.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

26 Mart 2015 Perşembe

YEMEN'E ASKERİ OPERASYON

İran destekli Husiler, Aden kapılarına dayandı. Bunun üzerine Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri askeri operasyon için düğmeye bastı


Şii Husi milislerle devrik Devlet Başkanı Abdurabbi Mansur Hadi'ye bağlı hükümet güçleri arasındaki çatışmalar nedeniyle bölünmenin eşiğine gelen Yemen'e Suudi Arabistan askeri müdahalede bulundu. İran destekli Husiler'in Yemen'in en büyük ikinci kenti Aden'e girmesiyle birlikte başdöndürücü gelişmeler yaşandı.

Yemen'deki gelişmelerden büyük rahatsızlık duyan Suudi Arabistan harekete geçti. Suudi Arabistan'ın ABD Büyükelçisi Adel el Zübeyir, saatler geceyarısını gösterdiğinde ülkesinin Yemen'deki Husi ayrılıkçılarına karşı operasyon başlattığını duyurdu.

Operasyona ABD ve komşu Körfez ülkeleri Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn'in destek verdiği açıklandı. Operasyona destek veren ülke sayısının 10 olduğu bildirildi.

Suudi Arabistan'ın ABD Büyükelçisi Zübeyir, "Operasyon Birleşmiş Milletler ve Arap Ligi tüzüğüne uygun bir şekilde yapılıyor. Yemen'de meşru bir hükümet işbaşında, bu sadece bir bölgeyle sınırlı kalmayacak bir operasyondur. Amaç Yemen'deki meşru hükümeti korumak" açıklamasında bulundu.

İlk etapta Husi milislere ait çok sayıda askeri tesis, Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri'ne bağlı jetler tarafından vuruldu. Vurulan hedefler arasında Sana'daki havaalanının da bulunduğu bildirildi. Suudi yetkililer, kara birliklerinin de teyakkuz halinde olduğunu vurguladı. Suudi Arabistan'ın müdahalesi öncesinde Husiler, Aden'de bulunan ülkenin en büyük askeri hava üssü olan El Anad'ı ele geçirdi.

İran destekli Husiler'in Aden'deki ilerleyişine karşılık, Devlet Başkanı Abdurrabbi Mansur Hadi yanlısı Halk Komiteleri, Aden'in kuzey girişinden çekildi. 21 Şubat'tan bu yana Aden'deki Devlet Başkanlığı Sarayı'nda bulunan Hadi'nin ülkeden kaçtığı öne sürülürken bu iddia yetkililer tarafından yalanlandı ve Hadi'nin "güvenli bir yere nakledildiği" belirtildi.

ÇAĞRI RESMİ HÜKÜMETTEN GELDİ
Suudi Arabistan'ın müdahale için düğmeye basmasına neden olan son çağrı Yemen Dışişleri Bakanı Riyad Yasin'den geldi. Yasin dün Arap ülkelerinin acil şekilde Husilere karşı askeri müdahalede bulunmalarını istedi. Bunun üzerine Suudi Arabistan, Yemen sınırına ağır silah, tank ve diğer askeri teçhizatları yığmaya başladı.

Bu arada Türkiye, buradaki Türk vatandaşlarının ülkeyi terk etmelerini, zorunlu olmadıkça Yemen'e seyahat etmemeleri gerektiğini duyurdu.

40 yorum:

 1. Yemen'e askeri operasyon
  Suudi Arabistan, Yemen'de ilerleyişini sürdüren Husi militanlarına karşı hava operasyonuna başladığını duyurdu. bazı Körfez ülkeleriyle 10 ülkenin destek verdiği operasyonda, başkent Sana'da yer alan Daylami hava üssü vuruldu. Operasyonda isabet alan bazı sivil yerleşim yerlerinde 25 sivilin hayatını kaybettiği ve 40 kişinin yaralandığı belirtildi
  Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Adil el-Cubeyr, Washington'da yaptığı açıklamada, operasyonun saat 19.00'da (TSİ 01.00) başladığını kaydetti.
  Cubeyr, Husilerin "her zaman şiddet yolunu seçtiğini" belirterek, "Yemen halkını ve meşru hükümeti korumak için gerekli her şeyi yapacağız" dedi.
  Operasyona bazı Körfez ülkeleriyle 10 ülkenin destek verdiğini kaydeden Cubeyr, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur el-Hadi'nin talebi üzerine operasyona başladıklarını vurguladı.

  YanıtlaSil
 2. İran'dan Yemen çağrısı: Derhal durdurun
  İran Yemen'deki tüm askeri operasyonların derhal durdurulmasını istedi. İran Dışişleri Bakanlığı Yemen'deki tüm askeri saldırıların durmasını talep ederek, çatışmaların şu anki krizi daha karmaşık hale getireceğini belirtti.
  İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marziye Afham, yarı resmi Fars haber ajansında yer alan açıklamalarında, "İran Yemen ve halkına karşı yapılan tüm askeri saldırılar ve hava saldırılarının derhal durdurulmasını istemektedir... Askeri adımlar Yemen'deki iç krizi daha da karmaşık hale getirecek... ve krizin barışçıl yollarla çözülmesi çalışmalarını zorlaştıracaktır" dedi.
  Batılı ülkeler ve Yemenli yetkililer tarafından Husi milisleri eğitmek ve mali yardım yapmakla suçlanan İran, bu iddiaları reddediyor.

