.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

3 Nisan 2015 Cuma

KANLI AY TUTULMASI

Kanlı ay tutulmasının etkileri Deprem olacak mı?

Kanlı ay tutulması 4 Nisan Cumartesi günü yaşanacak. Ay tutulmasının depremi tetikleyeceği konuşuluyor, peki tam olarak neler yaşanacak, ay tutulması Türkiye'de nasıl görülecek?

Ay tutulması 4 Nisan Cumartesi saat 15.00'te gerçekleşecek fakat Türkiye'den tam olarak 16.58'de izlenebilecek. 

Kanlı ay tutulmasının etkileri Deprem olacak mı?

Kanlı ay tutulması 4 Nisan'da yaşanacak, Türkiye’de Ay’ın sadece kırmızılaşmış bir Dolunay olarak görüleceği kanlı Ay tutulmasında, ayın kırmızılaşmasının sebebi ne? İşte 'depremi tetikleyen doğa olaylarından biri olduğu iddia edilen kanlı ay tutulması'nın sırrı...
AY NEDEN KIRMIZIYA DÖNÜŞÜYOR?

Ay’ın Dünya’nın gölgesine girmesinden dolayı kırmızı tonlarını yansıtan ‘kanlı Ay tutulması’ , Ay’ın ‘Blood Moon’ yani 'kanlı ay' adını almasına neden olmuş.

SADECE 5 DAKİKA SÜRECEK
kanli-ay-tutulmasi.jpg2014-2015 yılları arasında 4 kez gerçekleşecek olan kanlı ay tutulmasında, 4 Nisan’da oluşacak dolunay 3. tutulma olacak.

BİR SONRAKİ TUTULMA NE ZAMAN?

Sadece 5 dakika sürmesi beklenen kanlı ay tutulmasının sonuncucu ise 28 Eylül’de gerçekleşecek ve böylece 2014-2015 yıllarındaki Tetrad (Dörtlü) serisi tamamlanmış olacak.

8 yorum:

 1. https://twitter.com/eagencye/status/583404260555157504/photo/1

  Stratejik tahminlerin ve Evliya ifşaatlarının birleştiği yerdeyiz..Az kaldı..

  YanıtlaSil
 2. Bir Yorum :https://eksisozluk.com/2015-ekonomik-krizi--2851565?p=167

  akp ekonomi alanında eşşek gibi şanslı olduğundan tam 15 yıldır ertelenen krizdir.

  2001 krizi yani dibe vurmanın hemen ardından dervişyen tedbirlerle ekonominin tam çıkış yapmaya başladığı anda iktidara geldiler ki bu müthiş bir şanstır. 2002'de ülkeyi bunlar değil de bakkal hüsamettin dayı yönetse dahi yine aynı olumlu gelişmeler olurdu zaten.

  derviş'in etkisinin kaybolduğu noktada 2008 yılından itibaren abd'deki konut balonu etkisiyle amerikan merkez bankasının faizi düşürüp piyasayı dolara boğması (tam 2 trilyon dolar) akp için müthiş nimet oldu. 2008-2011 yıllarında ülkeye giren yabancı paranın haddi hesabı olmadığından o dönemde ülkeyi akp değil kaportacı kemal yönetse bile yine işler tıkırında giderdi.

  2013 yılından itibaren abd parasal genişlemeyi durdurdu işler boka saracak derken bu sefer de avrupa merkez bankası parasal genişlemeye gitti ve piyasaya euro pompaladı. böyle bir ortamda ülkeyi ha akp yönetmiş ha güvercin severler derneği.

  parasal genişlemelere rağmen ülkenin üretmeden tüketmesi, ithal ettiği kadar ihraç yapmaması cari açığı artırdı, ülke kırılgan hale geldi derken bu sefer de abd, rusya'ya ceza kesecek diye petrol fiyatı 120 dolarlardan bir anda 50 dolarlara indi. böylece cari açığa en büyük etkisi olan petrol fiyatındaki düşme cari açığı düşürdü. akp'deki bu eşşek şansı olduğu sürece kriz hep ertelendi.

  ama bu sefer öyle bir noktaya geldik ki ne parasal genişleme ne de petrol fiyatı krizi engelleyemeyecek çünkü yurt dışından gelen para hükümetin yanlış politikası sonucu inşaat lobisi üzerinden betona gömülmüş, sanayi ve üretim ile ihracat unutulmuştur. şimdi avm ve rezidanslar kurtaracak mı bizi göreceğiz.

  YanıtlaSil
 3. hocam 4 nisan cumartesi oluyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberin alındığı web sitesinin dikkatsizliği.. Ayrıca benim dikkatsizliğim.. mazur görünüz...

   Sil
 4. Hristiyanlara göre yarın Mehdi geliyor

  3 Nisan 2015 Cuma

  http://www.haber10.com/haber/604607/

  İncil'de yer alan kehanete göre 'Kanlı ay tutulması'nın Paskalya bayramıyla denk düştüğü gün Mehdi gelecek.

  Kanlı Ay Tutulması ve Paskalya'nın yarın bir arada yaşanması dolayısıyla Hristiyan dünyasında Mehdi heyecanı yaşanıyor. İnanışa göre Paskalya Bayramı'na denk gelen Ay tutulması Mehdi'nin gelişinin habercisi

  ‘Kanlı Ay Tutulması' için uzmanlar 'bu yüzyılın en sıkıcı Ay tutulması' olacağını söylerken bazı Hristiyanlar da Paskalya Bayramı'na denk gelen bu tutulmanın kıyametin bir alameti olduğunu söyledi.

  Yarın 'Kanlı Ay Tutulması' olayı yaşanacak. Sadece 5 dakika sürmesi beklenen bu tutulma şimdiden panik yarattı. Hristiyanlar özellikle Kral James onaylı İncil'in ikinci bölümünde geçen "Güneş karanlığa gömüldüğünde ve ardında ayın kana bulunması kıyamet gününün habercisi" yazıyor.

  Ay tutulması Doğu Asya, Yeni Zelanda, Pasifik, Batı ve Kuzey Amerika ülkeleri ile Avustralya'dan izlenebilecek. Ay'ın Dolunay formunda, biraz kırmızılaşmış şekilde görüleceği bu astronomi olayı, ülkemizde ise görülemeyecek.

  Kanlı Ay, 2014-2015 yılları arasında 4 kez gerçekleşecek olan tutulmalardan 3.sü olacak. Dolunay'ın 4 kez ve kırmızı şekilde tutulacağı bu periyodu tanımlamak için, Latince'de ‘Dörtlü' anlamına gelen Tetrad adı kullanılıyor. 4 Nisan'da serinin 3.cü Kanlı Ay tutulması, Tetrad'ın 3. Aşaması olacak. 4. ve son kanlı Ay tutulması ise 28 Eylül'de gerçekleşecek.

  YanıtlaSil
 5. http://www.mynet.com/haber/dunya/stratfordan-kara-kehanet-turkiye-savasa-cekilecek-1725587-1

  YanıtlaSil
 6. http://www.internethaber.com/kurt-bahari-olacak-irak-icin-sok-kehanet-756148h.htm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kürtler üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen Columbia Üniversitesi öğretim üyesi David Phillips "The Kurdish Spring (Kürt Baharı - Ortadoğu'nun Yeni Haritası)" isimli kitabında sarsıcı kehanetlerde bulundu. Irak'ın bölüneceğini öne süren ABD'li araştırmacı, Ortadoğu'da Kürt Baharı'nın başladığını savundu.

   Sil