.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

22 Şubat 2015 Pazar

ŞAH FIRAT OPERASYONU


TSK tarafından Süleyman Şah türbesine başarılı bir operasyon icra edilerek türbenin ve karakolun yeri değiştirildi. 
Şah Fırat Operasyonu'ndaki kritik ayrıntı!

 • Operasyon kararı Ankara’da alındı.
 • 572 personel ve 100 araç operasyona katıldı.
 • Erdoğan operasyonun sevk ve idaresini takip etti.
 • Operasyon canlı olarak Ankara’dan izlendi.
 • Operasyon Genelkurmay’da yürütüldü.
 • Operasyon kara ve hava birlikleri tarafından gerçekleştirildi.
 • Operasyon dün akşam saat 21.00’de başladı.
 • Birlikler 00.30 ‘da Türbeye ulaştı.
 • Süleyman Şah’ın naaşı ve Türbedeki emanetler bir operasyonla Türkiye’ye getirildi.
 • TSK Eşme bölgesini kontrol altına aldı.
 • Süleyman Şah’ın naaşı geçici olarak Türkiye’ye getirildi.
 • Süleyman Şah’ın naaşı Eşme’ye konacak.
 • Süleyman Şah Türbesi 3. kez yer değiştirilmiş oldu.
 • Süleyman Şah türbesi ve Karakolun yeri başarıyla değiştirildi.
Ecdat yadigarı emanetlere özel tören

 • Geride kalan yapılar imha edildi.
 • 38 askerimiz başarılı bir operasyon ile Türkiye’ye getirildi.
 • Süleyman Şah türbesi statüsünde bir değişiklik yok.
 • Bayrak Süleyman Şah türbesinden indirilmeden Eşme’de dalgalandı.
 • Bayrak yeni yerinde dalgalanacak.
 • İntikal sırasında kaza sonucu bir askerimiz şehit oldu.
 • Operasyonda şehit düşen askerin adı Başçavuş Halit Avcı Trabzon Maçkalı…
 • Erdoğan şehit Başçavuş Halit Avcı’nın ailesini arayarak taziyelerini iletti.
 • Bu operasyona en küçük müdahaleye en sert karşılık verilebilirdi.
 • Operasyon sırasında çatışma yaşanmadı.
 • Başbakan: Operasyon uluslararası hukuka uygun olarak yapılmıştır.
 • Koalisyona operasyon başladıktan sonra bilgi verildi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakan ve TSK’yı kutladı.
Süleyman Şah Türbesi'nin yeni yeri


CABER KALESİNE DEFNEDİLECEK
IŞİD’in bölgedeki varlığı nedeniyle durumu tehlikeli bir hal alan Süleyman Şah Türbesi, Türkiye sınırına yakın bir noktaya nakledildi.
Böylece Türkiye,
■Suriye topraklarında bir operasyon yapabileceğini tüm dünyaya gösterdi.
■Yurtdışındaki tek toprak parçamız olan Süleyman Şah Türbesine saldırarak, Türkiye’yi kontrolsüz bir çatışmanın içine sokma planları akamete uğratıldı.
■”Şah Fırat ” operasyonuyla, IŞİD’in tehditleri nedeniyle Musul’daki başkonsolosluğumuza yapılan baskın benzeri bir risk ortadan kaldırılmış oldu.
■Daha önce 2 kez yeri değiştirilen Süleyman Şah Türbesi, Suriye toprakları içinde ve aynı büyüklükte bir yer olan, ”Eşme Köyü”ne taşındı.
■Şartlar normalleştikçe Süleyman Şah Türbesi ilk olduğu yer olan Caber Kalesi civarında bir yere nakledilecek.


45 yorum:

 1. Anladığım şu: Devletimiz, o bölgeye kendisini çekecek bir unsuru (Süleymanşah'a saldırılma ihtimalini) kesin kez görmüş ve daha önce harekete geçerek buna mani olmuştur. Fakat o bölgeye Türkiye'nin girmesini isteyen strateji için bu tek bahane değil, ama önemlisiydi. Bu koz ellerinden alınmış olundu. Birileri bu durumu aleyhe propagandaya çevrilebilir; "vatan toprağını bıraktınız" diyebilirler. Fakat aynı kişilerin Musul başkonsolosluğu olayında "neden riske rağmen orayı daha önce boşaltmadınız" dediğine de bakmalıyız. Tutarlı değiller, yaptıkları tek şey müzmin muhalifet. Süleymanşah kuşatılıp büyük zaiyat verseydik, bu sefer "niye boşaltmadınız orayı" diye vaveyla koparacaklardı. Ayrıca, bu geri çekiliş, orada önümüzdeki günlerde büyük bir hareketliliğin, çatışmanın olacağı anlamına da gelebilir.

  YanıtlaSil
 2. terk edilen yer karşılığı suriye eşmesi denilen bölgenin devletimiz tarafından ele geçirilmiştir.

  operasyonla , suriye içinde türkiye için stratejik önemi kalmamış bir bölgeden daha önemli bir bölgeye intikal sağlanarak türk ordusunun suriye içindeki hareket kabiliyetinin test edimiştir

  başarılı bir operasyondur. bu operasyona diş bileyen, egemenlik hakkı hiçe sayılmış olan esed yönetimidir. türkiye bıraktığı yer kadar bir yeri almıştır

  YanıtlaSil
 3. Bir taşla bir kaç kuş vurulmuştur.
  Birincisi askerlerimiz in güvenliği sağlanmıştır.
  İkincisi türbe sınırlarımıza en yakın konuma taşınmıştır.
  Ve en önemlisi yeni yer sınırımızla bitişik olduğu için türkiye haritamızda değişmiştir.

  Artık eski türkiye sınırları içindeki takviye birliklerimiz bu topraklarda konuşlanması on numara beş yıldız olacaktır.

  Tekrar söyleyeyim türkıye sınırlarımız türbenin yeni yeri ile biraz daha genişlemıştir.

  YanıtlaSil
 4. http://www.haber10.com/makale/40535/#.VOnOeXysXCs

  YanıtlaSil
 5. İran, Suriye, iç muhalefet ve paralel yapı aynı doğrultuda yayın yapmakta... İç muhalefet operasyonu itibarsızlaştırmaya uğraşmakta... Hiç değilse bu konuda iç muhalefet dış güçler ile aynı seviyeye düşmese idi.

