.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

25 Eylül 2016 Pazar

İKİNCİ KALKIŞMA ÇOK YAKINDAKıymet Sezer

Türkiye, 15 Temmuz’da kanlı darbe girişiminde bulunan FETÖ ile mücadele ederken, emekli Albay H. Atilla Uğur, ikinci darbe uyarısı yaptı. İkinci kalkışmanın çok yakın olduğunu söyleyen Uğur, yapılan planı adım adım anlattı.

ABD destekli 15 Temmuz darbe girişimi, 7'den 70'e milletin destansı girişimiyle püskürtüldü. Fetullahçı Terör Örgütü'ne bağlı haşhaşiler ve onların destekçileri eliyle tertiplenen işgal girişiminin üzerinden 2 ayı aşkın zaman geçti. Hainlere yönelik OHAL kapsamında yürütülen yoğun operasyonlara rağmen tehlike henüz geçmedi. 15 Temmuz günü gazetemizin Ankara temsilciliğini ziyaret ederek ilk kalkışmayı haber veren emekli Albay Hasan Atilla Uğur, 'üst akıl' destekli yeni bir darbe hazırlığına ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı. İşte, Uğur'un kaynaklarına dayandırarak anlattığı ikinci kalkışma senaryosuna ilişkin şok bilgiler...

İkinci kalkışmaya hazır olun. Ve çok yakın bir zamanda. Çok net bilgi olarak söylüyorum: İkincisi daha kanlı olacak"

KİMSE 'BU İŞ BİTTİ' DEMESİN

“İkinci kalkışmaya hazır olun. Ve çok yakın bir zamanda. Çok net bilgi olarak söylüyorum: İkincisi daha kanlı olacak. Bugün bir zafer sarhoşluğu içindeyiz. Ben sizin aracılığınızla Türkiye'yi uyarıyorum. Kimse 'Tamam bu iş bitti, Türkiye rayına oturdu, artık Amerika başka bir şey yapamayacak, FETÖ başka bir şey yapmayacak, PKK başka bir şey yapamaz, biz belini kırdık bu örgütlerin' falan demesin. Bu bizi, hazırlanmakta olan kalkışmada tamamen başarısızlığa götürür. Paramparça oluruz."

İNGİLİZLER AŞİRETLERLE 2.5 AYDIR NE GÖRÜŞÜYOR?

“Aldığım bilgiye göre, İngilizler 2.5 aydır Güneydoğu'daki bütün aşiretlerin ayağına gidiyor. Özellikle Hakkari, Van, Çatak, Silopi, Mardin bölgesinde etkin aşiretlere... Bunlarla pazarlıklar yapıyorlar. Toprak ağası olarak varlığını sürdüren bu aşiretlerin bankalara olan birikmiş trilyonlarca liralık borçlarını ödediler. Aşiretlerin bütün kredi borçları ödendi. İngiltere ödedi bunları. Konsolosun aşiretler içinde ne işi var? PKK yol kontrolü yaparken bunların araçlarını 'buyurun' diyor bırakıyor, diğer araçlara kimlik kontrolü yapılıyor. Neden?"

10 BİN PİYADEYLE GELECEKLER

“Bundan 3-4 gün önce İngiltere'nin yüksek tirajlı gazetelerinden biri olan Daily Express'te bir yazı yayınlandı. Diyor ki, 'Türkiye'de ikinci kaos ortamı geliyor. Bizim Kıbrıs'ta üssümüzdeki 10 bin deniz piyademiz, Türkiye'de bulunan 50 bin İngiliz'in can güvenliği için Türkiye'ye girecek, Türkiye'de güvenli bölgeler oluşturacağız. Vatandaşlarımızı hava yoluyla tahliye edeceğiz'. Bakın bu bir işgal planıdır. Bu ikinci kalkışmanın esas amacı işgal."

Yine eşzamanlı olarak hedef olarak gördükleri kişilere yönelik suikastler devreye girecek. Bu yapıldığı zaman inanılmaz bir kaos ortamı olacak. Herkes ayağa kalkacak ve iç savaş dedikleri, esas onların istedikleri plan hayata geçecek"

KAOS GÜNEYDOĞU'DA BAŞLATILACAK

“Peki bu kaos nasıl olacak? Çok net bir bilgi bu: Güneydoğu'da her zaman yaptıkları gibi HDP'lilerin de çağrısıyla bir nümayiş, gösteri yapılacak. Polisin, askerin içinde tespit edilmemiş FETÖ'cüler gaz sıkmak yerine, halkın üzerine ateş açacaklar. Bu, benim ulaştığım bir bilgi, net. Olay büyük ihtimal Şemdinli, Yüksekova ya da Kızıltepe'de olacak. Burada 15-20 kişi ölecek. Bölgedeki bütün ilçelerde, illerde, İngiliz konsolosluğundan ziyaret edilen aşiretler bu oyuna gelirlerse eğer, halkı sokağa dökecekler. Batı'da ise fitili, 4-5 noktada sansasyon yaratacak büyük patlamalarla ateşleyecekler. Bunu ya PKK ya da IŞİD yapacak. Yine eşzamanlı olarak hedef olarak gördükleri kişilere yönelik suikastler devreye girecek. Bu yapıldığı zaman inanılmaz bir kaos ortamı olacak. Herkes ayağa kalkacak ve iç savaş dedikleri, esas onların istedikleri plan hayata geçecek."

40 YIL SÜREN HAZIRLIK

“15 Temmuz'da beceremedikleri, erken düğmeye bastıkları için yapamadıkları bu. İç savaş durumunda Amerika diyecek ki, 'Benim Türkiye'de vatandaşlarım var. Zaten Türkiye de benden yardım istedi', diyerek gelip oturacak. İngiltere de aynı şekilde hazırlıklı zaten. Peki ne olacak o zaman Türkiye? Allah korusun. Kimin kimi vurduğu belli olmayacak. Komşu komşuyu vuracak, yağma başlayacak. Aklınıza ne geliyorsa, her şeyi uygulayacaklar, 100 sene önce yapamadıklarını şimdi yapacaklar. 40 yıldır FETÖ'yü, PKK'yı bunun için yetiştiriyorlar. Amerika, İngilizlerle beraber bu işin arkasında olacak. Öcalan'ı ben sorguladım. 8 ay boyunca orada kaldım. Bana bir lafı var: 'Dünyada bugüne kadar her şeyi İngilizler planlar, Amerikalıları oynatır'."

