.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

25 Şubat 2015 Çarşamba

İRAN, AMERİKAN GEMİSİNİ BATIRDI

İran Devrim Muhafızları Ordusu başlattığı askeri tatbikatta maket Amerikan uçak gemisi onlarca füzenin isabetiyle batırdı. Gerçek ebatına yakın boyutlarda yapılan maket Amerikan gemisinin batırılması nokta atışı yapabilen akıllı füzeler tarafından gerçekleştirildi.

İran Amerikan gemisini batırdıİran, ülkenin güneyindeki stratejik öneme sahip Hürmüz Boğazı ve Basra Körfezi'nde geniş kapsamlı askeri tatbikat başlattı.

'Yüce Peygamber 9 ' adıyla başlatılan operasyonun ilk gününe gerçek ebadıyla aynı boyutta yapılmış Amerikan uçak gemisi batırıldı. İran'dan yayın yapan Press Tv'nin internet sitesinde yer alan habere göre, Devrim Muhafızları Ordusu tarafından yapılan ve ülke ordusunun da destek verdiği tatbikatta, Hürmüz Boğazı'na yerleştirilmiş maket ABD gemisi ilk önce kıyıdan fırlatılan füzelerle hedef alındı.

*******
GAYBİ HABERLERİN YORUMU
Bu haberi blogumuza almamızın nedeni; Nakşibendi meşayihından Abdullah Dağistanî hazretlerinin verdiği gaybi haberde "İran'ın Hürmüz boğazına müdahale etmesiyle büyük bir savaşın başlayacağı"dır. Bu savaş sonucu İran bir hafta füzelerle vurulduktan sonra parçalanacaktır. 
Yine İran'ın vurulması esnasında Türkiye'de büyük bir hareket meydana geleceği haber verilmiştir. Bu harekete büyük bir inkılap, iç ayaklanma ve savaş, büyük bir cuş yani taşma, kaynama, yayılma yorumları yapılmıştır. Mehdi'nin bundan sonra zuhur edeceği bildirilmiştir. Gerçeği Allah bilir. 

57 yorum:

 1. İngiliz uçakları IŞİD'e silah taşırken düşürüldü
  Irak Parlamentosu Ulusal Güvenlik ve Savunma Komitesi Başkanı Hakem El-Zameli, IŞİD'de karşı çarpışan koalisyonun başın çeken ABD ve koalisyonun güçlü ortaklarından İngiltere hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Zameli, IŞİD'e silah taşıyan İngiliz uçağını düşürdüklerini duyurarak, Londra'dan açıklama beklediklerini kaydetti.

  YanıtlaSil
 2. Cübbeli Ahmet Hoca İran rejimi ve Şia'ya yönelik ağır eleştiriler yönelttiği bir sohbeti esnasında isim vermeden MİT Müsteşarlığı görevinden istifa ederek AK Parti'den aday adayı olan Hakan Fidan'a göndermede bulundu.

  ******
  Bana tuhaf gelen bu durum hakkında yorumlarınız bekliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bazı alimler süfyani fetulaha biat etmeye başladı cübbeli de dahil.Ancak bu konuda haklı.Hakan Fidan, bizzat onların adamı."fuatvni" üyeliğinin bir türlü bulunamamasının sebeplerinden biri "Fidan". Elinde de büyük makamların kasetleri olduğu biliniyor vs...Çok şey var,A.Gül ve H.Fidan aynı kaynağa çalışan aynı metodlarla ak parti tabanını kazanan kişilerdir.Tersinirlik stratejisi; dişlilerin ters işlemesi.Cübbeli bu konuda haklı olsa da hakikate geçemeyen biri.

   Sil
  2. sakarya kardeş, süfyani, artisti cabirin evini yıkması karşılığı affedecek demiştiniz. Size göre artist HF mi?

   Ayrıca Hocanın hem ergenekon hem de paralelin kıskacında olduğunu ve iki grubun arasında kaldığını iddia edenler vardı . Allah (CC) herşeyi hakkıyla bilendir.

   Sil
  3. Ayrıca milli çözüm sitesinde sizin söylediklerinizle az çok örtüşen bir yazı yayınlanmıştı. Dileyenler buradan okuyabilir.(http://www.millicozum.com/mc/ozel-yazilar/hakan-fidan-bascavusluktan-basbakanliga-mi)

   Bakara suresinde de Rabbimizin buyurduğu gibi:“Olur ki hoşlanmadığınız şey sizin iyiliğinizedir ve yine olur ki sevdiğiniz bir şey sizin kötülüğünüzedir. Siz bilmezsiniz Allah bilir.”

   Ey Allah’ım! Bizi hakkı hak bilip, ona tabi olan ve batılı batıl bilip ondan sakınanlardan eyle. AMİN

   Sil
  4. "Elinde de büyük makamların kasetleri olduğu biliniyor vs" eğer bu doğruysa, biz nasıl olur da o büyük makamları (kim olduğunu tahmin ediyoruz) savunabiliriz?

   Sil
  5. Sayın yönetici Sakarya seyf ve diğerleri Bediuzzamanın risalelerinde bahsettiği ve hadislerde anlatılan kişi yani Hz Mehdi bizzat Fetullah Gülendir. Kimse bundan gayri mehdi beklememelidir yada kafasındaki mehdi tasvirine uygun birisinin mehdi olarak geleceğini zannetmemelidir.

   Sil
  6. Görüşünüzü ifade etmekte serbestsiniz. Kendi kanaatimizi söylüyoruz. Bakış açısına bağlı olarak birinin Mehdi olarak gördüğünü başkası Süfyan görüyor. Allah bizi gerçeğe ihda etsin diye dua ediyoruz.

   Sil
  7. Artist, Cabir'in yani R.Tayyip Erdoğan'ın danışmanlarından biri...jöleli de diyorlar.

   Sil
  8. 'Artist", bilerek mi Erdoğan'ı yanlış yönlendiriyor ekonomik politikalarda? MB ve Ekonomi çevreleriyle zıtlaştırarak bir darbeyi mi hazırlıyor?

   Sil
  9. Hep söyledik. Akparti'nin rakibi ancak kendi içindekilerdir. Harici düşman Akpart'yi yenemez. Dış saldırılar onu daima güçlendirir. Onun için son çare içerdeki truva atları ortaya çıkar.

   Sil
  10. Sakarya Seyf,bugün görülen bir rüya bir tv programında Hz. Nuh'un (as)gemisi bulundu deniliyor ben orada buluyorum kendimi.Oda gibi bir yer içerisi tarih kokar derler öyle bir yer...Gemiyi görüyorum zemin beton ama gemi gömülü lakin üstü açılmış.Etrafa bakınırken kapının girişinde su kuyusu görüyorum ve çalısıyor su değirmeni sesini duyuyorum,öyle bir su varki orada berrak cok berrak ben yerde duran abdest mestlerini görünce o zamanlarda da giyiyorlarmıs demekki diyorum.Sonra kuyuya bakıyorum sanki biri gelmiş çamurlu kirli su dökmüş o berrak su artık yok o sırada kapıdan cıkıyorum dışarıya, yürümeye başlıyorum.Çocukluk arkadaşım geliyor bana diyorki iki kişi var senle tanışmak istiyor bende doğum tarihleri ne onların diyorum biri ocak diğeri mart ayı diyor.Ocak olmaz geçti diyorum...Sonra kendime ne doğum tarihi ya burçlara falan inanmıyorum dinimizde yeri yok diyorum...çok detayına girmedim rüyanın belirgin şeyleri yazdım.

