.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

26 Kasım 2015 Perşembe

SİYONİST ÜST AKIL PUTİNİ DE ESİR ALDI

Abdürrahim ÇOKGÜNGÖR

Necip Fazıl Çilesi’nde “Pencereye koştum: Kızıl kıyâmet” dedikten sonra “Bir kanlı şafakta, bana çil horoz/Yepyeni bir dünyâ etti hediye” diye zamanının halini anlatır. Şimdi de çil bir horoz yani sarı bir Rus’un kullandığı bir jet, kuşluk vaktinde avcı Türk’ün füzesiyle düşürülür. Ve kıyamet kopar. Artık yeni bir hal söz konusu. Eski hal yok. Muhal. Evet karşımızda yeni bir hal var. Sanki kapkaranlık bir geceden felaket maskeli bir hal ortalığı kaplar.100 yıl uzunluğundan bir gecenin ürünü bir hal. Değil yalnız bölgemizde, küresel çapta hükmeden karanlık bir beynin vekaletle yürüttüğü kara hallerden bir hal.

Son olay da son yıllarda bölgemizde yaşanan kavganın iki sebebi var. Biri görünürde enerji güzergahı, diğeri ise bilad-ı Şam’da kurulması muhayyel 2 bin yıllık Büyük İsrail hayali. Yani Süfyan ile Büyük Deccal’in yardımcı ve yapımcısı ana deccalin hülyası.

Hem dünyada hem de Ortadoğu’da hakim tek akıl Yahudi-siyonist üst aklıdır. 20. Asırda vekaletle hükmetti. Ne istedi ise elde etti. Ne istemişti? Arz-ı mev’udu. Ne yaptı? Osmanlı’yı yıkıp Süfyanı çıkardı. Romanov’un Rusya’sını yıkıp deccali çıkardı. Alman İmparatorluğu’nun yıkıp kızılın yanında kara faşizmi çıkardı. 1917’de İngiliz’in Belfour Beyannamesi ile arz-ı mev’udun vadini aldılar. Ama bu 80 yıllık müttefik vadini ağırdan alınca yeni müttefik olarak ABD’yi bulup fitneledikleri 2. Cihan Harbi ile sahneye sürdüler. Ve bu sayede altı köşeli yıldızlı bayrağı Filistin’e diktiler. 1948.

Merkez eyalet tamamdı. Sıra geldi Fırat-Dicle arasına hakim olmaya. ABD de İngiliz gibi işi ağırdan alınca bu kez fitne sihirbazı Henry Kissenger’in eliyle bir dizi düzenlemelere imza attılar. 1973 savaşı sonrası. Çin ABD’ye rakip olsun diye çıkarıldı, Yahudi ağırlıklı Küresel sermaye oluşturuldu. Ardındna Neoliberalleri iktidara getirip Yinon Planı’nı piyasaya sürdüler. Nedir o plan? 9 devleti 22 bölük pürçük yapıp Büyük İsrail’i bilad-ı Şam’da kurmaktı. Ve bu plan 1991 Körfez Savaşı’ndan beri yürüyor. Tıkır tıkır. Körfez Harekatı, Irak operasyonu, DAEŞ fesadı, Libya’yı bir hamlede 3’e bölme, Mısır’da ise İhvan’dan temizleyip, Yemen ateşini körüklediler. Son numaraları ne oldu? İran ve Suriye? Şöyle: 3 yıl önce Putin anide İsrail’i ziyaret etti. Niçin? Ne konuşuldu? Fıs fıs fıs tezgah tamam. 3 yıl sonra. Geçen Eylül ayında Netanyahu alelcala Moskova’ya uçtu. Çünkü Filistin Lideri Mahmut Abbas ve One Minute’ci Tayyib Erdoğan Moskova’ya cami açılışına geliyordu. Endişeleri vardı. Putin muhakkak ona “Keyfine bak o işleri hallettik. Yani İran batı ile anlaşıyor, Suriye’de ise işlem tamam. Türkiye için de endişe etme” Ve Netanyahu huzur içinde dönüp olacakları seyre koyuldu. Yeni vekil çalışacak, onlar tahta çıkacak.

