.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

8 Ağustos 2016 Pazartesi

ABD'YE 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ SORULARI

ELVAN ALKAYA / YENİ ŞAFAK

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın hazırladığı 2015 İnsan Hakları Raporu'nda; Fethullah Gülen ve grubu neden mağdur gösterilip, paralel devlet yapılanmasını gerçekçi bulunmadığına yer verildi?

Eski Pentagon yetkilisi Michael Rubin darbeden 4 ay önceTürkiye'de darbe girişimi olursa; darbeye sözde karşı çıkacaklarını, ancak yeni rejimle birlikte çalışacaklarını neden söyledi?

Hatay'da darbe öncesi Washington'dan gelen heyetlerle görüşme yapan FETÖ'ye bağlı askerler kimlerden, hangi emirleri aldı?

Eski CIA'li Türkiye uzmanı Henry Barkley 10 yabancı ve 6 Türk'ten oluşan grupla 2 gün Büyükada'da gizli bir toplantı yapıp, 15 Temmuz gecesi neden ayrıldı?

15 Temmuz darbe girişiminde gözaltına alınan 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgenaral Hasan Polat, darbe öncesinde İncirlik Hava Üssü'nde ABD'lilerle 12 kez buluştuklarını itiraf etti. O toplantılarda neler konuşuldu?

CIA dostu Stratfor 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü darbecilerin açıklamalarını ve o saatlerde suikast timinden kaçan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağının rotasını neden an be an paylaştı?

Gaziantep'te DAEŞ sınırındaki birlikleri komuta eden darbeci Tuğgeneral Murat Soysal, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında kendisine bağlı askerleri karakollara çekerek neden teröristlerin Türkiye'ye girişinin önünü açtı?

Darbe gecesi İncirlik Üssü'nden kalkan 3 tanker uçağı, gece boyunca darbe girişimindeki F-16'lara kimin aklıyla 20'den fazla yakıt ikmali yaptı?

15 Temmuz'da Malatya'ya inen 8 kargo uçağındaki silah ve bombalar kimin emriyle İncirlik'ten alındı?

İncirlik Üssü'nde cuntaya darbe girişimi için PKK/PYD militanlarının devreye gireceğinin garantisini kim verdi?

Darbe girişimi öncesi 2 kez gizlice Türkiye'ye gelen General John F. Campbell, Erzurum ve İncirlik Üssü'nde kimler görüştü?Nijerya'da bulunan UBA Bank şubesinden CIA aracılığı ile dağıttığı 80 kişilik özel ekipte hangi darbeci isimler var?

ABD'nin eski istihbaratçılarından emekli Yarbay Ralph Petersdarbe girişimi sırasında,“Bu darbe, Türkiye'nin İslami bir diktatörlük olmaktan kurtulması için son şansıdır. Hata yapmayalım. Bu darbede rol alanlar iyi adamlardır!" açıklamasındaki iyi adamlarla ne zamandan beri tanışıyor? “Şayet darbe başarılı olsaydı, İslamcılar kaybedecek, biz kazanacaktık!" derken 'biz' dediği kim?

ABD Merkez Komutanlığı Komutanı Orgeneral Joseph Votel, Türkiye'de darbe girişiminde tutuklanan kişilerin müttefikleri olduklarını hangi akla hizmet söyledi?

CIA eski direktörü ve Fethullah Gülen'in ABD'deki hamisi Graham Fuller, Türkiye'deki darbe girişiminin arkasında Gülen Cemaati'nin olmadığına dair neden alel acele bir yazı yazdı?

Başarısız darbe ihtimali için darbe askerlerine Erbil üzerinden kaçış hattı açacak, ABD ve Kanada'ya geçiş hakkı verecek isim kim?

FETÖ'ye bağlı askerlere Doğu ve Güneydoğu'da sivil direniş şiddetlenirse PKK-PYD militanlarının ABD tarafından silahlandırılacağını kim söyledi?

PKK'lı teröristler darbe püskürtüldükten sonra neden darbecileretelsizlerden "birlikte hareket edelim" çağrısında bulundu?

Tüm belgelerle Fethullah Gülen'e bağlı askerlerce 15 Temmuz'da Türkiye'de bir darbe girişimi olduğu ayan beyan ortadayken, neden ABD Gülen'i Türkiye'ye vermemekte ısrar ederek vakit kazanmak istiyor?

