.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

8 Şubat 2015 Pazar

HAKAN FİDAN KORKUSU

Hakan Fidan korkusu!


MİT Müsteşarı Hakan Fidan, görevinden istifa etti. 7 Haziran'daki seçimlerde milletvekili adayı olmak için istifa eden Hakan Fidan, yine birilerini tedirginliğe itti. İsrail, İngiltere ve ABD medyası, Fidan'ın istifasının 7 Şubat'ta olmasını bir mesaj olarak yorumladı. 

İngiliz BBC, daha önce yayınladığı 'Fidan, gerçekten İsrail ve Cemaat'in kıskacında mı' haberini tekrar yayınladı. Jerusalem Post, Fidan'ın istifasıyla Türkiye'de yeni bir sürecin ilk adımın atıldığına dikkat çekti. The Guardian ve The Independent'in blog sayfalarında Hakan Fidan için ilginç yorumlar yapıldı.


AYNI ÇİZGİDE Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en güvendiği isimlerden biri olarak gösterilen Fidan'ın milletvekili olmasının, Türkiye'nin istihbarat anlamında daha da güçleneceği vurgusunu yapan The Guardian'a sosyal medyada eleştiri geldi.

56 yorum:

 1. GELECEĞİN LİDERİ HAKAN FİDAN

  http://www.takvim.com.tr/yazarlar/erandac/2015/02/08/gelecegin-lideri-hakan-fidan

  Günümüzde, Atatürk-Menderes yol kesişmesine benzeyen bir gelişme de Hakan Fidan olayında yaşanıyor. Sadece 2015 seçimlerinin değil, gelecek yılların siyasetinde de en çok konuşulacak ismi MİT Müsteşarı Hakan Fidan olacak.
  Zaten, istifasını verdiği tarihi bile (7 Şubat) özenle seçerek, siyasetteki ilk adımlarını anlamlı bir mevziye koydu. Darbelere meydan okuyan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın inançlı kadrosunun önde gelen ismi olacağını ilan etti.
  MİT'TE MİLLİ ADAM: Türkiye kabuğunu kırıp büyük Türkiye olmak için karar vermişti. Başbakan Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı olan Hakan Fidan'ı MİT müsteşarlığına seçmişti. Cumhuriyet tarihinde, Batı servislerinin adeta yakın adamı olmakla övünen yöneticilerin elindeki MİT'te büyük devrim oldu. Fidan, daha gelir gelmez yerli statükocu odaklarca askerlikteki rütbesinden yetişme tarzına kadar akla ziyan eleştiriler başlatıldı. Özellikle tarihte ilk kez İsrail Savunma Bakanı'nın utanmaz saldırısı, işin arkasında ne olduğunu gösteriyordu. Siyonist Batı medyasında hakkında yapılan kafa karıştırıcı yayınları, içimizdeki İsrailliler'in yaklaşımlarının hedefi belliydi: Hakan Fidan'ın önünü kesmek... OLMADI.
  YAPAMADILAR.
  Bundan 3 yıl önce 7 Şubat 2012 tarihinde Fethullah Gülen Cuntası'nın savcıları tarafından ifadeye çağrılmıştı.
  Sembol çıkış yaparak, 7 Şubat günü AK Parti'nin 2023 yürüyüşüne katıldı.
  .....
  SONUÇ: Kimse Hakan Fidan'ı 'milletvekili seçilip Meclis'e girmek için aday oldu' gözüyle görmesin.
  Şimdiden "Bakan" olarak görülüyor.
  Dışişleri Bakanı mı olur, Başbakan Yardımcısı mı olur? Sonra ne olur? Kader. Adnan Menderes'i seçen Atatürk'tü. Ahmet Davutoğlu ve Hakan Fidan'ı seçen de Tayyip Erdoğan. Aziz milletin açtığı yolda Tayyip Erdoğan, 2019'da da BAŞKAN seçilerek 2024'lere yürürken, Ahmet Davutoğlu ve Hakan Fidan'ı neler bekliyor, hep birlikte göreceğiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tek diyebileceğim hakan fidan bizzat onların adamı,Cabir'in değil...

   Sil
  2. Sakarya Seyf'ten yine müthiş iddia.. Doğruysa yandı gülüm keten helva.
   Bu arada Sakarya Seyf, hala Süfyaniden bir atak bekliyor musun, Cabir yıkılacak mı? 2 ay önce söylemiştin, emaresini göremiyorum demiştim, halen öyleyim. Hatta söylediğinin tersi oluyor.

   Ayrıca, bugünlerde cemaat üyelerinin bazı twitter hesaplarında ilginç mesajla geliyor.. "Son düzlükteyiz, kurtuluş çok yakında" vb. Kendilerinden o kadar eminler ki, ya geçekten bi bildikleri var ya da kafayı sıyırmşlar topyekün.

   Sil
  3. Bir ara Mustafa Abi bahsetmişti psişik durumları mantıkla tartmanın elzemliğinden..Sakarya Seyf kardeşe saygı duyuyorum yalnız bazı rüya,durugörü,yakaza,keşf vb.şeyleri biraz daha mantık süzgecinden geçirse daha iyi verim alabilir bizde kendisinden istifade ederiz,feyz alırız.

   Meselâ bu fakir daha önceden ya salt metafizik diyordum ya da salt mantık,strateji diyordum. İkisini birleştirince kendime göre oturaklı şeyler elde etmeye başladım.

   Meselâ evet aldanmıştık ancak çok önceleri daha cemaat-ak parti mücadelesi başlamadan evvel güleni rüyamda görmüş,burnunun ucuna şaşı vaziyette baktığını fark etmiştim,ne olduğu konusunda dalalette diye içimden bir ses söylenmişti uykudan uyandığım vakit..Ondan önce,yıllar öncesinde de milli görüş ve cemaatin anlayışının bambaşka iki şey olduğunu,bunlar bir zaman beraber hareket etselerde eni sonu ayrışacaklarını tahmin ediyordum. Nitekim hümanist felsefeye yakın duran cemaat anlayışı milli görüş anlayışından çok uzaktı.Bir süre menfaat birlikteliği olsa bile bir süre sonra ayrılmaları kaçınılmazdı..

   Aynı şekilde elimize ulaşan hadisleri,keşifleri vb.manevî ifşaatları bir yana,diğer stratejik durumları-konjonktürü-yeryüzündeki ve ülkedeki güç dengelerini bir tarafa koyunca ve bunları iki yumurta gibi düşünüp bir tasın içine kırıp çırpınca üzerine şahsî -olabilirlik ihtimalini- de koyunca gerçekten elle tutulur birşeyler elde etmeye başlanabiliyor.

   Sakarya kardeş evet hadislere hikmet yönünden bakıyor,keşflere önem atfediyor. Ancak birde herşeyin -olabilirlik- durumu var.

