.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

6 Ocak 2016 Çarşamba

TANKLAR KABE'YE DAYANMADAN, MEKKE SAVAŞI BAŞLAMADAN...

“Müslümanlar kendi içinde savaşacak” sözü, “Savaş İslam'ın kalbine yerleşecek” sözü, “İslam iç savaşı” söylemi nasıl da adım adım gerçekleştiriliyor.

Coğrafyamıza yönelen paylaşım şehir şehir, bölge bölge, ülke ülke yayılırken, bu coğrafyanın ülkeleri, yönetimleri, kendi doğrularına, ülkelerinin çıkarlarına göre hareket ettiklerini sanarak aslında bu büyük paylaşımın önünü açtıklarının farkında bile değiller. Dışarıdan gelen istila dalgaları bölgenin zaafları üzerinden gerekçeler üretirken, bu coğrafyadaki ülkelerin ihtirasları, yayılma hayalleri kimlik savaşları üzerinden gerekçe üretiyor.

Geçmişe ve bugüne takılıp kalmak yerine, bir adım sonrasını, bir yıl sonrasını, on yıl sonrasını öngöremiyorsak, hepimiz bu çatışmaların, cepheleşmenin kurbanları olacağız.

Mekke Savaşı hazırlıkları var

İki yıl içinde Basra Körfezi karıştığında, hemen ardından Suudi Arabistan savaşla yüzleştiğinde, Türkiye hem Doğu'dan hem de Batı'dan gelen tazyiklerle sarsıldığında aynı şaşkınlığı yaşayacağız. Müslüman coğrafyanın en büyük zaafı siyasi öngörüsüzlüğü, basiretsizliğidir. Bazı ülkelerin en büyük ihaneti, coğrafyamıza yönelen yüzyıllık istila hesaplarının arkasına gizlenip, bu çirkinlikten pay kapma ahlaksızlığıdır.

Coğrafyanın başına ne gelmişse ülkelerin yönetimleri yüzünden gelmiştir. Bu uğursuz ayrışma, çözülme ve çatışma rüzgarlarını tersine çeviremediğimiz müddetçe her birkaç yıl içinde bir ülke daha parçalanacaktır. Suriye bu yüzden küresel bir savaştır. Aslarejim-muhalefet savaşı değildir. Sadece bölgesel bir savaş da değildir. Bölgesel olsaydı sadece bölge ülkelerinin müdahalesiyle sınırlı olurdu, Rusya bütün askeri gücü ile burada yer almazdı.

Suriye savaşı bittiği anda, o uğursuz dalgalar Basra Körfezi'ne yönelecek, Körfez ülkeleri çok ciddi bir İran tehdidiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır. Savaşın Körfez'e yerleşmesi ise İran-S. Arabistan savaşı demektir. Tahran'ın nihai hesaplaşmasının Riyad yönetimiyle olacağına, belki İran tanklarının Kabe kapılarına dayanacağına inanıyorum. İşte size İslam iç savaşı dedikleri büyük felaket!

Şii Hilali değil, Fars yayılma haritası..

Her ne kadar Batı müdahalesi, ABD işgalleri olsa da coğrafyadaki savaşların asıl sebebinin Arap-Fars savaşı olduğuna inanıyorum. 1991 Körfez Savaşı'ndan başlayın, 2003 Irak işgaline ve bugünkü Suriye savaşına kadar hepsi Arap-Fars savaşıdır. Irak'ın işgali, ülkenin İran'a teslim edilmesiyle sonuçlanmıştır. Suriye'de Rus-İran işgali başarılı olursa Akdeniz'e kadar bütün bölge Tahran'ın denetimine geçecektir.

Dikkat edin; Arap-Fars sınırı önceleri İran-Irak sınırıydı. Ardından Irak-Suriye sınırına geriledi. Suriye işgali başarılı olursa Arap dünyası Akdeniz'e kadar geriletilecektir. Bütün bunlar İran'ın yayılma alanını da genişletiyor olacaktır. Ardından Lübnan tam anlamıyla İran denetimine girecektir.

Kuveyt'ten Katar'a kadar çok ciddi bir İran baskısı hissedeceğiz. Bu, bir süre sonra bu ülkelerin istikrarsızlaşmasıyla sonuçlanacaktır. Tahran'ın kontrolündeki Bağdat, belki ikinci kez ama bu sefer İran adına Kuveyt'e yönelecektir.

