.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

18 Eylül 2015 Cuma

İSRAİL'E RUS TAMPONU

Mustafa ÖZCAN / Gazete Vahdet

İsrail baştan beri Esat rejiminin yıkılmasını istemiyor. Esat rejimi ise paradoks bir biçimde Sünniler nezdinde ideolojik bir meşruiyet kazanabilmek ve yerini sağlamlaştırmak için İran ile birlikte İsrail düşmanı görüntüsü veriyor. Lakin Suriye’deki rejimin her ne pahasına olursa olsun ya da halkını katletme pahasına iktidarda kalma hesapları gerçek renginin ortaya çıkmasına vesile oldu. İran ve ortağı Esat rejimi, İsrail’le hesaplaşmaktansa daha mühim ve ivedi gördükleri Sünni katletme işlemini yürütüyorlar. Sünni öldürmek gibi daha mühim işleri onları İsrail’le hesaplaşmaktan alıkoyuyor! Bundan dolayı günümüze kadar milyonlarca Sünni öldürdükleri halde Hizbullah bir iki düzine, Esat rejimi de birkaç yüz Yahudi öldürebilmiştir. Öldürdükleri Yahudiler Müslümanların zekatı bile sayılmaz. Fakat Beni İsrail gibi Mısır’dan ayrılırken gönüllerine buzağı ateşi ve muhabbeti düşenler gibi İran muhabbetiyle dolup taşmış olanlar bu gerçeğe agah olamayacaklardır. Basiret gözenekleri kapananlara Suriye meselesinin yeni bir Çanakkale destanı olduğunu söylediğimde kavrayamadılar. Şimdi ise Suriye’de mini bir dünya savaşı yaşanıyor. Bunun kıvılcımı, yayılması ve artçıları zamanla Washington ve Moskova’da ses verecek ve hissedilecektir. 2013 yılından itibaren İsrail Arap Baharı’nın darbeler sürecine girmesiyle birlikte artıya geçmiştir. Lakin bu sınırlı bir zaman dilimi ve çok kısa bir zaman parantezidir. 2013 yılını milat olarak alırsanız İsrail’in ömrünün sonuna veya zevaline on yıl bile kalmamıştır. İsrail taşkınlıklarıyla sadece yok olma sürecini hızlandırıyor. Kaderine fetva verdiriyor.

***

İsrail’in zevali birçok alimin de belirttiği gibi 2022 ile 2026 yılları arasına tekabül ediyor. 2022 tarihine atıfta bulunanlar ise kesrette ve ekseriyette bulunuyorlar. İbni Teymiye’nin Şakhap savaşı için dediği gibi burada ilahi inayet devreye girecek, Müslümanların üzerine inecektir. Burada kullanılan inşaallan tereddüt değil, tahkik makamında olacaktır. Bu sürecin başlangıcını Suriye olayları teşkil ediyor. Yavuz’un Suriye’ye girmesinden 500 yıl sonra yani 2016 veya 2017 yılında Suriye ile Türkiye birleşecektir. Türkiye’ye yönelik PKK’lıların saldırılarının ucu bizi Şam’a taşıyacaktır.

Şam olaylarının başlangıcını nasıl ki Bağdat işgali teşkil ediyorsa PYD ve PKK gibi gavur araçları ve ipleri bize Şam kapılarına kadar rehberlik yapacaktır. Herkesin de bir hesabı var. Allah’ın da bir hesabı var. Biz onun hesabına güveniyor ve itimat ediyoruz. Oyun kalleşlerin üzerine 180 derecelik bir daire ile dönecek ve kapanacaktır. Biz bu kanlı süreçle aslımızla ve ilahi misyonumuzla tanışıyoruz. Rusların Suriye’ye inmeleri gibi zahiri olarak şer görünen şeyler Müslümanların hayrınadır. Suriye’de küresel bir püskürtme savaşı yaşanacaktır. Bütün renkler ortaya çıkmıştı. Şiileri, Rusları ve Batılıları gördük. Batılıların yüzlerini veya yüzsüzlüklerini demokrasi, insan hakları meseleleri ile birlikte darbe süreçleri sırasında hem de mülteciler sorununda gördük. Kahpelikleri ayan beyan oldu. Bu haklılığımız, şahlanma zeminimiz olacaktır.