Bir ay sonra Rusya sürpriz bir şeklide Suriye’de bombardımana başladı. Müttefiki İran da karadan yardımcı oluyor. Derken bir ay sonra Putin iki ülkeyi daha ziyaret etti. İran ziyareti normal de sürpriz ve şaşırtıcı olanı Ürdün. İngiliz’in vesayet ve himayesindeki bu ülke ve kraliyet ailesi. Nasıl bir işbirliğine sokuldu? Ne konuşuldu? 


Derken bir anda komplo üryan oldu. Artk komplo çıplak. Gizlisi saklısı yok. Plotanik aşkın yatağa düşmüş hali. Bu nikahsız zifaf nereden çıktı. Bir anda film şeridi gibi entrikalar resmi geçidi başlıyor: Küresel sermayenin bölgedeki fitneleri. Neocon-siyonist-cemaatin fesadları. 100 yıllık Rothschild+İngiliz’in enerji güzergahı hayali. Türkiye’yi hem enerji güzergahı olmaktan hem de Ortadoğu’da ebediyyen tecrid edecek Kürt kantonları. Ve Ürdün’e yapılan teklif: “İsrail’e gidecek enerji hattına yol ver sen de kazan.” Çünkü Hazar-İran-Irak-Körfez enerji kaynakları Türkiye üzerinden değil yeni oluşturulacak bu iki yeni kanaldan Akdeniz’e akıtılması düşünülüyor. Almanların Kürt ve Ermenistan devletleri kurup Musul-Karadeniz hattı olmayınca yeni güzergah bu oldu.

Hayfa’ya gelecek Arap-Acem bölge petrolü İsrail’in Süveyş’e paralel İngilizlerle inşa ettiği 20 milyar dolara mal olacak Akdeniz-Akabe körfezi kanalı ile petrol uzakdoğuya taşınacak. Yani küresel sermaye kazanacak. İsrail de. Rothschild ailesi de.

Şimdi karşımızda yepyeni bir fitne ittifakı var. Rusya-İran-Suriye-İsrail-Neocon ittifakı. Dikkat edilirse İran, Rus uçağı vurulduğu andan itibaren zembereği boşalmışçasına art arda çatlak sesler çıkarıyor. “Türkiye’nin yaptığı çılgınlık” PYD-HDP kuklaları ise arka planda nakarat korusu oldu.

Buraya kadar her şey tamam da. Mehdi ve Mesih bu işin neresinde? Çünkü bunların bir vazifesi de ana deccal Yahudi’yi Lut Gölü’nde yok etmektir. Yani tevhid dinin iki hizmetkarı birleşerek fitne fücur üst aklın Lut Gölü’nde yani Filistin’de tarihe gömmek değil mi?

Bediüzzaman’ın gayri münteşir bir mektubunda “Hakikat noktasında ahir zamandaki gelecek büyük Mehdi siyaseti tam dindar İsevîlere bırakıp yalnız İslâmiyet hakikatlarını isbata, izhara, icraya çalışır” der. Hz. Mesih’in namazda Mehdi’ye tabi olması din ve iman noktasında ona uymasıdır. Alem-i İslam’da ihtilafların giderilmesinde siyaseten destek vermesidir. Yani İslam ülkelerinin istiklalini kazanmasıdır. Ve ittihad-ı İslam’ın sağlanmasına yardımcı olmasıdır. Bu dünyada sulh ve sükuna yol açmasına bakacağından, baş fitneci ve fesadçı üst aklın devreden çıkarılmasıdır.

Üst akıl 11 Eylül‘den beri bütün Avrupa’da ve dünyada İslamfobia’yı körüklüyor. Çünkü ancak bu sayede Büyük İsrail’i kurabilir. Algı operasyonu ile mevhum bir İslam tehlikesini bahane ederek güç devşirme peşinde. İşte bu gadab-ı İlahiye’yi celb eder. Ve böyle bir ortamda Hak din ağacının güçlenip cihanı kaplaması vesile olur ki en büyük fesad üst aklının sonudur.

