.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

31 Mart 2015 Salı

ELEKTRİK KESİNTİSİ: FİŞİ KİM ÇEKTİ?

Türkiye'nin birçok ilinde meydana gelen elektrik kesintisi, başta İstanbul olmak üzere birçok kentte hayatı felç etti.
İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Kocaeli, Samsun, Diyarbakır, Bursa, Bilecik, Hatay, Samsun, Adana, Kocaeli, Çanakkale, Malatya'dan peş peşe kesinti haberleri geliyor.
kan , bir çok ili kapsayan elektrik kesintileri ile ilgili, "Enerji Bakanlığı'nda kriz masası kurduk terör dahil her türlü ihtimali araştırıyoruz. Sorun iletim hatlarından kaynaklı olabilir." dedi
Enerji Bakanı Taner Yıldız elektrik kesintisi açıklama yaptı. İşte Bakan Yıldız'ın konu ile ilgili açıklamaları;
Saat 10 36'da çökme meydana geldi. Şuanda Ankara'da önemli noktalar başta olmak üzere bazı illere elektrik verilmeye başladı. Amacımız tüm şehirlerimize en kısa zamanda elektirk vermeye çalışıyoruz. Enerji yetersizliği diye bir şey yok. Bir kriz merkezimiz var tüm gelişmeler buradan takip ediliyor.
Siber bir saldırının olduğunu söyleyemem. Yani sebebinin şu ya da bu diye bir açıklama yapamam. Çok uzun sürmeyeceğini umuyorum. Zaman zaman buradan konu ile ilgili açıklama yapacağım.

50 yorum:

 1. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Bursa, Antalya, Kocaeli ve Türkiye genelinde bazı bölgelerde elektrik kesintileri yaşanıyor.

  Marmara bölgesinde, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Bursa, Kocaeli'nde elektrik kesintisi yaşandığı belirtildi.

  Ankara, Adana, Adıyaman, Batman, Karaman, Karabük, Mardin, Trabzon, Aydın, Artvin, Edirne, Düzce, Diyarbakır, Kars, Muğla, Erzurum, Tekirdağ, Sinop, Antalya, İzmir, Bursa, Adana, Isparta, Burdur, Bitlis, Yozgat, Kütahya, Sivas, Kayseri, Çanakkale, Konya, Gaziantep, Hatay, Kırşehir, Denizli, Kahramanmaraş, Eskişehir, Uşak, İzmit, Tunceli, Zonguldak, Elazığ, Bilecik ve Samsun'da da kesintiler olduğu yönünde bilgiler geliyor.

  YanıtlaSil
 2. Bir ara yazmıştım hatırlarsınız belki :

  Elektriğin bu denli büyük çapta kesildiği bir GECE vaktini düşünün ki demek ki bu denli büyük çapta kesinti olabiliyormuş.

  GECE Elektrikler kesilmiş,gece görüş dürbünlü istihbarat elemanları polisi askeri vatandaşı keklik gibi avlar.

  Bence bu olay iyi incelenmeli ve tedbirler süratle alınmalıdır. Belki de birileri bunu deneme amaçlı yaptı nabız yokladılar. Ülke Türkiye ve seçimlere de az bir zaman kala bu hadise olduğu için şüphe duymak çok normal.

  Ben çok kuşkulandım sizi bilmem..

  YanıtlaSil
 3. kurumdaki çakallar olabilir

  YanıtlaSil
 4. Hürriyet / Kemal Ersöz: Ardından başlayacaklar nükleer enerji diye.

  Elektrik kesintisinin sebebi er geç ortaya çıkacak. Ama bu mesajı manalı buldum. Nükleer enerji şart denecek...

  YanıtlaSil
 5. Bu elektrik kesintisi nedir?
  Arıza mı, sabotaj mı, savaş ilanı mı, AB nin bizi interkonnekte sisteminden çıkarması mı, paralelin F.Gülen hakkında mason iddialarına cevabı mı, seçim öncesi hükümeti zor duruma sokmak mı, hükümetin istifa etmesini sağlamak mı, elektrik dağıtım şirketlerinin ucuz elektrik satmayız diye çevirdiği dalavere mi, savaşa girdik de biz mi haberdar değiliz ?
  Akla gelen ihtimaller... Bakalım hükümet ne karşılık verecek ?

  YanıtlaSil
 6. Amerika'da yarım saat elektrik kesilince yağmalar olmuştu. İnşallah bu durum bizim kalibremizi test edecek. Gündüz olması iyi tarafı... Gece olsaydı daha fena ...

  YanıtlaSil
 7. Nasıl da göz kırptı İran...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün bu işlerden az çok anlayan bir arkadaşa sordum iki ülke ismi verdi biri Rusya biri İsrail dedi.

   Bu arada İran'ın da bir elektroşok bombasını üzerimizde kullanma ihtimalini göz ardı etmiyorum.

