.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

23 Nisan 2015 Perşembe

TSK'NIN GÖZBEBEĞİ: GÖKTÜRK-1

Yapımı tamamlanan Göktürk-1 Keşif ve Gözetleme Uydusu, Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen törenle dünya basınına tanıtıldı


Yüksek çözünürlüklü istihbarat görüntüleri elde edecek olan Göktürk-1 uydusu 2016'nın ilk yarısında fırlatılacak.
Ankara'ya 7 Mayıs'ta gönderilecek Göktürk-1 Uydusu'nun, 2016 yılı ilk yarısında Fransız Guyanası'nın Kourou kentinden fırlatılması planlanıyor. Göktürk-1 Uydu Sistemi ayrıca orman alanlarının kontrolü, kaçak yapılaşmanın takibi, doğal afet sonrası en kısa sürede hasar tespiti, ürün rekolte tespiti, coğrafi harita verilerinin üretilmesi gibi alanlarda da görüntü ihtiyacını karşılayacak. Göktürk-1 görevi boyunca günde ortalama 278 fotoğraf gönderecek.

5 yorum:

 1. Türkiye uydunun yapılması için İtalya firması ile anlaştığında İsrail firmayı tehdit etmiş ve İsrail toprakları üzerinden görüntü alınmamasını istemişti. Ancak geçtiğimiz aylarda İsrail 'Ofek 10' isimli bir uydu fırlattı ve özellikle Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerinin tamamını izleyebilme kabiliyeti kazandı. Böylece Türkiye de Göktürk 1'i fırlatarak İsrail'e karşılık vermiş olacak.

  http://www.sabah.com.tr/teknoloji/2015/04/24/gokturk1-uydusu-gun-yuzune-cikti

  YanıtlaSil
 2. göktürk 2 de çözünürlük 250cm iken göktürk 1 de bu 49 cm ye düşüyormuş
  doğu ve güney doğu ve terörle mücadelede için hayırlı olur insanlar net görülebilecek bununla
  gecikme sebebi de optik yüzünden israil devre dışı bırakılmış güney kore den alınmış optik sistem
  günlük foto sayısı az ama bunada şükür

  YanıtlaSil
 3. Çanakkale torenlerinde Ingiliz Anıtı'nda Prens Charles konuşurken Erdoğan niye ellerini bagladi? Vücut diline göre iletisime kapaliyim diyor, sen ne dersen de gibi...
  Öte yandan Putin de yapacağını yapti... bakalım...

  YanıtlaSil
 4. PARALEL YAPININ 25 NİSAN HUKUK GASPI
  Paralel yapının 25 Nisan hukuk gasbı, 10 gün önce Çağlayan Adliyesi'nde örgüte yakın bazı yargı üyelerince dillendirilen iddiaları akla getirdi. 15 Nisan günü bazı hakimlerin, özel konuşmalarında “10 gün sonra neler olacağını görürsünüz" dediği iddia edildi. Hakimlerin “Neler olacak görürsünüz" dediği eylemin '25 Nisan korsan tahliye girişimi' olduğu ayan beyan ortaya çıkmış oldu.
  Hakim Metin Özçelik, avukat dilekçeleri kendisine ulaştığında muhabere nöbetçisiydi ve görevi sadece kendisine ulaşan evrakları diğer mahkemelere tevzi etmekti. Ancak kanunu açıkça çiğneyerek bu talepleri işleme alan hakim yetkisiz bir şekilde, paralel yapı şüphelilerini tutuklayan 10 ayrı sulh ceza kakimi hakkında 'reddi hakim' kararı verdi. Ardından 'sulh cezada hakim kalmadı' diyen Özçelik, dosyaya bakması için 32. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi olan arkadaşı Mustafa Başer'i devreye soktu.
  Vazifeyi devralan Başer ise kapısını kilitleyip katibinin telefonlarına el koydu, katibini de rehin aldı. İçeride uzun süre aç ve susuz kalan katip, yaşadığı heyecana dayanamayıp bayıldı. Bunun üzerine Başer, odaya başka bir katip aldı. Savcılığın, yetkisiz olduğu için dosyaları göndermediği Başer, avukat dilekçeleri üzerinden 76 tutuklu için tahliye kararı verdi. Üstelik bu skandal kararı dosyayı incelemeden verdiği için, tahliye kararında alışılmış şekilde 'dosya incelenerek karar verildi' ifadesi yeralmadı.
  Paralel yapının '25 Nisan yargıya darbe girişimi' bir kara mizah örneği olarak şimdiden tarihe geçti. 20 Nisan 2015 günü, paralel yapı soruşturmaları kapsamında tutuklanan 75 şüphelinin avukatları 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi, eski özel yetkili hakim Metin Özçelik'in nöbet gününde sulh ceza hakimlerine yönelik 'reddi hakim ve tahliye' talebinde bulundu. 75 şüpheli hakkındaki tahliye ve İstanbul'da görevli 10 ayrı sulh ceza hakimini pasifize etmek için uygulamaya sokulmak istenen reddi hakim kararındaki hukuksuzluklar, aynı gece İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimi Necmettin Kafalı'nın kararıyla bozuldu.
  Haberin kaynağı
  http://www.yenisafak.com.tr/gundem/katibi-rehin-al-kapiyi-kilitle-2124598