   Sil
  11. gördüğün gemi Hz.Nuh'un gemisinden öte başka bir gemi her ne kadar Nuh Peygamber'in gemisine benzese de...O gemide eski ve yeni bir arada bulunur.Hatem iki gemiye kaptanlık eder birincisi insanlara ve farklı canlıların bulunduğu bu gemide eski ve yeniye dair her şey bulunur yine o gemide cinler de bulunur, ikinci gemi ise velilerin gemisidir...Hatem,Ocak doğumlu ancak nasibin olacak kişi her kimse (yanılmıyorsam) Mart doğumlu.Keza Hatem de mart ayında kuvvet kazanacaktır inşAllah.Senin gördüğün gemi şimdilik birinci gemi.Çamurlu su(koyu kahverengi), çoğu kişinin öleceğine işaret eder.Sadece hikmete uygun hareket edenler sağ kalacak.Hikmete uy belli bir süre ters veya zıt gelen şeyler hikmete uygun olacak.

   Sil
  12. http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/yigit-bulut_8543.jpg

   Sil
  13. AKP menfaat çatışmaları ile dağılacak gibi görünüyor. Kimi bunu Talut 'un beraberindeki bazılarının nehir ile imtihan edilişiyle özdeşleştirirken kimi ise Uhud'da bazı sahabelerin okçular tepesinden ganimetler nedeniyle ayrılışına benzetiyor. Nasıl açıklanır bilmem ama görünen o ki her şey mukadder sona doğru gidiyor. [Dünkü BK toplantısının ayrıntılarından bu sonucu çıkarmak mümkün (http://www.yeniasya.com.tr/2010/11/23/yazarlar/bcimic.htm)]

   Ayrıca YB, RTE'yi Rusya'yla işbirliğine iterek RTE'ye bilinçli olarak yanlış hamleler yaptırdığını okumuştum. Rusya pimi çekilmiş bir bomba gibi. Nereye yanaşırsa onu da kendisiyle birlikte bir felakete sürükleyeceğini düşünüyorum. Rusya yeni hamleler yaparak içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmaya çalışıyor. Sanırım bu kötü gidişattan hiçbir şekilde kurtulamayacak gibi. Belki Putin son kez bir Rus ruleti daha oynar. (Avrupa 'nın işgali) Böyle bir tabloda, TR, Rusya ile olan ilişkilerini daha rasyonel temellere oturtmak zorunda diye düşünüyorum.

   Sil
  14. Nokta kardeşim çok güldüm iyi bulmuşsunuz fotoğrafı:):)

   Bu arada yanlış link vermişim. k. bakmayın.
   (http://www.aktifhaber.com/erdogan-davutoglu-arasinda-ipler-gerildi-1128644h.htm)

   Sil
 3. ya işid e şiilere karşı yardım ediyorlar yada işid in ellerinde rehineler var bir anlaşma karşılığı silahları veriyorlar
  iran daha düne kadar en iyi dostumuzdu ahmedi necad geilince nasıl izzetü ikram yapılmıştı ta suriye meselesine kadar
  bazı bürotratların eski dostlukları devam ediyor olabilir

  YanıtlaSil
 4. Ard arda üç müdahale oldu. Bu konuda yorum yapmayacağım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İki fantom uçağımız düş(ürül)dü. Tam da Süleyman Şah başarısı sırasında... Sevinemeden üzüntüye düştük. Bakan Efkan Ala dıştan müdahaleyi red etti. Devlet ricali daha iyi bilir diyoruz, ama diğer ihtimali zihnimizden atamıyoruz. Birileri bize fazla havalanmayın diyor gibi... Hava üstünlüğü düşmanın elinde... Sadece Kara harekatı kendi başına yetmez. Onun için Mehdi tekbir aldığından elektrik ve teknoloji susacak sözünde bir mana var. İşte o zaman ölümden korkanlar, oturduğu yerden joystick'lerle oynayanlar, bombaları silahlı-silahsız demeden aşağıya sallayanlar bir halt edemeyecekler. Ortadoğuyu işgal eden gavur sürüleri her yerde toprağa düşecekler...

   Sil
  2. Mustafa Abi özür dileyerek bahsettiğiniz elektrik ve teknoloji susacak konusunu ütopik bulduğumu belirtmek isterim. Tabi rivayetlere keşiflere hürmetimiz vardır fakat bu mevzuyu inandırıcı bulmuyorum..

   Mehdî a.s. öyle biri olmalı ki geldiğinde hazır liderlik kendisine verilmeli. Birde Cenabı Hak böyle kurtlar sofrasında Mehdi a.s.'mı ortaya atmaz,ona benzer birini ortaya atar gibime geliyor. O'na hazır sos sistem sıfır kilometre bir devlet verilmeli sanırım.Ha bu da kulağa ütopik geliyor ama teorilerimden birisi de bu..

   Bakınız bu konuda Sakarya Seyf kardeş birkaç karakterin tek bir kişide toplanacağını söylemişti. Kendisine katılıyorum.

   Sil
  3. müdaheleden kastınız nedir

   Sil
  4. "Daha iyi bilir devlet ricali," ama maalesef açıklayamaz bazı gerçekleri. Kazadan birkaç saat sonra henüz hiç bir soruşturma, kaza kırım araştırılması ve raporu düzenlenmeden alelacele "dışarıdan müdahale yok" denmesi, aslında "olabilir, şüpheler var" anlamına gelir. Zaten dışarıdan bir müdahale varsa bu açıklanamaz, düşünsenize açıklandığını. Aleni ve şeksiz şüphesiz savaş sebebidir bunu yapan ülkeyle. İsyan eden halkı tutsanız bile yerinde, askeri tutamazsınız bu sefer. Süleymanşah taktiği kimin hoşuna gitmemişse, uçakların düşürülmesi (bana göre imkansız değil) o ülke veya ülkelerin ortaklaşa icraatıdır.

   Sil
  5. Akdoğan kardeşim... Üç kere müdahale Hakan Fidan hakkında üç defa yorum yazdım. Üçünde de garip şekilde mesaj yayınlama hatası oldu. Ben de bunu bir işaret olarak algılayıp bıraktım. Hatta Üç müdahale yorumu bile hataen başka konunun altına gitti.
   Özet olarak bazı şeyler göründüğü gibi olmayabilir manasında bir şeyler yazacaktım. Yine de H.Fidan hakkında hüsn-ü zannım var. Ama yanılmışsak çok şaşırtıcı olur. Neticesini siz tahmin edin.

   Sil
  6. Kurgucu Davut kardeşl... mehdinin ilk tekbiri aldığında teknlojinin susacağını Nazım Kıbrısi söylemiştir. Diğer yandan buna dayanak olacak bir hadis var. Mehdinin zuhurunda Güneşin bir alamet olarak doğacağı hakkında... Gerçeği Allah bilir.