  YanıtlaSil
 6. Seçim öncesi Türkiyeyi zora sokcak bi kışkırma nın önüne geçilmiş olundu her hangi bi yabacı istikbaratcıların olası bi operasyonuna karşı hükümeti zora sokmak ve yaygara yapıp Türkiye Askerini koruyamadı diye progabanda yapılma olasılıgının önüne geçmek için yapılmış dır diye düşünüyorum. ve faraza kurgulanan Türbeye operasyonu İşıd yada benzeri örgütler yapmış gibi gösterip kamu oyuna suncaklardı, diger unsurların desteklenmesine pyd gibi zorlancakdı Bu Algılayan devletimiz bu kozu elerinden almış dır. laf dedikoduya mahaL vermemek ve Askerimizin can güvenli riskine karşı olası bi saldırıya karşı ve topraklarımız nolcak gibi dedikodu muhalif sözlere karşıda ecdad Türbesinide Türkiye sınırının dibindeki Süriye topraklarında tekrar yer degiştirerek konuşlandıracak dır. yine Türkiyeye ait olcak yer degişilmesi uygun görülmüş fitneyecilerin elerinden mazemeyi seçim öncesi almışdır. seçim öncesi Fitneciler boş durmamak için her şeyi medya güçleri iLe yaygara yapmak kamuoyunu kışkırtmak istemek dedirler. ALLAH fitnecilerin hilelerine musade etmesin Türkiye istikrarına devam etsin Güçlensin inşlh

  YanıtlaSil
 7. Abd işid bahanesi İle bir cok unsuru kanton bölgeler şeklinde destekledigi gibi bir birine kırdıma taktiklerine haçlılar devam etmekdedirler . nasıL kobani de hem ışıd hem pyd güçlerine silah atıgı gibİ ve Türkiyeyi cevrelemek harekat alanını kısıtlamak da var planlarında dış düşman dan daha ziyade içimizdeki işbirlikcileri daha yalaka derleri nasıL zora sokarız nasıl 3 5 paun oy alabilirz. gercekden batı sitese orayı temizlerdi istemiyolar hep kaos olsun birbirini yesinler takatsız kalsınlar ki bizi kendileri carsınlar dünya kamu oyunada kurtarıcı gibi algı yapma dertleri özgürleşdirme ve kendilerine piyon olanları sanal görevlendirmek. cogunu ordaki örgütlerin aslında ordaki idarecileri kendi egitikleri istikbaratlarına calışanlar . kimi sözde filan kimi karşıt. refah varmı yok. huzur varmı yok . petroL hakim kim parası halkın cebinemi yok.

  YanıtlaSil
 8. haçLı batı, süriyeye müdahale edilme si ve akabine kadar Nato Türkiyeyi gözden cıkaramaz cıramıca içinde Türkiyeyi cok cidii kaos olması ise (Allah korusun) Rusya ve İran kuvvetlenmesini göze alamadıklarına zayıflatma projeleri iLe ıoyalamakdadırlar. büyük oynadıkları için planları gereyi ama hoşnut olmadıkları siyonizm meydan okuyan Liderler Yönetim oldugu için Türkiyedede hoşnut degiller, tamamen yüklenemiyolar. yoksa Türkiyenin Rusya ve Çin tarafına kaptırmalarından cekiniyolar. Türkiyede bunun farkında ve kendi strejesini oluşturmaya calışmakdadır. Aslında avam biri biLe bu gidişatta baktıgında resmen pastayı menfaatleri gereyi paylaşmak isteyen emparyelist güçlerin soguk savaşı şimdilik örgütler üzerinden devam etmekdedir. İran esad ve hizbullah a destek silah her türlü maddi manevi losijtik destek oLmakdadır. sünni katliyamına biLe sesiz kalmakdadır. bunu mukabİl İsraİL perde arkasjndan diger grubları abd avruba yine her unsuru kulnamkddı körfez ülkelride iRan genişlemesine karşı Tekfirçileri desteklemekdedir. Türkiye ye sadece özgür süriye ordusu kalmakdadır ve Türkmenler sünni ler .... Türkiye Aslında daha cok kendine yakın grublara destek olmaLı, el altından ilerde olası sıcak catışmada Süriye içinde kendi sınırlarımıza sıcak catışmanın sıcaramaması için ve ordaki kardeşlerimizinde güvenLi için sınırımıza 20 30 km alanlarda Türkiyeye yakın sempatisi inanç birligi olan unsurları desteklemesi lazımdır. elİn adamı 10 bin km den bizim bölgemize mudahil olmuşlardır batılılar maksat huzur degildir. maksat sömürmek dir. büyük İsraİll ve israİle düşman olmucak bölük purcuk topluluklar oluşturmak ve (böL parcala yönet taktigidir.) kobani kanton oluşturulmasıda İsraİl ve batı yalısı Türkiyenin alanını daraltmak içindir. ışıd saldırtılmasıda bundan dır. ve orda pkk ve süriye pkksı olan pyd pyg gibi unsurları aklama projeleridir. her kezin bi planı var . en güzeL plan kurucu Allahdır. müslümanların buzamandaki zilletinin ana sebebi BİRLİK olamamalarından dır. elinde bi takım santaj kasetleri oLan pensilvanyadaki örgüt fırsat kolasada nerden nasıL seçim öncesi Türkiyeyi zora sokarım gibi planlar etsede vehimden ibarettir . onların defteri dürülmüşdür.

  YanıtlaSil
 9. Türkiyenin olası İlerde olcak (Allahu Alem) sıcak catışmalara karşı porofesyoneL komando egitimLi birlikler 10 yılıksözleşmeLi 100 bin kişilik vatansever hem terör için hem cok egitimiLi 1 yılık egitimden geçmiş bir cok tezcizatı kulanma yetenegine sahin özel birlikler oluşturması isabetLi olur. acemi vatab evlatlarını öne sürmesinden ziyade cok saglam bordo bereliler seviyesinde uzman birlikler kurması gerekir son teknolojilerle donatılmışher türLü şarta vatan savunmasını yapabilen hatta Kürtce ve fars ca arabca bilenler diL egitimi verilmiş. saten şu andaki 100 bin askerinde ekonomik maliyeti hemen hemen aynıdır. piskolojik egitim dersi almaları ortadogu ve cevremizdeki toplululların kültürü hakında bilgi donanım Lı profesyoneL ordu ya geçiş de bi basamak askerlik yine olmalıdır. operosyeneL birlikler profosyenel gece görüşlerden tutunda her TürLü tescisat ve istikbaratımızın yurt içi ve dışı daha saglamlaştırılması kültürel erozyonun karşı ise Milli ve manevi egitime önem verilmesi yabancılaşmaya karşıda önlem alınması .....

