sabahı Amerika kanlı bir güne uyanabilir.
   ‘CLİNTON ŞEYTANLA İŞBİRLİĞİ YAPIYOR'
   San Diego Katolik Kilisesi tarafından ABD'de “Demokratlara oy vermek ölümcül bir günah” başlığıyla İngilizce ve İspanyolca dağıtılan “Voters Guide for Serious Catholics”te (Samimi Katolikler için oy kullanma rehberinde) Hillary Clinton için, “Şeytanın işçisi. Şeytanın tesiri altında ve onunla birlikte çalışıyor” ifadeleri kullanıldı. ABD'nin seçim bölgesi olarak hizmet verdiği için önemli olan San Diego'daki kilisenin papazı Richard Perozich, ilanı doğrulamakla birlikte, “İlanı tam olarak incelemedim. Mesaj onayladığım noktanın biraz ötesinde. Ben kimseye şuna oy verin veya vermeyin diyemem” dedi.
   ‘SÖYLEYEMEM AMA SİZ ANLAYIN, DEMOKRATLARA OY VERMEYİN'
   ABD yasalarına göre papazların bir adayı açıktan desteklemesi veya eleştirmesi durumunda kilisenin vergi muafiyetini kaybetmesinden dolayı ilana örtülü destek veren Papaz, kilisenin websitesinde yayınlanan bir vaazında ise, Demokratların kilise öğretisine karşı görüşlerinin gözardı edilemez sorunlar olduğunun altını çizerek, “Bir adaya oy verdiğinizde ya da vermediğinizde bu onun görüşlerini onayladığınız veya onaylamadığınız anlamına da geliyor. Gerçekten hoşunuza giden politikaları olsa bile; kürtaj, ötenazi, eşcinsel evlilik ve kök hücre araştırmaları gibi konuları da kabul etmiş olursunuz” diyor.)

   Bu Kur’an’ın “İman edenlere düşmanlıkta insanların en şiddetlisi olarak Yahudileri ve Allah'a ortak koşanları bulacaksın. İman edenlere sevgide insanların en yakını olarak da 'Biz Hıristiyanız' diyenleri bulacaksın. Çünkü onların içinde keşişler ve rahipler vardır ki, bunlar büyüklük taslamazlar” (Maide/82) hükmü gereğince sizin Fil Suresi’ne atfen yaptığınız değerlendirmeyi geçersiz kılar. İkincisi Fil Partisi’nden Eisenhower 1952-1960 arasında iki kez seçilerek komünizme karşı siyasi-askeri mücadeleyi başlatırken Dışişleri Bakanı bu hareketlerini “Bizim hareket noktamız dindir” sözleri bu telid eder. Ayrıca Eisenhower’in komünizme karşı İslam Hilali’ni kurduran adamdır. Ayrıca Menderes’e (İsterseniz…..getirebilirsiniz” de demiştir. Yani Fil partisinin böyle bir hizmeti varken ve onlar ehl-i kitap olurken, müşriklere karşı olan Fil Suresi’nin hükümleri burada cari değildir.