   Hakan Fidan'ın 'onların adamı' olabileceği tahmini ise evet belki keşf vb. başka yönlerden meselâ rüya olur,işaret olur,yakaza olur mümkün görünse bile mantık yönünden bir tezat teşkil ediyor. Nitekim cemaat evet kripto olarak birçok yere sızmıştır ancak Hakan Fidan'ın cemaatin adamı olması mümkün değildir..Zira bu adamlar(cemaat) 7 şubatta bütün yargı-polis gücünü kullanarak -irancı- diye suçladıkları bu adamı içeriye almak istemişlerdir. Bu olay Ak parti ya da cemaat arasında danışıklı bir dövüş olamaz. Bunun yanında bazı operasyonlarda cemaatin elindeki emniyet istihbarat mit elemanlarını yakalamak istemiş,bazısını hayatî tehlikelerine rağmen kimliğini ifşa etmiştir.

   Daha burada birçok örnek sayabilirim bu konuda ama gerek yok,aklın yolu da birdir.

   Bunun yanında cemaatin gücü -gerçekten- kırılmıştır. Buna en son örnek can damarı Bank Asya operasyonu oldu. Calut ayakta sallanıyor şu anda. Arkadasında bahsettiğim gibi İngiltere,Siyonizm ve Küresel Sermaye bulunuyor. Ortalıkta yalnız Davut,sapanı ve taşı görünmüyor.Kısa süre sonra o da meydana çıkacaktır diye umuyoruz. Bakın bu Davut kıssasını yorumlarken bile mantık dışı olmamaya gayret ediyoruz ki bulmacanın hemen hemen bütün parçaları tamamlandı yalnız bahsettiğim şahıs eksik..

   Allah bizi doğru yoluna sevk etsin.

   Sil
  4. Ha bu arada Hakan Fidan hadi diyelim ki onları adamı,Cenabı Allah plan kuranların en hayırlısıdır..Benim hiç endişem yok..Davut gelir eğer Fidan hainse ne Fidan'ı bırakır ne de başkasını..

   Sil
  5. Tasavvufta önemli bir kaide şudur ki: Mürid görmüş olduğu rüya, keşif ve yakazaları mürşidine anlatır. O da bunları kitap ve sünnet ölçüleri ile tabir eder. Aynı aynına tabir etmek bazen hatalı sonuç verebilir.
   Sakarya Seyf kardeşimiz bizim için kıymetli bir cevherdir. Kendisi uygun gördüğü kadar gördüklerini bizimle paylaşıyor. Tahmin ederim ki daha anlatmadığı hususlar da olabilir. Biz konu ile ilgili esasları ifade ederiz. Keşifleri ehil kişilerin tabir etmesi gerek. Şahsen kimseyi ölçüp biçme ehliyetini kendimde görmüyorum. Bazılarının yaptığı gibi hoyratça kendisine saygısızlık yapmak istemem. Bu konularda eleştiri kantarında topuzu kaçıranlar haksızlık ederler. Bu işin ucu ta Peygamberimize dahi mecnun diyenlerin tutumuna benzer. Yine de temkinli olmak, kitap ve sünnet mizanıyla hareket etmek çok iyi olur. Allah bizleri hak yolda muhafaza etsin. Yolumuzu açık etsin.

   Sil
  6. f. avni 10 şubat tweetleri...10 şubatın tarihi önemide var.umarım tespitimde yanılmıyorumdur.Fırtına öncesi sessizlik bazılarımız gürültü sansada bunu,bu sessizlik aslında.Allah plan kuranların en hayırlısıdır.Allah muhakkak işinde galiptir.

   Sil
  7. anlayamadım kardeşim ne demek istediğini..

   Sil
  8. Hacerü'l Esved 9 Şubat 2015'te süfyani fetulah süreci kazandı.Simdi adım atmak icin uygun tarih bekleniyor.Karanlık günler geliyor.

   Sil
  9. https://twitter.com/onderaytac/status/565583776974401536?lang=tr

   bu mesaja gelen cevaplara da bakın.. çok ilginç. tarih verenler bile var.

   Sil
  10. Sakarya Seyf o uygun tarihin cok uzakta oldugunu düşünmüyorum.Sebebide başka bir tarihle baglantı kurmamdan dolayı,en uygun zaman o diye düşünüyorum.Dün;Selim'in ve Fatih'in askerlerinin bir hazırlık içinde oldugunu gördüm.İkiside Selim için çabalıyor gibiydi...

   Sil
  11. son dünya düzenini kuracak kişiye teslim edilmek üzere hazırlanılıyor.Hazırlık sadece Fatih ve Selim değil...O kişinin bazı sorunları çözülmeli.Çözülecek insAllah.

   Sil
  12. Amin,bütün zorluklar kolaylaşsın onun için...Nokta kardeşim ne diyeyimki oyun sanıyorlar,bize birşey olmaz diyorlar,çok fazla rahatlar hata yapmaya en yakın yerdeler düşüşleride cok sert olacak Allahın izniyle...

   Sil
  13. Nokta kardeş o bahsettiğin linki açtım twitterdaki. Çok sağlam bir stratejist arkadaş vardı. Cemaatin yurtiçine işid militanlarını çok önceden geçirmeye başladığını söylemişti. Özellikle bu top sakallı çete çok şey biliyor ve yumurtluyor arada. Tabi bazen temennileri de oluyor yazdıkları. Bazen de kendi yol açacakları kaosa ön almak için önceden yazıyorlar fuat avninin her yerde patlamalar olacak dediği gibi.

   Biz bazı şeyleri hafife alıyoruz birşey olmaz devletimiz güçlü diyoruz ancak ben bu paralelle mücadele de RTE'in gerçekte çok yalnız olduğunu düşünüyorum. O olmasa herşey yine eskiye döner diye düşünüyorum zira cemaatin eli halen çok güçlü. Adamların elinde muazzam istihbarî bilgi ve -halen- deşifre olmamış dünya kadar kripto kişi var. Öyle şeyler yapmalılar ki Erdoğan tehlikeye düşmeli. Zaten hükümeti düşünmek bile istemiyorum paramparça edebilirler.

   Bu arada Sakarya kardeşin dediklerinden yine birşey anlamadım. Her zaman ki gibi..sevgi ve saygılar Sakarya kardeş.

   Sil
  14. zaten belli bir süre yıkıcı olacak olsalar da süfyani fetulah hikmete aykırı hareket etmeye başladığı için ölümler zirve yapsa bile karanlık uzun süreli olmayacak.Aylar sürer,yıllar değil...
   Bulutların üstündeki kişi çift olduğunda gökyüzü gri bulutlarla kaplanır ve yağmur bereket felaket halinde yağmaya başlar.Bulutların üstündeki kişiye bağlı 8 şimşeğin her biri çift olur.Her bir şimşek 4 renk barındırır;kırmızı-beyaz-mavi-sarı...Sen o şimşeklerden birisin ve sıkıntına benzer sıkıntılar hem bulutların üstündeki kişide var hem de diger 7 şimşekte...

   Sil
  15. Hacer'ül Esved o tarih mart ayının içinde mi?İçindeyse ayın başlangıcında mı ?

