.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

28 Kasım 2015 Cumartesi

AHMED AMÎŞ EFENDİ’NİN SOHBETİNDEN GAYBÎ HABERLER

1807'de Tırnova'da doğdu. 1920'de İstanbul'da vefat etti. Kuşadalı İbrahim Halveti'nin talebelerinden Ömer Halveti'den yirmili yaşlarda tasavvuf eğitimi aldı. Hayatının son dönemlerinde Fatih Camii türbesinde görev yaptı. Bu sebeple Fatih türbedarı olarak anılmıştır.

Ahmed Amiş Efendi Osmanlı'da Vahdet-i Vücud okulunun görüşlerini paylaşan sufilerden biridir. Osmanlı sufi geleneğinde çeşitli merasimlerin önemli bir yeri olmakla birlikte Amiş Efendi de piri Kuşadalı İbrahim Halveti gibi sufi eğitiminde yapı, giysi tarzı ve belirli merasimlere önem vermemiş bunun yerine ahlaki bir hayat ve sohbetin önemini vurgulamıştır. 

Kendisinin diğer tanınmış sufilerde olduğu gibi herhangi bir eser bırakmadığı bilinmektedir.

AHMED AMÎŞ EFENDİ’NİN SOHBETİNDEN 
GAYBÎ HABERLER

Şam, Bağdat, Mısır, birisi sudan, biri saikadan (yıldırım) biri de hareketi arzdan (deprem) harab olacaktır. Türk kavmi ebabil kuşu ile (hava saldırıları ile) helak olacak. Türk tenassur edecek. (Türkler hıristiyanlaşacak)
Nevres Bey; “Ben gençliğimde mutaassıbdım, lisan okuyanlara itiraz ederdim. Şeyhim bir gün buyurdu ki: “Ahmed bir İngiliz, bir Fransız, bir Rus geldiler. Fatiha-i Şerife’yi kendi lisanlarında okursan Müslüman olacaklar, buyurdu ben de durdum kaldım.”
Miralay Hilmi Bey rivayetiyle;  Hazreti Aziz’i ilk ziyaretimizde bu milletin hali ne olacak diye sordum. “Gâvurlar girer yine çıkar. Allah dinini hıfz eder.” buyurdular.

Rumeli ahvalinden sorması ile olayları muhtasaran arzettim. Merhameti ilahiyenin bu ümmeti merhumeye has bir şefkatle tecellisâz olmasını diledim. Bu işlerin başında kalbimden söyleyerek “hep Rus fırıldağı vardır”, dedim. Cevaben “Fekatele Talute Calute ayetini” (Bakara, 251) okudu. “En nihayet Talut Calutu katledecek ve ancak o zaman ferahlık olacaktır.” 

 Hazreti Âdem’e bütün diller teklif edildi, ama Türk lisanını seçti. Onun için Türk devleti ilelebet payidâr olur.

Yerde gökte büyük değişiklikler olacak.
Semâvatta büyük değişiklikler olacak bir yıldız peyda olacak.

Paris şehri semavî bir hâdise ile mahvolacak.

Üçüncü Dünya Harbi çıkacak, Efendim hazretleri buyurdu ki; “Rusya mahvolacak, küçük bir devlet haline gelecek.” Anadolu ahalisine dua ettim, bu badirede onlara ziyan gelmeyecek. Bu esnada avucunu sıkar gibi yaparak “Rusyayı küçülttüm, küçülttüm.”

İngiltere ve Yunanistan mahva mahkûmdur. İngilizler o zaman Türk donanmasına bakıp gıpta edecekler, hayıflanacaklar.

Ona memnunum ki sizi çok iyi günler bekliyor. Efendim ( Mehmed Tevfik Efendi Hazretleri nakletti): 60 – 70 sene büyük iyilik olacak. Memleket selâmla idare edilecek. Ben görmem ama sen görürsünüz, buyururlardı.

Bir sabah Efendimin huzuruna girdiğimde: “Mustafa ne haberler var ?” diye sordular. O sabahki gazeteler Yunanlıların Bursayı işgal ettiğini yazıyordu. Arz ettim. “Gelen kitabî, biz değiliz” buyurdular. Gazeteyi kendilerine verdim. Gazetedeki resimde bir Yunan zabiti Orhan Gazi’nin sandukasının üzerine oturmuş, elindeki kamçı ile sandukaya vuruyordu. Bunu görünce mübarek gözleri doldu.Hiddetle: “Bu kâfirler Anadolu’dan çıkacak! Çıkacak! Çıkacak! Onlar nasıl kaçtıklarını; kovalayan nasıl kovaladığını bilemeyecek” buyurdular. Her bir ‘çıkacak ‘ lâfı bir seneye tekabül etti. Üç yıl sonra Yunanlıları Anadolu’dan kovaladık. Onlar nasıl kaçtıklarını, bizimkiler nasıl kovaladıklarını bilemediler.