   Sil
  7. Hazreti Mehdi Alehiselam evetcok muazam bi Tasarruf verilmişdir. unutulöasın ki manevi ordusu melekler den tüm mahlukat eshabı keyf dahi 7 uyurlar bir cok ruhani zahir batın ordusunda teknoloji nedir ki. Mehdi Alehiselam için Tehnoloji basit işlerdir. uydu filan oyuncakdır. yer yüzündeki insanların 10 katı cinler vardır. insan ve cinler 10 katı sadece ilk semadaki melekler vardır. ismi azam bilen bir zaat için zor yokdur. Allah ona izin vermişdir. sadece bir ebdaL 100 binlerce kalbin üserinde bir anda gezer. bir müslüman CiN mehdi Alehiselamın emrinde dünyanın bir an bir uçundan digerine gider. süleyman alehiselamın zamanında nasıL emrinde çalıştılarsa Tüm zahir batın Allaha ReSuLLullaha iman etmiş ler hazreti Mehdi Alehiselama destek olurlar. melekelrden ordusu vardır. insanalrdan ordusu vardır. cin lerden ordusu vardır. hayvanlar dahi ondan razıdır. Mehdi Alehiselam evet Teknolojiyi durdurma meziyetine sahi b biridir . o zaman ki şartlardaisterse durdurabilir. biz ler maddenin zahirine vakıfız Allahın has degerli mahfuz kuları da maddenin hakikatınada vakıf dır. makamlarına göre ki hazreti Mehdi Alehiselam da yok yok tam donanımlıdır. Allah onu donatmışdır. bir cok evliya zatta yanında dır.zahir batın ,biz suya bakarız akar onlar ise suyun içindeki elementleri görür suyun zikrini dinlerler madde ile konuşurlar. onlara has bi mezi,yettir Tabi kanunlara bagımlı degiler dir.tayin mekan yaparlar. yani bir an da Türkiyeden isterseler almanyaya gidip gelebilirler. kalbleri ve Ruhları saflaşmış cesetleride saflaşmış Allahın nurlarına gark olmuş Allah dostları .eski zamanlarda musa Alehiselam zamanında havada ucarak gelenlerde cok muş. bizimOsmanlı zamanında halk bu konulara cok yabancı degilmiş. Şeriatsiz kişilerden olan üstü bişey görülürse adına iİSTİTRAÇ (şeytanihal) denir. evliya ve ya takvası olan şeriate tabi bir müslümandan olan dışı bir hal gözükürse buna Keramet denir. 1 tane melek isterse Allah izin verirse bir bölgeyi cökertir tabak gibi cevirebilir hele bu Cebraİl Alehiselam olursa yer bile kalmaz Allah korusun hep izin ledir. dünya yıkılsa İradelerini Allaha vermiş fena olmuş kuları Allahın emrince hareket ederler. işte Mehdi Alehiselam muazam biridir. içraatını her kez görür. cok özelikleri vardır. öyle hayali degildi,r göstere göstere iiçarrat yapar kuru bir dalı corak topraga diker Allah yeşertir.

   Sil
  8. İRAn IN vurulmasıda vardır. ilerde Allahu alem İran mezheb savaşın da tarafdır. onlarda az degiler.

   Sil
  9. Dünya nüfüsü savaşlarla erkek sayısı azalır, Mehdi alehiselam zamanında 1 erkek 50 civarı bayan olur. Allahu alem Mehdi Alehiselam tabilerine nazar eder ve yüklemeyi yapar. mehdi Alehiselamın Askerinin kalblerinde sultani zikir vardır. nefsi Mutmaine olmamış birisi nefsi cabuk sebeblerden etkilenir.

   Sil
  10. Bu konuda bir keşfe göre: İngiltere'de erkek nüfusu o kadar azalır ki, mecburen bir erkeğin 8 kadın alması için kanun çıkarırlar denmiştir.

   Sil
  11. Mustafa abi ülklere göre Allahu Alem degişcek en az nüfüs oranına göre 1 erkege 3-4 bayan (örnek 5 milyon erkek se 15 20 milyon bayan) cok savaş cok darbe alan ülkelerde Allahu alem oran fark daha cook yüksek Hatta bizim zamanımızda degersiz görülen Allah katında degerLi olan lar Mehdi Alehiselamın Askeri olanlara halk dan aa ben bunu tanıyodum diyip sıgınmak isteyenlerde olcak .. şimdi ümmeti muhammed garib madolyonun tersinde iş tam aksi olcak . işte imtihan cok çetin müslüman bi bayan ailesine bakmak için geçimden dolayı dışarda calışmak zorunda kalsa bek ona göre iş az, ama islami yaşantısı olmuyan biri rahat olduna iş imkanı daha kolay müslümanlar şu an garib görsel medya o kadar madde prest lik aşılıyor ki ... Mehdi Alehiselam olsun Askerleri bölge bölge görevlendircek, Askeri dahi laf söz anlatmaya valla ben yapmadım ben sizdenim demesi sökmez feraset olcak cogunda baktımı hüçrelerini okucak Allahın izniyle Zalim kendini gizlemesi cok müşküL Allahu Alem

   Sil
  12. Mehdi ALehiselam ilk İslam hüküm sürmesi savaş işgali zamanında Zalimleri Perişan eder. ordularını bölge bölge görevlendirir ve zalimlerin üzerine gönderir, Takıye onlara sökmez Listeler olur elerinde üMmette Zalim lik yapanların kelesi gider. Temizler mikropları. Ashabı kiram gibi müslümanlara cok şefkatlidir. kendi aralarında cok merhametlilerdir, gariblere mazlumlara babası anası vefat etmiş coocuklara yetime öksüze sahib cıkar, Kafirlere karşı cok çetindir. unutulmasın Ki Mehdi zuhurunda nida olur ( Hazreti MUHAMMED SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM ÜMMETİNDEN BAŞKA KİMSEDE ŞEREF YOKDUR, ZALİM LERİN ZÜLM EDENLERİN SONU GELMİŞDİR.) bu nida Allaha zor degildir. Demek ki nida dan da anlaşıldına göre Zalimlerin sonu gelmiş dir, ibaresi temizlicek yok eder. aman diliyene muamelesi farklıdır. Allah dan başka kimseden korkmaz. Allahdan cok korkan Sünnnete cok bagLı sakaları vardır. Ahir zaman alametleri İle alakalı Hadisi şerfilerin bir cogu Tevilsiz gercekleşcekdir. 40 yaşında Mehdilik görevine başlar hayali degil, ilk biat yeri MEKKEDİR. Tevile ihdiyaç olanları ehLi sünnet imamlarımız Müceddid müçdehidlerimiz izah etmişlerdir.