   Sil
  16. 10 şubat'ın kırılma noktası olacağını söyleyenler vardı.Bu tarih ile birlikte ekonomik, siyasi ve sosyal açıdan sıkıntılar yaşanmaya başlayacağını ve AKPnin sona doğru gideceğini iddia ediyorlardı. Sanırım dedikleri gibi oluyor. Dolar aldı başını gidiyor. 3 Şubat Bank asyanın devri bu olayların bir parçası. Sanki RTEnin iradesi dışında gelişiyor artık her şey.Sakarya kardeş Cabirin hikmete karşı hareket ettiğini Süfyaninin ise hikmete uygun ve yavaş hareket ettiğini söylemişti. Sakarya kardeş size sormak istiyorum. açlık dönemi -iç savaş dönemi ne kadar sürecek? (Yanlış hatırlamıyorsam Saidi Nursi hz." 3 aylık komünist komitası kurulacak" ve Şeyh Nazım Kıbrısi hz. "Türkiye'de bir inkılap olur." demişti.) Ayrıca sakarya seyf kardeş daha önce rebiülahire de dikkat çekmiştiniz:


   Sakarya Seyf14 Aralık 2014 17:00
   alihaydar efendin süfyani fetulah,müslümanları tasfiye edecek.Keza sol gözünü düzeltse bile,sağ gözündeki şişkinliği düzeltemeyen deccalin gözünden düştü.süfyani fetulah saferde bir şeyler yapmalı ki Rebiülahirde büyük ateş yanmaya başlasın!Bu efendisi deccalin planı.

   Sil
  17. Sakarya Seyf Kardeş,

   '''Bulutların üstündeki kişi çift olduğunda gökyüzü gri bulutlarla kaplanır ve yağmur bereket felaket halinde yağmaya başlar.Bulutların üstündeki kişiye bağlı 8 şimşeğin her biri çift olur.Her bir şimşek 4 renk barındırır;kırmızı-beyaz-mavi-sarı...Sen o şimşeklerden birisin ve sıkıntına benzer sıkıntılar hem bulutların üstündeki kişide var hem de diger 7 şimşekte...'''

   kardeş ne demek istediğini anlayamadım açar mısın ya da özelse mail atar mısın çok rica ediyorum : kurgucudavut@gmail.com

   Sil
  18. yani bana mı yazdın ? anlayamadım ?

   Sil
  19. 3 Hillal

   1* İhbar-ı gaybileri meczupların işi değildir. Veya çocukların oyuncaklarıyla oynaması gibi bir husus değildir. İhbar-ı gaybiler, 5 büyük gaybi hadise gibi üstü örtülü ve perdelidir. Yani avamın değil, hatta evliyanın değil ancak ve ancak rasih alimlerin yani aktabın ve mücdditlmerin teviline bakar. Öyle ki bazı ihbarlar ancak ve ancak vukuundan sonra anlaşılır ve “demek ki böyle imiş” denir.

   Süfyani, ahir zamanda gelecek ve İslam coğrafyasında daha doğrusu hilafetin battığı yerden çıkacak küfr-ü mutlakın temsilcisi siyasi ve askeri bir deccaldır. Onun yandaşlarına Süfyani denir, yani yandaşı. Böyle olunca yine cabir de onun ünvanıdır. Bir isim değil. Kimine göre Mehdi de Cabir’dir, kimine göre değil. Bu konuda mutabakat yok. Herkesin indi ilmine göre ortaya attığı bir keşiftir. Mahiyeti meçhuldür. Meçhul ile ama edilmez. .

   Recep Tayyip Erdoğan Cabir değildir. Erdoğan siyasi bir liderdir. Ancak Sebe Suresi’nin 14. Ayetinde ona işaret vardır. Hem ona hem de Tansu Çiller’e. İkisi’nin hikayesi birlikte başlar. Feth-i İstanbul’a bakan Beldetün tayyibetün’ün işareti ile. Bu uzun bir hikaye. Yeri değil.

   Ama ahir zamanın özeti bizim için Mehdi-Süfyan (İslam Deccali) mücadelesidir. Zalim olan ve küfri, keyfi, cebri bir hakimiyet sürecek Süfyan’a karşı Mehdi’nin mücadelesi silah ve siyasetle değil, hakaik-i imaniye ve Kur’aniyye ile bir manevi cihaddır. Onun da. 3 Devresi var. 3. devre hakimiyet-i İslamiye’dir. O da 2002 tarihinde Beyda muharebesi rivayetiyle sahih olmuştur. Yani 3. Devre başlamıştır.

   Süfyanın rejiminin bitiş tarihi konusunda ihtilaf olmakla birlikte 1950 ağır bir darbe yediği ve ikinci mümessilinin politik sahnesinden seri mağlubiyetiyle çekilmesi ile artık adileştiği ve hakimiyet-i İslamiye’nin başladı 1966-69 yıllarına bakar. 1900-1950 arası tarihini çok iyi bilmeyenler bunu anlamaz.. Diğer Deccale gelince yani Büyük Deccale dünyanın 2/3’üne hükmeden konünizme. 1917’de Asya coğrafyasında ortaya çıkan Komünist tehlikenin 1945 sonrası bütün dünyaya tehdit teşkil etmesi ve tenkili 1987-1990’da İsevilerin çalışması sonucu gerçekleşmiştir. Mhediyet'in de bu işte payı vardır.

   Bediüzzaman 3. Devrede komünist komite çıkacak diye bir işareti yoktur. Çünkü iki deccalin komitesi masoniktir (Siyonizm). İslam deccalinin komitesinin 1222 Hicri yani 1810 tarihlerinde ortaya çıkan ve deccalin ön karakolu gibi faaliyet göstererek Osmanlı’nın batılı zalimler tarafından yıkımına yol açan bir komitedir. Süfyanın komitesini yasalar el vermediği için yazamıyorum. Ama o komite 1980’lerin ortasında etkisini kaybetti. (Lehülhamd)

   Sil
  20. 2*Şimdi Deccal ve Süfyanistlerin rejimleri tasfiye edildi. Kader her iki deccalin mensup olduğu ve yataklık yapan ırkın yani Yahudi’nin cezalandırılması dönemine bakıyor. Bu da Türkiye’nin 3. devrede ittihad-ı İslam’ı sağlaması ve Mehdiyet’in İseviyet ile işbirliği sonucu İsrail’i ortadan kaldırarak cezalandırılması ile gerçekleşecektir. Kur’an Beni İsrail’e ”sizi zillete ve meskenete tabi tuttuk” diyor, ama onlar Deccaller sayesinde dünya hakimiyeti kurmuş. Bu Kur’an’ın ihbarına aykırılık teşkil eder. Ama hikmeti var. Şimdi o görülüyor.

   Dünyada finansa kim hakim Yahudi sermayesi. Yüzde 66 ile. Son Ortadoğu (1990) ve Ukraynana hadisesi hatta 28 Şubat bu mel’un neocon-siyonist-neoliberal çetenin işidir. Tayyib’in iktidarı kaybedip etmemesi İslam’ın hakimiyetini sonu değildir. Kaldı ki o şimdi Başbakan değil Cumhurbaşkanı. Şimdi ne cabir ne süfyani devri değil. O bitti. Cehcah’ın devri başladı. Mehdi’nin bir nevi kumandanıdır. 3. Devirde ortaya çıkacak ve Yahudi ile savaşı yönetecek kişidir. Hatta Ayasofya’yı ibadete açacak zattır.

