.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

19 Mayıs 2015 Salı

DÜNYAYI KORKUTAN GİZLİ PLAN

Dünyayı korkutan gizli plan ortaya çıktı

Tahran'ın Batı'yla anlaşarak nükleer planına devam etmesi Ortadoğu ve Arap Yarımadası'nda endişeleri artırdı.


İngiliz basınına göre Pakistan, Suudi Arabistan'a nükleer silah satmaya hazır
İran'ın P5+1 ülkeleriyle vardığı nükleer ön anlaşmanın, bölge ülkelerinin stratejik hamleleri üzerinde ne gibi etkiler doğuracağı uzun süredir tartışılıyordu. İngiltere'nin en saygın gazetelerinden Times, İran'ın nükleer silah elde etmesi durumunda Suudi Arabistan'ın da Pakistan'dan nükleer silah satın alacağı iddiasını ortaya attı. Sunday Times, ismini açıklamayan ABD'li bir istihbarat yetkilisinin"Suudiler için vakit geldi. Suud hanedanıyla Pakistan arasında uzun süredir bekleyen bir anlaşma vardı" ifadelerine yer verdi.
''BİZ DE AYNISINDAN ALIRIZ''
Dönemin Suud Kralı Abdullah'ın 2009 yılında, ABD'li yetkililere "Tahran nükleer silah edinirse biz de ediniriz" dediği bilgisi de haberde yeraldı. Suudi Arabistan'ın eski istihbarat şefi Prens Turki el Faysal da Güney Kore'de katıldığı bir güvenlik zirvesinde"İranlılar neye sahip olursa, biz de aynısından alırız" demişti.
HER AN GERÇEKLEŞEBİLİR
Konuyu değerlendiren eski İngiltere Dışişleri Bakanı Lord David Owen da "Aralarındaki yakın ilişki ve askeri bağlara bakılırsa, Pakistan, Suudi Arabistan'a her an nükleer başlıklı füzeler verebilir" dedi. ABD'li yetkililerin tahminine göreyse füze sevkiyatı henüz gerçekleşmedi, fakat her an gerçekleşebilir.
Bölgeyi takip eden uzmanlar, İran'ın ve ardından da Suudi Arabistan'ın nükleer silah edinmesinin, bölgedeki diğer ülkelerde de benzer bir istek uyandırabileceğinden endişe ediyor. BBC, Suudi Arabistan'ın elinde 2 bin 500 kilometre menzilli, nükleer başlık takılmaya uygun füzeler bulunduğunu yazdı. 
http://www.haber7.com/ortadogu/haber/1381737-dunyayi-korkutan-gizli-plan-ortaya-cikti

5 yorum:

 1. Çok önemli ve tehlikeli bir durum... Demekki Batının planları içinde İran'a nükleer silah yaptırıp, aynısını Suudilere verdirip aralarında çatıştırmak dahi var. Zira İranın bombası asla İsraile yönelemeyecektir. Zira İsrailin güvenliği batı tarafından taahhüd altına alınmıştır.

  YanıtlaSil
 2. işid palmira anti kentini ele geçirmiş basın buna ağlıyor kamu oyu oluşturuluyor
  suriye ye müdahele için
  bu kent bahane edilip haraket yapılabilir.. cünkü müslüman savaşcılar bir kaç ay içinde esad bırakmayacaklar dı
  nusayrileri korumak ve islam bayrağının dikilmesine engel olmak için bu müdaheleyi yapacaklar sanırım
  türk- iran-şii- sünni arasındaki vekaletle süren bu savaşda savaş türkiye lehine dönmeye başlamıştı

  YanıtlaSil
 3. Evet ortada bir oyun var. Suriyeli muhalifler İdlib'te Esed'e karşı mevzi kazanınca Esed'in durumu tehlikeye düştü. Batı telaşlandı. Hemen IŞİD Palmira hassasiyetini öne sürdüler. Öyle ya canın değil, taşın kıymeti var onlar için... Asıl mesele tabiki IŞID'in orada varlığı ve denetimi... Şimdi Palmira bahanesi ile batı orduları oraya sokulup çevrenin doğrudan denetimi isteniyor olmalı...

  YanıtlaSil
 4. Süfyani Şam minnetle oturmak üzere.
  IŞİD esadı devirdikten sonra kufe ve karbela da büyük katliamlar yapacaktır.
  Sonra Suudi Arabistan saldıracak. Medine'yi harap edecektir. Sonra Mekke ye bir sebeple ordusunu gönderecektir.

  Şimdi gerçek siyah bayrakları görmek için horasan tarafına bakmak lazım.


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli kardeşim, Beşşar Esed'den sonra Süfyani'yi beklemek insanı çok büyük hayal kırıklığına uğratır. Süfyani'ye daha var... Eğer bu asırda çıkarsa bunu ömrü olan görecektir. En çok 6 asır içinde çıkacaktır biiznillah...

   Sil