   Sil
 5. Muhterem Mustafa Abi,Bahsini ettiğiniz videonun linki şudur : https://www.youtube.com/watch?v=KMcvKPV4uW0
  Cübbeli Hoca'ya hüsnüzannım elbette vardır,kitaplarını okuyup istifade de ettim.
  Bir insanın iyi olması herşeyiyle dört dörtlük olması manasına gelmiyor,YÖNLENDİRİLMELERE ne kadar açık,PSİKOLOJİK ALGI operasyonlarına karşı ne kadar sağlam duruşu var bu da mühimdir.
  Kendisini zaten diyalog meselesine karşı olduğu için hapse attılar,orada tabiri caizse sindirdiler ve bence birazda kafaladılar. FG hapiste bir iki kitap gönderdi,övücü sözler yazdı ön kısımlarına,gönderdiği adamlarda Cübbeliyi hem yağladılar balladılar hem de kafaladılar.Tekrar ediyorum Cübbeliye sözüm yok Ehli Sünnet olması bakımından fakat yönlendirmeye oldukça açık. Montaj vb. bazı ses,görüntüleri(Fidan'a ait) izlettirip Fidan'a karşı cephe aldırmış olabilirler. Böyle insanlar saf,temiz kalplidir ama dediğim gibi oltaya çabuk düşerler maalesef.
  Diğer yönden kusuruma bakmayın Fidan'ı bu kadar övüyoruz ancak işlerin iç yüzünden haberimiz yok. Teşkilatta nasıl bir yapılanmaya gitti,Millîleşmeyi personel,teknik ekipman vb. alanda ne kadar güçlendirdi bilemiyoruz. Mit kapalı bir kutu,aslında öyle de olması gerek. Biz millet olarak cilalamalara çok kanıyoruz. Ben şahsım adına kusuruma bakmayın elle tutulur elimde bir bilgi olmadığından ve Fidan'ın Mit müsteşarlığı döneminde meydana gelen bazı istihbarat zaaflarından Fidan'ı başarılı bulmuyorum ancak yerden yere de vurmak istemiyorum.
  Yalnız şu var : İstifasında hanımının payı büyükmüş ayrıca Fidan yorulduğunu belirtmiş. Kimse kusura bakmasın devlet meselelerinde yorulmak gibi bir lüks olamaz. Birde milletvekilliğine aday olduktan sonra şöyle bir algıda oluştu : Milletvekilliği sanki çok çalıştıktan sonra tatil yapılan bir makam gibi görülüyor.
  Ben Erdoğan'ın yerinde olsam -ki kimse milletvekili adaylarının seçiminin küçük enişteye bırakılacağını sanmasın,seviyoruz ama tınlayanı yok maalesef- Fidan'ı milletvekili adayı yapmazdım.Her aday adayında olduğu gibi Fidan'ın da yapacağı hizmetlerini anlatacağı,projelerini sunacağı en azından 7-8 sayfalık bir bildirisi vb.olmalı ancak O Müsteşarlık gizemiyle hareket ediyor ve susuyor,bilemiyorum karizma olmak daha mı iyi ama ben tekrar ediyorum Erdoğan'ın yerinde olsam façasını alırdım,aday yapmazdım. Küheylan koşarken çatlayacak,yoruldum deyip kaçmak yok..Erdoğan'ın yaşına bak,yoğunluğuna bak,adamın performansına bak. Erdoğan haricinde alayı fos kimse kusura bakmasın..Erdoğan olmasa bugüne kadar kaç kere ayvayı yemiştik,Allah O'ndan razı olsun..Kadir Mısıroğlu'da bir sohbetinde Fidan'ın adaylığının yanlış olduğunu,şöhretin ne menem bir bela olduğunu açıklıyor. Kadir Mısıroğlu sözünü çekinmez,dediğim gibi inşallah Erdoğan aday yapmaz,herkes çatlayana kadar devleti için çalışmasını bilecek,buna en büyük örnek Erdoğan'dır. Bakmayın milliyetçi camianın Erdoğan'a sallamasına,aslında çok beğeniyorlarda,Peygamberlik kendilerine verilmeyen Yahudilerin hasetlikleri gibi Erdoğan'a düşmanlık ediyorlar..
  Buyrun : http://www.timeturk.com/tr/2015/02/19/hakan-fidan-a-en-sert-istifa-tepkisi.html#.VO4Ie3ysXCs

  YanıtlaSil
 6. İkinci meselede mevzu ile alâkalı yorum kısmına şöyle demek istiyorum : İran/Şii bloğu Sünni blok ne zaman zaafa düşse işgale başlamıştır. Evvelden beri Körfez ve Suudları zaten karıştırıyorlardı. Şimdi Yemen'i ele geçirince bence iyice havalandılar. Körfez'e saldıracaklardır. E tabi Batılıların ateş gücüne karşı duramazlar. İran dışarıdan güçlü gibi görünsede baskıyla milletini el altında tuttuğu için merkezî otorite zayıflayınca etnik gruplar kendi devletlerini ilan edeceklerdir. Ben ilk etapta İran Kürdistan'ı ve İran Azerbaycan'ının (Barzani-Pkk desteği ve Azerbaycan desteği) istiklâline kavuşacağını ümit ediyorum. Zulüm payidar olmaz. Özellikle Sünnî Kürtlere çok zulüm ettiler. Bir Türk olarak çok üzülüyorum zira Müslümanım. Oradaki Kürt kardeşlerime kan kusturdular. Neyse..
  Türkiye meselesi de İspanya iç savaşı gibi olabilir. Mesela İspanya'da http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0spanya_%C4%B0%C3%A7_Sava%C5%9F%C4%B1
  iç savaş milliyetçiler ile cumhuriyetçiler arasında gerçekleşmiş. Milliyetçi güçler seçimle iş başına gelen Cumhuriyetçi "Halk Cephesi" koalisyonuna karşı ayaklanmıştır. Bizim durumumuza çok benziyor.Meraklılar ispanya iç savaşını verdiğim linkten okuyabilirler. Ordu bile ikiye ayrılmış,şehirleri bombalamış. Yalnızca şu kadarını söyleyeyim : Ben askerdeyken bir teğmen Allah kitap haşa küfretmişti,esrarkeşti. Böyle bir adama yetki verilse gözünü kırpmadan mütedeyyin yerleri bombalar. Artık senaryoyu siz düşünün.Hürmet ve muhabbetlerimle Mustafa Abi.

  YanıtlaSil
 7. İspanya İç Savaşını kısaca inceleyenler bu savaşın Türkiye'de olma ihtimalini göz ardı edemezler. Fakat o zamanki dengeler ile bu zamanki dengeler çok farklı..

  Benim işim kurgulamak.Teorime göre şöyle olabilir :

  Seçimler olsun olmasın Türkiye büyük değişikliklere gebe. Bence en büyük değişiklik Rejimin değişmesi. Rahmetli Erbakan'ın dediği gibi kanlı mı yoksa kansız mı olacak ? Hadiselerin gidişatına bakarsak sert bir değişim süreci yaşayacağımızı tahmin ediyorum. Dünyada kapışan iki güç değişimi kendi lehlerine çevirmek için planlamalar yapıyorlar farz edelim.

  Meselâ ben Kraliçe'nin yerinde olsam Kemalizmin yerine Fethullahizm'i ihdas ederdim. Neden ? İçi boşaltılmış ılımlı İslâm en çok benim işime yarardı. Müslümanları kontrol etmek böylelikle çok kolay olurdu. Yumuşak başlı,uysal,yola gelen..Böylelikle sömürmem çok daha kolay olurdu zira Liboş halifeleri(FG) ne derse onu yaparlardı. Yönetmem kolay olurdu.

  Amerikanın yerinde olsam. Zaten oralarda mevcut ticari pazarlarım var. Onlar tehlikeye girmesin. Bununla beraber Kapitalizmin tüketici pazarına ihtiyacı var ve Müslümanlarda azda olsa potansiyel var ve iyi bir idare altında Müslüman Coğrafyalar Tüketim'e daha açık olur,ürettiklerim için iyi birer pazar olurlar. Bununla beraber Avrupa ve Çin faktöründen dolayı Müslümanlar zaten kâfirlerle iş tutmamaya meyilli. Onlara önder olacak benim destekleyeceğim veyahut seçtireceğim bir Halife pazarlarını Avrupa ve Çin'e kapatabilir. Ekonomik daralma ve borçlanmalar sebebiyle dardayım,bana serbest ve benden yana pazarlar lâzım..

  Kısaca kendimi iyi ya da kötü iki ülkenin,kişinin yerine koydum..

  Türkiye'de terör ortamı ve iş rejim değişikliği sinyalleri verirse şüpheniz olmasın bu çok kanlı olur. Türkiye'de hem Kraliçe hemde ABD'nin her iki kanadı da güçlüdür. ABD Erdoğan'a oynar,İngiltere FG'ye..

  Böyle bir durumda Ordu ne yapar ? İşte bu da Rabbimizin merhametine kalmış..Mevcut durumda kuvvetli ve stratejik birlikler Sünni Subayların elindeyse diğer cenahı ezeriz,değilse ayvayı yeriz.

  İnşallah teorim gibi olmaz ama eni sonu bu rejim değişecek,fazla da sürmeyecek. Hem ABD hem Kraliçe etkin bir Türkiye olursa kendilerinden yana olmasını istiyor. Bu durumda Ehveni Şer bana göre ABD desteğidir. ABD yönetime bakmaz..Suudlara ya da diğer etkin oldukları ülkelere bakın..Onlar işlerine bakar..Yalnız İngilizlerin İslâm düşmanlığı had safhadadır. Allah bize acısın..