   Yahudi Abdülhamid’i 1909 tahttan indirdi. Hem de Haham Karasu ile halli tebliğini yaparak. Bir asır sonra. Bir adam çıktı ve “ One minute” dedi. İşin sırrı bu. Bunu anlayan her şeyi anlar. Öyle sallamakla gaybi haber tevil edilmez. Mehdiyet demokratları destekler. Şimdiki iktidar Sebe Suresi’nin işareti ile Refahyol=Ak Parti iktidarıdır. 28 Şubat’ın hesabını gören. Bu 28 Şubat Ana deccal Yahudi ile yerli Süfyanilerin ittifakı ile gerçekleşti. O rivayetteki gibi 72 aylık bir süre sonunda bitti. 3 Kasım.

   Kıbrisi, Sakarya Seyfe, Abdullah Hoca kim bunlar? Bunlar Kur’an ve imanın hizmetkarları olarak ne yaptı? Beadiaüzzaman gibi Süleyman Tunahan Hazretleri gibi, Abdülhakim Arvasi Hazretleri gibi meslekleri ve hizmetleri mi oldu. Hayır. Gaybi ihbarları okuyup, kendilerine göre yakıştırmalarla veya iltibaslı konuşmuşlar. Ne yani onlara mı tabiyiz yoksa ehl-i iman ve İslım’ın manevi önderlerine mi?

   Önümüzdeki günlerde sıkıntı olabilir. Melhemeler çağının sonuncusu 1990’da Yinon Planı gereği Siyonist-neoliberal-neocon şebekesinin Büyük İsrail’i kurma planı için başlattığı 3. Büyük Melhemeye şahit oluyoruz. Su akar öküz bakar gibi olmamak için şuur içinde, hem dinimizi yaşayarak sahip çıkacağız, hem asayişe kuvvet verilecek, hem demokrasiye sahip çıkılacak. Bunun da yolu ittihad-ı İslam’dır. Cübbeli Hoca içeri tıkılırken, Mehmet Doğan ve arkadaşları zindana atılırken Yahudi fitnesinin eseri paralel yapı cirit atarken siz ne yaptınız. Lakl lak lak. Bediüzzaman ve diğer İslam büyüklerinden nakil yaparken sallamalı değil, iktibaslı olmalı ve doğru teleffuz edilmeli. Biz hakikat değiliz. Hakikate tabiyiz. Hakikate uygun konuyup yazmalıyız. Meczuplara tabi olan Cibali Babalara tabi olmuş gibi olur. O da Akşemseddin gibi Mehdi gelir onu makamından ıskat edince geriye hikayesi kalır. Değil mi yani?

   Sil
  21. Kurgucu Davut, guzel kardesim, Allah iyiligini versin :) Hak serleri hayreyler, zannetme ki gayreyler :)

   Sil
  22. Kurgucu Davut, kabir hayatından korktuğun sürece İsa Peygamber'i net göremezsin.Ruhların serinliginden korkma!

   Sil
  23. Kurgucu Davut;Sakarya Seyf'in yaptığı yorum banaydı.Abdürrahim Çokgüngör illa edep illa edep diyorum size...

   Sil
  24. Hacer'ül Esved

   Yorumuna cevap verdiğim falan yok. Sözlerim de seni kapsamıyor. Bununla ilgili bir yorumum yok. 3 Hilal Kardeşimiz bir yorum yazmış ve demiş ki: (Saidi Nursi hz." 3 aylık komünist komitası kurulacak") İtirazım buna idi. Çünkü Risale-i Nur’da böyle bir şey yok, ayrıca hatıralarda da.

   Ehl-i tarik ve takva, günlük dedikodu ve dünyevi işlerine kurbiyet-i -i ilahiyeyiyi alet etmez. Benim mürid-şeyh münasebtlerine müdahil olmam söz konusu değil. Ehl-i İslam'ın hedefi rıza-yı ilahi kazanmaktır. Bu da terk-i dünya ve enaniyet ile olur. Dünyevi işlere nizamat vermek ehl-i tarikin işi değil. Onların maksadı uhrevidir. Dünyevi işler biraz enaniyete bakar, ayrıca onda şirk-i hafi vardır. Teveccüh-ü nas sebebiyle. Karar vermek lazım teveccüh-ü nas mı teveccüh-ü ilahi mi. Aksi halde bu noktadan sonra ya guru ve kibir gelir ya da meczubiyet.

   Ebu Vefa Hazretleri, Peygamberle müjdelenen Fatih Sultan Muhammed Hanı, 3 kez huzuruna almamıştı. Aynı sebepten. “O buraya gelirse bu dünya işlerini kim yapacak” demiştir. Yani “bizim dünya işleri yapanlarla bir işimiz yok” demek istemiştir. Kaldı ki Fatih “Şarkta ve garpda Allah’ın yardımıcısı” olmak istemiş ve bu ünvanı taşırdı. Hilafet-i Osmanıye’ye giden yol olan güçlü devletin temellerini atana da odur. Yani hakiki kurucu olarak. Ve yaptığı fetihlerle Osmanlı’nın gücünü perçinlemiştir. İşte Ebu Vefa Hazretleri bunun devamı için tekkesini ondan uzak tutmuştur. Ha din-i mübine bir zarar gelme tehlikesine karşı umumi tavır almak ve davranmak ayrı bir mesele. Bilmem anlata bildim mi?

   Edebin içinde haddini bilmek de vardır.

   Sil
  25. Nazım Kıbrısi üç aylık bir komünist tertibinden bahsetmiştir. Bu söz Bediüzzamana ait değildir. Bu üç aylık tertip TC nin sonu TR nin başlangıcı olacaktır. Arada bir fetret devri olması muhtemeldir. Büyük bir temizlik ve yeni bir ruhun canlanışı.. Allahu a'lem...

   Sil
  26. Öncelikle Sn. Çokgüngör ve Mustafa Bey yanlışımı düzelttiğiniz için teşekkür ederim.

   Ancak yazdığım yazıda zaten "yanlış hatırlamıyorsam" diye söylemiştim. Mustafa bey gibi yanlışımı düzeltebilirdiniz. Ancak siz ithamlarda bulunarak ve eleştirerek yanlışımızı düzeltmemizi istiyorsunuz ki bu uslübu tasvip etmiyorum. Ayrıca "Cübbeli Hoca içeri tıkılırken, Mehmet Doğan ve arkadaşları zindana atılırken Yahudi fitnesinin eseri paralel yapı cirit atarken siz ne yaptınız. Lakl lak lak." sözlerini şahsıma yönelik söylemediğinizi ummak istiyorum.