Fethullah Gülen'e ABD maşası Sisi neden 'Mısır'a gel' diyor? Birleşik Arap Emirlikleri sponsorlu ve ABD menşeili televizyonlar neden Gülen'le röportaj yaparak aklamaya çalışıyor?

Aklımızda 15 Temmuz darbe girişimindeki ABD parmağı ile ilgili birçok soru ve bu soruların birleştiği tek bir cevap var: 15 Temmuz darbe girişimi ABD'nin Türkiye'yi parçalama planıydı. Ancak Türk milletinin konu vatan olunca; bedenleriyle tankları, uçakları, kurşunları dize getireceklerini hesaba katmadılar.

Bir çiçeği kopartmaya kıyamayan ve kesici aletler ile silahlardan nefret eden bir vatandaş olarak; aklımdan Kuva-yi Milliye hareketini yeniden canlandırmak ve tam teçhizatlı güçler oluşturmak zamanının geldiğini düşünüyorum.

Eğer bir daha 15 Temmuz yaşanırsa hangi kapıları tutacağımı, evden çıkarken cebimde eksik etmeyeceğim teçhizatımı ayarladım. Demokrasi nöbeti bitse de bir gözüm açık uyuyacağım. Çünkü yeniden denemeyeceklerinin garantisini veremiyorum. Siz de hazır mısınız?

12 yorum:

 1. 2011. TÜRK
  Rü´yâ mahallemde geçiyor. Bir savaş ortamı içindeyiz, işğâlci toplumlar bizim dünyâmızı işğâl etmeye başlamışlar ama bizim elimizden bir şey´ gelmiyor. Karşı koyuyoruz ama onlar çok kuvvetli. Ben ve arkadaşlarım mahallede oturup düşmanı nasıl yeneriz diye tartışırken işğâlciler bizim mahalleyi işğâle girişiyorlar. Biz hepimiz saklanıyoruz ama askerler bulduğu herkesi öldürüyorlar. Bu arada kız arkadaşım da bizimle beraberken biz aşağı doğru iniyoruz saklandığımız yerden tam bu ânda bizi bir asker görüyor ve bir el bombası atıyor ondan kurtulalım diye kız arkadaşımı itiyorum ama bomba yuvarlana yuvarlana kız arkadaşımın oraya gidiyor ve yanında patlıyor. Ben de yığıldığım yerden kalkıp askere saldırıyorum onun kafasını yerden yere vurup öldürüyorum bu arada ben ağlamaya başlıyorum tam bu sırada uyanıyorum ama gözümde yaşlarla________________________________________24.08.2000

  http://tabirci.com/tabirler/arsiv-hepsi.php?Keyword=&Page=792

  YanıtlaSil
 2. Türkiye ateistleşiyor diyen akademisyen özür diledi

  Volkan Ertit, "sekülerleşme" tezinin 15 Temmuz gecesi darmadağın olduğunu söyledi, "artık sadece arıların sosyolojisini çalışacağım" dedi.

  http://www.ensonhaber.com/turkiye-ateistlesiyor-diyen-akademisyen-ozur-diledi-2016-08-09.html

  YanıtlaSil
 3. Almanya Dışişleri Bakanı: Türkiye NATO'da kalmalı
  Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, Türkiye'nin NATO'nun çok önemli bir ortağı olduğunu ve öyle de kalması gerektiğini belirtti.
  Frank-Walter Steinmeier , yaptığı açıklamada Türkiye ve Rusya arasındaki yakınlaşmanın iyi bir gelişme olduğunu belirtirken, Türkiye'nin NATO'dan ayrılma korkusunu da dile getirdi.

