.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

15 Ocak 2016 Cuma

RUSYA'YI KİM DURDURACAK?

Hayrettin Karaman


Yeni Şafak

Ukrayna'yı gösterip Kırım'ı ilhak etti, baştan beri zalim ve katil Esed'e silah ve diğer stratejik maddeler vererek yardım ediyordu, bunu niçin yapıyorsun diyenlere “Suriye bir devlet, terörle mücadele ediyor, bizim de onunla silah satışı ile ilgili sözleşmemiz var, onu yerine getiriyoruz” diyor, yaptığını gizlemiyordu. Sonra yine Suriye'nin talebini öne sürerek topuyla tüfeğiyle Suriye'ye girdi ve doğrudan savaşıyor, İran'la işbirliği yaparak Irak'ta da etkili oluyor, istediğini elde ediyor. Rusya ve İran Esed'e karşı olan bütün silahlı mücadele gruplarını terörist olarak kabul ediyorlar. Bu sebeple yalnız Daiş'e (o da sözde) karşı değil, bütün Suriye muhaliflerine karşı savaşıyor ve acımasızca imha hareketi uyguluyorlar.

Suriye'de Esed, hak ve hürriyet isteyerek sokağa dökülen ve asla şiddete başvurmamış bulunan muhaliflerine karşı, Türkiye'nin ısrarlı tavsiyelerine rağmen bazı reformlar ve iyileştirmeler yapmak yerine silaha ve şiddete başvurunca muhalifler de kendilerini savunmak durumunda kaldılar. Muhalifler bu kararı alırken ABD, Rusya ve İran'ın tutum ve davranışlarının ne olacağı konusunda hesap hatasına düşmüş olabilirler; ama buna da sebep başta ABD olmak üzere bazı destekçilerin verdiği ümit olabilir. Her şeye rağmen Suriye muhalefeti Esed'i devirmek üzere idi ki, Rusya doğrudan savaşa girerek onun seyrini önemli ölçüde değiştirdi. Çarşamba günü haberlerinde muhaliflerin Lazkiye'yi de Esed lehine kaybetmeleri değişen seyrin önemli bir aşamasıdır.

ABD ya Irak'ta ağzı yandığı için veya dünyanın hiçbir yerinde ılımlı veya ılımsız bir İslam devletinin kurulmasını istemediği için –başta ümit verdiği halde- Suriye muhalefetini desteklemedi. Terörle mücadele için kurduğu dostlar grubu ve koalisyon da işe yaramadı veya zaten dostlar işbaşında görsün diye yapılmıştı. Üstelik Rusya ve İran meşru Suriye muhalefetine karşı imha hareketlerini sözde Dâişle mücadele perdesiyle örttükleri için koalisyonla işbirliği yapmış oldular.

Bir de terörle mücadele için İslam Ordusu kuruldu. Otuz dört ülkenin katıldığı, on ülkenin de destek sözü verdiği bu ordunun adı var kendi yok. Esed Rusya'nın can suyu mahiyetindeki desteği ile dirilirken meşru muhalifler gittikçe yalnızlaşıyorlar, asker ve silahla destek şöyle dursun kışta kıyamette hayatlarını idame için muhtaç oldukları şeyleri bile elde edemiyorlar.

Türkiye (iktidar) çırpınıyor, Esed'e karşı muhalefetin galip gelmesini istiyor, bunun için diplomasiyi sonuna kadar kullanmaya çalışıyor, ama bunlar yetmiyor, sıra asker ve silah yardımına gelince bunu da yapamıyor.

İşte bu “yapamıyor” ifadesi mazlumun yanında olanları ta derinden yakan ve yıkan bir hakikatin ifadesidir. Keşke Müslüman ülkelerin bir birliği, bir ordusu, bir parası, zalimlerin gücünü aşan bir gücü… olsaydı da yalnızca Müslümanların değil, dünyanın neresinde bir mağdur ve mazlum varsa -Kur'an'ın dediği gibi- onların imdadına koşsaydı!

