.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

13 Nisan 2015 Pazartesi

ABD BASININDA ŞOK İDDİA !

Huffington Post'un iddiasına göre Türkiye ve Suudi Arabistan Esad rejimini yıkmak için askeri ittifak kuruyor.
Türkiye ve Suudi Arabistan'ın Suriye'deki Esad rejimini yıkmak için askeri ittifak kurmaya hazırlandığı öne sürüldü.
ABD basınında şok Türkiye iddiası!Huffington Post'un iddiasına göre, iki ülke konuya ilişkin üst düzey görüşmeler gerçekleştiriyor. Görüşmelere yakın kaynakların Huffington Post'a yaptığı açıklamalara göre, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki müzakereler Katar arabuluculuğunda yürütülüyor.
Planlanan ortaklık çerçevesinin, Türkiye'nin karadan asker göndermesini, Suudi Arabistan'ın da hava saldırılarıyla destek vermesini öngördüğü iddia edildi.
Haberde, Şubat ayında Washington'a giden Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamid El Tani'nin söz konusu görüşmelerden ABD Başkanı Barack Obama'yı da haberdar ettiği belirtildi.
Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki görüşmelere katılan bir kaynak, müzakerelerin başarılı bir şekilde ilerlemesi halinde, iki ülkenin ABD desteklesin ya da desteklemesin, Suriye'ye müdahale edeceğini öne sürdü.

30 yorum:

 1. öyle olmasını arzu ettikleri için bu şekilde yazıyorlar
  pkk işid hizbullah el kaide v.s..... her türlü namlı örgütün bulunduğu bu ülkeye türkiye girmez

  YanıtlaSil
 2. Bu haberi buraya almamın sebebi Nazım Kıbrısi'nin bir sohbetinde Türkiye Suriye'ye girer mi sorusuna karşılık "Girer, ama başına bela alır" demesidir. Blogumuza aldığımız haberler genellikle böyle gaybi keşiflerle ilgili olmasındandır.

  YanıtlaSil
 3. Bu haber ABD de Türkiyeyi Suriye bataklığına sokma niyetlerini yansıtmaktadır. Türkiye mutlaka çevresindeki herhangi bir soruna bulaşsın ki, enerjisini kalkınmaya değil, boşuna harcasın...

  YanıtlaSil
 4. Biz karınca kararınca haddimiz olmayarak düşüncemizi beyan ederiz. Ancak bu konular devlet ricali tarafından daha derinlemesine değerlendirilir. Vatan ve millet menfaatine ne yapılması gerekiyorsa o planlanır. Bizim devletimiz kimsenin tahmin etmediği kadar derin kökleri olan bir devlettir. Uzun yıllara yayılan planları vardır. Kimsenin gargarasına gelmez. O derin bir devlettir. Görünen ve görünmeyen yüzleriyle büyük idealleri olan bir devlettir. Bazıları onun kadrini takdir edemese de bu böyledir. Allahın takdir ettiği kadar yaşayacaktır. Baki olan yalnızca Allah'tır.

  YanıtlaSil
 5. Papa'nın neden 'soykırım' dediği belli oldu
  Ermeni diasporasının, Vatikan Bankası IOR'a 25 milyar dolar aktarma sözü karşılığında Papa'nın 'Soykırım' dediği iddia edildi
  Ermeni diasparası Ermeni diasporanın son oyuncağı Papa Francis oldu. Önceki gün Ermeniler için düzenlediği ayinde 1915 olayları için 'Soykırım' ifadesini kullanan Papa'nın, bir anlaşma gereği bu hamleyi yaptığı iddia edildi.

