.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

20 Mart 2015 Cuma

TÜRKİYE FÜZE SİSTEMİ KARARINI VERDİ

Çin askeri yetkilileri Türkiye'nin hava savunma füze sistemi ihalesini Çinli şirketin kazandığını doğruladı.


Türkiye füze sistemi kararını verdi!

NTV'de yer alan habere göre, Malezya'daki Uluslararası Denizcilik ve Havacılık Fuarı'nda konuşan Çinli askeri yetkili Türkiye'nin uzun menzilli hava savunma füze sistemi ihalesini Çin'in kazandığını belirtti. Çinli yetkili, Türkiye'ye satılacak modeli Malezya'dakifuarda sergilemeye büyük önem verdiklerini söyledi. Türkiye Çin füzelerine karşı çıkan NATO ve Batı'nın baskısıyla ihale süresini 5 kez uzatmıştı.
Türkiye'nin şartlarından biri olan ortak üretime tek "evet" diyen Çinli şirket ihalede 3.4 milyar dolarla en düşük teklifi vermişti.

63 yorum:

 1. çinli ler yalanladı çinliler kendileri rus s-400 füze sistemi alıyor üç kuruş pahalı olsa da 4-300 veya s-400 alabilsek rusyanın şu sıkıntılı zamanda http://www.globaltimes.cn/content/912843.shtml

  YanıtlaSil
 2. Türkiyemiz için HayırLısı olsun

  YanıtlaSil
 3. RTE yalnızlaştırılmaya çalışılıyor. Bilmem farkında mısınız ? Bülent Arınç'ın beyanatlarına birde bu açıdan bakın..Aslında dananın kuyruğu milletvekili kesin adaylarının belirlenmesinde kopabilir. Ak Parti içinde bir grup Erdoğan'dan bayağı rahatsız gibi görünüyor ve bu rahatsızların bir kısmı da üç döneme takılıyor. Cemaatçi arkadaş geçenlerde konuştuğumuzda dananın kuyruğunun mv.kesin adaylarının belli olacağı zaman kopacağını söylemişti. Ak Parti'den istifaların olacağını,istifa edenlerinde 'Evet,gerçekten yolsuzluk,hırsızlık var' diyerek istifa edeceğini söylemişti. Yani hemen hemen farklı da olsak tahminlerimiz tutuyordu. Yalnız asıl mesele şu : Halk bu hırsızlık-yolsuzluk çıkışıyla istifa edecek vekillere ne kadar inanacak ? Zira aday gösterilmeyen mv.leri aday gösterilmediği için böyle konuşuyor intibası uyanacak. Ben inanıyorum ki çok büyük bir olay olmazsa Ak Parti yine birinci çıkacaktır yalnız seçimlerin ertesi günü kazanlar daha fazla kaynatılacaktır diyorum. Hedef aslında Ak Parti'de değil hedef Erdoğan..Erdoğan'ı yıkarlarsa Ak Parti'yi paramparça edebilirler ya da kendilerine uydururlar..Bence artık Fidan'da güvenilmez. Erdoğan'ın zayıf düştüğü yerde hemen dişini gösterir çünkü Erdoğan işini bozdu adamın,restini çekti. Ben kendimde sakladığım(mv.aday adaylarındaki sıkıntılar) bazı sorunlar olsa bile (ki beni aşırı rahatsız ediyor) yine de Erdoğan'ın hatrına Ak Parti'ye Evet diyeceğim. Normal şartlar altında küçük enişteye ve bazı tayfasına selam bile vermem. Ama Erdoğan'ın hatrı çok büyüktür(ben eski Mhp'liyim bu arada). Eğer mazallah başımıza Mhp ya da Chp geçerse %99 toprak kaybı yaşayacağız. Bu dangalaklar zorla doğuya operasyon yaparlar,dış dünyada saddama cetveli çektiği gibi bize de cetveli çeker,uçuşa yasak bölge koyar,tampon bölge yapar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. B.A. işin başından beri İng. adamı... Acaba partiyi patlatma zamanı mı geldi ?

   Sil
  2. Son iktidar eğer MH olursa kesinlikle bölünecek.. Fetret gelecek.

   Sil
  3. MH nin yeni seçilen idareci kadrosuna bakın. Oxfordlular vs. Tarla sürülmüş... İng. adamlarını doldurmuş...

   Sil
  4. ne cumhurbaşkanı oldu ne başbakan şimdi 3 dönem yüzünden vekil de olamayacak şimdi hem demeç veriyor hem kazan kaynatıyor timur yüzünden bu millet 50 yıl geriye gitti ha bir 30 yıl daha geriye gideriz olan bize olur mısır oluruz suriye oluruz arkadaşda kına yakar

   Sil
  5. BA ingiliz adamı falan değil. ABD, Esad'la anlaştı. Esad, Türkiye için bir söz istedi (Ne için olabilir sizce? Tahmini zor değil. Türkiye için yeni bir siyasi dizayn. Kendisinin anlaşabileceği siyasi düzen. "Topal" neden apar topar Suriye'ye gitti? Kendini kurtarmak için. Esad'ın ABD'ye verdiği isim listesinden çıkmak için). ABD Esad'a "tamam" dedi ve Davutoğlu'na son gezisinde 6 Mart'ta CFR toplantısında bu iletildi (İletilenlerden biri de "cemaate dokunmayacaksın"). BA'nın bundan haberi var ve gelecek için kendini kurtarmaya çalışıyor. Önümüzdeki 2-3 hafta kendini kurtarmaya çalışanları izleyeceğiz, ve sonrası daha neler neler. Cemaatten değilim ama F. Gülen çok feci satranç oynamış adeta bugünleri görerek 2-3 senelik plan yapmış, yeni yeni fark ediyorum. Erdoğan'ın karşısına zayıf bir aday çıkartılmasını planlayarak aslında Erdoğan'ı yalnızlaştırmış. (Bunu çoğu kişi Erdoğan'ın zaferi olarak düşündü değil mi?) Adamın (Gülen'in) "düşüş pozu" bile zafere giden bir atışmış/adımmış. Süfyani diyin, mehdi diyin, ajan diyin, hain diyin, ben buna girmem; benim gördüğüm, adam "düşmanı" aracılığı ile ortamı temizletti, kendi stratejisine uygun hale getirdi. ABD kongresindeki lobi gücünü gördünüz mü? Hiç küçümsenecek biri değilmiş. Çok dehşetli bir network ve organizasyon dehasına sahip.