   "Bediüzzaman ve diğer İslam büyüklerinden nakil yaparken sallamalı değil, iktibaslı olmalı ve doğru teleffuz edilmeli. Biz hakikat değiliz. Hakikate tabiyiz. Hakikate uygun konuşup yazmalıyız" Bu cümlenize katılıyorum. Ancak Şeyh Nazım Kıbrısiye ait olan bir sözü Saidi Nursi'ye YANLIŞLIKLA atfetmiş olmam bunu salladığım anlamına gelmiyeceği gibi beni ne edepsiz ne de hadsiz yapar öyle değil mi? Yazmış olduğum bir cümleye karşı bu kadar eleştirilmeyi haketmediğimi düşünüyorum. Gereksiz ve de orantısız bir karşılık olarak görüyorum.
   Amacım kimseyle tartışmaya girmek değil. Bu nedenle zaten cvp vermekten kaçınmıştım.Bu konuları daha yeni yeni öğrenmeye çalışan bir kardeşiniz olarak Sn. Çokgüngör -diğer arkadaşlarımız gibi-sizin de bilgilerinizden istifade etmeyi her zaman isterim.Ancak bir kardeşiniz olarak sizden daha hoşgörülü ve yumuşak bir üslupla karşılık görmek isterim.

   Sil
 2. Hakan Fidan onların adamıysa, şubat 2012'de onların savıcısı soruşturma bahanesiyle neden onu göz altına almak istedi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz önce cemaatin savcısı olarak herkesin bildiği Gültekin Avcı, twitter adresinden Hakan Fidanla ilgili bir sürü iddia ortaya attı ki, Hakan Fidan cemaatin adamıysa bu iddiaları dile getirmemesi saklaması gerekirdi.

   Sil
  2. Bu tersinirlik stratejisinin kuralıdır.İçeride adamının durması için dişliler ters çalışmalıdır.Bu stratejiyi en çok süfyani fetulah ve kendisin biat eden ilk 7 uygular.7 Şubat 2012deki operasyon ile Hakan Fidan,ülkede ve Ak Parti tabanında kahraman yapıldı daha doğrusu bir dokunulmazlık aldı.Öyle ki vekiller seçilerek dokunulmazlığı alır,tabandaki kahramanlar görünmeyen şekilde alır.Bu taktiği daha önce Abdullah Gül'ün c.başkanı seçiminde 367 krizi çıkartarak yaptılar.A.Gül'ün c.başkanı olmasını istemeyen tek kişi R.T.Erdoğan'dı.A.Gül c.başkanı olduktan sonra şovalye ünvanlarının ona verilmesi 2008-2010 rastlantı değil.A.Gül,süfyani fetulahın adamıdır ama 367 kriziyle neredeyse tüm Ak partililerin kahramanı olmuştu.Bu kahramanlık şahıslara dokunulmazlık verir ve dokunulmazlar pek araştırılmazlar.

   Sil
  3. Hakan Fidan'ın onların adamı olmasına imkân yok,ihtimal bile yok..

   Sil
  4. Sakarya Seyf Abdullah gül Fetullah gülenin adamı derken şimdi Abdullah gül de kötü biri mi yani? şunu anlayamıyorum biz ikisini de halis Müslüman olarak biliyoruz. Abdullah gülü kötü ya da iyi yapan yada erdoğanı iyi yada kötü yapan nedir neye göre karar vereceğiz yada veriyoruz bize izah edermisin.

   Sil
  5. Daha önce ifade ettiğimiz gibi, AKP 'nin rakibi yine kendisidir. Eğer AKP yıkılacaksa onu yıkanlar yine kendi içinden çıkacaktır. Buna dair bir kaç yazı okudum. Uğur Tanış bir yazısında ampulün patlamasından söz etmişti. Nato darbesinden bahsetmişti. Bu görüşlerinde ne ölçüde isabetli olduğunu bilemem. Ama zaten sürekli post modern darbelerle Erdoğanı devirmeye uğraşıp duruyorlar. Herhalde bu teşebbüslere karşı manevi bir sed karşı çıkyor. Fırsat vermiyor. Bu kavga bir yerde manevi ak ve kara güçlerin savaşıdır. Rical-i gayb ordusu ile Deccalın karanlık orduları savaşıyor. Haddimizin ötesinde savaşı bu bağlamda görmekteyiz. Bu yüzden bütün olumsuz görünüme rağmen Rical-i Gaybin bu savaşı kazanacağından ümitvarız.

   Sil
  6. İçerdeki adamlar, truva atları, beşinci kollar, ajanlar elbette vardır. Bir kısmı kraliçenin prensidir, bir kısmı en yakınında durmaktadır. Bugün bir fotoğraf vardı. Paralel polislerin bir kısmı Erdoğanın yanında güya onu korumakla görevliydiler.

   Sil
  7. " Rical-i gayb ordusu ile Deccalın karanlık orduları savaşıyor. Haddimizin ötesinde savaşı bu bağlamda görmekteyiz."

   Yalnız durumu bu şekilde görürsek ve gerçekten Akp yıkılırsa, deccalın ordusu ricali gaybi yendi demeye gelmez mi? Bağlamı bu şekilde kurmak biraz riskli gibi geldi bana.

   Sil
  8. Cenab-ı Hak hikmetiyle her iki tarafa silahlarını vermiş. Bize söylenen Rical-i gaybin manevi teknolojisinin şimdiki şeytanın karanlık ordularının zulmani teknolojisinden 300 yıl ileride olduğudur. Buna göre elbette savaşın çeşitli aşamalarında bazen bir taraf öteki tarafa zarar verir. Allah Kur'anda günleri insanlar arasında değiştirip durduğunu beyan eder. Yani bazen bu taraf, bazen öbür taraf savaş içinde galip olur.
   Bir diğer hakikat büyük savaşın içinde birçok muharebeler olur. Bu nedenle hüküm savaşın tamamına göre verilir.
   Hatta işin sonuna bakacak olursak beklediğimiz islamın yüksek asrından sonra yine islam güneşi küsufa uğrayacak ve sonunda islam Medine'den kaybolup gidecektir. Dünya kafirlere kalacak ve kıyamet onların başına patlayacaktır.
   Yani zahiren kafirler en sonunda galip olacaklarsa da işin hakikati gereği islam daima galiptir.
   Bu savaşı varlığını ehl-i tasavvuf gayet iyi biliyor. Savaş sadece görünen zahiri yönden değildir. İşin manevi tarafı vardır. Mesela Türkiyede bu savaşta şeriat incelmiş neredeyse kopacak hale gelmiştir. Ancak Allahın muradı gereği savaşta Türkiye yeniden gayet kuvvetli bir hale gelmiştir.
   Geçenlerde yüzde ellilik partiden sonra yüzde 60-70 lik bir parti ile ilgili Bediüzzamana dayanarak öne sürdüğüm düşüncelerimi okuyanlar olmuştur. Bazı durumlar gereği yepyeni bir başlangıç olabilir. Hatta Erdoğan ile Davudoğlu arasındaki faş etmek istemediğimiz bazı durumlar olabilir dedik. Çünkü kayıtlarda öyle gördük. Yazmaktan çekindik. Sonuçta Allahın dediği olacak. Allahın takdiriyle bazı şeyler olacak ki, kısa süreli bir tehlikeden sonra insanlar ders alsınlar. Daha sağlam şekilde din-i mübine bağlansınlar. Bunun için 3 aylık bir tertip hatta fetret dönemi olabilir. Ondan sonra inşallah önümüz açık olacaktır. Gaybi sadece Allah bilir.