  Adı skandallarla anılan Vatikan Bankası IOR'a 25 milyar dolar aktarma sözü veren Ermeni diasporanın Papa Francis'i satın aldığı belirtildi. Nakit olarak İsviçre bankalarından aktarılan paranın, geçtiğimiz hafta son taksitinin de ödendiğine dikkat çekildi. Las Vegas kumarhanelerinin mimarı olan dolar milyarderi Kirk Kerkorian'ın bu işi organize ettiğine dikkat çekildi. Kerkorian'ın, 15'i ABD'de yaşayan 20 işadamından bu parayı 5 yıllığına aldığı öğrenildi.

  http://www.haber7.com/dis-politika/haber/1345301-papanin-neden-soykirim-dedigi-belli-oldu

  YanıtlaSil
 6. 1915 yılında Ermenilere yapılan büyük soykırımını lanetle yadetmekten geçemeyeceğim.
  Kırklareli vaizi Fethullah Gülen'in 6 Mayıs 1965 yılında "Aziz ve muhterem Patrik Şinork Kalustyan"a yazmış olduğu mektup'tan bir cümle...

  Belge gerçek mi sahte mi bilemiyorum. İşin gerçeğini Allah'a havale ediyorum. F.Gülen'in ecdadına bakıyor ...

  YanıtlaSil
 7. Papa'nın gizli kardinali meselesi gibi bir konu...

  YanıtlaSil
 8. internette şunu buldum fakat bir yorum yayınlanmadan sizin bilginiz olursa memnun olurum çünkü doğru değilse mesul oluruz yazı şöyle
  -Bu fakir05 Mart 2014 Çarşamba 22:43
  Süfyan
  Merhum Ustad Ismail Cetin hocaefendi Fethullah hocanin Süfyan olabileceğini söylemiş.Süfyan nedir Ustad diye soruyorlar.Süfyan ilk başta Ehli irşaddan birisi ,bir kargaşaya girer sonradan kendinin kafir olduğunu anlayinca müslümanlara harb ilan eder diye 2009 yilinda Ankarada vekilinden aynen dinlemişdim.Allahın evliyası olmasa biz bu hakikatlerden haberdar olmazdik.Bu meseleyi 2 sene evvek bir arkadaşıma anlatmışdım.Bana geçenlerde bu konuşmamızı anlattı ve Ustad nekadar haklıymış dedi.Rh.a.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu mealde bir yazıyı www.ittihad.com.tr de görmüştüm. O zaman için uç bir yorum gibi gelmişti. Öyle ya dünya çapında hizmet eden bir adam bu sıfatı yakıştırmak tuhaf görünmüştü. Ahirzaman şahısları perdelidir. Hakikat-ı halleri hemen belli olmaz. Yaptığı işlere bakılır. Kafir olduğunu anlar. Demek kendisi bunu anlar. Bu açıdan Allah bizleri ahirzamanın şerli şahıslarına tabi olmaktan korusun.
   İlgili şahıs hakkında hadisat devam etmektedir. Henüz durum bitmemiştir. Daha neler göreceğiz ve daha neler o şahıs hakkında hadiste belirtilen hangi şartlar zuhur edecek göreceğiz.

   Sil
  2. Ben şahsen "Papanın gizli kardinali" o şahıs mıdır, ayrıca "ben öyle bir oğul yetiştireceğim ki, onların dinini içten yıkacak" dediği hususun gerçek mi, yoksa gerçek dışı mı olduğunu merak ediyorum. O nedenle dikkat ve temkinli olmakta yarar var.
   Böyle ithamlarda hukuki durumlardan kaçınmayı tavsiye ederim.

   Sil
  3. Her hocaefendi denilen zatların dediklerine aldanırsak... (kâmil olanlar müstesna)

   Sil
 9. Gaybi Hadisler sitesindeki yazı:
  "İNŞALLAH 20 Nisan 2015 tarihinden itibaren Mehdiyet Devri öncesi sürece giriyoruz. (2015-2023)

  Sürecin başlayacağı birinci günün Peygamber Efendimizin (s.a.s) doğduğu güne ve üç ayların ilk gününe denk gelmesi bir müjdedir.

  Bekleyin ey kafirler ve münafıklar! Helak olacağınız zamana çok az kaldı."