   Sil
  6. ekmeleddin i karşısına çıkarmak deha değil becerisizlikleridir mutaassb kesimin oyunu almak için .....akıllı olsalardı hikmet çetin i korlardı......... fg akıllı hareket eden biri değildir benim kendisi konusunda bütün bildiklerini değiştirmeme sebeb olay evli bir adam la evli bir kadın zina ediyor arkadaş bu ortaya çıktı diye adam a geçmiş olsun diyor hangi dine vicdana şeriata sığıyor o kadar kitap yazıyorsun fasıldan fasıla kalbin bilmem nesi bütün bu kitaplar bir kefeye bu hadise bir kefeye .....fg dahi falan değildir nevruzda yağan kar gibi bir kaç gün yağıp esip gürleyen birisi olacaktır...farzı muhal akp iktidardan gitse yerine gelen kimse bununla dost olmayacaktır zaten ufukta 4 parti var akp....vatan cephesi ...mhp....hdp f.g artık kolay kolay ekmek yiyemez buralarda

   Sil
  7. Son TSK açıklaması, çözüm barış sürecinin bittiğini gösteriyor. "Barış güvercini" olarak lanse edilen ada sakinine itibarını geri veriyor.

   Sil
  8. Abd'yi tek sesin çıktığı ve hakim olduğu yer olarak görmüyorum. Bu yüzden Esad'la anlaşılan tarafın kim olduğuna bakmak lâzım: Faiz kanadı mı Abd Millî kanadı mı. Bu arada uzman olmaya gerek yok Abd Şiilerle ittifak halinde. İşid'i yöneten akıl Kraliçe. Aslında Abd-Kraliçe Şia-İşid üzerinden savaşıyor. İki tarafta mık güçlü fakat İngilizler bu oyundan galip çıkar derim. Ola ki çıkamadılar ve Irak ve Suriye ve belli başlı stratejik yerler Şia'ya geçer o zaman üç kurgu var : Suud iç savaşı,Körfez-İran savaşı ve hadi yine olmadı İngilizler Çin Ordusunu Ortadoğu'ya sürmekten çekinmezler. Bu kadar güçlüler mi derseniz evet güçlüler. Abd halâ İngiliz kadar akıllı değil,siyaset şeytanları İngilizlerdir. Şia'yla Abd'nin arasını da bozarlar oraları Abd'ye yedirmezler. Bu arada belki de o coğrafyadan Ehli Sünnet tamamen sürüldüğünde Çin Şia'yı temizleyecek. Böylelikle Büyük İsrail toprağı üzerinde tek engel Türkiye kalacak Allahu alem.

   Sil
  9. akdogan --> FG'yi sevmemeniz, onu küçümsemenize yol açmasın. Öyle hareket eder ki, düşmanları onu küçümser. Yanlışınız burada. FG'nin dini kimliği ile ilgili bir şey yazmadım dikkat edin. Kitaplarıyla açıklamalarıyla ilgilenmiyorum. Ekmeleddin kendi stratejileri açısından muhteşem bir seçimdi. Bizzat mhp ve chp'ye, FG bu ismi önerdi. 70 küsur yaşında kimsenin tanımadığı bir adayı, chp kitlesinin yarısının hayır diyeceği bir adayı seçtirip, Erdoğan'ı c.başkanlığı için adeta iteklediler. İşte gelinen nokta. Hala durumu anlamıyorsanız, diyecek bir şeyim yok.

   Kurgucu Davut --> Detaylarda kaybolmayalım. Türkiye'nin Suriye ve Esad politikası çökmüştür. Lamı cimi yok. ABD devleti Suriye ile anlaştı. Suriye'nin ön şartlarından birini daha önceki mesajımda belirttim. CFR yapılacakları Davutoğlu'na iletti. ABD ve İngilizler sandığınız gibi birbirlerine düşman değiller, menfaatleri icabı kardeştirler, tarih boyu bir çok noktada ortak adım atmışlardır. Perde arkasında anlaşmaya varmadıklarından eminseniz, birbirleri ile rakip görmeye devam edebilirsiniz.

   Sil
  10. kimseyi küçümsemedim dediğim şu evli bir kadınla evli bir adam zina edince bu ortaya çıktı diye zina eden adama geçmiş olsun demenin küçümsemekle ne alaka var arkadaş kendi aklı ile değil büyük aklın kılavuzluğunda hareket ediyor ama baht ondan yana değilbeddua ettiği cumhurbaşkanı oldu
   ekmeleddinden iyisini bulsaydı onuda cumhurbaşkanı adayı yaparlardı ama çare yok bahtı döndü sıfıra gidiyor
   bağlılarının türkiye ve dinin temellerine saldırıları onu bitiriyor
   http://www.haber10.com/haber/584862/#.VRBvAvysWBg

   Sil
  11. http://www.yeniakit.com.tr/haber/bediuzzamanin-talebesi-erdogan-icin-istihareye-yatti-bakin-ne-cikti-58227.html

   Sil
  12. Carnivale kardeş, Erdoğan'ın böyle yalnızlaştırılacağını seçilmeden önce buradaki yazılarımdan birinde belirtmiştim hatta 'en tepeye getirip altından halıyı çekecekler' demiştim. Ancak hesaba katmadıkları birşey var Erdoğan bildikleri gibi bir lider değil ve pasivize edilmeyi ASLA kabul etmeyecektir. Seçim sonrası çok yüksek ihtimal sokak olayları vb.ile CB.'ndan indirilmeye çalışılacaktır,parti içimden ihanet edenler de çıkacaktır ama dedim ya Erdoğan sandıkları gibi pasif kalmayacak ve buraya yazmıştım yine yazıyorum Meclisi dahi fesh edebilir. 80 Anayasasından kalma kapı gibi çok geniş yetkileri bulunuyor ve tereddüt etmeden kullanır.