  YanıtlaSil
 3. İki trilyon dolarlık plan
  Taiz’den sonra Yemen’deki ilerleyişine hız veren İran destekli Husi militanlar Muha Limanı’nı ele geçirdi. Böylece, başta petrol olmak üzere uluslararası ticaretin can damarı olan Bab’ül Mendeb Boğazı’nın Husi kontrolüne geçişinin önü açılmış oldu. Bu durum bölgede büyük bir krizi ve uluslararası müdahaleyi tetikleyebilir.

  YanıtlaSil
 4. Adamlar sürekli bir müslüman ülkesini karıştırıyor. Ve biz bir şey yapamıyoruz. Ortadoğu çorbaya döndü

  YanıtlaSil
 5. YEMEN SON DAKİKA : Yemen'den gelen son dakika haberler başkentten oldu. Ülke karıştı Husiler meydana çıktı. Şu anda Yemen 'de çok büyük bir gösteri yapılıyor...

  -Yemen'in Adent kentinde Şii Ensarullah Hareketi (Husiler) ile Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'yi destekleyen Halk Komiteleri arasında çıkan çatışmada 5 sivilin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

  -Mısır donanmasına ait 4 savaş gemisinin, Süveyş Kanalı'ndan Kızıldeniz'e hareket ettiği bildirildi. Süveyş Kanalındaki denizcilik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Port Said Limanı'ndan yola çıkan Mısır donanmasına ait 2 hücumbot ve 2 fırkateyn, Kızıldeniz'deki Aden Körfezi ve Bab'ül Mendeb Boğazına gitmek üzere yola çıktı. Gemilerin, akşam saatlerinde Aden Körfezine ulaşmasının beklendiği kaydedildi.

  YanıtlaSil
 6. TC Dışişleri Bakanlığından yapılan Yemen açıklamasında şu ifadeler yer aldı ;

  "Seçimle işbaşına gelmiş meşru Cumhurbaşkanı Hadi'nin talebi üzerine, Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri başta olmak üzere bölge ülkelerinden oluşan bir koalisyon gücü tarafından Hutilere karşı başlatılan ve ülkemize Suudi Arabistan tarafından önceden bilgisi verilen askeri harekatı destekliyor; bu harekatın ülkede ortaya çıkan iç savaş ve kaos tehlikesinin önlenmesine ve meşru devlet otoritesinin ihya edilmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Huti hareketini ve dış destekçilerini Yemen'de ve bölgede barış ve güvenliği tehdit eden davranışlarından vazgeçmeye ‎çağırıyoruz."

  YanıtlaSil
 7. EN YOKSUL ÜLKE NİYE HERKES YEMEN'İ İSTİYOR? İŞTE SEBEBİ
  Yemen dünyanın en yoksul ülkelerinden biri. Topraklarından ne petrol fışkırıyor ne altın... Peki öyleyse niye herkes Yemen'i istiyor. Sebebi Yemen'in bulunduğu stratejik lokasyon.

  HERKES YEMEN'DE BOĞAZ DERDİNDE
  Yemen'i uğruna savaşılacak kadar kıymetli kılan Bab'ül Mendeb Boğazı'ndaki hakimiyet noktası. Ortadoğu petrollerinin transferi açısından stratejik bir noktada yer alan Yemen işte bu sebeple paylaşılamıyor. Yılda 40 bine yakın geminin geçtiği Bab'ül Mendeb Boğazının yıllık 2 trilyon dolara yakın bir ticari hacmi bulunuyor.

  Afrika ile Asya kıtalarını birbirinden ayıran bu boğaz dünya petrol ticaretinin göz bebekleri arasında. 32 km genişliğindeki Bab'ül Mendeb, Kızıldeniz'i Hint Okyanusu'na bağlıyor ve bu boğazı kullanan on binlerce gemi Asya'dan Afrika'ya geçebiliyor.

  BAB'ÜL MENDEB BOĞAZININ KRİTİK ÖNEMİ
  Bu boğazı kullanmayan gemiler Ümit Burnu'nu dolaşıp 4 kat fazla mesafeyi göze almak zorunda kalıyor. Dünya petrol ihracatının yaklaşık yüzde 30'u da bu yol kullanılarak yapılabiliyor. Uluslararası su yollarının en önemlileri arasında olan boğaza, Kızıldeniz'i Süveyş Kanalı'na bağladığı için Mısır ve İsrail de önem veriyor. İran'ın Husiler aracılığıyla bu boğazı kontrolüne alması demek Ortadoğu ülkelerinin 'boğazını' sıkmak demek.

  YanıtlaSil
 8. OPERASYONA HANGİ ÜLKELER KATILDI? TÜRKİYE VAR MI?