   Sil
  6. 3*Yahudiler şu anda küresel enstrümanlarla hükmediyor. Hem askeri-hem finans-hem tarım-hem istihbaratta büyük üstünlükleri var. Dünyanın en stratejik 5 ülkesinde yakın zamana kadar mutlaka yakın hakimiyetleri vardı. ABD-İngiltere-Almanya-Rusya-Türkiye. Bunlardan son ikisinde güçlerini kaybettiler. Ama Avrupa ve ABD’yi kullanarak vekalet savaşları ile Kapadokya’dan Nil’e kadar olan toprakları alma pususuna yattılar. Hillary Clinton malum planı gerçekleştirecekti.Neye hizmet edecekti? Bush’un önce güvenlik danışmanı sonra Dışişleri Bakanı Condoleezza Rica Irak operasyonundan sonra 7 Ağustos 2003 tarihinde Washington Post gazetesine yazdığı yazıda açıkladığı planı. Bu plan 1984 tarihli siyonizmin Büyük İsrail Planı olan Yinon Planı'nın paralelinde idi. Bu plana göre Türkiye dahile 22 Ortadoğu ülkesinin sınırları değişecek. Yani nüfusu bir kaç milyon olan ülkeler (eyalet tipi devletçikler) kurulacak ve İsrail’e bağlanacak. O sırada biz uyuyorduk değil mi? Ak Parti iktidarına kadar hatta onun birkaç yılında da ülkemizde mutlak hakimiyet kime aitti? İddia sahibi Prof. Yalçın Küçük, 5-6 sene önce ta 1960’tan başlayarak şöyle diyordu: ”İsrail Türkiye’de İsrail’den olduğundan daha güçlüdür. Her sabah kahvaltıdan önce bunu10 defa tekrarlayın, yatmadan önce 20 defa söyleyin. Ezberleyin bunları……”

   Bediüzzaman Büyük-küçük deccal ayırımı yapar. Büyük Deccal için geniş bir coğrafyada hakimiyeti tesis eden komünizm ve sonrası (1986'dan sonrası) siyonizmi kast eder, Şualar adlı eserinde. Küçük deccal olan süfyan ise bizimki. Bu Süfyan taifesinin ilerde Büyük Deccal ile birleşeceğini, ittifak edeceğini 50 yıl veya 20 yıl önceden haber verir. 28 Şubat tuğyani hareketi bu ihbarı doğrulamıştır. Peki bu tehlikeye üst düzeyde karşı çıkmaya ne zaman başladık? Bütün dünyanın gözü önünde aleni siyonist yüzüne tükürürcesine kim haykırdı. Rum Suresi’nin 2. Ayetinin ilk cümlesinin ebced hesabı olan 1909 (Rum yani Türk mağlup oldu) tarihinden bir asır sonra. Türk’ün izmihlali kaç sene sürecekti. Bir asır. Bir asır sonra ne olacaktı. Bahar gelecekti. O baharda ne olacaktı. İttihad-ı İslam. Hali hazırda yaşanan bütün bu kaosun ortaya çıkardığı gerçek şu: Elinde rivayet tüfeği veya doldur-boşaltı ile, Mehdi avına çıkanların göremediği gerçek şu: Mehdiyet’in hakimiyetinin parıltılarının göründüğü. Bunun Mekke’ye vasıl olabilmesi için yarı yoldaki bilad-ı Şam’daki deccal mayının kaldırılması lazım geldiği. Ayasofya ile Kabe arasında tam yol ortasındaki bu mayınlı arazi kimin elinde? O nasıl alınacak. Maide Suresi’nin 82 ayeti bunun işari olarak değinir. Ne zaman mı? O kadar da gizli kalsın. Biraz heyecan yapalım. Ama bunun Fatihası Ayasofya. Oradan yola çıkılacak.

   Yakînim var ki, istikbal semâvâtı, zemin-i Asya (Yakın gelecekte Asya’nın gökleri ve yeri)
   Bâhem olur teslim yed-i beyzâ-yı İslâma. (birlikte İslamın beyaz eline teslim edilir)

   Zira yemin-i yümn-ü imandır, (Çünkü imanın bereketli sağ eli)
   Verir emn ü eman ile enâma. (İnsanlara güven ve korkusuzluk veriyor)

   Gene uzun oldu. Çünkü anlatmak lazım ki Fil Suresi müşrikleri kast eder. Ehl-i kitabı değil. Biz yeni yeni uyanıyoruz. Millet olarak rüştümüzü ancak ve ancak 15 Temmuz günü ispatlayabildik. Özellikle 2009 one minute olayından sonra. 2012 tarihinde Haber Türk Gazetesi bir araştırma yaptırmıştı. “Darbe olursa direnir misiniz” sorusuna verilen cevapta halkın yüzde 71.6’sı “Darbe olursa direniriz” olmuştu.

