.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

20 Şubat 2015 Cuma

MESCİD-İ AKSA'DA KAR ÜSTÜNDE CUMA NAMAZI

Mescdi-i Aksa'da kar üstünde Cuma namazı kılındı

8 yorum:

 1. İsrail asıllı caz sanatçısı ve yazar Gilad Atzmon, CRR Konser Salonu'nda müzikseverlerle buluştu. Konser öncesi açıklama yapan Atzmon, İsrail'in son yıllarda yaptıklarıyla Yahudiler için daha büyük bir tehlike oluşturmaya başladığını vurgulayarak, 'İsrail hepimiz için çok büyük tehlike' dedi.

  http://www.haber7.com/ortadogu/haber/1302130-israilli-sanatci-israil-hepimiz-icin-tehlike

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Davut'un sapanıyla taşları hedefe tam oturtmasına az kaldı demek :) işaret fişeği mi ne ?:) ha gayret..

  ***

  Saatte 72,000 km seyahat eden yoğun parlaklıktaki iri göktaşı parçası, salı sabahı (17 Şubat) şafak öncesi Persilvanya göğünü çizgi çizgi boyadı.

  Üç tane Nasa meteor kamerası saat 4.45 de parlak ateş topunu belirlemiş ve uzay ajansı, Pittsburgh yakınlarındaki Allegheny gözlemevinde bulunan kameraların aldığı görüntüleri yayınladı. Yaklaşık olarak 100 kişi ateş topunu gördüklerini, üç kişi de meteor geçerken ses duyduklarını rapor etti.

  30 CM ÇAPINDA VE 230 KG

  NASA yetkilileri ateş topunun 30 cm çapında ve yaklaşık olarak 230 kg’luk bir meteor taşı olduğunu ve dünya atmosferine Pensilvanya’nın batısından girdiğini söyledi.

  Dünya atmosferiyle sürtünmesi uzay taşının yanmasına neden oluyor ve böyle yarı parlak meteorlara da ateş topu adı veriliyor.

  NASA’nın Meteor izleme Facebook sayfasına göre ateş topu, üç adet Nasa meteor kamerası tarafından Pensilvanya - Beaver Falls’un 97 km yükseğinde tespit edildi. Ateş topu neredeyse saatte 72,000 km ile ve dolunaydan daha parlak olarak seyahat ediyordu. Nasa kameraları, Pensilvanya-Kittanning’in 21 km üzerine geldiğinde ateş topunun izini kaybetti.

  NEWYORK’TAN DA GÖZLEMLENDİ

  Ayrıca Nasa meteorun güneş sistemindeki yolunu gösteren bir video yayınladı. Ateş topu aynı zamanda Newyork’un belli bölümlerinden de gözlemlendi.

  Ateş topunun başka görüntüsü de bir güvenlik kamerası tarafından yakalandı ve Youtube’a yüklendi. Görüntünün nereden çekildiği bilinmiyor fakat üzerindeki zamanlayıcıdan saatin 4.50 olduğu görülüyor.

  ***

  not : FG saylorsburg da. beavers batıda. batıdan kittanning yani doğuya kadar gelmiş ama saylorsburg daha doğuda..yetişmemiş..ama az kaldı.

  http://odatv.com/n.php?n=pensilvanya-gogunde-parlak-ates-topu-izleri--2002151200

  YanıtlaSil
 4. https://www.youtube.com/watch?v=Q3Mu5bFKjHY

  https://www.youtube.com/watch?v=0nUp-OSOE6Y

  meteor video pensilvanya

  YanıtlaSil
 5. Zohar'da insanların (yahudilerin) yedide altısının öldürüleceği yazılı imiş. Yahudiler bu akıbetten çok korkuyorlar. Kalanlar yakındaki bir adaya(Kıbrıs'a) sığınacaklarmış. Diğer taraftan yahudiler nasıl İsrail'in kurulabilmesi için aslı Türk olan Polonya yahudilerini Hitler eliyle kurban ettiler. Aynı şekilde İsrail'e topladıkları ve çoğu İbrani olmayan musevileri toptan kurban vererek Mesih Deccalin gelmesini istiyorlar.