Ecdadımız söylemiş: Domuzdan post gâvurdan dost olmaz; olmadığını görüyoruz. Küfür tek millettir, nihai kertede İslam'a karşı birleşiyorlar. Siyasal İslam, islamofobi, islâmî şiddet ve yanlıları hep bahane. 1,7 milyar Müslümanın içinde terörist gruplar devede kulak bile değil, İslam'ın adı ve kitabı “barıştır”, Peygamberimiz (s.a.) şiddet değil, rahmet peygamberidir ve yaptıklarıyla da bunu ispat etmiştir. Radikal, köktenci vb. bahanelere yaslananlar islâmî demokrasiyi uygulamak üzere meşru yoldan iktidara gelenleri de istemediler ve destek verdikleri askeri darbelerle yıktılar.

Şair ne demiş:

“Sana senden gelir bir işde ancak dâd lâzımsa/ Ümîdîn kes zaferden gayriden imdâd lâzımsa”

İslam'a karşı ve İslam ülkelerinde gözü olanlar, bu temennilerimizin gerçekleşmesinde mevcut iktidarın öncü olması ihtimalinden dolayı onu indirmek ve Türkiye'yi tökezletmek için her şeyi yapıyorlar. Ama buna karşı Müslümanların da her şeye rağmen imanlarının gereği olan vazifelerine sarılmaları farz oluyor.

http://www.yenisafak.com/yazarlar/hayrettinkaraman/rusyayi-kim-durduracak-2026199

37 yorum:

 1. Rusya, Bediüzzaman'ın haber verdiği kuzey-doğudan çıkıp ülkemizi istila edecek olan ejderhadır. Rusya eninde sonunda mezarı olan Hatay'da gebermeye gelecektir.
  Mehdi işte o zaman Türkiye'yi kurtarmaya gelecektir. Bunun için Mehdi ilk ordusunu Türklere gönderecektir. Mehdi milyonlarca askerden oluşan ordulara kumandanlık edecek ve İslam Birliğini Cemahir-i Müttefika-i İslamiyeyi kuracaktır. Fakat ilk iş içimizdeki süfyanilerin (islamın dışındaki bütün izm'lerin Hatay çukurunda boğulmasıyla Türkiye safrasını atacak ve yükselecektir.

  YanıtlaSil
 2. Allahu Alem 1 veya 3 yıl içinde bi ehli keşfin sohbetinden genç islam birliği ile alakalı cidi gelişme olcak gibi Müslüman Kimlik Li ülkeler arasında bu tarihden itibaren ne olcak da MüSlümanlar aralarında bi birlik oluşturcak inşallah deriz. bakalım bi ehli beytin sohbetinden işitenlerden işşitim

  YanıtlaSil
 3. ZAMANIN GÜNEŞİ, farklı zamanlarda.. farklı coğrafyalar üzerine doğmuş, doğmakta ve yakın gelecekte de yine doğarak, doğduğu o coğrafyanın halkını, diğer coğrafyalara.. (veya cinsine, şekline, ekonomik, politik veya dini.. bir kişi, diğer benzeri kişilere..) galip galip gelecek şekilde doğar. Bu kaderin "İLÂHİ CİLVESİ'sidir ve çok büyük olsa bile, hiç bir güç, bu oluşumu engelleyemez...
  Şimdiki "ZAMANIN GÜNEŞİ" ise mualasef geçici ve çok kısa bir süreliğine de olsa, "RUSYA" (ayısı)nın üzerine doğuyor. Tüm Avrupayı bir silindir gibi süpürecek, İstanbul'a girecek ve "ALLAH DİLERSE, DİN DÜŞMANLARINI BİRBİRLERİNE MUSALLAT EDEREK DE İNTİKAMINI ALIR" kuralı gereğini bir defa daha ispatlayacak...
  Arkasından ise İslamın şanslı, benzersiz ve mübarek.. kişileri peş peşe, arz-ı endam ederek.. bu GÜNEŞ'in İSLÂM coğrafyasına doğduğunu kılıçları ile ispatlayacak...
  Günümüzde ise bize düşen ise, niyet ve amellerimiz de.. nerede, niçin, kiminle, ne adına, nasıl, hangi şartlarda.. bir birlik oluşturabildiğimiz ve ya oluşturamadığıdır.