Gülen'in teslimi Apo'dan zor

1999 yılında PKK elebaşı Öcalan'ı sorgulayan efsane komutan olarak tanınan emekli Albay Hasan Atilla Uğur, “Öcalan'ın ele geçirilmesi mi zordu, FETÖ'nün mü ele geçirilmesi mi daha zor olacak?" sorusuna şu cevabı verdi: “FETÖ, PKK ile büyük benzerlik gösteriyor. ASALA bitti, PKK çıktı. PKK elebaşı alındı, hemen akabinde Fetullah at başı geliyordu. Ama FETÖ konusunda ABD'nin şöyle bir avantajı var: Bu, dini duyguları kullanan bir örgüt. Dünyada sosyalizmi kullanmaya çalışan bir PKK'dan ziyade dini duyguları ön plana çıkaran, istismar eden, iktidarlar ve muhalefetle 40 yıldır hep işbirliği içerisinde olan bir örgütten söz ediyoruz. Dolayısıyla ABD, FETÖ konusunda Apo'yu kullandığı zamankinden daha akıllı hareket etmeye başladı. Nedir? Gülen'in ABD'den bize teslim edilmesi onlarca sene alacak bir hukuki süreç teşkil ediyor. Öcalan'ın iadesinden çok daha zorlu bir süreç bekliyor bizi FETÖ'nün iadesinde. Öcalan'ın iadesinde biraz daha erken hareket ettik. Karşılıklı istihbarat örgütleri de konuşuyordu Apo konusunu. Ama şimdi FETÖ konusunda bu çok fazla geçerli değil."

Kriptolar duruyor

“Bugün zafer sarhoşluğuyla, 'bakın içeri aldık adamları' diyoruz ama kriptolar duruyor. Siyasetin içindeki adamlar bunlar. Bunlar gözümüzün içine baka baka 'FETÖ ile mücadele ediyoruz' görünümü çizmeye çalışıyorlar. Mesela MİT. Burada bir temizlik oldu mu? Dünyanın hiçbir yerinde 8 bin-10 bin rütbeli personelin katıldığı böyle bir kalkışma, böyle bir işgal, rezillik hareketini MİT'in duymadığına beni kimse inandıramaz. MİT, en başından beri bu girişimden haberdardı. Peki niye bir şey yapmadı? Ülkenin bütün kurumları FETÖ'nün eline geçti de bir tek orası mı pir-ü pak kaldı? Senaryoları boşa çıkarmak için yapacağımız bir diğer şey, süratle milli bürokrasiyi oluşturmamız. Hem askeri hem sivil anlamda milli bürokrasiyi mutlaka oluşturmamız lazım. MİT, TSK vb. Buralarda milli, mandacı olmayan, şucu bucu olmayan, liyakatli insanları istihdam edilmeli."

EĞER ÖNLEM ALMAZSAK KASIMDAN ÖNCE...

“İkinci kalkışmayı gayri milli unsurlar, PKK ve FETÖ birlikte yapacak. Şuanda ABD'nin argümanı durumunda olan tüm örgütler hepsi birlikte yapacaklar. Askeri, polisi, bürokratı, kim varsa devreye girecek. Şekli 15 Temmuz gibi olmayacak. Çift başlı, on başlı bir hadise. Şuana kadar alınmayanlar, bilinip de dokunulamayanlar, hepsini göreceğiz bu hadiselerde. Sadece askeri değil, polis, bürokrasi, emir komuta zinciri diyecekler. Türkiye'yi uyanık olmaya davet ediyorum. Eğer biz bu oyunu bozmazsak, ikinci girişim kasım ayını geçmez."

HERKES 'ABD' DİYORKEN...

“Türk milletini ikaz ediyorum. Çok dikkatli ve akıllı olmamız gereken bir zaman. Hani bir ara 'Yenikapı ruhu' dedik ya. Şuanda bu ruh bilinçli olarak zedeleniyor. Başta CHP bozmaya başladı bu ruhu. Bilerek yapılıyor bunlar. Görev. Bir kamplaşma yaratılmaya çalışılıyor. Tarık Akan'ın, Allah rahmet eylesin, cenaze törenine baktığımızda, Türkiye'de normal bir ortamda cenazeye 5-10 bin kişi giderdi, şimdi 1 milyona yakın kişi gitti. Bu, kamplaşmanın bir göstergesi. Ben onlar o taraf, bunlar bu taraf demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Ama ilginç bir sosyolojik süreçten geçiyoruz. 15 Temmuz ertesi bu olayın ABD oyunu olduğu konusunda herkes yüzde 100 hemfikir iken şimdi, 'Olur mu öyle şey! ABD mi? Olmaz' deniyor. Bir NATO'culuktur çıktı piyasaya."

AYRILIKLARI BIRAKALIM

“Neredeyse her programda Mustafa Kemal Atatürk'e söven birileri çıkıyor. Bunu germek için yapıyorlar, bilerek yapıyorlar bunu. Bu gerginliğin yaratılması direk ABD'nin, Fetullah Gülen'in işine yarar. Bizim bu kadar tecrübeden sonra bu oyuna gelmememiz lazım. Dünyanın hangi yerinde bir ülkenin Meclisi bombalandı? Biz hâlâ mı kendimizde değiliz? Bırakalım bu ayrılıkları, gayrılıkları. TV'lere bir bakıyorsunuz, illa bir Kürtçü, bir FETÖ'cü çıkıyor ekranlara. Bunlar terörist. Son ana kadar ne olacak diye bekledi bunlar. Türkiye, duruma göre taraf olanlardan geçmişte çok çekti. Artık çekmeyelim."

