.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

27 Şubat 2016 Cumartesi

PYD ORTAK, İHVAN TERÖRİST. PEKİ SİZ KİMSİNİZ?

İbrahim Karagül

İbrahim Karagül / Yeni Şafak

Türkiye, çok yönlü kuşatma, alan daraltma, direnç düşürme hatta küçültme senaryolarıyla karşı karşıya. Geleneksel müttefikleri ve geleneksel düşmanlarının ortak taarruzu altında. İçeriden Kürt milliyetçiliği eksenli terör, dışarıdan çokuluslu koalisyonun tehditleri hatta saldırıları altında. İstiklal Savaşı'ndan bu yana ilk kez bu kadar büyük bir hesaplaşma ile yüz yüze gelen Türkiye iddialarının, coğrafyayı ayağa kaldırma çabalarının, yüz yıllıkvesayeti yok etme mücadelesinin kurbanı yapılmak istenmektedir.

Irak işgaliyle başlayan, Suriye ile devam eden parçalama projeleri artık ülkemizin sınırlarına dayanmış, hatta sınırlarımızın içlerine servis edilmiştir. Yıkım hesapları bir süre sonra Basra Körfeziülkelerine ve Suudi Arabistan'a yönelecektir. Çok yakın bir gelecekte belki Lübnan Suriye savaşının içine çekilecektir.

İntikam saldırısı, ve şehir savaşları

Biz coğrafyamızda ulusüstü yapılar inşa etmeye çalışırken, sınırları belirsizleştirip ortak tarih ve ortak kültürden yeni bir zenginlik üretmeye çalışırken, coğrafyaya kadermiş gibi dayatılan sömürge yöntemlerine son vermeye çalışırken varolan ülke sınırları tartışmalı hale getirilmektedir.

Bu bir intikam saldırısıdır. Öyleyse intikam saldırılarına “acımasız direniş"le karşılık bulacaksınız.

Biz ekonomik entegrasyondemokrasi ve özgürlüklerin yaygınlaşması, ortak savunma ve dayanışma arayışlarını zorlarken, coğrafya liflerine ayrılmakta, şehir savaşlarına hazırlanmakta, bütün ülkeler için parçalama planları yapılmakta, bütün kimliklersavaş gerekçesine dönüştürülmektedir.

Bir süre sonra iç savaşlar değil, ülkeler arası savaş değil, işgaller de değil, şehir savaşlarıyla yüzleşmek zorunda bırakılabiliriz. Öyle uğursuz, öyle alçakça planlar uygulanıyor ki, ülkelerimiz kadar, yüzlerce yıl birarada yaşayan insanlarımızınzihinleri ve kalpleri bölünüyor, yüzlerce yıllık ayrılıkların temelleri atılıyor.

Ya kazanacağız ya küçüleceğiz

Bu proje hiçbir ülkeye has değildir. Küresel ölçeklidir veAtlantik'ten Pasifik kıyılarına kadar, Müslüman toplumların yaşadığı o büyük haritanın tamamını hedef almaktadır. Hiçbirahlaki kriteri olmayan, hiçbir ittifak ilişkisinin etkileyemeyeceği birüst senaryo adım adım uygulanmaktadır.

Coğrafyamızın talihsizliği, krizin ülkelerle sınırlı olduğununsanılmasıdır. Her ülke özelliğine göre gerekçeler üretilirken,yalanlarla zihinlerimizin rehin alınmasıdır. Bizlere, o yalanların kendi gerçeklerimiz olduğunun dayatılması ve bizlerin bu dayatmalara zaman zaman yenilmemizdir.