  TÜRKİYE NATO ÜYESİ OLARAK KALMALIDIR
  Steinmeier, ''Ancak bu ilişkinin, Rusya'nın Türkiye'ye alternatif bir güvenlik ortaklığı sunacak kadar sıkı olacağına inanmıyorum. Türkiye çok önemli bir NATO ortağıdır ve öyle de kalmalıdır'' diye konuştu.

  http://www.ensonhaber.com/almanya-disisleri-bakani-turkiye-natoda-kalmali-2016-08-09.html

  YanıtlaSil
 4. Elhamdullillah
  Tan ağardı , güneşin doğuşu yakındır. Güneşin doğuşunu ilk görenler , seher vakitlerinde Rablerine secde eden gözyaşı döken salih ve salihalar olacaklar.
  Allah'ım bize basiret , feraset ve hikmet nasib et.Bize takva libasları giydir.Bizi nurlandır , kalbimizi nurlandır .Bizleri o siyah sancağın altında toplanacak ilk mücahitlerden eyle inşallah.
  Amin

  YanıtlaSil
 5. ABD-TÜRKİYE SAVAŞI - KAZIM ALBAY YAZDI:
  http://www.barandergisi.net/m/?id=1540&t=makale

  YanıtlaSil
 6. “Zemân gazetesi, Mescid-i Dırâr’dır.”

  (Erbakan, Yal. cihêd k. semineri, 30-31-1 Ocak 1990)

  YanıtlaSil
 7. 107. âyet-i kerimede ise münafıkların diğer bir sınıfı beyan ediliyor ve bunların Müslümanları bölmek için ayrı mescitler yapma teşebbüsüne giriştikleri bildiriliyor. Bu mescidin adına “zarar verici” manasına gelen “Dırar Mescidi” ismi verilmiş ve yapılış gayesinin de müminleri bölmek ve küfrü himaye etmek için olduğu âyet-i kerime tarafından bildirilmiştir.
  Medine'de Amir bin es-Sayfi isminde biri bulunuyordu. Kâfirler buna Ebu Amir er-Rahib (papaz) diyorlardı. Müslümanlar ise buna Ebu Amir el-Fasık (yoldan çıkan) diyorlardı. Bu kişi cahiliye devrinde hristiyan olmuştu. Müslümanlar Medine'de İslâm devletini kurunca münafık olan Abdullah bin Ubey bin Selul ile Ebu Amir münafık olmuşlar; Abdullah münafıklığını gizlerken Ebu Amir Mekke'ye kaçıp Kureyşlilerle işbirliği yapmış ve kâfirliğini açığa vurmuştur. Uhud savaşı olunca Ebu Amir Müslümanların aleyhine savaşa katılmıştır.
  Ne var ki Ebu Amir'in oğlu Hanzala bin Ebu Amir ise yine bu savaşa müslümanlar ile birlikte katılmış ve şehit edildikten sonra melekler tarafından yıkandığı görülmüştür. Hanzala'yı melekler yer ile gök arasında altından bir leğen içinde yıkamışlardır. Onun babası olan Ebu Amir ise kâfir olarak Bizans Kralı Kayser'e gitmiş, bu arada Medine'deki münafıklara da birilerini göndererek Medine'de ayrı bir mescit yapmalarını, Hz. Muhammed'i çağırarak onu meşrulaştırmalarını ve Rasulullah mescitte iken mescidi onun üzerine yıkıp öldürmelerini bildirmiş ve şöyle demiştir: “Ben Bizans Kralı Kayser ile birlikte Medine’yi işgal etmek için sizlere geliyorum” demiştir. Bunun üzerine Medine’deki münafıklar planı aynen uygulamaya koymuşlar, mescidi yapıp bitirmişlerdir. Bitirdikten sonra Rasulullah'ı davet ederek: “Ey Allah'ın Rasulü! Biz bu mescidi hastalar, zayıflar ve kış gecelerinde mescide gelmekten aciz olan kimseler için yaptık. Buyur orada teberrüken bize bir namaz kıldır” demişlerdir. Rasulullah onlara: “Şu an ben sefere çıkma hazırlığı yapıyorum ve meşgulüm. Şayet savaştan dönecek olursak gelir orada size namaz kıldırırız” cevabını vermiştir. Rasulullah Tebük Savaşı'ndan dönünce onların yaptıkları Mescid-i Dırar'da cuma namazını, cumartesi ve pazar günleri namaz kıldıkları öğrenilmiştir. Münafıklar Rasulullah'a gelip orada namaz kıldırmaya davet etmişler, Rasulullah da gitmek için cübbesini istemiştir. Tam bu sırada Rasulullah'a Mescid-i Dırar ile ilgili daha önce zikredilen 107, 108 ve 109. ayetler inmiştir. Bunun üzerine Rasulullah (sav) sahabelerinden Malik bin Duhşum, Ma'n bin Adiy, Amir bin es-Seken ve Hz. Hamza’yı öldüren Vahşi'yi çağırmış ve onlara: “Gidin halkı zalim olan bu mescidi yıkın, sonra da onu yakın” emrini vermiştir.