  20 nisan üç ayların başlangıcı. Allah (c.c.) hayırlara vesile kılsın inşallah....

  YanıtlaSil
 10. Ahir zamandaki işgali sadece Türkler ve Suudlar değil, kimi (ABD ittifaklı) Batılı güçler de yapacaklar. Tabi bu işgal Mehdi'nin zuhurundan önceki olağan nida ve zelzele sonucundaki büyük işgal olmayabilir. O zaman böyle bir durum söz konusu olabilir ki ancak bu durum şu anki medeniyete uygun bir hareket değildir. Zira bunu yaparlarsa başlarına alacakları belanın farkında olduklarından ötürü böyle bir durum söz konusu olamaz. Adı üstünde ... ABD'nin uydurması.

  YanıtlaSil
 11. 1.abdullah gürbüz baba hz.lerine göre : seçim olmayacak
  dışarıdan türkiyeye bir saldırı olacak ve içeride karışıklık çıkacak erdoganı tutuklayacaklar
  yunan saldırsıda olacak ve büyük bir deprem olacak izmir yerle bir olacak
  2.seyyid muhammed kıbrisiye hz.lerine göre : 3 aylık bir kominist yapı olacak orduda halkda ikiye 2 bölünecek rusyaya bağlanılacak ve rusya hükümetle anlaşıp boğazları tutacak avrupa ve abd ye saldıracak sonrada türkiyeyi işgal edecek amike incek amiğe 1 milyon orduyla inecek 1 milyonde islam ordusu olacak mehdi as. eli içinde ama halk tarafından daha bilinmeyecek istanbulu müslüman ordu alınca padişah tahta oturacak ve mehdi as.kutsal emanetleri padişah selimden teslim alacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım bu "Selim" o kişinin isminin selim olmasi degil de vazifesinin Sultan Selim gibi ittihad-i islami saglamasi ve Şiileri hizaya sokmasi şeklinde yaptigi vazifelerle ortaya cikmasidir. Su linkteki yazi da buna işaret ediyor: http://www.ittihad.com.tr/ikinci-bir-yavuz-sultan-selim-ve-islam-birligi-ihtiyaci/

   Sil
 12. HRİSTİYANLAR, TÜRKİYE'Yİ İŞGAL EDECEK !!!!!!!!!!

  * Aytunç Altındal'ın 2007'de çevirisini yaptığı "Kehanetler Kitabı" (Laonicus Chalcondyles)'ndan Türkiye ile ilgili çok önemli kehanetler.

  * Altındal'ın kitabındaki önsöze göre, geleceği Allah'tan başka kimse bilemez, kehanetler bir öngörü olarak değerlendirilir.

  11. Cumhurbaşkanı'nın isminde 11 harf olacak. (Abdullah Gül).

  11. Cumhurbaşkanı döneminde Türkiye'nin geleceği şekillenecek.

  12. Cumhurbaşkanı döneminde Türkiye diye bir devlet görünmüyor.

  * Birçok tarihsel kehanet anlatılıyor, büyük bir kısmı da gerçekleşmiş durumda, bunlardan biri de 2006'da Katolik ve Ortodoks Kilisesi'nin barışmasıdır. Burda Kanal Projesi'ne dikkat etmek gerekir. Kanal Projesi ile İstanbul 3'e ayrılıp ortadaki ada, Vatikan'daki gibi özerkleştirilip Ortodoks Devleti yapılacaktır. Diğer bir deyişle Roma İmparatorluğu'nun Doğu bölümü olan yeni bir Bizans Devleti kurulacaktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne zamandan beri kehanetler ilahi mesaj gibi kabul edilir oldu?
   Algı operasyonları için kullanılan küfür okları ne zamandan beri ehl-i imanın yön kılavuzu oldu.
   Kehanetler ne zamandan beri İslam’ın bayraktarının kaderi oldu?
   Hiçbir zaman. Bugün içi ve dış bütün şer ve menfaat şebekeleri hususan Siyonist küresel sermaya tarafından yönlendirilen sefil mihrakların aklı fikri Tayyip Erdoğan ve Ak Parti? Niçin. Çünkü zamane şeytanları karşılarında Adem’i gördü. İblis-i kelp gibi kuduruyor.