   Sil
  13. Carnivale-ye
   Bilgi sahibi olmadan fikir yürütenler gibi olmamak lazım. Onlar, binlerce kareden birini seçer ve bütüne bakmadan hüküm yürütür. Bu Suriye’nin ne önemi varmış ki, Esad buyuracak ve ABD de onun hatırına Türkiye’de siyasi operasyon yapacak. Acaba öyle mi?

   Batı söz dinlemeyen Menderes’e, Demirel’e, Özal’a ve Erbakan-Çiller’e karşı kaç kez dizayna kalkıştı beceremeyince cuntaları devreye sokardı. Ama şimdi askeri vesayet kırıldı. Hava alıyorlar. AK Parti 2006’dan beri yalnız ABD değil Londra ve Berlin’in dizayn suikastlerine muhatap oldu. Kaç tane dış müdahale teşebbüsü oldu, ama beceremediler. Niçin? Siz Türkiye’yi eskisi ile karıştırıyorsunuz. Türkiye, son 250 yılın en güçlü konumunda.Türkiye yüzde yüzlük harici dış vesayetin altından kurtulmak için tek adımı kaldı. Yani tam istiklalini elde etmek için. Ondan sonra siz seyredin gümbürtüyü. Yepyeni bir dünya misyonu için Türkiye birkaç odaktan biridir.

   Topal, İngilizleri has adamıdır. Bilirsiniz Türkiye’de en güçlü dış vesayet İngilizlere ait. İngilizler, ABD’deki iç kavgadan yani kimi Pasifik’i yığınak yapalım kimi Ortadoğu’da kalalım bölünmesinden yararlanarak IŞID’i sahneye sürüp ABD sonrası Ortadoğu’da yeniden söz sahibi olmak istiyor. ABD’de bir kanat Pasifik’e yığınak yapmak istiyor. Neocon-siyonist-avangelist kanat ise (ki bu şebeke fetoşu kullanan çetedir) küresel sermayenin yani Yahudiler’in etkisiyle Ortadoğu’da kalınmasını ve İsrail’e himayenin sürdürülmesini istiyor. Siyonist Yinon Planı için.
   İngiliz’e dönersek. Unutmayınız İngiltere, küresel gücün en büyük ortağı Yahudi Rotshchild ailesi ile işbirliği yapar. 1840 yılından beri. Batı’nın İslam dünyasında en büyük müttefiki askeri diktatörler oldu. Rejimlerin tamamı bir zamanlar bizdeki İttihatçı-halkçı rejimi gibi, bir askeri lider, bir siyasi parti ve “Batıya selam dur, Müslüman halkı vur” politikası güder. Esed’in en büyük destekçisi İsrail’dir. Rothschlid ailesi yüzyıllık Hazar petrolüne konma rüyası için Irak ve Suriye’deki karışıklığın mimarlarnıdan. O petrol Türkiye’den değil Irak-Suriye hattı üzerinden Akdeniz’e hatta Hayfa’ya akıtılacak. Son kavganın gerçek sebebi bu. İngiltere bunu menfaati için destekliyor. Almanya ve Fransa da. Ve İngiliz birçok piyonu gibi topalını kullanıyor. Siz bilir misiniz, 1960’lardan planlamanın bilgilerini İngiliz’e kimin servis ediyordu. Topal’ın grubu değil mi?

   Kısacası Ortadoğu’daki son operasyonların sebebi Türkiye’nin önü kesmedir. 1. İran kışkırtılarak Irak ve Suriye yolu kapatıldı. 2. Mısır vasıtasıyla Süveyş kapatıldı. Ama bu yüzyıllık oyun bitiyor. Sen ülkene inanmazsan oturur topalla, fetoşla oyalanırsın. Siz ne biçim Türk vatandaşısınız ki, bu fetoşun eskiden gladionun şimdi ise gladionun ağa babası neocon-siyonist-CIA güdümünde himaye ve desteğinde manipüle ediliyor ve göremiyorsunuz? Sonra hangi Kürt lider ABD’ye gitti ve Neocon’dan ayar alıp dönüp sokakları ateşe verdi? Baronlarımızın medyası, hem fetoşun hem Kürtçü kanada nasıl kol ve kanat gerdi. HDP barajı assın, AK Parti zayıflasın rüyası için. Niçin? Bir kareye bakma.

   Ama herkes bilsin bu ülkede bütün şer güçlerin son 4 senesindeyiz, Ondan sonra sıçanların kovalandığı gibi kovalanıp kanalizasyonlarına gönderildiğini herkes görecek. Tabi o zaman birilerinin övünme hakkı olmayacak. Utançlarından. Neymiş Esed emir vermiş Türki siyaseti dizayn edilecek mi?. Ha ha ha güleyim bari..Siz piyon bir milletin çocukları mısınız?

   Sil
  14. Çokgüngör, hayallerini gerçek ve bilgi kategorisine alanlarla yazışmam. Senin vaktin anlaşılan baya var, döktürürebilirsin burada, birkaç kandırdığın da olabilir. Yazdıklarını düzeltmeye kalksam günlük mesaimi harcarım. Önemsemiyorum. Farketmez. Sen bildiğin gibi devam et.

