.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

27 Nisan 2015 Pazartesi

Nİ'MEL ETRAK "GÜZEL TÜRKLER" HZ.ALİ (RA)Nakşibendi Şeyhi ve Abdullah Dağistani’nin selefi olan Şeyh Zeynel Abidin Şerafeddin Dağistani’nin sohbetinden alıntıdır:


silsilsd1.jpg (47410 bytes)“Yunan harbi sırasında, memleketteki harb hali ve harbin sonu, İslami­yet'in durumu sohbet konusuydu. Şeyh Efendi'ye: ‘-  Müslümanların ve memleketin sonu ne olacak, hazret?’ diye sor­dum. 

Bu soruya karşılık Şeyh Şerâfeddin, Hz. Ali'den bir kıssa anlatarak  buyurdu ki: “-  Bir gün, Hz. Ali’ye kendisi ile birlikte muharebe edenlerden biri bu muharebe esnasında, "Böyle fitne içinde bu işin sonu ne olacak?" diye sormuş. 

O da: "Din kıyamete ka­dar bakidir." dedikten sonra bir müddet başını önüne eğmiş, öylece kal­mış. Hatta, etrafındakiler ‘uyudu’ zannetmişler. Neden sonra Hz. Ali başı­nı kaldırıp 3 defa  ‘Ni’mel Etrak, Ni’mel Etrak, Ni’mel Etrak..’ "Güzel Türkler" "Güzel Türkler" "Güzel Türkler" dedikten sonra ‘Din Türkler elinde kalacak, Türkler ile yücelecek ve kıyamete kadar baki kalacak’, demiş,  buyurdular.”


http://www.tasavvuf.info/sdagistani1.htm

12 yorum:

 1. -MUKADDES EMANETLER VE HZ.OSMAN'IN KILICI

  Bilindiği üzere Mukaddes Emanetler, Yavuz Sultan Selim'in Mısır seferi sonucunda İstanbul'a getirilmiştir. Bu emanetler içersinde Hz. Osman'ın kılıcı da vardır. Şimdiye kadar bilinen budur.

  Oysa şimdi ilk defa bir gerçeği, Hz. Osman'ın kılıcı ile ilgili gerçeği Allah'ın izni ile açıklıyoruz;

  Hz. Osman'ın, Topkapı Saray'ı Mukaddes Emanetler bölümüne sergilenen bir kılıcı vardır ki, aslında bu kılıç, Yavuz Sultan Selim'in, Mısır Seferi sonucunda getirilen emanetlerle birlikte İstanbul'a gelmemiştir.

  Bu kılıç, daha Osmanlı İmparatorluğu kurulmadan önce, Hz. Osman döneminden, Ertuğrul Gazi'nin eline Şeyh Edebali kanalıyla "kutsal bir işaret" olarak teslim edilmiştir. Şeyh Edebali'nin eline geliş silsilesi ise: Sultan Seyyid Hoca Ahmed Yesevi tarafından onu takip eden halifeleri vasıtasıyla ulaşmıştır; 'bir Allah sırrı olarak'…

  Konuyu biraz açalım: Ertuğrul Gazi, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu, Osman Bey'in babasıdır. Şeyh Edebali ise, Osman Bey'in kayınpederidir. Osman Bey'in gerçek ismi Orhun'dur. ( Bu isim de ilk defa açıklanmaktadır) Kayı Boyu'nun, o günkü tüm isimlerine baktığımızda, bir tane bile Arap kökenli isim göremezsiniz. Ertuğrul Gazi, Alp Arslan, Konuralp vs…

  Peki Orhun ismi, nasıl olmuş da Osman olmuştur? Osmanlı Tarih araştırmacılarının en çok sordukları ve cevabını aradıkları bu sorunun cevabını inşallah biz verelim:

  İşte bu konuda şimdiye kadar gizlenen sır:..................devamı aşağıda
  -https://m.facebook.com/omeryildizyazilari2/photos/a.424824737556736.92157.424821874223689/564181953621013/?type=1&source=57

  YanıtlaSil
 2. Türkler olarak kendimizi övmeyi Çok seviyoruz. İnşallah Gene sancak Bizden kalkar

  YanıtlaSil
 3. Hz. Ali’yi (ra) böyle konuşturan hakikat nedir? Bu meseleye mana-yı ismi ile değil de mana-yı harfi sırrı ile bakalım. Bu “Güzel Türkler”in güzelliği nereden geliyor? Kendilerinden mi, yoksa üstlendikleri misyondan mı?