  Suudi Arabistan önderliğindeki hava operasyonuna, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar, Bahreyn, Ürdün, Sudan, Kuveyt, Mısır ve Fas hava kuvvetlerinin destek verdiği bildirildi. Peki Türkiye Yemen savaşında yer alan 10 ülke arasında mı? Dışişleri Bakanlığı'ndan saat 12.42'de gelen açıklamada Yemen operasyonunun desteklendiği duyuruldu. Türkiye'nin savaşta fiili olarak yer alıp almadığına dair bir vurgu yer almadı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amerika Irakda suriye de lübnan da Iranin önunu actı
   şimdi Suudi arabistani Yemene girince suudileri destekledi
   ABD Bölgede Mehzepsel savas cikartilarak, Iran Misir Sudi Arabistan ve Turkiye, Suriyede oldugu gibi bir ic savasa cekilmek isteniyor gibi
   Maksat Israilin guvenligi icin Muslumanlarin istikrarsiz olmasi.
   suudi arabistanın doğusundaki bahreyn ve kuveyt teki şiileri iran ayaklandırabilir

   Sil
 9. Bu savaş şimdiden Sünni-Şii ülkeler arası bir islam iç savaşına dönüşme eğilimindedir. Hatta eğer zamanı geldiyse Abdullah Dağistani'nin haber verdiği İran'ın (belki bir misilleme olarak) Hürmüz boğazına saldırmasına yol açabilir. Bu da ABD, İsrail ve Batı güçlerinin Arap ülkeleri ile beraber İran'a saldırmasına yol açabilir. Enver Baytan'ın Geleceğin tarihi isimli kitabında belirttiği hadislere göre bu savaş 1 ay sürecek ve İran mülkünü kaybedecektir.

  YanıtlaSil
 10. PAKİSTAN 'DA SAVAŞA ÇAĞRILDI
  Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tasnim Aslam, Yemen'de Husilere düzenlenen hava operasyonuna ilişkin "Suudi Arabistan'ın, Pakistan'ın da operasyona katılması talebi inceleniyor" dedi.

  YanıtlaSil
 11. Eğer İran körfeze dalarsa manyaklık yapmış olur. Bu kadar salak olamazlar ama güç sarhoşluğu yaşıyorlarsa -ki yaşıyorlar- dalarlar. Aslında Hürmüz boğazına dalmak yani misilleme yapmak için Yemen olayı iyi bir sebep ancak çok güçlü bir sebep değil. Cenabı Mevlam Mehdi gelmeden düşmanlarını birbirine kırdırsın inşallah.

  YanıtlaSil
 12. ALLAHIN selamı bütün insanlığa olsun kardeşlerim;Ilahi düğmeye basıldı az kaldı selam olsun semadan gelecek sese selam olsun zuhurata selam olsun kutlu şahıs evladı RASÜLE ALLAH a emanet olun kardeşlerim

  YanıtlaSil
 13. Mustafa abi bende abdullah dağıstani hz. lerinin ifşasını söyleyecektim sen söylemişsin ALLAH razı olsun

  YanıtlaSil
 14. said nursi hz. lerinin ey ehlibeyti seven kardeşlerim diğer meshep kardeşlerim arnızdaki kavgayı barıştırın yoksa ikinizde yorgun düşersiniz ve ehli kafirin ufak bir hareketiyle yenik düşersinizdedi kimse yapmadı şimdi meshep kavgası başladı iki müslüman güç yorgun düşecek ve ehli kafir ufak bir hareketle bizi bozguna uğratcak

  YanıtlaSil
 15. said nursi hz. lerinin dediği olacak
  islam alemi namazı,zekatı,haccı, boşlaması nedeniyle ALLAH cc. sanırım bizi yine açlıkla,savaş eğitimiyle,sürgünle terbiye edecek birde depremle.ama sonunda çanakkale savaşıgibi bir savaşla şehitlik nasip edecek inşaalllah bu ümmeti hz.muhammed as. hürmetine bazılarımızı günahlarımızı temizleyip ve şefaatçi olarak ahirete gönderecek inşaallah

  YanıtlaSil
 16. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah hayirlara vesile etsin güzel kardesim.
   Dualarinda, sunu istemeni dilerim o kutsal topraklarda:

   "Allah'im, Kahhar ve Cebbar sensin, bu gavurlarin pis ve adaletsiz ekonomik sistemlerini kahret, çökert Ya Kahhar, ya Cebbar , ve butun dunyaya seriati getir, peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine" Allahumme salli ala muhammedin ve ala ali muhammed.

   Sil
 17. Seyyid muhammed kıbrisi hz.
  Rusya ne istiyor?
  Bismillahirrahmanirrahim
  Şu deli Peter dedikleri Rus imparatorun hedefi Rusya’yı dünyada bir numara yapıp dünyaya hükmetmekti. Şimdi Avrupa ve Asya arasında tutulmuş durumdalar ama hayalleri sıcak denizlere varmak.
  Ve Rusya çok iyi biliyor ki, kim orta doğuyu kontrol ederse üç kıtayı Avrupa, Asya ve Afrika’yı kontrol eder. Orta doğu hem zahir hem batın güç merkezidir. Ruslar'ın hayali oraya gelmektir. Tek engelleri Türkiye ve eskiden Osmanlı İmparatorluğu'ydu. Bu güçlü imparatorluğu bertaraf etmeye çalışıyorlardı ki güneye Hint Okyanusu’na ve orta doğuya yollar açılsın. O zamanları Osmanlı İmparatorluğu vardı. Şimdi ise yolu kesen güçlü Türk Devleti var.
  Türk ordusu Kuzey Irak’a girince, Ruslar “Irak bölgelerine girmek uluslararası yasalara karşı diyecekler, niye girdiniz?” diyecekler. Çünkü Bağdat ile Rusya arasında karşılıklı bir askeri yardım anlaşması var ve Rusya şimdi tüm gücünü topluyor ve hazırlanıyor. Türk ordusu Irak’a girdiği vakit, Ruslar kuzeyden gelecekler.
  Bu Rusya’nın son şansı yüz yıllarca sürdürdükleri hayali gerçekleştirmeye. Bu fırsatı kaçırırlarsa biliyorlar ki Rusya yerine Amerika dünyaya hüküm sürüp orta doğuyu tamamen kontrol altına alacak – son fırsat Ruslara. Ve şimdi aniden gelmeye hazırlanıyorlar.
  Amerikanlar Bağdat’ın işini hızlı bitirip Suudi Arabistan’a gidecekler çünkü ordaki yönetimden mutlu değiller. Emir Abdullâh ve yardımcıları Amerika’ya karşılar. O yüzden Amerika Suudu Arabistan’ı zamanı gelince üç parçaya bölecek. Birinci bölge kutsal yerler. Bu yerler Haşemilere verilecektir. Aynı eskiden olduĝu gibi. Ahlu l’simma wa l-jamâ Mekke ve Riyad yerlerini kontrol altına alacak. Diğer bölgeler anlamsız.
  Sonra Amerikanlar Iran’a geçip işini bitirecek. Suriye ellerini havaya kaldıracak. Amerika’ya karşı gücü yok. Suriye, Lübnan ve Mısır Amerika’ya karşı savaşmaya güçleri yok.

