.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

5 Kasım 2015 Perşembe

HÜSEYİN KÖPRÜLÜ YORUMLARI

Takdim:

Hüseyin Köprülü kardeşimizin mesajını üslubuna dokunmadan sadece daha anlaşılır olması için paragraflara ayırdım. Cümle sonlarında noktalar koydum. Bunun dışındaki noktalama tarzına dokunmadım. Hüseyin kardeşimizin büyük harf kullanmama yani resmi imla kurallarına uygun davranmaması kendisinin bilinçli bir tercihi ise bu tarzı bir ara ben de düşünmüştüm.  O nedenle imlasına kafayı takmadan bizden oldukça farklı olan düşünce ve değerlendirme farkına nazar edilmesini diliyorum.

Blogumuzun amacı Gaybi haberler konusunda mümkün olduğu kadar farklı fikirleri bir araya toplamak ve geniş bir adeseden hakikate bakmaktır. Blogumuzda daha önce Serhat Ahmet Tan’ın Müştak-ı Bitlisi’nin şiirlerinden bahseden bir makale yayınlanmıştı.

Hüseyin Köprülü kardeşimizin Necmeddin Erbakan’ın Mehdiyetine dair deliller serdetmesi konusunda değerleme ve takdiri okuyuculara bırakıyorum.


*******


HÜSEYİN KÖPRÜLÜ YORUMLARI

Hüseyin Köprülü   3 Kasım 2015

size temkinli olmanızı sağlayacak bir takım araştırmaların adresini vereceğim. bu çalışmalara göre israil devletinin yaklaşık 150 sene evvelinden neler yapacağını bize haber veriyor ve şu anda içinde bulunduğumuz zaman diliminde israilin bizi aldatacak stratejik hamleler içine gireceğinden 2010-2030 yılları arası geriye çekilmiş gibi yapacağından ve 2030 da 3.dünya savaşının düğmesine basacağından bahsediliyor. bu esnada aldatıcı bir millicililik hareketinin milleti yanıltacağını ve hafazanallah israil imparatorluğunun 180 senelik kurulma ifsadından bahsediyor.

müslüman yapıcı olur olumlu hareket eder lakin tevekkül kadar temkinde gerekir. milletimizin ümidini bağladığı şu siyasetçilere akp iktidarına ve zihniyetine mesela davudoğlunun yeni osmanlıcılık hareketine olumlu bakan ve bölgeyi de bu şekilde dizayn etmek isteyen dış mihraklar var. bunlar bu bağlam da 23 ülkenin sınırlarını değiştirirken özetle söylüyorum. türkiyenin sınırlarının genişletilmesinden sonra parçalanmasını hedeflemektedirler.

peki niçin akp döneminde 1998 yılından bu yana islamcılara destek veriyorlar ki a.dilipak ifade ediyor tayyib beyin bunların yani abd nin teklifine olumlu dönüş yapmak suretiyle bu günkü iktidarı ele alışından maalesef övgüyle bahsediyor. bu muhafazakar söylemli partiye dış mihraklar destek veriyor. özellikle bölgenin dizaynında etkili olan abd.  kanaatimce bu destek akp zihniyetinin ölçeğini değiştirmesinden kaynaklanıyor. bu ölçek ise islam birliğinden vazgeçilmesi nato bm güdümünde olunmasıdır. 

hatırlayalım rahmetli erbakan yeni bir dünya kurmasına şiddetle abd karşı çıkmıştı ve ardında 98 senesinde bunlara teklif götürüldü. dün islam birliğini kurmak daha kolaydı şimdi ise parçalanmış islam alemini bir araya getirmek daha zor olacak. çünkü bölgedeki mezhep faktörünü abd çok iyi kullanıyor. son olarak kanaatim o dur ki allah cc ın lehimize vermiş olduğu bütün imkanları maalesef akp li yetkililer aleyhimize çok iyi çevirdiler.ve biz ise onları dualarımızla destekliyoruz.

not: yazmış olduğum her satırla ilgili ulemanın gaybi beyanatları vardır. lakin usul olarak ben sadece olumlu beyanatları değil olumsuz beyanatları da vermekteyim. en ilgi çekici ulema ise müştaki bitlisidir .ve olumlu olumsuz 400 seneyi alakadar edecek ebcedli şifreli şiirleri bu günlerde gün yüzüne çıkmıştır.

