.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

27 Mayıs 2015 Çarşamba

SUUDİ ARABİSTAN YOK OLACAK

 Genelkurmay Başkanı Tümgeneral , " 'e saldırarak bu ülke halkına büyük zulüm yapmıştır. Bu zulüm Suudi Arabistan'ın yok olmasına neden olacak" dedi.

Suudi Arabistan yok olacak
 resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, Dezful kentindeki bir törende konuşan Firuzabadi, 'ın 'e yönelik operasyonlarının "Suud hanedanlığının gururundan" kaynaklandığını ileri sürdü.

Firuzabadi, operasyonda "ABD'nin etkisi" olduğunu söyledi. İran Genelkurmay Başkanı, "ABD yıllardır bölgede birçok komplo kurdu ancak her seferinde halkların direnişi karşısında mağlup oldu. Biz hiçbir ülke için savaş istemiyoruz ancak İslami değerleri ve dünya mazlumlarını savunmaya da hazırız" ifadesini kullandı.

Firuzabadi, Suudi Arabistan Yemen'e saldırarak bu ülke halkına büyük zulüm yaptığını savundu ve "Bu zulüm Suudi Arabistan'ın yok olmasına neden olacak" ifadesini kullandı.

Husilerin Yemen'deki ilerleyişini durdurmak için Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, 26 Mart'ta "Kararlılık Fırtınası" adı verilen hava harekatı başlatmıştı. Yemen'de Hadi yönetiminin müdahale çağrısı üzerine başlatılan operasyonun 21 Nisan'da sona erdiği açıklanmış ve Yemen halkı için artık "Umuda Dönüş" operasyonunun başladığı bildirilmişti.

17 yorum:

 1. Kuzey'de gerginlik, savaş an meselesi!

  ABD ile NATO üyeleri, Kuzey Kutup bölgesinde 115 savaş uçağı ve 4 bin asker ile tatbikata başladı.
  Ukrayna krizi nedeniyle Soğuk Savaş yıllarına geri dönen Batı ile Rusya arasında "tatbikat savaşı" yaşanıyor. ABD ile birlikte 8 Avrupa ülkesi ve NATO birlikleri, Kuzey Kutup bölgesinde geniş bir askeri tatbikata başladı. 115 savaş uçağı ve 4 bin askerin katıldığı tatbikat 4 Haziran'a kadar sürecek. Tatbikat bölgesi olarak İsveç, Finlandiya ve Norveç belirlendi. İsveç Hava Kuvvetleri'nden "Güvenliğimizi birlikte güvence altına alıyoruz" açıklaması yapıldı. ABD ve Avrupa ülkeleri her ne kadar açıkça belirtmese de tatbikatın ana hedefinde Rusya'nın olduğu biliniyor. Kuzey Avrupa ülkeleri son aylarda sıkça Rus uçaklarının, gemilerinin ve denizaltılarının tacizlerine uğruyordu.
  Rusya ise Batı'nın sınırındaki gövde gösterisine sessiz kalmadı. Rusya ordusu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in direkt emriyle daha önce açıklamadığı büyük bir tatbikata başladı. Batı'nın tatbikatıyla aynı gün başlayan savaş oyunları, Rusya'nın Ural bölgesi ve Sibirya'da gerçekleştirilecek. 4 gün sürecek tatbikata 12 bin asker ile 250 savaş uçağının katılacağı açıklandı. Tatbikat sırasında Rusya'nın uzun menzilli savaş uçakları Cruise füzeleriyle, temsili hedefleri vuracak. Rus ordusundan yapılan açıklamada ayrıca Kuzey Kutup bölgesine hava savunma bataryalarıyla tankçı birliklerin yerleştirileceği kaydedildi.
  ÇİN AÇIK DENİZLERE AÇILIYOR
  Çin hükümeti dün yeni askeri strateji belgelerini yayımladı. Buna göre donanmanın önceliği artık Çin'in karasularından çok açık denizler olacak. Son zamanlarda donanmasına ilk uçak gemisiyle birlikte çok sayıda denizaltı ve savaş gemisi ekleyen Çin'in yeni stratejisi "ABD ile daha sık karşı karşıya gelecekler" şeklinde yorumlandı. Pekin yönetimi, Filipinler, Vietnam, Malezya gibi komşularıyla sık sık karasuları tartışmasına giriyordu. ABD de Çin'i Güney Çin Denizi'nde kendisine ait olmayan yerlerde hak iddia etmekle suçluyordu.
  KAYNAK: MİLLİYET

  YanıtlaSil
 2. Yemen’deki 3 Başlı Canavar… Yemen hadiselerinin tarihi…
  http://www.islahhaber.net/makale/yemen-deki-3-basli-canavar--yemen-hadiselerinin-tarihi-/

  YanıtlaSil
 3. savaş hava kuvvetleri arasında cerayan eder iran bu konuda çok geri kara harekatıda yapamaz yaparsa iran kara kuvvetlerini bitirirler fakat savaşda olacağını sanmıyorum iran bağırır bağırır susar

  YanıtlaSil
 4. Buyrun işte siyonizmin artık oyunu bu kardeşler hiçbir mermi silah olmadan müslümanları birbirine kırdırma. Çok uyanık olmalıyız.