  YanıtlaSil
 18. O bölgede en önemli ve en tehlikeli hareket Ruslar'ın hareketi olacak. Kendilerini hazırlıyorlar. Asya ve Avrupa’dan da destek bekliyorlar. Avrupa’nın solcularından bekliyorlar. Chirac ve akılsız Alman başbakanın günleri sayılmıştır. Chirac Ingiltere’ye de karşı bir tehlike. Akdeniz'de bulunan Amerikan gemilerini ateşe tutabilir. O yüzden burdan oraya gidiyorlar…
  Ama X. söyledi ki bana Rus ordusu Türkiye’nin sınırlarına gelmiş. 800.000 Rus askeri Karabağ bölgesinde toplanıyor. Güçlü bir ordu topluyorlar ve bekliyorlar. Türk ordusu ise Trakya’dan birlikler alıp güneye gönderiyor. Böylece Ruslar'a İstanbul’a girmek kolay olacaktır.
  İstanbul boş olacak. Askerlerin coğu Amuk denilen bölgede olacaklar. Burası Aleppo’nun kuzeyinde bir yer. Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) bir hadisine göre bu bölge büyük savaşın olacağı yer. (Melhame-i Kübra -Armageddon) Amerikan Hava Kuvvetleri'nin Üssü bulunduğu İncirlik şehrinin altında bulunuyor bu Amuk ovası. Bu ova beklenen büyük harbin yeri olacak.

  Peygamber Efendimiz (S.A.V.) der ki “bani asfar” yani kırmızı başlılar (koministler) Amuk ovasına gelecekler. 80 birlik olacak ve her birinde 12000 asker. X’in haberine göre şimdi 800.000 asker Türkiye sınırlarında bekliyor. Gelecekler. Amerika gelince, diğerleri de gelecek ve bölge kilitlenecek.
  O yüzden Amerika Irak’ın işini çabuk bitirmeye bakacak. Onlar da Rusları bekliyor. Çok asker dolu uçak gemileri geliyor İskenderun’a. Ordular toplanıyor o bölgede. Ve Allah biliyor doğru sayıları ne kadar…
  Büyük Şeyh hep bana anlatıyordu Şam’dan da Amuk ovasına Ruslara karşı savaşacak bir güç gelecek diye. Bu ordu üç bölümden olacak: Birinci birlik kaçacak çünkü savaşmaya halleri yok. İkinci birlik savaşacak ve şehit düşecek. Sonra üçüncü birlik çıkacak yola. Allah’tan manevi destek yetişecek ve bu birlik Rus ordusunu darmadağın edecek. Türkiye’ye yollar açılacak. Ruslar bu bölgeden düşecekler. O sırada Alman’lar Avrupa’dan Rusya’ya ve Japon’lar Asya’dan Çin’lere saldıracak… Ve yine bir hadis derki "Al-Malhamat al-kubrâ" (büyük savaş) ve Konstantinopel’in ikinci fethi 6 ay içinde olacak diye. Yedinci ayda Deccal cıkar.
  Deccal ordusunu yahudiler ve şerefsiz kadınlardan toplar. Sonra Mehdi Aleyhisselam ve Seyyidina İsa çıkarlar ve Deccal ve inanmayanların işlerini bitirirler… 40 gün sürer Deccal’ın hükmü. Horosan’dan cıkar. Şu an kendisi Hint okyanusun’da bir görünmeyen adada (melekler tarafından) tutuluyor. Zamanı vakti gelince Hindistan’dan gelip, Iran’a ve Horasan’a yürüyecek. Tüm dünyayı gezecek. Gezisi Şam kapularında son bulacak. Seyyidina İsa gelip Deccal’ı öldürecek. Başka kimse deĝil.
  Allah bizleri Deccal ve askerlerinden ve yardımcılarından korusun.. her yerde bulunan kötü insan kaynayan kötülük merkezlerine ateş yarısın...
  el-Fatiha
  25 Şubat 2003