(Bu beyan Mustafa Özeren Efendi’den rivayettir. Nakleden Dr. Hamdi Hizalan Beyefendi’dir.) 1919 da Ahmed Amîş Efendi’ye: İzmir işgal oldu haberi iletilince:Muvakattir!” (vakitli, geçici bir zamandır) buyurup, aynı sözü üç defa tekrarlamışlar. Gerçekten İzmir işgali üç sene sürmüş..


Benî Kureyşden biri ( bir defasında: Evlâd-ı Resulden birisi ) zulüm ve îtisafa mâruz kalınca Kayı Aşireti’ne iltica etti. Mürûr-i eyyam ve zaman ile onlara baş oldu. Fakat kendileri de bilmez.

Fatih ile Yavuz Selim Han, İmâmeyn silkindendir. Türk devleti ( bir defasında da: Türk Milleti) ilâ yevmi’l – kıyâme baki kalır, payidar olur. Fakat şekl-i idaresi şekilden şekile tahavvül eder.

32 yorum:

 1. Bu yazının alındığı kaynak linki veren Seyyah kardeşimize teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
 2. Şam, Bağdat ve Mısır'ın helaki hakkında şöyle bir tahmin yapabiliriz:
  Şam deprem ile helak olur. Bu konuda hadis vardır.
  Bağdat su ile helak olur. Bu konuda da hadis vardır.
  Geriye Mısır'ın helaki kalıyor. O da muhtemelen yıldırım ile helak olur.

  Bu konuda daha iyi bir açıklaması olan yazsın.

  YanıtlaSil
 3. Türklerin tenassuru yani hristiyanlaşması üzücü ve ürkütücü görünmekte... Bu husus belki İslamın yükselmesinden sonraki dönemde gerileme ve islamın ortadan kalkması zamanında olabilir. Dünya çapındaki İslamofobia yüzünden islam geldiği noktada yeryüzünden silinir.
  Hadiste Arapların tekrar putlara tapacağından söz edilmekte.... Bir de Nostradamus Hristiyan donanmasınınİstanbulu ele geçireceğini ve halkın hristiyanlaştırılacağını söylemektedir. Elbette Nostradamus bizim için delil değildir. Bu husus müslümanların imanlarını korumak için gizlenmeye mecbur kalacakları ve bir dağdan diğer dağa kaçarak yaşamaya çalışacakları zamana işaret olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkler Hıristiyanlaşmaktan da öte KAFİR'leşiyor. Lütfen hemen bana kızmayın ve her gün okuduğunuz şarkının veya türkünün.. sözlerini bir düşünün ve bestenin hoşluğundan ziyade, kelimelerdeki KÜFÜR SÖZLERE dikkat edin.

   Sil
  2. Çook doğru bir tespit.

   Sil
 4. Üçüncü dünya savaşında Türkiyenin zarara uğramayacağı hakkında yeni bir kayıt görüyoruz. Malum Medineli yada Beykozlu Osman Efendi Türkiyenin girmeyeceğini ifade etmiştir. İstanbulun 6 ay işgali ise bununla nasıl uyumlu olabilir ayrı bir soru.. Ancak hadisler İstanbulu Mehdinin tekbirlerle alacağından söz edilmektedir.
  Demekki ABD ve Rusya 3.dünya savaşında birbiriyle savaşır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahirzaman ve Mehdiyet ile ilgili bir çok hadis var fakat bu hadisleri yorumlarken özellikle tarih sıralamasında hata yapıldığı kanaatindeyim zira deccal süfyan ve mehdiyetin farklı safhaları var ve 100 yıllık bir zaman dilimini kapsamakta.
   Türkiye ile ilgili doğu batı güney ve istanbulun işgali gibi hususlar kanaatimce zate gerçekleşmiş, Türklerin hıristiyanlaşması ise hakeza.
   İstanbulun ingilizler tarafından işgal edilmesi ardından 100 yıl sonra yani hicri 1438de Ayasofya tekrar ibadete açılsa, kutsal emanetler içindeki siyah sancak alınıp ordumuza teslim edilip Şam'a gidilse kim diyebilirki bu yaşananlar hadislere muvafık değildir diye?

   Sil
 5. Başka yorumları bekliyoruz...