   Sil
  9. Haktan Aydemir kardeşimizin yazdığı gibi önümüzdeki seçimi de AKP kazanacak diye ümidimiz vardır. Belki onun akabinde ortalığı karıştırmak isteyeceklerdir. İşin gerçeğini Allah bilir.

   Sil
  10. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 3. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etmesiyle ilgili olarak, "Hakan Fidan'ın adaylığını olumlu bulmuyorum. Bunu Sayın Başbakan'a da söyledim. Ancak, bu Sayın Başbakan ve hükümetin kararıdır. Ben karışamam" dedi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 4. abuk sabuk Tarih ler vermede dogru degildir. hele Mehdi Alehiselamın dogum günü tarihini ve zuhur tarihini dogdu günü kesin gibi Lanse etmek hatadır. en Azından benim şahsi görüşüm demek tahminim demek sonunda Allahu alem demek lazım dır. yoksa gizemLi esrarengiz gözükme ayagına gerek yok . hadisi şerfiler zahirine göre hüküm vermek daha akLı selim dir. gaybi konularda ise site gaybi olduna ya evliya keşilerinden yada benim kurgum tahminim böyle gibi bakıyoz tutugu yok eger ehLi keşifseniz . keşfin çeşitlerini ilmen incelemek gerekir, şeriatle ne kadar alakası vardır, keşif bile kat kat dır. kos koca kübar evliyanın bile bazen keşfen müşahade ettigi mevzu Allah dua veya sadaka ile erteleye biliyor . Tarih ileri degiştire biliyor. bazıları kesin gibi lanse etmesi hatadır. site yöneticisi Mustafa abinin dedi gibi konun akabinde Allah katındaki gercegine iman ederiz. demek gerekir yada Allahu Alem Allah en güzelini bilendir. cok gizemLi gözükme gerek yok, beni sorun kim oldumu gibi yaklaşımlarıda dogru bulmuyorum . boyun dan büyük laflar etmemek gerekir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 5. Paylaşımlarımda yazdım mehdi alehiselam ve savaşlar hakındaTarihler şahsı düşüncelerimdir. işitiklerimdir. kesinlikle 100 100 öyle olcak diye bi kaide yok umumu baglamaz. acizane 2019 ile 2027 arası Mehdi alehiselamın zuhur edecegini tahmin ediyorum işitiklerimden okuduklarımdan . en güzeli bileN ALLAHDIR. Hüküm onundur. mülk Allahındır. diledi şekilde Tasarruf eder. ister öne alır ister erteler. Alemetlere göre tahminlerizi paylaşıyoruz.

  YanıtlaSil
 6. bir gün keşfi açık günde 500 salavat cektigini 5 bin lavzayı celal Allah zikri ile ilim ile iştigal eden yılarca bir kamiL mürşidin hizmetinde bulunan bi amca ile sohbet ederken keşif ilham konusuna degindi ni işitenlerden işitim demişki bazen evliya Allahın diledi kadar gaybi olaylara vakıf olur , ama Tarih konusunda özelikle mehdi Alehiselam konusunda net bilgiye cokkkk cokk ender zamanın 1 ri ve 3 leri olan gavsuL azam ve kutubuL arifin yani kutupların başı konumunda gavsın yardımcısı konumundaki tüm bedenleri dilimdilim olsa Allah musade etmedikce sırıı açıklamayan emin lik vasfınla vasıflanmış Allah has kuları Allahın bildirdi kadar daha net bilgiye sahiblerdir diye işitim. biraz takvası olan bazı sufi olsun mümin lerde bazen müslümanların sabi günahsız coocuklarıda görür. olayları n kıyısından köşesinden ama Tarih konusu na gelince mata mat olmuya bilir. bilgi babında paylaşdım. hele şeriatle sünnetle ameli yoksa görüntüsü ilhamı istitraçı (şeytanidir) --hatta bazen melek ler bile zümre zümredir. her şeyi bilmezler görevleri degişikdir. Allahu alem ehLine malum konulardır. kişi biz gibi avam bazen sevab bazen günah işlemeye musait olanların bildigi ile amel edip zahire göre hareket etmesi daha uygundur. en önemliside namaz dır.

  YanıtlaSil
 7. Hakan Fidan’ın tek hususiyeti kendisine verilen görevi harfiyen ifa etmesidir. Başarılı bir bürokrat olarak. Cemaat fitnesine muhatap olmasının sebebi, bütün dinleme merkezlerinin Şubat 2012’de MİT’e devredilmesiyle emniyetin cemaatçi kanadının istihbarattan mahrum kalması. Bunun üzerine MİT’i ele geçirmek için Hakan Fidan’ın yerine göz diktiler. Hıfzı ilahi ile Erdoğan ameliyat odasında telefonu açmasıyla duruma muttali olup müdahale ediyor. Ve cemaatin oyunun bozuyor. Mesele bundan ibarettir.

  Sonra Hakan Fidan için daha doğrusu MİT mensuplarının sorgulanması Başbakanlık iznine bağlanınca kanuni koruma aldı. Bugün kim olursa olsun MİT Müsteşarı olan bundan yararlanacak. Onun korumaya ihtiyacı yok. Yok efendim tersinlilikmiş, yok aynı taktik Gül’ün seçilmesinde uygulanmış mış? Her şey göz önünde oluyor.

  Abdullah Gül ile ilgili kriz 2006’da İsrail ve neoconların orta doğuda İsrail-Suriye arasında sulh teşebbüsleri sebebiyle öfkelendikleri Tayyip Erdoğan’ı harcamak için kullanmak istediler. Bir şey hatırlatırım bizim baronlar yani para babaları ilk kez 2006 yılında yabancı medyaya iktidar aleyhinde beyanatlar verdiler. Ve sonra Ergenekon artıkları daha doğrusu gladio kullanılarak devrime planı uygulamaya koydular. Ama başarılı olamadılar. Bu işin içinde ABD’den kaçan Suudi ve Körfez sermayesinin Türkiye’ye transferi de var. Bu ABD’nin Hazine Müsteşarlığı’nda çöreklenmiş istihbaratçı ve Siyonistleri öfkelendirdi.

  2002 3 Kasım’ı Beyda’nın sonudur. O badireden iki kişi kurtulur. Biri Mehdi’ye diğeri Süfyan’a haber vermeye gider. Ve habere alan Mehdi “Şimdi çıkma zamanı” dermiş. Ve 3. Mehdiyet devresi o seçimle perdeyi açar. Kaderin müthiş planları var. Neler geçirdik şu 13 yılda hep Mehdiyet buldozeri ile geçtik gittik. Balık hafızalı olmamak lazım.

  Bilgi sahibi olmadan yorum yapmamak lazım. Hakan Fidan’dan önce iki MİT üst düzey bürokratı Emre Taner ve Cevat Öniş Fidan kadar hizmet ettiler. Hakan Fidan’ın önemi verilen görevleri başarıyla tamamlaması. Ayrıca yıllarca Mossad-CIA-BNB ve MI6 paralelinde askeri vesayete hizmet eden istihbaratın bu klikten kurtarılmasına hizmet etmesidir.