  YanıtlaSil
 4. http://m.yeniakit.com.tr/yazarlar/abdurrahman-dilipak/canlar-kimin-icin-caliyor-13459.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlginç bir senaryo... Türkiye aleyhinde ittifak eden iki örgütün nasıl bağdaştığını halen anlamakta zorluk çeksem de güneydoğuda çatışmalarda yaralanan güvenlik güçleri mensuplarının Dicle üniversite hastanesine yatırılmak istemeyişi ve bazı yaralı güvenlik mensuplarının burada tıbbi yöntemlerle infaz edildiği söylentisi iki örgütün ittifak içinde olduğu iddiasını güçlendiriyor.
   Dolayısıyla üniversite mensuplarının devlet aleyhine ve pkk lehine bildiri yayınlamaları bunu gösteriyor.

   Sil
  2. http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/abdurrahman-dilipak/paralel-ruyalar-13031.html

   Sil
 5. Şii alimden İran'a çok ağır suçlama

  Hizbullah’ın eski Genel Sekreteri Tufeyli: “İran, Hizbullah’ı mezhep savaşıyla görevlendirdi” dedi.

  Lübnanlı Şii alim Subhi Tufeyli, “Kudüs’ü özgürleştirmek için hiçbir şey yapmayan” İran yönetimini, İslam dünyasını birbirine düşürmeye çalışan ABD ve İsrail’le ortak çalışarak “lanetli ve günahkâr siyasetin öncülüğünü” yapmakla suçladı. “Hizbullah” ismiyle maruf Lübnanlı milis grubunun eski genel sekreteri Tufeyli’ye göre bu grup, İran yönetimi tarafından “mezhep savaşı” ile görevlendirildi.

  Tufeyli’nin, Lübnan’ın Bekaa Vadisi’nde Müstakil Gazete’ye verdiği beyanatı şöyle:

  “İran, Hizbullah'ı mezhep savaşıyla görevlendirdi. Bu savaş Amerika ve İsrail'e hizmet ediyor. Biz bugün bölgemizde büyük oyunlar içinde boğuluyoruz. Müslüman ülkelerin güçleri, imkânları tükeniyor. Irak'ta, Libya'da, Afganistan'da, Pakistan'da, Suriye'de, Yemen'de... Her yerde tükeniyoruz. Bir grup burada, diğer grup başka yerde savaşa sürükleniyor. Biri diğerini tüketiyor. Bundan kim fayda görür? Bunlar tesadüf mü? Bu durum plansız mı gerçekleşiyor? Hayır. Öyle değil. Bu, İsrail ve Amerika'nın projesidir. Bu plan Müslümanların birbirini öldürmesi üzerine. Bugünler İsrail ve Amerika için en güzel günlerdir. Hepsi Amerika'ya bağlı olarak çalışıyor. Ve tümü Amerika'ya muhtaç hale geldi. Suriye'deki yönetim, Amerika'ya bağlı olarak çalışıyor ve savaş da aynı şekilde sürüyor. Irak'ta, Suriye'de ve tüm İslam memleketlerindeki siyaset ABD'ye çalışıyor. İran, lanetli ve günahkâr siyasetin öncülüğünü yapıyor. Burada, başta İran olmak üzere diğer devletler ABD ile ortak çalışıyor. Bugün Müslüman ülkeler ABD'ye şirin gözükme yarışı içindeler. İran'ın da bu işin içinde olduğu kanaatindeyim. Diğer Müslüman ülkeler de benzer şekilde çalışıyor. Müslümanların birliği bu şekilde sağlanamaz. Mezhep ayrılıklarıyla fitne fesat ile Müslümanlığa hizmet edilemez. İran Kudüs'ün özgürleşmesini istiyor fakat buna yönelik hiçbir çalışma yapmıyor.