  YanıtlaSil
 5. Yargı cuntasının son darbe girişimi...
  SÜLEYMAN ÖZIŞIK / İnternet Haber

  http://www.internethaber.com/yargi-cuntasinin-son-darbe-girisimi...-17599y.htm

  Yazıdan bir bölüm...

  Geride bıraktığımız iki ayda neredeyse 40 il dolaştım, konferanslar verdim. Gerek o konferanslarda, gerekse katıldığım televizyon programlarında hep aynı uyarıda bulundum:

  "Tahminlerin çok ötesinde yepyeni bir şer planlanıyor. Türkiye'yi bir kez daha karanlığa ve umutsuzluğa boğmak isteyecekler. Amaçları, tüm diyarı Erdoğan'a karşı ayaklandırmak. Gülen'in içindeki ateş aynı istiklarla yanıyor ve o ateş ülkeyi birbirine katıncaya kadar sönmeyecek. Bulduğu her yola pusu kuruyor ve bizim o pusulara karşı uyanık olmamız gerekiyor" dedim.

  Şu ana kadar şansımız yaver gitti.

  Arılar, iktidarla aynı kovandan bal almaya çalışan Gülen'in elini bir kez daha soktu. O artık toplum dışına itilmiş bir kanun kaçağından ibaret. Bu nedenle Erdoğan'a ve AK Parti'ye duyduğu nefret onu daha başka hangi kötü oyunlara sürükleyecek, hep beraber göreceğiz.

  Bildiğim şu ki seçim yaklaştıkça paralel örgütün hücumları daha hızlı ve daha şiddetli olacak! Erdoğan'a, "Ya bu ülkeyi bize bırakırsın, ya da Menderes'le Özal'a katılırsın" tehditleri devam edecek.

  Onun için her fırsatta, "Bu savaş Erdoğan'ın veya AK Parti'nin savaşı değil değil. Bu yapıya karşı savaşmayanlar, çektiklerinden çok daha büyük acılar çekecek" diyorum.

  Savcı Kiraz'ın katledilmesi, HDP'nin barajı aşacağı şeklindeki söylentiler, emniyete ve polise yönelik saldırılar, "Oylar çalınacak" şeklindeki kışkırtıcı cümleler ve en son dün yaşanan hukuki dayanaktan yoksun tahliyeler. Yaşananlar yaşanacakların birer işareti...

  Gazabınızı uyandırın!

  Çünkü varolma savaşının sonuncusu ve en büyük çatışması yaklaşıyor!

  YanıtlaSil