   Sil
  15. Ben ehl-i hakikat mesleğini tercih etmişimdir. Hiç hayal kurmam. Hayalde şeytani bir damar vardır. Biz koca bir imparatorluğu elden kaçırmış, hilafetin merkezi diye İstanbul'u bırakmış, batıdan gelecek bir kaç kuruşluk maddi ve askeri yardım için kendi halkımıza ve ehl-i İslam'a sırt çevirmiş bir tarih yazmışız. Nasıl olmuş bu? Aldanarak. Pardon bunlar hayal. PKK'lı terörist telefon açıyor ve diyor ki "Ya komutan şu İHA'ları çeksen de işimizi rahat görsek" dedi değil mi? Niçin? O İHA'lı terörst grubu ile 1990'larda kim siyasi temasta idi. Topal, bir de Prof. Küçük değil mi?. Bunlar militarist değil mi?. Kürt kartı ile en çok oynayan kim? İngiliz-İsrail-ABD değil mi?. Niçin? ABD'nin hangi çocukları 12 Eylül sabahı ABD Başkanı Carter'ı sevindirdi. CIA'nın Türkiye masası şefleri ve bütün karışıklıkların darbelerin arkasındaki isimler Graham Füller ve Paul Henze sonradan neden cemaat ile işbirliği yaptılar. Henze 2006 tarihinde Irak Harekatına katılmayan askeriye için ne dedi. Ve arkasından davalar sökün etti. Graham Füller’in facebook’u duruyor. Ne dedi seçim sonrası için. 1960’tan beri Irak Kürtlerini silahlandıran eğiten kimdi. Çevik Bir, İsrail’e gittiğinde rütbedaşlarıyla görüşmede masada soğuk bir hava estiren hangi sözü oldu. “Siz Şam üzerinden PKK’ya silah veriyorsunuz. Niçin” O pazarlıktan 28 Şubat çıktı değil mi. Bak şimdi bölünmemek için debelenip duruyorsunuz? Niçin? Ha bir de Büyük Ortadoğu projesi vardı. Herkes onun ne olduğunu bilmeden AK Partiye iftiralar yağdırdı. O projenin kalkma sebebi nedir: İsrail’di değil mi 2006. O proje ile ne yapılacaktı? Olmaması için Türkiye’nin Ortadoğu ve Afrika’ya ekonomik bütün yolları kesildi. Nasıl? Erdoğan alelacele niçin Cibuti’ye gitti. Menderes ve Demirel’in devrilme sebepleri ne idi. Sovyet yardımlarıyla güçlenip İslam dünyası ile ticareti artırma idi. Değil mi? Ha bunlar hepsi hayal. Bunlar hep benim hayal hanemden çıkmadı. Şarka bakmaz garbı bilmez bir takım insanların malumatı da değil. Peki bunları kim tarihimize geçirdi. Hayallermiş. Hodri meydan palavracı. Hayla ise sen hakikati söyle yoksa.. Olsun. Böyle hayallerle de mehtap uyanmaz. Aheste çek kürekleri. İyi mehtaplar.

   Sil
  16. Carnivale kardeş,

   Türkiye dış politikada Abd gibi pragmatik davranmıyor,duygusal davranıyor. Bahsettiğin gibi yalnız Suriye ile değil diğer bazı ülkelerle de dış politikamız çökmüştür. Halkların sevgisini kazanmak güzel şey yalnız şu da var Esad her ne kadar zulüm etse de Sünniler ülkelerinin karışmasına bu kadar alet olmamalılardı. Ehli Sünnet zalimde olsa Sultan'a itaat ediniz der. Bakınız bu olmadığı için eskisinden çok daha fazla zulüm gördüler. Esad'a karşı yapılacak politika duygusal olmaktan ziyade pragmatik olmalıydı. Böylelikle Sünnilerin en az zararla bu karışıklıktan çıkmaları sağlanabilirdi. Belki bana kızanlar olacak ancak İran'a karşı politik arenada İsrail'in tezleri desteklenmeliydi. Şu an İran çok büyük bir tehlike arz ediyor. Geçen Netanyahu'nun konuşmasının tamamını dinlediğimi söylemiştim. Her ne kadar kendi menfaati için konuşsa da o bölgenin komple İran etkisinde olduğunu vurgulaması önemliydi. Gerçi büyük plan bellidir : Siyonizm ve Şia'yı ya tek olarak ya da Sünnilerle beraber birbirine kırdırmak. İki uç kanadın birbirine girip akıl almaz katliamların olması insanları dinden iyice soğutacak. Diyecek çok şey var..

   Sil
  17. Saygıdeğer Kurgucu Davut; biliyorsunuz, bölgeler "yapay" düşmanlıklarla yönetilir, özellikle orta doğu. Mikro&makro düşmanlıklar oluşturulur. Düşman örgütler, düşman ülkeler. Bakmayın siz Netanyahu'nun İran karşıtı açıklamalarına. İran üst yönetiminde kardeşi gibi can dostları vardır. İsrail şu an uluslararası arenada "güya" bozulan imajını düzeltmek için kendini mağdur hale getirecek planlar peşinde. Desteklediği örgütler marifetiyle bunu başaracak yakında. Şu an fırtına öncesi sessizlik... Ülkemizde siyaset alev alacak, birçok siyasi figüre elveda diyeceğiz, şok olacağız, kimileri üzülecek kahrolacak, kimileri bayram edecek, bunlar kehanet değil, TR kendi iç derdiyle kıpırdayamayacak hale getirilecek, bölgesi diken üstünde iken.

   Sil
  18. Son yazdığımı unutmayın, fazla değil üç hafta sonra ne demek istediğim anlaşılır.

   Sil
  19. Kurgucu Davud kardeşe haber....
   http://www.internethaber.com/derin-ak-partiden-erdogan-operasyonu-775693h.htm

   Derin AK Parti'den Erdoğan operasyonu!
   AK Parti içinde "derin bir yapının" var olduğunu söyleyen Hadi Özışık, Erdoğan'ı yalnızlaştırmak amacıyla bir operasyon yapıldığını iddia etti.