   NOT: 25 Şubat 2016 günü TV’de düzenlenen “Kelebek Etkisi" programında Roland Trump’un seçimi kazanarak ABD’nin 45. Başkanı olacağı tahmininde bulunan Alev Alatlı Hanımefendi’yi öngörüsü sebebiyle candan tebrik eder, 45 defa alkışlarım. Alatlı o programda Trump’un neocon olmadığını (yerlici) olduğunu vurgulamıştı. Alatlı son açıklamasında “Hillary olmadı bunda bir hayır var” dedi.

   Sil
  7. Dünyayı yöneten üst akıl İngiliz derin devletinin sembolü fildir.Trump Chatham house ,cfr gibi İngiliz derin devletinin fikir okullarina itibar etmediğinden Soros gibi güçlü kişiler tarafından ezilmeye çalışılıyor. Soros dünyadaki çoğu sivil toplum kuruluşlarına para yardımı eden biri. Abd'deki ayaklanmayı da bu örgütler yoluyla çıkarılıyor. Obama,Clinton gibiler İngiliz derin devletinin sözünü dinleyen uslu kedi gibi yandaş insanlar.

   Trump'a dikkat ederseniz dindar , sağcı insanları göreve getiriyor. Başkan yardımcısı bile hz.İsanin tekrardan geleceğine inananan koyu bir dindar. Obama sosyalist olduğundan Abd'de kilise sinagoglar kapandı bomboş kaldı. Trump bi nevi Allahın herşeyi bir anda nasıl da tersine çevirir olduğunun bir göstergesi. Yani Trump Mehdiyete hizmet edecek İnşaAllah.Bugün tüm Avrupa,İngiliz,Abd medyasının Trump aleyhtarı yayın yapmalarının sebebi de bu!

   Sil
  8. Allah aşkına kafirden medet ummayı bırakın. Zehirliyorsunuz idrakimizi.

   Sil
  9. danışmanlarının sözleri de var
   Trupm'ın güvenlik danışmanı Michael Flynn:
   "İslam kanser gibidir" !
   trump un kendisinin de israil yanlısı ifadeleri var
   umudum dolar ın rezerv para olarak çıkması
   yoksa bu kötü bu ondan az daha kötü tartışması bitmez
   abd nin zulmü doların rezerv para olmasından çıkmasıyla biter
   adam bir kamyon kağıdı boyayıp boyayıp dünyayı soyuyor
   300 kusur milyon vatandaşını bir iki kamyon dolusu kağıtla besliyor giydiriyor donatıyor...

   Sil
  10. kafirden medet ummuyoruz. Ama ruhani isevilerin ahirzamanda müslümalara destek vereceği rivayetleri var

   Sil
  11. Kendi adınıza konuşmakta serbestsiniz. Ama ümmet ve millet adına konuşabilmek için şeriat hükümlerine riayet mecburiyeti vardır. Nasıl ki Müslüman çeşit çeşit ise, kafirde öyledir. Kaldı ki ehl-i kitap itikatta kafir olsa da muamelatta ruhsatlı dost olabilir ve de hukukta bizimle eşittir. Buna hem kitap hem de sünnet delildir. Kur’an “İman edenlere sevgide insanların en yakını olarak da 'Biz Hıristiyanız' diyenleri bulacaksın” buyururken, Hz. Peygamber “Kim bir zimmiye eziyet ederse, ben onun hasmıyım. Ve kimin hasmı ben olursam, kıyamette onunla hesaplaşırım” demiştir.

   Ayrıca Mekke’nin fethinden sonra Kabe’nin bakımı üstlenen müşrik aileden alınan anahtarı yine o müşrik aileye iade ederek salahata (dindarlığa) değil (maharete) beceriye taraf olmuştur. Bir başka husus şeriat bir fasıkı hain bilip şehadetini red ederken, ahid sahibi kafirin şehadetini kabul eder. İçimizdeki bir yığın fasık ve münafık dururken hakiki dindar Hıristiylanla bir olup onlarla mücadele etmek ahir zamanın gereklerindendir.