   Bediüzzaman Risale-i Nur’un iki büyük tehlike için Sedd-i Zülkarneyn vazifesi gördüğünü belirtir: 1. Harici düşmanın güdümündeki anarşi ve terör. Bunu ilk kez 1945 yılında bir CHP’liye yazdığı mektupta belirterek 50 sene sonraki tehlikeye bile işaret eder. 2. Harici kökenli dinsizlik. Bu cereyan yeni değildir 1806’dan beri bütün gücüyle saldırıyor? Bu sefil cereyan bukalemun gibi Mason, garplı, emperyalist, komünist, faşist kavmiyetçi, Ke….st, Siyonist olarak yüzünü gösterir. Son versiyonu ise PKK ve paralel yapı.

   İyi de Cenab-ı Allah’ın rahmeti mi tükendi ki, meydan algı operasyoncularına kaldı. Ehl-i şer ve şirk siyaseten saldıracak ve meydan onlara kalacak.
   Ama ehl-i imanın ve ferasetin de gözü var ki o da gafillerin göremediği Mehdiyet ışıl ışıl parlıyor. Bu topraklar ahirzaman hizmetinin merkez üssü. Cebri,keyfi, küfri cereyanları ve grupları alt edip alem-i İslam’ın istiklalini kazandıracak ehl-i imanın topraklarıdır. Bunu görmeyeceğiz neymiş kahinler varmış. Bu mübarek günde güleceğim yoktu.
   Seçim arefesi ortalığı bulandır, bizim parti belki nemalanır. Bu oyunları kaç seçimdir görüyoruz.
   Ha bu olabilir Türkiye tarihi ikiye ayrılır İlk 9'lar ve sonrakiler. İlki eski Türkiye idi. Tarihin çöplüğüne gitti. Yenisi ise Hz. Ali'nin (ra) müjdesinde yatıyor? Bak kehaneti demiyorum, müjde diyorum. Çünkü Celcelutiye'nin esasa vahiydir. Hz. Peygamber'in Hz Ali'ye (ra) yazdırdığı dua. Kim takar kahinleri.

   Sil
  2. hristiyanlar 1918 de işgal ettiler 1922 ye kadar

   Sil
  3. Çoban öldükten sonra bütün kurtlar sürüye saldırır. Osmanlı yıkılmış buyurun yağmaya. Peki onu kim öldürdü. Rum Suresi’ne göre yani “Rumlar (Türkler) yenildi” cümlesinin ebced hesabı 1909. Kime yenildi. 100 yıldır deccalin ileri karakollarını piyasaya süren Yahudi kurgulu masonik komite. 31 Mart Vak’ası herkesin ittifakıyla Yahudi-Masonik bir darbedir. Üstelik Süfyan da çapulcu ordusunun içinde idi. Ondan sonra Osmanlı tarihe veda etti. 1917. Sultan Abdülhamid’in cenazesi Divan Yolu’na getirilirken pencerelere çıkan ahali ne diyordu: “Babımız babamız bizi nereye bırakıp gidiyorsun.” Yani hemen Hıristiyanlara kabahati atmayın.

   Yine Rum Suresi’ne dönersek. “Fi bid’a sinin” 9 harftir. 9 sene de olur 90 yı lda, 9 asır da da. Çünkü Rum Sure No 30. Ayet sayısı 60. 30 +60 = 90. 90 sene sonra 1909 + 90 1999. 1909 mana olarak Hilafet’in sonu. 1912 Babıali Baskını. Masonik-Yahudi partisi Bab-ı Ali darbesi ile hükümeti ele geçirir. Mehdiyet’in manen başlangıç tarihidir de 1911-12. 90 yıl sonra 2002. Bir hesaba göre 1999 ve 2002 Mehdiyet’in hakimiyetinin zirve noktası. Ve 3. Faslın başlangıcıdır.