  YanıtlaSil
 10. Türkiye'yi Ukrayna ve Mısır modeli bir iç savaş/kargaşaya sürüklemek istedikleri çok açık.

  Mısır modeli gibi İktidar ama özellikle Erdoğan'a karşı türlü bahanelerle sokaklarda toplanılması çağrısı yapılıyor. En ufak olayı bile ayaklanma çağrısı yapıyorlar ki Kılıçdaroğlu'nu gördünüz.

  Bunun dışında Erdoğan'dan bir kurtulsalar yani şöyle birşeyler olsa : Büyükşehirlerdeki işlek ve önemli meydanları tıka basa doldursalar,işgal etseler,polisle kıyasıya çatışsalar,bir sürü insan ölse.. Tüm bu olaylardan sonra Ordu içindeki kendi adamları yolsuzluk-hırsızlık-halk istemiyor-ülkenin huzuru bahaneleriyle Erdoğan'ı indirse bu bile yeterde artar bile zira Erdoğan'sız Ak Parti'yi HAM yaparlar. Neden ? Ak parti içinde bakmayın bize göre tabii ki kötü bir durum ama bir güç mücadelesi ve hizip çatışması var,kliklerin birbirine üstünlük sağlama çabası var,3 dönem kuralıyla beraber ne olacağım meselesi var,tuzluklar var,kaseti olanlar var,soylu grubu/kurtulmuş grubu/gül,arınç,şimşek,babacan grubu/eski milli görüşçü grubu vb.var. Kimse Davutoğlunu tınlamıyor,dışarıdan başlarına atanmış küçük enişte olarak görüyorlar. Talut'un savaşta azınlık kalması gibi Kraliçe'den tam bağımsız olmak isteyen grup azınlıkta,paralelcilere karşı duran kısım azınlıkta..Buna karşın birde menfaatçiler,rantçılar,yiyiciler,sonradan görmeler,mücahit müteahhitler çok fazla..E ne olacak ? Asker Erdoğan'ı Mursi gibi alınca inanın bana aynı Menderes gibi bugün efelenenler,ezdirmeyiz,yedirmeyiz diyenler tüyecek,akıbet malûm.

  Bu sosyal patlama için Allah'ın her günü türlü haberler servise konuluyor.

  Birde bunun yanında Ukrayna modeli memleketin bir bölümünün orada nasıl Rusça konuşan çoğunluk tarafı silahlı çatışıyorsa dışarıdan gelen silahlarla(roketatar,tanksavar,ağır zayiat verecek silahlar vb.) pkk bayağı iyi teçhizatlandırıldı.

  Şunu samimi söylüyorum : Mevcut şartlarda Ordu bile ikiye hatta üçe dörde bölünebilir.

  İki tehdit çok açık: Yolsuzluk iddiasıyla halk ayaklanması ve Provokatif çok kanlı bir eylemle(40-50 askerin pusu ile öldürülmesi) Türk-Kürt çatışmasının çıkartılması. Daha İşid'in Hatay'ı vurup alevileri ayaklandırmasını yazmadım,o bir kenarda duruyor. Tehlike inanın çok büyük. Bakın Kılıçdaroğlunun kafadan Hüseyin Aygün denilen mv.ne yazmış :

  Hüseyin Aygün @HuseyinAygun62 · 21 sa. 21 saat önce
  Sevgili arkadaşlar bence yapılacak tek şey halkın isyan hakkı.. 2013 Haziranındaki gibi.. Tek yol yeni Gezi isyanları.. Parlamento hikâye..

  Hüseyin Aygün @HuseyinAygun62 · 20 sa. 20 saat önce
  Bu güruh ileride halk mahkemesinde yargılanacak, halk devrimine hesap verecek, hiç kimsenin kuşkusu olmasın..

  Hüseyin Aygün @HuseyinAygun62 · 20 sa. 20 saat önce
  Gezi İsyanı, faşist GESTAPO yasasının asıl sebebidir, yeni Gezileri daha doğmadan boğmak için bu yasayı çıkarmak istiyorlar, hikâye bundan..

  Hüseyin Aygün @HuseyinAygun62 · 20 sa. 20 saat önce
  Tayyip Erdoğan kendisini ve tepeden tırnağa hırsızlığa bulaşmış aile efradını kurtarmaya çalışıyor, ama nafile, sonu Mursi gibi olacaktır..

  ****Hüseyin Aygün @HuseyinAygun62 · 19 sa. 19 saat önce
  MHP'yi ilk kez bu kadar aktif gördük. Oktay Vural on numara muhalefet yapıyor..****

  Hüseyin Aygün @HuseyinAygun62 · 17 sa. 17 saat önce
  MHP'li Sinan Oğan konuşuyor, her zaman iyi konuşmacıdır..

  Hüseyin Aygün @HuseyinAygun62 · 17 sa. 17 saat önce
  Vallahi MHP'li milletvekilleri bile, açık açık 'Türk milletinin direniş hakkından' bahsediyor, AKP'nin hali hal değil..

  Hüseyin Aygün @HuseyinAygun62 · 17 sa. 17 saat önce
  Halkın devrimci hareketlenmesinden, ulusun zulme karşı isyan hakkından nasıl da tırsıyor AKP'liler. Kuşku yok korktuğunuz başınıza gelecek..