  Şu gözden kaçırılmamalı, Türkiye bundan sonra eskiye dönemez. Başka ülkelerin vesayetine giremez. Ya olacak, ya da parçalanıp gidecek. Şu anda dünyaya hakim üçlü çete dini bir camiayı kullanarak var gücüyle saldırıyor. Bir ufak kaza Allah korusun Suriye kadar değerimiz kalmaz. Kaldı ki, Türkiye Mehdi’nin manevi koruması altındadır. 90 yıllık emekleri Cenab-ı Allah boşa çıkarmaz. Zaten ilahi senaryo devrede. Sadece bazı şahısların ayak uydurmaması sonucu tasfiyesi söz konusudur. Ama genel gidişatta bir sapma olmayacaktır. Şu var. Esas Mesele 2015-2019 arası. Çok hayati bir dönemdir. 2016 için, 2017 ve 2018-219 için çok farklı durumlar söz konusudur.

  Üçlü çete IŞİD kartından sonra Türkiye için Kürt kartını sürmeye hazırlanıyor. Daha doğrusu 7 Ekim’le de sürdü. Bu kartın kimin başına yakacağını bir bilseniz küçük diliniz sevinçten yutardınız. En büyük semavi elektronik kalkana rağmen kimin başına ateşler yağacak ateşler. Ne vardı Aşilin topuğu var değil mi? Onu bize kim gösterecek. Neyse düşmana tüyo vermeyelim. 12 büyük imamdan sonra 13. İmam 13. Yüzyılda gelir. Bu aktabın hatemidir. 13’üncüsüdür. O 13’ün sırrın hepsine yeter de artar bile. Ayrıca 13. Sure Ra’d’dır. Gök ilahi emirle konuşunca manyetik kubbe, antisemitik olur Alimallah. . Evet yerde ve göklerde öyle olaylar ve varlıklar vardır ki, insanlar farkına varmadan çekip gider. Gökyüzünün bulutları konuşarak Rabbimizi ve şuunatını anlatır. Okuyanınız var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Muhterem Abdürrahim Abi,

   Enfes yazmışsınız okudum istifade ettim Allah razı olsun. Yalnız bazı noktalar var mümkünse daha açar mısınız? Bu satırlar elhamdülillah imanımızı ziyadeleştiriyor çonik sağ olasın abi.

   Dünyaya hakim olan 3'lü çete kimler ? Abd ve Avrupa'daki temsilcileri kimler ?

   Sizce hangi şahıslar ayak uyduramadı ve tasfiye oluyor yahutta olacak ?

   2015-2019 arası bahsettiğiniz esas meseleler ve farklı durumlar nedir ?

   İşid kartı dediğiniz henüz Türkiye'ye sürülmedi ancak sürüleceğini düşünüyor musunuz ? Kürt kartı kimin başını yakacak ?

   13'ün sırrı derken zannedersem Konyalı Cehcah'ın 13.Cumhurbaşkanı ve 1.Başkan olacağı süreyi kastediyorsunuz değil mi ?

   Ek olarak başka bilgilerde verirseniz çok memnun olurum. Yazı tekrar söylüyorum tadından yenmiyor,harikulade.. Rad suresi ! Allah Sizi başımızdan eksik etmesin,olgun meyva gibisiniz tadınıza,dilinize,tasvirinize,nüktelerinize doyum olmuyor muhterem Abi.

   Çok sağolun şimdiden..

   Sil
  2. Bediüzaman demiş ki: Kürtler bölücü bir unsur değil, ittihad-ı İslama vesile olurlar.. O yüzden ben Kürtlerin Türkiye'ye zarar vereceklerini düşünmüyorum. Zira şu anda Kürt siyasetini güdenler de tahminimce Kürt görünümlü başkalarıdır.

   Sil
  3. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İmralı canisinin 15 Şubat 1999 tarihinde yakalanmasının yıl dönümünde yurt genelinde çok vahim bir tahrik kampanyasının tezgahlandığı anlaşılmaktadır" görüşünü dile getirdi.

   Sil
  4. Mustafa Kardeş
   Kürtler konusundaki görüşlerine aynen katılıyorum. Kahir ekseriyeti dindar ve muhafazakardır. Ayrıca üzerlerinden Kemalist buldozer geçtiği için içlerine kapandılar. Kapanmayanlar bizim tırıçkalar gibi sosyalist, Marksist, entel takıntılı, Avrupa mukallidi ve maşası oldu. Bir avuç azınlık. Şimdi cemaat gibi onlar piyasaya sürüldü.

   Herkesin az bildiği bir husus. Beni İsrail’in esas vatanı Kuzey Irak’tır. En eski Yahudi mektebi oradadır. Ayrıca Kuzey Irak onların sürgün yeri idi. Dolayisiyle, Mossad’ın kurucusu 22-24 yaşında iken 1932 yılında bölgeye istihbari çalışma için gönderildi. 2 yıl boyunca at sırtında atalarının bakiyesini ve yurtlarını inceledi. Ve sonra döndü. Devlet kurunca, Büyük İsrail için Kürtleri kendilerine müttefik saydı. Daha doğrusu fitne için müsait gördü. Ve 1960’tan başlayarak Kuzey Irak Kürtleri yardım bahanesiyle kandırarak işbirliği yaptı. Onları İran’da eğitti. Silah verdi. Barzani aşireti sabah akşam TelAviv’e taşınıp durdu. Neyse uzatmayayım. Büyük İsrail için Türkiye’den alacakları bir Kapadokya var. Onu da Kürtleri kullanarak 1970’lerin ortasında el attılar. Tabi gizli olarak ve vekalet yoluyla. Bizim büyük kafalar teshir altında olduğu için anlayamadılar. Komünizm sonrası NATO’nun oyununa gelen bazı zasbitan bir takım vaadeler ve tehlike senaryolarıyla kandırıldı. Ve PKK böyle palazlandı.

   Bir örnek vereyim Necdet adlı bir General 1985’te Yahudi’lerle yakınlığı bilinen gazeteci Sedat Sertoğlu’na “Seninkilere söyle silah işini halledilim” diyor. Sertoğlu bunları yazdı. Durum bu. Şimdi İslam’ın Bayraktarı’nın ne hale geldiği görüldü. Bazı Kürtler’in de öyle bir yanılgı içinde. Irkçılık şehevi bir hastalıktır. Hiç tatmin olmaz. Canavar gibidir hep yutmak ister.