Yüzyıllık kurtuluş savaşının son aşamasını yaşıyoruz. Birinci Dünya Savaşı daha bitmedi ve biz yirminci yüzyılı kaybetmeden, daha da güç kazanarak kapatmak istiyoruz. Mücadele bu yüzden çok keskindir, çok yıkıcıdır. Ya kazanacağız ya parçalanacağızYa büyüyerek varolacağız ya küçülerek. Hiçbir şekilde, bugünkü durumda kalmamıza izin vermeyecekler. Ya şehirlerimiz harabeye dönecek, Anadolu alev alev yanacak ya da bütün bu uğursuzrüzgarı tersine çevirip büyük hesaplaşmayı kazanacağız ve tarihin akışını değiştireceğiz.

Biz bu topraklara kaç imparatorluk gömdük

Bu öyle büyük bir kırılma ki, başardığımız takdirde sadece ülkemizin değil, coğrafyanın hatta dünya tarihinin seyrini değiştirecektir.

Anadolu, bin yıllık tarihin en büyük direnişlerinden birine daha sahne olacak. Bir kez daha Haçlı ordularını bu topraklardan uzak tutacağız. Asla umutsuz değiliz, bir kez daha dünya savaşı trajedisini yaşamayacağız. Bütün şehirlerimiz, köylerimiz, tek tek bütün vatansever insanlarımız birer kale olup bu coğrafyadan yeni bir yükseliş dönemi başlatacaktır.

Geçmişimizdeki buhran dönemlerine bakın. Her buhrandan büyük bir güç olarak çıkmayı bilen bir siyasi kültürün, ferasetin, zenginliğin ve dayanışmasının mirasçılarıyız. İmparatorlukların yok olduğu, orduların mahvolduğu bir coğrafyanın insanlarıyız. SadeceBağdat, sadece Şam kaç imparatorluk gömdü tarihe!

İnsanlık tarihi boyunca küresel ölçekte iktidar arayan bütün imparatorluklar bu coğrafyaya hükmetmeye çalıştı ve coğrafya bu imparatorlukların tamamını yok etti. Yine öyle olacak. Tarih ve medeniyet yine bu coğrafyanın, Anadolu insanının iradesine göre,direncine göre biçimlenecek ve biz bir kez daha bu çıkışın öncüsüolacağız. Hiçbir güç, hiçbir yerel unsur, Türkiye'nin acziyeti üzerine kurduğu hesabı tutturamayacaktır.

Müttefiklerimiz sattı, öz savunma başladı

Ama tek tek alacağımız notlar var. Bu kriz atlatıldıktan sonra Türkiye ittifak ilişkilerini, bölgesel ilişkilerini, tehdit değerlendirmelerini, siyasi ve ekonomik önceliklerini sıfırdan yeniden dizayn etmek zorundadır. İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana içinde bulunduğumuz ittifak halkaları bize ihanetetmiş, Türkiye düşmanlarıyla ortaklık kurmuş, Türkiye'yi savunması gerekenler bize kurşun atar olmuşlardır.

Transatlantik ittifakı bunun merkezindedir. ABD bunun merkezindedir. Avrupalı geleneksel ortaklarımız bunun merkezindedir. Onlar, Türkiye ile stratejik ortaklığı coğrafyada biçimlendirdikleri terör gruplarına kurban etmiştir.

Hepsi, bir terör örgütüne Türkiye'yi satmıştır. Hepsi Kuzey Suriye Koridoru için Türkiye'yi satmıştır. Hepsi bir boru hattı projesine Türkiye'yi satmıştır. Onlarca yıldır Avrupa'yı koruyan, Atlantik merkezli tehdit algılamalarına göre pozisyon alan Türkiye, bütün tehditlere açık hale getirilmiş, bu tehditler bize karşı özellikle desteklenir olmuştur.

O bizim “dostlarımız" bugünlerde bizi köşeye sıkıştırmaya, Anadolu haritasını bile değiştirmeye dönük kirli planların ortakları olmuşlardır. Türkiye kamuoyu, bu yönde çok ağır bir hayal kırıklığıyaşamakta, ABD ve Avrupa'ya güveni ağır yara almaktadır. Toplumsalhafıza yeni tehditleri tanımlamış ve derin bir öz savunmarefleksiyle hareket eder olmuştur. Bu güvensizlik bunalımı çok uzun yıllar giderilemeyecektir.