  YanıtlaSil
 19. seyyid muhammed kıbrisi:
  Amerika Suudu Arabistan’ı zamanı gelince üç parçaya bölecek. Birinci bölge kutsal yerler. Bu yerler Haşemilere verilecektir. Aynı eskiden olduĝu gibi. Ahlu l’simma wa l-jamâ Mekke ve Riyad yerlerini kontrol altına alacak. Diğer bölgeler anlamsız.
  abd burda ne yapmak istiyor iranla sudiarabistanı ikisini çarpıştırıp güçsüs koyup bu planama mı hazırlanıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O bölme siyonist Yinon Planı gereğince olması 1982'de kararlaştırılmıştı. Büyük İsrail için. Türkiye de 4'e bölünecek. Ama Hz. Mehdi'nin şahs-ı manevisini hesap katmamışlar. Hem de Mesih'in. Kıbrısi'nin yorumları soğuk savaş dönemini etkisinde. Pek sağlıklı değil. Çoğunda İngiliz tesiri vardır. Kafası ancak o kadar algılamış. Rusya eski Sovyet Rusya'sı değil. Ordada çok sayıda hür Müslüman halk var ve dinlerine rücu etmişler. Onun bereketi yeter. İslam dünyası 100 yıl hercü merc içinde olacağı rivayet edilir. Savaşlar ile terör ve anarşi dahil. Rum'u mağlup edenler sonra mağlup oldu değil mi?. Peki kim şimdi bunlar. İslam fütühatının en büyük savaşları hangi topraklarda yapıldı. Suriye değil mi?‘Edne'l-ard tabir, edilen Suriye. Herkes Türkiye ile dalga geçti. 5 yıl sonra başladılar ötmeye "Türkiye haklı" Siz neticeye bakın. İttihad-ı İslam'ın en büyük sebebi pek bilinmiyor. Batının bir kanadı bile buna destek verecek. Niçin bilir misin? İran'ın arkasındaki güç ve Afrika'ya musallat olan güç ve küresel sermaye üzerinden palazlanıp çıkarılan ve Yahudi'ye hizmet eden güç. Rusya değil. ya kim? Nusret-i İlahi unutulmamalı.

   Sil
  2. O güç olsa olsa Çin'dir.

   Çin'in Ortadoğu ve Afrika'ya yayılmasını,yerleşmesini istemeyen ABD'nin bir kanadıdır ve bu kanat İslam Birliğine kerhen destek verecektir. Bu kanat Ortadoğu'ya odaklanmak yerine Çin'e gözünü dikmiştir.

   Sil
  3. Kerhen değil, emr-i ilahi ile. Hz. Mesih'in cemaat-i nuraniyesinin muavenetiyle. Böyle şeyler imtihan sırrı ve hikmetle olacağından perdelidir. Olunca anlaşılır. Az kaldı. Bir kaç yıl beşerin hayatında bir kaç saat gibidir. İttihad-ı İslam'ın siyasi cephesi, Mesih'in şahs-ı manevisini çok yakından ilgilendiriyor. Putin bugün bir açıklama yaptı ve "Filistinliler, başkenti Doğu Kudüs olan, yaşanabilir ve bağımsız bir devlet kurma hakkına sahip. Rusya, bu amaca ulaşılmasına katkı sağlamaya devam edecek" dedi. İngiltere, Fransa, İskandinav ülkeleri de hazırlık yapıyor. Hele nişan bir kıyılsın, nikah hayda hayda.

   Sil
 20. Buna müsaade edilemez
  Türkiye’nin Yemen operasyonuna lojistik destek verebileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tahran’ı uyardı: İran, bölgeyi kendine domine etmenin gayreti içerisindedir. Buna müsaade edilebilir mi? Bu rahatsız etmeye başladı. Buna tahammül etmek mümkün değil. İran, Suriye, Irak ve Yemen’den çekilmeli.

  YanıtlaSil
 21. Galiba büyük savaşın kıvılcımı ateşlenmiş oldu. Allah müslümanların yardımcısı olsun. Enerjimizi birbirimize yöneltmesin. Kardeşlerin hadislerdeki Yemen ile ilgili kısımları taramasını rica ediyorum. Nasıl bir durum ortaya çıkacak yorumlarınızı bekliyoruz.

  YanıtlaSil
 22. BİRLEŞİK ARAP ORDUSU KURULUYOR
  Arap Birliği dışişleri bakanları, Yemen'deki Şii Husi tehdidine karşı ortak bir ordu oluşturmaya hazırlanıyor. Hazırlanan taslak, yarın Suudi Arabistan'da toplanacak Arap Birliği zirvesinde oylanacak.

  YanıtlaSil
 23. Suudi Arabistan, Yemen'deki olayların arkasında İran'ın olduğunu iddia ederek ülkesinde İran'a ait kurumların tamamını kapattığını duyurdu.

  YanıtlaSil
 24. Erdoğan'dan İran'a çok sert uyarı!
  Erdoğan, İran'ın Irak, Suriye ve Yemen'deki politikalarından Türkiye'nin çok rahatsız olduğunu söyledi.

  YanıtlaSil
 25. Operasyona şimdilik siyasi destek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransız haber kanalı France 24'e verdiği röportajda soruları yanıtladı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda siyasi destek sağlamaktayız ve ileride de sağlamaya devam edeceğiz. İlerleyen aşamalarda lojistik hesaplar dahilinde bir rol oynamamız gerekirse böyle bir destekte bulunabiliriz" dedi.