  YanıtlaSil
 8. İspanya savaşı neden bize bir model olabilir ?

  Savaşta iki ana akım var : Milliyetçiler ve Cumhuriyetçiler.

  Aslında bizde bölünmüş görünsede : Erdoğan ve Karşıtları(Mhp-Chp vb)

  Aralıktaki elemanlarda : Hdp. Yani menfaatlerine göre yön,yer değiştirenler.

  Bombalanan bir şehir var,aslında bombalatılan : Guernica. Bu şehir oradaki Bask bölgesinin bir şehriydi. Bizdeki karşılığı Diyarbakır(bence). Bu şehri kendileri bombalayamadığı için Almanlara bombalatmışlar.

  Şimdi yerleri,kişileri vb.değiştirerek şöyle bir teori aklıma geliyor :

  Erdoğan karşıtlığı silahlı eylemlere dönüşecek. Ordu da dahil herkes ikiye ayrılacak. Ordu'daki Erdoğan karşıtları -eğer kendileri beceremezse- dışarıdaki bir ülkeye Diyarbakır'ı bombalatacak. Bu bombalatma kendileri açısından mantıklı zira kendileri bombalarsa soykırıma girer,BM vb.teşkilatlar doğu ile anadolu arasına tampon bölge kurar,hop alın size kore,kıbrıs vb.gibi arada tampon bir bölgeyle bölünmüş Türkiye Allah muhafaza..

  Eğer Mustafa abinin iktibas ettiği gibi İran vurulursa bahsettiğim parçalar kopar öncelikli olarak. Barzani bu parçaya yardım eder tabii ki pkk da. Tabi ancak kendi çapında yardım eder zira henüz petrol gelirleri rekabetçi bir orduyu oluşturmasına yetecek kadar yüksek değil. Bu ellerinde olan silah babından,yoksa üreteceklerini söylemiyorum.

  Şuna da inanıyorum : Mehdî kardeşimiz gelmeden etrafındaki düşmanlar temizlenecek inşallah. Bunlar öncelikli olarak Suudi Arabistan ve İran. Suud kralı cülüs dağıttı diyorlar,bence işin ardında insanları parayla kontrol etmek,yatıştırmak var. Ancak Erbakan Hoca'da askere o kadar zam yaptı ama yaranamadı. Allah'ın dediği olur. Bizi rejim değişikliği bekliyor. Arada karışıklık,ölümler,katliamlar olacak ama yapacak birşey yok. Ben diyorum ki keşke Türkiye en zayiatsız biçimde Sünniler ve diğerleri olarak ikiye ayrılsa. Aslında Sünnilerdeki ırkçılar,faşistlerde ayrılsa(hem mhp nin ırkçıları hem hdp nin ırkçıları). Belirli sınırlar çizilse. Kore ya da başkası gibi olabilir çok mühim değil. Sayıda mühim değil,nitelik önemli. Zaten bizim Sünni taraf ırkçılarla istemezükçüleri çıkarırsak nüfusun % 40'ına (minimum) tekabül eder. Kendi sınırı olan bir devlet kursak. Bu devlette şeriat ve hilafet ilan etsek tüm İslâmî müesseseleri kursak. İsterse minicik bir toprak parçası isterse azıcık nüfusumuz olsun. İnanın bana etki alanı bakımından bütün İslâm coğrafyasına doğrudan etki ederiz. Böylelikle ne kemalcilerle uğraşırız,ne sekülerlerle,ne ırkçılarla,ne Sünnîlerden başkalarıyla..Bize zaten çok adam çok toprak lâzım değil. Eğer böyle birşey yani eni sonu bir iç savaş çıkacaksa bölgemizdeki diğer unsurları birşekilde ancak en kansız yöntemle(sürgün olabilir,mübadele olabilir vb.) egale edip kendi İslâm Devletimizi kurar yolumuza devam ederiz..Bana en mantıklısı bu geliyor,diğer arkadaşlar ne düşünür bilemiyorum..Bu devlette yaşamanın birinci şartı da cemaatle namazlara erkeklerin gelmesi birinci şart ve bu camilerde parmak izi kontrol sistemiyle kontrol edilecek. Ben böyle bir modellemenin temellerini çok önceden atmış ve projelendirmiştim,Projem hali hazırda bekliyor,ihtiyaç olursa işe yarar umuduyla...

  YanıtlaSil
 9. Cübbeli dedini anlayalım.
  1*Süfyani rejimin iki büyük düşmanı vardır. 1. İslam dini 2. Kürtler. Böyle olunca bu iki zümreye rahat bırakılmaz. Onların içinde daimi fink atılır. Provokasyonlar art arda gelir. 28 Şubat’taki Aczimendi nereden çıktı, nereye gitti. Bir operasyondu kullanıldı ve bitti. Pansilvanylı da öyle değil mi? Dünya ABD’den yönetilir dilerek gittiği ABD’de “Kur’an Yahudileri lanetlememiştir” kadar vardırdı işi. Ubudiyet tarikinden dünyaya sapmanın akibetine uğradı.

  Her neyse derin devletin derin dostu ABD ve şimdi onun dış politika ve savunmaya hakim olan neoco-Yahudi şebekesi Türkiye’ye daimi tarassut altına almış vaziyette. Bu yeni değil NATO’ya girişimizden beri böyledir. Türk istihbaratını kim kurdu ve kim maaşını verdi? CIA. CIA olduğu yerde Mossad vardır. Mossad bizimle ne zamandır ilgilenir. NATO ile birlikte. 27 Mayıs darbesi ertesi eğitim bahanesiyle bütün birimlerimize sızdı. Bütün mahremiyetimize vakıf oldu. ABD de. Öyle olunca kulağımız bizim değildi. Gözümüzde.

  Dini cemaatlere özellikle Komünizmle Mücadele Dernekleri elemanları girip çıktı. Hem komünist aleyhtarı taraf buldu, hem operasyonlar için durum tesbiti yaptı hem de içlerine vukuf etti. Türkiye’de devletin istihbarat ve emniyetin bütün şebekeleri ehl-i dini sıkı tarassut altında tutardı. 28 Şubat bunun zirve noktasıdır.

  Böyle olunca elbette Pansilvanylalı’nın cemaati gibi, kedicik babasının cemaati gibi dini cemaatler algı operasyonuna muhatap olacak. Bunun yemeyen hemen hemen hiç bir cemaat kalmadı.

  Şimdi İran düşmanlığı bizde, Alman-Fransız Humeyni darbesiyle gladio güdümlü bütün birimlere sirayet etti. Her fırsatta İran düşmanlığı körüklendi. Hatta 1980’ler sonu ve 1990’lardaki bütün cinayetler onlara yıkıldı değil mi. Sürekli bir İran heyulası üzerimizde dolaştırıldı. Bu İran’a vur, İsrail’i kazansın politikasıydı.
  Yakın zamanda cemaatin 17-25 darbe teşebbüsünde Halk Bankası’na karşı bir operasyonuna şahit olduk. Çünkü ambargoya rağmen İran’ın petrol alacağı o banka üzeriden hallediliyordu. Mesela İran’a giden Türk mallarının parasını ödemek, altın ticareti falan. Bu kimin dikkatini çekti de Hlak Bankası hedefe kondu?. Aynı zamanda Hakan Fidan’a ilk kez kim İran ajanı dedi? İkisini de kaynağı ABD’deki siyonist-neocon kuruluşlardı. Halk Bankası olayı İran-Türkiye’nin ambargoya rağmen işbirliğinin Siyonist-neocon hışmına uğraması sonucu hedef tahtasına oturtuldu. 11 Nisan 2013’te 46 Yahudi Kongre üyesi, konuyu ABD Kongresi’ne getirerek Halk Bankası için yaptırım istedi. Arkasından gezi olaları patlak verdi. Hücum emri ise Pansilvayan’dan geldi. Arkasından İran’ı gözetleyen 10 Mossad ajanını önce Türkiye, sonra Hakan Fidan’ın ihbar ettiği iddia edildi. Şimdi sözü Cübbbeli’ye getirelim..