   Ahir zamanda Mehdi’ye tabi olarak Hırıstiyanlar arasında tevhidi yayacak olan biz Müslümanlar değil Mesih’in taraftarları olacaktır.

   Böyle olunca Hıristiyan bir ülkede meydana gelen bizi ve alem-i İslam’a hatta bütün dünyayı ilgilendiren bir seçime alakadar olmak ahir zaman mücahede gereklerinden biridir. Çünkü ehven-i şer de olsa müttefiklere taraf olmak mecburiyeti vardır. Gezide sokağa çıkan ve fetö’nün mollası hoca müsveddesi tarafından kahraman ilan edilen Ye’cüc ve Me’cüc taifesi seçim ertesi ABD sokaklarında yürümesi ehven-i şerre taraftar olmanın doğruluğunu gösterir.

   Dünya bugün bir şehre ingirdenmiştir. Mesafeler, uzaklıklar yok olmuştur. Bir mahalleyi rahatsız eden bir husus bütün şehri rahatsız ediyor. Bu da sorumluluğu getiriyor. ABD’nin şu önemi var. Ahir zamanda nüzulü haber veren zatın en çok etkileyeceği ülke ABD’dir. Ayrıca yeni yüz yılımızda oluşan güç dengelerinin çokluğu bu ülkenin geç de olsa anlayıp alem-i İslam’ın ittihadı için destek veya vesile olacağı, hepsinden önemlisi dinde olması beklenen tashihin oradan destek alacağı anlaşılıyor.

   Unutmayın bütün ilaçlar zehirdir. Zehir var, mikrop-bakteri öldürür, zehir var insan öldürür. Bazı zehirler ilaç gibidir. Bugün ilacın en iyisini sizin kafir dediğiniz zümre yapmaktadır. Ondan zehir almak ve içimizdeki fasıkları uygulamada bir beis yoktur.

   Onun için itikad ile muamelat hükümlerinin farklı ruhsatları olduğunu unutmamak lazım. Bediüzzaman şöyle açıklıyor: “Kâfirin iki mânâsı vardır: Birisi ve en mütebadiri dinsiz ve münkir-i Sâni demektir. Bu mânâ ile ehl-i kitaba ıtlak etmeye hakkımız yoktur.
   İkincisi: Peygamberimizi ve İslâmiyeti münkir demektir. Bu mânâ ile onlara ıtlak etmek hakkımızdır. Onlar dahi razıdırlar. Lâkin örfen evvelki mânânın tebâdüründen, bir kelime-i tahkir ve eziyet olmuştur.
   Hem de daire-i itikadı, daire-i muamelâta karıştırmaya mecburiyet yoktur. “

   Karıştıran olursa, yörüngeden çıkarak kafasını bir yerlere vurur.


   Sil
  12. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  13. Çin'li üst düzey bir yönetici şunları söylemiş
   Trump'ın çin hakkında agresif söylemlerine karşılık abd ile savaş artık varsayım değil bir gerçek dedi
   rus----ukrayna batı
   çin----japonya
   çin ----abd
   kuzey kor----güney kore
   israil--- islam ülkeleri
   abd ---iran
   kavga nerden başlayacak göreceğiz

   Sil
 10. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Trump müslüman düşmanı değil. İsid vahsiliginden dolayı korkuyordu. Müslüman göçmenler ülkeye giremez maddesini de sitesinden kaldırdı zaten. Ayrıca Trump'un yakin danışmanları ve yardımcıları hep hristiyan dindar insanlar. Örneğin Trumpun baş yardımcısı kürsüde görünen koyu bir İsa Mesih sevdalısı ve tekrardan geleceğine inanıyor.Ayrıca o ve çoğu danışmanı Turkiyeye karşı iyi duygular besliyorlar.Obama gibi dondurma yerken poz veren ,homoseksuelleri destekleyen insanların cinsel kimliği az çok belli. Obama koyu bir sosyalisttir o yüzden Abdde kiliseler boşaldı hristiyan dindarlar çok azaldı ve Abd iflas etti. Trump tekrardan Abdyi o eski dindar güzel günlerine getirebilir.