   Hükümet tarafından açıklamalar çok tuhaf. Acaba hükümet içindeki iran sempatizanı kanat bu saldırının iran dan geldiğini saklamayamı çalışıyor ?

   İran'ın böyle birşey yapmaya kapasitesi var mı ? Son günlerde zıtlaşmıştık İranla acaba had bildirmek mi istediler ?

   Her ne olursa olsun teknik arıza ya da siber saldırı.. Üçüncü Dünya ülkesinden farkımız yokmuş.. Bir savaş çıksaydı bu ara var ya tepelerlerdi memleketi. Hükümet acil siber önlem alsın bence.

   Bu arada şıklardan İsrail ve İran hiçte mantıksız gelmedi ve bu kesinti acaba bazı şeylerin tatbikatı,ön hazırlığı mı ?

   Carnivalr kardeş neden İran diyorsun ?

   Bu arada cümbüşe 7 gün kaldı..

   Sil
  2. İran için dün yapılan saldırı çocuk oyuncağı. Hani usta aşçı için bir menemen yapmak gibi düşünün. Dedim ya sadece göz kırptı, göz yumsaydı şu an Türkiye çok farklı bir sabaha uyanırdı. (Buraya yorum bile yazamazdık) Maalesef bizim savunma sistemlerimiz halen çok zayıf.

   https://twitter.com/EsinAbd/status/582873296628113409/photo/1

   Sil
  3. İrandan bişey olmaz attıkları füzelerin hedefi vuracağı hatta varacağı bile belli değil.

   Sil

 8. Elektrik kesintisinde bomba iddiası
  Ülke genelinde, hatta Avrupa'nın bazı ülkelerinde yaşanan elektrik kesintisi, Amerika ve İran'ın Mart ayı içerisinde duyurduğu EMP bombasının kullanılmış olma ihtimalini akıllara getirdi.  Elektrik kesintisinde bomba iddiası bugün saat 10:00 sularında ülke genelinde elektrik kesintisi yaşandı. 2 saati aşkın süredir yetkililerden açıklama gelmemesi çeşitli iddianın ortaya atılmasına sebebiyet verdi. Sosyal paylaşım sitelerinde yazılanlara göre, siber saldırı ve EMP bombası kullanımı ülke genelinde endişeye sebep oldu. Yetkililer ise bu iddiaları yalanladı.

  Elektromanyetik sistemleri hedef alan bu bomba kullanıldığında hiç ses çıkarmıyor. Yakın zamanda geliştirilen elektomanyetik bomba teknolojisi silah ve savunma teknolojilerinde yeni bir çığır açtı. Washington Examiner'in haberine göre, kullanıldığında çok geniş bir alanın elektrik sistemlerine ve şehirlerin güç kaynaklarına ciddi zararlar veren EMP bombası hakkında, 19 Martta İran, Amerika'ya karşı kullanılması hakkında açıklama yapmıştı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. EMP değil, başka bir siber saldırı, doğrudan santrallerin donanımlarına yönelik. EMP bütün elektronik cihazları etkilerdi, bölgedeki tvler bile çalışamaz hale gelirdi.

   Sil
 9. değişik bir yazı:
  http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=4002

  YanıtlaSil
 10. 31 Mart 2015... İkinci flaş olay... Berkin Elvan soruşturmasına bakan savcı Mehmet Selim Kiraz odasında rehin alındı.
  Savcı Mehmet Selim Kiraz rehin alınmasının ardından özel harekat timi Çağlayan Adliye’sine girdi.
  Berkin Elvan davasına bakan savcı Mehmet Sevim Kiraz'ı DHKC adliyede rehin aldı. İçeriden silah sesi duyuldu. Odanın bulunduğu koridor boşaltıldı. Takviye polis kuvveti çağrıldı. İstanbul Adliyesi'nde silahlı kişilerce savcının rehin alındığı kata, çelik yelekli ve silahlı kişiler girdi. Sivil polisler de koridordan çıkarıldı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu anda gazi mahallesi karışmış durumda. Polis karakoluna baskın yapıldığını sosyal medyada paylaşılıyor.

   Sil
 11. Artık her gün bir iki flaş olay yaşarız. Sıkıcı hayatımıza renk gelecek gibi... Sahi siyah da bir renk midir?

  YanıtlaSil
 12. Elektrik olayında ki mesaj gayet açık.
  Fişinizi çektik demeye getiriyorlar.

  Fakat bunu yapan kim?

  Düşman şu an gizli...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sakaryahttp://hazretimehdias.blogspot.com.tr/2014/12/sakarya-seyf-ifsatlar.html?m=1
   Zülkarneyn kardes blogunda Sakarya seyf'in buradaki yorumlarini paylasmissin. Bi arablogu takip edememistim. Sizinpaylasiminiz aklima takilan bazı noktaları aydinlatti, teşekkür ederim.
   Sil
 13. Nazım Kıbrısi'nin bir sözü hatırıma geldi.
  "Mehdi çıktığında bir tekbir alır, bütün teknoloji susar, Elektrikli araçlar çalışmaz... "
  Elektrik kesintisinde aklıma gelen bu... Modern hayat durdu. Hiç bir şey çalışmadı.

