.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

16 Mart 2015 Pazartesi

PUTİN: ANİ SAVAŞA HAZIR OLUN !

Putin, ordunun savaşa hazırlık seviyesini kontrol etmek amacıyla Kuzey Deniz Filosu'na savaşa tam hazır olma emri verdi.


Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Ulusal Savunma Merkezi'nde yaptığı açıklamada, ani denetimler kapsamındaPutin'in emriyle Kuzey Deniz Filosu, Batı Askeri Bölge ve hava indirme birliklerinin bazı kısımlarının yerel saatle 08.00'den itibaren savaşa tam hazır duruma geçirildiğini bildirdi.
Şoygu, emir çerçevesinde yapılan tatbikatın ana hedefinin, Kuzey Deniz Filosu'nun savaşa hazırlık durumunun ölçülmesi ve Kuzey Kutup bölgesinde Rusya'nın güvenliğini sağlama olanaklarının kontrol edilmesi olduğunu söyledi.
Sergey Şoygu, tatbikata 38 bin askeri personel, 3 bin 360 askeri araç, 41 gemi, 15 denizaltı ile 110 uçak ve helikopterin katılacağını kaydetti.
Rusya'da ordunun hazırlık seviyesini denetlemek amacıyla her ay ani denetimler yapılıyor.
Savunma Bakanlığı, tatbikatların, Rusya ve Batı ülkeleri arasındaki ilişkilerin gerginleşmesinden önce yapılan plan esasında yürütüldüğünü vurguluyor.

5 yorum:

 1. Sadaka VerinÖNÜMÜZDEKİ günlerde (tekrar ediyorum günlerde), haftalarda, aylarda kötü, vahim hadiseler, kalkışmalar, vefiyat olabilir.Gök hadiseleriyle, yer hadiseleri arasında bağlılık vardır.Acayip bulutlar… Gökteki ve yerdeki elektrik… Sahillerde suların çekilmesi… Kuşların, karıncaların telaşlanması… Balıklar… Güneşte anormal patlamalar olması… Kamer kamer kamer… Kargalar martılar hisseder, biz edemeyiz… İnsanoğlu gaflet içindedir…Güneşte patlamalar, fırtınalar olur… Yerde şimdiye kadar görülmemiş çukurlar oluşur…  İnsanlar çılgınlaşabilir, halk hareketleri olabilir.Allah korusun kan dökülebilir… Yağmacılık yapılabilir… Suikastlar…İnsan çok konuda çaresizdir… Felaketlere, âfetlere karşı alınacak en büyük tedbir Allah için sadaka vermek, iyilik yapmaktır.İnanlara sesleniyorum: Sadaka veriniz… Namaz kılınız… Fitne çıktığı zaman koşuyorsanız, yürüyünüz; yürüyorsanız, oturunuz; ayakta iseniz yere çökünüz… Sakın sakın sakın ha, fitne ve fesada bulaşmayınız.Anneler babalar!.. Çocuklarınızı fitne mekanlarına göndermeyiniz…Fitnenin içinden geçmeyin, yol uzasın, etrafından dolaşıp gidin evinize işinize.Uyuyanlar, uyanın!.. Uyuklayanlar, toparlanın kendinize gelin.Sadaka sadaka sadaka…Sadece bir tek hurması olan, onu bölsün, yarısını Allah rızası için birine yedirsin.Allah için aç kedileri köpekleri doyurmak da sadakadır.Allah için kuşlara yem vermek de sadakadır.Kardeşinin yüzüne gülmen, o da bir sadaka.Dua edin dua edin dua edin…Kulağınızı yere dayayın… Gözünüzü çevirip göklere bakın, işaretler göreceksiniz. Denize iyice bakın, size bir şeyler söyleyecektir. Bana inanmazsanız, dillerini biliyorsanız kuşlara sorun.Kalabalıklar… Gürültüler… Homurtular… Şeytanlar koşuşturup duruyor… Kös sesleri yaklaşıyor… Feryatlar, tarrakalar… Gümbür gümbür…M.SEVKET EYGI

  YanıtlaSil
 2. Rusya zaten uzun zamandan beri savaşa tam hazır durumda tatbikatta idi. Bu durum yeni bir plan değil zaten.

  YanıtlaSil
 3. http://gidateroru.com/tr-TR/haberler/666/putini-takip-etmek-ab-amerika-cin-ucgeninde-olusan-girdapta-ankaranin-reflekslerini-artirmasi

  YanıtlaSil
 4. SURİYE, ABD UÇAĞINI DÜŞÜRDÜ
  Suriye ordusuna ait hava savunma sistemlerinin, Lazkiye’nin kuzey kırsalında bir uçağı düşürdüğü iddia ediliyor.
  Suriye haber ajansı SANA hava aracının Amerika'ya ait olduğunu ve İncirlik Üssünden havalandığını duyurdu.
  Suriye'de düşürülen uçakla ilgili ABD'li bir yetkiliden açıklama yapıldı. Yapılan açıklama şöyle: ABD yetkilisi: "Suriye üzerinde insansız hava aracıyla irtibatı kaybettik" şeklinde konuştu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kara operasyonu için gerekçeler/bahaneler oluşturuluyor anlaşılan.

   Sil