  "Şimdilik askeri yardım söz konusu değil"

  Askeri yardım yapılıp yapılmayacağına ilişkin soru üzerine Erdoğan, "Şimdilik askeri yardım söz konusu değil, bunu durumun gidişatı belirleyecek" yanıtını verdi.

  Husilere dışarıdan yardım girişimlerini üzüntüyle karşıladığını ifade eden Erdoğan, "Tüm bu güçler Yemen'i terk etmeli ve Yemen halkının kendi toprağında özgürce yaşamasına izin verilmeli" diye konuştu.

  YanıtlaSil
 26. İbrahim Karagül / Yeni Şafak

  İran’ın işgal haritası bölgesel savaş başlattı

  http://www.yenisafak.com.tr/yazarlar/ibrahimkaragul/iranin-isgal-haritasi-bolgesel-savas-baslatti-2009759

  Yazı uzun... Okunmasında fayda görüyoruz.
  Yazıdan bir bölüm bize Abdullah Dağistani Hz. nin gaybi keşfini hatırlatıyor.

  Yazıdan o bölüm:
  "Tahran Körfez’i ve S. Arabistan’ı vuracak

  Suriye ve Yemen’de başarılı olması durumunda İran bir yıl geçmeden Körfez ülkelerini karıştıracak. İsterseniz not edin, Basra Körfezi’ndeki ülkeler İran’ın doğrudan tehdidi hatta saldırısı altında kalacaklar. Dahası var, bunlar olurken İran’ın nihai hedefinin Suudi Arabistan olduğunu da not edin. Yine bir yıl geçmeden S. Arabistan’ın Şii nüfusunun yaşadığı doğu bölgeleri hareketlenecek ve belki de İran bu ülkede doğrudan iç savaş çıkartacak.
  Dolayısıyla bugün Yemen üzerinde bir Arap-İran ya da Şii-Sünni savaşı başlamışsa da asıl Basra Körfezi ve S. Arabistan İran tehdidi altındadır. Bugün S. Arabistan ve Arap koalisyonunun Yemen’de başlattığı müdahale bir öz savunmadır. Hiçbir ülke kendisine yönelen böyle bir tehdide karşı kayıtsız kalamaz. Bu mesele İran’ı destekleyenler ve S. Arabistan’ı destekleyenler gibi kör bir tarafgirliğin çok ötesinde bir gerçekliktir. Bütün coğrafya acilen uyanmalı ve bu bölgesel yırtılma, on yıllarca sürecek bölgesel savaş planlarına karşı harekete geçmelidir.
  Eğer İran’ın öncülük ettiği bu işgal haritası başarılı olursa bütün bölge Birinci Dünya Savaşı’ndan çok daha büyük yıkımlar yaşayacaktır."

  YanıtlaSil
 27. Yenişafak Gazetesi ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Yemen'deki kırılma noktalarını günlerce öncesinde yazarak bugün gerçekleşen askeri operasyona vurgu yapmıştı. Karagül Yemen'deki iç karışıklığa ilişkin, 22 Ocak'ta kaleme aldığı, "Yemen'de İran darbesi: Türkiye ile çok ilgisi var!.." başlıklı yazıda Şii Husilerin Yemen'de başlattıkları ayaklanma ile İran'ın Kızıldeniz kenarına yerleştiğini ifade etmişti.
  Karagül, 3 Şubat 2015 tarihli yazısında ise"Yemen ve Mısır'ı Suriyeleştirmek.." başlıklı yazısında ülkenin çekilmek istendiği kaosu işaret etmişti.
  13 Mart tarihli "Emperyal İran ve S. Arabistan iç savaşı!" başlıklı yazısında İran'ın mezhepçi politikalarına vurgu yapan Karagül, iki ülkenin Yemen üzerinden bir savaşa girebileceği öngörüsünde bulunmuştu.
  Karagül, 23 Mart'ta yazdığı “İslam iç savaşı" başlıklı yazısında ise sessiz ve derinden yürütülen projelerin daha birçok ülkeyi parçalayacağına dikkat çekmişti.

  YanıtlaSil
 28. Yemen’de esen fırtınalar
  Ahmet Varol / Yeni Akit

  http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/ahmet-varol/yemende-esen-firtinalar-10008.html

  Yazıdan bir bölüm:

  Husi darbesi İran’ı da çok heyecanlandırdı ve Hamaney’in yakın çevresindeki adamlarından Ali Zakani, yaptığı bir açıklamada; “üç Arap başkenti İran’a bağlıydı Sana dördüncüsü oldu” ifadesini kullandı. Tabii aynı İran, olayların başlangıcında yani takiyyenin işe yaradığı dönemde yaptığı resmi açıklamalarda Husi hareketiyle ilgisi olmadığını iddia ediyordu.

  Yemen’deki gelişmelerden dolayı bu derece heyecanlanan İran, saltanatının merkezini artık Tahran’dan Bağdat’a taşıyabileceğinin ve bölgeye hükmeden bir İran İmparatorluğu kurmaya hazırlandığının sinyallerini vermekten de çekinmedi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Yunusi bu amaçla, ‘Bağdat büyüyen imparatorluğumuzun başkentidir. İran, bir kez daha nüfuzu Irak’a ve ötesine ulaşan bir imparatorluktur” diye açıklamada bulundu.