  YanıtlaSil
 14. Türkiye tarihinde bu kadar pişkin bir iktidar gelmemiştir. Enerji bakanı elektriklerin neden kesildiğini bilmiyor.''Araştırıyoruz'' diyor. Traji komik olaylar. Türkiye'ye her yönden karartma uyguluyorlar.Ne oluyor,ne bitiyor,hiç bir haberimiz yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. devlet suikast olduğunu bilse bile kuvvei maneviyi bozmamak için suikst demez ama o kafayı koparır

   Sil
  2. Deccalin mi Mehdi'nin mi askeri

   Pişkin kimdir bilir misin? Komite kurup ABD ve İngiliz menfaatine darbe yapan albaydır. 27 Mayıs sabahı bir kalktık mili irade yerle bir? 40 postallı savaşmadan ülkemizi sözde iki müttefikimize teslim ettiler. Onlar kimin çocukları idi. Coni’nin değil mi? Ama pişkin pişkin kurtarıcı rolüne kesilmişlerdi. Pişkin kimdir bilir misin? 1990’da ta ABD’ye kadar uçup Yahudi lobisine konuk olan o darbeci albay onlara “aramızda fark yok hepimiz biriz” demişti. Bu konuşmayı bir dergi yayınladı. Ama o albay eskisi pişkinlikle bunun üzerine açıklama yapmadı. Pişkin kimdir bilir misin? Sokaklara saldığı veletlerle (ki dinen onlara Ye’cüc ve Me’cüc olarak işaret edilir), vatana korumacılığına soyunur. Sen hiç böyle pişkin gördün mü?
   Şimdi hem Türkiye büyük ve geniş bir ülkedir dersiniz, hem de bu ülkenin dağıtım şebekesinde olan iletim aksaklığı için ezbere konuşmadan, tahkik ederek araştırma yaparak açıklamaya yapacakken, senin gibi Deccal askeri ona pişkin der. Kaldı ki bakan ilk anda şunu açıkladı ve dedi ki “Bir santralı devreden çıkması üzerine domino etkisi olmuş olabilir) Sebebini söylüyor adam. Ama tahkik etmesi gerekirdi. Çünük o pişkin değildi. Mesele şu o devreden çıkış kasdi mi, kaza sonucu mu? Hüküm verilirken bile yargılama yapılır. Ama pişkin karalama yapar ki, AK Parti puan kaybetsin bizim faşo gelsin dersen bu pişkinlik. Bir şey daha, 7.6 rakamları bir sırrı ihtiva eder. (Haşiye) O sır iktidarı gezide, 17-25 Aralık’ta korudu. Niçin? Çünkü artık militarist ve faşist ırkçı, halkçı kemalizmin defteri dürülüyor. Bir dahaki seçimde ise adını bile hatırlamayacaksınız.

   HAŞİYE; A’rafa suresi 6. Ayet. (Sonra yaptıklarını, İlahi ilmimizle onlara anlatacağız, çünkü Biz onlardan hiçbir zaman uzak değildik) Allah kimseden uzak değildir. Hesabı önlerine koyar. Pişkinlerin de, teröristlerin de, ırkçıların da, militaristlerin de. Hep öyle olmadı mı?

   Sil
  3. - Günümüzde “filan kişi mehdidir” veya değildir türünden tartışmalar çok oluyor. Bu konuda neler dersiniz?

   Mehdi, ismi mef’uldur, ism-i fail değildir. Yani “hidayete erdirilen” dir, “hidayete erdiren” değildir.

   Mehdiler iki kısımdır;

   Birincisi, mesela yüz kişinin hidayetine vesile olan kişi bir nevi mehdidir. Ona mehdi denilebilir. Bu neviden çok mehdiler var, her zaman da varlar. Ekmel-ül Ulema Bediüzzaman’ın tabiriyle bunlar Mehdiyyundur.

   Bir de Peygamberimiz(Aleyhissalatu vesselam)’ın haber verdiği Ahirzaman’ın beklenen mehdisi vardır ki üç özelliği olacak:

   1-Tamamıyla hâkimdir, silahı var, askeri var.

   2- Çok zengin ve cömerttir.

   3-Çok âlimdir.

   --- Mehdî aleyhisselâm geldiğinde, kişi ya Mehdî aleyhisselâmın yahut Deccâl’in askeri olur. Bunun ortası yoktur. Mehdî aleyhisselâma asker olabilmek için de 4 haslet kâfî gelir:

   1. Îsâr hasleti.
   2. Farzları yerine getirmek.
   3. Kebâirden sakınmak.
   4. Az da olsa, zikir.

