.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

11 Mayıs 2016 Çarşamba

RAHMAN NİZAMİ

26 yorum:

 1. İslam dünyasının gelen tepkilere rağmen dünyanın gözü önünde idam edilen Cemaat-i İslami partisi lideri Nizami kaleme, aldığı veda mektubunda "Müslümanlar etle tırnak gibi midir gerçekten? Sökülüyor tırnaklarımız. Etiniz acımıyor mu?" diye sordu.
  İşte Nizami'nin son sözlerinin tamamı:
  BEN GİDİYORUM...
  Doğduğumda nikâhlandığım ve son nefes diye zaman tayin ettiğim buluşmaya gidiyorum. Korkmuyorum. Ardımda pişmanlıklarım var ama üzgün değilim. Kırgınım. Sözünü unutanlara, kardeşinin elini tutmayanlara, düşeni kaldırmayanlara, Allah için gözyaşlarını sakınanlara, resimlerimizi “layk" için kullanıp gördüklerini yaşanmamış kabul edenlere, zalimin yanında durup mazluma timsah gözyaşları dökenlere, kıyama kalkmayı kolay zannedip elindekini muhafaza etmek için bahane satanlara, alanlara kırgınım. Bu kırgınlıkla kavuşacağım Rabbime. Söyleyeceğim bunları.
  Vuslat bu. Nerede buluşacağı belli olmuyor insanın. Bazen 14 yaşındaki bir kızı Kudüs'te pazarda buluyor. Kafasına sıkılan bir kurşunla göçüyor. Elbisesine bulaşıyor kan. Huzura çıkmadan önce melekler yıkıyor onu.
  “Senin kardeşin benim. Bu katillerle niye anlaşıyorsun?“ diyemiyor.
  Bazen vuslatına yürümen gerekiyor. Seni evinde bulsun istediğin buluşma için önce evinden ayrılman gerekebiliyor. Sonu görünmeyen bir yolu merakla yürümen gerekiyor. Yol bitip de deniz başlayınca acı acı yutkunmak serbest suya atlamadan önce. Bir kıyıya varıyor elbet denizin sonu. Kıyıya ya canlı varıyorsun ya da cansız vuruyorsun.
  “Benim evim sizin hesaplarınızdan daha anlamlıydı. Hırsınızdan büyüktü odalarımız. Niye yaktınız çocuklarımızın gözlerimizin önünde büyüyecekleri resimleri? Mutlu musunuz şimdi?" diyemiyorsun…
  Bazen evinde de buluyor seni. Dumanlar yükselmeye başlıyor birden. Zaten taş binada oturmasına izin verilmeyenlerin çabuk tutuşan evlerine ateş sıçrıyor. Bütün seslerin gökyüzünde toplandığını düşünürseniz günü her saati bir “ah" asılır Arakan'dan o gökyüzüne. Çocuklar ölür. Çıplak ayakları ve toza bulanmış yüzlerine bakmayın. Tertemiz gider onlar. Kadınlar ölür. Adamlar ölür. Yanarak ölür, kahırla ölürler. Cennet meyvesi pahalıdır. Kalp, asıl sahibine dönene kadar acır insan. Sonrası umman, kevser, Peygamber (s.a.v)!
  “Müslümanlar etle tırnak gibi midir gerçekten? Sökülüyor tırnaklarımız. Etiniz acımıyor mu?" diyemezler…
  Ahzab suresinde övülen adam ve kadınlardan çok anlatabilirim size. Sizin üzüldükleriniz için son diye yazılan haberlerin “son" olduğunu mu zannediyorsunuz? Acıyı onlar çekiyor da size pay düşmeyecek mi zannediyorsunuz? Daha ilkokulda öğretmene şikâyet edilmekten korkanlar! Sizi Allah'a şikâyet etmeye gidiyoruz. Her yaptığınızı, her yapmadığınızı, her söylediğinizi, her sustuğunuzu, her gördüğünüzü, her gözünüzü kapadığınızı, her oturuşunuzu, her kalkmayışınızı bir bir not aldım. Her şeyi anlatacağım.