  YanıtlaSil
 6. Savaşımız kalbi, ruhi ve zihni cephelerdedir...

  YanıtlaSil
 7. Sakın bırakıp gitme denilmiştir.

  YanıtlaSil
 8. Kardeşlerim hepimizin gördüğü üzere halkın her kesimi birbiriyle çatıştırılmaya çalışılıyor.

  Bugün Ege üniversitesinde kendisini 'Ülkücü' olarak tanımlayan bir genç karşıt grup(Pkk'nın gençlik yapılanması) tarafından öldürüldü. Sonradan okuduğuma göre öldürülen şahıs Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları Reisi imiş.

  Hadisenin ardından Oktay Vural mecliste duygusal bir konuşma yapıyor. Ben en baştan beri Oktay Vural'ın bazı ateşli konuşmalarından rahatsız olmuşumdur. Bahçeli ona nazaran çok ama çok sakindir.

  http://www.cnnturk.com/video/turkiye/oktay-vural-konusmasini-tamamlayamadi

  Şimdi ben bu konuşmayı makul çerçevede hissiyatın dışa vurulması olarak görsemde bu şekilde tv ekranlarından milyonlara ilan edilmesi -bence- yanlıştır.

  Bunun yanında bu olay başka bir zaman diliminde olmuş olsaydı klasik sağ-sol çatışması olarak görülebilirdi. Ancak önümüzde bir çözüm süreci var ve bu süreçte mayınlı arazide gezmekteyiz.

  Geçenlerde iyi tanıdığım milliyetçi birisinin bürosuna bazı evrak işleri için uğramıştım. Konu döndü dolaştı çözüm sürecine geldi. Daha önce hiç etmediği lafları etti ve savaşmaktan,ölmekten,öldürmekten bahsetti. Sanki bir yerlerden hepsi programlı gibi şartlanıyorlar.

  Aslında bir cehennem senaryosu var,tekrar etmek gibi olacak ama aynı anda 50-60 askerimizin öldürüleceği bir provokasyonu bu ülke mevcut gerginlik altında kaldırmayabilir. Özellikle batıda Pkk'lı olsun olmasın Kürtler öldürülebilir. Ortalık inanın ki patlamaya hazır bir bomba. Bu bomba aslında ekonomik yönden son raddine gelmiş durumda zira insanlar artık ekonomik yoksulluklarını da etnisiteye bağlıyor. Bu bir nebzeye kadar sitem olarak kabul edilse bile bir yerden sonra yakıp,yıkmaya kadar gidebilir.

  Eski Milliyetçi bir kardeşiniz olarak şunu söylemek istiyorum : Özellikle kendisini 'Ülkücü' olarak tanımlayan insanlar herhangi bir provokasyondan sonra(büyük çapta asker ölümleri) özellikle batıda gözlerinin gördüğü her Kürt'e saldıracak,linç edecek,öldürecek,dükkânlarını yağmalayacak,işkence edecektir.

  Provokasyon için bundan daha bulunmaz fırsat yoktur. Bu çözüm sürecini de bitirir. Yurtiçi ya da Kandil'deki Örgüt sorumluları olayı reddetse ve biz yapmadık dese bile hatta Hükümet kanadından bile Pkk'nın yapmadığı olayın provokasyon olduğu açıklansa bile ortalığın yangın yerine dönmesi çok büyük ihtimal dahilindedir.

  Eğer böyle hadiselere rast gelirsek derhal olay mahallinden uzaklaşalım,ayırmaya çalışmayalım,kesinlikle balkonlara çıkmayalım,pencerelerden bakmayalım,işimiz o civarda ise alternatif yol güzergâhları kullanalım. Kim vurduya gidebiliriz kardeşlerim aman dikkat edelim.

  Batıda Kürtlere(pkk saldırılarından dolayı),Doğuda dindarlara(işid saldırılarından dolayı) eziyet edileceği kanaatindeyim..

  Aynen Hz.Ali k.v.'nin buyurduğu gibi yavaştan kaynıyoruz haberimiz yok..

  YanıtlaSil