   Sil
  4. Bu muhtar emminin işi değil devletin işidir.yani hükümet kesin biliyordur ama bazı bilgiler halka açıklanmaz,açıklanamaz.

   Sil
 15. Bazen düşman yanı başındadır. Bilirsin ama söylemezsin. Düşman dışarıda olsaydı kolaydı. Ama düşman içerde... Ona karşı mücadele elbette ona göre dikkat ve temkinle olur. Devlet bilir ve asla unutmaz. Milletin sağduyusu da vakti geldiğinde gereken cevabı verir.

  YanıtlaSil
 16. Serdar ARSEVEN / Yeni Akit
  Şebeke’de- sistemde çökme olmuş, bütün Türkiye karanlıkta!..
  Enerji Bakanı Taner Yıldız, “Bunun birçok sebepleri olabilir, araştırıyoruz!”derken, temas kurduğumuz bütün uzmanlar, “Sabotaj” ihtimalini dile getiriyor…
  Aklımda, üç dört gün önce yanıma yaklaşan ve şu anda yüzünü hatırlamakta bile güçlük çektiğim bir “zat”ın söyledikleri geliyor:
  “TEİAŞ ‘malum yapı’ adamlarının kuşatmasında! Yakında Türkiye’yi sarsacak bir şeyler yaşanabilir.”
  Ve…
  Açıklamalar birbiri ardına:
  Enerji Bakanlığı yetkilileri, elektrik kesintilerine ilişkin sorulara, ‘15 yıldır böyle bir şey yaşanmadı!’ karşılığını veriyorlar.
  15 yıl boyunca olmayan, seçim atmosferinde oluyor!..
  Tesadüf!

  “Nisan Ayı”nın çok zor geçeceğini tahmin ediyorduk zaten…
  Mayıs daha da zorlu olacak…

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Yapı" ile "örgüt" aynı günkü iki olayda aynı odak tarafından senkronize edilmiş görünüyor.

   Sil
  2. Ee madem öyle, o zaman TEİAŞ'i kuşatmış malum yapıyı bir senedir temizleyemeyen bakanlık ve hükümetle mi karışı karşıyayız? Alakası yok, kimse kimseyi kandırmasın, her olayda "malum yapı"yı görme kolaycılığına ve aymazlığına düşerek, yanıltıcı beyanlar vermek sorunu daha komplike hale getirir. Elbette çeşitli kurumlarda malum yapı elemanları vardır, ama dünkü saldırıyı sadece içerden görmek kafayı kuma gömmek gibidir. Zaten dünkü saldırıyı yapanları açıklayacak gazeteci ve yetkili bir babayiğit yok. Çünkü savaş nedenidir. Aynen şu an çoğumuzun unuttuğu F-4 kazaları gibi. He doğru ya onu da malum yapı yapmıştı değil mi? Ah ne güzel hayat.

   Sil
  3. Bu arada son yazdığım mesajdan yola çıkıp bana malum yapıyı hafife alma, onları savunma gibi destan döktürecek arkadaşlar varsa hiç yorulmasınlar. Bizzat onlardan belki hiçbirinizin olmadığı kadar mağduriyet yaşamış biriyim.

   Bu arada tarihler rakamlar üzerinden düşünmeyi seven arkadaşlara bir soru.. Dün bir işaret/start verildi. Seçilen tarih tesadüf değil. Rumi 31 mart'ın tarihteki miladi karşılığına dikkat...! O gün savaş ayan beyan ortaya çıkar. 3 hafta önce burada 15-20 nisana kadar belli olur herkes anlar demiştim. Dünkü olaylardan sonra beni bu uyarımdan sonra şahsi hayatımda alaya alanlar bile, titrek sesle telefonla aradılar. Neyse. Çok yazdım yemek arası. Selam olsun haziruna.

   Sil
  4. ülkede devlet memurların iş güvenlği vardır tedaş daki mühendis veya teknik ekibi nasıl temizleyeceksiniz süresiz izne çıkarıp maaş mı ödenecek
   memurluk 1-2 yıllık karşılıklı sözleşme ile olsa tamam
   ama değil eldeki kadro ile çalışacaksınız

   Sil
  5. Karnavalda değil hesap günündeyiz
   Her şey akla tabidir yani somutu olan biyolojik merkez beyne. Beyin elleri kolları vesair organları yönetir. Yani hükmeden beyindir. Cemaat, örgüt, cuntalar falan, hepsi üst akla tabidir. Üst akıl bir tanedir. 160 yıldır aynıdır. Sadece hissedarları değişiyor. “TC’yi biz kurduk” diyen Weizmann’ın bu iddiasını yalanlayan olmadığı gibi, yaşanan onca elim hadiseler daime o üst aklı işaret etmiştir. Malum gerçi 31 Mart Rumidir, Miladi olarak 14 Nisandır. Ve onun faturası hem hicri hesapla 2007'da hem Miladi olarak 2009'da görüldü

