.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

28 Nisan 2015 Salı

KABE YAKINLARINDA SAVAŞLAR

Kabe etrafında Mina’da çatışmaların olacağı Peygamberimizin hadis-i şeriflerinde haber verilmiştir. Bu hadise Mehdi’nin zuhurundan önce olacaktır.

Resulullah buyurdu: Ramazan'da bir seda, Şevval'de bir ses, Zilkade'de kabileler arasında savaş olur. Hacılar talana uğrar. Mina'da ölülerin çok olacağı bir savaş olur, öyle ki orada taşları kan gölü içinde bırakacak kadar kan akar. (Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 31)

Bir örnek olarak bu hadisi verdik. Yeni Şafak gazetesinden İbrahim Karagül’ün aşağıdaki linkte verilen yazısını okumanızı öneriyorum. İbrahim Karagül gidişatın mezhebe dayalı bir islam iç savaşı olduğunu görerek tedbir alınmasını öneriyor.

Bigben saat kulesinin çok benzeri olan Zemzem Towers'ın azameti karşısında
Beytullah'ın neredeyse görünmez kılındığı ibretlik bir manzara... Bu kibir neye alamet !

“Cumhurbaşkanı Erdoğan bu çağrıya kulak vermeli

http://www.yenisafak.com.tr/yazarlar/ibrahimkaragul/cumhurbaskani-erdogan-bu-cagriya-kulak-vermeli-2010417

…. önümüzde çok büyük bir tehlike var. Bu tehlikeyi küçümsemeyin, Moğol ordularının karşısında birer birer yem olan ülkelerin durumuna düşmemek için birkaç yıl sonrasını görebilmemiz gerekiyor.
O tehlike coğrafyanın, ülkelerin, bölgelerin parçalara ayrılmasıdır. Bütün farklılıkların çözülmeye, ayrışmaya, çatışmaya dönüşmesidir. Bütün zaaf alanlarının bu büyük yıkım için seferber edilmesidir.Ordularımız Kabe'yi vurmadan!


Hayali sandığımız ne gerçeklerle yüzleştik! Bazı şeyler fantastik gelebilir, uçuk gelebilir. Ama emin olun, böyle devam ederse birkaç yıl içinde, yabancı ordular değil, bu coğrafyadaki ülkelerin tankları Kabe'ye dayanacak. Askerleri Kabe'yi kuşatacak, uçakları bölgeyi bombalayacak. Mezhep krizinin bölgeselleşmesi ile, Allah korusun, Kabe'yi vuran tanklar ayetlerle süslenecek. Bizler o savaşın kendi gerçeklerine göre saf tutacağız, ülkelerimiz ne kadar haklı olduklarını jeopolitik, siyasi gerekçelerle, çok mantıklı söylemler üretecek ve hepimiz inanacağız.

Cumhurbaşkanı sınırları aşan sembolik gücünü, saygınlığını bu amaçla kullanmalı. Bölgenin güçlü birkaç ülkesinden de destek alarak ama asla o atıl, hantal yapılara özenmeden dinamik bir İstanbul Kriz Merkezi ve İstanbul Barış Merkezi kurulmalı.


Akiller heyeti oluşturulmalı, Merkezi Dolmabahçe olmalı


Coğrafyanın siyasi öncülerinden, ilim erbabından, aydınlarından, kanaat önderlerinden, saygın isimlerinden Akiller Heyeti oluşturulmalı. Bu merkezler öyle mevsimlik toplanan yapılar değil köklü kurumlara dönüştürülmeli ve her gün çalışmalı. Coğrafyanın bütün sorunlarını dert etmeli, onlara çözüm üretmeli.”27 yorum:

 1. Makale müthiş olmuş! Mekke, Medine ve Körfez ülkelerinde ayaklanma (iç savaş) çıkacak, yeni Mekke emiri başa geçecek ve peşi sıra afetler olacak. Mekke ve Medine'deki pislik yapılar temizlenecek. Harpler olacak, hac yolu 3 yıl sıkıyönetimle kapanacak, sükunet sağlanınca serbest olacak. Sonra harpler devam ederken Şam meliki (sahibi) çıkacak ve Şam'daki zulümlerden dolayı insanlardan bir kısmı edindikleri silahlarıyla beraber Medine ve Mekke'ye kaçacaklar. Kafirler ve münafıklar Arap Yarımadası'nı işgal edecekler. Mekke emiri masum insanları katledecek, Kabe'nin yanında oluk oluk kanlar akacak, farklı mezheplerdeki hacılar dahi birbirine girecekler. İnsanların bir kısmı Mina ve Arafat dağlarına kaçacaklar. Mekkeli ensarlar (ehli beyt) Mekke müşriklerini mağlup edecekler. Ardından Medine emiri Şam melikinin emri üzerine Şam ordusunun yanı sıra kendi ordusunu da Mekke'ye gönderecek lakin Mekkeli ensarlar bu orduyu mağlup edecekler. Sonra Şam meliki bu sefer büyük bir ordu hazırlayıp tekrar gönderecek, o ordu Medine yönetiminin bulunduğu beldenin haricindeki her yeri 3 gün içinde yağmalayacak ve Mekke'ye yönelince Beyda (Zulhüleyfe) mevkiinde yere batırılacaklar. Semadan gelen sesle Mina ve Arafat dağlarına sığınan insanlar silahlarını sıyırıp şiddetle birbirleriyle savaşacaklar ve Bedir ehli sayısınca kalınca zuhuratın haberini veren nida ile sahib-ul zaman'ın yanına koşacaklar ve onun öfkesiyle ve kızgınlığıyla karşılaşınca ondan af dileyecekler, biatlarını kabul etmezse ölüm tehlikesi içinde olduklarını söyleyecekler ve aynı zamanda onu da öldürmekle tehdit edecekler. O da istemediği halde zorla biatlarını kabul edecek.

  YanıtlaSil
 2. https://www.youtube.com/watch?v=Mv6o3wyBthg

  YanıtlaSil
 3. ------21. Yüzyılın Küresel Tezgahları------
  *21. Yüzyılın Küresel Tezgahları (1)
  http://www.blogmilliyet.com/21-yuzyilin-kuresel-tezgahlari--1-/Blog/?BlogNo=284719
  *21. Yüzyılın Küresel Tezgahları (2)
  http://www.blogmilliyet.com/21--yuzyilin-kuresel-tezgahlari--2-/Blog/?BlogNo=284940
  *21. Yüzyılın Küresel Tezgahları (3)
  http://www.blogmilliyet.com/21--yuzyilin-kuresel-tezgahlari--3-/Blog/?BlogNo=286851
  *21. Yüzyılın Küresel Tezgahları (4)
  http://www.blogmilliyet.com/21--yuzyilin-kuresel-tezgahlari--4-/Blog/?BlogNo=288999

  YanıtlaSil
 4. 3 gündür hastayım.. Böbrek taşları tekrarlamış. Taşlar gömülü olduğundan taş kırdırma yöntemi denenecek. Ağrı ve sızı nedeniyle duanızı rica ediyorum. İnternete çok sık giremiyorum. Allah bütün hastalara şifa ihsan eylesin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cenab-ı Mevla'm ağır yük yüklemesin ve acil şifalar versin inşâallah admin kardeşim...

   Sil
  2. geçmiş olsun kırılınca cinsini öğrenip ona göre rejim yapın

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  4. Mustafa Kardeşim geçmiş olsun. Cevşen’de Tahmidiye var. Çok güzel bir duadır. Maddi-manevi hasatlıklar için birebirdir. Bir müddet her gün oku. Allah şahit kaç gündür bu adamda bir terslik var, nedir diye kendi kendime söyleniyordum. Meğerse bu imiş. Hadi çabuk iyileş de. Yazılacak çok şey var. Tekrar geçmiş olsun. Allah acil şifalar verisin

   Sil
  5. Allah kardeşlerimizden razı olsun.. Genellikle bir tersliğin, şiddetli hastalığın, ölüme yakın durumların geldiğini hissederim. Şimdi de öyle oldu. Allahın takdiri ne zaman ise 0 zaman emr-i hak gelirse (rüyamda o yaş söylenmişse de açıklamak doğru değil) baş göz üstüne... Tahmidiye tavsiyenize uyacağım.

   Sil
  6. Bu acıyı yaşayan biri olarak Ellah c.c. acil şifalar versin inşallah.
   Sabır kardeşim.

   Sil
  7. Cenab-ı Hak şifalar versin, amin.