Paraları tıkır tıkır ödendi

“Cezaevlerinde de çok büyük isyanlar başlayacak. Bunu cezaevindeki FETÖ'cülerin gardiyanlarla, oradaki jandarma personelleriyle konuşmalarından görebilir yetkililer. Bu isyanlara sadece FETÖ'cüler değil, hırsızı, tecavüzcüsü, herkes katılacak. Cezaevindeki adamın psikolojisini ben bilirim; 5 yıl 8 ay 10 gün yattım ben. Cezaevlerinden aldığım bilgilere göre, şu anda FETÖ mensupları bir buçuk aydır cezaevlerinde artık itirafçı konumuna gelmiyorlar. Başta itirafçı olmaya çok temayül vardı, vazgeçirttiler. 'Yanınızdayız, maddi-manevi, aileleriniz bize emanet. Bunları yapanlardan hepsinin hesabını soracağız. Biz büyük akılız' dediler. İtirafçılık bitti. Ailelerinin sözde mağduriyeti de bitti. Bütün kredi kartı borçları ödendi. Ev kredileri vs. aklınıza ne geliyorsa bunların hepsi tıkır tıkır ve nakit para olarak götürüldü, ellerine verildi. Emniyetteki arkadaşlara sorduğunuzda 'getireni tespit etmeye çalışıyoruz' yanıtını alıyorsunuz. İşte bu zafer sarhoşluğudur, 'zaten aldık' demektir ve bunun bize zararı olur. Bunlar cezaevlerinde gardiyanları tehdide falan başlamışlar. Yine FETÖ'nün 2009-2010'da cezaevlerindeki gardiyanlara yönelik örgütlenmelerini düşündüğümüzde cezaevi ayaklanmalarının nereye gideceğini kolaylıkla kestirebiliriz. Gardiyanlara yönelik ciddi bir FETÖ temizliği gördük mü? Hayır. Yine özel güvenlik şirketlerine de bakılmadı bugüne kadar. Özel güvenlik bugün Başbakanlık'ta da her yerde de var. Bu şirketlerin sahiplerine de bir bakmalıyız."
Rakka tuzak
“Suriye konusunu dışarıda tutamayız. Şu çok açık: 40 gün önce derdest edilmiş, tokatlanmış, içinden bir sürü hain temizlemiş bir ordu, Cerablus gibi bir yeri 1 günde Amerika'ya rağmen girdi ve aldı. Bunu dünyada hiçbir yerde göremezsiniz. Bu, efsanenin geri dönüşüdür. Bu Türk ordusudur. Maya sağlam çünkü. Operasyonda geldiğimiz noktada, ABD inanılmaz taktikler uyguluyor. 'Münbiç'e giremezsiniz' diyor, Tel Abyad'da bayrak asıyor. Fırat Kalkanı yüzde yüz doğru bir harekâttır. Bizim operasyonel hedefimiz şu olmalı: Cerablus tamam, sıra Münbiç ve El Bab'da. O kareyi kurmalıyız. ABD bize diyor ki, 'sen şimdi kal burada ya da çık'. Eğer şu anda oradan çekilirsek Türkiye paramparça olur. Önce Hatay'da kalkışma başlatılacak, eğer çekilirsek. Çekildiğimiz alanlara ABD ve PYD yerleşecek. ABD-İsrail-Kürt koridorunu kendi elimizle gerçekleştirmiş olacağız. Bunun için kesinlikle orada kalmalıyız. El Bab'ı mutlaka biz almalıyız. ABD'nin teklif ettiği Rakka operasyonu ise bir tuzaktır. Rakka 250 km aşağıda. Savaşı lojistik kazanır. İkmaliniz, lojistiğiniz yoksa orada boğuluruz. Esas bizim için bataklık Rakka'dır. Biz Musul'a girmeliyiz. Telafer'de 400 bin Türkmen var. Bu bizim meşru hakkımız. Irak kuzeyinde yıllardır mücadele ettiğimiz bir PKK var. Üstelik, Mustafa Kemal'in vasiyeti var burada. Biz Musul'daki operasyona katılmalıyız. Kerkük'te de facto olarak oluşturulan Kürt bölgesi tuzağına Musul'da izin vermemeliyiz."

http://www.yenisafak.com/gundem/ikinci-kalkisma-cok-yakinda-2536600

42 yorum:

 1. Akdeniz’e ineceksiniz
  PYD kontrolündeki Ayn el-Arab’ı (Kobani) 21 Mayıs 2016’da ziyaret eden ABD’li general Joseph Votel, Suriye PKK’sına Akdeniz’e açılma sözü verdi. Kandil’den temsilcilerin de katıldığı toplantıda Votel, “Öncelikle Kobani-Afrin bağlantısı kurulacak. Sonraki 8 ayda ise Afrin-Akdeniz hattı size açılacak" dedi

  http://www.yenisafak.com/dunya/akdenize-ineceksiniz-2536593

  YanıtlaSil
 2. Hüseyin Gülerce yeni darbe planını açıkladı

  Bir zamanlar teröristbaşı Fetullah Gülen’e en yakın isim olan Hüseyin Gülerce, "Bundan sonra üst akıl Türkiye'de ekonomik anlamda bir darbe gerçekleştirmeye çalışacaktır" ifadesini kullandı.
  Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Türker Akıncı'nın moderatörlüğündeki Ortak Akıl programında gündemi değerlendiren Hüseyin Gülerce çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Akıncı, Gülerce'ye, 'Ekim ayında yeni bir darbe ihtimali var mı?' diye sordu. Hüseyin Gülerce de, 'Şimdi soruyu şöyle sorabilirsiniz; şu kadar tasviyeler yapıldı; yargıda, emniyette, bürokraside, iş dünyasında, öğretmenler katında, memurlar katında... Bunların yeni bir darbe girişime imkanı, gücü kaldı mı? Bunlar bitmedi çünkü Amerika bitmedi, ingiltere bitmedi, israil bitmedi, üst akıl bitmedi' yanıtını verdi. Gülerce şöyle devam etti:

  'Yani darbeyi sadece Fetullah Gülen'in kendisinin planladığı ve yaptığı düşüncesinde sıkışır kalırsanız; o zaman bunların kolu kanadı kırıldı. Silahlı kuvvetler içinde belki delilik yapacak çıkar, iki savaş uçağını kaldırabilirler diye. Ama ekim ayında veya kasım ayında veya ondan sonra Türkiye'yi bir kaosa sürüklemek için yeniden düğmeye basılır mı, Türkiye'yi siyaseten ve ekonomik alanda bir kaosa sürüklemek için düğmeye basılır mı derseniz, evet basılır.'
  http://www.yeniakit.com.tr/haber/huseyin-gulerce-yeni-darbe-planini-acikladi-215576.html

  YanıtlaSil
 3. 17.25 aralıktan sonra fetoyu rüyamda gördüm;1)hareketli bir aracın içinde arka koltukta oturuyorduk bana gülüyordu dedimki neden böyle yaptın bana dediki haksızmıyım bende bazı konularda haklısın dedim ama bunu karşılıklı söylemen elalemen yayıp içine birşeylerde katıp fitne çıkarmaman gerekirdi müslüman böyle yapmaz sen müslümanlar arasında fitne çıkardın dedim. bana çok kızdı o perde kapandı ama rüyadan daha uyanmadan bana göremediğim bazı varlıklar saldırdı sanırım cindi bende seyyid abdulkadir geylani hazretlerinden ve şeyhimden yardım istedim onlardan kurtuldum ve uyandım
  2)darbeden sonra bir kertenkele(yeşilustan) gördüm ben ve halka saldırıyordu taşladık yaraladık ben taş attım belini kırdım tam öldürecektim kuşlar etrafını sardı kuşları kovalamaya çaılştım kuşun biri bana saldırdı sonra kuş sayısı çoğaldı kuşlar bana saldırmaya başladı bir tanesi kertenkeleyi tam önüme bıraktı korkudan uyandım
  bu rüyalar türkiyede olan ve olacak olayları gösteriyor sanırım bukişi haklı ama ben kominist bir darbe olacak tahmin ederken bunlar oldu şaşırdım seyyid muhammed kıbrisinin dedikleri çıkıyor ve çıkacak ALLAH cc. sonumuzu hayreylesin vebizi mehdi aliresule ulaştırıp onun askeri olmayı nasip etsin amin

  YanıtlaSil
 4. Başka bir hadiste, الترك والروم بقرقيسيا Karkısa bölgesindeki Türkler ve Rumlar(7) kısmı küçük ebceb hesabına göre 2017 yılına işaret eder. Demek ki bu yılda ülkemiz için üzücü haberlerin olduğu bir yıldır. (En doğrusunu Allah bilir) Gaybi hadisler grubu...