  VELAYET-İ FAKİH SİSTEMİNE AĞIR ELEŞTİRİLER

  Subhi Tufeyli, “Kayıp İmam” (Mehdi) ile sona eren Ehlibeyt imametine fakihlerin/alimlerin vekalet etmesini öngören ve İran devletinin başındaki Hamaney’in “rehber”liğini bütün Şiiler için bağlayıcı kılma davasına hizmet eden “Velayet-i Fakih” sistemine de ağır eleştiriler yöneltti. Sistemin dayandığı hadis rivayetinin (İbn-i Hanzele’ye ait) zayıf olduğunu belirten Tufeyli, “Bu rivayet, kadı hakkındadır. İnsanlar arasındaki anlaşmazlıklar için kadıya müracaat edilir. Bu rivayete itimat ederek onu genişlettiler. Hatta, devlet idaresine varacak seviyeye kadar getirdiler. Bugün bu velayet-i fakih garip bir şekilde genişleyip büyüdü. Buna bid’at diyebiliriz. İslamiyet'ten soğutan bir durum. Fakih adeta peygamberlik mertebesine yükseltiliyor. Bu doğru bir yaklaşım değil” dedi.


  YanıtlaSil
 6. http://www.gazetevahdet.com/iran-odulunu-kapti-4588yy.htm

  Dileyen Mustafa Özcan'ın makalesini okur. Ama en sondaki cümle bana yeter:
  Türkiye iç çürüklerini ayıklamalı ve bağırsaklarını temizlemelidir.

  YanıtlaSil
 7. 2016 bütçesini ham petrol fiyatında ortalama 50 dolar hesabıyla yapan Rusya, Brent petrolünün varil fiyatının 27 dolara kadar inmesiyle zor günler yaşıyor. Rusya’nın bütçe gelirlerinin yaklaşık yüzde 45’i petrol ihracatından geliyor. İran petrolünün yeniden dünya piyasalarına çıkarak zaten fazla olan arzı artırması, Çin'deki yavaşlamanın etkisiyle petrole talebin düşme beklentisi, ABD’nin ihraç yasağını kaldırarak arzı ateşlemesi ve Arap ülkelerinin üretimi kısmaya yanaşmaması, aksine pazar payını kaybetmemek için fiyat kırmaları Rusya için krizi daha da derinleştiriyor.

  Borcu boyunu aştı

  Haziran 2014’te 502 milyar dolar olan Rusya’nın toplam dış borcu şu anda 515,3 dolar. Bunun çoğu devlete ait şirketlere ait. Devletin doğrudan kendi borcu ise 29 milyar dolar. Buna karşılık Rusya Merkez Bankası’nın altın ve döviz rezervleri 368,3 milyar dolar. Aralık 2014’te kriz derinleşmeye başladığında rezervler 400 milyar dolardı. Bu şartlarda Rusya, kaçınılmaz olan bütçe açığını azaltmak için giderleri yüzde 10 azaltma kararı aldı.

  1998 krizi mi geliyor?

  Öte yandan petrolle birlikte rublede yaşanan sert düşüşün durmaması durumunda Rusya’yı 1998’deki ekonomik krizin benzerinin beklediği endişesi tartışılmaya başlandı. Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, "Bütçe harcamalarını hemen yüzde 10 kısmazsak, ülkede 1998’dekine benzer zararlar görebiliriz" uyarısı yaptı.

  Türkiye'nin 3 katıydı...

  Londra'daki Nomura Yatırım Bankası Gelişen Ülkeler Stratejisti Tim Ash, şu anda dolar için ruble karşısında üç haneli kurun bile tahminlerin ötesinde olmadığını vurguluyor. Ash, "Düşünün, eğer dolar 100 ruble olursa, Rusya’nın dolar cinsinden GSYİH’si 700-800 milyar dolara düşer. Neredeyse Türkiye ekonomisi kadar olur. Oysa sadece üç yıl önce Rusya ekonomisi Türkiye’ninkinin üç katıydı" açıklamasıyla krizin şiddetine dikkat çekti.