Burada ana merkez, Mehdi’nin Süfyan’ın bid’a rejimini tamir ettiği Türkiye’dir. Belki kanlı bazı çatışmalara girebiliriz. Türkiye zaten 50 yıldır terör ve anarşi ve PKK’nın ateşinde kıvranıp duruyor. Son perde açıldığına göre bu süreç 2013 veya 2014 Ekim ayında başlayan 2 yıllık bir süreçtir. 6/7 Ekim’de başlayan Suruç ve 20 Temmuz saldırılarıyla devam eden ve önümüzdeki günlerde karşılaşacağımız başka saldırılarla toplam ömrü 2 yıldır. Girdiğimiz bu tünelin önümüzdeki yıl sonu çok ilginç gelişmelere şahit olarak 2017’de ferah bir yıla gireceğiz. Çünkü “Çin’e bak Çin’e” diyerek ABD’yi uyutup aldatarak Rusya’yı sahneye süren üst akıl bunun faturasını ağır ödeyecektir. Çünkü 2008 krizinden beri etkisiz hale getirilen Obama iktidarını kuşatan neocon çetesi dindar İsevilerin gözünden kaçmadı. 
Putin yalan kıvırıyor. 3 yıl önce üst akla teslim olduğu anlaşılan ve ülkesindeki İsevi’nin komünizme karşı zaferine halel getiren ve zikzaklar çizen Putin G20 toplantısında manidar manidar DAEŞ’e yardım eden ülkelerden bahsetti. Sonra Ürdün’de bunun tekrarladı. Dün ise üst aklın ağzıyla konuştu:

“Sorun sadece dün yaşadığımız trajediyle ilgili değil, çok daha derin. Sadece biz değil tüm dünya görüyor ki, mevcut Türkiye yönetimi uzun yıllardır ülkesini kasten ‘İslamlaştırmaya’ yönelik iç politika izliyor. İslam büyük bir dünya dinidir ve aynı zamanda Rusya’daki geleneksel dinlerden biridir. Biz de İslam’ı destekliyoruz ve buna devam edeceğiz. Ama burada söz konusu olan daha radikal bir İslam’ın desteklenmesi. Bu durum ilk bakışta pek fark edilmese de olumsuz bir atmosfer yaratıyor."

Bu söylem ve sözler küresel deccalin suflörlüğünde söylendi. Bu sözler aynı zamanda Radikal İslam rejimine sahip olan İran’ın müttefiki Rusya için ayrı bir tezad oluşturuyor. “Sen önce yol arkadaşına bak” derler adama. Siyasal İslam’ın en kötü örneği olan ve ikrah ile dini hayatı sürdürmek isteyen molla rejimini eleştirsin.

Şimdi1000 yıllık misyonuna 100 yıldır ara veren Türkiye’nin ahir zaman vazifesini ifa ve icra etme zamanı geldi. 1 Kasım’da zaten gerekli azığı aldı. 100 yıldır alem-i İslam’dan koparılan ve son bir komployla tamamen koparılmak istenen yani küfrün tahrikiyle kardeşini vurması istenen İslam’ın kılıcı düşmanın başını vuracak. Türkiye Mehdi’nin elmas kılıcıyla veya iman topuzuyla başlayıp 3. Faslın geniş dairesinde ise hem hakiki kılıçla düşmanını hem de üst akıl düşmanının başını vurmalı. Çil horoz bunun da haberini verdi. Gözünüz aydın.