  Hüseyin Aygün @HuseyinAygun62 · 16 sa. 16 saat önce
  Şafak sökerken bir kez daha vurgulayalım: Bize Gezi tipi sürekli devrimler lazım, dinci-faşizmin panzehiridir Gezi benzeri halk hareketleri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demokratik yollarla başa gelmiş idare solcular için dinci faşizmdir. Seçim yoluyla başa gelmekten ümidini kesmiş olanlar sürekli devrim ve isyan kışkırtması yapıyor. Hukuku bir yana koyanlar halk mahkemelerinden söz ediyor. Gebermiş komünizmin bayat lafları usanmadan tekrarlanıyor. Ülkücü kardeşlerimizin kalbinde taşıdığı iman gereği bu melanete alet olmaması gerekir. Aksi takdirde 27 Mayıs'ta Türkeş'i nasıl tasfiye ettilerse aynı şekilde ilk kurban dindar hükümetin devrilmesinde kullanılanlar olacaktır. Bu basiretin ülkücülerde var olduğuna inanıyorum.

   Sil
  2. ELİ Sopalı müslüman Lider zamanında bunları temizler (Allahu alem)

   Sil
 11. SüLeyman Şah Türbesine ilk operasyonun ZalİM ESAD, CHP , VE PARELEL örgüten gelmişdir cok Manidardır. acaba neden ki ah gitii kozumuz mu diyolar nedir bu itifak.. ne olmasını hayl ediyolardı Askerlemizi seçim öncesi biirileri füze iLe vursada Türkiye sıcak catışmaya kaos mu istiyolardı acaba hayaleri bumu şübheliyim bunların tavırlarından işlh yanılıyoduruz

  YanıtlaSil
 12. Bugünlerde webde rastladım : Yerkürenin içinde yaşayan bazı varlıklardan söz ediliyor. Zamanında bir Amerikalı pilot kuzey kutbunda bir delik,kapı gördüğünü söylemiş ve bununla ilgili bir günlük tutmuş. Bu iç dünyanın üç giriş yeri varmış,kuzey-guney kutbu ve bir yerlerde bulunan ancak ağır metalle kapanan kapı..Bu bana hem zülkarneyni hem yecüc mecücü hatırlattı..İlginç bir durum..Birde belirli coğrafyalarda küçük boylu,uzun boylu değişik ırklardan bahsediliyor,özellikle kafkas dağlarında birtakım geçitler olduğundan söz ediliyor.
  İşin diğer bir boyutu bu elemanlara kimsenin gücünün yetmeyeceği buyuruluyor,hatta Tur dağına sığınacakmış iman edenler..ABD'nin ateş gücünü ele alalım. Bu haliyle hemen hemen tüm dünyayı kaç kere yok eder. Büyüttüğümden demiyorum,yalnızca ıskartaya çekilmiş deniz kuvvetlerinin atış gücü bile tüm dünya deniz kuvvetlerinin atış gücünden daha fazla ki bu atıl durumda ve demirlemiş deniz gücü halen çalışıyor..Şimdi demekki bunlara ABD'nin bile gücü yetmeyecek..Bunlara ya insan yapımı silah tesir etmiyor ya çok hızlılar ya da ne bileyim acaip..Sadece ateşli silahlar değil,hidrojen bombaları,atom bombaları,elektron bombaları envai çeşit silahlarda etki etmeyecek bunlara..Ne biçim birşey bunlar kimsenin gücü yetmeyecekse ve eğer insansı bir yapıya sahiplerse ne yiyiyor ne içiyorlar nerede yaşıyorlar ? Yer üstünde değillerse yer altındalar tamam ama yer altında ısı,ışık,bitki,hayvan yetişmesi/üremesi nasıl oluyor ? Acaba dünya çekirdeğinin ateş olan yeri bunların güneşi mi oluyor ?Oluyorsa nasıl bir konumu var bunların ? Biliyorum değişik sorular ama Yecüc Mecüc 'Çıkacak' deniyor. Yer üstünde değillerse(Çinli faktörünü saymıyorum,onu çok okudum) yer altında olmalılar. Yer altında birbirlerini nasıl görüyorlar ? Gözleri gece görüş özelliğine mi sahip ? Sayıları çok kalabalıkmış. Ne yiyip ne içerler ne yaparlar ? Bunları yenecek kul yoksa ya yapıları bizim silahlara şerbetli ya da teknolojileri çok ilerde. Eski yer altı milletleri falan da diyorlar bunlara..Bir ara filli bir çocuk animasyon filmi vardı.Orada yavru fil bir mağaradan yer altı dünyasına iniyordu.Orada da tasvir edilmişti..Bildiğin dünya içinde dünya..Tavanı çok yüksek,görünmüyor..Işık geliyor bir yerlerden,her yer aydınlık,yemyeşil..Güneş yoksa fotosentez nasıl oluyor ? Suyu anladık yer altı sularından gelir ama ya ışık ? Devasa bir ışık gelen delik ya da delikler olmalı ki şimdiye çoktan birileri düşerdi içine, ya da keşfedilirdi..O zaman tek mantıklı şey var : Yer kürenin içinde mağma misali ayrı bir kandil,ateş topu aydınlatıyor oraları..Birde düşünsenize o kadar kalabalık ne yiyip ne içiyor ? Sürekli ürüyorlar ve aşırı kalabalıklar. Birde diyor ki her gün bir gedik açarlar ama gedik geri kapanır.Bir gün inşallah derler gediği açar çıkarlar dışarı deniyor ve önlerinde ne varsa yok ederler deniyor. Demekki insan ırkına düşman bunlar ya da kendilerini hapseden insanlara karşı içlerinde büyüttükleri öfke bunları ortalığı yok etmeye sevk edecek..Aslında tek başına bir blog başlığı konusu bence..Said Nursi Mançu-Tatar-Çinli vs.benzetmesi yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Yalnız yaptığı tevile %100 doğru diyemeyiz..Ben gerçekten dünyanın altında farklı bir yaşam biçiminin olabileceğine inanmaya başladım. Ya ilkel bir tür -ki benim tahminim- ya da ileri bir tür..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Risale-i Nur / 12. Lem'a 'dan alıntı:

   • Hem cin ve ifrit ve sair muhtelif zîşuur ve zîhayat mahlûkların âlemleri ve meskenleri olduğu, çok kesretli ehl-i keşif ve ashab-ı şuhudun şehadetiyle sabit yedi kat arzın âlemleri,
   ..........
   Elbette o Hakîm-i Zülkemal, o Sâni-i Bîzevâl, küre-i arzımızın merkezinden tut, tâ meskenimiz ve merkezimiz olan bu kışr-ı zâhirîye kadar birbirine muttasıl yedi küllî tabakayı ve geniş meydanlarını ve âlemlerini ve mağaralarını boş ve hâli bırakmaz. Elbette onları şenlendirmiş, o âlemlerin şenlenmesine münasip ve muvafık zîşuur mahlûkları halk edip orada iskân etmiştir. O zîşuur mahlûklar, madem ki melâike ecnâsından ve ruhanî envâlarından olmak lâzım gelir. Elbette en kesif ve en sert tabaka, onlara nisbeten, balığa nisbeten deniz ve kuşa nisbeten hava gibidir. Hattâ zeminin merkezindeki müthiş ateş dahi o zîşuur mahlûklara nisbeti, bizlere nisbeten güneşin harareti gibi olmak iktiza eder. O zîşuur ruhanîler nurdan oldukları için, nâr onlara nur gibi olur.