  Bugün Daeşin başkenti Rakka'dır ve bu bölge Karkısa bölgesinde bulunmaktadır. O zaman 2017 yılında hem Türkiye hem de Rumlar batılı ülkeler Rakka'ya girecek. Ben Türkiye nin 2017 yılında Suriye'ye girecek düşünüyordum ama bunu iyi analiz edememişim. 2017 yili ışidin sonu olabilir

  YanıtlaSil
 5. Gaybi hadisler grubunun o analizi eksik ve yanlış. Sanki ondan önce başka üzücü olaylar olmayacak! Sanki diğer alametler gerçekleşti de iş tâ Karkısa'ya geldi. Türkiye ve Batılılar yani Nato oraya girerlerse Daeş için mi başka bir şey için mi giriyor o zaman herkes anlar. Ama bugünkü noktada Türkiye tek ya da müttefikleri olan birkaç Batılı devletle Rakka operasyonu yapabilir mi olmayacak bir şey değil. Olayların tam olarak nasıl cereyan edeceği zamanı gelmeden kestirilemez.

  YanıtlaSil
 6. Aslında bilinen bir şey ama hatırlatmak yine yerinde olacak. Daeş neden 2003-2006 yılları arasında kendi halkı için (Irak halkı) için doğrudan ABD ile savaştı da ondan sonra ABD himayesine girerek bu sefer kendi halkına karşı savaşmaya başladı! Cevabı gayet açık:
  İran basınında yer alan haberlerde gerçek Ebubekir El Bağdadi’nin 2006’da öldüğü, yerine Yahudi bir ajanın geçtiği öne sürüldü. İddiaya, Edward Snowden tarafından sızdırılan Wikileaks belgelerinden kanıtlar sunuldu. Haberlerde Bağdadi’nin yerine geçtiği savunulan ajanın sakalsız ve sakallı fotoğrafları da yan yana verildi.

  Haberlere göre IŞİD'in 2006 yılından itibaren Amerikan, İngiliz ve Mossad tarafından oluşturulmuş bir örgüt olabileceği iddia edildi. Buna göre de Ebubekir El Bağdadi sadece bir aldatmaca ve gerçek Bağdadi'nin yerine geçirilen bir oyuncu. Amaç ise İsrail'in bögeledeki güvenliğini sağlamak. Aynı kaynağa göre Irak'ta terör estiren IŞİD'in İsrail'in Gazze'deki saldırılarına karışmama sebebi de bu durum.

  YanıtlaSil
 7. Kıbrısiye o kadar itimat etme.keşifleri eksik veya fazla veya hatalı.Doğru çıkanları var ama söylesöylediği şekilde çıkmıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar değil, hiç itimat edilmemesi gerekir, lakin bazı söyledikleri gerçek evliyaullah'ın varidatı olabilmektedir, ancak sözler dikkate alınabilir ama bu söylediği için değil, o büyükler söyledği için. O adama gelince ölünün arkasından konuşmak uygun olmaz, kalb gözü açık olanlar tarikatının da ne olduğunu bilir; aksi takdirde gafillere söyleyecek sözümüz yoktur.
   Serkan Gerçek, bir de ona itimat eden şahsın kim olduğunu açıkça bildirirsen okuyanlar yanlış anlamazlar. Zira kim olduğunu belirtmediğin takdirde okuyucular senin bir üstündeki ismi kâle alırlar, bu da yanlış anlamalarına, dolayısıyla o kişinin vebalini yüklenmelerine sebep olmuş olursun, böylece sen de her birinin vebalini yüklenmiş olursun.

   Sil
  2. serkan gardaş bize söylüyor
   1)karışacak ülkeleri saydı çıktımı çıktı
   2)abd türkiye suriyeye girer dedi çıktımı çıktı
   3)2003 sohbetinde rusyanın tükiyeyi işgal edecegini söyledi ve putinin başta olacagını söyledi yıl 2016 putin hala başta ve ölmedi bu bile keramet rus işgalini gelecekte göreceğiz
   4) rusların avrupayı darmadağın edeceğini söyledi yakında göreceğiz
   5)şilili madencilerin müslüman olmasını ALLAHın izniyle gerçekleştirdimi evet
   bunlar keramet olarak yeter

   Sil
  3. https://www.youtube.com/watch?v=Yve_ieZaFLQ arif olan anlar diyelim.Eeee ariflik yoksa kime ne ...

   Sil
  4. Şunu unutmayın arkadaşlar her insan virdinde görür.Bunda doğruluk payıda olabilir.Yanlışlıklarda.Biz hakaret etmedik kimse yanlış anlamasın.Bursevi hz. severim.Takipde ederim.Lakin bakış açısında Celal var ise görüşe alev çıkar.Cemalsa güllük gülistanlık.Anlayana Ehline bu kadar söz kafidir zannımca

   Sil
  5. 1.) Hepsi karışmadı..
   2.)Türkiye abd ye rağmen girdi.Birlikte değil...
   3.)İnşeellah ruslar Türkiyeyi işgal etmez.Bu ifadeleriniz gönlünüzden dökülen dualara dönüşür.Ve kabulda olabilir.Doğrusu böyle bir ifşat var ama inş. kader değişir olmaz demektir.Kesinlik içerdiği için sözleriniz dua dır.Dikkat edelim İYİ OLACAK İNŞEELLAH DİYELİM.Burada daha çok rusların Türkiyenin insiyatifiyle suriye coğrafyasına geçeceği ve çok zarar vermeyeceği gibi bir durum söz konusu olabilir.Görünen hemen hemen bu gibi.
   3.)2. şıkka bakınız.:)
   4.)Sanki vakti geldi gibi.Daha çok ortodoks katolik mezhepiçi bir çatışma.
   5.)Bilgim yok.
   6.)Geleceği sadece Ellah c.c. ve onun bildirdikleri bilebilir.Lakin kader kalemi Hakkın elindedir.Gah yazar gah siler.Silinecek olanıda yazılacak olanıda bilir.Görki neler değişti.Görki neler ikram edildi kime inş.Biz iyi olanı düşünelim.Zira düşünmek en etkili duadır aslında.Ehline bilene.Düşünce duası ile değişir kaderlerde.Arif kardeşim beni yanlış anlamadın inş.Hakkını helal et.