   Şu olacak diye kehanete gerek yoktur. Bugün Türkiye’nin nereye gittiğini ve bundan rahatsızlık duyanların daha doğrusu kimin ayağına bastığını bilmeyen insanımız çoktur. Ama bilinen bir husus varsa, bütün şer güçlerin AK Parti’ye olan kinleri ve hınçlarıdır. Bir molla bozuntusu, Kur’an ve iman esaslarına aykırı olarak ama din kisvesi altında şer güçlere şirin görünme uğruna sergilediği aşağılık kompleksi sonucu, katlandığı zilleti ve buna dayalı kirli ittifaklarının rahat durmayacağını bilmemek ancak aptalların işidir. O bir organdır.. DHKP-C, Dev-Sol, Dev Yol, PKK vs gibidir. Üst akıl kime emrederse o işler, bazen tek, bazen toplu olarak.

   Şahsen bu olaylardan hiç rahatsızlık duymuyor ve normal karşılıyorum. Tek endişem ve korkum, sandık başında milletin aldanarak bütünlüğü bozması yönünde oy kullanmasıdır. Bu bir imtihandır. Kazanamayan umumi tokatlara müstehak olacağından 70’lerde ve 90’larda olduğu gibi sürüm sürüm sürünmemize kader fetva çıkar. O zaman bu olayların adı daha geçmez.

   “Ben demişti numaraları”nı bırakalım.. Görünen köy istemez. Devlet yetkilileri bile dillendiriyor. Bunlar ikazdır. Sebep olunacak her neticeden çıkacak kar ve zarar ona sebep hissedarlara aittir. Bir oy bir hata olabilir, ama sebep olduğu zararın tamamına hissedar olunacağından 1 milyon olarak döner. Ve ebedi hayatınızın mahvına bile sebep olabilir.

   Demokrasi iyidir. Azınlığın değil halkın iradesinin tecellisinin meşru yoludur. Ama ona sahip olabilmek ve faydalanmak için ehliyet lazım,. Buyurun ehliyetinizi görelim, 7.6 günü. Bir üst akıl var ama bir ucu diğerine kadar 15 milyar ışık yılı (kimi bunu 50-60 milyara kadar çıkarır) kainatın her zerresine hükmeden ilahi akılın da bir hesabı olduğu, Mehdiyet’in de vazifede olduğu unutulmamalı. Tek yapılacak ona zemin hazırlamaktır.

   Şimdi 1909 veya 1919 veya 1928 ve 1932 veya 1937’de değiliz. O karanlık günler geride bırakıldı. Hatta 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül 28 Şubat 17-25 Aralık’ta da değiliz. Bunların hesabının görüldüğü tarihlerdeyiz. Bir iki köpekten korkmayın. Kuduz da olsalar. Nasıl olsa belediye var zehirler veya itlaf eder..

   Sil
  6. Sen önce kullanıcı adlarıyla dalga geçmeyecek olgunluğa er (tam liseli ergen tavrı), sonra gel burada döktür vakti ve hikayesi/masalı/hayali bol Çokgüngör..

   Sil
  7. Canivale-'ye

   Unutma Kur'an'da da kıssalar yani hikayeler vardır, ama niçin? Her hikaye edilen hadisede, hangi esmanın tecelli ettiğini anlatılması içindir. Cenab-ı Allah o olayda Rububiyeti'nin hangi ismi ile tecelli ettiğini, hükmettiğini anlatmak içindir. Kıssalar anlatır sonra da Allah'ın o hadisede hükmeden ismi veya isimleri belirtilir. Çünkü Kur'an Rasihlerin yanı sıra avama da karnavalcılara da meramı anlatmak durumundadır. Ki hakikat ayan beyan ortaya çıksın. O kıssaların sonuna iyi bak. Allah'ın hükmünü öğren. Unutma Kur’an 40 ayrı beşer tabakasına izahatı yani hitabeti var. Hikaye ve masalları hor görme. Hayal ise alem-i misale işaret eder. Hadiseler önce alem-i misalde tebeyyün eder, bakabilenler için işareti vardır ve hadise olur.

   Sil
 17. Nükleer santralde Japonya ile anlaşma sağlandı

  TBMM Genel Kurulu'nda Japonya tarafından Sinop'ta nükleer santral yapımını öngören uluslararası anlaşma kabul edildi. Genel Kurul'da, Türkiye ile Japonya arasında nükleer santral yapımı ve işbirliğine ilişkin anlaşmayı uygun bulan kanun tasarının görüşmelerine devam edildi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bununla bir alakası var mı acaba?