  YanıtlaSil
 5. Ayasofya için bi sürpriz açıklanabilir mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erdoğan bu sürprizi yapar mı bilemem, ancak bana vakit daha var gibi geliyor...

   Sil
  2. Acizane böyle bi sürpriz, bendenizi hiç şaşırtmayacaktır. Cumartesi akşamını bekleyelim.

   Sil
  3. Açıkçası Allahu alem ben deprem olabilir diye zannediyorum. Dikkat edelim seçimden sonra Hdp'nin baraj altında kalmasıyla Gezinin yüz misli olayların olabileceğini düşünüyorum. Aslında esas mesele bu olaylardan sonra çıkacak karışıklıktan faydalanıp bizi üstü kapalı yardım bahanesi ile işgal edebilirler. Ya da üstü kapalı olarak değilde özellikle içerideki uzantıları vasıtası ile eylemcilere aşırı şiddet kullanıp kitlesel katliamlar yaptırıp aynen kuzey ırak uçuşa yasak bölgesi gibi bir bölge yahut güney kuzey kore gibi birleşmiş milletler gözetiminde iki bölge vb.şeyleri yapabilirler. Bundan dolayı bu ayaklanmalar tehlikelidir. İsyanlara müdahale edecek kolluk kuvvetlerimizin içinde muhakkak kendi adamları vardır ve olayları alevlendirmek için var güçleriyle çalışacaklardır. Zor günler bizi beklemektedir zira baş edebilecek üstün bir devlet aklımız içerideki hainlerinde etkisiyle YOKTUR.

   Sil
  4. Buradan hareketle şunu diyorum eğer tahmin ettiğim gibi bir deprem olursa tüm dikkatler buna yoğunlaşacak ve seçimler ertelenecektir. Buradaki yağmalama vb.gibi olaylar hdp nin barajı aşmamasıyla yapacağı olayların yanında çok hafif kalır. Tabiki bir afeti canı gönülden istemeyiz ancak bu afet vesilesiyle bahsettiğimden daha da büyük bir üstü kapalı işgalden korunabiliriz. Zaten rivayetler baktığım zaman Rusların İstanbul boğazıno kapatacaklarını okumuştum yanlış hatırlamıyorsam. Bu kapatma yardım bahanesiyle Avrupa'ya dalmalarından önce olabilir. Böylelikle Türkiye aradaki savaşta etkisiz eleman olarak kalır ki bu bizim için daha hayırlı olur. Nato-Rusya harbinin yaklaştığı işaretleri iyice belirginleşti zaten..

   Sil
  5. Geçenlerde bir sitede algoritma tekniği ve rumi takvim hesabı ile karışık hesaplamalar ve bu hesaplamalar sonucunda Mayıs ve Haziran aylarında yıkıcı depremlerin olabileceği tahminleri de vardı. Öte yandan hdp nin seçim sonrası harekete geçireceği elemanları çok önceden dağdan indirip teslim olma süsü verip şehirlerde hücre evlerinde hazırlıklar yaptırıldığını düşünüyorum. Bunun yanında Esadın mülteci kılığında içimize giren 5bine yakın eylem yapacak elemanları da aramızda. Buna birde işid in ülkemizdeki uyuyan hücrelerini ekleyin. Ayrıca dhkp c gibi marjinal fikirli(kanlı devrim fikirleri vb.) terör örgütlerinin elemanlarını ve olası bir karışıklıkta kurtarılmış bölgeler ilan edeceklerini hesaba katın.

   ÇOK AMA ÇOK ZOR BİR DÖNEME GİRİYORUZ ve bu dönemi atlatabilecek ne akla ne de kuvvete sahibiz zira içimizde de hainler çok fazla..

   Sil
  6. Yani TOPTAN gelecekler. Bu sefer hedef içeriyi iyice karıştırıp sivilleri katlettirip dış işgale zemin hazırlamak. Kraliçe bizi kolay kolay vermeyeceğini veliaht prensini Çanakkale etkinliklerine Askerî kıyafetleriyle endam ettirip duyurdu. Anlayana bu büyük bir şeydir. Tıpkı zırhlı gemisiyle Kraliçenin Cb.seçimlerinden önce gelip mesaj vermesi gibi..