   1999 Kur’an’ın işareti ile Marmara depreminin merkez üssü, 28 Şubat’ı düzenleyen komitenin Gölcük’teki merkez üssüdür de. Ve yerle bir oldu. 3 sene sonra (bid’a sinin) 3 sene de olabilir 9 yılda. 3 yıl sonra 2002 3 Kasım erkelerin yalnız bıraktığı kadının başörtüsü ampulü yaktı. 2007’de cuntaların veda yılı oldu. Cumhurbaşkanı 1+9’u geride bırakarak, bir hesaba göre 10 bir hesaba göre 11. Başkanı seçti. 1 nedir bilen bilir. 9 Nedir bilen bilir.

   Rum unutulmasın ki hem ehl-i kitap Hıristiyanların hem de Müslüman Türke işaret eder. 1922 Lozan. Bu Siyonist Hahamın önderlik ettiği anlaşmanın ve 3 vesayetin başlangıç tarihidir. 90 yıl sonra 2013-14 Yani H1435. Lozan'a büyük bir zaferle cevap verildiği tarih.Bu da gezi ile başlayan ve 17 Aralık ve 25 Aralık ile devam eden Rumların yani ehl-i imana seri son saldırıların tarihidir. Peki ne oldu? Yani Mehdiyet hükmederken deccalist komite ve yalakası paralel yapı muvaffak mı olacaktı? Hayır. Çünkü Tevbe Suresi Besmelesiz başlar. Harp-darp suresi olduğu için. Onun 90. Ayetindeki “Azabun elim” in ebced hesabı 1435. Bu tarih cihadı bırakıp necon-siyonist-süfyanist-küresel sermaye ile ortalığı kalkışan bir topluluğun sonudur.

   Şimdi Paralel Yapının tabanı hala o kafada ise iştirak-i amel sırrıyla bütün masonik ile Süfyani komitenin amaline ortaktır. Hele Risale-i Nur tahrifi yok mu? Kahhar ismi böyle tecelli eder. Tövbe etsinler.

   Konumuza dönersek. Her şeyi bir kerede söylemeyelim değil mi? 13 rakamı ve sırrı ve tevafukunun çok esrarı var. Bu tevafuk da bir şey daha var. Beni İsrail’e de ehl-i imana da işaret eder. Rumlar ve Bedir’in Aslanları aynı gün zafer kazandı. 9 asır sonra fi bid’a sinin sırrı ile 1453= 13 İstanbul fethedildi. 1435H =13. Rumeli Hisarı gibi fethe yani Ayasofya’ya giden fethin kalesi de kuruldu. Nasıl mı? İslama dünyası eski Türkiye gibideccalane güçlerle çökertilirken biz Mehdiyetle dimdik ayakta kaldık. Lillahilhamd. Mehdi ebcedi ve rakami olarak = Süfyan ve seraskeri ve sadrazamı. Meseleyi böyle anlayın. Küfür varsa yani kötü 13 varsa onu izale edecek 13 vardır.
   Veyl olsun deccalllere, süfyanilere, paralelciler, masonlara ve de Yahudilere.

