.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

10 Ocak 2016 Pazar

THE ECONOMİST DERGİSİNİN KAPAĞI

 The Economist dergisinin 2016 yılı kapağı:http://www.haberegider.com/blog/wp-content/uploads/V%C4%B0DEO-%C3%96teki-G%C3%BCndemde-Gizli-%C3%96rg%C3%BCtlerin-Sembolleri-ve-The-Economist-Dergisinin-2016-Kapa%C4%9F%C4%B1-Yorumland%C4%B1-cover-2.jpg

The Economist Dergisinin 2015 yılı kapağı ile kıyaslayalım.

The Economist Dergisi'nin Gizli Mesajlar İçeren 2015'te Olacaklar Kapağı

Yorumcular sadece 2016 yılı kapağına takılmasınlar. Derginin 2015 kapağına bakıldığında aşağı yukarı aynı kişilerin mevcut olduğu görülmekte... Erdoğan yok diye üzülmeye gerek yok. Zira derginin sahibinin Rothschildler olduğu belirtilmiş. Erdoğan'ı istedikleri gibi eğip bükemedikleri için görmezden geliyorlar.  Geçen yılın yorumlarında nükleer savaş varsayımları falan vardı. Öyle bir şey olmadı. İnşallah olmaz.

18 yorum:

 1. Ali İhsan Savaş kardeşimiz bu dergi kapağının yorumlanmasını istiyor. İlk bakışta gözlerim Erdoğanı aradı ama ben göremedim.
  Sağ üst köşede Arnavut bayrağından ilhamen bugünlerdeki Kosova parlamento baskını aklıma geldi.
  Tam ortadaki sarıklı kişi kim, bilen var mı? Neden tam ortaya alınmış olabilir...

  YanıtlaSil
 2. En arkada yanılmıyorsam Beşşar Esed bile var, ama hiç bir Türk lider yok...

  YanıtlaSil
 3. Dünyayı bunlar yönlendiriyor şimdilik demek ki , bunlara hizmet eden yahudi ermeni dönmesi şahıslar Türkiye'de de var belkide deşifre edilmek istememişlerdir.Sarıklı kişiyi bende merak ettim ...

  YanıtlaSil
 4. asıl kapak aşağıdaki resim sanırım.
  http://www.hurhaber.com/resim/detayr/201511/TW2016_1024x1024.jpg

  konunun tartışıldığı tv programı (öteki gündem) habertürk
  https://www.youtube.com/watch?v=SoxE7LcmPqI

  resimdeki papanın yanındaki kafasında hac bulunan kişi fgulen e çok benziyor.

  YanıtlaSil
 5. yukarıda sizin yayınladığınız fotoğraf derginin içindeki fotoğrafmış.
  benim yukarıdaki verdiğim resim linki derginin kapağındaki resimmiş.

  YanıtlaSil
 6. Selam kardeşler resimdeki sarıklı kişi pek yakında mehdi diye sahneye çıkarılacak kişi

  YanıtlaSil
 7. aydaki ciddi yüzde gözün olguğu yer,haçlı seferinin o noktadaki ciddiyeti.zaten bu kapak müslümanlara kapak diye gönderme.merkelin eliyle göz yapışı ve içindeki düğmenin göz gibi görünüşü,arkada atom bombasından kalan toz bulutu olayı,hindu liderin sola yeşil ışık yakması,bu yıl karanlık işleri putine devrettikleri,kırmızı kıravatlıların birlikte hareket edip gayet iyi anlaştıkları,ingilterenin onlara göre kalplerine fitne salan şeytan misali,nasıl senaryo yazdım be deyişi,ortada ben yokum ama benim filmimi oynuyorlar deyişi,film nasılsa bizim,iyiyi de biz belirleriz,kötüyüde deyişleri.abdyi artık denge sibobu olarak kullanıyorum dergibi,yakada tek bayrağıyla abd asıl başrol tabi,dublor olarak rusyayı kullanıyor şuan,ingiltereyle kafa kafaya olan dirsek temasını bırakmayan da siyonist izrael tabi,tabi bide şapkadan istediğimi çıkartırım diyor ona göre ha iyi yaz senaryoyu englishman diyor.

  YanıtlaSil
 8. bu resimler falan tabi yahudinin hülyasını gösteriyor.amma ve lakin HAKK'ın da bir planı var ve zaten bunlar Gayretullahı deneme çalışıyor.Allah la harp ettiğini sanan gafiller.Sonları firavundan beter olacak ,birbirlerini ısırmaları an meselesi.Bizim o fotolarda olmayışımız ALLAH'ın rahmeti.