2010 yılı bir dönüm noktasıdır ifade ettiğim gibi bu yıl da siyonizm strateji değiştirmiştır. fetullahla iktidarın arası bu yılda açıldı. kılıçtaroğlu bu yılda chp genelbaşkanı oldu. mavi marmara ve israilin bu bölgeden çekilmesi bu yıllarda vuku buldu. suriya bu yılda karıştı ve arap baharları bu yıllarda ibtida etti.

rahmetli erbakan 2011 şubatta merih şafağa ulaştığında zalim ortadoğu hükümdarları alaşağı edildiğinde -ki bu ifadeler m.ibni arabiye aittir- ahirete irtihal etti. detaylar için savunan_adam@hotmail.com.tr adresinden mesajla ulaşabilirsiniz. müştakı bitlisi için ise serhat ahmet tan isimli araştırmacı yazarın kitaplarına veya sitesine müracaat edebilirsiniz.

içinde bulunduğumuz cebabire devri mehdi as nin gelmesinin alametlerindendir ve bediuzzaman bu devirde mehdi yardımcılarının zuhur edeceğini kendisi ve hareketini de bu şekilde tanımlamakta. h.1400 yılında bir yardımcı zuhur edip 1421 de etrafındaki ifsad adamlarını dağıtacak diyor. bu da 2001 yılına denk geliyor. bu şahıs risalelerini parti tüzüğüne koyacak . ve böyle zatların mehdi olarak algılanacağını lakin aslında onların yardımcıları diye nitelendirmenin daha doğru olacağını söylüyor üstad bizlere.

mehdi as nin zuhuru belki 1 veya 1.5 asır sonra müştakı bitlisi ve cübbeli hocanın zuhuratına göre bu bağlamda bediuzzamanın ve onun müjdesi erbakanın mehdiyetine ve ittihadı islama bağlanmanın hiçbir sakıncası yok. ne diyor bu zat. “öyle bir zeman geleceki milligörüşçüler olarak yüzde bir oy alacaz ve bu nesil fetih nesli olacak n.erbakan” .

erbakanı müjdeleyen m.arabi ise dinini necmeden adamın vefatından sonra onun öğretilerini üstlenen bir zatın kudüsü fethedeceğini söylüyor. erbakanın 1400 ila 1421 yılları arasındaki vazifesini bediuzzaman anlatıyor. oraya girmiyorum. geriye kaldı ayasofyanın ibadete açılması ki onu da oğul “erbakan ayasofyayı ibadete açacağız kudüsü de zalimlerin elinden kurtarıp fethedeceğiz” diyor. tabii bütün bunlar ittihadı islama ve mehdiyyetin harekete geçirilmesine bağlı.

not: ne kadar olumlu şeyler olursa olsun mehdi as zuhur etmeden cebabire devri ortadan kalkmayacak ve dünya zulumle dolacak. bizim yaptıklarımız o zata yardımcı olmak mesabesindedir.

müştakı bitlisiye göre 3.dünya harbi yaklaşıyor. cebabire 3.dünya harbi 180 senelik israil imparatorluğu kuruluyor. biz ise bu filmin reklamları ne güzel gişeleri rekor yapmış onunla uğraşıyoruz. uykudan uyandık lakin sersemliğimiz devam ediyor. bizi uyandırırlarken reklam arasında akp döneminde uyandırdılar. filmin gerisini görmek istemediğimiz gibi ilerisini seyretmeye tahammülüz maalesef yok. reklam arasında uyandık amma bu filmin daha 175 senesi var  daha elbet bizde kısmen de olsa harekete geçeriz.

3.dünya harbi filmini baştan sona merak edenler müştakı bitlisinin şiirlerine müracaat etsinler. ulemanın gaybi haberlerine sarılsınlar. durumun vehametini o zaman daha iyi anlayabiliriz.

m.arabi erbakanın 2003-207 arası gizli otel konferansları, nazımül kıbrısinin beyanatları 2016 harbin ibtidası diyor müştakı bitlisi. bediuzzaman, m.arabi .a.ziyauddin gümüşhanevi’nin kıyamet hadisleri bahsi ve sohbetname isimli eseri ve sair ulemanın beyanatları.

kıbrısi zamanın sahibinin arafatta 2013 yılı olacak tekbiri aldığını, yakında kıyama başlayacağını söylüyor. lakin 2016 ya kadar mehdi as yi beklemeyin. bir buçuk asır sonra allahu a'lem.  mehdiyetti zuhur eden zatların hiçbirisi ben mehdiyim demedi. bediuzzaman kendisini ve hareketini mehdi yardımcısı olarak nitelendirdi. 1924 te haifeliğin kaldırılmasıyla ve evvelki yıllarda siyonizmin devreye girmesi ile cebabire girdi.

