.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

1 Mart 2016 Salı

İNGİLTERE GERÇEKTEN BALIKÇI ADASI OLMAK MI İSTİYOR?

“Gökleri, yeri ve aralarındakileri hak ile yarattık (bozgunculuk yapılsın diye değil). O saat da mutlaka gelecektir.  Onun için şimdi sen (Ya Muhammed) güzel bir hoşgörü ile davran.” (Hicr, 85)
(Habibim ) iman edenlere söyle: Allah’ın günleri (nin çatıp geleceği)ni ummayanlara (ezalarına ) aldırış etmesinler. Çünkü (Allah ) bir toplumu yaptıklarıyla cezalandırır. (Casiye-14)
Bizler geleceği bilmeyiz. Fakat Allah Teâlâ’nın has kullarına yaptığı ihsana inanırız. Yine bugün BBC deki haber bir geleceğin öncüllerindendir.

Ahmed Amîş kaddesellâhü sırrahu’l azîz Efendim  buyurdular ki;

Paris şehri semavî bir hâdise ile mahvolacak.

Üçüncü Dünya Harbi çıkacak, Efendim hazretleri buyurdu ki; “Rusya mahvolacak, küçük bir devlet haline gelecek.”

Anadolu ahalisine dua ettim, bu badirede onlara ziyan gelmeyecek. Bu esnada avucunu sıkar gibi yaparak

“Rusyayı küçülttüm, küçülttüm.”

“Rusya darmadağan olacak! O Kremlin sokaklarında köpekler uluyacak!..”


İngiltere ve Yunanistan mahva mahkûmdur. İngilizler o zaman Türk donanmasına bakıp gıpta edecekler, hayıflanacaklar.

Yine Ahmed Amîş Efendi’nin İngiltere için şu rivayeti vardır.

“O zâlim imparatorluk balıkçılıkla geçinen küçük bir ada devleti haline gelecek!.”


Yalanladılar; ama alay edip durdukları şeyin haberleri, yakında kendilerine gelecektir. (Şuara-6)
Sonuç: İngilizlerin kararı topluluktan ayrılmak olursa,  ardından kötü sonlarına doğru hızla yol alacakları görünüyor. Eğer topluluktan ayrılmaktan vazgeçerler ise, üçüncü dünya savaşının çıkmasına engel olurlar. Çünkü onlar diğer milletlerin bilmediğini bilenler sınıfındadır. Bu nedenle dünya  daha huzurlu olur. Allah Teâlâ dilerse kullarının iyi niyetine kaderi değiştirir.
يَمْحُو اللّهُ مَا يَشَاء وَيُثْبِتُ وَعِندَهُ أُمُّ الْكِتَابِ
Allah, sünnetinin, düzeninin yasaları içinde, iradesinin tecellisine uygun olan kayıtları siler, yürürlükten kaldırır, yok da eder, yazıldığı gibi bırakır, değiştirmez de. Ana kitap, sicil, ana bilgi işlem merkezi onun katındadır.
(Ahmet Tekin Meâli) [Râ’d-39]
İhramcızâde İsmail Hakkı

18 yorum:

 1. Muhterem bir zattan işittim. O da kendi şeyhinden duymuş: Der ki İngiltere bir balıkçı adasına dönecek. Bu ifade ile yukarıdaki yazıdaki ifade aynı mealde..
  Diğer yandan aynı zat bir hikaye anlatmıştı: Gelecekte İslam Ülkelerinden birisi Paris'in olduğu yere gider. Bir zamanlar Paris diye bir şehrin olduğu orada artık bir çöl vardır. Bu hikaye ile yukarıdaki Paris şehrinin semavi bir afet ile yok olacağı aynı mealdedir.
  Allah gaybı bilir.

  YanıtlaSil
 2. İsrail: Esed kimyasal silah için hazırlanıyor
  İsrail Savunma Bakanı Yalon, Esed'in ateşkes esnasında sivillere kimyasal silah kullanarak 5 yıllık savaşı bitirmeye hazırlandığını söyledi.

