.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

20 Mayıs 2015 Çarşamba

MURSİ TÜRKİYE'YE GELİYOR

Mursi Türkiye'ye geliyor!

Ankara, Mısır'daki darbeci yönetimin idama mahkum ettiği Cumhurbaşkanı Mursi için hakerete geçti. Ankara, Mısır'a Suudi Arabistan ve Katar üzerinden, Mursi'yi Türkiye'ye getirme teklifi sundu. Halkın tepkisinden korkan darbeci Sisi'nin de bu teklife sıcak baktığı öğrenildi...Modern Firavun Sisi'nin yönettiği Mısır, ülke tarihinin tek seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye idam cezası verdi... Ancak ülkenin birçok kentinde başlayan protesto gösterileri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert tepkileri, Sisi'yi zor durumda bıraktı. Mursi'yi idam edemeyeceklerini anlayan Sisi'nin yeni formüller aramaya başladığına dikkat çekildi. Mursi konusunda sert açıklamalar yapanTürkiye'nin, infazın gerçekleşmemesi için harekete geçtiği iddia edildi. Hatta Ankara'nın Mursi'nin Türkiye'ye getirilmesi için çalışmalara başladığına dikkat çekildi. Bu konuda Suudi Arabistan ve Katar'la da bazı görüşmeler yapıldığı da iddialar arasında. Sisi'nin de Mursi'den kurtulmak için bu duruma sessiz kalacağı ifade edildi.
Geçtiğimiz cumartesi verilen idam kararının ardından Sisi'nin Başbakan Hişam Kandil ve Savunma Bakanı Sıtkı Sobhi ile bir araya geldiği ve bir durum değerlendirmesi yaptığı öğrenildi. Hişam Kandil'in Mursi'nin ülke dışına gönderilmesinin en doğru karar olacağı yönünde görüş bildirdiği ortaya çıktı. Sobhi'nin de ülkede başlayacak yeni bir ayaklanmanın önüne geçmekte zorlanacaklarını detaylı bir şekilde darbeci Sisi'ye anlattı. 
http://www.ulkehaber.com/dunya/haber/115912-mursi-turkiyeye-geliyor

11 yorum:

 1. Bloğunuzdaki makalelerinizi oldukça faydalı bulduk, KONTÖR34 firması olarak bloğunuzu yakından takip etmekteyiz.Başarılarınızın Devamını Diliyoruz

  YanıtlaSil
 2. Hindistan'da Müslüman bir genç, iş başvurusu yaptığı şirketten "Müslüman olduğu" gerekçesiyle red cevabı aldı

  http://www.sabah.com.tr/dunya/2015/05/21/sizi-ise-alamayiz-cunku-muslumansiniz

  YanıtlaSil
 3. Paralel Yapıyı deşifre eden Latif Erdoğan iki kişinin saldırısına uğradı.
  (Basın)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iki %99 paralel genç 60 ında adamı asansöde dövmüşler ihtimalen küfretti vurduk diyecekler
   ve serbest kalacaklar

   Sil
 4. OKAN MÜDERRİSOĞLU / Sabah

  TSK... Paralel Yapı... Mücadele tarzı...

  http://www.sabah.com.tr/yazarlar/muderrisoglu/2015/05/21/tsk-paralel-yapi-mucadele-tarzi

  Yazının son bölümü....

  TSK'da paralel yapı ile bağlantılı personele ilişkin iddia ve ihbarların güncel sayısının binden fazla olduğuna işaret ediyor. Mayıs başı itibariyle paralel yapı dolayısıyla istihbari bilgi edinilen personel sayısı 1.500'ü aşmış durumda. Bunlarla ilgili gerek idari gerekse adli soruşturma sürüyor. Hatta 983'ü ile ilgili incelemenin tamamlandığı da belirtiliyor.
  Ve bam teli!
  "Acaba soruşturma kapsamında kaç general bulunuyor?" Resmi rakamlara göre, "63!" Bu demek ki TSK'daki 5 generalden 1'i hakkında iddia var. İşte bu yüzden TSK, "çok titiz" davrandığını, Ordu'nun "milli karakterinin" zedelenmemesine özel özen gösterdiğini ve gereğini zaten yaptığını savunuyor!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. imam seviyesidekiler hariç askeriye deki özellikle genaral seviyesindeki kişilere dokunmak yanlış olur
   zannederimki yakın gelecekte ergenekon -2 bu milletin başına derd olacak
   bunlar hakikaten darbe yapacaktı ve hepsi serbest kaldı.planlar başındalar ulusal tv yi seyredin yeter
   paralel in gücü 100 den 20 ye indi
   olurda ergenekon-2 başarılı olur
   meydan bizim elimizle boş kalmasın

   Sil
 5. Hanefi Avcı: Paralel'in hala operasyon yapma gücü var

  Cemaat'in yukarıda saydıklarınızı yapabilecek gücü hâlâ var mı?