mehdi as ise bu devri sonlandıracak. 3.4.dünya savaşı 1.2. melhameyi kübraya tevafuk edebilir.2.melhamede mehdi as. kanaatimce hadislerden anladığım üzere zuhur edebilir. yine bediuzzaman 1400.hicri olacak mehdiyetten bahsediyor. zuhur 1400.yıla yani 1980 yılına eşittir ve 2001 yılında bu zuhur eden zatın düşmanlarına diz çöktüreceğini, risaleleri de parti tüzüğüne alacağını söylemiş. ve mehdiyeti ittihadı islamın zuhur etmesini bekliyorum.

Rus-Ermeni-Sırp işgalinin 2029 olabileceğini weya 2029da İstanbulun başkent olacağını sandım demiş arkadaşımız. lakin kıbrısi 2016 bu savaşın savaşların ibtidası olarak 2016 olarak beyan ediyor.

Ancak 2016 da ne olup olmıyacağı belli değil. 2016=Hicrî 21.03.1437_1438. 2012 yılında internette 1 vidyo vardı : 19 sayısı ile ilgili ve 24 Ekim 2010 / 16.11.HQ 1431de 303 zâtın (en çok 309 anlamında 300 küsûr `âlim) + 72 ay + 7 yıl = 2023 planı diye. (açıklıyorum1437 =72 aya yani 6 seneye oradan da 1437 yani 2016 +7 yıl 1444 yani 2023 tekabül eder ben derim ki 2010 ila 2030 arası mühim olaylar var ve 2023 akp zihniyetinin zevali diyen zatlar da var müştakı bitlisi mahmud efendi ye müceddidlik ünvanı verildiğinde 300 değil 400 küsür alim geldi ve 2023 kadarlık bir hesap var mı o videoda görmedim)

Gerçi o 300 küsûr kişi , M . U. adlı 1 zâta ( o zamanki yaşı miladi 79du her hâlde) `ASRIN MÜCEDDÎDUDDÎNi `unwânını yakıştırmak için toplanmış.

Ancak M. U. 2012de ''Ölmeden inşâAllâh , Mehdî `Aleyhir Rıdwânı göreceğim'' demiş.  demiş arkadaş ( açıklıyorum amü=cübbeli hoca mu=mahmud ustaosmanoğlu mehdi as zuhur etmedi. cübbelinin zuhuratı ayetle ilgilendirerek anlatıyor ve diyor ki 1585 diyor mahmud efendi. ümid ediyor lakin imamı rabbaninin hesabına göre artık beklemeyi bırakıyor.

beklediği günlerde mehmet talü bir zuhurat görüyor mehdiyle yemek yiyeceğine ve onun için kitap yazacağına dair mahmud efendi ve bizler bir mehdiyete şahid olduk. erbakan ve ittihadı islam ve ikinci bir ilana da mahmud efendi ile şahid olabiliriz. ömrümüz yeterse 2015 ve 2016 belki.  

bu memleketin adil müttaki salih sünni bir imamın zuhuruna ve ona biat edilmesine ihtiyacı var ve bu umulur ki vuku bulacaktır.


18 yorum:

 1. anladığım kadarıyla ilk önce
  ayaklanma (kemalist-kominist-ateist zümrenin dahil olduğu)
  halk iradesi ve müslüman bir ordu mensubuyla ayağa kalkma diriliş
  kabile savaşları (deaş-şia) birlikte (huruç çıkışı) sonrası yecüc mecüc
  3.dünya savaşı ama öncesi iranın vurulması yani süfyan döneminin sonu
  melhemiyi kübra ve deccal dönemi (nuzul'ün gerçekleşmesi)
  Allah Hakkımızda Hayriliye İnşALLAH...

  YanıtlaSil
 2. Keşifler, öngörüler, yorumlar... Zuhur etmeden gerçek şekillerini tahmin etmek zordur. Bakalım nasıl zuhur edecek deriz. Bir çok yorumun tahmin edildiği gibi zuhur etmediğini gördüm. O yüzden temkinli olmayı tercih ediyorum. Gaybı Allah bilir. Veli kullara açılan gayb ise perdelidir. Zahir olunca anlaşılır. İmtihan içindeyiz. Çok çalışmak ve sonucu Allaha havale etmek zorundayız.