  YanıtlayınSil
 2. Ben gidiyorum…
  Ardımda bir fikir kalsın istiyorum. Zorla karşılaşınca ölüm korkusundan istikametini şaşıranlarla biz ölümden aynı şeyi anlamıyoruz. Bu bir imtihandı. Kolay olacağını söylemedi kimse. Sancısız olacağını, bedelsiz olacağını. Bu yola baş koymak, sonunda gerekirse bu uğurda o baştan vazgeçmek demekti. Bizim için karar aldıklarını zanneden ahmaklar var. Bu karar ancak göklerde alınmış olabilir. Siz kimsiniz ki..!
  Kulunu razı etmek için Yaratıcıyı üzecek değiliz!
  Ben gidiyorum…
  Benden önce giden arkadaşlarımın yanına, Rasulullah'ın yanına. Siz kalacaksınız. Kimin doğru olduğu benim gittiğim yerde çıkacak ortaya…
  Ben gidiyorum…
  Çeki düzen verin kendinize. Sıranın size de geleceğini unutmayın. Şehadetin şehid gibi yaşayanlara nasip olacağını, Allah'tan başkasına kul olunmayacağını hatırlayın her daim.
  Ben gidiyorum…
  İbret alın bu yolculuktan. Bir araya geldiklerinde sadece aynı anda ayaklarını yere vursalar dünyayı sallayacak kalabalıktaki sizler, kardeşlerim. Sizin gözünüzün önünde yürüyeceğim ipe. Korku görmeyeceksiniz. Endişe sezmeyeceksiniz. Öfkemi de beraberimde götüreceğim.
  Ben gidiyorum…
  Dilerim bu gidiş size kim olduğunuzu hatırlatsın. Mazlumlar için ayağa kalkmanın bir yolunu bulmanızı sağlasın. İpler adedince baş istense, ama deseler ki bu bedel kıyam içindir, az kalır giden başlar! Boşuna terk etmez canımız bedenimizi. Mükâfatını O'ndan biliriz. Kalanlara ibret olmadığı üzer bizi…
  Size son sözlerim şudur;
  “Her zaman batılın, zulmün ve haksızlığın karşısında ilmi mücadeleye devam edeceksiniz. Bir mümin asla Allah'tan ümidini kesmez. Hayatınızın sonuna kadar Allah yolunda bir gaye ile görevinizi sürdüreceksiniz. Batılın tüm tuzaklarına ilim yoluyla cevap vereceksiniz. Kadınlarımızın yetiştirilmesine ve ahlâk yoluna önem vereceksiniz. Cemaat-i İslami'de asla bir lider problemi yaşanmayacaktır. Durum ne kadar kötü olursa, o kadar iyi ve kaliteli liderler yetişecektir. Ben yaşlandım. Rabbim her an canımı alabilir. Ben şehit olarak Allah'ın huzuruna gitmek istiyorum. Benim şehadetim ile beraber değişim başlayacaktır. Halkım ve dünya Müslümanlarından dua istiyorum. Eğer dünyada bir daha görüşemezsek, cennette görüşeceğimizi ümit ediyorum inşallah."
  Motiur Rahman Nizami

  YanıtlayınSil
 3. Öncelikle Allah rahmet eylesin. Bir müslüman için şehadet en büyük gayedir. Ölüm müslüman için son değil başlangıçtır.
  Bu sıralarda thug diye bir kavram öğrendim. Thug haydut demekmiş. Binlerce insanı hind putlarından Kali adına boğuyorlarmış. Üstelik Bangladeşi yönetenler bu haydut çetesine mensupmuş.
  Ancak bu arada Bangladeş seçimlerini islami partiler boykot etmişler. Bu sebeple Avami Partisi iktidarda imiş. Bu da bana siyasetin ne denli önemli olduğunu ve muslumanların dini vazifeleri yaninda siyaseti de doğru biçimde kullanmaları gerektiğini gösterdi.

  YanıtlayınSil
 4. amik ovasındaki kurutulmuş amik gölü yeniden canlandırılıyormuş https://www.youtube.com/watch?v=TbOU4s63gms

  YanıtlayınSil
 5. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 6. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dusundugunden de hayirlisi olsun insaallah.

   Sil
  2. yakup yıldırım;
   her türlü tasavvufi soru ve sorunlarınızı aşağıda linkini vereceğim kişiye sorabilirsiniz. Size kesinlikle yardımcı olacaktır. Gerçekten işinin ehli, itikatı düzgün ve dürüst birisi. Zaten yorumlar kısmında yazılanları okuduğunuzda kendinizde göreceksiniz:

   https://isnetus.wordpress.com/

   Sil
 7. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 8. Oguzhan Galatalioglu ve Levent Ates kardeşlerden HAKK TEALA ve SÜBHANEHU razı gelsin.
  Bazı şeyler içinde bulunduğun imkan ve şeraitler açısından tarifi mümkün değil,hatta öyleki...
  ALLAHA sığınırız.

  YanıtlayınSil
 9. Yakup kardes sakarya seyf in dedikleri hakkinda dusuncelerin neler sence dogrumu dedikleri ve bu rumuzu kullanan bu kardesimiz kim olabilir

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

   Sil
  2. bir kardeş var...
   salih zeki akçebe
   bu kardeşle aramda bir ayniyyet bağı var
   bakıyorum bazen tweetlerine
   sanki benim kendi kendime konuştıklarımı yada sinemdeki bazı durumları yazıya döküyor.
   ama nedense bir yetişemiyor bize... :)
   dertlinin,fakirin hali başka tabi...
   herkes dertli bazıları daha dertli
   bazıları anlaşılmaz...
   bu kardeşe selamlar
   duyarsa tabii
   güzel kardeşim benim

   Sil
  3. Ve aleykümselam Güzel Kardeşim...
   Güzel bakan güzel görürmüş...
   Rabb'e Emanet...