   Sil
  2. Bir Allah dostunun keşfine göre yer altında ve gökyüzünde yaşayan insanlar vardır.

   Sil
 13. İleri bir tür olsalar şimdiye gelir dumanımızı attırırlardı. Ancak bunları demir-bakır-kurşun ya da her neyse o madenî set engelliyorsa bunlar ilkel bir kavim olmalı,medeniyet gibi bir dertleri olmadığı da ortalığı yok edeceklerinden anlaşılabilir..Bunların çıkış yerine çok sağlam metal koymuşlar anlaşılan,rivayetler onu gösteriyor ve hapsolmuşlar..Yaşadıkları yerin çıkış kapısı tek kapı demekki ora kapanınca içeride mahsur kalmışlar..Demekki çok kalın toprak tabakasıyla örtülü etrafları..Bunun yanında etraflarındaki seti birgün aşacaklar..Bu set taşmı toprakmı yoksa bir metalmi acaba ? O kadar çok bilinmez var ki bu konuda..Kimi diyor himalayanın altındalar ki dağların içi su kaynakları aynı zamanda..birde yüksek dağların tepelerinde aşağıdan yetişemeyecekleri kadar ışığın sızması için delikler olabilir..ya da dediğim gibi yerkürenin merkezinde ayrı bir ısı,ışık kaynakları olabilir ki bu da küre şeklinde bir mağma yuvarlağı olabilir..bilmiyorum çok bilinmeyenli denklem bu..bu konuda bilgisi olan,keşifler duyan arkadaşlar varsa yazarsa memnun olurum..Derin bir konu..

  YanıtlaSil
 14. SURİYE: ŞAH FIRAT OPERASYONU SAVAŞ NEDENİ
  Türkiye'nin Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Süleyman Şah Türbesi'ne yönelik operasyonuna Suriye'den "Egemenliğin ilanı ve saldırı" yorumu geldi!
  SURİYE'NİN 'SAVAŞ SEBEBİ' ÇIKIŞINA YANIT
  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Şah Fırat operasyonu sonrası Suriye'den gelen açıklamalar için, "Suriye rejiminin yaptığı açıklamanın bizim nezdimizde bir karşılığı yok" dedi

  YanıtlaSil
 15. Mana aleminde yakinda Türk tanklarının kobaniye girdiğini görmüştüm ve burada paylaşmıştım. Allahu alem bu operasyonla gerçek oldu. Türkiye batısında 3 patlama olacağını da gördüm. Allah muhafaza etsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye'nin batısında 3 patlama.. ne olabilir? Allah bilir. Ülkücü gencin öldürülmesi başka cihette bir olayın bombasını ateşleyebilir. Allah korusun...

   Sil
 16. Türk tankları Kobanide....
  http://m.ahaber.com.tr/webtv/turkiye/turk-tanklari-kobanide

  YanıtlaSil
 17. Gayet güzel bir operasyon. Hem siyasi, hem diplomatik, hem istihbari ve hem de askeri açıdan başarılı bir operasyon. Bir askeri güvenlik uzmanı tahliye kararının 6 ay önce alındığı, ancak Musul konsolosluk mensuplarını alıkonulması sırasında, DEAŞ’e taviz veriliyor izlenimi bırakmamak için ertelendiğini belirtti. Mete Yarar. Yani operasyon kararı yeni değildir. Ayrıca 7 Haziran seçim arefesinde bir emr-i vaki veya provokasyon ile karşılaşmamak için alınan bir karar.

  Dini açıdan ihtilafların çözümünde barış esas olduğu gibi, yani diplomatik ve siyasi çözüm varsa önce sulhün denenmesi yoksa askeri kuvvete başvurulması öngörülür. İkincisi güçlü devlet durup durduğu yerde başına savaş açmaza. ABD gibi. Akılsız neocon-siyonist emelleri uğruna devamlı başını belaya sokuyor. Ve rezil oluyor. Bizim böyle bir lüksümüz yok. Bir profesör tarih boyunca Türkler’in kuvvetli olduğu zamanda savaşa girmediğini, ne zaman zaafa uğrasa savaş belasıyla yüz yüze geldiğini belirtir. Bir savaşın kalkınmakta olan Türkiye’nin nelere mal olacağını ve ne sıkıntılar çektireceğini kimse söylemiyor.

  Batılı uzmanlar, operasyonu takdirle karşıladı. Askeri uygulama açısından. Tereyağından kıl çeker gibi gittik, aldık ve döndük. Muhalefetin iddiaları cazgırlıktan öteye gitmez. Hiçbir ilkeli tutumları yok. Üçü de havanda su dövüyor. Hele ki CHP, Ege adalarını, Batı Trakya’yı, Kerkük’ü emperyalistlere tek kurşun atmadan verdiler. Hatay’ı söylemeyin. O Hatay için, Fransızlara 35 milyon frank verildiği yeni yeni ortaya çıktı. Yıllarca efendi Kemalistlerin palavrasını dinleye dinleye büyüyen bizler bir kere daha gülüştük. Heh heh heee.