   Sil
 8. Mete Yarar'dan 'ikinci dalgaya karşı safları sıkı tutun' uyarısı
  Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, bugünkü köşesinde darbe girişimiyle ilgili korkutan açıklamalarda bulundu. Yarar, cuntacıların toparlandığını ve ikinci dalganın olacağı uyarısında bulundu.

  http://www.f5haber.com/gundem/mete-yarar-dan-ikinci-dalgaya-karsi-saflari-siki-haberi-839470/

  YanıtlaSil
 9. Sakın gevşemeyin, bu iş henüz bitmedi

  Yeni bir darbe girişimi olur mu?
  Ya da Türkiye'yi iç savaşa sokup dize getirmeye yeltenenler bundan sonra nasıl bir senaryo ile karşımıza çıkar? Hiç ummadığımız yerden ve türden bir ters yumruk yer miyiz?

  http://www.yenisafak.com/yazarlar/ibrahimkaragul/sakin-gevsemeyin-bu-is-henuz-bitmedi-2032055

  YanıtlaSil
 10. Darbede 18. dalga

  Bir kaç gündür gündemimizi bütün gücüyle dolduran 'darbede ikinci dalga olur mu, olacak mı?' sorularının bendeki cevabı açık, net, sarih, berrak: Değil ikinci dalga, on sekizinci dalga dahi olacak.
  Niçin böyledir bu? Bu sorunun cevabı oldukça karışıkmış gibi duruyor, ama değil: Türkiye, 'Türkiye' olarak kalmaya kararlı olduğu sürece darbe girişimleri yaşanmaya devam edecek.

  http://www.yenisafak.com/yazarlar/ismailkilicarslan/darbede-18-dalga-2032091

  YanıtlaSil
 11. İlk raundu biz kazandık diye maç bitti zannedemeyiz

  Şimdi darbenin ikinci aşamasına geçileceğine dair ciddi uyarılar yapılıyor.
  “Yok canım, artık bu kadar da olmaz” mı diyeceğiz yine?
  Nereden belli?
  Tedbirli olmak gerektiğini söyleyenleri karamsarlıkla suçlamak, kargaşa ve panik havası oluşturmakla itham etmekle bir yere varamayız.
  Biz işimizi kış tutalım, yaz çıkarsa bahtımıza.

  http://www.yenisafak.com/yazarlar/mehmetseker/ilk-raundu-biz-kazandik-diye-mac-bitti-zannedemeyiz-2032090

  YanıtlaSil
 12. En kötü senaryo

  Yeni bir darbe ihtimalinin sürekli gündemde tutulması, ABD ve FETÖ'nün PKK işbirliğiyle Türkiye'nin bağımsızlığına darbe vurmaktan asla vaz geçmeyecekleri ihtimalinin gün gibi aşikar olmasındandır.

  http://www.yenisafak.com/yazarlar/omerlekesiz/en-kotu-senaryo-2032092

  YanıtlaSil
 13. Bir başka round mutlaka olacak da ne zaman nasıl, o gayb işidir. Birkaç ay sonra ya da en fazla bir yıl sonra... Galiba daha ilerde değil...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ABD İstanbul konsolosluğunda çalışanların ailelerinin Türkiye'yi terketmelerini söyleyen bir yazı yayımlamış

   En son 2016 Mart ayında İncirlik için böyle bir emir yayınladıklarında darbe tesebbusu olmuştu.
   bundan ne çıkacak bakalım

   Sil
  2. Ne çıkarsa çıksın ölümden öte köymü var?

   Sil
 14. Bediüzzaman'ın tabiriyle " Ye'cüc ve Me'cüclere teslim-i silah edecekler" dediği bu son raund mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zû'lkarneyn I. Mehdî resûl Erbakan ve III. Mehdî resûl II. Erbakan'dır.

   “Ye'cûce ve Me'cûc” ifadesi Kurân'da 2 yerde geçer. Birinde bugünkü Çin'in medenî Avrasya'yı istîlâsını haber verir. Diğerinde de TRdeki putperest partiler düzeneğidir.

   Sil
 15. Sanmiyorum bu tabir bu hukumet icin degil zannindayim... yeni darbe soylentisi ile yatirimlarin onu kesiliyor veya o amac bilmeden hasil oluyor...feto en az bes yil veya tayyip bey basta oldukca boyle bir seye tesebbus edemez.....ancak ulkeyi abd veys bsdka bir dis gucle savastirip nasrefdin tudi gibi bu ulkeden bu milletten intikam almak ve bu yolla iktidara gelmek isteyebilirki....bir gun suriye ve irakda hem pkk..ypg..hemirak ordusu hem abd ile vurusacagiz gorunuyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İkinci Mustafa, Daltaban'ı azledince o tarihte enderunda bulunan müverrih Fındıklılı Mehmed Halife'ye:

   "—Gördün mü şu haini? Bağdad'ta Abbasiye'nin ahir meliki olan Mutasımbillah'ın veziri Alkamî ile Cengizhan fitnesi başımıza geleyazdı. Hayvanın alacası taşrada, insanın içeride; bilinmez derun-ı hali. Üşenmez, yorulmaz deyu uzaktan getürdük; sadakat memul iderken hain çıktı" demiştir.

   http://osmanliyiz.blogcu.com/daltaban-mustafa-pasa/744977   Sünnî ve Şiî kaynaklarında Tûsî’nin güzel ahlâklı, mütevazi ve insanlara karşı saygılı olduğu kaydedilir (İbnü’l-Fuvatî, s. 269; Safedî, I, 112; Ebü’l-Fidâ İbn Kesîr, XVII, 514).

   http://www.islamansiklopedisi.info/dia/ayrmetin.php?idno=410437&idno2=c410251#1

   Sil
  2. İkinci Mustafa, Fındıklılı, Müsta'sımbillah, Nasîrüddin TÛSÎ ve Ebü’l-Fidâ İbn Kesîr döngüsel olarak benim. Dolayısıyla bunlar müsbet iyi kimselerdir.

   Buna göre Alkamî ve Daltaban da menfî kötü kimselerdir.

   Sil
 16. Hicri yeni yılınız mübarek olsun.

  YanıtlaSil
 17. Hicri 1.Muharrem 1438 ümmete hayırlı bereketli olsun! ..İlk Bereketi de Şimon Peres geberdi yeri ve mekanı cehennemin en alt katından bir kuyu olsun inşaAllah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arabî'nin "ğulibetirrûm" cifrine göre 1438 çıkar.

   Âyetteki Rûm'un bugünkü anlamı TRdir.

   Peres gibiler hadîste "cehennem ehli" diye geçer de bir de aynı hadîste "köpekleri"nden de haber verilir.

   Sil
 18. Tusi bir hadise nedeniyle halifeye ters dusmus hulagu nun (cengizin torunu olur)hizmetine gitmis onu bagdat a saldirnaya tesvik etmistir slemi islamin mahvi pahadina halifeden intikam slmistir

  YanıtlaSil
 19. Maalesef ülkeyi ateş topuna çevirecek (böylece nato-bm müdahalesine açık hale getiren) bir suikast denenecek gibi duruyor, göz göre göre..