  Bir defa onlara misyonu biçen ilah-i iradedir. Binlerce sene bozkurtlarda seri intikal ve göçebe hayatı ile, bir yerde durmama sürekli bir yerden bir yere göç etme talimi alırlar.

  Emevilerin ırkçı tutumları, Kur’an ile sünnete aykırı halleri ve de Al-i Beyt’e yaptıkları zulüm ile dine hizmetten sapınca Maide Suresi’ndeki sır devreye girer ve Türkler tarih sahnesine çıkar. İslam’a hizmet misyonu verilir. Ama hilafet onların elinde iken battı. Sebebi ayrı bir konu. Bu hilafetin batması Türkler’e bir cezayı gerektirir mi? O da ayrı bir konu. Ama bir şey vardı bir ihbar. Mehdi zuhur edecek. Ve İs’afü’r Rağıbin’de ihbarı var. “Mehdi Rum’dan (yani diyar-ı Rum olan Türkiye’den) ayrılmayacaktır.”

  Üç kere güzel söylüyor. 1-Abbasilerden itibaren İslam’ın kılıcı ve bayraktarı 2- 484 yıl Hilafet-i İslami’ye ile salat-ü kübraya imamlıkları 3- Mehdiyet ile bir kez daha bayraktarlık. İlk iki maddeyi herkes biliyor. Üçüncüsünün bir düzine sırrı var, ama Hz. Ali’deki (ra) sır ne idi? Malum o vahiy ile gelen hakikatleri bir kaside ile bir duaya konu etmişti. Bir de Hz. Resullah’ın söylediği bir hakikat daha vardı. Hani Hz. Mevlana’nın neyinin kamışını imal eden hakikat. Bir gün Hz. Peygamber Hz. Ali’ye (ra) bir hakikati anlatır. Hz. Ali (ra) "Bunu, bu hakikati herkese anlatacağım" deyince Hz. Peygamber “Hayır onu ahirzamanda gelecek Mehdi açıklayacak” der.

  Ama Hz. Ali’nin (ra) içi içine sığmaz. O hakikatten çıldıracak gibi olur. Çılgınlar gibi bir oradan bir oraya gider gelir. Sonunda bir kör kuyu bulur ve o kuyuya onu söyler. Ve rahatlar, ama kör kuyu da o sırra tahammül edemez bir anda içi su ile dolar ve taşar çevreyi su basar. O sulanan araziden sonradan kamışlar çıkar. İşte o hakikatin ürünü kamışlardan biri Mevlana’ya kadar gelir ve neyi üfleyince cümle müridan seyyareler gibi o hakikate sema ettirir.

  İşte o hakikat Mehdi ile hakaik-i Kur’aniyye ve imaneye olarak tezahür edecek. Ve o hakikat Türler tarafından bütün cihana yayılacak. Yayılınca da tevhid dini cihana hakim olacak. İşte üçüncü güzellik budur.

  Sahi şu Mehdi ne zaman zuhur etti acaba? Her kafadan bir ses çıkıyorsa, benim kafamdan da çıkar ama başka yerden gelen o hakikat :

  Ashab-ı Kehf, Mehdi’nin yardımcılarıdır. Neyle ilmiyle, hakikatleriyle bir de onları anlatan Sure ile. 111 ayeti olan sure 18. Sure. Bir de Hz. Ali (ra) diyor ki “Besmele’nin sonuna gelince Mehdi çıkar” Çıkar ve ne yapacağını söyledik. Şimdi elimizde iki rakam var 18 ve 19. Yani 18. Yıl sonu ile 19 yüzyıl başına işaret ediyor gibi. Tevafuklar art arda. Manaya kuvvet verir. Sahi şu 111 ayeti sure numarası ile çarparsak 111 x 18 = 1998. Bu Mehdiyet’in zirve noktası.Yani hakimiyetinin zirvesi. H1417’de ki tağuti 28 Şubat azgınlığını vurur 2002. Sonora Süfyanizm temizliği başlar. Bu arada Süfyanın vurucu odağı gladiyonun cemaatinin de başını vurur. Plastik kainat imamı ABD’ye Siyonist-neocon sığınağına tüyer. Onu orada Azrail’in beklediğini bilmiyor mu?.

  Neyse 3 güzel böyle. Güzele bakmak sevaptır. Ya ona tabi olan. Hz Eyüb’ün askerleridir. 1353 Süleyman Paşa ilk kez Avrupa’ya ayak basar Çanakkale fethi ile. Ve fetih başlar. 100 yıl sonra Konstantiniyye fetholur. Ya ikinci fetih? 1915 Çanakkale 2. Zaferi.. Yüzyıl sonra 2015. Fetih kokusu alıyor musunuz? Güzel, güzel, güzel.