  YanıtlaSil
 6. Ismail Aga cemaati kanaat liderlerinden herhangi birinin Mehdi a.s. in zuhurunun yakinlastigi vs. Ile ilgili bir demec hic gormuyorum. Benim biraz garibime gidiyor. En son Cubbeli Ahmet Hocanin bu yuzyilda cikmayacak aciklamasi var. Sizlerin duydugu, bildigi bir yaklasimi, aciklamasi var mi Ismail Aga cemaatinin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cüppeli önce Mehdi geliyor diyordu. Mehdiliğe Adnan Oktar talip olunca, amandır aman Mehdilik kaçmasın saikiyle olmalı ki; Cüppeli Mehdiyi epeyce uzağa gönderiverdi. Böylece; ne zaman geliyor, nereden geliyor, nasıl geliyor.. gibi sorulardan da kurtuldu. Da, anccccak!. Google'deki vidyolarından bir türlü kurtulamıyor. Ve şimdi dikkatleri moda olan cemaate gönderme yaparak dikkatleri başka alana kaydırmaktadır. Fakat enteresan olan geçen gün Habertürk t.v.'de bir diyanet "DİN PROFÖSÖRÜ!.." de Mehdiyi ve Mehdiliği hem de hadislere de atıfta bulunarak reddetmesine bayağı şaşırdım. Diyanet resmen Mehdi'nin ve Mehdiliğin neresinde olduğunu açıklamalıdır. Bu konuyu hassasiyeti yüksek arkadaşların da
   dikkatlerine sunuyorum.

   Sil
 7. Osman Efendi'nin keşfi hatalı,Türkiye zarar görmeyecekse 3.dünya savaşı nasıl başlayacak?Zaten bazı velilerin keşiflerinin ve aktardığı bilgilerin hatalı olduğuna tanıklık edeceksiniz.Ümidiniz ve biatınız yalnız ALLAH'a olsun.Ruslar veya ruslara yakın olanlar Cabir'i yutar,Cabir yutulduktan sonra ülkede kaos artık tam anlamıyla başlamış olur.abd, ruslarla yapılacak savaşta bizimle olur.Ancak beklenen büyük savaş armageddon,bu savaştan sonraki savaşta başlar ki abd dahil tüm batı karşımızdadır ve müttefik değildir.Beklenen, ilk savaşın sonunda ve ikinci savaşta meydana çıkar.
  Zaten İzmir depreminden sonra ülkeyi bitmiş sayın ve doğu rusların pyd-pkkya yardımıyla belli bir süre düşecek.Denize düşen yılana sarılır misali süfyani fetulah ve ekibi ilk savaş zamanında türkiyeye getirtirilecek.Türkiye,rusların hamleleri yüzünden önce içerden kaynayacak.
  İzmir depremi doğal deprem,İstanbul depremi yapay deprem(haarp) olacak ve İstanbul depremi daha şiddetli olacak.Bu depremlerin her biri bir yerlere mesaj olacak aynı zamanda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sakarya Seyf, bati ülkelerindeki müslüman ayaklanmalari hakkinda ne düsünüyorsun bu harpler esnasinda ?

   Sil
 8. “Gardaşlarım! Evliyalar da silahı ele alıp harbe iştirak ederler ve kazanırlar. Biz elimize silah almadan, Rus’u yirmi senedir yerinde durdurduk ve ona öyle bir iş ettik ki, kıyamete kadar belini doğrultamazlar”

  İhramcızade Hacı İsmail Hakkı Toprak Sivasi k.s

  YanıtlaSil
 9. “Gardaşlarım! Evliyalar da silahı ele alıp harbe iştirak ederler ve kazanırlar. Biz elimize silah almadan, Rus’u yirmi senedir yerinde durdurduk ve ona öyle bir iş ettik ki, kıyamete kadar belini doğrultamazlar”

  İhramcızade Hacı İsmail Hakkı Toprak Sivasi k.s

  YanıtlaSil
 10. Sanirim benim sorumun cevabi yok..

  YanıtlaSil
 11. 3.Dünya Harbini Türkiye az bir zararla atlatıyor olabilir.Dağıstani bu konuda savaşın Türkiye'de başlayıp sonra Rusya Abd arasında cereyan edeceğini belirtiyor.

  YanıtlaSil
 12. Bu zat Dağıstani' den çok önce yaşamasına rağmen keşfiyatları arasında benzerlikler olması dikkat çekici.

  YanıtlaSil
 13. http://www.milligazete.com.tr/koseyazisi/Beni_Asfar_Kostantaniyyeyi_Ele_Gecirir_mi/27269#.VlwexHbhDIU

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehmet Şevket EYGİ'nin yukarıdaki linkteki yazısından bir bölüm:
   Beni Asfar Kostantaniyye’yi Ele Geçirir mi?

   Ortadoğu filminin yeni bir bölümü başlamıştır. Senaryo nasıl gelişecektir? Bu konuda şimdiden kimse kesin bir şey söyleyemez.

   Kriz şiddetlenecek midir?

