.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

4 Ağustos 2016 Perşembe

ŞEHİT ASTSUBAY ÖMER HALİSDEMİR


15 yorum:

 1. Darbenin seyrini değiştiren adamlardan biri. Allah mekanını cennet eylesin...

  YanıtlaSil
 2. Böyle insanların çoğalması lazım. Bir savaşta komutan, Halife Ömer'den asker takviyesi istiyor, Hz.Ömer'de:Sana 4 sahabe gönderiyorum hepsi 1000'er kişye bedel diyor. Ve o savaş Allah'ın c.c. izniyle kazanılıyor. Onları o duruma getiren kim Rasulallah a.s.
  İşte Peygamber Efendimizin:Alimler peygamberlerin varisidir hadisi o alimlere gidin demektir onlarda mürşidi kamillerdir. Bazıları tarikatlar devlet işi yapmasın diyor. Devlet işini kim yapsın o zaman gayri müslimler, bidatçılar, fasıklar mı yapsın? Halbuki Peygamberimiz en takvalınız başa geçsin buyuruyor, bu da bir mürşid terbiyesiyle onunla bereber bulunmakla oluyor. İnikas, , sahabelerde olduğu gibi. Bir kısmı devlet işi yapacak bir kısmıda irşad. Eğer ihanetlerin hırsızlık yolsuzluk ahlaksızlık gibi sorunların kalkması isteniyorsa

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1* Ehl-i tarikin yani tasavvufun vazifesi ve maksadı, terk-i dünya, terk-i ukba, terk-i nefis ile kalb ayağı ile seyr-i süluku ruhani ile iman hakikatlerinde inkişaf ederek kurb-ı İlahidir. La ilahe illa hu. Yani “Hiçbir şey yoktur yalnız o var.” Fenafillah makamı. Bu da insan-ı kamil misyonu değildir. Hakiki yol Allah’a akıl ve kallb ile varmanın yolu olan asfiya mesleğidir. Ki, tasavvufun seyr-i sülukuna gerek bırakmaz. Sahabe mesleğidir. Velayet-i Kübradır.

   Ehl-i tarik ehl-i dünya değildir. Onlardan ve din hizmetlilerinden siyasi ve askeri deha çıkmaz. İslam tarihinde dünyevi ve uhrevi işleri birlikte başarabilen sadece iki halife vardır. Başka yoktur. Hepsi dünyevi saltanata talip olmuştur. Ve ısırıcı halife olmuştur.

   Sonra Al-i Beyt niçin ehl-i saltanat olmadı da, dini hizmetlerin ve cemaatlerin ve tarikatların başına geçerek kılavuzluk yapmıştır. Çünkü kader-i İlahi onlara dünyevi saltanattan men edilmişti. Hz. Hasan’dan (ra.) itibaren. Onlara uhrevi saltanat layık görüldüğünden.

   Ehl-i tarik, İslam’ın hak ve hakikat üzerine yani yüksek derece hüküm sürmesinden sonra gelen devrede, ilimsiz avamı eğitmek için ortaya çıkmıştır. Onun için dünyaya dalan avamın eğitim ve terbiyesi için çalışmıştır. Ancak bu ehl-i tarik bütün alem-i İslam’a yayılmış olmasına rağmen, İslam önce tevakkuf etti ve sonra hakimiyetini kaybetti.
   Kaybediş tarihi de Sultan Abdülhamid’in Sazeli Şeyhi’nin sözünde gizli: “Sultanım Hareket ordusunu durduramadım. (Yani manevi gücüm ile durduramadım) Çünkü içlerinde Deccal (Süfyan) vardı) diye gözyaşları ile ifade eder. Bu ehl-i tarikin zamanının da sonudur. Artık Mehdiyet başlar. O da Kur’an’ın elmas hakikatlerinin beyan zamanıdır. Ehl-i tarik Mehdiyet’in deccalizmi Mesihiyet ile mağlup ederek hükümranlığının başlamasından sonra yeniden ortaya çıkar ve ittihad-ı İslam’a güç verir eder. Ama yine eski tarz hizmeti ile. Dünyaya karışmamak. <politikacılık, dünyevi saltanat, para pul değil.

   Hiçbir bir kutup, müceddid ve de evliyadan siyasetçi ve asker ve ekonomist çıkmamıştır. Çünkü onlar uhrevi hizmete taliptir.

   Sil
  2. 2*Dünyanın bütün saltanatı, serveti, hükümranlığı ebedi alemin zamanı ile birkaç saat bile değildir. Ve de boştur. Onun için ehl-i tarik dünyevi herşeyi terk eder. Onların mesleği bu.

   Siyasetle aklını bozmuş avama bu anlatılamadığı için bugün Fetoş gibileri ortaya çıkıyor taraftar buluyor. Bir yıl önce bir tarikat şeyhi “Bu iktidar herkese soruyor niçin bize sormuyor” diyerek teveccühü ilahi yerine teveccühü siyasi peşinde koşabiliyor. İnternet sitelerinde onun konuşması duruyor.

   İslam’ın zilletten kurtulmasının tek yolu iman-ı tahkiktir. İmanı olan işte böyle gider tankın önünde durur ve göğsünü siper edercesine kainata meydan okur. İman olmadan hiçbir uhrevi zamana dönük amelin bir kıymeti yoktur. Mümkün değil. Zaten ehl-i tasavvufun bütün meselesi yıllarca uğraşmasının ve riyazetin sebebi evliyalık taslamak değil iman hakikatlerinde terakki ve inkişaf ile kurb-ı İlahiye nail olmaktır. Siyasetçiye koltuğa paraya yakın olmak değildir. .