***

Esat gibi Obama’nın zaman kazanma hesapları geri tepmiştir. Esat’ın IŞİD üzerinden kara geçme gibi Obama’nın bütün düşmanlarını Suriye cephesinde birbirine kırdırma politikası ABD’yi de yutacak bir döngü ve anafora dönüşmüştür. Tuzak ve lanet haksız durumda sonunda sahibine döner. Esat’ın zaman kazanma taktiği gibi Obama’nın oyunu da zaman kaybetmeye dönüştü. Obama’nın seyretme ve kazan kazan politikası zero sum game (sıfır toplamlı oyun) oyununa dönüşmüştür. Rusya’nın Suriye’ye iyice yerleşmesiyle birlikte ABD’nin heybeti sarsılmıştır. Tercihlerinde daha zorlanır hale gelmiştir. Müslümanlara güvenemez zira köprüleri attı ve güven bırakmadı. Rus varlığını da hazmedemez. Zira Rusya küresel bir rakiptir. Obama, Arap Baharı’na çelme atarak manevra yapmak isterken sakalı Putin’e kaptırdı. Kimse endişe etmesin Putin’in sakalı da bizde. Putin’in sahaya inmesinden en kazançlı olan yine İsrail’dir. Zira, Nuseyri bir devlet, Esat’ın kaybını telafi eden Esat’lı veya Esat’sız bir tampon devlet olacaktır. İsrail’in zırhı olarak geçirmez kılacaktır. Kuzeyde Amerikan protektorası olarak algılanan Kürt kantonlarına mukabil güneyde de Nuseyri kantonu Rus protektorası olacak ve İsrail açısından bir tampon vazifesi görecektir. İşlevsel rejimin yerine Putin patronluğunda yeni bir işlevsel devletçik kurulacaktır. Ne de olsa, Putin, Yevgeni Primokov’un tezgahından geçmiştir. Belki de Amerikalılara şimdilik Suriye’den teselli armağanı veya mansiyon ödülü olarak Kürt bölgesi kalacaktır. Esat birkaç yıl evvel Cumhuriyet gazetesine konuştuğunda bunları söylemiş ve emsal bir Kürt yapısının başka mümasil yapıları tetikleyeceğini söylemişti. Daha doğrusu bu planını Cumhuriyet gazetesi üzerinden paylaşmış ve Türk yetkililere ‘ya ben ya da bölünme’ şıkkını dayatmıştır. Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz.

Bütün düşmanların Suriye’de buluşmasının hikmeti nedir? Deccal hattı ile Yecüc Mecüc hattının kesişmesidir. Müslümanlar ise bunları birbirlerine istifleyip, katlayıp tamuya gönderecektir. Bu kadar alçakların zaferi ancak hezimet olabilir. Ya da kıyamet.

Kahpe İranlılar Ruslar yetmezmiş gibi bir de Suriye’ye çözüm adına Çinlileri davet ediyorlar. Böylece Batı-İsrail merkezli Deccal hattıyla Asya merkezli Yecüc Mecüc hattı arasındaki kesişme noktasında merkezkaç yapılarını ortaya koyuyorlar.

7 yorum:

 1. YENi OSMANLILARIN KURUCUSU SULTAN EVLIYA MEVLANA ŞEYH MUHAMMED NAZIM ADiL HAKKANi ER-RABBANi HAZRETLERi BUYURUYOR Ki:

  Bismillahirrahmanirrahim

  !!! Kiyamet Harbi´ne 5 Kala Rusya Ne istiyor ????

  Şu deli Peter dedikleri Rus imparatorun hedefi Rusya’yı dünyada bir numara yapıp dünyaya hükmetmekti. Şimdi Avrupa ve Asya arasında tutulmuş durumdalar ama hayalleri sıcak denizlere varmak.

  Ve Rusya çok iyi biliyor ki, kim orta doğuyu kontrol ederse üç kıtayı Avrupa, Asya ve Afrika’yı kontrol eder. Orta doğu hem zahir hem batın güç merkezidir. Ruslar'ın hayali oraya gelmektir. Tek engelleri Türkiye ve eskiden Osmanlı İmparatorluğu'ydu. Bu güçlü imparatorluğu bertaraf etmeye çalışıyorlardı ki güneye Hint Okyanusu’na ve orta doğuya yollar açılsın. O zamanları Osmanlı İmparatorluğu vardı. Şimdi ise yolu kesen güçlü Türk Devleti var.

  Türk ordusu Kuzey Irak’a girince, Ruslar “Irak bölgelerine girmek uluslararası yasalara karşı diyecekler, niye girdiniz?” diyecekler. Çünkü Bağdat ile Rusya arasında karşılıklı bir askeri yardım anlaşması var ve Rusya şimdi tüm gücünü topluyor ve hazırlanıyor. Türk ordusu Irak’a girdiği vakit, Ruslar kuzeyden gelecekler.