   Sil
  20. Bu arada belki zamanı değil, ama hatırlatayım... Talut düşmanlarının kendisine suikast yapacağını düşünür, Savaşın içinde düşmanlarla çevrildiği bir zaman düşmanın eline geçmemek için kılıcının üzerine atlar. Ordusunda sadece kendisinin kılıcı var. Tek kılıç onundur. Başkasında kılıç yoktur...
   Duamız onun muhafazası içindir. Vatan ve milletin selameti için muhafaza edilmeli...Milletin büyük ve muktedir bir lidere ihtiyacı var amenna ama... Kimse ölümsüz değil... Dua ederiz kadere karışmayız.
   Parti patlarsa daha güçlü gelecek. Allahın takdirinde hayır vardır.
   İrademiz pensilvanyalı aleyhinde... Kapı kapandı. Dışarıda kaldı. Kapıyı kırarsa cezasını çekecek.

   Sil
  21. Savaş Davud'un attığı taşla dev Golyatı devirmesiyle kazanılır.

   Sil
  22. Muhterem Carnivale,

   Bahsettiğiniz siyasî deprem mevzusuna katılmakla birlikte Cenabı Allah'ın yardımının çok yakın olduğunu tahmin ediyorum fakat öncelikle Calut ve tüm ordusunun sahaya inmesi gerekiyor,kim kiminle iş tutuyor net bir şekilde görüldükten sonra plan kuranların en ustası Cenabı Allah celle celalühu planlarını başlarına geçirecek inşallah..Benim keyfim artık yerinde,hele bir araya gelsinlerde it'i kurt'u ayıralım.

   Mustafa Abi,

   Talut şu sıra ölmemeli,henüz Davut çıkmadı ama çıkmasına çok az kaldığını sanıyorum Allahu alem.Ak Parti patlarsa daha güçlü gelmez fakat Davut sahneye çıkarsa gelir. Carnivale'nin Ekmeleddin'i bile bile aday yaptılar,Erdoğan'ı yalnız bırakmak için tespitini ben çok önceleri burada yazmıştım,yalnız bırakıyorlar altından halıyı çekecekler diye..Erdoğan'ı yenilmiş hissettiğimiz an Davut şak diye çıkar kafamızı yormayalım inşallah..Davut hem MK'nın imajını çizecek-rejimi çatırdatacak,Hem Başkanlık Sistemini getirecek, hem FG'i madara edecek.

   Sil
 4. Gerçekten bazı konularda haddinden fazla rahatsızım burada dile getirmek istemiyorum fakat mevcut durumda AkParti'ye oy vermekten başka çarem yok. Bu kesinlikle ekonomik sebeplerden dolayı değil..Tamamen dinî endişelerden dolayı Ak Partiyi tutuyorum. Düşünsenize minicik 3 yaşındaki sabiler bile dinî cemaatlerin özel kreşlerinde Kur'an'ı Kerim öğrenebiliyor. Chp'de bu mümkün değil. Hdp'de sosyalist,komünist kafadan. Mhp ırkçı ve başa geçerse doğu ve güneydoğu kesin elimizden gider. Öyle eskisi gibi olmuyor,Uluslararası güçler var...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ehvenüşşer devam ediyor. Galiba balın etrafına fazla miktarda sinek üşüşmüş... Diğer yandan ifade ettiğiniz gibi daha şer durumlar kapıda bekliyor. Allah hayırlar versin. Bizi daha hayırlı günlere layık eylesin. Dualarımız çocuklar, yaşlılar ve hastaların huzur ve saadeti için...

   Sil
  2. Hala çözemedim. Talut, nehirden geçerken ordunun onda dokuzu geride kalacak. Bu gerçekleşti mi, yoksa gerçekleşecek mi?
   Akparti Anadolu burjuvazisinin partisiydi. Yükselen yeni sınıf.. Serde Anadolu değerleri var biraz. Muhafazakar Anadolu ruhu.. Karşıda İng. tarafından palazlandırılıp başımıza bela edilmiş büyük şehirler laik burjuvazisi... Onlar uzun süredir iktidarda değiller.
   Akparti tam berrak olamaz. Bu halk ne kadar dindarsa o kadar dini hisse var. Tam şer'i beklentileri bu parti karşılayamaz. Fetretin içinden gelen bir adam şeriatı ihya edebilir. Karanlığı delen yıldız deyiniz. Mehdi, hidayete vesile olan kişi...

   Sil
  3. Ha unutmadan, İng. bize son anda kazık atmaya kalkmıştı. Cemaati öne sürerek. Mehdi beklentilerinin zirvesinde iken. Bize kalp yutturacaklardı. Allah izin vermedi. Hala tehlike geçmiş değil... Erd. ölürse korkulan olabilir. Zaten buna çalışıp duruyorlar. Köpeğin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı. Madem bu yönde irade koydunuz. Biz de biiznillah onu korumak için irade koyduk.

   Sil
  4. Akıllıya hasretiz.. Cezbe ile değil akıl ile gidiyoruz.

   Sil
  5. Mustafa Abi,

   Biliyorsun Talut-Davut meselesini baştan beri takip ediyorum,yorumları vb.Henüz daha Talut'un Ordu'sunun büyük kısmı ayrılmadı. Dananın kuyruğu milletvekili listelerinde kopar diyorum. Bu iş Meclis'in RTE tarafından feshine kadar gidebilir. Eğer B.A.'ın çıkışı gerçekten çözülmeyi başlatırsa bundan sonrası çorap söküğü gibi gelecektir. Yalnız aldıkları oyun büyük kısmının RTE'nin imajından,icraatlarından geldiğini biliyorlar,fazla diş göstermeden yumuşak dokunuşlarla halletmeye çalışacaklardır. Bu arada M.H. demişsiniz,benim beyin çok dolu,kimi kastetdiniz muhterem abi ?

   Bu arada Mehdi'yi hemen bu kurtlar sofrasına atmazlar. Nasıl cepheye aslı sürmeden öncü birlikleri sürüyorlar,aynen öyle de Mehdi misal bir adamı sahaya sürer belki İlahî irade,herkes onu Mehdi sanar,herşeyi benzeyebilir. Neyse..

   Bu arada İngiliz aklı bence seçime kadar RTE'nin imajından Ak Parti'yi faydalandırır. Seçimden sonra altından halıyı çekmeyi düşünürler zannediyorum. Allahu alem.