  YanıtlaSil
 3. Hz Mehdi as'ın gelmesine en az 1,5 en fazla 5,5 asır var Allahulalem. Zira Mehdi öncesi gerçekleşecek olaylar, çıkacak şahıslar ve ordular zamanında teknolojinin olmayacağını anlıyoruz yani Mehdi öncesi büyük melahimler dediğimiz büyük alametler öncesi olan orta alametler vuku bulmadan önce teknoloji büyük bir hadise ile yok olacak (bu hadisenin ne olduğu belli değil). Yeni rejimler (krallıklar) ve devletler kurulacak. Eski binek hayvanlarına ve eski ilkel tüm silahlara ihtiyaç olacak ve giderek yaygınlaştırılacak. Devletler arası ilişkiler, devletler arası savaşlar ve devletlerin kendi içindeki savaşlar olacak. Devletlerin ömürleri giderek kısalacak, hatta öyle ki rejimi sabah kurulan bir rejim akşam halk tarafından yıkılarak yıkan bir grup halk ayaklanıp saltanatı sabahleyin ele geçirince o günün akşamı başka bir grup halk devirerek saltanatı onlar ele geçirecekler. O zaman doğal afetler, doğa olayları ve doğa üstü korkunç sayhalar vuku bulacak.
  Şimdi, Mehdi bu yüzyılda çıkacak, tekbirle teknolojiyi durduracak diyenlere soruyoruz. İnsanlar eski binekleri ve silahları birden ya da hemen nereden bulup nasıl üretecekler? Bunların üretimleri, çoğaltılmaları, yetiştirilmeleri ve yapımları belli bir zaman alır. Mehdi de elinde kılıçla ve altında atıyla zuhur ederken kimsede bir şey olmaması savaşın kesilmesi ve geçici ateşkesin olması anlamına gelir ki bböyle saçma bir şey hadis-i şerifler'deki olaylar zincirine tamamen aykırı olur. Bazıları bu durumu kıvırmak için de teknoloji hiçbir zaman çökmeyecek, kıyamete kadar devam edecek diyorlar. Pes ki pes!

  YanıtlaSil
 4. Yeryüzündeki medeniyetin yıkılmasını Ye'cüc Me'cüc'ün heryeri talan etmesine bağlıyoruz. Bu da tahminen Mehdi'den sonra İsa'nın son zamanlarında vuku bulur düşüncesindeyiz. Ye'cüc ve Me'cüc medeniyete bir ecel-i kaza olur denmiştir. Bundan önce insanlığın -ilim Süreyya yıldızında kalsa ondan o ilmi alıp gelecek kimselerin geleceği- hadiste beyan edilmiştir. Bundan bir mana olarak insanlığın bu yıldıa ulaşacağını tahmin etmekteyiz. Zaman hususunda ne vakit olur, bu da takdir-i ilahidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çin ekonomik büyümede % 6'larla kendini yani imalat sektöründe ve yan dallarında çalışanlarını ayakta tutamaz... 10 yıl önce aylık 100$ çalışan işçiler şimdi 200-300$ civarına çıktı kasasında 4 trilyon $ var ama dış borçu 28 trilyon dolar (yıllık bağlantı yaptığı madenler ve bankacılık sektörü)...avrupa ve abd mal alım kısılması burada önce işçi çıkartmaya sonra kredilendirme sorunlarıyla iş kaybı ve iç savaş (kaos) yaşanır...1.milyar 300 -1.milyar 600 kişiyi düşünün...bunun % 20-30'u tıpkı suriyedeki gibi yola çıksa hangi ülke bunlara karşı koyabilir....?

   Sil
  2. ABD Sayıştay eski Başkanı Dave Walker, ülkenin büyüyen ulusal borcunun iç ve dış politikadaki bazı girişimlerin önünde engel olduğunu savundu.
   ABD Sayıştay eski Başkanı Dave Walker, ülkenin ulusal borcunun aslında ilan edildiği gibi 18,5 trilyon değil, 65 trilyon olduğunu açıkladı.
   The Hill'in haberine göre, Walker bu sonuca ABD'nin tüm fonsuz borçlarını hesaplayarak vardı.
   Walker, "Bu 18,5 trilyona teminatsız sivil ve askeri emekli ücretleri ile emekli askerlere bakım masraflarını, sosyal güvenlik ve kamu sağlık sigortası alanlarındaki ek finansmanları, ayrıca federal hükümetin çeşitli borçları ile öngörülemeyen harcamalarını eklerseniz gerçek rakam yaklaşık 65 trilyon olur. Reformların olmadığı koşullarda bu rakam otomatikman büyüyor" dedi.
   Bill Clinton ve George W. Bush döneminde ABD Sayıştay Başkanlığı'nı yürüten Walker, giderek büyüyen ulusal borcun iç ve dış politikada bazı girişimler önünde engel olduğunu söyledi.