   Son darbede hangi şaşkoloz ehl-i tarik fetoşa destek verdi bilir misin? 1965’te hangi Nakşi şeyhi bilmem ne profesörüne yürü hükümeti devleti ele geçirelim diyerek ehl-i imanın siyasi gücünü oy bölerek kırdı. Ve o sırada harici düşmanın veletleri anarşi ile huzuru bozarken oy bölüp huzurun kaçmasına sebep oldu? O şeyhten sonra yine tasavvufu enstrümanlarla hangi molla bozutnusu çıkıp ortalığı kırıp geçirdi.

   Din aklı olan içindir. Tasavvuf olmadan cennet gidilebilir. Tarikata intisap etmeden cennete gidilebilir. Ama iman olmadan asla. Deccal ve süfyan imansızlıktan faydalanarak 100 yıl fitnesini hazırladı ve 100 yıldır saltanat sürüyor. Ehl-i tarik o zaman nerede idi. Sevad-ı azam olmadığı için yer altına indiler.

   Hz. Mehdi Hz. Peygamberin aynasıdır. O ehl-i tarik olarak gelmeyecek. Sevad-ı azam ile gelecek ve tevihidi cihana yayacak. Ehl-i tarik de ona tabi olacak. Yani ona güç verecek.

   Şehidimiz ömer asker olarak umumun hakkını korurken canını verdi ve şehid olurken çok ehl-i tarikin önüne geçti. O ölmedi yaşıyor. Ama ehl-i tarik ölünce kamil de olsa ölecektir.

   Sil
  3. Imani akilla esas alirsan zerreyi dunya kadar horulir. Imanda kalb ile akili alirsan dunyayi zerre kadar gorursun.cemaat tarikat hepsinde mesele kulluk dunyayi yok hukmunda gorup allaha yaklasmak .mesele deccal sistem degil hepsi sinav esas olan allaha kul olmak dost olmak..akilla demirele verilen oylar pek bir seyi degistirmedi

   Sil
 3. Allah kendisinden ebediyen razı olsun. Bazen bir hareket imanınıza vesile olur, bazen affedilmenize bazen ise peygamber iltifatına...

  YanıtlaSil
 4. Bundan 2 yıl önce gördüğüm uzun bir rüyada Peygamber efendimiz Atlantic,in cengiz paşası benim vücüdumu istiyor demişti. Bundan 6 gün önce gördüğüm bir rüyadada asker elbisesi giymiş masada devletlere ait anayasaları topluyordu.

  YanıtlaSil
 5. hazreti ALLAH, peygamber efendimize komşu , gelmiş geçmiş tüm şehitlere efendi eylesin; rızasını ve hoşnutluğunu kazandırdıklarından eylesin deli yürek cengaver hemşerim benim

  YanıtlaSil
 6. Görev verildiğinde tereddüt etmedin, benim çocuğum eşim var beni de öldürürler demedin, " vatan haini semih terzi gelecek onu vur" dediler, gözünü kırpmadın çalıların ardına gizlendin ve koşup onu vurdun. Nasıl bir kin ve öfke varsa alçakların içlerinde, "aman kurtulmasın" deyip 30 kurşunla seni şehit etmişler. O kurşunlar inci mercan olsun, cennet elbiselerindeki rütbelerin olsun. Cennette peygamber a.s dizinin dibinden ayırmasın seni.Bizler de o sancağın altına gelebilirsek bir gün, inci mercanlarından tanıyalım seni yiğit şehidimiz. Allah senden sonsuz kere razı olsun. Kevser suyundan kana kana iç inşallah...

  YanıtlaSil
 7. Analar ne yürekli evlatlar yetiştiriyor. Allah ina kurban olayim.

  YanıtlaSil
 8. Cumhurbaşkanımızın Rusya'ya gidişi ve özellikle dönüşüne çok çok dikkat edilmeli.. Bugünlerde Karadeniz'de Abd orijinli tuhaf / karartılmış gemi hareketlerinden bahsedilmekte, orada atmosferik "yapay" bir şey hazırlanıyor olabilir. Keza, Zaman gazetesinin geçen sene bir reklamında önce kabaran sonra birden sakinleşen, yani deli özelliği olan (karadeniz?) bir deniz sembolizması kullanıldı ( https://www.youtube.com/watch?v=T6bQkXOw3Q4 ) Ayrıca FG son sohbetinde koyu deniz mavisi bir ceketle Cumhurbaşkanımızı tehdit etmişti, "balyöz gibi tepene iner" diyerek.. Yıldırım mı?

  YanıtlaSil
 9. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 10. Mafyatik bir arkadaş darbe günü köprüye gitmiş, üzerine ateş açılınca kendini bir şeylerin arkasına atmış. Çocuktu hanimdi dusunurken, sokakta gorse adam yerine koymayacagi tıfıl bir gencin mermilere karşı gidişini gorup demiski, yok arkadaş bu cesaret filan değil iman isi...

  YanıtlaSil
 11. 15 Temmuz gecesi darbe girişimi devam ederken hükümetin bunun bir darbe girişimi olduğunu açıklayarak, Amerika’dan seçilmiş hükümete desteğini açıklamasını talep ettiği ortaya çıktı.

  Ancak beklenen açıklama neredeyse ‘3 saat boyunca’ yapılmadı. Washington, darbe girişiminin bastırılmaya başlandığının ortaya çıkmasından sonra o açıklamayı yaptı.

  YanıtlaSil