1979 İran devrimi ömrünü tamamlamış, yerine Fars yayılmacılığı ikame edilmiştir. Bütün bu savaşlar, Tahran'ın nüfuz alanını genişleten gelişmeler hep Fars yayılmacılığının uzantısıdır.Şiiliği bir kimlik olarak bu yayılma haritasının siyasi söylemi olarak kullanan Tahran yönetiminin bütün hesapları jeopolitiktir. Pakistan'dan Lübnan'a, Yemen'e kadar yayılan İran etkisi, bir Şii yayılmasından çok bir Fars yayılmasıdır.

Tahran'ın Türkiye'nin güneyinde ne işi var?

İran'ın Rusya ve Çin ile geliştirdiği ortaklıklar, son olarak Moskova'yı Suriye'ye yerleştirip onu bütün Müslüman dünyanın karşısına dikip kendisi için bir kalkana dönüştürmesi, Suriye halkını Rusya'nın eliyle dövmesi akıllıca bir stratejidir.

Yine İran'ın PKK ve PYD'ye Rusya üzerinden destek verip kendini gizlemeye çalışması da oldukça zekice görünmektedir. Türkiye'yi Suriye'den uzak tutmak için iki strateji izlenmektedir: PYD üzerinden Kuzey Suriye Koridoru ve PKK üzerinden Türkiye içindeki şehir işgalleri. Bunların ikisinde de İran bir şekilde yer almaktadır. Kuzey Suriye'deki İran varlığı, Yemen'deki İran varlığına benziyor. Oradaki Zeydiler üzerinden Kızıldeniz'e açılmaya çalışan, S. Arabistan'ın güneyine yerleşmeye çalışan, bu yüzden de savaşa neden olan Tahran, Suriye üzerinden de Akdeniz'e ulaşmaya çalışmaktadır.

Tahran'ın S. Arabistan'ın hemen dibinde ne işi olabilir? Tahran Türkiye'nin güneyine, sınırın sıfır noktasına neden yerleşmeye çalışır?
 Kendini Rusya'nın arkasına gizleyip güneyden Türkiye'yi neden vurur? Yine Tahran, yörüngesine girmeyen Mesut Barzani'yi neden hedef alır? Neden Türkiye'ye yakın duran herkes İran'ın hedefi haline gelir? Karadeniz-Doğu Anadolu hattında PKK'yı ve diğer örgütleri kim harekete geçirir?

Mesele idamlar değil, büyük savaşa hazırlık

Mesele idam kararları değildir. S. Arabistan da İran da her yıl çok sayıda insanı idam etmektedir. Tahran Sünni kökenlileri idam ederken kimlik hesabı yapılmaz ama Riyad Şii din adamını idam edince neden kimlik meselesi olarak görülür? Riyad'ın idam ettiği 47 kişiden 45'i Sünni kökenlidir ve ona niye bir şey söylenmez? Çünkü İran, S. Arabistan'ın Doğu bölgesindeki, petrol zengini alanlardaki Şiileri harekete geçirip Riyad'ı istikrarsızlaştırmak istemektedir.

İran ve Rusya'nın Kuzey Suriye'ye yönelik saldırıları, Türkiye'ye felç etmeye dönüktür. Ankara'nın Arap/İslam dünyasıyla bütün bağlantıları kesmeye, daha sonra başlayacak Basra Körfezi savaşlarında Türkiye'yi hareketsiz bırakmaya dönüktür. Bu, Türkiye'yi boğmaya dönük bir çabadır. Hemen ardından PKK/PYD üzerinden hem güneyden hem doğudan çok daha kapsamlı saldırılar gelecektir. Arkasında yine aynı ülkeler olacaktır.

Yeni Pers imparatorluğu

Rusya, kendi heveslerini Tahran'ın Fars yayılma hırsıyla birleştirip Müslüman dünyanın ezici çoğunluğunu kaybetti. İran, son birkaç yılda Müslüman ülkelerdeki sempatisini neredeyse yok etti. Dahası, aşırı silahlanmanın, Batı ile ilişkileri yumuşatmanın verdiği rahatlıkla bir tür emperyal güç, tehdit haline geldi. Her ne kadar Şiileri bir nüfuz gücü gibi kullansa da bir süre sonra Tahran'ın asıl derdinin Şiiler olmadığı, yeni bir Pers imparatorluğu macerası olduğu anlaşılacaktır.

Ve bu durum, Azeriler gibi, İran'daki Kürtleri, Arapları, Türkmenleri de rahatsız edecektir. Bölgede her ülkenin içişlerine bir şekilde karışan İran'ın etnik zaaflarının birçok ülkeden daha kırılgan olduğu bilinmektedir.