PYD 'ortak' İhvan terörist öyle mi?

Bu yüzden, bize ait her şeyi düşman bilip, ona savaş açan bu yaklaşımıyargılayacağız, kendi içimizde mahkum edeceğiz ve geleceğimizi bu gerçeklere göre yeniden düşüneceğiz. PKK'nın Suriye kolu YPG'nin Türkiye'ye saldırılarını, ülke içindeki terör eylemlerini destekleyen, bu örgütü “ortak" ilan eden ve silahlandıranların Ortadoğu'nun tek demokratik yapısı Müslüman Kardeşleri terörist örgütler listesine alma yolunda çalışmalara başlaması bu yönde çarpıcı bir suçüstü halidir.

Mısır tarihinin ilk demokratik başarısını darbe ile yok eden, binlerce insanın özgürlük arayışına kurşunla karşılık veren zihniyetin hesabının ne olduğuna dair artık hiçbir kuşku kalmamıştır.

Yerel olan, onurlu olan, İslam'la bağlantılı olan ne varsahepsine savaş açanların bizleri toptan imha etmeye dönük zihinlerindeki kirli hedefler deşifre olmuştur.

Artık onların hiçbir güvenlik stratejisine, terör söylemine, demokrasi ve özgürlük nutuklarına inanmayacağız. İşte bunu bildiğimiz için, yirmi yıldır bu süreci izlediğimiz için “topyekün saldırı altındayız" ifadesini kullanıyoruz.

Ülke ülke, şehir şehir, sokak sokak, fert fert

Öyleyse kendimizi yeniden kuracağız. Ülkemizi teyakkuzda tutacağız.Siyasi aklımızı bugünkü haliyle muhafaza edeceğiz. Ürkmeyecek, yılgınlığa düşmeyeceğiz. Anadolu topraklarından bir karış bile koparılmasına izcin vermeyeceğiz. Gerileme dönemi çoktan bitmiştir. Bir daha hiçbir güç, bizi öyle bir trajediyle yüzleştiremeyecek.

Öyle süslü cümlelerle vakit geçirmeyeceğiz. Dolambaçlı yollar arasında kaybolmayacağız. Harita hiç bu kadar netleşmemişti. İster terör üzerinden gelsin, ister “ezberletilmiş söylemler"üzerinden gelsin, içerideki ihanetle de, dışarıdan gelen tehdit dalgalarıyla da yüzleşmeyi bileceğiz.

Ülke ülke, şehir şehir, sokak sokak, fert fert mücadele edip bu büyük istilayı boşa çıkaracağız. Onlar Türkiye'yi sadece Kuzey Suriye'den ve Güneydoğu'dan vurabileceklerini sanıyorlar.Oysa biz o kadar büyük bir haritayız ki, yeri geldiğinde her sokağın bir kaleye dönüşeceğini göreceklerdir.

Oyun ne kadar büyük olursa olsun, Anadolu'da bozulur! Bu hep böyle olmuştur!

http://www.yenisafak.com/yazarlar/ibrahimkaragul/pyd-ortak-ihvan-terorist-peki-siz-kimsiniz-2027070

8 yorum:

 1. AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ İNCELERMİSİNİZ..!!!
  https://www.facebook.com/benzersiz.illuminati.arsivi/photos/pb.203310399750900.-2207520000.1455932296./939841306097802/?type=3&theater

  https://www.facebook.com/benzersiz.illuminati.arsivi/photos/pb.203310399750900.-2207520000.1453050838./937809349634331/?type=3&theater

  https://www.facebook.com/benzersiz.illuminati.arsivi/photos/pb.203310399750900.-2207520000.1452724625./907604512654815/?type=3&theater

  https://www.facebook.com/benzersiz.illuminati.arsivi/videos/vb.203310399750900/864816856933581/?type=3&theater

  https://www.facebook.com/benzersiz.illuminati.arsivi/photos/pb.203310399750900.-2207520000.1453232990./910001362415130/?type=3&theater

  https://www.facebook.com/benzersiz.illuminati.arsivi/videos/790539601027974

  https://www.facebook.com/benzersiz.illuminati.arsivi/videos/vb.203310399750900/740069362741665/?type=2&theater