   Sil
  8. Selamun Aleyküm Mustafa Abi Allah dan size AciL şifalar dilerim. Geçmiş olsun RabbuL alemin eLe Ayaga düşürmesin fazlı keremiylee imtihansa sıkıntısız olsun inşaaLLaH

   Sil
  9. Ya Şafi Ya Latifu Ya Şafi ya Latifu Ya Şafi ya Latifu
   eş ŞaFİ Allahın esmasından olup bütün ilaç ve benzeri tedavide kulanılan vesilere tecelli vardır ilaç her şey birer sebeb dir şifayı veren Allahdır. buna mukabiL hastaLıK iLLet tarzı rahatsızlıklarda ehLi iman ehLi Tarik Ya Şafi Latifu esmasıyLa Allaha sıgınırlar. Ya Latifu kuluna merhametiyle muamele edendir.

   Sil
  10. MUSTAFA BEY GEÇMİŞ OLSUN. ALLAHU ZÜLCELAL ŞİFA, SAĞLIK VE AFİYET NASİP ETSİN İNŞALLAH.

   Sil
  11. Mustafa kardeşim ALLAHUTEALA ŞAFİ ismiyle şifalar versin. Medine hurması ve suyla yapacağın biraylık bir kürle inş. taşlarından kurtulabilirsin. 3 arkadaşım bu kürle taşlarını ağrısız sızısız yok edip kurtuldular. sana özelden nasıl ulaşabilirim?

   Sil
  12. Mustafa abi nasılsınız. Inşallah rahatsızlığıniz geçmiştir. Allah bu mubarek gunlerde şifalar versin...

   Sil
 5. İran Körfez’i, Irak Kuveyt’i işgal eder

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuveyt ziyaretini takip ederken aklımda hep Kuveyt ve Körfez ülkelerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde karşı karşıya kalacakları güvenlik sorunları vardı. Mesela şöyle bir endişe kapladı içimi: Saddam Hüseyin'in Ağustos 1990'daki Kuveyt işgali yeniden söz konusu olur mu?

  O zaman İran ve Irak düşmandı ve bu işgale karşı bütün dünya seferber olmuştu. Bugünse tam tersi bir durum var: Irak merkezi yönetimi neredeyse İran denetiminde. İran ise Lübnan'dan Yemen'e karşı Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerinin taraf olduğu “cephe” ile “adı konulmamış” bir savaş yürütüyor. Bu kamplaşmanın birkaç yıl içinde Körfez ülkelerini karıştıracağına, isyanlar başlatacağına hatta İran askeri tehdidinin bu ülkelere yöneleceğine inananlardanım. Bir süredir de bu yönde kaygıları paylaşıyorum. Tahran'ın bu jeopolitik güç şovunda Bağdat yönetimini etkin bir şekilde kullanacağı açık. İşte Kuveyt'le ilgili endişem buradan kaynaklanıyor. Tahran'ın Körfez senaryosunda Irak'a düşen rol yeni bir Kuveyt işgali olabilir mi?

  Yazının devamı...
  http://www.yenisafak.com.tr/yazarlar/ibrahimkaragul/iran-korfezi-irak-kuveyti-isgal-eder-2010493

  Yazıdan bir kısım...
  Açık konuşalım; bu boşluktan en iyi yararlanan ülke, en fırsatçı ülke şu an İran. Bölgeye yönelik emperyal projelerin gölgesinde kendi emperyal Fars yayılmasını biçimlendiriyor. Bu yayılma ise mezhep haritasına göre şekilleniyor.
  İran'ın yayılma haritası kısmen tolere ediliyor, başka türlü dengelenmeye çalışılıyordu. Ancak son Yemen müdahalesi, tehdidin bütün başkentlerde hissedilmesine neden oldu. Tahran'ın Yemen senaryosu S. Arabistan'ı çevrelemeye, onu sınırlarına hapsetmeye, bir adım sonrasında ise kalbinden vurmaya ayarlıdır. Bu yüzden senaryonun varacağı noktayı hep “Mekke savaşı” olarak niteliyorum, “tankların Kabe'ye dayanması” olarak alarm ifadesi kullanıyorum.

  Buradan bakınca Suudi yönetiminin Yemen'e müdahaleden başka seçeneği zaten yoktu. Hiçbir ülke, sınırlarına kadar gelmiş bir gücün bir adım sonrasında kendisini vurmasını beklemez. Bu müdahale ise işte o bölgesel yırtılma, ayrışma ve savaş korkusuna çok az kaldığına işaret ediyor. Son dönemde, Suudi yönetimindeki görev değişikliklerine dikkat edin. Sanki bir savaş kabinesi oluşturuluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. geçmişte 1980 lerde hepimiz iranı tuttuk o yıllarda türkiye de mehdi pur diye biri vardı bu kuran-ı musavver diye bir şey çıkardı irandan soğuduk
   sonra yemen deki husiler zalim nusayrileri lübnan hizbullahı da nusayrileri destekledi büsbütün bunlardan nefret ettik
   körfeze gelince türkiye katar da üst kurdu
   iran hem düşen petrol fiyatları hem yemen ve işid ve suriyede yediği darbeler nedeniyle geri çekiliyor
   oturup düşünürler yakında biz önce türkiye ve suudları alt etmeliyiz diye yeni fitne ve fucurları yakındır
   ancak iranın içi de kaynıyor

   Sil
 6.  