  YanıtlaSil
 8. Sahabeler derhal koşup gitmişler, Malik bin Duhşum evinden ateş alıp gitmiş, mescidi yıkmışlar ve o ateşle yakmışlardır. Bu mescidi yapanlar ise on iki kişidir. Bunlar da Hizam b. Hâlid, Muattib b. Kuşeyr, Ebu Habibe, Sehl b. Huneyf’in kardeşi Abbad bin Huneyf, Câriye b. Amir, Amir’in iki oğlu Mucemmi' b. Amir, Zeyd b. Amir, İbn Haris, Bahzec, Bicad b. Osman, Vedia b. Sabit ve Salebe bin Hatıb’dır.
  İbn Abdulberr, Salebe bin Hatıb’ın bunlardan sayılmasının isabetli olmadığını söylemiştir. Çünkü Salebe’nin Bedir'e katılan mücahitlerden olduğunu ve Allah Teala'nın Bedir’e katılanları cennetle müjdelediğini, hâlbuki Mescid-i Dırar'ı yapanlar hakkında ise: “Yürekleri paramparça oluncaya kadar yaptıkları o mescit daima bir şüphe kaynağı olarak kalplerinde kalacaktır. Allah her şey´i çok iyi bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir” şeklinde ayet nazil olduğunu ifade etmektedir.
  Yine Mescid-i Dırar’ı yapanlar hakkında: “Yaptıkları mescit onlarla birlikte uçup cehenneme yuvarlanmıştır” (Tevbe, 109) buyrulmuştur. Bu nedenle Salebe b. Hatıb’ın bu mescidi yapanlardan olmaması icab etmektedir.
  Mescid-i Dırar’da namaz kılmak caiz değildir. Evet! Bu sebeple müslümanlar arasında tefrika çıkarmak amacıyla onların gücünü parçalamak, lîderlik elde etmek

  http://islam-tr.net/forum/konu/cihad-topraklar%C4%B1nda-olmayan-%C3%82lime-cihaddan-sorulmaz.14144/

  şeyh Abdullah Azzam

  YanıtlaSil
 9. Türkiye Rusya ile istibarat paylaşımı yapacak
  bu demektirki içerdeki ve suriye deki cihad cıların bilgilerini rusya ya verecek
  Çok yakında Esat ile barışırsa şaşırmayın

  YanıtlaSil
 10. bugunkü obama rte görüşmesi neticesi verdiğiniz destekden dolayı tşk ederiz oldu..peki abd ye tşk ediliyorda yurtta sulh konseyi kimden icazet almışda yapmış bu kalkışmayı halen deli sorular kafamda

  YanıtlaSil
 11. Darbe girişiminin ardından başlayan 'FETÖ' operasyonları hakkında Cumhurbaşkanlığı'ndan çarpıcı bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, 'FETÖ' operasyonları kapsamında Oktay Kılıç'ın evinin aranmasını eleştirdi.

  "15 yıldır tanıdığım, 'o gece' tankın önüne yatan, FETÖ düşmanı Oktay Kılıç'ın evi FETÖ'den aranıyorsa, bu operasyon 'bize' dönmüş demektir" ifadelerini kullanan Mücahit Küçükyılmaz, "Namaz kılanı Fetullahçı sanan, Meşveretçi, Yazıcı, Okuyucu, Nakşi, Kadiri arasındaki farkı bilmeyen 28 Şubatçılarla FETÖ temizliği yapılamaz" dedi..


  bu ve benzeri açıklamlar çoğaldı..tarikatların kökünü temizleeceğiz diyenler iş başındamı

  YanıtlaSil
 12. Kurtulmuş: 'Darbe Girişiminin Arkasında ABD Yok Sadece Gülen Var'

  hım bak şimdi yelkenler fora oldu konseyi açıklayacak zamanda gelecek milletçe öğreniriz..

  YanıtlaSil