  İsrail'in Jerusalem Post gazetesinin haberine göre; Tel Aviv yakınlarında bir konferansta konuşan Moşe Yalon, 'Suriye rejimi ateşkes esnasında sivillere karşı kimyasal silah kullanarak beş yıllık iç savaşı bitirmeye hazırlanıyor' dedi.
  Yalon, "Suriye rejimine bağlı askerler kimyasal silah kullanıyor. Tam da ateşkesin başladığı bugünlerde sivillere karşı klor ve materyaller atıyor. İlan edilen ateşkesin ardından sivillerin tepesine klor varilleri boşaltıyor" ifadelerini kullandı.
  İsrail, Suriye'de devam eden iç savaşta Esad ve İran'ı eleştirmekle birlikte rejimin en büyük destekçisi Rusya ile de koordineli hareket etmeye özen gösteriyor.
  NETANYAHU'DAN 'KIRMIZI ÇİZGİ' AÇIKLAMASI
  Rusya ve İran'ın Suriye'ye gönderdiği gelişmiş silahların Hizbullah'ın eline geçmesinden duyduğu endişeyi sık sık dile getiren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise önceki gün yaptığı açıklamada, "İran'ın Suriye üzerinden Lübnan'daki Hizbullah'a gelişmiş silahlar göndermesine razı olmayız. Golan Tepeleri'nde İsrail'e yönelik ikinci bir terör cephesi açılmasını da kabul etmeyiz. Bunlar İsrail'in kırmızı çizgileri olarak belirlenmiştir ve İsrail'in kırmızı çizgileri olarak kalmaya devam etmektedir" ifadelerini kullanmıştı.
  Kaynak : AA
  SURİYE'DE BEKLENEN/BAHSEDİLEN KIZIL ÖLÜM HERHALDE BU OLSA GEREK...

  YanıtlaSil
 3. Başta İngiltere ve diğer Avrupa ülkeleri Rusya ile savaşacak. Rusya ile İngiltere arasında çok büyük savaş yaşanacak.Bu nedenle NATO avrupaya yaklaştı. Nükleer savaş olacak diye tahmin ediyorum.

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. YAKUP BEY BAHSETTİĞİNİZ ADRESTE KİM SOHBET EDİYOR BEN BULAMADIM

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. ABD kobani hava üssünü yapmaya başladığına gore büyük melhame başlayacak demek. O hava üssü tamamlansin ya da tamamlanmasin Türkiye Suriyeye girerse kurt kantonu olmasın diye Ruslar saldırmaya başlar. Hatay etrafı muhalif dolu zaten. 3ün1i

  YanıtlaSil
 7. 1-Türkiye - İngiltere Görüşmeleri
  2-Rusya, İngiltere hava sahasina yakın civarda bombardıman uçakları ile gövde gösterisi yaptı.
  3-İngiliz istihbaratı, Rusya’nın Suriye’de yürüttüğü operasyonlarda ‘savaş suçu’ işlediği iddialarına ilişkin araştırma başlattı.
  4- ?

  YanıtlaSil
 8. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 9. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 10. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 11. AHMED AMÎŞ EFENDİ’NİN SOHBETİNDEN
  GAYBÎ HABERLER
  Şam, Bağdat, Mısır, birisi sudan, biri saikadan (yıldırım) biri de hareketi arzdan (deprem) harab olacaktır. Türk kavmi ebabil kuşu ile (hava saldırıları ile) helak olacak. Türk tenassur edecek. (Türkler hıristiyanlaşacak)
  Nevres Bey; “Ben gençliğimde mutaassıbdım, lisan okuyanlara itiraz ederdim. Şeyhim bir gün buyurdu ki: “Ahmed bir İngiliz, bir Fransız, bir Rus geldiler. Fatiha-i Şerife’yi kendi lisanlarında okursan Müslüman olacaklar, buyurdu ben de durdum kaldım.”
  Miralay Hilmi Bey rivayetiyle; Hazreti Aziz’i ilk ziyaretimizde bu milletin hali ne olacak diye sordum. “Gâvurlar girer yine çıkar. Allah dinini hıfz eder.” buyurdular.

