.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

19 Ağustos 2016 Cuma

UMRANDünya, Suriye’nin Halep kentinde hava saldırısında ölümden dönen 5 yaşındaki Ümran Daknes isimli Suriyeli çocuğu konuşuyor. Ümran, geçen yıl cansız bedeni Bodrum’da kıyıya vuran Aylan (3) bebek gibi savaşın acımasızlığının simgesi oldu.

2 yorum:

  1. Tövbeye ihtiyaç var. Ayette kim zerre kadar iyilik yaparsa onu görecek kimde zerre kadar kötülülük yaparsa onu görecek buyruluyor. Bu ayet indiğinde Hz. Ebubekir Ya Rasulallah halimiz perişan o zaman diyor. Peygamber Efendimiz: Ya Ebubekir sana musibetler sıkıntılar gelmiyor mu? Evet Ya Rasulallah diyor. İşte bunlar kefarettir buyuruyor. Rasulullah: Günahından tövbe eden hiç günah işlememiş gibidir buyuruyor. Ayette: Günah işleyenler sana gelseler, Rasulde onlar için tövbe etseydi Allah'ı çok bağışlayıcı bulurlardı. Rasulullah'la el ele tutup yapılan tövbenin daha makbul olduğu belirtiliyor. Kıyamete kadar varisleride gelecektir.

    YanıtlaSil
  2. Bir evliyanın sözüydü: Eğer biz Allah'a kul olursak, mehdi dünyanın öbür ucunda çıksa Allah bize Onu nasip edecektir. Eğer Allah'a kul olmazsak yanıbaşımızda da çıksa Allah Onu bize nasip etmeyecektir.
    Bunun örnekleri önceki devirlerde vardır. Rasulullah'ın s.a. amcası, Nuh a.s. oğlu, Lut a.s. karısı.
    Allah'a karşı samimi olup O'na yönelmek

    YanıtlaSil