   Kostantaniyye, Beni Asfar’ın istilasına uğrayacak mıdır?

   Sonra Mehdi Hilafetinin güçleri tarafından istirdat edilecek (geri alınacak) midir?

   Türkiye savaşa girecek midir?

   Kesin konuşuyorum: Melhame-i Kübra savaşı ve başka büyük savaşlar olacak ve büyük sayıda insan ölecektir.

   Doğumuzdaki küçük bir devlet Türkiyeye saldıracak, sonunda mağlub olacaktır.

   Batımızdaki bir komşu devlet de Türkiye saldıracak ve sonunda o da mağlub olacaktır.

   Üçüncü dünya savaşı yıllar boyunca sürmeyecek, birkaç ay içinde dünya nüfusunun büyük kısmı yok olacaktır.

   En sonunda Müslümanlar beklenen Mehdi’nin riyasetinde birleşecektir.

   Önce Mehdi zuhur edecek, ondan sonra İsa aleyhisselam nüzul edecektir.

   Öyle bir zaman gelecektir ki, Hıristiyanlar ve Batılalar akın akın hidayet bulup İslama girecektir.

   Bütün bu konularda sahih hadisler bulunmaktadır, lakin hadiselerin ne zaman olacağına ve teferruata (ayrıntılara) dair kesin tarihler verilmemiştir.

   Evliyanın âhir zaman hadiseleriyle, Mehdinin zuhuru, İsa aleyhisselamın nüzulü ile ilgili keşifleri vardır.

   Bu konularda insanlara kesin bilgiler ve tarihler verilmemiştir.

   Gaybı Allah bilir.

   Resulullah (Salat ve selam olsun ona) âhir zamanda Mehdi zuhur edecek, İsa aleyhisselam nüzul edecek demişse, doğru demiştir, çünkü o hevasından konuşmaz. Mütevatir ve sahih hadisler vahy-i gayr-i metluvdur.

   Çok vahim hadiseler, gelişmeler oluyor. Krizler daha da büyüyecek ve artacaktır.

   Sil
 14. Kardeş zaten halk hristiyanlaşmış.Ne diyor Nebi s.a.s. imanla küfür arasında namaz vardır.Bu memlekette namaz kalanlar %30 ise hali siz düşünün.hristiyan ne yapar içer bizimkiler daha çok icer. Hristiyan ne yapar ibadet etmez zina eder.E o haltları bizimkilerde yer.EE bir tek teslis yok.Bu halk 90 senede hristiyanlastirildi zaten.İstanbul un ikinci kez fethine gelince.Kardeş bu devran dönerde osmanlı gelirse İst. İkinci kez fethedilmiş olur.Başkent İst.Olay bence budur.Bence su anda rus ile savaş yok.Sonra NATO ABD TC hep beraber iç edecez insallah

  YanıtlaSil
 15. osman akfırat efendinin keşfiyatı yüzde yüz doğrudur

  YanıtlaSil
 16. amerika müttefiki olduğumuz için amerika bize nüklüer atmayacak...rusya işgal ettiği için anadoluyu kirletmek yerine sahip olmak istediği için oda atmayacak...en önemlisi ab bizi attığı ve natoda olmayışımzdan ötürü onlardanda yemiöez...kastedilen budur...

  ab nin dışlaması nüklüer yemememize sebebiyet verecek insanlar bunu ruslar son hamle olarak istabulu aldğındA YANİ NÜKLÜER SAVAŞ BİTTİĞİNE ANLAYACAK...GERİDE KALANLAR...KAÇ KİŞİ KALIRSA...

  3. DÜNYA SAVAŞININ KONVANSİYONEL YAİ NÜKLÜER OLMAYAN KISMI ŞEVVAL AYINDA NÜKLÜER KISMI İSE ZİLHİCCE DE OLUR

  ÖNCEKİ RECEPTE SÜFYANİ ÇIKAR...ÖNCESİNDE İRANIN ORTADOĞUDAKİ SÜNNİ LERİ KATLEDECEK SAHTE SİYAH SANCAK (ARABLARIN VAY HALİNE)

  ONDANDA EVVEL İŞİDİN İHTİLAFI(FALANCA ABBASOĞULLARI)...AYNI VAKİT TÜRK YÜNAN SAVAŞI VE AVRUPADAN ATILMA VE CERABLUS AZEZİN PYD İN ELİNE GEÖMESİ.. BU ESNADA 3 AYLIK KOMİNİST RUS YANLISI HÜKÜMET ( BENDE SAKLI) ...BU HÜKÜMETİN EHLİ TARİK VE MÜMİNLERİ SAKALIDAN TUTARAK YERLERDE SÜRÜKLEMESİ...