  YanıtlaSil
 29. İran'a bağlı üç arap başkenti ve dördüncüsü:
  Bağdat, Şam, Beyrut ve San'a

  YanıtlaSil
 30. bir bölge duruldu derken : örnek ukranya digerinde başlar ŞaM cevresinde ufak caplı catışma savaşLar devaM eder . iş böyle böyle Büyük Harblere dogru gider
  . Kardeşlerim Maddi olsun Manevi olsun Kendinizi Fitnelerden korumak için dünyalık ve ahiret Lik calışmalarınıza Önem vermemiz gerek "DUA ya devam etmek gerek "5 VAKİT NAMAZ İSE ALLAHIN EMRİ OLUP OLMAZSA OLMAMIZIM DIR" ortadogu Mehdi Alehiselamın zuhuruna kadar durulmaz (Allahu Alem) daha işe Rusya, Amerika AvruPa coook büyük caplı Savaşlara kadar devam eder bu catışmalar.
  " Mehdi ALehiselamı merek eden acaba nerden cıkcak diyen ler Suudi Arabistanın Karışmasına Dikkat etsin ler " Bir bölgede hükümdar ve komutan olur" nida ile içRatta temizlige başlanır . Ve dagılmış savaşlardan bitmiş Müslümanların cogu davete İçabet eder "MEKKE"
  daha önceki paylaşımlarımda cok konulara degin dik. Türkiye ile alakalıda
  şu An OYUN büyük müslümanalrın Arasında MEZHEB savaşını körüklendi sıcak catışmaya kadar bir birini zayıflatmaları için di,
  Fitnecilige oyuna gelen 2 merkez ülke var:: İRAN şiacı yayılmacı politikası yöneticileri ve SUUDİARABİSTAN vahabi Yönetimi Bu tuzaga düşüp sebeb olanlar. bunları da Batı bir birine kırdırma derdinde Sonra sırası İle işgal büyük İsraİL HAYALERİ
  Ama herkezin bi hesabı var "ALLAH`IN DA BİR HESABI VAR" Mülkün sahibi o MalikeL mülk, (mülkünde yegane Tasarruf sahibi)
  işte bu olaylar la ilgilenen büyükoynuyan Batı Türkiyey cok Aşırı yüklenemiyolar.
  ufak Çaplı ayak oyunlarıyla gezi ve pkk gibi Decalliye fikir Akımlarıyla Yerinde saydırmak isterler. karşılarına tam Alamazlar Menfaatleri gereyi Türkiyey işleri düşce için Rusya dan cekinceleri var.
  Allah biz Müslümanalra Yardım etsin cok söz zamanı degiL . yazılanlar yazıldı cizilenler ciziLdi .
  Kuranı Kerim ve Hadisi şerfilere muhalif hiç bir Akımın adamı olmayınız.
  Mehdi Alehiselam Büyük Dünya capında şavaşların sonuna dogru ZUHUR eder. işte bu iran yemen filistin süriye sudi derken derken saflar oluşmaya başlar.
  Müslümanalr 3 blok da toplanır. "1. ehLi sünnet SÜNNİ ler 2. Şia 3. selefiVahabi gidişat onun gösteriyor . MEHDİ ALEHİSELAM EhLi sünneten dir ehLi beytendir. zuhuruyla ayrılık GAYRILIK BİTER Ayet ve hadisi şeriflerle hükmeder. büyük olasılıkla mezhepleri Tarikatleri cemaatleri müslüman ları tevhid bayragı altında toplar imam azam Hanefi rahmettullahın içtihatını daha cok benimser. Allahu Alem Allah en güzeL bilendir.
  5 VAKİT NAMAZ ALLAHA SECDE bunların üstünde şemsiye gibi koruma kalkanı .....düzgün İTİKAT la
  günaha DÜççar olursak estağfirullah yine olursak yine estağfirullah Allahım diyip tevbe ile Allaha dönüş yine olursak ne olursa olsun Yine Allahdan umud kesmeden tevbe ile Allaha DönüŞ "Yarabbi ben pişmanım yapmış oldugum tüm hatalarımdan günahlardan (gizlide) inşallah bir daha yapmam....
  Günahlarınızı gizleyiniz Afuvvu için Allaha tevbe ifşaaa etmeyiniz. dedi zeyd

  "Estağfirullah eL AziM eL KeriM "

  YanıtlaSil
 31. Gaybihadisler sitesinde bir dakikalık video paylasmis. Videoda rum-fars savasinin 2015 i işaret ettiğini belirtmisler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İRAN SAVAŞI

   Salı, Aralık 31, 2013

   Tarih tekerrürden ibarettir, Rum süresindeki Fars-Rum savaşlarının anlatıldığı gibi...
   İslamiyetin ilk yıllarında tarif edilen Rumlar, Türkçe karşılığı Bizans Devleti, Hristiyan topluluğunun ta kendisi idi...
   O zamanlar ateşe tapan Farslar günümüzdeki Müslüman İran Devleti....

   Tarih tekerrürden ibarettir.
   Hristiyan batı ile İran çekişmesi, atalarının rolü gereği devam etmektedir.
   O zamanlarda Farslar ve Rumlar savaşırken Mekke'deki müşrikler sevinmişlerdi.
   Bugünün Vahhabi Suudiler, ataları olan Mekkeli müşriklerin rolünde, Amerika öncülüğünde İran Savaşını iple çekmekteler..
   Yahudiler Farslılarla birlikte Hristiyanları katlettiler, şimdi doğaları gereği taraf değiştirdiler ve Hristiyanların yanında Müslümanları katlediyorlar.