  Bu Rusya’nın son şansı yüz yıllarca sürdürdükleri hayali gerçekleştirmeye. Bu fırsatı kaçırırlarsa biliyorlar ki Rusya yerine Amerika dünyaya hüküm sürüp orta doğuyu tamamen kontrol altına alacak – son fırsat Ruslara. Ve şimdi aniden gelmeye hazırlanıyorlar.

  Amerikanlar Bağdat’ın işini hızlı bitirip Suudi Arabistan’a gidecekler çünkü ordaki yönetimden mutlu değiller. Emir Abdullâh ve yardımcıları Amerika’ya karşılar. O yüzden Amerika Suudu Arabistan’ı zamanı gelince üç parçaya bölecek. Birinci bölge kutsal yerler. Bu yerler Haşemilere verilecektir. Aynı eskiden olduĝu gibi. Ahlu l’simma wa l-jamâ Mekke ve Riyad yerlerini kontrol altına alacak. Diğer bölgeler anlamsız.

  Sonra Amerikanlar Iran’a geçip işini bitirecek. Suriye ellerini havaya kaldıracak. Amerika’ya karşı gücü yok. Suriye, Lübnan ve Mısır Amerika’ya karşı savaşmaya güçleri yok

  YanıtlaSil
 2. O bölgede en önemli ve en tehlikeli hareket Ruslar'ın hareketi olacak. Kendilerini hazırlıyorlar. Asya ve Avrupa’dan da destek bekliyorlar. Avrupa’nın solcularından bekliyorlar. Chirac ve akılsız Alman başbakanın günleri sayılmıştır. Chirac Ingiltere’ye de karşı bir tehlike. Akdeniz'de bulunan Amerikan gemilerini ateşe tutabilir. O yüzden burdan oraya gidiyorlar…

  Ama X. söyledi ki bana Rus ordusu Türkiye’nin sınırlarına gelmiş. 800.000 Rus askeri Karabağ bölgesinde toplanıyor. Güçlü bir ordu topluyorlar ve bekliyorlar. Türk ordusu ise Trakya’dan birlikler alıp güneye gönderiyor. Böylece Ruslar'a İstanbul’a girmek kolay olacaktır.

  İstanbul boş olacak. Askerlerin coğu Amuk denilen bölgede olacaklar. Burası Aleppo’nun kuzeyinde bir yer. Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) bir hadisine göre bu bölge büyük savaşın olacağı yer. (Melhame-i Kübra -Armageddon) Amerikan Hava Kuvvetleri'nin Üssü bulunduğu İncirlik şehrinin altında bulunuyor bu Amuk ovası. Bu ova beklenen büyük harbin yeri olacak.

  Peygamber Efendimiz (S.A.V.) der ki “bani asfar” yani kırmızı başlılar (koministler) Amuk ovasına gelecekler. 80 birlik olacak ve her birinde 12000 asker. X’in haberine göre şimdi 800.000 asker Türkiye sınırlarında bekliyor. Gelecekler. Amerika gelince, diğerleri de gelecek ve bölge kilitlenecek.

  O yüzden Amerika Irak’ın işini çabuk bitirmeye bakacak. Onlar da Rusları bekliyor. Çok asker dolu uçak gemileri geliyor İskenderun’a. Ordular toplanıyor o bölgede. Ve Allah biliyor doğru sayıları ne kadar…

  Büyük Şeyh hep bana anlatıyordu Şam’dan da Amuk ovasına Ruslara karşı savaşacak bir güç gelecek diye. Bu ordu üç bölümden olacak: Birinci birlik kaçacak çünkü savaşmaya halleri yok. İkinci birlik savaşacak ve şehit düşecek. Sonra üçüncü birlik çıkacak yola. Allah’tan manevi destek yetişecek ve bu birlik Rus ordusunu darmadağın edecek. Türkiye’ye yollar açılacak. Ruslar bu bölgeden düşecekler. O sırada Alman’lar Avrupa’dan Rusya’ya ve Japon’lar Asya’dan Çin’lere saldıracak… Ve yine bir hadis derki "Al-Malhamat al-kubrâ" (büyük savaş) ve Konstantinopel’in ikinci fethi 6 ay içinde olacak diye. Yedinci ayda Deccal cıkar.

  Deccal ordusunu yahudiler ve şerefsiz kadınlardan toplar. Sonra Mehdi Aleyhisselam ve Seyyidina İsa çıkarlar ve Deccal ve inanmayanların işlerini bitirirler… 40 gün sürer Deccal’ın hükmü. Horosan’dan cıkar. Şu an kendisi Hint okyanusun’da bir görünmeyen adada (melekler tarafından) tutuluyor. Zamanı vakti gelince Hindistan’dan gelip, Iran’a ve Horasan’a yürüyecek. Tüm dünyayı gezecek. Gezisi Şam kapularında son bulacak. Seyyidina İsa gelip Deccal’ı öldürecek. Başka kimse deĝil.