   Sil
 5. NAKŞİBENDEİ BURSEVİ ŞEYHİ AHMET YASİN BURSEVİ UYARDI
  DEVLETİMİZİN İSTEĞİ DIŞINDA SAVAŞ ÇIKACAK !
  AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN ,TEDBİRİNİZİ ALIN
  TEVBELERİMİZİ YAPALIM KAZA NAMAZ VE ORUÇLARIMIZI BİTİRELİM

  YanıtlaSil
 6. üstteki yazınızı okuyunca bu akşam gördüğüm bir rüyayı eklemek istedim:

  Gece karanlığında gökyüzünde kayan bir yıldız görüyorum, Ülker yıldızı imiş… Ön tarafı şişkin arkaya doğru kuyruğu olan ve kırmızı toz bulutu şeklinde bir kuyruklu bir yıldız… Gökyüzü de daha çok siyah derin uzay boşluğunu andırıyor... Ülker yıldızının Türklerin yıldızı olduğuna dair bir bahis… Birkaç gün önce(6 Kasım 2015) gördüğüm “Güneş ve (...) yıldızı” isimli rüyadaki hatırlayamadığım yıldız isminin de "Ülker yıldızı" olduğunu ve ikinci kez aynı rüyayı gördüğümü düşünüyorum.../08.11.2015
  -----

  Ülker Yıldızı: Arapça ismi SÜREYYA, Fars ve Hint dilindeki ismi PERVİN olan ve BOĞA Takımyıldızı’nda ancak birbirine yakın olan yedi parlak yıldızın çıplak gözle görülebildiği birkaç yüz yıldızdan oluşan yıldız kümesi... Yahudilerce kutsal kabul edilir... Maya uygarlığına göre, kendilerine uygarlık getiren bilgelerin geldiği yer; İslam uygarlığına göre ise “Zülkarneyn’in atını bağladığı yıldızdır… Yunan mitolojisine göre, bu parlak yedi yıldız, gökyüzünü omuzlarında taşımakla cezalandırılan tanrı Atlas’ın, yedi kızından her biridir: Sterope, Merope, Electra, Maia, Taygete, Celaeno, ve Alcyone...

  YanıtlaSil
 7. safer ayının başladığı gün 13 kasım Cuma ...hristiyanlara göre uğursuz gün bütün randevularını iptal ederler bir çoğu uçak ve benzeri toplu taşıtlardan uzak dururlar...bizim içinde bu ay çok dua edilmesi gereken ay...320 bin bela ve kazadan bahsedilen ay....ALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISINI EYLESİN....İNŞALLAH...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu sene saferin dolunayı (kasımın sonu) çok sert geçecek gibi, savaş naraları atılırsa şaşırmayın. Erzaklarınızı hazırlayabilirsiniz, ilk günler panik yağmalama dahi yaşanabilir.

   Sil
  2. Sahihi-i Müslim’de “Selâm” kısmında 102 numara ile kayıtlı hadis-i şerifte:
   “Eşya da uğursuzluk yoktur, Safer ayında uğursuzluk yoktur," buyurulmuştur.

   Bu ay içinde hayrlı hadiseler olduğu gibi, üzüntü verici hadiseler de gerçekleşmiştir.“Safer’ül-Hayr” ayı, Ümmet-i Muhammede hayrlı, sıkıntıların def’ine vesile olsun.

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  4. Duanıza binler amin olsun.

   Sil

  5. Mesajınız ehemmiyetle değerlendirilmiştir. Selam ve dualar...

   Sil
  6. Daha önce söylediğimiz durumun - uyarımızın - ilk işareti bugün alınmıştır.

   Sil
 8. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 9. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 10. www.beklenensavas.blogspot.com

  http://hzmehdikonusunedir.blogspot.com.tr/

  Deşifre edecekseniz ...

  saygılar

  YanıtlaSil