  YanıtlaSil
 17. "süfyani fıratı kafir olarak geçer." hadisi şerifi şu anki durumu işaret ediyor gibi.
  tamda türkiye fıratın batısı kırmızı çizgimizdir dediği bir dönem.

  fıratı geçen süfyani dir.
  ışid fıratın zaten batısında. ypg ninde kafir bir yapılanma olduğu sabit durumda. ypg batıya bir operasyon yaparsa süfyani bu örgüttür.

  ypg şama kadar geçer ve esadı indirip yerine geçer. kelb kabileside rusya.
  zaten rusya silah vermeye başladı. amerikada destekliyor. fransa, almanya, ingilterede destekliyor. tek karşı çıkan biziz. süfyaninin rüyası hadisi şerifide bunu destekliyor. ilk önce detek bulamaz deniyor ve bir sabah kapısının önünde 7 ila 9 bayraklı ülkelerin desteklerinden bahsediliyor.

  haritaya bakıp sizde yorumunuzu yapabilirsiniz.
  harita linki: http://nediyor.com/wp-content/uploads/2015/06/suriye_catismalar1.jpg

  uymayan taraflarda var. şamdan çıkması, ırakta faaliyet göstermesi. medine ve mekkeye saldırması gibi. deaş yada ışid buna daha uygun gibi ama ışid in fırat üzerindeki operasyonu muamma.

  bizimkiler bir yorum. tabi ki en doğrusunu Allah c.c. bilir diyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardes Es Selamun aleykum. Sen daha cok yaz.. Saygilar..

   Sil
  2. sufyan i deccal kimdir?
   el cevap ..esed den sonra devletin başına getirilecek olan kukla devlet bşk dır.
   bu şahıs münafık bir alimdir..ümmeti muhammede kin ve nefret kusar..ortadoğuyu batılıların himayesinde korku salır.

   batılılar önce suriye ye girecek..esed düşürülecek..
   ardından..

   Sil
 18. Ümitvar olunuz denmişse ümit var olunmalıdır
  1*2015 yılı bir hayli gerilimli ve sıkıntılı geçiyor. Olaylar peşpeşe, nefes aldırmıyor. Tabi bu da ufuk karartıyor. Hadiseler zihnimizi meşgul ediyor. Bölgemiz 24 yıldır krizden krize sürükleniyor. Herkes 3. Dünya Savaşı beklerken, yaşananların 3. Dünya Savaşı’nın çatışmaları olduğunu fark edemiyor. Ve sığınılan rivayetlerin lafzi manalarına hakikat payı verilip, işaretleri atlanıyor, bazen de başka bir rivayetle iltibas yapılıyor.
  Halbuki hazır krizlerin menşeini aramak daha akıllıca olur. Aslında oyunun adı tavşana kaç, tazıya tut oyunudur. Yani küresel beyin İslam’ın sahip olduğu tabii zenginlikleri gösterip hücum emri veriyor. Sonra da dönüp yandaşlarına siyasi ve ekonomik parsayı toplayan deniyor.

  100 yıl önceki oyun, 2. kez sahneye konuyor. 100 yıl önce batılı emperyalistlerin hedefi sömürü için hilafetti yok etmekti. Hilafet bütün Müslümanların manevi koruyucusu ve kalkanı idi. Halife gitti mi tam sömürü kolaylaşırdı ve öyle oldu. İslam dünyasının 1918-1960 arasındaki hedefi sömürge olmaktan kurtulmaktı. 1960-1990 arasında ise vesayete karşı istiklal ve hürriyeti için mücadele etti. Hakim iki blok arasındaki dehşet dengesi 1990 bozulunca tek güç kalan batı bu kez İslam’ın zenginliklerini yine yağmalamak için saldırırken parsayı da İsrail topluyor. Hem güvenliği sağlanıyor, hem de bölgede nüfusu büyütülüyor. İsrail Mısır’ı iyi ilişkiler için mahkum etti, birçok körfez ülkesini avucuna aldı. Suudilerle bile alttan alta işbirliğine girişti. Körfez ise finansal yolla hizaya getirildi. Bize karşı numarası ise 28 Şubat’ta stratejik ortak adı altında iktidarımıza ortak olmaktı. İran’la iyi-polisi oyunu ile şaşırtırken, altımızı baronlar ve cemaatle az daha oyuyordu. Yemen ve Libya’nın hali malum.

  Derken şu Rusya ortaya çıktı. Arap Baharı sönerken ve Ukrayna krizi derken Moskova tepeden iniverdi. Türkiye’den başka kimsenin gıkı bile çıkmadı. Şimdi Rusya gerilimi jet hızıyla tırmandırıyor. Uçağını düşürtüp mağduru oynayıp delice işler yapıyor. Mesele açık. Beşar Esed korunacak, kantonlar birleştirilecek ve İranına Akdeniz’e inmesine zemin hazırlanacak. Her şey petrol güzergahı için. O da Türkiye güzergahı iptal edilmek isteniyor. 60 milyar dolarlık ticarete konmak isteniyor.