   Sil
  6. MH, kişi değil parti... Bediüzzamanın bir lahikasına dayanarak iktidara gelme ihtimali vardır. Şartlar gerçekleşirse ve iktidara gelirse, icraatları nedeniyle ülke parçalanacaktır. Şimdi CHP den ümidi kesenler bu partiye oynuyorlar. Geçmişte ülkücü camia içinde epey bulundum. Bu partinin millet ve vatana hayırlı olmasını ümid ederim. Ancak şimdi İng. bu tarlayı sürdüğünü görüyorum.

   Sil
 5. selamün aleyküm görüşmeyeli yine alamete değil siyasete dalmışsınız...uyandırayım biraz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ve aleyküm selam..

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. Ve aleykümüsselam felsefem kardeşim. Şu aralar alametlerle ilgili kayda değer nişaneler yok, ancak tohumları var sadece. Bu durumda başka ne konuşulur...

   Sil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. '' ALLAH bize yeter ''O^^ Ne güzel vekildir.'' Milletveeikini ben seçemiyorum en azından bir yanlış yapsa sorumlu onu tutarım Allaha havale ederrim. partiyi seçiyorum partide siyasetde yükselmek için nerde hayatı boyunca haksızlık peşinde koşan varsa aday ediyor. Parti tek bir kişiye haksızlık etse Allaha hesap veremem onay verdiğim için sorumlu tutulurum, Kuran öğretme işine gelince İlahayatçı proflar dahi sadece meslek ve ezber olarak varlar. İman işi akıl işi değişdir KALP işidir.

  YanıtlaSil
 8. Biz ALLAH ın izniyle talut ile Nehir i geçenlerdeniz bir avuç suyla yetinenlerdeniz Elhamdülillah . Yüce Allah ne çok fazla su verip boğdurmasın nede az verip susatmasın İnşALLAH.

  YanıtlaSil
 9. Gökçek'ten Bülent Arınç'a şok istifa çağrısı!
  Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek twitter hesabından Bülent Arınç'a fena saydırdı. Gökçek, Bülent Arınç'ı istifa etmeye çağırdı.

  http://www.internethaber.com/gokcekten-bulent-arinca-sok-istifa-cagrisi-775305h.htm

  YanıtlaSil
 10. Arınç ile Erdoğan arasında yaşanan polemiği bugünkü köşesinde değerlendiren Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, "AK Parti’nin bir büyüsü vardı. Kitleler AK Parti’yi istikrarın sembolü olduğu için tercih ediyordu. Bu büyü bozuluyor." diye yazdı.

  http://www.internethaber.com/abdulkadir-selvi-itiraf-etti-775193h.htm

  YanıtlaSil
 11. Akparti'ye ne oluyor? Akparti'yi dışarıdan kimse yenemezdi. Tehdit içerden gelebilirdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akp'de ne oluyor biliyor musunuz? Aday adayları listeler kesinleşmeden birbirlerini "paralel" diye gammazlıyor. Şu an aday adaylarından paraleldir diye gammazlanmayan yok adeta. Varın partinin içini siz düşünün.

   Sil
  2. Kardeş keşke Sizin kadar iyimser olabilseydim. Gammazlamaktan öte birşey bu. Düşünsenize bu açıklamalar yani Arınç'ın açıklamaları basın önünde değilde kendi aralarında yapılabilirdi ama yapılmadı. Bence çok farklı şeyler dönüyor. Bir güç Ak Parti'yi dizayn etmeye çalışıyor.

   Sil
 12. her seçim döneminde buna benzer şeyler olur ben inanıyorum ki bu günler geçer daha ihanetler parti içindeki truva atları ortaya çıkar fakat beyhude arınç giderse mumcu...şükür....abdüllatif gibi oluro yafta ile ömrünü geçirir

  YanıtlaSil
 13. safa asyadaki bir kaç yorummu kopyalıyım...belki tevil hastalığından vazgeçip imanınıza zarar vermeyi brakırsınız...belki anlarsınız şam nersi kufe neresi yemen neresi horasan neresi guta neresi yabis neresi mekke nerde medine nerde.vs....

  YanıtlaSil

 14. işid sahte siyah sancak değildir...işid falanca abbasoğullarıdır...sahte siyah sancak iran şii güdümlüdür.. süfyani ve yemani ile eş zamanlı çıkacaktır...işidi yok etmek için...şii milisler siyah sancak çekecektir...işid kufeye indiğinde...hz ali türbesi vurulduğunda..çıkacaktır...

  yemene inip husileri peşlerine takıp basrayı bir günde alır...

  yoksa siz işidin basrayı bir günde alabileceğinimi sandınız...

  zaferler onların oloacaktır...kimse yenemeyecektir...işidi bahane edecekler....ortadoğu sünnileri vahabi süfyani ve şii sahte siyah sancak zulmüyle inim inim inleyecek...çoğu yok olacak...işte kays savaşı budur...hepsi karkısya ve iranın vurulmasından evvel...ıran vurulunca sahte siyah sancak dağılacak..sonrada gerçek siyah sancak çıkacak...

  YanıtlaSil

 15. hadislerdeki lakaba dikkat...FALANCA abbasoğulları...yani ne olduğu belirsiz...iranında işine geliyor...çünkü tüm şii ler sayelerinde birleşti...merak etme sahte siyah sancakta diyecek...ben muhammeddenim diye...diyorlarda...lafta muhammed peygamber...inançta cebrail adres şaşırdı diye inanırlar...sen onları bana sor...arablarda ne kadar sünni varsa heryerdeki adamları ile çoğunu katledecekler...işte haram kanlar bunlar...