   Sil
  2. seçimle alakası var akp tekrar iktidar olsun istenmiyor balyoz ergenekon paralel yapı tüm düşmanlar karşı cephede birleşti
   slogaları önce mülkiye sonra türkiye
   12-yıllık emeği birikimi hakları kadıracaklar hazineyi soyacaklar

   Sil
  3. kesinlikle bununla alakalı. Bunlar tesadüf olamaz

   Sil
 18. 31 Mart Vakası (31 Mart Olayı ya da 31 Mart Hadisesi), II. Meşrutiyet'in ilanından sonra İstanbul'da yönetime karşı yapılmış büyük bir ayaklanmadır. Rumî Takvim'e göre 31 Mart 1325'te (13 Nisan 1909) başladığı için bu adla anılmıştır. (Wikipedia)

  YanıtlaSil
 19. Allah bes, gayrı heves...
  Allah devletimize zeval vermesin.
  O devlet ki kim ne derse desin veraset-i hilafete sahiptir. Varis-i Nebi'dir. Tekrar ehline avdet etmiş ve edecektir. Milletin derin vicdanına inanıyor ve güveniyoruz.
  Bugün bir çok siyasetçi ve kesim Savcı'nın cenazesine katılmamakla devletin, milletin değil, terör örgütünün ve onları güden dış mihrakların yanında boy göstermiştir.
  Gayb ordusu bu devletin yanındadır. İrade koyduk.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hangi tarafa baksam, gayb ordusu kendi yanında.. Allah hayr eylesin.

   Sil
  2. Allah hayr eylesin kardeş... Gayb ordusu ehl-i sünnetin ricalidir. Hangi tarafa baksan Hak fırkası ehl-i sünnettir.

   Sil
  3. 3 haftalık iş seyahatim var, buraya hiç bakamam galiba.. Memlekete döndüğümde umarım sizler haklı çıkarsınız. Yanılmayı çok isterim.

   Sil
 20. Davud düşman devinin gözünü kör edip devirecektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa Abi sormak istiyorum müsaadenizle,

   Sizin Davud tahayyülünüz nedir,nasıldır ?

   Hayalinizdeki Davut nası birisidir,nasıl ortaya çıkacaktır,kimler Talut'a Davut'u tavsiye edecektir,kör etme ve taş atma meselesini nasıl görüyorsunuz,şu anda kafanızda Davut'a uyan bir şahsiyet var mı,psişik olarak hiç Davut'u gördünüz mü yahut kalbinize ilham nevinden bazı şeyler geldi mi ? Bu konu hakkında mümkünse genişçe fikirlerinizi okumak isterim. Şimdiden teşekkürler..

   Benim görüşlerimi az çok biliyorsunuz zaten..

   Sil
  2. Davud, bildiğimiz Davut gibi görünüyor. Kesin konuşmak istemem. Şimdiki duruma göre tahminimdir. Psişik olarak bu yönde bir algı sahibi değilim. İradi olarak şunu göreyim diye bir çalışma yapmıyorum. Kur'an üzerinden kalbime gelenleri -hususidir- zaman zaman yazmaktayım. Talut-Davud kıssası hakkında kendi kanaatlerimi yazıyorum. Hata yapma imkanımız her zaman mümkündür. O nedenle temkinli hareket ederim. Başka bir Davud zuhur eder mi onu zaman gösterecek. Talut hakkında o zata görevini tam yapıncaya kadar Allah ömür versin.
   Kıssa bağlamında savaş içinde Davud tek gözlü devi attığı taşla devirecek.Bu olay nedir, nasıl zuhur eder tahminde bulunamıyorum. Gaybda kalması daha iyi... Seçimlerle alakalı mı acaba...Ancak Talut ile Davud arasındaki -hal- bizi endişelendirir.

   Sil
  3. Psişik tecrübeler uyku ile uyanık arası bir haldir.
   Kainat önce Mülk ve Melekut diye ikiye ayrılır. Daha sonra Nasut ve Ceberut alemlerine ayrılır.
   Mülk alemi bizim beş duyu ile algıladığımız maddi dediğimiz alemdir. Ama Maddi aleminde bizim algı sınırlarımız dışında olan kısmına Melekut denilir. Böylece Cisimler alemi Mülk ve Melekuttan oluşur. Mesela Melekler alemi de kendine göre maddi bize göre manevidir. Melekler, cinler ve ruhaniler aslen kendi alemlerinde iken gerektiğinde bizim için maddi sayılan aleme temessül ederler, görünürlük kazanırlar.
   Melekuta dalmak mümin ve kafir için fark etmez. Melekuta girenlerin bir kısmı bu yüzden istidraç sahibidir. Onları derece derece küfrünü arttırır. Evliyaullah ise mürşidinin nezaretinde melekutta gezdirilir. Gezdikçe de Allaha olan imanı ve tevazuu artar inşallah.
   Melekut her türden manevi varlığın cevelangahıdır. O yüzden sarf-ı imar ile gerekli tedbirler alınarak melekuta girilir ve çıkılır. Aksi takdirde cin ve ifritlerin tasallutuna uğrama olayları çoktur. Mesela Amerika'da bu alemlere bilinçsiz ve korumasız giren çok kimsenin tasallut nedeniyle dönemedikleri ve arada bitkisel hayat türü bir şekilde kaldığı söylenir.
   Bu yolları tecrübe ettim. Ama kontrolsuz girmenin tehlikeli olduğunu görüp ileri gitmedim. Şuhudi iman yerine gayba imanın tehlikesiz ve selametli yolu ümmetin ana yoludur. Tasavvuf çok ince bir ilimdir. Doktorsuz uygulanmaz. O yüzden gerçek mürşid-i kamil olmadan tasavvuf kamil olmaz.
   Bu konuda söz uzar gider. Çok sözün de hesabı olur. Çok konuşan da kendini bilir sanmaya başlar. Bu nedenle ilmimiz olmadığı halde çok konuşmaktansa susmak iyidir.
   Sağlık ve selametle...
   Rical-i gayb gerçektir. Ama hepsi Allah katında gizlidir. Sadece kendi grubundakiler birbirini tanır. Tayy-ı mekan, bast-ı zaman ile melekutta cevelan ederler. Bu tarz kimseleri duydum. Bir hayat gayemiz böyle zatları tanımak ve duasını almaya çalışmaktır.