İran bu bölgelerden çekilmeli

Açık söyleyeyim; İran-Arap ülkeleri arasındaki ilişkiler çok daha kötüye gidecek. S. Arabistan ve Körfez ülkelerine yönelik tehdit arttıkça ÜrdünMısır ve Kuzey Afrika ülkeleri de İran karşıtı bir tavır alacaktır.

İran; Yemen'den çekilmezse, Suriye'den çekilmezse, Türkiye'nin güney sınırlarından çekilmezse, Basra Körfezi'ni tehdit etmekten vazgeçmezse, bu savaş önlenemez hale gelecektir.

Türkiye; Şii-Sünni savaşı adıyla servis edilen bu bölgesel savaşın kapılarını kapatacak güçte tek ülkedir. Kimlikler üzerinden başlatılacak bir savaşı önlemek için azami çaba göstermelidir. Ama Türkiye, Suriye ve güney ilçelerimizdeki “iç işgal”in arkasındaki güçlerin kimler olduğunu da asla unutmamalıdır.

Tanklar Kabe'ye dayanmadan..

Son bir yıldır, hep bu büyük kapışmanın alt yapısının hazırlandığına dair endişelerimi paylaştım. Adım adım bir felaketin geldiğini görüyoruz çünkü. Acil bir müdahale yapılamazsa, S. Arabistan ve Körfez ülkelerinin de Suriyeleşeceğini, bütün kutsalların ayaklar altına alınacağını, Türkiye'nin de bu büyük felaketten ağır yaralar alacağını düşünüyorum.

Evet, yüz yıl sonra bölgenin haritası yeniden çiziliyor. Bu haritaya müdahil olamazsak Anadolu'nun haritası da yeniden çizilecektir. Ve bu harita, bizim basiretsizliklerimiz üzerinden çiziliyor.

Bugün idamlar üzerinden izlediğimiz gerilim, Suriye üzerinden izlediğimiz sıcak savaş, yarın bütün bölgenin iki cepheye bölünmesiyle, İran-S. Arabistan savaşıyla devam edecektir. Tahran hem Körfez ülkelerini hem de S. Arabistan'a bir şekilde vuracaktır. İşte o zaman bütün ülkeler bu savaşın içinde olacaktır.

Tanklar Kabe'ye dayanmadan yapacağımız çok şey var. Yeter ki, işin vahametini kavrayalım…

15 yorum:

 1. İran ve Suudi Arabistan gerginliğinin arkasında ABD-ÇİN savaşı var.

  http://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2016/01/06/kavga-nicin

  Ergün Güler'in yazısı... KAVGA NİÇİN.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ŞEYH ABDULLAH DAĞISTANİ İFŞAATLARI:

   Uzak doğuda problemler olacak Kore yarımadasında, ve bir süper güç o çatışmayı durdurmak için müdahale edecek.
   “Büyük bir ateşin ortaya çıkacağı ve dünyanın geri kalanını kapsayacağı Körfez bölgesinde bir savaş olacak”.
   “Tüm dünyayı petrol kaynaklarının kesilecek olması korkusuna sokacak arap olmayan bir ortadoğu ülkesi -İran- körfez bölgesine saldıracak”.(sanırım israil)

   bence iran pyd-pkk yıda besleyip bize saldırtacak, iran içimizdeki yalancı alevileride (çünkü gerçek aleviler biziz hem seven hemde yaşayan) kışkırtacak ve bu hükümetin yıkılmasını sağlayacak, ozaman 3 aylık kominist yapı ortaya çıkacak

   Sil
 2. Kuzey Kore hidrojen bombası patlattı

  Kuzey Kore, hidrojen bombası denemesinde bulunduğunu öne sürdü.

  http://www.takvim.com.tr/dunya/2016/01/06/kuzey-kore-hidrojen-bombasi-patlatti

  YanıtlaSil
 3. Projenin Adı : BOP

  Projenin çıkış Tarihi: 1917 Balfour Deklarasyonu (İngiltere)

  Proje Sahibi : İSRAİL

  Projenin Finansal Boyutu: Dünya nüfusunun binde ikisini oluşturan Yahudilerin %41 i İsrailde kalanı ise ABD-RUSYA-KANADA ve ASYA ülkelerinde yaşarken Dünyada dolaşan sermayenin yarısından fazlasını elinde bulunduruyor. En Zengin 500 aileden 200 ü Yahudi bu da Dünya servetinin % 35 i yapıyor( Yaklaşık 90 Trilyon ABD doları)