  Es Selamü Aleyküm , Hz. Mehdi a.s kime benziyecek.. ? Ahlak ve yaşantı bakımından en çok kime benzeyecek dersem sizlere ?. Hz. Mehdi kimi örnek alacak dersem sizlere ?
  Hz. Mehdi kuranı kerime uyacak ve Hz. Muhammed s.a.v örnek alacaktır kendisine dersiniz.. Doğru dediniz..
  Biz Hz. Mehdi a.s. ı nasıl örnek alırız ?
  Hz. Muhammed s.a.v örnek alırız.
  Hz. Mehdi a.s nasıl tanırız ?
  Hz. Muhammed s.a.v ahlakını sergileyen ve Onun yaptığı ibadetler ile kulluk vazifelerini yerine getiren insan. Hz. Mehdi a.s dır...... Sonuç budur = Hz. Mehdi Resulullah s.a.v gibi hareket eden bir insandır.... Sonradan çıkartılmış eğitim metodlarını ve sonradan islamiyete katılmış ibadet şekillerini ortadan kaldıracak olan zattır... Hz. Mehdi a.s hz. Muhammed s.a.v gibi yaşamaya çalışacaktır.. Resulullah s.a.v in yapmadığı ibadet metodlarını red edecektir...... Bizlerinde örneği Resulullah ve hz. Mehdi olmalıdır..... Bu iki zatta birbirlerine benzeyecekler dikkat !

  YanıtlaSil
 7. Medine imamına namaz sırasında şok saldırı
  Medine’de İmam Huzeyfi’ye, Mescid-i Nebevi’de sabah namazını kıldırdığı sırada saldırı girişiminde bulunuldu.
  Suudi Arabistan'ın Medine şehrinde Peygamber Efendimiz (sav)'in kabrinin bulunduğu Mescid-i Nebevi'de sabah namazı kılındığı sırada akli dengesinin bozuk olduğu belirtilen bir kişi tarafından İmam Ali Huzeyfi'ye saldırı girişimi gerçekleşti. Namazın ikinci rekatı sırasında bağırarak ön saflara koşan kişi imama birkaç metre kala oradaki güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi.

  YanıtlaSil
 8. Adana HDP İl Başkanlığı binasında patlama
  Adana ve Mersin HDP il teşkilat binalarında patlama meydana geldi.
  Seçim yaklaştıkça porovokatif eylemler de artıyor. Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin Adana ve Mersin il binalarında patlama meydana geldi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, "PKK bir mağduriyet algısı oluşturmak için metropol kentlere bomba süsü verilmiş paketler gönderiyor. Adana ve Mersin saldırılarının ardından PKK çıkabilir" dedi.

   Sil
  2. Ali Saydam / Yeni Şafak

   “Bu işte kimin çıkarı var?”..
   HDP'nin Adana ve Mersin Merkezlerinde düzenlenen saldırılardan sonra yapılması gereken de budur… “Kimin çıkarı var bu saldırılarda?..” Sorulacak soru budur…
   “Bu saldırıları kim düzenledi?” sorusu da tabii ki önemlidir. Ancak ikinci derecededir önemi…
   Kimin çıkarı var, sorusunun yanıtı bulunursa, kimin bu işleri düzenlediği sorusunun yanıtına da yaklaşılır…
   Kime yaramıştır bu saldırılar? Seçimlerde kime puan kazandırmayı amaçlamış olabilirler, bu işi düzenlemiş olanlar?…
   Son bir yaklaşım da şu olabilir: Bir de tersten soralım soruyu: Kimin işine yaramaz, bu saldırılar?.. Kimin çıkarı yoktur bu saldırılardan?..

   http://www.yenisafak.com.tr/yazarlar/ali_saydam/bu-iste-kimin-cikari-var-2010870

   Sil
  3. Bekir Hazar / Takvim
   Allak Bulak başlıklı yazı...
   http://www.takvim.com.tr/yazarlar/bekirhazar/2015/05/22/allak-bullak