Mehdiyet’in bir maksadı da İslam medeniyetini Kur’an’ın elmas hakikatleri ile ihyasıdır. Bediüzzaman bunun mevcud medeniyetin terakki etmesinden doğacını söyler. Yani Judo (Yahudi) – Hıristiyan medeniyeti çökecek. İsevilik Yahudi güdümünden çıkacak. Kur’an’a tabi olacak. Olunca da ise Mesih-Mehdi cemaatlerinin çabalarıyla İslam-İsevi medeniyeti hakim olacaktır. Fetih Suresi’nin son ayeti ne idi? İncil’deki İslamlar nasıl anlatılıyordu: Çekirdek-filiz-koca ağaç (cihana yayılan tevhid ağacı). Cenab-ı Allah ekinin büyümesi sonucu Küfür ehli büyük bir öfkeyle kudurtacak.

Buna fecr-i sadık ile başlanacak. O günün sabahında horoz değil Ayasofya’dan ve Mescid-i Aksa’dan alem-i İslam’ın afakında Ezan-ı Muhammedi Davudi makamdan sesi yükselecek. Besmeleyle başlayan fetihTekbirle hedefini ulaşacak.. 


3 yorum:

 1. Türkiye'de Risale-i Nur var Rus'ya giremez...

  Bayram Yüksel ağabey anlatıyor..

  Üstadımız'dan işittim. Mükerrer defalar, Türkiyede Risalei Nur var Rus'ya giremez...

  Alman Harbinde herkes telâşta, Almanlar Türkiye'ye girdi girecek' diye kahvelerde konuşuluyor. Üstadımız Hafız Ali Ağabeye haber gönderiyor. Korkmayın, telâş etmeyin. Türkiye'de Risale-i Nur var, giremez diyor...

  Hafız Ali Ağabeyin hizmetine bakan Abdullah Çavuş kahveye gidiyor, milletin telâşını görünce, Merak etmeyin Üstad haber göndermiş, Türkiye'de Risale-i Nur var giremez demiş, diyor. O zamanki eğitmenlerden Osman Atasoy'da inanmaz bir tavırla şöyle diyor: Meczub, işte girdi. Abdullah Çavuş bir şey demeden evine gidiyor. Gece radyolar ilân ediyor. Alman orduları Türkiye'ye giremedi.Ondan sonra Osman Atasoy Nur Talebesi oldu...

  Üstadımız'dan işittim. Mükerrer defalar, Türkiye'de Risale-i Nur var Rus'ya giremez...

  Risale-i Nur kıyamete kadar devam edecektir. Dünya devletleri bunları kanun olarak kullanacaklardır demişti...

  Bir seferinde de şöyle konuşmuştu:

  Sizden soruyorum, koca Çin'i ve Balkanlar'ı yutan bir ejderha Türkiye'ye neden bir şey yapamıyor?'

  Bizler sükût ettik. Tekrar sordu, yine sükût ettik. Üstadımız,

  Kur'ân-ı Kerim'in bu zamandaki hakikî tefsiri olan Risale-i Nur'un sayesinde' dedi...

  Benim içimden bir sual geldi. Acaba Risale-i Nur koca Rusya'yı nasıl durduracak? O zaman Üstadımız şöyle buyurdu:

  Bakın bir Miralay talebem gitti, Onuncu Sözü habbeciklerle Şarkta neşretti, Rusya'nın önünü aldı...

  Yine benim hatırıma geldi. Onuncu Söz elli-altmış nüsha kitap. Nasıl koca Rusya'nın önünü alacak?

  Üstadımız şöyle dedi:

  Esas manevî atom bombası Risale-i Nur'dur. Onların atomundan daha üstündür. Sizler korkmayın, bu memlekette Risale-i Nur olduğu müddetçe Rusya bu memlekete giremez...

  YanıtlaSil
 2. Bediu zaman saidi nursi rahmetullahın naz ve niyazı ile edeben Risale nur varken der onlar ben demez geçleri Allaha secdede yakaraqn zevatlar musade etmeişlerdir. işin aslı budur . Kuranı kerim Allahın kelamıdır . Kitab olarak Tüm ehli sünnet eserleri ondan bi katredir.damladır. Mehdiyun evliyalar ben demezler . işin aslı budur.

  YanıtlaSil