  Ana Yüklenici Firma : ABD

  Proje Genel Koordinatörü : ABD Senatosunu Yöneten Yahudi Lobisinin çıkardığı ABD Başkanları

  Projenin Alt Yüklenici Firmaları: Avrupa Birliği Liderleri-Türkiye ( İsrailden cesaeret nişanı alan ve 30 küsür ayrı yerde BOP’un eş başkanı olduğunu anons eden siyasi lider)

  Projenin Taşeron Firmaları: Suudi Arabistan-Ürdün-Mısır ve Arap Liderler

  Taşeron Firmaların İşçileri : İŞİD-PKK-YPG-Suriye Muhalifleri

  İhaleye Giren Diğer Konsorsiyum: RUSYA-İRAN-ÇİN-YEMEN-ERMENİSTAN-YUNANİSTAN

  Proje Sahibinin Amacı: Hz Musa (as) dan beri elde etmeye çalıştıkları vadedilmiş topraklarda Hz. İsa(as) ın yöneteceği Büyük Yahudi Krallığı

  Amacın Dayanağı: Yahudi Hahamların-Kahinlerin-Tevrat’tan çıkardıkları sonuçlara göre 2016 yılında Hz İsa (as) nüzul edeceği inancı ve bu yüzden Baş Hahamın dünyadaki tüm Yahudileri İsraile çağırması ayrıca İsevilerinde aynı inanca sahip olması

  Yüklenici Firmaların ve İhaleyi Kaybeden Konsorsiyumun Amacı: Ön Asya -Orta Doğudaki Likit yakıt ve enerji nakil hatlarına sahip olma düşüncesi

  Proje Yönetimi ve Proje Döngüsü: Projenin ana hedefine engel teşkil edecek Müslüman halkların ileri teknoloji kullanılarak algılarının yönetilmesi ile birleşmelerinin engellenmesi ve stratejik öneme sahip coğrafyaların işgal edilerek yönetimlerinin ele geçirilmesi
  Proje Raporu (1917-2015) :1. Dünya Savaşı ile Osmanlı İmparatorluğu ayrıştırılarak İslam dünyası parça parça ülkelere Arap dünyası ise mesheplere ayrıldı Hilafet makamı yıkıldı. 2. Dünya Savaşı ile Büyük Yahudi Krallığının Yönetim merkezi olan KUDÜS işgal edilerek KRALLIĞIN kalbi alındı. Dünya Bloklara ayrılarak Hristiyan ve Müslüman halkların algıları Kominizm ile zehirlenerek başka olaylara çekildi. İRAN-IRAK Savaşı ile şia-sünni çatışmaları körüklendi. Müslüman ülkelerde iç çatışmalar çıkartılarak projeye tehtid oluşturabilecek liderler temizlendi. Afganistan işgal edilerek Asya kıtasında bir üs kuruldu. Bu sayede Konsorsiyumun faaliyetleri denetim altına alındı. IRAK işgal edildi. ARAP BAHARI ile Hz. İsa(as) öncesi son temizlik yapıldı. Hz.İsa(as) ineceği DIMEŞK-ŞAM kontrol altına alınarak ineceği güne kadar tüm dünyadan izole edildi.

  YanıtlaSil
 4. Bütün bu mevcut ve ileride çıkacak Ortadoğu'daki tüm kavgaların arasında acaba İsrail, "NE KAHVESİ İÇİYOR VE NEREDE TATİL YAPIYOR?" diye merak ediyorum!..

  YanıtlaSil
 5. İranı durdurmanın tek yolu, irandaki Güney Azerbeycan bölgesinin özgürlüğüne kavuşması ve iranın bölünmesidir . Ama bölgeden gelenlerin söylediklerine göre malesef irandaki azeri türkleri, farsilerden daha farsi olduğu sürece bunun gerçekleşmesi mümkün görünmüyor.

  YanıtlaSil
 6. Muharref Tevrata inanan yahudilerde kandırılıyor...
  Onlar vadedilmiş toprakları elde edeceklerini sanırken kabala öğretisini benimsemiş şeytanın uşakları şeytanın krallığını kurmak için bu mesihçi yahudilerin beklentilerine göre hareket edip kendi gizli ajandalarını uyguluyorlar. Deccalide bunlara mesih diye yutturacaklar:))))

  YanıtlaSil
 7. Mesihçi yahudiler kendilerine çok güveniyor ancak en çok güvendikleri yerden darbe yiyecekler, bizim gibi...
  Bu arada; Hz. Mesih 2000 yıl önce geldi ama göremediniz. Az kaldı gökten inmesine, 2000 yıllık hesabı kapatacak inşaallah.