   Obama,Clinton gibileri Soros ve İngiliz derin devleti destekliyor. Bilinenin aksine dünyayı İsrail değil İngilizler yönetir. Mossadi kuran da ingilizlerdir zaten. Yahudiler dünyanın en zenginleri ama İngiliz derin devletine çalışıyorlar ve musevileri de pek sevmezler..Üst akıl İngiliz derin devleti yani. Abdnin her kademesine ingilizler hakim. 200 yıldır dünyayı felakete sürüklediler...

   Kısacası Trump Rusya,Turkiyeyle işbirliği öngörüyor. Chatham house benzeri fikir kuruluşları dinlemediginden de Soros halkı sokaklara döküyor. Suikasta dikkat etmek, Trumpun çok iyi korunması lazım

   Sil
 11. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 12. Selamun Aleyküm Mustafa bey. Bundan 5-6 sene evvel bir kitap okumuştum.Kitabın yazarı şuan hayatta olmayan Hacı Halis Kestane hazretleriydi.Bu zat 7'lerdendi.Konyada yaşamaktaydı.Eğer yanlış hatırlamıyorsam kendisinin yazdığı Ricali Gayb Divanında Veliler ve Bazı Kerametleri adlı kitabında ilginç bir bilgi vardı:
  Bir süre evvel yapılmış olan Ricalu Gayb toplantısında Hızır Aleyhisselam Amerika ile ilgili şöyle bişi demiş: Amerikanın iki yıldızı silenecek.
  Hatırladığım kadarıyla bu cümlenin ne ifade ettiği hakkında bir bilgi yoktu,kendimce bunu şöyle yorumladım bu cümleyi:Yıldızlar Amerikan bayrağında eyaletleri temsil ettiğine göre iki eyalet ABD'den ya ayrılacak ya da bu eyaletler bir şekilde yok olacak.Yine bildiğim kadarıyla Amerikan kanunlarında Birleşik Devletlerden ayrılma hakkı sadece Teksas eyaletine verilmişti, çünkü ABD kurulmadan önce Teksas ayrı bir devletti.Abd'ye katılması istendiğinde bir şartla katılmış,eğer Teksas'ta halk oylaması yapılıp bağımsızk kararı alınırsa tekrar ayrı bir devlet olabilir.Diğer eyalete gelince,yine benim düşüncem Bu eyalet California olabilir diyorum.Çünkü bu eyalette uzun bir zamandır mega bir depremin olması bekleniyor.Belki de doğal bir afetle yok olabilir.
  Bunlar benim naçizane tahminlerim,gaybi sadece Cenab-ı Allah bilir.Eğer bu bahsettiğim zatla ilgili daha fazla bilgisi olan arkadaşlar varsa bildiklerini paylaşmalarını dilerim.Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teksas hakkında yazdıklarınız doğru bu eyaletin ayrılma hakkı var
   neredeysa türkiye kadar eyalette 25 milyon nufus var ve zengin yer altı ve yerüstü kaynakları mevcut
   https://tr.wikipedia.org/wiki/Teksas
   http://www.haberturk.com/dunya/haber/793309-abd-bolunuyor

   Sil
  2. abd de seçim tartışmaları 3 eyalet için devam ediyor...
   dileriz birbirlerini yerler