   Günümüzün devletin tepesi hele ki askeriye susuyor ve bir şey biliyor. O şey nedir? İsrail’in Kürt melaneti. Gerisin anla. Mahir Hoca ne diyor “Büyük Savaş Türkiye üzerinden olacak” diyor (zaten 30 yıldır oluyor) ve kazanan taraf hakim olacak.Biz kimin kazanacağını biliyoruz. 2015-2019, 1915-1919’ün cevabıdır ve intikamın ziraat mevsimidir? Herşey 1909 31 Mart’la başladı. Cevabının yüzyılın başlangıcı ise 2009 3 Şubat.
   Kürtler Bediüzzaman’ın söylediği gibi Türkler’den ayrılmayacak. Bu kaderi bir mesele. Onlar elbette kardeşinin yanında. Zaten fitne ateşi niçin yakılıyor? Yahudi hesabı için. Ama Selahaddin Eyyübiler tükenmez? Biliyorsun o hem Türk-hem Kürt. Hıttin Sendromu şimdi Siyonistler için çalışıyor. 1000 yıl sonra aynı senaryo sahnede. Kudüs Kevser’le Hz. Peygamber’e verilen mübarek beldelerden. Mekke-Medine-Şam’dan başka Kudüs ve Kostantiniyye. Ne yani onlara mı kalacak. Ayasofya da ezansız mı? Biliyorsun o ikisi haçlılardan alındı. Şimdi ise altı köşeli yıldızlılardan. Cehcah-Mehdi, Yahudi çocuğu Süfyan’dan Ayasofya’yı, Mehdi-Mesih de Kudüs’ü Yahudi’den alacak. Sır Hıttın Sendromunda.

   Sil
  5. Değerli Admin, Kürtler hadislerde kötülenmiştir ve Hz. Mehdi a.s. onlarla savaşacaklardır (istisna olarak ihlaslı Kürtler hariç) ve kim bu lafı üstüne alınırsa o da onlardandır. Said Nursi Hz. hüsn-ü zan yapmıştır.

   Sil
  6. Kürtler ve Mehdi konusu hakkında bir paylaşım:

   Aşiret olduğumuz için sık sık büyük alimler dedemin evinde oturur sohbet ederlerdi, konu hz mehdiye geldiğinde;

   - Hz mehdi ya kürtlerden çıkacak ya da askerleri kürtler olacak diye

   Hamas liderinin sözleride bunu ıspatlayacak cinstendi

   -vallahi Hz mehdi salahadin eyübinin torunları arasında çıkacak

   http://forum.memurlar.net/konu/1851885/

   Sil
  7. Bu hadis şia sitesinden alıntıdır: Bu hadiste O gün Kürtler ve hariciler için zor bir gün olacak kaydı vardır.

   http://www.al-shia.org/html/tur/books/book1/012.htm

   5- …amr bin sa’d dan: emirülmüminin aleyhisselam şöyle buyurdu: dünyanın gözü (güneş) yuvasından çıkmayana dek kıyamet olmaz gökyüzünde kızıllık çıkacak. bunlar arşı taşıyanların dünyadakilere döktükleri gözyaşlarıdır. sonunda halktan öyle bir grup ortaya çıkacak ki ahlak tanımazlar. halkı (zahirde) benim evladıma davet etseler de, benim evladımdan uzak olurlar. bu öyle kötü bir topluluktur ki ahlakları yoktur. zorbalara musallattırlar, cabbarlara fitneyi öğretirler, hakimlere kan döktürürler. küfe’nin (irak) ortasından çıkarlar. onların önünde çehresi ve kalbi siyah biri gelir. dinsizdir; ahlaksızdır, soysuzdur, mel’undur, taşkalplidir. zinakar kadının ellerinde büyümüş ve en şerefsiz soydandır. allah bu nesile asla hayır vermemiştir. o yılda kırmızı bayrağın ve sonra yeşil bayrağın sahibi olan oğlum’un gaybeti ilan olunacaktır. anbar ile hit(94) arasındaki gafiller için ne zor bir gündür. o gün haricilerle kürtler için çok zor ve musibetli bir gündür. o gün firavunların evleri ile zorbaların meskenleri ve zalimleri sevenlerin yuvaları yıkılacak. Şehirlerin anası, âd kavminin şehrinin kardeşidir. ali’nin rabbine andolsun ki ey amr bin sa’d, yıkılacak olan şehir bağdat’tır. allah’ın laneti ümeyye oğullarının isyankarlarına ve abbasoğullarının hainlerine olsun. onlar benim pak evlatlarımı katledecek, onlar hakkında benim saygınlığımı korumayacaklar. benim hürmetime yaptıkları şeylerde allah’tan korkmayacaklar. beni abbas, için korkunç bir gün vardır. o gün tıpkı hamile kadınlar gibi bağıracaklar. nehavendi ile deynever(95) arasında vuku bulacak savaştan dolayı abbasoğullarının taraftarlarına eyvahlar olsun. o, ali’nin fakir şiilerinin savaşıdır. onların lideri hamedan şehrinden bir adamdır ki adı, peygamberin adıdır.

   mutedil ahlaklı, iyi yaratılışlı açık renkli, sesi güçlü, uzun kirpikli, boynu uzun, dağınık saçlı, dişleri aralıklıdır. onun atı, karanlıklarda ondörtlük ay gibi parlar. o, en hayırlı topluluğun önünde gider. onlar allah’ın dinine sarılmış; onunla allah’a yaklaşmaya çalışırlar. onlar arapların en kahramanlarıdırlar ve o günkü zor ve kırıcı savaşa ulaşırlar. ve düşmana karşı amansızca savaşırlar. o gün düşmanlar için çok zor ve musibetli bir gündür.

   Sil
  8. 3. Irak’ı Kürt liderlerin yönetmesi:

   İmam Ali (a.s.): “Zil çalındığında ve Irak’ı Kürt liderler yönettiğinde, Hz. Mehdi’nin (a.s.) zuhurunu bekleyin.” – Bişaret’ul İslam s.104

   Hülasatul Alamet kitabı’nda, Şeyh Muhiddin şu sözleri söyledi: “Türk orduları Kudüs’e kadar yürümeye devam edecek ve Kürt’ler Bağdat’ı Horasan’a kadar yönetecekler ve haykırma sesi işittiğinde o zaman hiç kimse kurtulmayacak.”
   https://ahmedelhasan.wordpress.com/takvim/

   Sil
  9. Kürtlerin içinde Seyyid Şerif kaynıyor resmen..Çok fazla oranda hemde. Kaderin cilvesine bakalım ki Ehli Beyt hep eziyet gördü ve görüyor..Adamların üzerinden kemalist sabatay gladyo silindir gibi geçti.

   Sil
  10. Admin kardeşim, Irak'ı kürt liderlerin yönetmesi ve ileride suriye-ırak-iran-türkiye bazında bir kürdistan devletinin kurulması şer olacaktır. Ayrıca bahsettiğiniz hadis Hz. Mehdi as öncesinde cabbar kürtlerin ve ıraklıların telef olacağını anlatmaktadır. Mehdi as çıktığında birçok şehir halkına karşı savaşacak ve bunlar arasında kürtler de olacak-pek azı müstesna. İşte ancak bu müstesna olacak olan kürt kardeşlerimiz Selahaddin Eyyubi'nin torunları olmaya hak kazanabilirler.
   Kudüs'e kadar yürüyecek olan Türk orduları hadisler incelendiğinde Siyah Bayraklılar arasında çıkacak olan Horasan ve Fars civarındaki bir kısım Türklerden oluşacaktır.

   Sil
 8. Yorumsuz...
  http://www.el-aziz.com/mesud_akgul_hakan_fidan_filmi_vizyona_girmeden_kaldirildi_yazi11012.html

  YanıtlaSil