  Halk endişeli: En kötüsünü görmedik

  Tüm bu felaket tablosuna rağmen bu ay ortasında yapılan FOM kamuoyu araştırma şirketinin anketi, halkın Putin’e güveninin hâlâ yüzde 76 gibi yüksek bir seviyede olduğunu gösterdi. Ancak Rusya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi VTsİOM’un son anketine göre, Rusya vatandaşlarının yüzde 52’si ülke ekonomisinin henüz 'en kötü zamanlarını' yaşamadığı görüşünde....

  YanıtlaSil
 8. Aytunç Altındağ Büyük orta doğu projesi gerçeği
  ve tüm videolarını/linglerini vaktiniz müsaitse youtube'dan izleyin.,bu Blog'u Takip edenler için faydalı olacağını inanıyorum.
  sayın Altındağ ilk önceleri hristiyandı(vatikanın..???)
  sonradan bir arkadaşı yanında KENDİ İRADESİYLE İMAN ETMİŞTİR...

  https://youtu.be/Y3MEBiucDJE
  https://youtu.be/A8y3cYuBG5U

  YanıtlaSil
 9. mustafa özcan beyin yazısı...
  28.01.2016
  https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjkvae-uc7KAhWIxxQKHXQ2CywQFggrMAM&url=http%3A%2F%2Fwww.risalehaber.com%2Fmustafa-ozcan-723y.htm&usg=AFQjCNHuVWeuQrWpUIpVgXPDzxcX-25Bww

  YanıtlaSil
 10. http://www.islahhaber.net/muheysini---rusya-nin-savasa-dahil-olmasiyla-melhame-i-kubra-yaklasti--49153.html

  YanıtlaSil
 11. http://www.haber7.com/yazarlar/taha-dagli/1770712-bu-kadina-dikkat-hem-putinci-hem-de-esed-karsiti

  YanıtlaSil
 12. https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj2taWTh9HKAhWkg3IKHV7tBjEQFggdMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.turkmeclisi.org%2F%3FSayfa%3DTemel-Bilgiler%26Git%3DBilgi-Goster%26Baslik%3Dilk-kadin-haham--asenath-barzani%26Bil%3D433&usg=AFQjCNHqVEBH3hAaa9HYYd_puHAt2ExP2w

  YanıtlaSil
 13. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 14. türkiyede olası bir deprem için uyarı.
  veysi kurt sitesinde dikkat dikkat diye uyarı verdi.
  15 saat ile 70 saat arası zamanda gerçekleşmesi bekleniyor.

  site: http://www.veysikurtdeprem.com/

  YanıtlaSil
 15. son zamanlarda olanlara bakınca söylenenler yavaştan olmaya başladı sanki.Sakarya Seyfinde söylediklerinin bazıları da olmaya başladı sanki.ülke içinde sınırda sınırın ötesinde olaylar dahada kızışmaya başladı.elbette ümidimiz ve biadımız yalnız Allah'a olmalı.Allah doğru yoldan şaşırtmasın bizi ve fitneye bulaşanlardan eylemesin inşAllah. yanlış yola sapmayalım doğru yoldan ayrılmayalım inşAllah.

  YanıtlaSil
 16. Hastanedeyim. TV'de alt yazı geçiyor. Bediuzzaman'ın talebelerinden Ahmet Aytimur abimiz vefat etmiş. Istanbul hayatımızda beraberligimiz olmuştur. Allah rahmet eylesin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abdurrahim abi uzun zamnandir yazmıyor. Mustafa abi geçmiş olsun

   Sil
 17. Milletimiz Sur'da, Cizre'de, Şırnak'ta yabancı paralı askerler ile savaşıyor. 13 adet sniper'dan 8'i öldürüldü. 1'i sağ yakalandı. Diğerleri kıstırılmış durumda. Islam adına kimin savaştığı iyi bilinsin. Bu millet islamı savunuyor. Asala ile sonuç alamayacağını düşünen Ermeniler taktik değiştirdi. Pkk doğudaki Kürtlerin % 70'ini batıya göç ettirip doğuyu Rus eşliğindeki Ermeni işgaline hazırlamaktalar... Sonuç ta Ruslar doğuda teslim alınacak ve Ermenilerin sayısı kasaba sayısına inecektir.