  Varlığını Osmanlı’yı yerden yere vurmaya borçlu olan CHP’nin seçim arifesinde mal bulmuş Mağribi gibi kötülediği Osmanlılara sarıldı. Irkçılara gelince. Yıllarca Kürtler’in çoğunlukta olduğu Kerkük’ü dünyevi zenginliği için ağzından düşürmeyen ırkçılara ne demeli? Yeni mi hatırladınız fakir gureba Suriyeli Türkleri. 2.5-3 milyon Türk’ün yaşadığını hiç dile getirdiniz mi Varlıklarından bile söz etemdiniz. Hama da binlerce Türk öldürülürken gıkınız çıkmadı. Ya Esad rejimi Türkler gelişmesin palazlanmasın diye köylerini yolsuz ve okulsuz bıraktığını, onları ırgatlığa mahkum ettiğini dış dünya ile irtibatını kestiğini. Çünkü Kemalist zihniyet ile Esad zihniyeti aynı. Suriye'nin rejimi bizden ithal. Rejimdaşlar hiç birbirini vurur mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 12 Ada İtalyanların işgalindeydi. Terk ederlerken Türkiye'ye siz alın demişler. Milli şef ismet almak istememiş. İtalyanlarda mecburen Yunanlılara teslim etmişler. Daha sonra İsmet Bodruma gitmiş. O zaman İstanköy adasının Anadolu'ya ne kadar yakın olduğunu anlamış. 12 adanın Yunanlılara terk edilmesinden pişmanlık duymuş diye anlatılır. Nerede bsar nerede basiret...
   Şimdi bu operasyonda 38 askerimizin İŞİD elinde şantaj bırakılmasına fırsat vermemek acaba neden alkışlanmaz. Siyaset gözünün bu kadar vicdansızca kararması ibret verici... Amerika yakında -eğer doğruysa- IŞİD'e müdahaleye hazırlanıyor. Ya da IŞİD bahanesiyle haber verilen Amik savaşının öncüsü olarak Suriye'ye girecek. Bombalama sırasında karakolumuzun zarar görmesi yada IŞİD tarafından saldırıya uğraması yada başka görünümlü İsrail timleri tarafından saldırılması çok mümkündü. Şimdi muhalefet cephesinin elinde kullanacakları bütün kozlar ellerinden alındı. Şimdi onun için feryad ediyorlar. Suriye ve İranın feryatlarıyla aynı telden çalıyorlar. Bize dış düşman gerekmez. Bizim düşmanımız içerde...

   Sil
  2. Bütün kozlar ellerinden alınmadı,...

   Sil
 18. Baas sözcüsü gibi
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Meclis kürsüsünde Suriye'deki BAAS rejiminin sözcülüğüne soyundu. Loğoğlu, “Suriye topraklarına çok sayıda askerle, tankla girilmesi Suriye’ye bir saldırıdır, Suriye topraklarına karşı bir saldırıdır” dedi.
  Faruk Loğoğlu, "Operasyon için Suriye hükûmetinin rızası alınmamıştır.” ifadelerini kullandı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu izin alınmalıydı ifadesini bir yerden hatırlıyoruz ama...

   Sil
 19. [HZ. MEHDİ (AS)'IN] ZAMANINDA NE BİR KİMSE UYKUSUNDAN UYANDIRILACAK, NE DE BİR KİMSENİN BURNU KANAYACAKTIR.

  tır şoförleri, konsolosluk görevlilerinin kurtarılması ve tabi ki son operasyon şah fırat. sabah işe giderken bitmiş olduğunu öğrendim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim, bu rivayetle yazdığın haber arasında nasıl böyle bir bağlantı kurduğun enteresan gerçekten. Esasında o rivayet altın çağ dönemine aittir.

   Sil
  2. hz mehdinin icraatlarını yaparken kullandığı metodların böyle olduğunu düşünüyorum...

   Sil
  3. Demek oluyorki RTE, hazreti Mehdi as olma ihtimali çok yüksek.Allahu alem.

   Sil
  4. Şimdiye kadar blogda kimse bu iddiada bulunmadı sanırım...

   Sil
  5. Mehdi'nin Askeri kardeşim,

   İddia ettiğiniz hususun olma ihtimali -bakınız olması demiyorum- YOKTUR. Zira Erdoğan Seyyid ya da şerif değildir. Bundan dolayı bu mevzuda ismi çizik yemektedir. Severiz,sayarız ayrı mesele ama olamaz..

   Sil
  6. Ömer Avcı doğru yazmış. Mehdi her şeyi, herkse uykuda (gaflette) iken yapacak Ve silah-siyaset kullanmadığı yani manevi cihad olacağı için kan akmayacak. İlmin neresi kan dökücü olur ki. Bunlar sahih iki rivayettir. Onun içindir ki, birçok ahkam rivayetçisi, derya içinde ama deryayı bilmiyor.Sırrı imtihan böyledir.

   Sil
  7. Bu ne böyle kardeşim, cumhurbaşkanına Mehdi diyenler de var, Süfyani diyenler de.
   Mehdi'nin askerleri kardeşim, anlaşılan Mehdi ile ilgili hadisleri bu kadar saptırmak insanı büyük vebal altına sokar. Mehdi kesinlikle Arap'tır, Medine-i Münevvere doğumludur, Mekke-i Mükerreme'de zuhur edecektir, son durağı İlya'dır. Kaldı ki Türkiye'de de Mehdi lakabını hak edecek kimse de yok zaten.