  YanıtlaSil
 4. Rivayetin açıklaması: Din, Osmanlı Türkleri sayesinde yükselmiştir. Osmanlı Devleti yıkıldıktan sonra din garib hale girse bile ahir zamanda bir taife muhakkak dini tekrar dimdik yükseltecek ve güneş batıdan doğuncaya dek bâki olacaktır. Bunda Horasan Türklerinin de payı olacaktır.

  YanıtlaSil
 5. Bediüzzaman "Türkler hakkında sena-yı Nebevi muhakkaktır" der. Peygamberin övgüsü elbette ırkî değil, dinîdir. Dine olan hizmettir. Türkler 1000 yıldır bu övgüye liyakatini gösterdi. Bundan sonra ne olacak? İnşaallah Türkler, Araplar ve diğer islam milletleri bir araya gelecek, son bir defa daha islamın güzelliği dünyaya örnek olarak gösterilecek...

  YanıtlaSil
 6. Selamun aleyküm. Mustafa Bey, Farah YURDÖZÜ isminde bir hanımın youtube'da "REPTILIAN" ırkı ile ilgili konferanslarını dinlemenizi öneririm. Bu varolduğu iddia edilen reptilian uzaylı ırkının şu anda ABD yöneticileri, istihbarat birimleri,NASA yetkilileri ve bilim adamları gibi insanlarla neler yaptıklarını açık bir biçimde anlatıyor. Bu uzaylı ırktan, Yahudi ve Hristiyan Siyonistlerin kıyameti getirmek için nasıl faydalandıkları bunlara karşılık da REPTILIANların ABD'lilere nasıl teknoloji bilgileri verdikleri anlatılıyor. "blue beam" , "IŞINLANMA" "GELECEĞE VE GEÇMİŞE YOLCULUKLAR" vb. ben bütün bunları seyrettikçe Cübbeli Ahmet hocamızdan dinlediğim kıyamet ve Hz. Mehdi ile ilgili hadisler aklıma geldi hemen. Sizlerin de yorumlarınızı merak ettiğim için buraya yazdım. ALLAHUTEALA'ya emanet olun.

  YanıtlaSil
 7. http://gaybihaberleri.blogspot.com.tr/2013/09/kuranda-evrendeki-canlilar-ve_26.html

  Bu konu ile ilgili olarak Kuranın bazı ayetlerinden örnekler.... Bu konu her ne kadar fazla ses getirmemiş olsa da ben zamanı gelince kıymetinin anlaşılacağı kanaatindeyim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. öncelikle selamun aleyküm.aşağıdaki hadiste gök halkından bahsediliyor.bu gök halkı kimdir daha öncede merak etmiştim aramıştım internette bulamamıştım.yeri gelmişken sorayım bende bu konuda bilgisi olan varmı?uzayda yaşayan bizim gibi akıllı canlılar olabileceğini düşünmüştüm acaba öylemi?
   Resulullah (s.a.v.), şöyle buyurdu: "Ye'cuc ve Me'cuc seddi açılacak ve Allah Teala'nın; 'Onlar her tepeden hızla inecekler' ayetinde buyurduğu gibi, onlar çıkıp yeryüzünü istila edecekler. Müslümanlar da onlardan dolayı yerlerini bırakıp geri çekilecekler. Hatta, kalan müslümanlar şehirlerine ve karalarına (sığınmış) olacak ve mevâsi(deve, sığır, koyun ve keçi) sürülerini yanlarına barındıracaklar (yani mer'aya gönderemiyecekler). Ye'cuc ve Me'cuc (öncüleri) nehire uğrayıp yatağında hiç bir şey kalmayacak şekilde suyunu içip tüketecekler. Onların arkasından gelen geridekiler oraya uğrayacaklar ve sözcüleri: 'Şüphesiz bu yerde önceden su vardı', diyecekler. Onlar yeryüzüne hâkim olacaklar. Sonra sözcüleri: 'Şu insanlar, yeryüzü halkıdır, işlerini bitirdik. Andolsun ki şimdi gök halkı ile savaşacağız', diyecek. Hatta onlardan biri harbesini(kısa mızrağını) göğe doğru fırlatacak ve harbesi kana bulanmış olarak dönecektir. Bunun üzerine onlar: 'Biz gök halkını da şüphesiz öldürdük', diyecekler.
   "Onlar bu durumdayken, Allah aniden deve kuşu sürüsüne benzer hayvanlar gönderecek ve bu hayvanlar onları boyunlarından yakalayacak ve onlar, çekirge sürüsünün ölümü gibi ölüp; birbirinin üstüne yığılıp kalacaklar. Sabahleyin, Müslümanlar onların ses sedasını işitmeyecekler. Bunun üzerine Müslümanlar: 'Kim canını feda edip onların ne yaptığına bakacak?' diyecekler. Bunun üzerine Müslümanlar'dan kendisini, Ye'cuc ve Me'cuc'a öldürtmeye hazırlamış durumda olan birisi, (sığındığı yerden) inecek ve Ye'cuc ile Me'cuc güruhunu ölmüş olarak bulacak.
   "Bunun üzerine Müslümanlara şöyle seslenecek: 'Dikkat ediniz! Sizleri müjdeliyorum. Düşmanlarınız ölmüşlerdir.' Bunun üzerine müslümanlar, (sığındıkları yerlerden) dışarı çıkacaklar ve küçükbaş, büyükbaş hayvanlarını salıverecekler... "
   Suneni İbni-Mace, C.10, Hno: 4079, s.341