   Sil
 13. Abdullah Gürbüz Baba’ya göre büyük bir İzmir depremi olacak. İzmir ve çevresi yıkılacak. Nostradamus dörtlüklerinde Efes – Korent arasında şiddetli bir deprem olacağını bildirmiştir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Efendim iki de bir şu evliya diye ortaya çıkılıyor ve ahkam kesiliyor. Bu evliyalar ne ola ki? Hüccet-ül İslam mı, Hakaik-i Kur’an mı? Hayır. Dünyadan elini eteğini çeken ve sadece uhrevi tarlada Cenab-ı Allah’a yönelen zatların zevkli ve ruhani seyr-i sülukunda bir takım hediyeler veriliyor. Maddi alemde hususi parıltılar gösteriliyor. Çünkü veli şahsi tekamüldedir. O şahsı memnun edecek veya ikaz için hususi bir şey tehlike diye gösteriliyor. Bu ehl-i imanı ilzam etmez. Onları bağlamaz. Kaldı ki, çok müjdeler veya felaketler şartları oluşmadığından tehir olur veya değişir. O ruhani alemde tattırılan zevk maddi aleme geçmese de ruhani olarak tatmin eder. Çünkü o mesele kul ile Allah arasındadır. Bizi bağlamaz.
   İzmir yıkılırsa kına mı yakılacak. Kaldı ki bunun için bir sebep olmalı. Nedir o sebep? Ehl-i imanın azınlığa düşmesi durumu, 28 Şubat’ta olduğu gibi. Böyle hallerde tokatlar geliyor.

   İzmir’de Erzincan depreminin olduğu yıllarda çok defa sallandı ve durdu. Bediüzzaman bunun sebebini 14. Söz’ün zeylinde hikmetiyle yazdı. Okunabilir.

   İşin garip tarafı bir veli kehanette bulunuyor, Nostradamus gibi bir kahinle destekleniyor. Nostradamus kim ola ki? Arabi Hazretleri’nin keşfiyatının hırsızı. O Arabi Hazretleri başka şeyler söylüyor. Yahudi asıllı Nostradamus atlıyor. Ne ola ki? Hiç merak ettiniz mi? Ondan haber verin.

   Mesela İzmir'deki felaket şehre değil de senelerce orada oturup ortalığı karıştırıp sonra Pansilvanya'ya tüyen adamın başına gelen olmasın. Çünkü Tevbe Suresi'nin 90 ayeti ona işaret ediyor da? Onlar çözülecek diyor? Ve örümcek ağı gibi dağılıp gidiyorlar. Bu da kıyamet gibi bir zelzeledir. Onların başına gelecek görülmüş olmasın.

   Sil
  2. ABDURRAHİM abiciğim sen üstat said nursiyi nasıl okuyorsun
   1) üstat eserlerinde abdulkadir geylani hz. leri hz. ali efendimiz için risaleleri önceden haber veriyor demiyormu üstat gaybi olaylardan bahsetmiyormu üstadı iyi oku
   29 üstat chp seçimle başagelemez diyor yani hiç başa gelemez demiyor yani seçimsiz başa gelir demektir ve başa gelecek ırkçı bir tutum takınacak ve alevi kesmini ayaklandıracak başına geçip hükümeti düşürecek ve ülkeyi yönetecek ama üstada göre ordu bu işe girişmeyecek kendi halkına kılıç çekmez düşmana çeker diyor
   3) seyyid muhammed kıbrisi kominist sistem 3 ay kalır dedi
   4) abdullah gürbüz baba suriyeyi vuracaklar diyor vuruyorlar ve dahada vuracaklar sonra sıra türkiyede
   türkiye 1,5 ay içinde savaşa girecek seçimden önce görürsün

   Sil
  3. 1* Bediüzzaman hak ve hakikat mesleğinden. Söylediği açık ve nettir. Hakikattir.
   Ehl-i tasavvuf ise şahsi tekamül mertebelerini tay ediyor. Onların alem-i misalde, alem-i manada ve ervahta gördükleri onları bağlar. Çünkü makam kat ediyor. Muhyiddin-i Arabi Hazretleri diyor ki: Bizim gibi düşünüp bizimi makamata gelmeden bizi anlayamazsınız.
   Hallac-ı Mansur "Enel hak" diyor. Ve katlediliyor. Niçin. Ama o evliyaullahtı

   Yoksa evliyaullahın manevi koruması ve duası daima geçerli ve makbüldur. Ve ihtiyaç vardır. Siz O Hazretin bir lafını alıp neyi kast ettiğini anlamadan kullanamazsınız. O manevi alemden konuşuyor. Hak ve hakikat aleminden değil. Onun söylediği ve gördüğü hak, ama bizim için olmayabilir. Tevili gerekir. Bir de

   Şahsen ben 2002-2003'te İzmir ve Çanakkale'de büyük deprem bekledim. Hele ki Çanakkale. Onun ivmesi çok serttir. Sonra aralıklı olarak bir kaç yıl oralar sallandı durdu.. Yani stres attı. Niçin. Mehdiyet'in 3. faslı başlamıştı. Deccalizm tarumar ediliyor. Onun yüzü hürmetine.