  İşin hazin tarafı İran’ın molla rejimi 35 yıldır hem komünizm döneminde hem sonrasında Rus’la ilişkileri bölge aleyhine kullanıyor. İran Genelkurmay Başkanı bir kaç gün önce Türkiye’yi suçlayıp tehdit etti. Mollalar Cuma’da Rusya’nın bombardımanın başarısı için dualar etti.

  Bu tablo ümitsizlik verebilir. Ama unutulan bir şey var. 100 yıllık acı tecrübe İslam dünyasına şunu öğretiyor. Hilafet müessesesinin kıymetini. Yani ittihad-ı İslam’ı. Bu 100 yıl öncede baş hedefti şimdi de. O zaman Osmanlı, Selanik menşeli fitne-fesada mağlup oldu. Şimdi ise doğrudan İsrail kaynaklı bir fitnenin (Yinon Planı) ateşinde. 100 yıl önce ki, oyun yeniden sahneleniyor. Ama bir farkla, bu kez 100 yıl önceki fitnenin perde gerisindeki baş sorumlusuna karşı bu kez ilahi menşeli bir plan yürüyor.

  YanıtlaSil
 19. 2*Herkes bekleye dursun, gelip giden bir Mehdi’nin başlattığı Mehdiyet planı işliyor. Çünkü ihbarı gaybide atlanan bir haber vardı, bir ara yazarım: “S.Abdülhamid gider (Vefatı 1918) 2 yıl sonra Mehdi çıkar.” Ve ne yapar? “Zamanında ne bir kimse uykusundan uyandırılacak, ne de bir kimsenin burnu kanayacaktır.” Yani öyle hizmetini yapacaktır. Kansız. Rahmet-i İlahi ile.

  Şimdi ehl-i keşif alem-i mislade bir noktaya agrandize oluyor. Mehdi’nin 160 yıllık hizmetinin bir safhasına bakıp eldeki rivayetin malumatını ekleyip haber veriyor. İstanbul işgal olur, Mehdi gelir alır. Falan filan. Tamam Mehdi alıyor, ama ne zaman, zuhurdan 100 yıl sonra. 100 yıl öncesinin oyun ve aktörlerine bakıp iltibas yapıyorlar. Her sakallıyı dedeleri sanıyorlar. Ortalık krizli ve de kana mı bulanıyor. Hemen 100 yıl önceki oyunun benzer bir hali görünce Amik Ovası, Şam falan filan derken, müteşabih anlatım gerçek kabul ediliyor.. Her veli her hadiseye ancak lütf-u ilahinin bir nailiyeti sonucu görür. Ama derecelerine göre. Mehdi’yi ancak ekarribi ve nur-u iman sahipleri teşhis edecek. Hiçbir veli ve evliya demeyeyim çok ama çok azı onu tanıyabilecek. Ama kahır ekseriyeti bilemeyecek.

  Şimdi 1911’de İslam birliğinin tehlikede olduğunu gören Bediüzzaman’ın “Bu zamanda en büyük farz vazife ittihad-ı İslam” demesinin altında yatan gerçek, geniş dairede ortaya çıkan tehlikeye karşı İslamları ikazı idi. Ama çöküş başlamış. Bu defa bir başka hakikati terennüm ediyor: “Ümitvar olunuz. Şu istikbal inkılabatı içinde en yüksek gür seda, İslam’ın sedası olacaktır...”

  Yani gerçeği görüyor ve rahmet-i İlahi’nin ahır zaman planı muvacehesinde ne olacağını söylüyor. Evet ehl-i İslam mağlup oldu, toprakları işgale uğradı, ama netice. Netice şu: Mehdi zuhur edecek ve tevhid dini cihana hakim olacak. Yani Hz. Süleyman ve Zülkarneyn’den sonra bir kişi daha değil, Mehdiyet’in Mesihiyet ile çalışması sonucu Tevhid bütün cihana hakim olacak. Ne zaman? 100 yıl sonra.