  En azından operasyon yapabilme kabiliyeti var. Evet epey darbe yedi bir takım unsurları tayin oldu. Bir takım elemanları tutuklandı. Destek veren iş adamları desteğini çekti ama bu Cemaat'in gücünden çok şey kaybettirmedi. Hâlâ illegal çekirdek, gövde yapı güçlü ve operasyon yapabilecek, her türlü provokasyonu yapabilecek gücü ve imkânı var. Bugün MİT bile devletin belli kurumlarından bilgi alırken zorlanır. Emniyet aynı şekilde zorlanır. Cemaat bir saniyede tüm devlet arşivine sahip olur. Devletin hafızası Cemaat'te. Cemaat tüm devlet arşivine sahip. Ellerinde yüzlerce kamu görevlisine şantaj yapacak bilgiler var. Kimi nasıl terbiye ettiklerini biliyoruz. İstediği zaman istedikleri bilgiyi kullanabilirler. O güç ve bilgi ellerinde var. Bence tüm MGK toplantılarının kayıtları ellerinde var. Tüm Dışişleri Bakanlığı toplantılarının kayıtları ellerinde mevcut. Bu böyle hafife alınamayacak kadar cemaate güç ve kudret veren bir durum.

  http://www.yeniakit.com.tr/haber/hanefi-avci-paralelin-hala-operasyon-yapma-gucu-var-69389.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Avcı, TGRT Haber'de cemaatle ilgili açıklamalar yaptı.

   http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/271035.aspx

   Avcı, "17 ve 25 Aralık bir yalandır, toplumu aldatmaktır. Cemaat, emniyette 2005'ten 2010 kadar süren etkin döneminde hiçbir yolsuzluk iddiasının üzerine gitmemiştir. 17 ve 25 Aralık aceleye gelmeseydi; Hükümet devrilmişti. Dönemin Başbakanı ve ailesi ile bakan ve büroktarlar ile çocukları tutuklanmıştı. Ülke kaosa girmiş, gerilemişti" ifadelerini kullandı.

   Röportajı okumanızı tavsiye ederim.......

   Sil
 6. Bakan Fikri Işık, "Paralel Yapı, savaş gemilerimize yazılım yapan ekibi dinledi. Bu nedenle deniz filomuzdaki bütün bilgisayarları değiştirdik" açıklamasını yaptı!

  YanıtlaSil
 7. Ergün Diler / Takvim
  Özgür Basın başlıklı yazıdan...
  http://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2015/05/22/ozgur-basin

  Makedonya'da garip işler oluyordu! Üsküp'te darbe isteyen binlerce kişi, içeriye girmeye kalktı... Göstericilerle polis arasında çıkan çatışmada 100'e yakın eylemci yaralandı. Gösteriyi organize eden USAID, NED, PNAC ve SDSM, olayların birçok kente yayılmasını sağladı. Peki, USAID, NED, PNAC ve SDSM'ın ortak özelliği neydi?
  Bildiniz! George Soros'a yakın olması! Gösteriye katılanların SOROS'tan kişi başı 1500 euro aldığı söylendi! Peki, gösterileri kimler yakından takip ediyordu? BBC, CNN, Reuters ve New York Times... Neden? İşte burası yarım kalmıştı! Azerbaycan ve Rus medyasına göre Makedonya, TÜRK AKIMI'na "Evet!" dediği için karıştı! Yunanistan ve Sırbistan'ın da bu karışıklıktan payını alacağı iddia edildi! Dün Bosna'daydık! Türk'ün geldiği her yerden birileri rahatsız oluyordu!
  Sadece İSMİMİZİ göndersek bile bu rahatsızlık tavan yapıyordu!
  Aslında ne kadar güçlüydük?
  Adımız bile yetiyordu! Ki daha tam olarak oraya gitmedik bile!
  Ama merak etmesinler, TARİH kaldığı yerden yazılmaya devam edecek! Acelemiz yok!
  Beklesinler yoldayız!

  YanıtlaSil