  YanıtlaSil
 20. Bugünlerde sürekli olarak 'ikinci darbe yapılacak, yeniden geleceğiz'... Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var! Bunlar bu alçak FETÖ terör örgütünün tezviratlarıdır. Topluma, millete korku salmak, huzuru bozmak, tedirginlik için tezgahladıkları kara kampayanlardır. Milletimiz asla buna itibar etmesin.

  Başbakan Binali Yıldırım

  http://www.yeniakit.com.tr/haber/yildirim-darbe-tesebbusu-erzincanda-basladi-217802.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İkinci bir darbe girişimi olmaz. O kadar aptal olamazlar. 15 temmuz darbe girişimi bir deneme ve tespitti. Bundan sonra başka metotları deneyecekler ve başarılıda olabilirler

   Sil
 21. Amerika Amerika oldukça darbe girişimleri bitmez. Biz Amerikayı Toros dağları eteklerinde perişan etmedikçe de bu tehdit bitmeyecektir. Ayrıca herkesin kaderi yazılmıştır. Takdir olunan başa gelecektir.

  YanıtlaSil
 22. https://twitter.com/ilkand/status/779225989939421184

  https://eksisozluk.com/erdoganin-rothschild-ile-gorusmesi--5194336

  YanıtlaSil
 23. Bu tip olaylarda ilahi müdahaleyi küçük detayların büyük sonuçlarında çok rahat görebilirsiniz.

  Darbe gecesinden Cumhurbaşkanının cnnturke facetime ile olan bağlantısını bir an çıkarın ve düşünün.

  Bir kahraman astsubayın o kadar adam içinde darbenin belki de en kritik hainlerinden birini tam alnının ortasından tek kurşunla öldürmesini de bir an çıkarın o geceden.

  Allah facetime ile cnnturk ile hesaplarını bozdu. İp incecik örümcek ağının zahirde müşriklere engel olması gibi.

  Normal olması gereken röportajı bir şekilde sabote edip yayınlatmadılar ancak basit bir 3g bağlantısından yine planları bozuldu.

  Gerçekten de Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.

  YanıtlaSil
 24. 1* Bu röportaj Sayın Uğur’un siyasi görüşlerini yansıtır. Milli ve dini bir yönü yoktur. Kemalist ve ulusalcı bir görüştür. FETÖ meselesi sebebiyle, ulusalcı-Perinçek yanlıları şu sıralar Gezi’de devirmek için çırpındıkları Ak Parti ile işbirliği değil cephe birliği halindeler. Çünkü FETÖ bunların makyajını fena bozdu. Şaşılacak olan husus senelerce çağdaşlık adına batı ve İngiliz politikalarını güden bu grubun Avrasyacı çizgiye kaymalarından sonra ilk kez bu vesileyle eski yoldaşları İngilizlere cephe alıyorlar.

  Bu röportaj ile ne hedeflenmiştir. 1-Kendilerini kıymete bindirmeyi amaçlamışlardır. 2- Ülke tehlikede, ama onlar vatan kurtaran aslan rolüne bürünmüşlerdir. 3- Kendi ideolojik görüşleri için iktidarın siyasi gücünü kullanmayı düşünmektedirler. Yani iktidarı emellerine alet etmek istiyorlar. Bu mümkün değil sebebi aşağıda.

  Uzun yıllar Kemalist devrimlere yeni devrimler katmak için militarist ihtilalcilere alkış tutan ve bir nevi sivil kanadı olarak Amerikancı bir darbeye kimin adına karşı çıkıyorlar? Suriye’ye karışmayalım, orası Rusya’nın payı, biz ABD’nin güdümündeki Irak’a göz dikelim. Kısaca Rakka’ya hayır, Musul’a evet. Niçin?

  Milli İrade temsilcilerinin 1950 yılında beri maziyi kucaklayan ama anti Lozan ve anti Kemalist politikalarına muhalif olanlar şimdi olayı kafa karışıklığına getirmeye çalışıyorlar. Vaziyetten istifade tehlikeleri Kemalist-Leninst modası geçmiş çıkarlara alet etmek istiyorlar. Darbe tehlikesi var mı? Var, ama uzak bir ihtimal. Olsa ne olur. 15 Temmuz ve Yenikapı ruhu yaşıyor. Allah'ın izniyle bir kere daha vururuz. Zaten vurmalarımız bitmedi. Hem Kıbrıs için vuracağız hem Kudüs, hem de alem-i İslam'ın istiklali için. Önce şu Ayasofya'yı istiklaline kavuşturalım da.

  Esas mesele şu: Niçin Ak Parti iktidarı devrilmek istendi? 4 darbenin baş aktörlerinden olan ABD ve batı ne yapmak istiyor? Amerikalılara ve Avrupalılara bir zaman maşa olarak darbe yapanlar, başkaları maşa olarak kullanınca neye kızıyorlar?

  Zamanımızın esas tehlikesi nedir? Deccalizm. Ve doğurduğu dinsizlik ile terör ve anarşi. Esas tehlike bu. Bunun ilacı da siyaset ve diplomasi değildir. Çünkü onlar bunları körüklüyor. Nedir ilacı. Terör ve anarşi ve onu doğuran dinsizliğin ilacı iman ve Kur’an hakikatleridir. Kalpler katılaşırsa vahşet doğar.

  Herkes şunu iyi bilsin. Ahir zamanın hadisatına Mehdi-Deccal mihengi ile bakmadıkça hiçbir şey anlaşılmaz. Ak Parti diğer demokrat iktidarlar gibi Mehdiyet’in müttefiki veya temsilcisidir. Yani şahs-ı manevinin bir koludur ve onun koruması altındadır. Bu misyon, Karahanlılarla 999 tarihinde başlayan, Harzemşahlılar, Selçuklular ve Osmanlılarla devam eden Allah’ın yeryüzündeki yardımcıları (bu söz hem Fatih’e hem de havarilere aittir) Türklerin çizgisidir. Çünkü Anadolu’yu Türklere vatan yapan ilahi irade, bu vazifeyi vermiştir. İslam Birliği’ni temsil eden Hilafeti, Türkler temsil kabiliyetini kaybettiği için onlardan gitti. Ama ilahi murad bu misyonu yani ittihad-ı İslam’ı yine Türklere taşıtmak yönündedir. (Siyonist vekili batının korkusu da budur) Mehdi’yi Türklere gönderecekti değil mi? Horasan’dan gelen 5 bayrak, yani tarihte yer alan 5 Türk devleti bunu ifade eder. Bu Türkler, ahir zamanda yani beşinci devletleri olduğu veya yeryüzünde 5 Türk devleti olduğu bir zamanda hakimiyeti Mehdi’ye verirler. Yani yeniden Allah’ın yeryüzünde yardımcısı olurlar.
  Peki ahir zamanda bu misyon ne için veriliyor? Dinsizlik cereyanının mümessili Deccale karşı. Deccal mi?? Büyük Deccal, küçük Deccal Süfyan ve onların anası Siyonist deccal. Mehdi ilk kimi mağlup edecek. Önce Süfyan’ı. Sonra Mesih Büyük Deccali yenince birlikte ana deccali. Değil mi? Nerede Lut Gölü’nde. Niçin? Çünkü 28 Şubat’ta ana deccal Süfyanistlerle ittifak yaptı Türkleri vurdu. Vurunca da İlahi İrade arzdaki yardımcılarına “vur”u ilham etti. 3 Kasım. Beyda zaferi. Vurdular mı, vurmadılar mı? Vuruyorlar da vuruyorlar. Allah Allah Celilü settar.