  ırağın geçek sahipleri sünni abbasilerdir...saddam devrilene kadarda öyleydi...şimdi iran...işid hainler tarafından kurulmuş ama ideolojisi hak fakat kendi batıl bir proje...uyan ayvayı yer... sahte siyah sancak ise başıda sonuda her tarafı batıl...lanetli...

  cübbeli iki hadisyayınladı...teketek programında...dikaat edersen iki hadis birbirine ters düşyor...çünkü ...""onların devleti vardır""geçen hadis işiddir...""onlara su vermeyiniz"""abbasoğulları için siyah sancaklar kurulur"" geçen hadiste sahte siyah sancaktır...

  işide destek veren ıraklılar ırağın gerçek sahibi abbasiler soyundan gelen sünnilerdir...

  abbasoğulları iran güdümlü ırak merkezi hükümeti ise işidin ırak merkezi hükümetine mensup insanları tamamen yok etmesi bir tanesini bile sağ brakmaması gerekir...daha bu gün ırakta 30000 iran askeri olduğu söylendi...işidin ırak merkezi hükmetini ve tabii olanları yok edebileceğini aklınız kesiyormu...

  MADEM İŞİD SAHTE SİYAH SANCAK ABBASOĞULLARINI YOK ETSİN...

  YanıtlaSil

 16. DAHASIDA VAR...ehli sünnethadislerde siyah sancak pek az geçsede...aslında farklı bir isimle çok fazla zikredilir...

  sahte siyah sancak=duheyma fitnesi=kapkara fitne=örten fitne=kişinin sabah mümin akşam kafir çıkacağı fitne...hepsi aynı olayı kasteder..

  fitnenin byklüğüde şurrdan gelir...sahte siyah sancak çıktığında tüm ortadoğu coğrafyası ikileme düşecek...düşüyorda...

  ortadoğuda çoğu insana sorsanız yecüc ve mecüc kimdir diye sorsanız...size türkler ve kürtler derler...ne kadar yalnış değilmi...

  son altı aydır orta doğuda deccalin adamları siz bilmesenizde şöyle bir algı oluşturdular...

  işid= süfyaninin ordusu bağdadi =süfyan hatta you tube da adamlar işidin yedi bayraklı ordu olduğunu ıspatlamakiçin videolar yayınlıyorlar...

  sahte siyah sancak çıktığında müslümanların tamamına yakını sabah akşam bunlara ""bunlar gerçek siyah sancak""diyecek ..yaptıkları zulmü görünce hayır olamaz diyecekler..
  ertesi gün yine aynıikilem...sabah akşam onlardır değildir ikilemiyle mmin kafir gidip gelecekler...

  işidin yapacağı en son şey olan kufeye inme hadisisi gerçekleşince""ahanda süfyani kufeye indi"" diyecekler tamda bu sırada sahte siyah sancak çıkınca""ahanda bu gerçek siyah sancak"" diyecekler..mehdi bu ordudadır diyecekler...bil hassa iranlıların tamamı bunu yiyecek...müslüman alemi şii zulmü altında inim inim inleyecek

  bu arada süfyanide çıkmış.mehdi inancı olmayan adamları suriye odaklı işid operasyonları ile işidi yok eden adam reklamıyla gönüllerde taht kuracak...

  nası plan ama...deccalin aklından korkulur...peki sonra...

  allah bu dökülen masum kanların bedeli olarak dnyayı hercmerc edecek..gerisi malumunuz...

  YanıtlaSil
 17. Seyyid muhammed kıbrisi (ksa) hz.leri meclisi kilitleyip ateşe verecekler ölen kişilerin isimleri bende var ama söylemem gizli dedi acaba ne demek istedi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu haberi önemserim. Hafazanallah... Gidiş oraya...
   O iki şahıs bence aynı senaristin suflesi ile birbirine girmiş görünür.

   Sil
 18. بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِي
  Selamun Aleyküm , Değerli yorumlarınızı takip ediyorum , acizane birkaç satır yazmak istiyorum.
  MI6 , CIA , MOSSAD bunlar bildiğiniz gibi büyük akıl CFR nin kontrolü ile kısa ve uzun dönem planlarla New World Order projesine hizmet eden alt kuruluşlar halindedir. CFR de onaylanmayan bir plan bu teşkilatlarda işleme konulamaz , Ortadoğu da ki son planı Mehdiyet üzerinden yapılıyor ve bugünkü İşid, Deaş, Daiş her neyse büyük fitnenin yavrusudur... Bu lokmayı islamın yüksek manasını kavrayamayan ham sofulara yedirdiler. Biraz bilgi sahibi olan tereddüt ile baktı ama alimler ve mana ehli işin başında anladı ve ikazlarda bulundular. Gelmiş olduğumuz bu günlerde İslamı temsil eden ne varsa planlı bir saldırı ile yok edildiğini görüyoruz. Ortadoğu da işid eliyle kültürel doku yağmalanıyor , çok kısa bir süre önce binlerce kitabı yaktılar , bu kitapların 8000 kadarı orijinal el yazma eserlerden oluşuyordu.
  Arkadaşlar şuan yapılan sadece insan katliamı değildir .Bir kültür ve tarih katledilerek İslamın ana damarları kesiliyor. Bu saldırılar içeride ve dışarıda asimetrik olarak sürdürülüyor. Ülkemizde ve islam ülkelerinde yapılan ’’ Kuran bize yeter ‘’ sloganı ile başlayıp Buhari , Müslim gibi hadis alimlerini ve diğer mezhep imamlarını hedef alan değersizleştirme projesinin cephedeki ismine İŞİD adını veriyoruz.
  Bu fitne aysbergin görünen kısmıdır , çok yakında daha büyük hamlelerle işleme konulacak. Bu fitneler içerisine Hz Ali (R.A) efendimizin türbesini bombalamaktan tutun , ki bunun nasıl bir hale bürüneceğini felsefem güzelce açıklamış , Süleyman Mabedini yapmak için taşaron eliyle Mescidi Aksayı yıkma planlarını da göz ardı etmeyelim…
  Her şeyin en doğrusunu Allah Teala bilir. Rabbım bizleri hakkı hak, batılı batıl olarak gören bir toplum eylesin.
  Saygılar.