   Sil
  8. Hz Mehdi hakkinda hadisleri iyi analiz edemeyenler gaflet içindedir

   Sil
  9. Selamün aleyküm arkadaşlar. Ben ne alim kişiyim ne de rüyaların da
   özel durumlar gören kişiyim. Kendi çapında farz ibadetler yapmaya
   çalışan geçmişi günahlarla dolu 24 yaşında bir gencim. Ama ben hz.
   Mehdi hakkındaki hadisi şeriflerin direk anlamı ile değil , dolaylı
   olarak mecazi benzetmelerle ortaya çıkacagının farkına vardım. Örnegn
   40 yaşında mehdıligınin ilan edilecegini degil. Hz mehdiliginin ilan
   edilecegi zaman 40 yaşından sonraki icraatlerinin ona reforans
   olacagını düşünüyrm. Örnegm peygamber efendimiz. Hz. Muhammed s.a.v.
   40 yaşına kadar dünyada islam olmadıgı halde kusursuz ahlak anlayışı
   ona peygamberligini ılan ettigi zaman refarans olmuştur ona iman eden
   sahebeler için. O yüzden 40 yaşından sonraki icraatleri ona refarans
   olacaktır. Osmanlıyı yıkan deccalın askeri masonlar türkiyeyi
   kurmuşlardır. Alimleri ôldürdüler , yazıtlarmızı yok ettıler. Kuranı
   kerim ahlakını yok ettiler. Ben rte hz mehdi demiyorum ama olabilir.
   Olmasa bile hz mehdiye hizmet ettigi kesin. Bugn başörtüsü devlet
   kurumlarında okullarda sebest hale geldı. Kuran kursları heryerde ilk
   okullarda kuran artık . Çünkü ben cıa ve fg lerin süfyanların 2 kolu
   olarak görüyorum. Cıa hristiyan aleminden, fg ise islam dünyasındam
   cıkan süfyan olarak görüyorum. Bu 2 kolun hedefı rte dir. Cıa ortadogu
   fitnelerini yönettig kesindir. Fg nin ise ortadoguyu hizaya getırek
   türkiyeye yaptıkları ortada. Bbc, times, dogan medyası ve tabi ki fg
   medyasının ülkemıze yaptıklar baskı ortada. Amaç yeni osmanlıyı
   engellemek. Çünkü peygamber efendimizin zamanından sonra ıslam ilk
   altın çağını osmanlı zamanında yaşamıştır. İslam ahlakını kıtalara
   yaymıştır. 2. Osmanlını oluşması demek deccalızm kaybetmesi demek. 100
   yıllık reklam arası bitti

   Sil
  10. dünya da islamın tekrar hakim olmaıs için bir tane lidein ve devletin kıvılcımı yakması lazım. bugün siyonizmin başkenti israile terör devleti diyen tek bir lider var. abd ve avrupa politikalrına uyan değil kendi politikalarını uygulayan bir devlet ve lider var. bu devlet 90 yıl önce ele geçirildi ingiliz masonları tafaından . ilk okullarda bize o masonlar kahraman olarak okutuldu , ne yaptı bu kahraman masonlar din dlden gidiyoar yaftası altında alimleri öldürdüler ki bu sahte ayaklanmaları da kendileri düzenledi. kuranı kerim bulundurmak suçtu. gizli gizli okurdu anadolu halkı. demokrasi getirdik dediler ilk seçim 25 yıl sonra yapıldı. ne yaptılar bu 25 yıllık dikta dönemlerinde ınkılap adı altın hristiyan medeni kanunu ve hukuku getirdiler islam toplumuna. evet artık giyimle kuşamla çağdaştık. peki teknoloji? 2005 e kadar teknolojik hiçbirşey ürütmedi bu sistem. 2005 ten sonra yerli helikopter, yerli savaş gemisi, yerli insansız hava aracı, yerli piyade ve siniper tüfeği, yerli tank, yerli zırhlı kirpi, yerli teçhizatlar vs vs üretti bu hükümet yerli savaş uçağı yapım aşamasında. neden çünkü islamın bilim olduğunu bilen bir lider ve bilim ile kafa tutulur dünyaya.

   bugün ilk okullarda imam hatipte kuran okutuluyor, kuran kurslar yasaktı bu ülkede şimdi her mahallede var, başörtüsü suçtu şimdi öğretmen derse giriyor. her seferinde dünta 5 ten büyük diyerek kafa tutuyor o malum 5 ülkeye ... islamın barış dini olduğunu sürekli haykırıyor. ve islam kelimesinin yanında terör olmaz diyerek işid gibi islamı kötü kötü göstermeye çalışan oluşumlardan bassediyor. kuran ahlakı için savaş veriyor... bugün pkk denen illeti bitirmek üzere inş. bakın bütün icraarları islam adına insanların refahı adına. şimdi bana söyleyin hadisi şeriflerdeki göstergeler saten onu gizlemek için çünkü sınavdan geçiyoruz ve saten hadisi şerifler zamanı geldiğinde ona naısl uyduğunu göreceksiniz... doğrusunu Allah bilir ya mehdi dir kendisi ya da ona hizmet eden sağlam bir müslümandır. ama hiçbir süfyan kuranı kerimi serbest bıraktırmaz ilk okullarda.

   Sil
  11. Gafilden uyanık Sacramental Life'a

   Türkçe belagat ve fesahat bakımından fakir bir dildir. Basit Asya steplerini arşınlayan göçebe bir kavmin ifade-i meramını ancak ifade eder. İslam ile müşerref olan Türkler Kur’an’ın dili olan Arapça’yı öğrenince mana fakiri olan dillerinde karşılığı olmayan özellikle Kur’an’da geçen terimleri iktibas etmişler. Sonra batıya göçerken Acem ile temasta yine Farsça’da olup Türkçe’de olmayan kelimeleri almışlar. Böylece ortaya Türkçe ağırlıklı 3 dilden oluşan yeni bir medeniyet dili meydana getirip muhteşem eserler telif etmişlerdir. Bu dil, Yahudi çocuğu İslam Deccali’nin çıktığı Selanik muhitinde doğan batı tarzı ırkçılığa paralel yeni bir dil oluşturma adına tasfiye edilmiş, yerine ya kelime uydurulmuş ya da Fransızca ağırlıklı olmak üzere binlerce kelimeyi atmasyon tutmasyon misali almışlardır. Çünkü hedef İslami herşeyi yok etmekti. İşte böyle bir ameliyenin kurbanı neslin çocuğu Sacramental Life, hadisleri anlama için analiz edilmesi gerektiğini buyurmaktadır.

   İslam literatüründe tefsir, tevil, şerh, izah vardır. Kur’an ve Hadislerin tefsiri ve tevili yapılır. Analizi yani tahlili olmaz. Tahlil veya analiz bir maddeyi meydana getiren unsurlarına ayırmadır. Veya tıbta hastalardan alınan kan ve idrar örneklerini laboratuvar ortamında analiz etme ve incelemedir.