  YanıtlaSil
 2. Haber:
  Gordon Suriye’yi 3’e böldü
  ABD’nin Suriye politikasındaki en etkili isimlerinden Philip Gordon’un “Deescalation and Decentralization” planı devreye sokuldu. Plana göre Suriye, PYD güdümlü Kürt devleti, Esed yönetimi ve çöle hapsedilmiş DAEŞ bölgesi olarak bölünecek.
  Hadis:
  Viran olacak ilk toprak, Şam topraklarıdır. Sonunda tüm ihtilaflar üç bayrağın altında toplanacak: Esheb’in bayrağı, Ebka’ın bayrağı ve Süfyani’nin bayrağı. Süfyani ile Ebka’ birbirleriyle savaşacaklar ve Süfyani, Ebka’ ile ona uyanları öldürecek. Sonra da Esheb’i öldürecek.

  YanıtlaSil
 3. TÜRKİYE İLE BAĞ KESİLECEK
  Uluslararası kaynaklara göre, Gordon Planı'nın sonunda Suriye, kuzeyde PYD güdümlü bir Kürt devleti, ılımlı-seküler muhaliflerin kısmen temsil edildiği sahil hattını, Hama, Humus, Halep ve Şam'ı da kapsayan Esed devleti ve Suriye'de çöl bölgelerine hapsedilmiş bir DAEŞ bölgesi olarak 3'e bölünecek.Bu plan sadece Suriye'yi bölmüş olmayacak aynı zamanda Türkiye'nin Arap coğrafyasıyla da bağını da kesmiş olacak.
  http://www.turkiyegazetesi.com.tr/dunya/349614.aspx

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Hazreti muhamediyuL mehdi ALehiselam zuhurunun akabinde vefatına yakın zamanda İsa Alehiselam yer yüzüne inecekdir .
  Bismillahirrahmanirahim > mealen > Kuşkusuz o (isaalehiselam) kıyamet için bir bilgi ( alameti) dir, Ondan sakın şüphe etmeyin bana uyun. işte bu dostdogru bir yoldur. (Zuhruf-61)
  Son peygamber Allahın Resullu Hazreti Muhammed alehiselam buyuruyor ki >mealen> ! Nefsim kudret elinde olan Allah a yemin ederim ki ,Meryem oglu İsa nın yere inmesi yaklaşmaktadır.
  İşte o putları kıracak ,domuzları öldürecek ,cizyeyi kaldıracak ve (onun zamanında ) Çok bolluk olacagından hiç kimse Mala özenmiyecek .( Buhari-Müslim )
  Yine vadiL emiN olan masum gölgesi olmuyan peygamber Hazreti muhammed alehiselam buyurmuş ki >mealen> ! Allahu Teala meryem oglu Mesihi (yeryüzünüze )gönderecek . Mesih (isa) boyalı iki giysi içinde elleri iki melegin kanatları üzerine koyarak Dımaşk (şam) ın dogusundaki Akminareye inecek.
  Mesih (isa) başını aşagı eğince saçından terler damlıyacak yukarı kaldırınca (yüzünden) inci gibi nurdan damlalar saçılacak . Onun nefesinin kokusu nu duyan kafir hemen ölecek ve nefesi gözünün gördügü yere kadar ulaşacak, (İSA) deccaL ı arıyacak ve onu (kudüs yakınlarında) "Bab-ı lud" da yakalayıp öldürecek. Sonra isa (alehiselam) Allah ın kendilerini deccal ın şerinden korudugu bir topluma gelip, yüzlerini okşuyacak ve onlara cenneteki derecelerini haber verecekdir. (müslim ve Tirmizi den)
  Allahın en sevgili kulu resullu hazreti Muhammed alehiselam (cezallahu anna muhammeden ma huve ehluhu) buyurmuş Mealen>
  Elin de bir harbe (kesici alet ) oldugu halde İsa (alehiselam) Arz-ı Mukaddes (şam ) da yüksek bir yere inecek ve elindeki harbe ile deccaL ı öldürecek. Sonra insanlar cemmatle sabah namazı kılarken Beyt-i maktdise (mescidi aksa ya) gelecek, imam onu görünce geri çekilmek isteyecek , ancak İsa (alehiselam) ona öne geçmesini söyleyecek ve onun arkasında MUHAMMED (Sallallahu aleyhi vessellem ) şeriati üzerine namaz kılcak . (kad-ı beydavi-Tefsiri kebir)