   Ehl-i tasavvuf terhip ve tergibi çok kullanır. Terbiye için. Sakındırmak ve teşvik için. Sonra Meşiet-i İlahi’nin hükmü bazen olacağı görüneni değiştirir.. Cüz’i ihtiyari sebebiyle. Felaket gelirken bir sadaka tehir ettirdiği gibi bir saadetli hadise şartların oluşmaması sebebiyle iptal veya tehir olur. Kader iki ayrı sahifedir. Biri hükümler ve kanunlar manzumesi İmam-ı Mübin, diğeri karalama defteri gibi olan Levh-i Mahv İspat. Karalama defteri her zaman değişir.

   Abdullah Gürbüz Baba şüphesiz ehl-i takva zahid ve abid bir zattı. Lakin alem-i misal ile alem-i hakikati bazen bağdaştıramazlar. Çünkü sınırı, kanunu yok. İhata edilemez. Meseler kavranamaz. Böyle anlamak lazım.

   Sil
  4. 2* İzmir yıkılmayacak, paralel yıkılacak. ‘Azabün elim’ 9/90 onlara işaret eder. Çünkü son fitne İzmir menşeli. Yıkılıp gidiyorlar. 40 senedir bizi aldatıp gladiolara, CIA, Siyonistlere, süfyanilere, cüzdanı kalabalıklara hizmet etmişler. Türk kadının namus ve ırzının zırhı olan başörtüsünü paçavraya çevirmişler. Ehl-i tasvvuf te’eddüp edip başka enstrümanla ihbarını yapıyor, olabilir.

   Adını hatırlayamadığım bir şeyh bir gün köye zikre gidiyor. Gecikiyorlar. Müridi "Şeyhim yetişemeyeceğiz" der. Şeyh tut elimi der. Bir anda her yer ışık, nur, kaos olur. Birkaç dakika sonra köyün girişine gelirler. Şimdi bunun nasıl anlatırsın. Burak’a mı bindiler, ışık mı oldular, yoksa zaman makinesine mi? Çok veli Hacc’a gitmeden hacı olmuştur. Nasıl. Tayy-ı mekan, zaman falan var. Bizim kafamız bunlara basmaz. Basmadığı sürece de ihtiyatlı olmak lazım.

   Bediüzzaman hüccetle konuşuyor. Ama Meşiet-i İlahiye’yi de ihmal etmiyor. O Kur’an’ın arşından gelen ve Kur’an’ın manevi mu’cizesinin tercümanıdır. Asmanın odunudur. Ama meyvası üzüm gerçektir.

   Hz. Peygamber diyor ki “Deccal benim zamanımda gelse onu önlerim. Ama sonra gelirse her biriniz onunla mücadele etmek zorundasınız.” Bunu nasıl anlatacaksın. Şahs-ı manevi ile değil mi? Ortada deccal yok. Cereyanı var. Hakikat ehli ile tasavvuf ehli farklıdır. Onların hücceti muallaktır.

   Şimdi bizde kehanet yok. O şeytanidir. Semanın karakollarından bilgi hırsızlayan cinlerin yalan-yanlış ihbarıdır. Bizimkisi ise Kur’anidir. Vahye dayanır. Risalete dayanır. O her ihbarda hakikati kapsamında ortaya çıkar ve anlaşılır.