  YanıtlaSil
 8. Şavaşalar çatışmalar tam bi yerde azaldı derken diğer yerde baş gösterir. felakat telalı gibi anlaşılmasın alametlerden Hazreti mehdi alehiselam öncesi olacaklardan anladımız. Dünya zülüm cok aşırı oldugu zaman işte Hazreti Mehdi alehiselam zuhur etmeden düzelme zor..o gelmeden Ümmet içindeki mezhebsel tasublar da bitmez. (hazreti mehdi alehiselam bitircek ümmet içindeki ayrılığı gayrılıgı senciligi benciliği şuculugu buculugu ayet ve hadisi şerifle hükmeder. ehLİ Sünnet vel cemaatir kendisi Tevhid bayrağı aldında toplar ) Şia ve selefivahabi Fırkaları ümmete zarar veren fitne cıkaran fırkaların başında gelmekdedir. Hazreti Mehdi alehiselam zuhuru öncesi bu zamandaki dünayadaki ortadoguda ki uzak doğudaki ülke yönetim sistemleri cogu cöker (savaşlardan) Allahu alem . Süfyan da hazreti Mehdi alehiselamdan zuhurundan önce Takribi 10 15 ay öncesi Şam minberine geçer . mezhebcilikden kaynaklanan fitne ve savaşlardan oda kendi kafasına göre katliam yapar. (arkasında yine kafir devletlerle işbirliği vardır) bu arada İranmış suudiler filan sistemler alak bulak olur bölünür mısır filan . Türkiyede Fitne başı Pkaka denen decaliye örgütür. ve marksiz köminist Lenin falan falan cı Allah inancından rahatsız olan militanıst Örgütlerdir.(silahlı dırlar) teröristlerdir bunlar Bunlar Müslüman Ve Türk Türkiye vatandaşı düşmanıdırlar yabancı istikbaratcıların güdümündedirler. Kürtlerde iki ye ayrılcak dır. bir Müslüman taraf bir kafir taraf . bir cok Müslüman ülkedede ekser iki görüş olur Müslüman taraf kafir tarafı Türkiyedede Savaş zamanında başımızda ki yönetim Müslümanlardandır. İran da vurulcak 8 gün parçalanır. ALLAHU aLEM Sudilerde bölünür . İşte orda ehli beytin olduğu bölge MEKKE MEDİNE Muhammedil Mehdi... Allah için biat. Nida ... Türkiye o zaman süfyanla savaşda... güneydoğudan Hazreti mehdi zuhurundan önce Amerika ve rusya da savaşır. tam bi bölgede savaş hafiflerken başka yerde başlar tam biti derken yine başka bölgede . Türkiye yıkılmıyacakdır Allahın izniyle vurulsada paramparça olmaz Türkiyeye sinsilik edenler yıkılıcakadır . Kudred sahibi Allah biz Müslümanlara yardım etsin . Amerikanın çökmesi dünyada cok ses getircekdir. Rusya nın.. Türklerle almanlarla (avrubayla)Amerikalılarla japonlarlada savaşı var. Ekmege muhtaç olurlar islam a kılıç çekdikleri sabiler bombaladıkları için ilahi gazabı üzerlerine cekiyolar yıkılıcaklar ufalacaklar Kudred sahibi Allahdır. decaliye bir birlik olan Avrupa da barcalancak bölüncek iflaz edecektir. Allahın izniyle tevhid ve bereketin olmadı tüm yerler yıkılır iflaz eder. ZAFER islamındır ALLAHIN vaddi hakdır. istemeyiz savaş filan ama Ahir zaman alametleri savaş lı hep Allah hayırlara vesile etsin işlh. bizlerde işimize gücümüze bakarız tedbirimizi dünyalık ahiretlik alırız hüküm zahire göredir. Ülkemiz e dönük ihanet de olursa saldırı savaş olursa vatanımız ezanımız kutsalarımız için savaşırız. Vatan sevgisi imandandır. sokak fitnelerine karışmayın der eski evliyalardan bi zevat bu zamanlar için Allahımız Hayırlara cevirsin AMİN