  YanıtlaSil
 10. İspanyol İç Savaşını biraz anlatmıştım. Bu savaşın gidişatının ve sonunun bizimkine benzer olacağını yazmıştım. Müslümanların yani Bizim kaderimiz eğer bu misalle benzerlikler taşıyorsa bizim tarafın galebe çalması daha yüksek bir ihtimal,NEDEN ?

  Diyelim ki gürültü patırtı arasında seçimler yapıldı ve absürd bazı gelişmeler olmazsa AkParti'nin 1,Chp 2.parti olacağı kesin gibi. Şimdi dananın kuyruğu şurada kopuyor : Mhp, Hdp ya da her ikisinin de barajı geçememesi ? Mümkün mü,evet olabilir. Siz bakmayın Medyadaki bir kısım anketlere,Hdp'nin barajı geçmesi -belki de az bir farkla- mümkün görünüyor. Mhp'nin içinde bir takım seçmenler var ki bunlar partiden,yönetimden,Bahçeli'den ümidini kesmiş durumda. Hiç belli olmaz Chp'ye yüklenebilirler..Eğer ortada iki parti kalırsa iyi olur o ayrı mesele..Neyse..Siyasî arena böyle diyelim. Ancak sokak olayları,anarşi,terör vb.artar ve Paraleller Orduyu fişekleyip harekete geçirirse onları bu sefer bir sürpriz bekliyor : İçeri giren subaylar şimdi kerhen Erdoğan'ı destekliyor. En büyük güç silahlı güç bizim ülkemizde. O yüzden Paralellerin ABD Millî Kanadı destekli Erdoğan ve Ordu'yu aşmaları imkânsız..Ayrıca Askeriye silahlarındaki millîlik oranının nasıl arttığını da gördü,tek parti iktidarının avantajlarını da hissetti. Bundan sonra içindeki darbecilere prim vermeyeceği kanaatindeyim.. Dediğim gibi paralelden çok Erdoğan'a yakın. Tabi asker bu gaza gelirse ne yapacağı belli olmaz ama inşallah mutedil subaylar diğer maceracı kriptoları ezer..Dua edelim de Askeriye Erdoğan'a sahip çıksın..

  YanıtlaSil
 11. 2* Bütün dini cemaatler gibi Çarşamba Cemaati de bir şeklide derin odaklarca izlenir. Etkilenmeye çalışılır. 2006 yılında İsmailağa Camii’nin imamı Bayram Ali Öztürk namazda şehit edildi. Niçin? Cübbeli Hoca bir ara o biçim medyanın hedefi idi. Sabah akşam haberi yapılırdı. Sonra ortalık duruldu ve Cübbeli değişime uğradı ve daha medyatik oldu. Artık olur olmaz herşeye bir hüküm giydiriyordu.

  Cübbeli Hoca bir din adamı olma iddiasında. Dini hizmet deccalist bir asırda dinin ihyası ve imanın kurtarılması açısından son derece önemli ve manevi bir hamledir. Din adamının siyasete bulaşması tercih edilen bir husus değildir. Hatta memnudur bile diyebiliriz. Din ikna ve imana dayanır. Zor kullanılmaz. Nasihatten ibarettir. Dünyaya değil ahirete bakar. Ama bu kitleleri etkileyen kişilerin derin odaklarca izlenmesinin, hatta onların efkarına hizmet ettirilmesi yukarda belirttiğim gibi bir politikadır. Bir din adamının istihbaratın başı ile ne ilgisi olabilir? Hele ki bu çok kritik bir zamanda müsbet işler yapan ve harici dinsizlik cereyanın ağa babalırın öfkelendiren bir isim ise.

  Cübbeli’nin ondan ne alıp veremeyeceği var. Bu adamla uğraşmak kimin işi? Yukarda belirtim Türkiye’yi gütmeye ve etkisinde tutmaya kararlı olan dış odakların işidir. Peki Fidanı’ın İsmailğa ve dini cemaatlerle bir husumeti var m? Yok?. Kimin var? Biliniyor. Cübbeli dolduruşa gelmiş. Ve Erdoğan’ın sır küpüne karşı kullanılıyor izlenimi veren sözleri var. Onun görevi ene ve mefahir içinde dünyaya bakmak değil, ibadet ve uhrevi hayatı teşviktir. Siyaset onun işi değil. Meraklı olabilir. O zaman cübbeyi çıkarır ve fötrü giyer siyaset arenasında boy gösterir.

  Kur’an ve hadislerin neredeyse tamamı iman, ibadet, ahlak ve fazilet üzeredir. Bir emri de adalettir. “Allah adalet ve ihsanı emreder” ayeti Cuma hutbesi sonrası ilk emirdir. Binbir kliğin barındığı ve neocon-siyonist-cemaat ittifakının göz diktiği bir istihbarat örgütünün başına cephe almak onların tuzağa düşülüyor izlenimi verir. Siz kiminle bir olup kime tokat vuruyorsunuz. Biraz adalet.

  İran’a kimin ne için kızdığı biliniyor. Neco-siyonist istihbarat odaklarının İsrail hesabına baş düşmanı İran’dır. Sonra meşrep itibarıyla Cübbeli ile İranlı mollaların ne farkı var. Onlar da fıkıh ustası. Onlar da minberden siyaset yapıyor, Cübbeli de. Meşreben çok yakın. İran'da molla rejimi var. Biz de olsun istemeyiz. Bizde Hilafet-i İslamiye adına ittihad-ı İslma var.

  Türkiye’nin İran’la sorunlar kadar ortak çıkarları da var. Ortadoğu politikasında farklı düşünüyor olabiliriz. Bunlar bizim Yahudi-neocon şebekelerle aynı kefeye girmemize izin vermez. İstihbarat ve siyaset işleri Cübbeli’nin aklının ermeyeceği kadar farklı alanlardır. Bugün böyle konuşan yarın Humeyni bile kesilebilr. Pansilvanyalı gibi. Enen ve kibir bize yakışmaz.

  NOT: Cübbeli Hoca’ya alçakça kumpas kurulduğu zaman bunu her yerde söyleyip onu sapına kadar savunan biriyim. Çünkü o kardeşimizdir. Ama milletin mukadderatına etki edecek davranışlar karşısında susmak anlamına gelmez. Dolduruşa gelmemek lazım.