  Allah bizleri Deccal ve askerlerinden ve yardımcılarından korusun.. her yerde bulunan kötü insan kaynayan kötülük merkezlerine ateş yarısın...

  el-Fatiha
  25 Şubat 2003

  YanıtlaSil
 3. Yavuz’un Suriye’ye girmesinden 500 yıl sonra yani 2016 veya 2017 yılında Suriye ile Türkiye birleşecektir.
  Mustafa Özcan'ın bu sözlerini teyid eden bir kayıt da Bediüzzaman'dan... O zat dahi Türkiye ile Suriye'nin birleşeceğini bildirmişlerdir.

  YanıtlaSil
 4. Türkiye-Suriye birleşecek İsrail ortadan kalkacak
  13 Haziran 2011 Pazartesi 02:25
  Türkiye-Suriye birleşecek İsrail ortadan kalkacak

  http://www.milligazete.com.tr/haber/Turkiye-Suriye_birlesecek_Israil_ortadan_kalkacak/202040

  YanıtlaSil
 5. Rusya'nın Lazkiye'de varlığını arttırmaya başlaması ile ilgili önemli bir yazı... Yakın bir gelecekte Amik savaşında karşı karşıya gelecek olan güçleri görüyoruz....

  Yeni Şafak Gazetesinde Merve Şebnem Oruç'un yazısı:

  http://www.yenisafak.com/yazarlar/mervesebnemoruc/lazkiye-suriyenin-kafkasyasi-2021917

  Alıntılar.....

  Antonov An-124, NATO raporlarında geçen adıyla Condor, dünyanın en büyük askeri kargo uçaklarından biri. 150 tona kadar kargo taşıyabilen Condor'la birkaç tank da taşıyabilirsiniz, bir savaş uçağı da... Bir iki haftadır medyada yer alan Rusya'nın Lazkiye'de hava üssü kurduğuna dair haberlere görsel olarak sunulan uydu görüntülerinde sık sık karşımıza çıkıyor Condorlar. Basil Esad Uluslararası Havaalanı'nın bulunduğu bölgeye günde ortalama iki kargo uçağının indiği gözleniyor. Uydu görüntülerinde göze çarpan büyük hangar inşaatlarının, tankların, zırhlı araçların ve yüksek teknoloji silahların ötesinde, Kırım'ın ilhak edilmesinde doğrudan görev alan Rus Karadeniz Filosu 810. Deniz Piyade Tugayı'nın da burada konuşlanmaya başladığı belirtiliyor. Öte yandan, sosyal medyaya düşen bazı videolara dayanılarak Rus askerlerin Lazkiye'de sıcak çatışmalara katıldığı da iddia ediliyor.
  Dolayısıyla Rusya'nın Lazkiye'de aktif varlığını artırmakla neyi amaçladığı gündemde önemli bir yere sahip.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı yazıdan alıntı:

   IŞİD bir bahane olduğuna göre, Rusya Lazkiye'de ne yapıyor? Soğuk Savaş sürecinde SSCB, dünya denizlerinin iki süper gücünden biriydi; Küba'dan Vietnam'a ya da Mısır'a dünyanın dört bir yanında çeşitli deniz üslerine sahipti. SSCB yıkılıp ABD tek kutup olarak güçlenince bu durum değişmiş ve Rusya'nın elinde sadece iki dış deniz üssü kalmıştı. Bunlardan biri Ukrayna'nın Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin Sivastopol Limanı'nda Karadeniz Filosuna ev sahipliği yapan üstü, ötekiyse Suriye'de Akdeniz kıyısındaki, Lazkiye'den sonra en büyük ikinci liman şehri Tartus'taki lojistik üssü. Rusya Ukrayna'da Viktor Yanukoviç'in devrilmesiyle çıkan krizde Kırım'ı ilhak edince Karadeniz'deki varlığını garantilemiş, hatta güçlendirmiş oldu. Sıcak denizlere erişimini devam ettirmesi ve yeniden hakim deniz gücü haline gelmesi, Suriye'deki Akdeniz sahil bölgesinden geçmekte. Dolayısıyla Rusya, Esad'ı korumak peşinde değil, kendisinin mevcut ve gelecekteki çıkarlarını korumak uğruna orada demek mümkün.

   Sil
 6. Rusya sınırımızdaki Türkmen dağını vurdu
  4 yıldır kendi halkını katleden Esed'e askeri destek veren Rusya, iki gün önce girdiği Suriye'de sınırımıza çok yakın Türkmen dağını hedef aldı.

  YanıtlaSil