  YanıtlaSil
 18. Durmak bilmeyen fitneler devam ediyor.

  YanıtlaSil
 19. HEY GİDİ GÜNLER.DEVLET YURDUNDA KALDIĞIM VAKİT ÇAMAŞIRHANEDE ELBİSELERİMİ ARARKEN,GÜNEŞİN AKİSLERİNİN O KÜÇÜK CAMLARDAN KALBİME DEM VURUP BENİ İLAHİ TERENNÜMLERLE SALLAYAN ,İSTİKBALE DAİR HAYALLER KURAN 15 YAŞLARINDAKİ BU GARİBANIN İSLAM DAVASINA DEVLETİN DURUMUNA DÜŞÜNDÜREN HALLER ,İLAHİ CİLVENİN HİKMETLERLE UFKA BAKIŞLARA MÜPTELA EYLEYİP ,GÜNEŞLE HEMDEN OLAN O RAHMET DOLU GÜNLER ,SALİH KİMSELER ARAYIPDA BULAMADIĞIM OGÜNLER,BAZEN ESEN HİKMET DOLU O YELLER,UZAKTAN BENİ KOLLADIĞINI HİSSETTİĞİM AMA DOKUNAMADIĞIM O OLAĞANÜSTÜ SIRADANLIK HALİ,CUMALARI BAYRAM EYLEYİP ALLAH İÇİN YOLA DÜŞTÜĞÜM OGÜNLER,ŞİMDİ İSTİKBALDE BEKLEDİĞİM EY SALİH DOSTLAR,KARDEŞLER,NE ZAMANDIR KAVUŞMA VAKTİ,NE ZAMANDIR BİRLİKTE OLUP ,İNAYETTE OLUP HAKKA RUCU,NEREDESİNİZ EY YİĞİT KARDAŞLARIM...

  YanıtlaSil
 20. Allahı kerim Alllahu halim imanlı yöneticilerilerimize selalet versim tayiip erdogana .Ahmed davud ogluna Siyasetle işimiz olmaz ama müslümanlara fadasın amutali oldumuz sürece duamız şu an görünen böyle görünmeyenlere vatan hainlerine HİDAYETE nasibi olmuyanlara Allah alcatsın Allah alcaltsın Türk kürt cerkez türkmen arab filan filan Allahımız selamet versin Müslümanlar kardeşdir kardeşin kardeşe kanı malı canı namausu haramdır . Allah deriz halimiz günahkarda olsa Allah failidir evliyalarda enbiyalarda Allah der 150 yakın ayet var Allahı zikretmekle alakalı müçdehide Allahım der evliyasıda alimi biz gibi avamı da vatan sevgisi için nöbet tutan askeride kafirler bizlerin kardeşi degildir

  YanıtlaSil
 21. Allah korusun İslami kişi ben o bu şu sapıtsada Allah vadinden dönmez! Allahın vadii vardır, zafer İSLAMIN ındır BU inanlar için böyledir isterse kafirrlerin silahları cok olsun. Allah" ilahlık taslıyanları peygamberlerine rest cekenleri rezil rüsva etti- ise topal sinekle Azametini kibir büyük taslıyan lara ögretii ise tarih de örnekleri cok dur sonuç akibet ZAFER İSLAMINDIR . ibrahim alehiselam ümmeti içinde tekk kalmıldı sonuçne olmuşdur firavun rest cekmiş ne oldu? tekfircilerin Kendilerini haşa yaratıcı yerine koysalarda Allahın ayetlerini resulllullahın hadisi şeriflerini anlıyışlarına göre müçdehid gibi kendilerini sanıp yorumlarama rı hatadır. -vahabiselefiler gibi- bazı fırkalar ise şia gibi vesileyi puutlaştırsada ehLi sünnetin yolu sırati müstakimdir . bu yaşanlar hazreti Mehdinin yaklaşması zuhuruna alemettir