   Sil
  2. birde yecüc mecüc demişken yecüc mecüc kavmi olabileceğini düşündüğüm bir konu var sizlerle paylaşayım.bu bir düşünce ama ayet ve hadislerde bahsedilenlerle çok uyuşuyor.en doğrusunu Allah bilir.
   ülkemizde fazla bilinmeyen ergenekon davası ile adı duyulmuş bir konu "agarta şambala" ya da oyuk dünya(hollow earth) konusu.bende youtube da vidyolar izlerken denk geldim bu konuya. youtube a "agarta şambala" ya da "oyuk dünya" yazarsanız hakkında vidyolar belgeseller var.
   özetle bahsetmek gerekirse dünyanın içinin oyuk olduğundan orada agarta ve şambala adlı iki ülke ya da iki kavim olduğundan bahsediliyor.ve bunların teknolojik olarak bizden çok önde oldukları söyleniyor.
   buhari 4576 da bir kısım var:
   Bu esnada Allah-u Teâlâ, İsa (Aleyhisselam)’a:

   −Ben şimdi Bana ait olan birtakım kullar çıkardım. Hiç kimsenin onlarla savaşmaya gücü yetmez. Bu sebeple sen yanındaki kullarımı Tûr dağına sığındır ve orayı onlar için sağlam bir sığınak ve kale yap! diye vahyeder.
   hadise göre kimsenin savaşmaya gücü yetmez deniyor hem kalabalık hem güçlü olduklarından.
   bu oyuk dünyanın olabileceği hakkında güçlü kanıtlar var ortada ama olmayadabilir doğrusunu Allah bilir.belgeseli izlerken yecüc mecücle alakalı okuduğum ayet hadisler geldi aklıma hep bende olabileceğini düşündüm ve sizinlede paylaşmak istedim tekrardan doğrusunu Allah bilir diyeyim.Allah a emanet olun.

   Sil
 8. Muhtemel bir 1 Mayıs ayaklanmasına karşı tedbir alınmaktadır. Polis ve Jandarma gerekli tertibat alıyor. Paralel yapı pek çok olayın arkasından çıkıyor. En son 25 Nisan yargı darbesi ile içerdeki 75 kişi katakulli ile salıverilmek istendi.
  Bu arada Osman Özsoy isimli kişi Akparti % 60 oy alsa bile 3-5 yiğidin çıkıp bu süreci sona erdirebileceğini pervasızca söyleyip resmen tehdit etti. Deme ki suikast dahi bu adamların planlarının içinde yer almaktadır. Fırsat buldukları her zayıf noktadan vurmaya hazır bir taife... Dikkat, temkin, tedbir şart...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Osman Özsoy'un açıkça tehdidine benzer bir haber 13.04.2015 tarihinde Star gazetesinde çıkmıştı:

   http://haber.star.com.tr/guncel/huseyin-gulerceden-korkunc-kehanet/haber-1020226

   HÜSEYİN GÜLERCE'DEN KORKUNÇ KEHANET

   Gülen’e en yakın isimlerden biri olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski başkanı Hüseyin Gülerce Sabah'tan İsa Tatlıcan'a konuştu: “Cemaat küresel bir hipnoz hareketine dönüştü. 7 Haziran seçimleri paralel yapı için ölüm kalım mücadelesi. Siyasi cinayet bile işleyebilirler. Bu yapıyı Gülen ve çevresindeki 100 kişi bilir. Benim bildiğim Fethullah Gülen geri dönmez hizmet hareketini tamamen bitirene kadar devam eder.”

   Sil