  YanıtlaSil
 12. Arkadaşlar haberleri takip ediyorumda kendine yakın gazetelerde dahil yavaş yavaş yalnızlaştırıyorlar Erdoğan'ı bilmem farkında mısınız ? Özellikle Ekonomik yönden suçlu göstermek gibi bir durum var ortada..Yeni Şafak Doların yükselişini Erdoğan'a yükledi daha sonra haberi değiştirmişler. Bende görmüştüm haberi. Malum medyaya sakız oldu. Haber doğrudur,yan, YŞ'ın yaptığı haber.daha sonra değiştirmişler. http://www.odatv.com/n.php?n=yeni-safak-erdogana-cakti-2502151200

  http://www.yenisafak.com.tr/ekonomi/erdogan-konustu-dolar-249-liraya-dayandi-2088366 (aynı haber böyle oldu sonra)

  Erdoğan'ı gitgide yalnızlaştırıyorlar. Geçen Cemaatçi arkadaş öldürücü darbenin Ak Parti içinden geleceğini,milletvekillerinin bir kısmının 'evet yolsuzluk var hırsızlık var vb.' diyip istifa edeceklerini,bu istifaların muhtemelen milletvekilliği kesin aday listelerinden sonra olacağını. Cemaat'in Chp'yi desteklediğini söyledi. Biz belleri kırıldı diyoruzda adamlar halen çok güçlü. Kasetlerle falan işi kotarıyorlar..O değilde Ak Parti içindeki bir klik Erdoğan'ı saf dışı bırakmak istiyor. Bence Davutoğlu,Arınç,Babacan,Şimşek,Abdullah Gül Erdoğan'ı istemiyor. Ak Parti'ye öldürücü darbe gelse gelse içeriden gelir ve gelecekte...Erdoğan ve ekibi yalnız kalacak..Zaten Fidan'dan soğudum,imkânsız demiştim ama Sakarya Seyf tersinirlik örneğiyle haklı olabilir diye düşünüyorum..Aslında Sakarya Seyf bazı konularda çok mantıklı ama ketum olduğu için çok konuşmuyor bu yüzden ne birşey soruluyor ne birşey konuşuluyor,ne yazarsa o kadar..

  Sakarya Seyf kardeş, FG'in Türkiye'ye uğrayacağını söyledi Emre Uslu dinleme kayıtlarında..Bu adam ancak Erdoğan yıkılırsa gelir öyle değil mi ? Bizi ne bekliyor Sakarya ? Önümüzdeki günler nelere gebe dersin ? Askeriyede bir cemaatçi darbesi öngörüyor musun ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seçimden sonra eğer Başkanlık sistemine gidilecek olursa ilk başkan Erdoğan mı olacak?
   Yoksa Talut vazifesini yapmış da ondan daha başarılı birisi mi gelecek? Bu kişi bildiğimiz Davut mu, yoksa başka bir Davut mu?
   Liderliğe hazırlanan H.F. buna mı hazırlanıyor? H.F. hakkında bilgimiz ne? Ben daha basında yayınlanmış tek cümlesini duymadım. Dolayısıyla zihnimde kapasitesi hakkında fazla bir imaj yok.

   Sil
  2. H. F astsubaylıkdan ayrıldıktan sonra a avustralya devletinin ankara büyükelçiliğinde ‘siyasi danışman’ olarak görev yapıyor. aynı elçilikte H.F den önce de doğu kökenli maliye bakanı mehmet şimşek ‘siyasi danışman’ olarak görev yapmış. şimşek’in referansıyla mı o göreve gelindi bilmiyorum

   Sil
  3. Erdoğan yalnızlaştırılıyor. Bu söz de önemli bir mana var. Etrafında dolandım. Tam ifade edemedim. Derler ki bir zaman sonra Talut-Davut konusuyla ilgili olarak adı bile anılmayacak. Kendisi bu sebeple onu çevrelemeye çalışıyor. Derin bir konu zamana havale edelim. Susalım. Talut'un elbette başımız üstünde yeri var. Sonuna kadar onun için duacıyız. Ancak kaderin de bir hükmü var. Kader söyleyince hükmü yerine gelir. Kur'anda bir ayet der ki: Hükmü insanlar arasında değiştiririz. Erdoğan büyüktü. Daha büyüğü elbette gelecek.

   Sil
  4. Onun kıymetini bilemeyip ağzımız yandıktan sonra... Öyle değil mi Cübbeli Hocam... Yalnız bırakırsanız dua gücü zayıflar. Olması gereken mukadder olur. Ortalık yangına döner. Bir devir biter, yenisi başlar. Allah merhametlidir. Allah kulların liyakatine göre hükmeder. Dua edelim ki layık olalım.

   Sil
  5. Neyse biraz duygusal ve ayarsız yorumlar oldu. Endişelerimi ifade ediyorum. İnşallah sadece bir kaygı olarak kalır, gerçekleşmez.

   Sil
  6. Pusuda bekleyen sırtlanlara fırsat verme Ya Rab!...

   Sil
  7. her dogru her yerde denmiyor. her işitelen düşmana fırsat verce için söylenmemesi paylaşılmaması daha münasip, 2017 den önce Zor diiyim, Herne olursa vardır bi hikmeti bu Yüz yıL müslümanların dır.

   Sil
  8. http://www.postmedya.com/gazete/sah-firati-elestirdi-yazisi-siteden-kaldirildi-h108462.html

   Sil
  9. Ben Davutoğlu’nu, Davut döneminin lideri sanmıştım. Anlaşılıyor ki Talut dönemiiçindeki bir asker olmayı tercih etmiş!"

   Mehmet Ali Bulut Haber /'deki yazısında böyle demişti. Okuduğumda bende hayal kırıklığı ve şaşkınlık uyandırmıştı. Yorum yapmak istemiş, vazgeçmiştim. Öyle yada böyle kendisine kulak veririm. Herkesin mevcut hükümeti kayıtsız şartsız desteklemesini beklemiyoruz. Ancak Süleymanşah konusunda bence çok ciddi bir öngörüsüzlük eseri olan yazısını kendisine yakıştıramadım. Zira basiret ister ki, IŞİD'in Ürdün pilotu, Mısırlı işçileri infaz etmesinin ardından meydana gelen provokatif durumların bizim başımıza gelmesine meydan vermeyen devletimizin başarısını teslim etmesi lazımdı. Buna karşılık karşı mecburen yapılan operasyona gölge düşürmesi hoş değildi. Kendi görüşüdür, saygı duyarız, ama doğru değildi...

   Sil
  10. Hakdan kardeş, zamanı gelmeyen lafların zarar verdiğini bildiğim için epeydir bu öngörümü yazmaktan çekindim. Ancak biz biraz da serbest düşünceliyiz. İma derecesinde gerekeni yazdık. Zamanı gelmemiş yada sakıncalı olacak çok şeyi yazmıyoruz. Bizim derdimiz bir kişinin değil, vatan ve devletimizin bekasıdır. O beka için gerekeni yazmak bizim borcumuz...

   Sil
  11. Mustafa Abi kendi adıma demişdim mesla T. K. çatışmalarını paylaşmak istemedim gibi ilerde __ bir cok köşe yazarına ben bek güvenmem maddiyat hüküm sürdü bi zamanda para güçü ile cok kişi mevzi degişebilir esneye bilir. Güçlü kimse on la beraber olmak ister. her kesimiçin geçerlidir, şeytan verir vesveseyi bak sana paris de lüks ofis 1 milyon tl para bizim adımıza aykırı olma denir. örnekleri vardır bunların geçmişde nobeL ödülüde verirler .Dindar kesimi temsizl etigini zan edenler içindede olabilir. bu Vatan sevgisi imandan gelir ihanetetmeme hisi Allaha hesab vercenin şuuurnda olanda olur. Allaha hesaba inanmıyan veya nefsi hükümran ama agzı güzeL laf yapandabek olmaz menfate göredir. madde prest bi zamandayız.