   Kuran'ı Kerimde Fars-Rum savaşlarına değinen Rum süresi, Elif Lam Mim ile başlar...
   Rum süresinin ilk ayeti, en büyük ebced hesabına göre Hicri takviminde 1436 yılını ( Ekim 2014-Ekim 2015 yılları arası) çağrıştırır.
   Tarih sahnesinde yer alan Fars-Rum savaşına tekrar şahit mi olacağız?

   Fitneler ardışık olarak devam etmekte...
   Afganistan İşgali, Irak Savaşı, Arap Baharı ve Türkiye (Gezi Olayları ve Yargı Darbesi)...Sonra İran...

   Türkiye'deki Mart ayındaki yerel seçimlerden sonra İran'da Gezi Parkı benzeri fitne olacak. İran hazırlıklı olmalı...

   إن الروم يغزون مع المسلمين فارس
   Muhakkak ki Rumlar (Batı veya NATO)Müslümanlarla (Arabistan ve Körfez ülkeleri) birlikte Fars'ı (İran) işgal edecekler.Nuaym b. Hammâd'ın kitabı olan Fiten ve Melâhime kaynaklı bu hadis İran işgalini haber veriyor.
   Batı ve İsrail, Arabistan ve Körfez ülkeleri ile fitne ile zayıflayan İran'a saldıracaklar.Kehanetlerini uygulamakta geç kalan İsrail, 2022-2023 yıllarında yok olacağının farkında ve en büyük engel olan İran'ı düşürmek için 3.Dünya Savaşı pahasına olsa bile her yola başvuracak.
   Yoksa siz Türkiye hükümetinin "Hedef 2023" sloganı, Cumhuriyetinin 100.yılına işaret ettiğini mi düşünüyorsunuz?

   فِي بِضْعِ سِنِينَ لِلَّهِ الْأَمْرُ مِن قَبْلُ وَمِن بَعْدُ وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ (Rum Süresi:4)
   Birkaç (3 ile 9) sene içinde. Bundan önce de sonra da emir, Allah'ındır. O gün müminler, ferahlayacaklar (sevinecekler).

   Rum Süresinin 4.ayeti galibiyet konusunda günümüz Müslümanlara müjde vermektedir, nasıl ki Hz.Ali (r.a) Müslümanlarla Yahudiler arasında 4 kez savaş olacağını ve sonuncusunu Müslümanların kazanacağını bildirmesi gibi. Bilindiği gibi toplam 3 savaş olmuştur.

   Rum Süresinin 4.ayetinde,"Bundan önce de sonra da emir, Allah'ındır. O gün müminler, sevinecekler"kısmı 2010 yılına tekabül eder.Bu ayet indikten 9 sene sonra Rumlar Farslara karşı galibiyet kazandı. O zaman 2010 yılına 9 yıl eklediğimizde 2019 yılı karşımıza çıkar.
   Nuaym b. Hammâd'ın kitabı olan Fiten ve Melâhime kaynaklı hadiste فإنه المهدي في الأرض Şüphesiz o, yeryüzündeki Mehdi'dir kısmı da 2019 yılına işaret eder. İnşallah, o yılda Hz.Mehdi öncülüğünde Müslümanların galibiyet içerisinde olacağını göreceğiz. (En doğrusunu Allah bilir)

   Gaybi Hadisler Grubu

   Sil
  2. İNŞALLAH 20 Nisan 2015 tarihinden itibaren Mehdiyet Devri öncesi sürece giriyoruz. (2015-2023)

   Sürecin başlayacağı birinci günün Peygamber Efendimizin (s.a.s) doğduğu güne ve üç ayların ilk gününe denk gelmesi bir müjdedir.
   Bekleyin ey kafirler ve münafıklar! Helak olacağınız zamana çok az kaldı.

   gaybihadisler

   Sil
 32. Gaybi hadisler grubunun Gerçek siyah bayraklılar çıkışı için verdikleri son mesaj:
  Gerçek Siyah Bayraklıların işaretleri bellidir.
  -Fiziksel özellikleri belli 2 komutan
  -Elbiseleri beyaz ve takkeleri siyah
  -İlk zaferleri İran sınırları içerisinde Estakhir bölgesinde Süfyan destekli orduya karşı olacaktır.
  -Irak'a indikleri bir zamanda Hz.Mehdi Mekke'de çıkacaktır.
  -En sonunda Kudüs'ü fethedeceklerdir.

  SIRADA İRAN VAR. İRAN SALDIRIYA UĞRAMADAN BU ORDU ÇIKMAYACAKTIR. O YÜZDEN GRUP OLARAK BEKLEMEDEYİZ. ALLAH SAVAŞ ALANINDAKİ MÜSLÜMANLARA MERHAMET ETSİN.

  YanıtlaSil
 33. Serdar Us 9 Aralık 2014 16:23

  Bir ruyamı murşidime aktardığımda bana "ABD iranı vurduğunda, israil suriyeyi işgal ettiğinde bakiyetullah hz.leri siyah sancağı açacak Allahu alem"buyurmustu .
  (1yil kadar evvel)
  Allahu alem
  Hasbiyallahu ve nimel vekil
  innalillah ve inna ileyhi raciun
  Tevekkulumuz Rahman ve Rahim olan Yuce Mevla teala hz.ne dir.

  YanıtlaSil