  YanıtlaSil
 19. mehdinin bayraktarı hidayet bayrağı ve ona davet eden yemaninin alameti..

  halka silahsatışını yasaklayacak...

  haber...

  link
  http://www.fortuneturkey.com/sivillerin-elinde-60-milyon-silah-olan-ulke-yemen-3065
  başlık

  Sivillerin elinde 60 milyon silah olan ülke: Yemen
  Sık sık şiddet olayları ve çatışmalara sahne olan 25 milyon nüfuslu Yemen'de sivillerin elinde yaklaşık 60 milyon silah bulunduğu belirtiliyor. bu dünya rekoru.

  tevilci arkadaşlara duyrulur..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yemen... belde cenbiye, sırtta kalaşnikov... Avurtta şişkin gat yaprağı.. kafalar dumanlı, ruh uyuşmuş... Vah Yemen...

   Sil

 20. filanca abbasoğullarının alametleri..
  1..mülklerinin hiçbir zorlukla karşılaşmadan kolayca kurulması(işid 3 günde dünyanın en zengin örgütü oldu...)
  2...abbasoğullarının devleti vardır...ve devletleri aniden yıkılacaktır...
  3..türkler deylemliler hintliler vs?. birleşseler onların devletini yıkamayacaktır.?.
  4...ihtilaf edince devletleri zayıflayıp dağılacak...devletlerine herkez tamahlanacak....
  5..süfyani ve horasaninin aleyhlerinde ayaklanması ve onlardan hiçbirini asla sağ brakmaması..
  6..süfyani çıktığında devletleri yıkılmamış olmaları...
  7..tamamına değil hainlerine lanet edilir...
  8..hakka çağırmaları ama kendilerinin hak olmamaları
  şeysabaninin alametleri,,,sahte siyah sancak

  1 asla yenilmemeleri
  2abbasoğullarının çıktığı yerden çıkması..
  3..iran vurulmadan evvel çıkmaları
  4...bayrak devirmeleri...
  5..hicazın elini kolunu bağlamaları
  6..tamamının ve destek verenlerin tamamının cehennemlik olmaları...lanetlenmeleri..hakka çağırmamaları...
  7...ümmetten şamar atmadık kimseyi brakmamaları..
  8..abbasoğulları için kurulmaları,,
  9..zaferlerini mehdi komutanlarından birine devretmeleri...
  10.arablara azab olmaları,,,(kürtlere yada iranlılara değil)
  11..yemene gidip yanlarına bir ordu katıp basrayı 1 günde almaları,,,
  12.. yer gök ehlinın lanet etmesi....kendilerinden başka seveninin olmaması,,,
  13..ne isterlerse almaları...asla asla asla tek bir yenilgi almamaları...

  işid asla kuzedeki husileri geçip basrayı alamaz
  hemde husilerin şu anda yemenin tamamını kontrol ederken.... işidin elemanlarına ödeme yapmaya zorlanırken
  kaçan kaçana olduğu halde...moral sıfır...tikrit ellerinden gitmişken...vs..

  YanıtlaSil
 21. Algı savaşlarına dikkat... Amaç milleti Akparti'nin % 40 civarına indiği konusunda ikna etmek. Eğer bu başarılırsa gerisinin çorap söküğü gibi geleceğini düşünüyorlar....

  YanıtlaSil
 22. http://ahirzamannn.blogspot.com.tr/2015/03/istanbulun-hzmehdi-tarafindan-manevi.html

  istanbulun fethi hakkındaki kendi yorumum

  YanıtlaSil
 23. Safa Asya'nın bloğunda yazıcı bir abinin video sunu paylaşmış,yazılarınızın ve sorularınızın büyük bir bölümü bu video da mevcut

  http://safaasya.blogspot.com.tr/2015/03/lutfen-izleyiniz.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1978 yılında şimdi yazıcıların başına geçen said nuri ders yapmış ve şeriat 1400 yılında gelecek deyip hz. ali(r.a) dan gelen rivayetleri okumuştu....bu videodaki arkadaş şu anda yazıcı ların bu kolunda süren bir bağnazlığı devam ettiriyor.... bu hükümet osmanlıcayı seçmeli ders yaptı osmanlıca kurslar patır patır her yerde açıldı risaleleri devlet eliyle bastırdı sanki bakanların yaptığı iddia edilen hırsızlıkları yolsuzluklarını erdoğan emrediyor
   bu arkadaşların bu halleri ile gidişleri gidiş değil

   Sil
  2. O video bizzat hayrat vakfı tarafından yalanlandı. Linki aşağıda. Amerikanın kucağında oturan adamdan ne kahtani ne de cehcah olur.. Olsa olsa münafık süfyan olur.

   http://www.hayratvakfi.org/2014/duyurular/hayrat-vakfindan-kamuoyuna-duyuru/

   Sil
  3. akdogan, o videodaki adam, Nur talebeliği için kaydını yaptırmış ama nedense bütün çabalarına rağmen Nur'dan zerre kadar faydalanamamış. Fetoş gibi okumuşlar, okumuşlar ama anlamamışlar. Zira kulakları başka yere açıkmış. Bu meczup halleri biz çok gördük. Risale-i Nur hakikat mesleğini ihtiyar edinmişken bunların meczupvarı halleri ibret-i alim içindir. Bu dünya dar-ül imtihandır, Dini hakikatleri anlamak da imtihana tabidir. Ebedi alemde alınan not nisbetinde feyiz alınacaktır. Takma kafana.Fecr-i sadıkın 3 kez tehirinin sebebi böyle kıt idrakliler yüzünden oluyor.

   Sil
 24. ODTÜ'de marjinal sol gruplara mensup onlarca kişi camide etkinlik düzenleyen muhafazakar öğrencilere saldırdı. Saldırgan öğrenciler daha da ileri giderek üniversite içerisinde bir bildiri yayınladı ve "ODTÜ'de dinci ve gerici propagandaya geçit yok" diye tehdit ederek benzer olayların yaşanacağı sinyalini verdi.

  YanıtlaSil