.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

2 Şubat 2015 Pazartesi

183 MÜSLÜMAN KARDEŞLER ÜYESİNE İDAM

Mısır'da 183 Müslüman Kardeşler üyesi hakkında idam kararı verildi.


Mısır'da "Kirdase katliamı" olarak bilinen davada yargılanan darbe karşıtı 183 sanık hakkında idam kararı verildi.
Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Tora Cezaevi'ndeki Polis Enstitüsü'nde görülen duruşmada, Giza Ceza Mahkemesi, 14 Ağustos 2013'te Kirdase'deki polis merkezine saldırmakla suçlanan ve daha önce "idam edilmelerine yönelik görüş alınmak üzere" dosyaları Mısır Müftülüğüne gönderilen 188 sanık hakkında kararını açıkladı. Sanıklardan 183'üne idam cezasına hükmeden mahkeme, 2 kişinin beraatine karar verdi. 2 kişinin de vefat ettiği belirtilen davada 18 yaşından küçük bir kişiye de 10 yıl hapis cezası verildiği kaydedildi.
Mısır yasalarına göre, idam dosyaları nihai karara bağlanmadan önce devlet müftüsüne sevk ediliyor. Müftünün görüşü alındıktan sonra dosya mahkemeye iade ediliyor ve mahkeme kararını veriyor.
Mısır'da 14 Ağustos 2013'te Giza'daki Kirdase'deki polis merkezine düzenlenen saldırıda 16 polis memurunun hayatını kaybettiği belirtilmişti.

5 yorum:

 1. Mısır’daki rejim cebri, küfri ve askeri. 20 Yüzyılda İslam dünyasında dadanan Süfyanizmin karakteri budur. Bir daha belirteyim cebri, küfre ve askeri. Mısır’ın Süfyan’ı Nasır idi. Sisi ile son bulacak inşallah.

  Bugün neocon-neoliberal-Siyonist odakların kışkırtmasıyla Arap Baharı’nı hazana çeviren batının güdümündeki askeri zalimlerin mahkemelerine insan hakları yaygaracıları ses çıkarmamaktadır. İsrail’in boyunlarına taktığı yularla onun peşinden giden riyakar batı dünyası da onların yerli işbirlikçileri de yakın bir zamanda en yüksek sedanın İslam’ın sedası olacağını duyup, alem-i İslam’ın müttehid olarak onlar gibilerini tasfiye ettiğini örecekler.

  Mısır’daki bu son idam kararları yeni değildir. 1950 yılından beri görülen sahnelerdir. Ünlü sözdür, küfür devam eder zulüm asla.
  Mısır'daki darbeye paralel olarak Türkiye’de gezi ile sahnelenmek istenen oyuna yataklık yapan paralel yapının da bu manzaranın destek ve müsebbiplerinden biri olduğu unutulmamalı. Onlar da böyle sahneleri Türkiye’de düzmece mahkemelerle yaşatmak istediler. Ama Allah yüzlerine gözlerine bulaştırdı.

  YanıtlaSil
 2. Küresel finans çetesi Ukrayna, Türkiye ve Mısır'da darbe planladı. Ukrayna savaş alanına döndü. Mısır'da darbe seçilmiş iktidarı devirdi. Uyduruk bir mahkeme süreci ile yüzlerce müslümanı idama mahkum etti. Türkiye çetin ceviz çıktı. Planları Allahın yardımıyla şimdilik başarısız oldu. Önümüzdeki seçimlere kadar olan süreç çok önemli.. PKK açıkça baharda savaştan söz ediyor. Demekki çare kalmayınca PKK görüntüsü altında batının örtülü ordularıyla savaşılacak. Batının paralı taşeron çeteleri Irakta çok kan döktü. İleride mahkemeler devletleri mahkum etmemesi için taşeron ordular kullanıyorlar.. Blackwater yani Karasu... Ermenilerin iç yangını olan Karasu nehrinden mülhem bir kara çete.... IŞİD de aynı anlamda 80 milletten toplanmış eski suçlu ve uyuşturucu bağımlısı kimselerden oluşuyor. Bunların yakın bir zamanda islam dünyasını kasıp kavurma ihtimali var... Malezya uçakları niye düşüyordu. Hatırlayın. Malezya'da bir mahkeme Amerikayı savaş suçlarından dolayı yargılıyordu. Bunun için pis işleri bu çetelere yaptırıyorlar..
  Bu arada Tunus kendince orta yolu bulup hedef olmaktan çıkmaya çalışıyor.

  YanıtlaSil
 3. ihvan tekrar mısır da ikdidarı ilerde ele alır Allahın izni ile (düşüncem). şimdiki plan mısırdaki sisi israİl yanlısıdır. yunan israİl sisi itifakı akdenizde gercekleştirmek hayaleri siside israİl abd destegi ile kotuguna yapışmakistemekdedir. şahsi menfaati gereyi

  YanıtlaSil
 4. Hadislerden anladığımız Mısır diktatörü bir halk ayaklanmasıyla devrilir. Batıya kaçar. Batı donanmasının İskenderiyeye getirir. İskenderiyenin sokaklarında müslüman kanı akıtılır. Melhamelerin ilki bu olur. İskenderiyede Kıpti Hristiyan devleti kurulur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu hadise vuku buldu zaten (Mehmed (Muhammed) Tevfik Paşa olayı). Sisi Kureyş kabilesinden değil ve burnu da çökük değil zaten. Hakdan Aydemir kardeşimizin de belirttiği gibi, ihvan-ı müslümin örgütünün başına Resul-i Ekrem Efendimiz'in ehl-i beytinden Abdullah isminde bir lider geçecek ve bu cemaat yeşil bayraklarla ayaklanarak Sisi'yi devirip Karkısya bölgesine kadar ilerleyecek.

   Sil