  İşte hadiselere böyle bakınız. Rusya, Ukrayna ile başlayan süreçte neoliberallerin ve neoconların tuzağına düşürüldü. Sonra ekonomisi ambargo ve petrol fiyatları ile sarsıldı. Sürek avında köpeklerle avın sürülmesi gibi yönlendirlidi. Ve ne oldu? Türkiye-İsrail-Rusya merkezli bir gerilim çıkarıldı. Akıllar karıştı. Nasıl ki, fecir öncesi en karanlık an olduğu gibi Alem-i İslam’ın fecr-i sadıkı öncesi en karanlık anı yaşanıyor. Siz İran’a falan bakmayın o, Safevilerin akıbetini uğrayacak. Ruslara da bakmayın pasta büyük adama yedirmezler. İsrail’e de aldırmayın. Çünkü…

  O mazideki iki büyük fesad gibi yakın çağda işlediği iki büyük fesadın hesabını verecek. 1- Sermaye ile emeği çarpıştırarak fitne ve fesadla elde ettiği haksız devasa kazanç için 2- Baskı ve zulmünü gördükleri milletlerden intikam almak için fesad komiteleri oluşturup her ihtilale parmak bulaştırmalarının cezası fatura edilecek. Bu hesabı soracak olan da 100 yıl önceki mağlupların başı olan ülkedir. O ülke de biliniyor. Öyle büyük ahım şahım bir melheme falan beklemeyin. Müthiş bir operasyon. Ve İsrail diye bir ülke yok.

  YanıtlaSil
 20. 3*Son hadiselere bakıp ümit kesilmemeli. Bir va’d-i İlahinin nasıl tecelli ettiğini seyreyleyin. Hikmet ve rahmetle vazife gören bir varis-i Nebi’nin, bir ekber ve ekmel müceddidin hizmetini izleyin. Malum o huruç ile değil zuhur ile vazife görür. Yani ağır ağır gelir, hikmetle işini yapar. Zulümlere son verir. Rivayet ne idi? “O (Mehdi) arza sahip olur ve kendisinden önce baskı ve zulümle dolu olan arzı adaletle doldurur.” Ve de hiç kan dökmez. Sadece onun bir şakirdi veya kumandanı veya siyasetçisi Şam’ın (bu Suriye’nin başşehri değil. Dımeşk ile Kudüs arasındaki bölgenin adı) fethini gerçekleştirirken kan dökülür. Bu kan ise az mı çok mu olacak? O ancak kaderin hükmü icra edilince anlaşılır. Çünkü devrede olan Rahmet-i İlahi’dir. Ve Yahudilerin yarısı Mehdiyete katılır.

  Yok Anadolu istila edilecek, İstanbul işgal edilecek, yok ordular savaşacak. Yok öyle bir şey. Ahir zamanın 3. Melhemesi, melhemelerin en hafif ve tek bir savaş değil düşün yoğunluklu savaşlardan ibarettir.

  Şimdi şu istikbal inkılabatı içinde en gür seda oluncaya kadar Bediüzzaman da gayb aşina bir gözle bir şey söylemiş. Çünkü o kader-i İlahi’nin sevki ile milis albayı olarak talebeleriyle Rus’a karşı savaşmış. Esir düşmüş. Ve gün gelince Rusya’nın göbeğinden firar edip Koca bir kıtayı kat edip Viyana üzerinden İstanbul’a dönmüş. Ve sonra acı ve meşakkatli bir dönemde eserini yazar. Sık sık, harp tehlikelerine karşı özellikle Rus tehlikesine karşı durmadan Sedd-i Zülkarneyn’e işaret eder ve “Kormayın Kur’an’ın manevi mucizesi Risale-i Nur bizi korur” demiş. Hatta geniş bir kıtayı koruduğunu da belirtir. O karanlık yıllarda bir şeye dikkat çeker. Okuyalım:

  YanıtlaSil
 21. 4*(Risale-i Nur, bu mübarek vatanın manevî bir halaskârı olmak cihetiyle, şimdi iki dehşetli manevî belâyı def etmek için matbuat âlemiyle tezahüre başlamak, ders vermek zamanı geldi veya gelecek gibidir zannederim.

  O dehşetli belâdan birisi: Hıristiyan dinini mağlup eden ve anarşiliği yetiştiren şimalde çıkan dehşetli dinsizlik cereyanı (komünizm), bu vatanı manevi istilasına karşı Risalei’n-Nur, sedd-i Zülkarneyn gibi bir sedd-i Kur’ânî vazifesini görebilir ve âlem-i İslamın bu mübarek vatanın ahalisine karşı pek şiddetli itiraz ve ithamlarını izale etmek için matbuat lisanıyla konuşmak lazım gelmiş diye kalbime ihtar edildi. (Yani bu eserlerin basımına izin verilmesini ister. Ve ilk eser telifinden çeyrek asır sonra 1951’de gerçekleşebilir gizlice 1956 yılında da Demokratlar serbestiyet tanır. O Diyanet’in de basılmasını ister. Buraya dikkat)
  ….. Avrupa’da istilakârane hükmeden ve edyan-ı semaviyeye dayanmayan dehşetli cereyanın istilasına karşı Risale-i Nur hakikatleri bir kale olduğu gibi, âlem-i İslamın ve Asya kıt’asının hal-i hazırdaki itiraz ve ithamını izale ve eskideki muhabbet ve uhuvvetini iade etmeye vesile olan bir mucize-i Kur’âniyedir. Bu memleketin vatanperver siyasileri çabuk aklını başına alıp Risale-i Nur’u tab ederek resmî neşretmeleri lazımdır ki, bu iki belâya karşı siper olsun.
  Acaba bu yirmi sene zarfında iman-ı tahkikîyi pek kuvvetli bir surette bu vatanda neşreden Risale-i Nur olmasaydı, bu dehşetli asırda, acip inkılap ve infilaklarda bu mübarek vatan, Kur’ân’ını, imanını dehşetli sadmelerden tam muhafaza edebilir miydi? “