  YanıtlaSil
 12. İngiltere ve Yunanistan mahva mahkûmdur. İngilizler o zaman Türk donanmasına bakıp gıpta edecekler, hayıflanacaklar. (Ahmed Amîş Efendi, Gaybî Haberler)
  Bu ifşaat, Çanakke harbinde İttifak devletlerinin İtilaf devletlerine karşı Ege denizinde ve Gelibolu Yarımadası'nda su üstü deniz harekâtı neticesinde 18 Mart 1915 yılında Allah-ü Teala'nın hikmeti ile keramete dönüşmüştür. Türk (Osmanlı) ve Alman Filolarına Osmanlı Bayrağı asılmıştır.
  https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87anakkale_Sava%C5%9F%C4%B1

  YanıtlaSil
 13. 1* Doç. Dr. Ferhat Aslan'ın bir kitabı yayınlandı. 9 bölüm ve 284 hikâyeden oluşan “Çanakkale Sırları” adlı kitabında şu bölüm çok ilginç. Okuyalım.

  (Peygamber Efendimiz Çanakkale Cephesi'nde Mehmetçiğin Yanında

  Çanakkale Deniz Savaşları'nda yaşanan kahramanlık öykülerinin yanında bir çok da keramete şahit olunmuştur. Bu kerametlerden birini bizzat yaşayan ünlü muhaddis Hasan en Nedvi'dir. Hasan en Nedvi 1914 tarihinde Peygamber Aleyhisselam'ın Kabr-i Şerif'ini ziyaret etmek üzere Medine-i Münevvere'ye yol alır. Medine-i Münevvere'ye , Ravza-i Tahire'ye geldiğinde selam verir ve o geceyi Medine-i Münevvere'de geçirmek ister.

  Lakin rüyasında o selam verdiği an tekrar tecessüm eder ve bakar ki Resul Ekrem Aleyhisselam Kabr-i Şerif'i içerisinde yoklar. Daha sonra oradan oraya koşar bakar ki atlılar geliyor. Toz toprak silah sesleri. Bu sırada Hasan en Nedvi atın üstünde Resul Ekrem' i görür. Ve atının zimamlarından tutarak; "Ya Resulullah ben sizi Medine-i Münevvere'de ziyarete geldim lakin siz Kabr¬i Şerif'inizde bulunmuyorsunuz. Bunun hikmeti ne olabilir?"dediğinde Resul Ekrem Aleyhisselam; "Kahraman evlatlarım Çanakkale cephesinde Haçlı ordularıyla yaka paça olurken, benim o kabirde yatmam yakışmazdı. Onlara yardım için Çanakkale Cephesi'ne Ashabı Kiram'ı ve Bedir Ashabı'nı toparlayarak Onlara yardıma avdet ettim." diye buyurur.

  Bu anlatı Mehmet Akif’in Çanakkale Şehitlerine adlı şiirini neden şu mısra ile bitirdiğini de çok güzel izah etmekte: "Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.)

  Doçent Aslan’ın yazdıkları bunlar. Diyeceksiniz böyle bir şeyin hakikati ne olabilir? Çanakkale’nin ne gibi bir manevi hususiyeti var? 1. Melheme’de cereyan eden bir zafer. Akabinde Deccaller’in huruç ettiği devir geliyor. Peki bu zafer neyin nesi? Evet yüzyıl bir hesaba göre 1 gündür. O günde meydana gelen muharebelerden sonra Mehdi’nin günü de gelir. Bediüzzaman’ın “Ne yapayım, acele ettim, kışta geldim; sizler cennet-âsâ bir baharda geleceksiniz” hakikatini anlatır. Şimdi Bediüzzaman’ın bir talebesi olan Ahmed Feyzi Kul’dan bu zaferin manasını öğrenelim. Feyzi Kul, riyazi hesapla gaybı keşfe çıkan bir Nur talebesidir, Kur’an ve Hadislerin gaybi işaratı üzerine ilginç keşifleri vardır. Daha 1940’ların başında kaleme aldığı bir eserde Fetih Suresi’nin sarahaten Mekke’nin fethine işaret ettiğini belirtir. Tabi o sure sarahatin yanında işareten veya remizli bir çok fütuhattan da haber verir. Hele son üç ayeti adeta ihbar deposudur. Son ayeti Mesih-Mehdi hizmetine bile işaret eder. Çok güzel bir tasviri vardır. Ekin ve çoğalması gibi. Fetih Suresi’nin birinci ayeti ile zaferlerin kapısını Çanakkale’de açtık. Ya gerisi?