   Sil
 13. the economist dergisinin kapağında amerikanın yeni başkanı resmedilmiş. sanırım eylül ayında yada daha eski aylarda basılmış bir kapak resmi. bu resimdede mesajlar var. kendi yorumlarıma göre yüzü siyah beyaz çizilenler kaybedenlerden olacak. trump kaybediyor.sağ tarafındaki siyah beyaz çizilen k.kore lideri de kaybedenler arasında. sol tarafında ise sokak olayları ve iç karışıklığı temsil eden maskeli bir eylemci. yüzü renkli. eylemciler kazanacak. çin bayrağı renkli. çinliler kazananlardan. renkli balıklarda bir şeyi işaret ediyor. sağ alt tarafta alman bayraklı bir pergelde bir şeyi işaret ediliyor. almanya da bu süreçte kazananlar olarak resmedilmiş. birde mahkeme yi temsil eden hakim çekici var. trump amerikan mahkemeleri tarafından başkanlığı düşürülebilir.

  başka şekildede yorumlamalar olabilir.

  ilgili resim aşağıdaki linkten bakılabilir.

  https://pbs.twimg.com/media/Cr5nbJnUsAAKAOC.jpg

  YanıtlaSil
 14. Yenikisla savunmasinda melikenin aakerlerinden bahsediliyor buda bize soyle bir sonuc cikartiyorki eninde sonunda hileylede olsa clintonu baskan yapacaklar sanirim...

  YanıtlaSil
 15. Trump'ın miting konuşmasını izledim. Adam resmen alttan masonları anlattı ve onlara savaş ilan etti. Masonlar-Illuminati nasıl çalıştıklarını anlatıyor. TV-Gazete-Bankalar masonların elinde olduğunu söylüyor.
  Bütün alman kanalları şuan kafayı yediler. Hepsi trumpa karşı propagandaya başladı. Almanya'nın bütün kanalları masonların elinin altında. Şimdiye kadar Erdoğan -Putin propagandası yapılıyordu şimdide Trumpıda eklediler. Ve çoğu alman gazeteleri bu üçünün resmini yanyana koydu ve kapak yaptı. İnşallah hayırlara vesile olur. Bakalım bu Trump sözünün eri çıkacakmı. Ama bana kalırsa bunu fazla yaşatmazlar. Masonlar bence bunu indirir. Sonuçta Amerika mason devleti.

  YanıtlaSil
 16. يَلِي الرُّومَ امْرَأَةٌ فَتَقُولُ : اعْمَلُوا لِي أَلْفَ سَفِينَةٍ

  http://library.islamweb.net/hadith/display_hbook.php?indexstartno=0&hflag=&pid=133507&bk_no=285&startno=1403

   Yorum

  Bu hadîsteki Rûm’un başına gelip de bin gemiyle İslâm’a saldıran elebaş kadın, 7 mayıs 2017de cumhurbaşkanı seçilecek olan Marine Le Pen olabilir. Döngüsü de son Endülüs İslâm devletini evlenerek yıkan Kastilya-Leon kraliçesi I. Isabel (la Catolica, 1474-1504). Buna göre Almanya’da da Merkel’in yerine bir erkek aday olup kazanabilir. Bunun da döngüsü Arâgôn (Ergûn) kralı II. Fernândô. AB7yi oluşturup TRye saldıracaklar 25 mayıs 2018de.

  YanıtlaSil
 17. يَلِي الرُّومَ امْرَأَةٌ فَتَقُولُ : اعْمَلُوا لِي أَلْفَ سَفِينَةٍ

  http://library.islamweb.net/hadith/display_hbook.php?indexstartno=0&hflag=&pid=133507&bk_no=285&startno=1403

  Bu hadîsteki Rûm’un başına gelip de bin gemiyle İslâm’a saldıran elebaş kadın, 7 mayıs 2017de cumhurbaşkanı seçilecek olan Marine Le Pen’dir. Döngüsü de son Endülüs İslâm devletini evlenerek yıkan Kastilya-Leon kraliçesi I. Isabel (la Catolica, 1474-1504). Arâgôn (Ergûn) kralı II. Fernândô da Amerikan başkanı Trump. ABD-AB7 ittifakını oluşturup TRye saldıracaklar 25 mayıs 2018de.

  YanıtlaSil