   Kur’an ve Hadislerin mana mertebeleri vardır. Kur’an 40 ayrı insan tabakasının hitap ettiği gibi, her bir ayetin asgari 16 mana mertebesi vardır. Bu da şerh veya tefsir ile hatta tevil ile açıklanır. Hadislerin çoğu müteşabihattandır. Yani benzetme ve mecaz ile anlatma yapılır. Mucizevi olma sebebiyle birden fazla beşer tabakasına hitap eder. Ahir zaman ile ilgili Hadisler, haber verir. Gaybı ancak Allah bilir, hakikatine aykırı olmamak için perdeli, mecazla anlatım yapılır. Bunun böyle olması dinin sırr-ı imtihanı sebebiyledir. İnsan akil baliğ olduğu andan mezara kadar imtihana tabidir. Herşeyi idrak ve tefehhüm ile hakikate varmak durumundadır. Burada bana kaç kişi Allah’ı varlığından gayri Allah’ı bildiğini anlatabilir. Her hadisede Allah’ın esmasının tecellileri ve cilvelerini kim izah edebilir? Bu Mhedi'nin eğitimidir. Ama maşallah herkes Mehdi uzmanı. Ki o Mehdi kedini gizleyecektir. Herkes tanımayacaktır.

   Hal böyle iken mecazla anlatılan Mehdi meselesi konusunda uzman olmak iddiası tefsir ve tevil yerine analiz kelimesini yanlış kullanan mertebe-i aklını ancak gösterir. Hz. Mehdi Halifetullah’tır. O hatem-ül evliyadır. Bütün evliyaların feyzinin kaynağıdır. İlmini Allah’tan alır. Hz. Hasan’ın uğruna terkettiği sun’i hilafetin yerine hakiki hilafet vazifesini icra edecektir. Ve cennetle müjdelenen bir zattır. Hz. Ali Mehdi ve askerleri (talebeleri) için “Selef onları geçmediği gibi halef de geçemez” demiştir. (Müstedrak, Mukaddime 52. Fasıl)

   Şimdi İslam Deccali’nin küfri, keyfi, istibdadi ve cebre rejiminde ortaya çıkacak bu zat zalim ve gaddar Nemurt ve Firavu’ndan daha eşed olan modern Tağut’a karşı duracak, ama. Hizmetini nasıl yapacaktı. Herkes uykuda iken yani gafil halde iken yapacak ve gidecek. O sayede dinin ihyası ile demokrasi ve hürriyetin sağlanması sonucu İslam yeniden doğmuşçasına dünryaya hükmedecekti. Müsaadenizle bu iş de tufeyli ve dedikodu işi değildir. Onun ilmi Allah’tandır. Rabbimiz onu bilelim diye bizi yarattı. Asıp kesip, gevezelik yapalım diye değil. Ve son olarak veraset-i nübvvet sahibi Mehdi bu hizmeti görecektir.

   Bir sır var. Besemele 19 harf. Kehf Suresi 18. Sure ve 111 ayet. Buradaki şöyle gizli bir tevafuk var. 18. Yüzyılda doğacak 19. Yüzyılda ortaya çıkacak 111x18=1998. Bu tarih onun galibiyet tarihidir. Bu tarihte sonra İslam hakimiyeti galibane hüküm sürer. Sürüyor mu sürmüyor mu? Aslında bu tarih 1969-2019 arası Hakimiyet-i İslamiye’nin zirveye gelme zamanıdır?

   Sil
  12. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  13. bugün işid denilen süfyan askerleri ile türkiyeyi birbirine düşürmek için çok planlar yapıldı... önce konsolosluk görevlilleri kurtarıldı mit operesyonu ile. sessiz sedasız bir şekilde. bizi savaşa sokamadılar 2. tır şoförleri kurtarıldı mit sayesinde yine kan akmadı. 3. ve son operasyon şah fırat, kan akmadı. bunları niye tekrar ediyorum , çünkü ortada deccalin tuzakları var. biz savaşa girmeyecek kadar korkak bir millet miyiz. ne var ki işidi yenmekte evet biz korkağız... şah fıratı terk ettik........ HAYIR !!! işte tam aksine amaç ta bu bizi gaza getirmek fitnenin içine sokmak. işid bütün silahları amerikan ve ingiliz silahı ve sürekli besleniyorlar malum 5 ülke tarafından ... fitnenin önüne akıl üstünlüğü ile öne geçiyoruz. ve deccalin yaptığı her plan bozuluyor...

   Sil
  14. https://www.youtube.com/watch?v=foJbIDrcD70

   Sil
 20. Bu muhalefete baktıkça gerçeği görüyorum.

  Geçen zamanlarda rüyamda bir kişi sana bir sır vereceğim ama iştahın kesilmesin dedi ve sonra vazgeçti. Ben de ısrar ettim. Sonra bana dedi ki yeryüzünde Allah'ın en sevmediği şehir İstanbul'dur. Ardından rüya bitti. O gün hakikaten iştahtan kesilmişti ve moralim çok bozuktu. Çünkü İstanbul'da ikamet eden biri olarak bu haber beni derinden üzmüştü.

  İlerleyen zamanlarda düşünmeye başladım Neden İstanbul, neden Roma,Washington ve Berlin değil diye...Birden aklıma şu geldi. Cehennemim en alt tabakasında Münafıklar, orta tabakasında kafirler yanacaktır. O zaman bu şehirler kafir şehirleridir, akıbeti bellidir. İstanbul'a baktığımda nice münafıkları hissettim. Adam çıkar ben Allah'a inanıyorum der, Elhamdülillah Müslümanım der, ama İslam hukukuna, Allah'ın hükümlerine, şeriata karşıdır. Müslümanım der Kuran kursuna karşı çıkar vs....

  Şimdi bu işin hikmetini anladım. Neden İstanbul sorusunun cevabını bir ilham misali aklıma gelivermişti.

  Sonra bu şehirde yaşayarak şanslı olduğumu hissettim. Çünkü bu şehirde yapılan ibadet ve kılınan 2 rekat namazların diğer şehirlere ve beldelere göre kat kat sevabı vardır. Zorluklar içerisinde yapılan ibadetin kıymeti çok değerlidir.

  YanıtlaSil
 21. İçimizdeki münafıklar temizlenmeden Mehdiyet devri yaşanamaz. Muhakkak altın çağ yaşanacaksa İlahi kader münafıkları temizleyecektir ya da seslerini kesecektir.

  YanıtlaSil
 22. Nazım Kıbrısi Amik ovası savaşında bütün -izm'lerin yok olacağını, tam bir temizlik olacağını belirttiler.

  YanıtlaSil
 23. Dr. Emin bey uzun yıllar önce fitnenin Halep-Antep arası olacağını ifade ettiler...

  YanıtlaSil