   Mersin ve Adana'da HDP binalarına bırakılan bombaları taşıyan belirlenmiştir.
   Başbakan Davudoğlu dün Sinop'ta "DHKP-C örgütüne üye olmaktan tutuklanan bir kişi" diye açıklamıştır.
   DHKP-C yıllarca PKK kamplarında da eğitim yapmıştır. Yunanistan'daki Lavrion Kampı'nda da PKK'lılar ile aynı binalarda yaşar örgüt militanları. Kardeş terörist, aynı kaptan yemek yediği kardeş teröristin desteklediği parti binalarını neden bombalar?
   Batılı istihbarat teşkilatları, kodlarını ve yazılımlarını elinde tuttuğu DHKP-C'yi neden barajı geçmesini istedikleri HDP teşkilatlarını bombalamaya gönderir?
   İşte bu sorunun cevabını bulmak için fazla zekaya gerek yok. Biraz düşününce kolayca bulunacak bir cevap var ortada. Kurdukları tezgah pişmiş kelle gibi sırıtıyor gözümüzün içine bakarak.
   Esas sıkıntılı durum ise farklı bir konuda... Savcımız şehit edildiğinde katillere "Terörist diyemeyiz" açıklamasını yapan merkez medya ve sanat dünyamızın ünlü isimlerini ruhlarında çatışmaya sokacak bir durum var ortada. Terörist diyemedikleri DHKP-C, haftalardır sayfalarında sempatik gösterdikleri ve barajı geçmesi için dua ettikleri HDP'yi bombalıyor.

   Sil
 9. Harameyn çağrışımları (II)
  Mehmet Ali Bulut / Haber 7

  Anayazıdaki fotoğrafımla ilgili bir yazı.....

  http://www.haber7.com/yazarlar/mehmet-ali-bulut/1352485-harameyn-cagrisimlari-ii

  YanıtlaSil
 10. İRAN'IN ORTADOĞU'YA YAYILMASI NEREYE GİDER?

  İranın bölgeye yayılması ve buna müsaade edilmesi.. Mustafa Özcan'ın yazısından etkilendim. Buna göre İran, önce Irak ve Suriye sonra Yemen üzerinde denetim kurdu. Lübnan'da ise zaten mevcutlar. Nerede Şii unsur varsa bir şekilde ön plandalar. Hatta artık Bağdat merkezli Şii imparatorluğunu açıkça söylüyorlar. Şiilerin Afganistan ve Pakistandaki varlığını da unutmayalım.
  Giderek İslam aleminin tam kalbinde büyük bir ur oluştu. İbrahim Karagül'ün yazısından anlaşılıyor ki Şiiler Kabe kapılarına dayanacaklar. Bu ise İslam içindeki en büyük kanlı çatışma ile Sünni islamın tamamen saf dışı edilmesi planı var. Bu planın arkasında doğrudan batı ve İsrail bulunyor. Bu plan eski Osmanlının varisi Türkiyenin önüne sed çekme planıdır. Tarihte İran içindeki yahudi ve ermenilerin denetiminde olup da daima müslümanlarla savaşmış ve asla batıyla çatışmamış bir ülkedir. İran batının truva atıdır. Bu acı bir gerçektir. Gaflet edilirse islam mahvolabilir.
  Belki bu sebeple İran körfeze ve hürmüz boğazına saldıracak ve büyük bir savaşın çıkmasına neden olacaktır. Bu savaş sonunda İran mülkünü kaybedecektir. Bu duruma hem hadisler hem de Abdullah Dağistani haber vermiştir. Allah müslümanlara selamet versin.

  YanıtlaSil
 11. amin.... bugün ırak suriye sınırındaki son esat denetimindeki sınır kapısıda işid in eline geçmiş yani iran ırak suriye karayolu kesildi..bazı şii birlikler ülkelerine dönmüş bir hava yolu kaldı birde deniz
  anladığım kadarı ile esat birliklerini şam ve lazkiyeyi korumak için geri çekiyor...esad ın etrafında çok sayıda sünni din adamı ve alt seviyede asker var...esat ahtopot tu tosbağa oldu ...ramazanda şam ve lazkiye kuşatılır. bu azad kabul etmeyen din adamları ve sünni askerler esad a ihanet edip onun yıkılışını çabuklaştırırlar sanırım...milletine meşrebine ihanet eden esad a da ihanet eder değilmi?

  YanıtlaSil