  YanıtlaSil
 25. 2*Öyleyse kadınlar gibi korkmak veya, zayıflar gibi şu gelecek, şu devirecek, bu bölecek korkusu nedendir. Siz ödlek misiniz? Biz Allah’ın yeryüzündeki yardımcısı değil miyiz? Efendim bizi bölecekler. İçimizden birileri çıkacak bizi devirecek. Öhöö öhööö, ühüü ühüüü.. İyi de bunu kaç defa yaptılar. Dört. Kaç defa denemeye kalkıştılar? Bir düzine. Ama bacımın namusuna Antep’te uzanan gavurun elini kırdığımız gibi, bu deccal yamaklarının türbana uzattığı eli kırdığı gibi darbe vesayetlerini kırmadı mı? Bu gücü görmeyen uykudadır. Yani gaflettedir. Şimdi şuradan buradan ebced hesapları bulup üzerine masallar anlatanlar. Bu ebcedin manevi bir illiyeti var mı? Var mı? Nerede manevi illiyetiniz. Yok? Efendim şu şu tarihi veriyor şu olacakmış? Geçiniz.

  Türkiye yakın tarihte 4 kez ekonomik ve siyaseten take-off noktasına geldi. Ama batının maşalarından darbe yedik. Kemalist militaristlerden. Öz vatanda garip, öz vatanda parya olduk. Son darbeyi 28 Şubat’ta yedik. 15 Temmuz mu? O 28 Şubat’ı 3 Kasım günü mazinin kanalizasyonuna gömen milletin bizatihi rüştünü sandıktan sona sokakta ispat ettiği tarihtir. Darbe başarılı olmadı. Nasıl mı? Cumhurbaşkanı ortada yok, Başbakan ortada yok, Genelkurmay Başkanı ortada yok, MİT müsteşarı ortada yok? Kumandanlar ortada yok. Ama millet ve Meclis’i ve gerçek asker-polis sokağa çıktı “Durun kahbeler. Biz yeryüzündeki Allah’ın yardımcısıyız” dedi, bir vurdu dünya nutkunu yuttu. Uzun süre gıkları çıkmadı. Fena koymuşuz. Burnuma şimdi İstanbul’un Ayasofya üzerinden fetih kokuları geliyor. Korkudan tir tir titreyenlere koklatırım.

  Saff Suresi 14. Ayet: “Ey iman edenler, Allah'ın yardımcıları olun. Nasıl ki İsa Havârilere 'Allah yolunda bana yardım edecek kim var?' diye sormuş, Havâriler de 'Allah'ın yardımcıları biziz' demişlerdi. Böylece İsrailoğullarından bir zümre iman etti, bir zümre ise kâfir oldu. Biz de iman edenleri düşmanlarına karşı destekledik ve onlar üstün geldiler.”

  Kimse martaval anlatsın. Karnımız tok. 15 Temmuz’da sokakta olanlar şahs-ı manevinin askerleri idi. Onlar Karahanlıların bayrağı siyah olduğu gibi karanlıkta Al Bayrakları siyah olarak görünen milletin son siyah bayraklı askerleri idi. Siyah rengi Abbasi üzerinden Al-i beyte aidiyet ifade eder. O gün Muhammed’in askerleri Yahudi, siyonist, kafir, neoconlarla onlara maşa olan yerli meczup ve münafık bir gerzeğin ordusuna “dur” dedi. Çünkü geçen asırdan gelen seda ne idi:
  “Şu istikbal inkılâbâtı içinde en gür sedâ İslam'ın sedâsı olacaktır”

  O sedayı duymayan sağırlar, siyah bayraklıları göremeyen gözlerine dünya mili çekilmiş amalara ne söyleseniz boşunadır. Deccal-Mehdi bekleyenlere Bediüzzaman 1926-34 yılları arasında telif ettiği 24. Söz’de şöyle ahir zaman eşhasını haber veriyordu. Onları haber veren Peygamberimizin bu yöndeki hadislerini inkar eden sözde ilim adamlarını eleştiriyor ve diyordu ki:

  YanıtlaSil
 26. 3*“Din bir imtihandır, bir tecrübedir; ervâh-ı âliyeyi (yüce ruhları) , ervâh-ı sâfileden (kötü ruhlardan) tefrik eder(ayırır). Öyle ise, ileride herkese göz ile görülecek vukuâtı (olayları) öyle bir tarzda bahsedecek ki, ne bütün bütün meçhûl kalsın, ne de bedihî (açık) olup, herkes ister istemez tasdike mecbur kalsın. Akla kapı açacak, ihtiyârı (seçmeyi) elinden almayacak. Zîrâ, eğer tamamen bedâhet (açıklık) derecesinde bir alâmet-i Kıyâmet görülse, herkes tasdike muztar olsa (zorlansa), o vakit kömür gibi bir istidad, elmas gibi bir istidad ile beraber kalır. Sırr-ı teklif ve netice-i imtihan zâyi olur. İşte, bunun için, Mehdî ve Süfyan meseleleri gibi çok meselelerde çok ihtilâf olmuş.)