  YanıtlaSil
 14. 2*Fetih Suresi’nin birinci ayeti Çanakkale Zaferi'ne işaret eder. Tevafuklu ebcedi hesapla. Ayetin ebcedi hesabı 1331. Bu tarih Çanakkale Zaferi’ne tevafuk eder. Ayrıca 1381 tarihine de. Yani 1960-61’e. 1331, harici ve maddi sömürgecilere karşı kazanılan bir zafer. İmkansızlıklar ve çaresizlikler içinde asakir-i İslam’ın kazandığı muhteşem bir zafer. Öyle olduğu için Kur’an ona işari olarak müjdeliyor. Onun gibi bir zafer daha var. Yani ebcedle bir tarih daha veriyor.

  Ve manen diyor ki: O tarih 1381 yani 1961’de İslam’ın ruhuna ve manasına yöneltilen manevi savletlere karşı İslam’ın içinde türeyen kafirane ve münafıkane hücumlara karşı Kur’an’dan fışkıran bir ilmi hakikatin ve bir irfan nurunun ve bir iman hamlesinin, bu manevi kafirane taarruzu ifna edecek, yani sona erdirecek.

  Bu Sure’nin işari sırlarla dolu bir daha var. 28. ayet de 1381 tarihine işaret eder. (O peygamberini gönderdi) cümlesinin ebcedi hesabı 1380. Ama bu cümlenin “O peygamberini hidayet üzere yolladı” ayeti 1385(1965), 1395-6-7 (1975-6-7) ve zamanımıza da müjdeli bakar. 1427 (2006) ve 1434 (2013). Bu son iki tarih yeni iki kalkışmanın hemen söndürüleceğini ihbar eder ve müjdeler. Hem küresel deccaliyet hem de maşası cemaat fitnesinin. Sure ne ile başlıyordu “Biz sana apaçık bir fetih yolu açtık” Neyse uzatmayayım. Daha başka fütuhatlar da var. Onlarla kafanızı karıştırmayayım.

  Çanakkale öyle muhteşem bir zafer ki, Kur’an ona ebcedle işaret ediyor. O zaferin 100. yılında ne oldu. 2015’te. Yeni bir kafirane ve münafıkane taarruz başladı. 1960-1971-1980 havası estirilmek istendi. İstendi ama Fetih Suresi hükmünü sürdürüyor. 28. ayeti “liyüzhiru alediyni kullüh” cümlesi yani “bütün dinlere üstün kılmak” 3 surede geçer. Tevbe, Saf ve Fetih’te. Tevbe ve Saf’ta (kafirler hoşlanmasa) olarak, Fetin Suresi’nde Allah’ın şahit olduğu cümlesi ile biter. Yani bir üst paragraftaki tarihlerdeki manevi zafere işari haber ediyor.