  YanıtlaSil
 6. Abdullah ibnu amr dan (radıyallahu anh.) Peygamerimiz hazreti muhammed alehiselamın bildirdikleri mealen > "Meryem oglu İsa yer yüzüne iner, evlenir ve cocukları dogar, kırkbeş yıl böyle geçer .Sonra vefat eder ve benimle birlikde kabrime denf edilir " (Kütübü sitte c 15 shf337) sahih hadisi şerifler var daha cok şunu belirtmek isterim ki hadisi şeriflere bakdımız da İsa alehiselam zamanında bolluk olca ve isa alehiselam ın evlenip coocuların olca vefat ediginde ise Resullullahın kabrinin yanına def edilce var . ve bir cok meşayıhda zahiri manasınca tevile kalkışmamış. Mehdi alehiselam la beraber geçirecegi zaman var isa alehiselamın dünyay islamın hakim olması zülmleri bitmesi var . unutulan sünnetlerin acıga cıkarılıp müslümanların islamı yaşantısı saglaşması var . ne bu 1 asır önce ne de şu zamanda olmadıan göre . AsıL beklenen mehdi alehiselam yani büyük mehdi , büyük deccaL ve İsa Alehiselam zuhur etmemişdir. zamanlarının yakın olduna inanıyoz tam Tarihleri Alemi yokdan var eden Allahu kerim bilir .Allahu TeaLa Tüm müslümanlara bizlere selamet versin Müslümanlar bu zamandaki zillet halinde olmaları birlik olamamalarından diye işitmişdim. İnşallah OLCAKLAR iLERDE
  İslam da ırkcılık yoktur. takva kalb dedir kim Allaha en sevim li ise imani yakınsa üstün ancak odur. Vatan sevgisi vardır . vatan sevgisi imandan dır .
  La iLahe iLLaLLaH Muhammeden ResuLLuLLAH

  YanıtlaSil
 7. 06.03.2016 - 07.03.2016 bağlayan geceye uyumayalım (03.00) Allah Bilir ... Allah Hakkımızda Hayırlı Yazılar Yazsın...

  https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjltsDPsJzLAhUEZCwKHcyfCG8QFgg1MAQ&url=https%3A%2F%2Ftr-tr.facebook.com%2Fbenzersiz.illuminati.arsivi%2Fphotos%2Fa.498754633539807.1073743390.203310399750900%2F946991475382785%2F&usg=AFQjCNHYcZLyeMlwbqlo9bEaq5XMNX7F0w&sig2=_cbC85iQY5UWSl0fp9iHhA&bvm=bv.115339255,d.bGs

  bu tip siteler güven vermiyor.(!) yinede bilgilendirmek istedim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Müslüman her an Allah'ın huzuruna varmaya hazır olmalıdır. Allah gaybı en iyi bilendir.

   Sil