.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

2 Mart 2015 Pazartesi

TÜRKİYE, MUSUL OPERASYONUNA KATILACAK İDDİASI

Şok iddia: Türkiye o savaşa katılacak!

IŞİD'e bahar aylarında düzenleyeceği tahmin edilen 'Musul'u kurtarma' operasyonuna Türkiye'nin de katılacağı iddia edildi.


Şok iddia: Türkiye o savaşa katılacak!

Barzani yönetimine yakınlığıyla bilinen Kürt haber portalı Rûdaw'a konuşan Musul Valisi Esil Nuceyfi, “Türkiye , Musul operasyonuna katılmaya karar verdi” dedi. Nuceyfi, “Türkiye'nin operasyona askeri ve lojistik destek sunacağını, ayrıca silah ve cephane göndereceğini” iddia etti.
Esil Nuceyfi'nin kardeşi olan Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Usame Nuceyfi, geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gelerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile görüşmüştü.
Irak'ın en büyük ikinci kenti olan zengin petrol yataklarına sahip Musul, 2014 yılının Haziran ayından bu yana IŞİD'in işgali altında bulunuyor. ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri, Irak Ordusu ve peşmergeler de kenti kurtaracak kara operasyonu için bir süredir hazırlık yapıyor.

7 yorum:

 1. Binlerce kişi Musul operasyonundan kaçıyor
  Irak'ta ordu birliklerinin, IŞİD'e operasyon yapacağı söylentileri üzerine iki ateş arasında kalmak istemeyen yerel halk, kenti terk ediyor.
  Musul'dan kaçak yollarla ayrılanlar, Kerkük'e sığınıyor. Kaçışlar nedeniyle Kerkük'teki Leylan Çadır Kampı'nın kapasitesi doldu. Irak Türkmen Cephesi Telafer Sorumlusu Hazım Devlet, Musul'a operasyon yapılacağı haberleri üzerine daha önce kentte kalmayı tercih eden ailelerin de kaçmaya başladığını söyledi.

  YanıtlaSil
 2. http://www.sonhaberx.com/d/turkiye-musul-operasyonuna-katilacak-mi_42652

  Türkiye askeri değil, lojistik ve mühimmat desteği sunacak. Musul operasyonunun ise sonbaharda başlatılması planlanıyor. Şimdilik sadece Tikrit operasyonu başlatıldı.

  YanıtlaSil
 3. geri çekilmeme şartı kabul edilirse katılır

  YanıtlaSil
 4. Mehmetçik ve PKK aynı safta savaşacak
  http://www.internethaber.com/mehmetcik-ve-pkk-ayni-safta-savasacak-770154h.htm

  YanıtlaSil
 5. http://www.internethaber.com/isid-bile-sollayan-irak-askerinin-sok-kaydi-770308h.htm

  YanıtlaSil
 6. http://www.haksozhaber.net/turkiye-irakta-bu-katil-surusune-mi-destek-olacak-58198h.htm

  YanıtlaSil
 7. http://www.islahhaber.net/suriye-ve-irak-taki-hacli---sii-ittifakina-turkiye-de-katiliyor-43978.html

  YanıtlaSil