  YanıtlaSil
 22. Melhamei Kübra-Mercidabik için hazırlıklar devam ediyor. ABD rimelan da havaalani inşasina devam etmekte.
  http://i.hizliresim.com/m1WnWP.jpg
  http://i.hizliresim.com/D40a0l.jpg
  http://i.hizliresim.com/Yr7A7j.jpg

  YanıtlaSil
 23. Türkiye, Fas, Katar, Kuveyt, Bahreyn ve BAE,Malezya, Endonezya ve Brunei' toplam 150.000 kişilik bir güçle suriye ye girecek kuvvetli iddiası mevcutki ben 250.000 den aşağı düşmez diyorum
  buna ne iran ne rus karşı koyabilir iran bölgeden kazinilacak
  iran halkı bu yıl hacc a bile gidemeyebilir
  hayırlı gelişmeler oluyor
  suriye ,rus,pyd,işid,lübnan hizbullahını karşımızda bulacağız
  bu bahar çok sıcak geçecek

  YanıtlaSil
 24. şunuda bir yere kaydetmek lazım kılıç abd lehine mi yoksa millet adınamı çekilecek
  http://odatv.com/cennet-kiliclarin-golgeleri-altindadir--0502161200.html

  YanıtlaSil
 25. http://odatv.com/cemaat-darbe-hazirliginda-mi-0602161200.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok ama çok ilginç... Dış güçler Türkiye'yi Ortadoğu'daki savaştan soyutlamak için büyük savaş öncesi piyonlarını sahneye sürmeye hazırlanıyor. Birileri intihara hazırlanıyor.

   Sil
  2. Bu benim çok eski bir tahminime uymakta... Son defa kalkışırlar ve kırılırlar.. Başka bir düzen kurulur.

   Sil
 26. türkiyenin körfez ülkeleri ile suriye ye müdahele etmesi lehimizedir
  eğer bunu yapmaz isek oradaki 60.000 kişiye varan ypg orada legal güç olur güneyimiz kapanır
  acilen yapılması lazım bir harekettir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye'nin eli mahkumdur. Ya herru ya merru mecburuz. Türkiye ile Suriye birleşmek zorundadır.

   Sil
  2. Geç kalındı, Kobani'de tırlarla yapılan yardımlara göz yumulmayacaktı, o günlerde yapılan hataların ceremesini çekiyoruz. Nedense kimse bu hataları göz önüne getirmiyor, hep karşımızdakinde hatayı arıyoruz. YPG'ye müdahale edilirse Nato hiç karışmaz. Çünkü, ABD ypg için müttefiğimizdir dedi. Körfez ülkelerine güvenip, Rusya ve İran ile çatışmak akıl kârı değil. İsrail ile olan yakınlaşmadan ne çıkar bilinmez. Türkiye'nin Suriye'ye girebileceğini düşünmüyorum, çok geç kalındı ve hata üstüne hatalar yapıldı maalesef.

   Sil
  3. Aynen Mustafa abi.. Tarih tekerrür ediyor. Bu itler gene topraklarımıza gelecekler. son 5-6 padişaha bakarak neler "yapmamamız" gerektiğini görüyoruz. Yani tanzimat yapılmamalı, ıslahat yapılmamalı. Sana ne lan denmeli!!! Zaten olacak olan belli. Tayyip Erdoğan esip gürlüyor çünkü işi kestirmiş durumda. Umarım dirayet gösterir. Bakalım nato ve rusya nerede anlaşmazlığa düşecekler? Tarihe bakarsak yine egeye/akdenize açılma arzuları olduğunu görüyoruz. "Küfür tek millettir" ayeti üzere İslama saldıran bu kefereler, "Sen onları birlik sanırsın, oysa kalpleri paramparçadır" ayeti üzerine birbirlerine illaki gireceklerdir. İşte bu da ve mekeru ve mekerallah...! ayetinin tezahuru olacaktır.

   Hadi bakalım ya herru ya merru!

   Sil