.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

14 Temmuz 2015 Salı

HASBIHAL

Bazıları benim çok sabırlı olmamı yanlış anlıyorlar. Bizler elimizden geldiği kadar hürriyet-i şer'iyye prensibi ile hareket ediyoruz. Ancak Bediüzzamanın meşrebinden uzak olan bazı kimse ve gruplar islamiyetin totaliter bir sistemi öngördüğünü sanıyorlar. Mesela İslam devleti nasıl olur diye bir konu açtık, ama maksat anlaşılamadı. Fikir namına bir şey öne sürülmedi. Fakat iş kıyasıya tartışmaya gelince bazı kardeşlerin ayranı kabarıyor. Kavl-i leyyin diye Kur'ani bir prensibe göre hareket etmeye çalışınca, lağv ile karşılaştığımz vakit kerim bir şekilde geçip gidince bizi acizlikle suçluyorlar.

Bir haftadan fazladır ciddi rahatsızım, bloga dahi bakamadım. Fırsat bulunca da ne göreyim ortalık talana uğramış. Bu iş ev sahibi evde yok diye misafirin evi talan etmesine benziyor. Bu islami ahlakın neresine sığar.

Sık sık kadir kıymet bilmez insanlarla neden uğraşıyorum diye kendi kendime söyleniyorum. Bu blogun önemli bir misyonu olduğunu düşünüyorum. Şahsen elbette bir cemaate gönülden bağlı olmakla beraber, blogumu bir cemaat propagandasına değil, bütün müslümanlara edebince fikir paylaşımı için açık olarak tutmaya gayret ediyorum. 

Ben fazla dillendirmiyorum ama fark eden etmiştir, bazen aşırı eğilimli kimseler de yazıyorlar. Üzerlerine gitmiyorum. Yolumuz ehl-i sünnetin cadde-i kübrasıdır. Ümmetteki bütün müstakim cemaat ve tarikatleri başımız ve gözümüz üstünde tutarız. Bütün İslam büyüklerini saygıyla karşılarız. Müslümanları bazı kusurları nedeniyle hemen tekfir etmekten sakınırız. 

Hizmet cemaati içindeki samimi şakirtleri istisna tutarak son dönemdeki psikolojik ortam bazılarını cidden erozyona uğratmış. Elde, dilde ayar bırakmamış. Allah akıl fikir versin. Allah hepimize hidayet nasip etsin.

9 yorum:

 1. Sahipsiz değiliz... Allah bize yeter... Gaybi destek bize güven veriyor.

  YanıtlaSil
 2. Bu blogda yazılanlardan faydalanabildiğim için allah sizden razı olsun. Birde hiç yazmayanlar var benim gibi. Sadece okuyarak hiç olmazsa imanını korumaya çalışanlar... Müsterih olunuz zira tavrınız takdire şayan. Selametle

  YanıtlaSil
 3. Allah sizden ve sizin gibilerden razi olsun.
  Rabbim şifanizi versin.
  Zaten ummet-i islamin icinde bulundugu sıkıntı cemaat anlayisinin ummet anlayisinin onune gecmesi degil midir!
  Ehl i sunnet ve'l cemaat.
  O cemaat bu cemaat degil.
  Sen ocusun sen bucusun degil.
  Farkli goruste olan insanlar,blogunuzu siyasi blog olarak mi goruyorlar bilmiyorum ama sonucta karar kilanlar devlet adamlari olacagina gore onlardan bahsetmeniz de gayet dogal.
  Cikarilan yasalar, konusmalar islam dogrultusunda mi biz ona bakariz.
  Elestiri varsa desteginiz de var.
  İslama hizmet etmek icin ugrasan tum kullarin Allah yar ve yardimcisi olsun.

  YanıtlaSil
 4. Üslubun bozulması bizide üzdü. Tamam karşı taraf tüm kinini kusuyor , bizim taraftakiler neden bu mübarek ramazan ayında kullanılmayacak kelimeleri kullanıyorlar.

  Müslümana yakışmayacak kelimeleri kullanmayalım arkadaşlar. Admin arkadaşımızdan bu fitneyi çıkarana karşı biraz daha hızlı müdahale edecektir.

  Olmassa seviyeli bir arkadaşımıza yetkiyi versin, yardımcı olsun kendilerine.

  Her şeye rağmen
  Ramazanımız ve bayramımız mübarek olsun kardeşlerim.

  Selametle...

  YanıtlaSil
 5. IŞİD'den Mısır gemisine roketli saldırı
  IŞİD Mısır'a ait bir savaş gemisine saldırdı. IŞİD bu hamleyle bir ilki gerçekleştirdi ve ilk kez bir ülkenin savaş gemisine saldırı düzenlemiş oldu.
  Mısır ordusu tarafından yapılan açıklamada, Mısır'a ait bir savaş gemisinin Sina yarımadasının kuzeyinde Gazze sınırına yakın bölgede vurulduğu kaydedildi. Açıklamada, devriye gezen botların savaş gemisine saldırı düzenleyen militanların yerlerini belirlediği ve militanları yakaladığı belirtildi. Saldırıda herhangi bir can kaybının yaşanmadığı kaydedilen açıklamada, botun limandan yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunduğu bildirildi.
  Ahmed Nofal adlı görgü tanığı, sahilde oturdukları sırada çok sayıda patlama sesi duyduklarını ifade etti.
  IŞİD'in Mısır kolu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile saldırıyı üstlendi. Grup ilk kez Mısır donanmasının hedef alındığını bildirdi.

  YanıtlaSil
 6. Herkesin mubarek ramazan bayrami kutlu olsun.ramazanda bazi istenmedik tartismalar oldu,sozler soylendi.hakkinizi helal edin.bizden yana helal olsun.

  YanıtlaSil
 7. Geçen yıl Kobani olayları Kurban bayramının ardından olmuştu. Şimdi Suruç patlaması Ramazan bayramı ardından oldu. Her ikisi arasında bir benzerlik var mı? Bizi Suriye içine çekmeye çalışan bir provokasyon kokusu hissediliyor. Fuatavni yeni seçim öncesinde provokasyonlar olabilir dediğinin hemen ardından bu patlamanın olması da ilginç... Türkiyeyi, MİT'i tada hükümeti herşeyin başsuçlusu ilan eden koro hızla sesini yükseltiyor. Yıpratma savaşı yıkıcı boyutta... Bütün bunlara karşı dikkat sabır ve sükun lazım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sabır sukun lazım da
   pkk nın bir ayaklanma başlatması yakın gibi
   suruç u kim yaptı bilmiyoruz
   adıyaman da bir başcavuş şehit edildi
   zor günler bizi milletce bekiyor
   dilerim bu günlerimizi aramayız

   Sil
 8. Bu blogu da sahibini de destekliyoruz, ayrıca Cenab ı Allah ın bizim vatanımızı koruduğuna inanıyorum ancak bizlerin millet olarak bilinçli olmamız lazım görevimiz birliğimizi beraberliğimizi muhafaza etmek ve Allah a dua etmektir.
  osmanlidunyaduzeni.blogspot.com

  YanıtlaSil