   Sil
  4. Hızır as ilgili biraz malumat verebilirmisiniz?Benimde onunla ilgili tahminlerim var. Gelmiş geçmiş önemli şahsiyetlerle görüştüğünü biliyoruz.Bu manada zamanda yolculuk yaptığını biliyoruz.Acaba zamanda yolculuğu ledün ilmiylemi yapıyor,yoksa gelecekten çok yüksek bir teknoloji çağındanmı geliyor? Dünya zamanını bir film şeridi gibi görüyor,biliyor ve önemli olaylara müdahale ediyor.

   Sil
  5. Muhterem Mustafa Abi,

   Davut/Talut/Calut kıssasında görünen o ki farklı düşünüyoruz.

   Benim fikirlerim şunlar,ama önce çeşitli kaynaklardan derlediğim bilgileri bir ön sunum yapayım :

   Davut genç bir delikanlıdır(Davutoğlu değil),Çok iyi bir eğitimi yoktur(Davutoğlu profesördür),Kendine güveni tamdır/Hedefi nereden yakalayıp vuracağını iyi bilir/Allah'ın dinini ikame etmeye gayretlidir(Davutoğlu'nun kendine güvenini boşverin RTE'ye bağlıyı da bırakın bağımlıdır,neyi ne zaman yapacağını hesap etmesi zordur zira eninde sonunda RTE'nin son noktayı koyacağını bilir,Allah'ın dinini ikame etmeye yönelik adamakıllı bir icraat ya da gayretini göremedim şahsen),Güç dengesi yönünden Davutoğlu'da bir nevi alimdir Fethullah Hoca'da fakat beklediğimiz Davut'un alimliği yoktur yahut onların derecesinde değildir/zayıftır ezcümle Calut'a baktığımızda hemen tüm yönleriyle üstün ve kendisine kararlılıkla bağlı sayıca üstün taraftarları ile bir karakter görüyorsak Davut'sa bunun tam tersidir,üstün yönleri rakibine nazaran ve gerçek hayattada yok gibidir,Davut son ana kadar bilinmeyen tanınmayan birisidir fakat Davutoğlu siyasî hayatından öncedeakademik çevrelerde tanınan birisiydi sonra zaten herkesin tanıdığı bakanlık ve başbakanlık görevlerini ifa etti,Davut normal şartlar altında Fethullah Hoca'ya karşı savaşamazdı zira FG hemen her yönden kendisinden tecrübeli ve üstündü ve Davut FG'le onun hiç beklemediği bir açıdan savaşacaktır. Tekrar etmek gibi olacak ama :

   Davut savaşta son anda ortaya çıkıyor,zayıflığına karşın hedefi 12'den vurarak(hikmetle de diyebilirim) mağlup ediyor,Davut'u ordudan daha önce pek tanıyan yok zira o dağlarda gezen bir çoban,Talut zaferden sonra Davut'u kıskanıyor bu da demekki Talut'tan daha başarılı işler yapacaktır,Davut çok iyi bir eğitim almamıştır,Talut'un işleri öyle bir duruma gelecek ki Davut'tan başka bir çıkar yolu kalmayacak ve Davut'u öne sürecektir.

   Şimdi bu yazdıklarımdan sonra kafamda kurguladığım Davut'un Ahmet Davutoğlu olmadığını düşünüyorum. Hatta milletvekili listeleri RTE tarafından(Efkan Ala ve Süleyman Soylu'ya hazırlatıyor) son onaydan geçtikten sonra belki de Davutoğlu kazan kaldıranların yanında bulunacak,partide diktatörlüğe vb.karşıyız gibi argümanlarla RTE'ın etkisini kırmaya çalışacaktır,olmassa partiden diğer aynı düşünen arkadaşlarıyla birlikte istifa edecektir.