   Suriye kaç defadır vuruluyor. İngilizler vurdu, Fransızlar vurdu, İsrail vurdu. Kendi içinde kendini vurdu 1982.
   Kıbrısi’nin gir internete bazı ihbarları İngiliz istihbaratının uzantısı gibi. Unutma o İngiltere atmosferinde yaşadı. O zaviyeden baktı. İngiliz bizim vasimizdi. Onu niye görmedi.Bir çok ihbarı da çıkmadı.

   Bediüzzamanh CHP halkın iradesi ile bir daha iktidara gelemez dedi. Ama ırkçıları elde edip 1961’de oldu, 1973’te oldu 1998’de oldu hem de 49 milletvekili ile. İhtiyar başka, entrikayla başka.

   Türkiye 1962’den beri vuruluyor. Siz Bediüzzaman’ı anlamadınız. O diyor ki Risale-i Nur bir Sedd-i zülkarneyn gibidir. Harici kökenli dinsizliğe ve anarşiye sed çekiyor, diyor. Ahir zamanın Ye’cüc ve Me’cüc taifesi ilk defa bizde göründü. 1962. Dünyadaki terör olaylarının adliyeye intikal eden istatistiki ile üçte biri Türkiye’de olmuş. Son 50 yılda teröre harcanın para bir hesaba göre 1.5 trilyon bir hesaba göre ekonomik kaybı ile 3 trilyon dolar. Türkiye’deki bütün terör olayalrı dış bağlantılıdır. Dış istihbaratın eseridir. Bunun içinde üniversite mensupları, emniyet mensupları, askeriyenin derin yapılanmaları da var. Hatta milliyetçi ve mukaddesatçı gruplar da alet oldu. Sokağa silaha başvurdu. AKKA anlaşmasına Türkiye'nin güneyi dahil edilmedi. Niçin. Bilgi sahibi olup öyle yorum yapalım. 27 Mayıs öncesinde bazı milliyetçi subaylar Beyazıt Meydanı ve Üniversitedeki olayları bizzat yönettiler. Ve darbeoldu. CHP İnönü ile başa geldi. Hani gelmezdi. Bal gibi geldi. Kelimeleri anlayarak ihbara bakacaksınız.

   Bak şimdi dini cemaate dayanan paralel yapı, ırkçı Kürtler, ırkçı Türkler, baronlar, bir kısım medya ve üniversite neye hazırlık yapıyor? Ve kimin desteğiyle ABD, İnglitere, Almanya destekli. Niçin? CHP-DHP veya CHP-MHP koalisyonu için. Üç parti de yandaşlarıyla neyin peşinde? Kaosun. Hele ki kürt işi. Öyle bir fitne ki Meclis'e girse bir kaos girmese.

   Sil
 14. Abdurrahim Abi uzun zamandir görünmuyorsun bloga bakıp yazılarini bekliyoruz. Allah razı olsun senden diger blog yorumcularini okuyunca insanin sanki dünyası karariyir. Seni okuyunca içimiz açılıyor ümidimiz artiyor.

  YanıtlaSil
 15. Neden İzmir? Belki de günümüz Kisra'sının saraylarının yıkılması gerekiyor zuhurdan önce..

  YanıtlaSil
 16. abdurrahim ağabeyi bende çok takip ediyorum. bu siteye her girişimde ilk önce onun yazısı varmı diye göz atıyorum. kendisi nazarımda kıymetli bi ağabeyimizdir. yorumlarının devamını beklliyoruz. selam ve dua ile, Allah'a emanet olunuz.

  YanıtlaSil
 17. Bende abdurrahim abi yorum yapmis mi diye surekli bakiyorum ve mustafa abimiz tabiki.

  YanıtlaSil
 18. Abdurrahim kardeşim size özelden nasıl ulaşabilirim buradan birkaç defa yorum olarak yazdım ama ya ben yanlış yaptım yada size ulaşmadı keççeli sana nasıl ulaşırız.benim e mail adresim alemdarozme@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abdurrahim kardeşe bir önceki mesajımda maıl adresim eksik kalmış doğrusu alemdarozmen@gmail.com

   Sil