  YanıtlaSil
 9. İsrail de yıkılacaktır Allahın izniyle ülke olarak dünya sermayesine yön verenler onlardan cogu oyun kurucular onlardan cogu İranda bile Mola kılığında cok lar. deccale tabi olcak Yahudilerde İrandan çıkar. TÜRKİYEDE aYASofya ilerde ibadete acılcakdır ümmetin büyüklerinden olan alim evliyalarımız böyle buyurmuşlardır. işte ozaman masonlun ve yahudilin Türkiyedeki beli kırışmışdır . şu an tam bağımsız değiliz daha eskiye göre 13 yıldır cok daha iyiyiz ama tam değiliz.Eger Türkiye iflas etmez derken yıkılmıyacakdır ama sistem için bişey diyemem sistem daha islami olabilir! hazreti mehdiyi bekliyipde decalle tabi olanlar olcanı Yahudilerden de hazreti mehdiye tabi oanlar olcanı ümmetin büyük lerinden evliyasından alimlerinden işitmişdik Allah bizlerin safını öyle zor günlerde islam safından etsin imanımızı muhafaza etsin fazlından bu yazdıklarım sonuçta beşeri şahsı işitiklerimden okuduklarımdan Hüküm Allahındır en güzeli gaybi bilen Allah dır. hAZRETİ Mehdi alehiselam bir cok ların gÖrecegi şahısdır. sultandır hükümdardır komutandır kamil müçdehidir. Hazreti muhammed Alehiselam efendimiz ne bildirmişse hakkelamdır. iman ettim !o başı boş konuşmaz! Ahir zamanla alakalı bir cok rivayeti tevile kalkıyolar akli yorumlarla en güzel Anlayış ashabın tabiin tebbei tabiin ardınca gelen 4 hak üzere olan mezheb imamlarımızın imam Hanefi imam şafi imam malik imam hanbel radıyallahu anha ve ardınca gelen alim evliya kamil mürşid müçdehid ulemanın anlıyışı anlayışımızı düzeltmek.

  YanıtlaSil
 10. Hazreti mehdi alehiselamın zuhuru yakınlaşmış alametler belirginleşmiş olup bir cok evliya alim bu aşıra işaret etmişlerdir . ekmeL ulema bediu zaman saidi nursi , EkmeL ulema kamil mürşit İsmail çetin hoca efendi Abdullah dagistani . kübarı evliya abdul hakim el hüseyini abdul. kübarı evliya abdul hakim avrasi. ve daha bir çokları bu aşıra işaret buyurmuşlardır. zamanın yakın olduğunu bazıları sözlü bazıları eserleirnde bildirmişlerdir. bu zevatlar Allah dostları hazreti mehdi öncesi hazreti büyük Mehdiye zemin hazırlıyanlardır mehdiyun zevatlardır. medinede ve diğer şam da bir coh yerlerdede Allahın dostları Hazreti mehdiden deginmişler onlarda zuhurunun zamanın yakın olduğunu bu asra işaret etmişlerdir. bazı evliyaların tavsiyesi Müslümanların fitnelerden uzak durması muhtaç olmamak için çalışması Dünya ve ahireti tamir etmesi zamanı geldinde zaten Hazreti mehdiye tabi olcak olanlar yerinde duramaz dedikleri . yoksa mehdi alehiselam gelcek diye tembelik olmamasını tavsiye etmişlerdir. işitmişdim paylaşdım hayırlı geceler saygıdeğer Asil müslümanlar

  YanıtlaSil
 11. Hz.ÖMER:"Keşke İran'la aramızda ateşten dağlar olsaydı, fethetmeseydim de hiç münasebetimiz olmamış olaydı"
  iran bu zaten ,Hz.Ömer efendimiz ne güzel tarif etmiş onları.içlerindeki bizim gibi gurebalar hariç tabi.Şüphesizki ALLAH herşeyi hakkıyla bilendir.

  YanıtlaSil
 12. Mustafa bey bu 2016 kapakla ilgili yorumlarınızı bekliyorum...:
  http://www.haberegider.com/blog/wp-content/uploads/V%C4%B0DEO-%C3%96teki-G%C3%BCndemde-Gizli-%C3%96rg%C3%BCtlerin-Sembolleri-ve-The-Economist-Dergisinin-2016-Kapa%C4%9F%C4%B1-Yorumland%C4%B1-cover-2.jpg

  YanıtlaSil
 13. Hakdan Aydemir kardeşimin selamına Aleyküm Selam...

  YanıtlaSil