  İlk ayetin işari tarihi 1331 ile 1380 arasında bir 37 sene var. O (Peygamberini gönderdi) cümlesi 1343’e bakar. O tarih Mehdi’nin zuhur tarihidir. O tarihten (1343) sonra ne oldu ki veya ne olacak ki Cenab-ı Allah Kur’an’da dinini üstün kılacağını belirtiyor. Yani zafer vaad ediyor. Hem dış düşman ve münafıklar kadar orada bir ima daha var. Kur’an’ın hazinesinden fışkıran bir feyz-i Kur’an, bir kudsi tezahür söz konusu. Yani bir nur ve iman hareketinin Süfyan fitnesine karşı çıkacağına işaret ediyor. Ki bu tarihe bir 37 yıl daha eklenirse 1380 +37 = 1417. 28 Şubat Tağuti hadisesi ile karşılaşırız. Ve o tarih Horasanlıların bayrağı yani hakimiyeti Mehdiyete vereceğine işaret eder. Onun içindir ki 72 aylık Tağuti hareket ile mücadelenin sonunda Türkiye 2003’te yeni bir devreye girer. Ama Küfri ve münafıkane taarruz durmaz. Onun üzerine Kur’an mücahede-i mü’mine işari olarak fütuhat haberi verir. 1427 ve 1434.

  YanıtlaSil
 15. 3* İşte 93 Harbi ile başlayan ve Çanakkale ile devam eden, “Allah’ın nurunu söndürme taarruzları”nın 100 yıl devam etmesine rağmen, elde edilen zaferlerle Mehdiyet hizmetkarlarının ve ittihad-ı İslam’ın önünün açılacağına manen müjdeler verilir. “Bütün dinlere üstün kılmak” cümlesinden istihraç edilen tarihlerin devamı ise 1440-1446-1456. Allahüalem 1446 ve 1456 Tevhidin, Hıristiyan aleminde Mesih cemaatinin katılmasıyla küresel fethine işaret eder. Çünkü bu surenin adı Fetih’tir. Yani Hak dini için açılmadır. Hele şu Ayasofya ve Mescid-i Aksa yani Konstaniyye ve Küdus fethedilsin. Ondan sonra seyreyleyin çümbüşü.

  Hakimiyet ve ferman artık Mehdi’nin manevi şahsiyetindedir. Kimse başka masal anlatmasın. Mehdi herkes uykuda iken, yani iman nuru ile bakamayanların göremediği bir zamanda işleri yapar ve fetheder. Cambaza bakanlar ise gelecek ufkuna bakar gözleri nemli.

  “Bütün dinlere üstün kılmak” ayeti doğrudan doğruya Mehdi-Süfyan asrına bakar. Ki onun devam olan asırdaki büyük fütühata işaret eder. Her iki Deccale yataklık ve yardım ederek cihan hakimiyeti kuran Siyonist fitne Deccaliyetin devamı mahiyetindedir. Bütün fitnelerin kaynağı onlar. Cezaları ise Ortadoğu’daki son kanlı fitnelerin ve Kürt kartı ile oynamaları olacak. Bu idam fermanlarının masaya konması demektir. O fermanın icrası şerefi ise Mehdi-Mesih cemaatlerine ait. Bunlardan kılıcı tutan belli, Türkiye. Ya batıdaki ülke hangisi? İki aday var. Daha uzaktaki daha avantajlı görülüyor. Seneye bunu anlayacağız. 500 bine yakın şehid, ölü ve iki taraftan yaralının verildiği Çanakkale Muharebesi’nde 107 bin şehidin hayatına mal olan bu zaferin şehitlerini Hz. Resullullah’ın karşılaması akıldan ve şefkat-i Nebevi’den uzak olmasa gerek değil mi?

  Ayrıca birinci Melheme’den 3. Melheme’ye işaret var. Ben ilk zaferi kazandım, mütebakisi 100 yıl içinde alınacak. Ve kaybedilen istiklal, 100 yıl sonra yeniden kazanılacak. Besmele Çanakkale Zaferi idi. Hatimesi ise Ayasofya olacak. İnşaAllah

  Küçük deccal ve büyük deccalin izleri silindi siliniyor. Ama anaları duruyor. Şimdi o finali seyredeceğiz.

  YanıtlaSil
 16. istanbulun fethi, inşallah Isa (as)mın vatican ile orthodox kiliseleri reddetmekle ve aya sofyayı acması ile gerceklesmeye.

  YanıtlaSil