  Ayrıca eserlerinin bir çok yerinde ve de özel sohbetlerde hep şunu söylemiş “Risale-i Nur varken Ruslar Türkiye’ye giremez”. Girdi mi? Hayır. Çünkü manevi sedd-i Zülkarneyn devrede idi. Ve çok ilginç olan da şu: Diyanet’in eserlerini yayınlamasını istemiş. Bu krizin arefesinde Diyanet tam tamına 60 yıl yıl sonra bunun gerçekleştirmiş. Sözler adlı eserini basıp piyasaya sürdü. İşte böyle bir zamanda Rus krizi çıktı. Ve neredeyse 100 ülke Türkiye’nin yanında yer aldı. Bu 1-2 yıllık zorlu bir süreç. En tehlikeli husus 3 yıldır Türkiye’yi Suriye’de çatışmalara girmek için teşvik ve tahrik edilmesi. Türkiye direndi. Ve doğrusu yaptı. Türkkiye kılıcı ayağına değil düşmanın başına vurur, vuracak. Sonra da en gür seda bu vatanda tahakkuk ettiği gibi alem-i İslam’ın her yerine yayılacak. Tam tamına Yeniçeri Ocağının söndürülmesinden 100 yıl sonra Süfyan’ın hurucu gibi, 100 yıl önce Hilafetin’in ilgası ilebaşlayan esaretin hicri 100. Yıldönümünde bu (Tele’lü) edecek

  Evet: “Ümitvar olunuz. Şu istikbal inkılabatı içinde en yüksek gür seda, İslam’ın sedası olacaktır...”

  Bir şeye daha var 12, 13, 14, 16 ve 17 yıl sonra hakikati. Bunun bir hakiki ve bir riyazi veçhesinden başka bir de 2012, 21013, 2014, 2016 ve 2017’ye olan veçhe-i işaratı var. Dikkatinizi çekerim 15 yok. Kayıp bir yıl. Son 4 yılda yoğunlaşan fitneler sonucu bunalan bir yıl. En karanlık yıl. Çünkü fecir yaklaşıyor. En gür seda fecri.

  YanıtlaSil
 22. dünya sessizlik içinde bizi izliyor...rusya'da hazımsızlık hakim...orada 21 vilayetinde bulundum...avrupa'da türklere karşı beklediğim yabancı düşmanlığı,rusya'da daha önce başladı...narenciye-zeytin dışında her şeyi iran'dan karşılarlar...azeriler herşeye hakim (kabzımal-esrar-pazarlama-barter vs.) hiç önemli değil...tek Boğazlar statüsü (möntrö antlaşmasının imza koyanların vatan haini oldukları kuşkusuz) ruslara boğazı kapatsak onların işi biter ama.? savaşın baş oyuncusu oluruz...artık önümüzde tek şey Tevekkül edip sabırla beklemek ve sonra çok iyi planla (savunma sonrası tek alternatif hücum...) rum suresi bize yansıyan kısmı bunu anlatıyor...eksiğimiz çok (alkol-fuhşiyat-para ilişkileri ''faiz'') hepsi gayri meşru yaşam felsefesi olmuş....sağlam bir dayak yiyeceğiz gibi..Allah İnananları korusun...Mustafa bey rum-isra surelerini detaylı konu açarsanız eksiklerimizi gidermiş oluruz...Sağlıcakla Kalın...Allah'a Emanet olun...

  YanıtlaSil
 23. https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.risaleforum.net/risale-analiz-ve-calismalar-488/sadelestirme-analizi-509/241914-tokat-yiyen-cemaat.html&ved=0ahUKEwiK9JKCg77JAhUBKCwKHWqvB2AQFggZMAA&usg=AFQjCNGFkavpNyQHrbDGCrAoo0ZoRCb31g&sig2=68RIJmVml8BagLJ_p6038g

  YanıtlaSil