  Sonra da taşı gediğine koyuyor:

  “o eşhâsın (Mehdi ve Deccal) şahs-ı mânevîsine (manevi şahıs, tüzel kişilik) veya temsil ettikleri cemaate âit âsâr-ı azîmeyi (büyük eserler) o eşhâsın (şahısların) zâtlarında tasavvur ederek öyle tefsir etmişler ki, o eşhâs-ı hârika (harika şahıslar yahi Mhedi ve Deccalller) çıktıkları vakit bütün halk onları tanıyacak gibi bir şekil vermişler. Halbuki, demiştik, bu dünya tecrübe meydanıdır. Akla kapı açılır, fakat ihtiyârı elinden alınmaz. Öyle ise, o eşhas, hattâ o müthiş Deccâl dahi çıktığı zaman çokları, hattâ kendisi de bidâyeten (başlangıçta) deccâl olduğunu bilmez. Belki nur-u imânın dikkatiyle o eşhâs-ı âhir zaman (ahir zaman şanısları yahni deccal ve Mehdi) tanınabilir.”
  3*Bediüzzaman bu 24. Sözü yazar. Bir yıl sonra tevkif edilir Eskişehir’e götürülür. Suçu İslam’da tesettürü yani örtünmeyi savunduğu için. Kemalist yargıç basar cezayı 11 ay hapis. İşte o mahkemede yargılandığı sırada Bediüzzaman bugünümüze bakarak (adeti dışında yani iman hizmeti dışında) bir şeyi söyler. Der ki: “Bunlar (……….) edecekler”. Bu nedir bir söylesem, sevinçten ya kafayı yer veya hüngür hüngür ağlarsınız. Onun için olmasını bekleyelim. Meşiet-i İlahiye’ye karışmayalım.

  Evet Bedüzzaman kadın hakkını koruduğu için erkek kıtlığı olduğu bir zamanda (çoğu savaşlarda kırılmıştı) hapis cezası yer. Tam tamına 32 yıl sonra bir kadın çıkar ve tesettürü savunur. Anadolu’nun üzerinde cennetten bir başörtüsü rüzgarı eser. O kadın Şule Yüksel Şenler Hanımefendi’dir. Şule Hanım, erkeklerin vekaletini üzerine alarak kadının haklarını yani örtümne hakkını savunur. O mücadele kaç yıl sürdü. 50 sene. Uzun bir süre. O Şule Hanım yakın bir tarihte çıktı dedi ki: “Erkekler bizi bu mücadelede yalnız bıraktı” Tabie başka türlü erkeklerde örtünmeye karşı çıktı. Kimdi onlar?

  Evet erkekler kadınları haklarnıda yalnız bıraktılar. Onun için darbe olacak korkusu içindeler. Halbuki tankın önüne yatan Fatih’in torunu Mehdi’nin askeri “Allah’ın doğuda ve batıdaki yardımcısı” oldu. Demek ki erkeler döndü veya çoğaldı.

  Ama bazı sakallı çocuklar hala korkuyorlar. “Darbe geliyor.” Anneeeeeeee.

  Şule Ablası şunlara bir himmet et te analarını rahat bıraksınlar.

  Sayın Atilla Uğur acaba kadının başörtüsüne, (ki bu şear-i İslamiye’dir, yani İslam’ın sembolüdür), ona el uzatılırken neden böyle endişeli olamadınız? Din olmazsa Anadolu da olmaz. Yani Alem-i İslam’ın kal’ası. Türk’ün misyon yurdu. Misyon biterse. Anadolu hayal olur. İngiliz 1918’den sonra parlamentosunda “Türkler Ortaasya’dan geldi gene oraya gitsinler. “Yurdumuza göz koydular. Sonra ne yaptık milletçe. Meclis kurduk istiklalimizi kurtardık. Değil mi? Peki misyonumuz bitmediğine göre ne yapacağız? Zevkte, keyfte, idelolojide farklı olabiliriz, ama İstiklalimizi, birlik ve beraberlik içinde olarak birbirimize, inanç ve görüşlerimize saygı duyarak yaşayacağız. Birimiz hepimiz. Hepimiz birimiz için. Biz bunu başaracağız.
  Heronları bize 250 milyona kiralayan İsrail’ee muhtaç olmamak için İHA biz yaptıkm. Hem de 45 milyon dolara. Sonra savunmanın yerli kaynaktan yüzdesini yüzde 9’dan yüzde 60’a çıkardık, yakında yüzde 80. Nasıl oldu bu. Hem de kapatma davası., kumpas davaları, geziler, 17-25 Aralıklara rağmen. Bunun sırrı neydi? Biz Allah’ın yardımcılarıyız.

  YanıtlaSil
 27. Çokgüngör senin yaş kaç merak ettim.
  -Ama bazı sakallı çocuklar hala korkuyorlar. “Darbe geliyor.” Anneeeeeeee.''
  Darbeden kimsenin korktuğu yok.Bizler o akşam şehadet için evimizden çıktık.Bazılarımıza nasip oldu bize olmadı.darbe olsa yine çıkarız.Sakal Peygamberimizin sünnetidir.Peygamberimizin hadisi şerifleri ve sünnetlerini alaycı olarak kullanma.Tesettür 50 senelik değil 1.400 küsür seneliktir.(İslam dini olarak söylüyorum)Din 50-60 senelik de değildir.yok tesettürü şu savundu bu korktu ne alaka ? yazacak bişey bulamadığında veya çok yazdığında saçmalıyorsun.burda yazarak fitne çıkarmaktan,Evliyaları,Müslümanları,Hadisleri,sünnetleri,Hz Mehdiyi alaya almaktan,küçümsemekten, başka bir hizmet yürütmüyorsun....hakarete izin verilseydi seni ve düşüncelerini taaa cehennemin dibine kadar batırırdım ama edeb de edeb deniyor.senin seviyene düşmeye de gerek yok.yapma dememize rağmen devam ediyorsun.Nasihat de fayda vermiyor.Zariyet Suresi 55. Ayeti Kerimesini aç oku bak bakalım o sıfat sen de var mı ?

  YanıtlaSil
 28. yeni kalkışma iddiası
  bu akşam habertürkte yeni kalkışmanın bastırıldığı haberleri vardı cem küçük ün iddialarının başlıkları şöyle
  --Küçük, TSK'da başörtüsünü serbest bırakan kararın ardından Batı Anadolu'daki bazı askeri birliklerde bir haftadır darbe için hazırlığı yapıldığı
  -Hazırlığın bastırıldığını belirten Küçük, Genelkurmay'ın subayları yargılayacağını
  -------kalkışma iddiaları gerçekse güneyde suriye içerde fetö ve pkk ile uğraşan devletimize yapılacak en büyük kötülüktür
  yapılmak istenen darbenin başarılı olma ihtimali düşüktür
  sıcak bir kalkışma girişimi sonu kestirelemeyecek mal can ve toprak kaybına neden olabilir
  http://www.haberler.com/cem-kucuk-basortusu-ozgurlugunden-sonra-bazi-9325707-haberi/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başörtüsü sadece , bahane olarak kullanıllıyor... gerçekte erdoğan ve temsil ettiği görüşe düşmanlık
   ordumuzda Fetö'nün temizlenmediğini biliyoruz. ancak Fetö dışında başka gruplar balyoz ve ergenekon varlığı adliye ye taşındı .. Devlet Bahçeli grup toplantısında ne demişti "Perinçek ile Erdoğan arasında tercih yapmamız gerekse hiç tereddütsüz Erdoğan'ı tercih ederiz!" açıklamasını neden yaptı bir daha düşünelim

   Sil