   Sil
  12. Mustafa Kardeş sinirlenme

   M.Ali Bulut Kardeşimiz son zamanların basiretli birkaç kaleminden biri. Mufassal ve bilgi dolu yazıları vardır. Diyebilirim ki, maddi-manevi dengeyi gözeterek yazan ender kalemlerden biri. Onun bu seviyeye gelmesi yılları aldı. Risale-i Nur onu da çok akıllandırdı. Arada sırada böyle çıkışları oluyor. Yani, geldiği milliyetçi camiaya hakim heyecan ve tepkisel yiğitlik gösteriyor.Ne de ollsa Sütçü İmam'ın hamşehrisi. Sonra akl-ı selim hakim olunca düzeltiyor. Şimdi bir yazısıdan dolayı onu hemen dışlamamak lazım. O tepkisel yiğitlik ve cesaret olan kahramanlıkla değil bir nevi Nebevi hususiyet olan zeka ve akıl dolu şehametle yazmalı ki, cemiyete faydası olsun. Onun üslubu Tayyib’e çok yakın, Davutoğlu’nun üslubu ise akıl ve hikmet dolu.
   Herkes gibi Bulut da bu Talut kısasına sık sık başvuranlardan.. O kıssayı yeniden nazara ve aktüel hale getiren Bediüzzaman’dır. Süfyan’ın, Tağutvari küfri, cebri, keyfi rejmiine karşı koyacak ve mücadele edecek zatları nazara dikkat çeker. Yani İslam Deccali’ne karşı muücadele veren Mehdi ile 313 talebesinin zaferini hatırlatır. Ve öyle olmuştur. Talut 10 bin kişiye karşı 313 kişi ile galip geldi. Mehdi ise bir avuç talebesi ile Süfyani rejimin sonunu hazırladı.

   İşte bu kıssa zamanla mecrasından saptırıldı ve herkesin ağzına sakız oldu. Önüne gelen çiğniyor. Özellikle cemaat bunu çok istismar etti. Cemaate bir dönem yakın duran Bulut da bundan etkilenerek Tayyib’e Talut yakıştırması yaptı. Talut askeri az olan bir avuç kahramanın kumandanı. Tayyib ise milletin çoğunluğunu arkasına alan kudretli bir siyasetçi. Daha çok Cehcah’a andırır halleri var. Ahmed Davutoğlu’nun soy ismine nazire olarak bu kıssaya danhil edilerek Davud yakıştırması doğru değildir.

   Türkiye’nin bütün ideolojik gruplarının bir kusuru var. Dünyadan bihaber. Ne olup bitiğini bilmez. Şimdi yeni yeni ekonomik durumların düzelmesi, artan ihracat ve Türkiye’nin güçlenen mevkii dünyaya açılmayı gerektirdi. Bu da beraberinde dünya varmış fikrini geliştirdi. Yani Kemalist-halkçının dar bakışından, cihangir Osmanlı ve ittihad-ı İslamın küresel bakış açısı yeni yeni elde edildi. Son Şah Fırat operasyonu akıl dolu. bir harekettir. Kuru kahramanlıktan çok şehameti hatırlatıyor. Çünkü kara operasyonu gündemde. Bu da oradaki birliği tehlikeye atacak rizkler taşıyordu. Kaldı ki, bu operasyona 6 ay önce karar verildiği anlaşıldı. Operasyon, M.Ali Bulut beslenme ve el çizgileri ile meşgul olduğu bir dönemle rest geldi. Olaya odaklanması yetersizdi ve kuru milli duygularla hareketle öyle yazdı. Şimdi telafi etti.

   M.Ali Bulut’u bir kalemde çizip atmak doğru değildir. Fikri hamulesi çok kaliteli. Herekse tavsiye ederim.

   Sil
  13. Mehmet Ali Bulut benim dikkatle takip ettiğim referanslarımdan biridir. Değil onu hiç kimseyi bir kalemde silip atmam. Hatta blogumda bana saydıranları bile hoş gördüm. Ancak herkes ayrı bir düşünce alemini kafasında taşır. Her düşüncesinin benimle aynı olmasını beklemem. Onunla ayrıştığımız konularda kim doğru Allah bilir. O konuda ben haklıyım diye inad etmem.
   Onun Talut-Davut kıssasını anladığım kadarıyla siz de farklı bir noktadan ele almışsınız. Orijinal buldum. Tayyip Talut olmayabilir, Davud bu Davud olmayabilir. Ama hangi görüşün gerçeğe daha yakın olduğunu Allah takdir edecektir. Önemli olan dinimizi, vatanımız, milletimiz için hayırlısı neyse o olsun.
   Benim M.li Bulut'a serzenişim Şahfırat operayonunu ricat gibi görmesidir. Bana göre devlet doğrusunu yapmıştır. Toprak parçası konusunda Türk Milleti pragmatiktir. Eğer toprağa mutlak kudsiyet izafe etselerdi, Türklerin bugün hala Altay civarında kalmaları gerekirdi. Akıl ve basiret neyi gerektiriyorsa o yapılmıştır. İngiliz İslam devleti eğer oradaki askerlerimize fenalık yapsaydı, işte o zaman hükümet gitmişti. Bunu görmeyen basiretsizdir.

   Sil
 13. ***Türkiye'de büyük bir hareket meydana geleceği haber verilmiştir. Bu harekete büyük bir inkılap, iç ayaklanma ve savaş, büyük bir cuş yani taşma, kaynama, yayılma yorumları yapılmıştır. Mehdi'nin bundan sonra zuhur edeceği bildirilmiştir.***

  Acaba Mehdi bu karışıklıkta biraz Polatvari kafa mı kesecek ? Ben hep Polat'la Mehdi'nin benzerlikleri olduğunu düşünürüm..Yani o kargaşada çıkıp Davut'vari Talut'a yardım edip ortalığı durultacak..ha kanlı olur orası ayrı mesele Allahu alem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehdi ehl-i takva ve ilim-irfan sahibi biri olacaktır. Cellad değil. Hz. Peygamber'in bir nevi aynası olacaktır. O bize altın çağ safsatası değil, asr-ı saadete yakışan dini anlayış sağlayacaktır. Sonra o sıraladığın felaktelerin hphesi 20 yüzyılda yaşandı.Siz o zaman hayatta değil idiniz. Babalarınıza ve dedelerinize sorun. Sonra da tarih okuyun.

   Samsun'da bir köyde Kur'an öğretmek için köy imamı çocukları ormana götürür gizlice öğretirmiş. Muhayyelenizi çalıştırın. Ne zamanmış ama.

   Polat dediğin kim ki. Hollywood filmleri üretince, aklı başında Amerikalıların değerlendirmesi "Hayal tacirleri" olmuş.Hayalle yaşayan birgün direğe toslarmış.

   Sil
  2. tayyip erdoğan gezi olayları esnasında : % 50 yi zor tutuyoruz demişti. ve sürekli sakin olmaya davet etmişti halkı. FG ait polisler çadırları yakarak fitili ateşlemişti. çünkü isyan başlamalıydı ama ne oldu sonuçta sağ duyu kazandı %50 bu oyunlara gelmedi çünkü amaç iç savaştı. türkiye halkını birbirine düşürmekti... polat nevi hareket edilse idi şuan iç savaştaydık ..

   Sil
  3. ayrıca, bugün iç güvenlik paketine karşı nedense chp, mhp, hdp ve FG nin sözde kaşıt görüşlere sahip yapılar olmasına rağmen karşı çıkmasının tek nedeni vardır: 2. gezi ayaklanmasını engelleyecek kanunlar olmasından dolayıdır... chp saten anarşi partisi , hdp de öyle... peki mhp ye ne oluyor. bu mhp nin üst akıllarca ele geçirilmiş olduğunun kanıtıdır. FG gelince onlar saten zamanlarının gelmesini bekliyorlardı din bayrağının altından çıkmak için...


   7 haziran sonrası başkanlık sistemi olması veya olmaya çalışılması sonrası 2. gezi olabilir... çünkü düşman hiç durmuyor...

   Sil
  4. 2. gezi için 7 haziran sonrasını beklemezler, ne yapacaklarsa o tarihe kadar, hatta en geç mayıs başına kadar.. sonrası onlar için büyük riziko.

   Sil
  5. Aynen öyle kardeşim..Hatay Hatay Hatay !!!

   Sil