  YanıtlaSil
 9. resimdeki kişilerin yüzde 70i belki ,belki daha fazlası aynı kavmin elemanları.kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar diyecem ama.malesef insanların çoğu deccal ve avanesinin ,ve onların mühim kuvveti olan yahudilerin oyuncağı olmuş.Bediüzzaman hazretleri bugünleri tarif etmiş işte.beşer bütün bütün yoldan sapmazsa diye.Allah bize iradesini irad ettirecek ve bizi karanlıktan aydınlığa çıkaracak ,bize HAKK'Iöğretecek sahibimizi göndersin inşallah.

  YanıtlaSil
 10. abd nin geçmişte bize büyük kazıkları var bunlar
  afganistanda bir helikopterimizin kaza sonucu ancak gerçekte abd füzesi ile vurulduğu iddia edildi
  muavenet zırhlısının abd uçak gemisi saratoga tarafından vuruldu
  kaza yanlışlık bir füze ile olur halbuki bu gemiye 2 füze atıldı
  aynı abd hürmüzde askerlerinin iran tarafından esir alınmasına ses etmedi
  aynı şekilde körfezde iran savaş gemilerinin truman uçak gemisinin 1370 metre yakınında füze fırlatmasını da sineye çektiler
  çuval hadisesi
  sanırım sebeblerden biri şu
  türkiye kilosundan büyük işlere kalkışıp ekonomik atılım yaptı israil e one minute ile posta koydu
  bunu yapan erdoğan ekibi son seçimi kazandı
  bizi suriyede savaşa sokup rusya ile karşı karşıya getirecekler
  türkiye 3 veya 4 cephede savaşmak zorunda kalacak
  suriye cephesi
  azarbeycan cephesi
  irana karşı ırak cephesi
  içeride kalkışma
  bu savaş sonunda savaş bitecek ancak bizim bir parçamızı bölüp kalanın
  yönetimi pensilwanya ekibine verilecek
  tayyip bey ve hükümet te türkiyeyi savaşa sokmaktan yargılanacak
  hükümetimiz şükür gaza gelmiyor aklı selim ile hareket ediyor
  inşaallah kendi tuzaklarına düşerler çin denizi hareketleniyor

  YanıtlaSil
 11. Resimin konusu dünyanın kafasının ne kadar karışık olduğu ile kimlerin karıştırdığı ile alakalı.
  Çok ilginç
  sarıklı olan kimdir bilinmez ama tahminim batının Hz.Mehdi olarak piyasaya şam- Dimeskte Esadın yerine süreceği ama hakikatte süfyan olacak kisi olabilir Allahu alem

  YanıtlaSil
 12. Arkadaşlar kızmayın ama şu olaya çok uyuz oluyorum,hemen hemen bütün konularda Bediüzzaman şöyle dedi Bediüzzaman böyle dedi diye yorumlar var.Haşa peygambermi ki bu Bediüzzaman,her söylediğini kesin doğruymuş gibi kabul edip ,gayb-ı biliyormuş gibi yorum yapıyorsunuz?Ben bu Bediüzzamanı bir türlü sevemedim ,fotoğrafını görünce bile iğreti oluyorum ,Allah günah yazmasın. Bana hiç öyle büyük bir alim gibi gelmiyor ama günahını almak istemem ,belki de çok alim birisidir.Böyle abartığınız gibi ilmi bilmi var mı merak ettim,yanlış anlamayın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeş! Biz Bediuzzaman'ın eserlerinden iman cihetinde istifade ettiğimiz için ona muhabbet ve hürmet ediyoruz. İlmi var mı yok mu bunu anlamanın yolu onun 6000 sayfalik eserlerini okumaktan geçer.
   Bu zat hakikaten büyü k bir alim mi, yoksa biz mi yanılıyoruz bunu ahirette göreceğiz.
   Netice olarak pek çok konuda o zattan alıntı yapmamiz normal karşılanmalıdır. Tabi bu konu gönül işidir. Kimseyi bir fikre ve kanaate zorlayamayız. Herkes kendi fikir ve inancını kendi araştırması ile bulur.
   Selam ve dua ile...

   Sil
 13. Evet economist in kapağındaki bir ayrıntı daha gün yüzüne çıktı: Katolik ve Ortodoks kiliseleri ortaklık kararı alarak ortadoğudaki hristiyanların haklarının korunması için dünyaya mesaj verdiler. Diğer maddeleri çokta fazla irdelemeye gerek yok bu madde yettide arttı bizim için!! KÜFÜR TEK MİLLETTİR!!büyükcene bir NOKTA (Bu arada bilmiyenler arkadaşlar için Katolikler Avrupanın ruhanileri, Ortodokslar Rusyanın)

  YanıtlaSil
 14. Papa'nın solundaki Kardinali tanıyabildiniz mi?

  YanıtlaSil
 15. Orta arka kısımda Feto' ya benzeyen kişiyi (feto da olabilir) görmek zor değil..Kardinal kıyafeti içinde..

  YanıtlaSil
 16. Sansasyonel bir kapak daha çok tartışılır

  YanıtlaSil