   Sil
 10. bir yerlere malzeme olmasın
  okuyanda da zaten benzer hissiyatlar temenniler vardır
  dert belli
  milletimizin dileği belli
  ve en önemlisi de
  Semavatın Emri

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Senin bu konuda birseyler bildigini ve yardimci olabilecegini dusundum yakup kardes malum sakarya seyf kimseyle irtibata gecmiyor siradan biri mi yoksa baska birimi dedikletinin dogruluk payi nedir hadislere aykiri gozukmuyor dedikleri ama yinede emin olmak istiyor insan

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

   Sil
  3. Tamam eyvallah yakup kardes ama son bi sorum soylediklerinin dogruluk payi nedir

   Sil
  4. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

   Sil
 11. Ümmete Vasiyet...

  “Her zaman batılın, zulmün ve haksızlığın karşısında ilmi mücadeleye devam edeceksiniz. Bir mümin asla Allah'tan ümidini kesmez. Hayatınızın sonuna kadar Allah yolunda bir gaye ile görevinizi sürdüreceksiniz. Batılın tüm tuzaklarına ilim yoluyla cevap vereceksiniz. Kadınlarımızın yetiştirilmesine ve ahlâk yoluna önem vereceksiniz. Cemaat-i İslami'de asla bir lider problemi yaşanmayacaktır. Durum ne kadar kötü olursa, o kadar iyi ve kaliteli liderler yetişecektir. Ben yaşlandım. Rabbim her an canımı alabilir. Ben şehit olarak Allah'ın huzuruna gitmek istiyorum. Benim şehadetim ile beraber değişim başlayacaktır. Halkım ve dünya Müslümanlarından dua istiyorum. Eğer dünyada bir daha görüşemezsek, cennette görüşeceğimizi ümit ediyorum inşallah.”
  ALLAH RAHMET EYLESİN...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. "...Allah’ım! Şimdiye kadar yaptığım, bundan sonra yapacağım, gizlediğim ve açığa vurduğum, benden daha iyi bildiğin günahlarımı affeyle. Öne geçiren de sen, geride bırakan da Sensin. Senin her şeye gücün yeter.”
   (Buhârî, “De'avât”, 60; Müslim, “Zikir”, 70 )

   Sil
 12. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 13. Arusi şeyhlerin gelecek senaryoları


  Şeyhim (Ömer Fevzi Mardin)14 Mayıs 1950 senesinde DP'nin iktidara gelmesini himmetiyle temin etmişler ve şöyle buyurmuşlardır: "DP intikal partisidir. DP intikal edecektir. Hazreti şeyhim ise (Mustafa Aziz Çınar) 1965'de AP iktidara getirildiğinde şöyle söylediler: Adalet Partisi intikal edecek. Artık bundan sonra DP hükümeti gibi hükmetler uzun ömürlü olmayacak, ömürleri kısa olacak."


  Acizanem: "CHP ufalanıp, dağılacak."


  İran ortasından ikiye bölünecek


  Mübarek Şeyhim (Aziz Çınar) 1977 yılında Ekim-Kasım aylarında yine buyurmuşlardır ki "Müslüman Türk devletine karşı hoş bir tutumu olmayan hudut komşumuz İran Güney-Kuzey Wietnam ve Güney-Kuzey Kore gibi ortadan ikiye bölünecektir." Acizanemin bu kibarı kelamla alakalı düşüncesi şudur: "İran'ın Türkiyeye karşı muamelesini değiştirip samimi ve kardeş bir devlet gözüyle bakması kendi menfaati gereğidir. Umarız, ıstırap çekmez."


  Rusya parçalanacak


  1945 ve 1953 senesi Mart ayı başına kadar Piri-i Sani ve Pir makamında Ömer Fevzi Hazretleri şöyle buyurmuşlardır: "Rusya 30, 32, 33, 34 devlete bölünüp parçalanacaktır".


  Has halifesi Şeyh Mustafa Aziz Hazretleri devamen ve teyiden buyurmuşlardır ki: Rusya 30, 32, 33, 34 ve 37 devlete bölünüp dağılacaktır" Bugün eğer bu rakam mevcutsa dağılma tamamlanmıştır. Değilse parçalanma 37'ye kadar devam edecektir.

  YanıtlayınSil
 14. Intikalden kasıt nedir? Açıkcası cümleyi anlamadım elbette intikalin günümüzdeki kullanılan halini biliyorum" bir yerden bir yere gitmek, nakletmek " fakat yukarıda kastedileni anlamadim.

  YanıtlayınSil