   Kardeşlerim Cenabı Allah'a yalvaralım. İyi kötü bir devletimiz var. Tamam şeriat yok ama ıslah edilebilir düzeye gelir inşallah. Elimizdekinden olmayalım olaylara karışmayalım dua edelim. Bu sefer çok güçlü gelecekler hemde çok güçlü..

   Sil
  7. Sürpriz bekleyenler maalesef hayal kırıklığına uğradılar!
   Cumhurbaşkanlığı'ndan Ayasofya Açıklaması
   http://www.haksozhaber.net/cumhurbaskanligindan-ayasofya-aciklamasi-61251h.htm

   Sil
  8. Bazı basın yayın organlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya'da namaz kılacağı iddiasının gerçek dışı olduğu öğrenildi.

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 30 Mayıs günü Ayasofya Müzesi'nde namaz kılacağı yönündeki iddianın gerçeklikten uzak olduğu belirtildi.

   Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, iddianın tümüyle gerçek dışı olduğu, Erdoğan'ın programında ve gündeminde Ayasofya'ya ilişkin bir konu bulunmadığı kaydedildi.

   *****
   Ben şahsen Ayasofyanın bir an önce ibadete açılmasına taraftarım.. Ancak bunun da bir vakt-i merhunu, tayin edilmiş bir vakti vardır. Bu iş hemen bizim istememizle olmaz. Ayasofya bir gün mutlaka camiye çevrilecektir, ama ne zaman onu Allah bilir.
   Gerçekçi düşünürsek bunun zamanının yakın olmakla beraber halihazırdaki şartlar itibariyle henüz vaktinin gelmediğine inanıyorum. Ayasofyanın açılışı kime nasip olacak hep birlikte ömrümüz varsa göreceğiz. Belki bu Mehdiye nasip olacaktır. Belki de başka birine... Nasipleri varsa şimdiki liderlerden birisi de olabilir. Ama hüküm Allahındır.

   Sil
 6. Allah yardimcimiz olsun şuan bizler gerçektende öyle ahir zamandayiz.... ben zannetmiyorum suudi arabistanin iran tarafindan yok edilecegini öyle kolaydi savas yapmak yok etmek Allah vermesin öyle bi durum olsa amerika zaten hazir savasa bahaneside var ortadoguyu ele gecirmek ve yapiyor da amaci zaten belli israile verdirmek nede olsa aynı kanı taşiyorlar

  YanıtlaSil
 7. bugün paralel yapı mit tırlarından çıkan silah görüntülerini cumhuriyete servis etmiş ben şahsen devletimle gurur duydum ama arkadaşlar erdoğanı lahey e götürmek istiyor bu hainliyi yapıyorlar halbuki
  abd almanya kürtlere silah eğitim
  iran lübnan rusya esada asker ve ve silah
  türkiye müslümanlara gıda ilaç ve silah vermiş gayet normal
  çok yakında deyrüzzor ve halep düştüğünü duyacağız ve şam

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Devlet yapılaması gerekeni yapar. Herşey kurallara uygun yapılamaya kalkışılırsa oradaki Türkmenlere ve müslümanlara yardım yapamaz olursun. Düşman, kardeşlerimizi keserken biz burada uluslararası hukuk zırvasıyla oturup seyredecek değildik. İnönü siyaseti buydu. Bosnalı müslümanlar yardım isterken onları geri çevirmek, Ahiskalı Türkler Türkiyeye sığınmışken onları Ruslara teslim edip gözümüz önüne kurşuna dizdirmek İnönü siyasetidir.
   MİT bunun için vardır. Gizli,açık, örtülü ne gerekiyorsa yapmak. Yapmamak affedilmez bir ihanet olurdu. MİT'in faaliyetlerini deşifre eden bunu emir aldıkları dış odaklara servis edenler katmerli bir hıyanet içindedirler. Maalesef bunların yerleri görevleri de bellidir. Yeri ve zamanı gelince gereken yapılır. Devlet ihmal etmez. Cezasız da kalmazlar.

   Sil
 8. Sevgili kardeşlerim Ramazan ayındaki genç kızı bile zifaftan çıkaracak ses birinci ses hz Cebrail'in sesisidir ikinci ses şeytanın sesidir hadisi ike alakalı olabilirmi bu İran'la suudilerin birbirlerine atom bombası kullanması

  YanıtlaSil