   Vaziyet çok kötü bir hâl aldığında RTE elindeki -son kozu- ortaya çıkarıp Davut'u sahaya sürecektir. RTE belki de kendisi bile güvenmeyecektir fakat şartlar öyle bir hâl alacaktır ki elinde büyüttüğü çocuğu Ak Parti'nin ellerinden kayıp gitmemesi ve bitmemesi için eli mahkûm olacaktır.

   Sil
  6. Düşüncelerimin mutlaka isabetli olduğunu sanmıyorum. Hatalarımızı zaman düzeltecektir. Talut-Davut kıssasının bende oluşturduğu kanaati yazıyorum. İnsan beşerdir, şaşabilir. Gaybı bilemiyorum. Acizane tahminimi ifade ediyorum. Elbette fikir fikirden üstündür. Fikirlerimizi paylaşıyoruz ki sinerji olsun....

   Sil
 21. 01 Nisan 2015

  Elektrikler kesilse bile...

  'Biz' dersimizi çalıştık hocam...  Sebepleri vardır! Elektriği kesenlerin... Ülkeyi karıştırmak için... Aynı günün içinde! Birkaç olay! Diyorlar ki! Yer-altına girdiniz... Bu kadarı olmaz! Hareketlendiririz... Gündemi değiştiririz... Sizi test ederiz! Daha ötesini de yaparız... Yer-altını deşmeyin! Kişilerle uğraşın... Ezoterik yapılara dokunmayın! Anlayın! Tapınak yapılacak! Yol kesmeyin!

  'Biz'de korktuk bu sözlerinizden! Her hamleniz hesaplandı oysa... Nerelerde varsanız... Hangi teknoloji ile... Kimlerle! İsterseniz de cinlerle! 'Yapay' olan, olmayan... Siz! Her hamleniz! Hesaplandı! Kaybettiniz... Ey 'nar' yüzlüler! Seçme şansınız kalmadı artık! Sizin yurdunuz Cehennem... Kraliçenin ateşten sarayı!

  Küresel bir savaşın alevi her an bizi de içine alacaktır! Biliyoruz! İki farklı alevle! Dumanlı ve dumansız olan! İç içe! Cinlerle! Şu an! Cinler! İçimizdekileri! Tasallutları altına almışlardır... Ne söylerse şeytan yapıyorlardır! Ve bilmiyorlardır... Şeytana hizmet ettiklerini... Şeytanın cinlerden olduğunu... Sanki bir lütuf gibi... İç içe geçmişlerdir... Cinlerle! Elektrik! Bâtınî 'oku'yamazsanız… Zahirde kalırsınız… Ve sanarsınız ki! Elektrikler kesildi! Dersimi çalışamadım hocam...

  Siz! Elektrikler kesilmese de dersinizi çalışmıyorsunuz ki! Enerji konusu nedir ki? 'Tapınak' bir enerji santralıdır! Ah! Sizler! Tapınakcılar... Kestiniz elektriğimizi... Hem de bu defa bir teknoloji gerektirmeden! Entegre değil ki öyle bir anda kesilsin tümüyle! İçerden! Test amaçlı... Daha büyüğü için... Diyorsunuz ki! Seçiminizi 'yanlış' yapın... Mescid-i Aksa'yı değil! Tapınağı seçin... Gelecek olanı...

  Zamanın kesikliğe uğraması CERN'leyse... Elektrikler kesilince de... Bir ihtar gibi görünse de...Öyle olmadı işte! Onlar istemese de! 'Bir' dua zinciri kuruldu! Rabbimize... İnşirah oldu kalplere... O elektriksiz dünya... Bu ülke! Kalbin inşirahı için savaşıyor ya! 'Muallak Kayası' için secde ediyor alınlar... Ey İstanbul! Tüm velilerinle senin... Secdedeyiz çok şükür... Ve her an... Her an Rabbim... Dersimize çalışıyoruz... Hazırız... O büyük imtihan için...

  ( Zamanın kesikliğe uğramasıyla CERN'de... Sandılar ki! İçeriye sadece maddenin karanlığı o 'şey' girdi! Oysa! Oysa ey müminler! Kalbin nuru da içerdeydi! 'Bir' Tevhid Aşkıyla! Şeytan 'biz'leri göremez! Çok şükür ki 'biz' onu ve avanesini her an görürüz... İster elektrikler yanıyor olsun! İsterse de elektrikler kesik olsun... Zaman 'bir'dir 'biz'ler için... İçiyle dışıyla... Tüm anlarıyla... Biliriz! Görürüz! Ve tespit ederiz hepinizi!

  Ey Kraliçenin tapınakçıları! 'Biz'! İçimizi dışımızı çok iyi biliriz...

  Ve korunuruz Elhamdülillah...

  Rabbim korur bizi...


  Hayati Sır

  YanıtlaSil