.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

12 Şubat 2015 Perşembe

ÜÇ MÜSLÜMAN KATLEDİLDİ, DÜNYA SESSİZ

HABER -1:


ABD’nin Kuzey Karolina Eyaleti’nde aynı aileden 3 Müslüman genç kaldıkları evde katledildi. Hazreti Muhammed (sav) karikatürüne yer verdiği gerekçesiyle saldırıya uğrayan Charlie Hebdo Dergisi’ne destek veren Avrupa ülkeleri; ABD’de 3 Müslüman gencin kaldıkları evde katledilmesine sessiz kaldı.


3 müslüman katledildi dünya sessiz

ABD’nin Kuzey Karolina Eyaleti’nde aynı aileden 3 Müslüman genç kaldıkları evde katledildi. Saldırıda 23 yaşındaki Deah Shaddy Barakat, 21 yaşındaki Yusor Muhammad ve Yusor Muhammad’ın kardeşi 19 yaşındaki Razan Muhammad Ebu Salha öldürüldü. 
Saldırının; Kuzey Carolina Üniversitesi yakınlarındaki Chapel Hill’de gerçekleştiği öğrenildi. Salı günü yerel saatle 17.11’deki silah sesleri üzerine akademisyenler ve öğrencilerin yaşadığı apartmana giden polis, üç gencin cesedini buldu. 
Polis; çoğunlukla akademisyenlerin ve öğretim görevlilerin kaldığı bir apartmana baskın düzenleyen silahlı kişinin, burada oturan 3 Müslüman gence ateş ettiğini ve olay yerinden kaçtığını açıkladı. 
Saldırının ardından gençlerin kaldığı daireye gelen komşular yerde yatan 3 cesedi gördü. Acil bir şekilde hastaneye kaldırılan Deah, Yusor ve Razan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


HABER-2

Kuzey Carolina eyaletinde öldürülen 3 Müslüman genç için New York'ta düzenlenen anma törenine Müslüman toplumundan temsilciler katıldı.

ABD'de öldürülen üç Müslüman genç için anma töreniABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde önceki gün öldürülen 3 Müslüman genç için New York'ta anma töreni düzenlendi.
Akşam saatlerinde Manhattan'ın ünlü meydanlarından union Square'de düzenlenen ve Müslüman toplumundan temsilcilerin katıldığı törende, Kuzey Carolina'da kendini ateist olarak tanımlayan bir kişinin açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren 3 Müslüman öğrenci anıldı.
Töreni organize eden Muslim Community Network (Müslüman Topluluk Ağı) adlı sivil toplum kuruluşunun lideri Christina Tasca, yaptığı konuşmada, nefret ve bağnazlıkla mücadele etmenin bir zorunluluk olduğunu ifade etti.

4 yorum:

 1. vurulanlar müslüman dünyanın neden sesi cıksın Ki ölenler hristiyan yada yahudimi ki tüm dünya lideri başsaglıgı dilesin amerikan başkanı ses cıkarabildimi hayır işte dünyanın insan hakları adalet anlayışı bu artık gizli degiL dinseL soguk savaş var

  YanıtlaSil
 2. Öldürülen Müslüman olduğu için dünya sessiz
  İslam karşıtı komşuları tarafından katledilen üç Müslüman gençten Deah Barakat’ın teyzesi Yeni Şafak’a konuştu. Yeğeni gibi Suriyeliler için yapılan yardım kampanyalarının gönüllüsü olan ve 4 yıldır İstanbul’da yaşayan Şeza Barakat, Batı medyasının ‘otopark kavgası’ iddiasını yalanlayarak üç genci öldüren Hicks’in İslam düşmanı olduğunu belirtti. Teyze Barakat, “Katil komşunun, yeğenim Deah’ın eşi Yusor’u her gördüğünde sırf başörtülü olduğu için küfrettiğini biliyordum. Deah öyle iyi, öyle tatlı bir çocuktu ki onun hiç kimse ile bir husumeti olmazdı. Büyük bir şok yaşadım. Fransa’da yaşanan saldırı sonrası dünya tepki için ayağa kalktı fakat ABD’de öldürülen Müslüman olduğu için dünya bu duruma sessiz kaldı” dedi.

  YanıtlaSil
 3. Obama 3 gün sonra ses verdi
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Neredesin Başkan. Siz sessiz kalırsanız dünya da size sessiz kalacaktır’ diyerek tepki gösterdiği ABD Başkanı Barack Obama, 3 Müslüman gencin öldürülmesini 3 gün sonra kınadı. Obama yaptığı yazılı açıklamada, gençlerin “acımasız ve gaddar biçimde” öldürülmesiyle ilgili Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI), soruşturma başlattığını kaydetti.
  Dış basın Obama'nın sessizliğini böyle gördü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, olayın yaşanmasının ardından ABD yöneticilerinden herhangi bir açıklama yapılmadığı için eleştirdiği Kuzey Carolina eyaletinde öldürülen 3 Müslümanla ilgili olarak ABD Başkanı Barack Obama yazılı bir açıklama yayımladı. Açıklamanın ardından Telegraph gazetesi, Obama'nın sessizliğini bozduğunu yazdı, BBC ise açıklamanın Erdoğan'ın eleştirmesinin ardından geldiğine dikkat çekti.

  YanıtlaSil
 4. Chapel Hill'deki evlerinde, kendisini “ateist” olarak tanımlayan Craig Stephen Hicks tarafından başlarından vurularak öldürülen 23 yaşındaki diş hekimliği öğrencisi Deah Barakat, 21 yaşındaki eşi Yusor Muhammed Ebu Salha ve 19 yaşındaki baldızı Razan, Method Road Futbol Kompleksi’nin sahasında kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

  YanıtlaSil