.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

30 Ocak 2015 Cuma

YENİ NESİL ANKA GÖKLERDE

'Yeni Nesil Yüksek Performans ANKA Blok B', bugün ilk uçuşunu başarı ile gerçekleştirdi.


2013 yılında Blok A konfigürasyonuna yönelik kabulleri tamamlanan ANKAİnsansız Hava Aracı Sistemi'nde elde edilen deneyimler ile geliştirilen 'Yeni Nesil Yüksek Performans ANKA Blok B', bugün ilk uçuşunu başarı ile gerçekleştirdi.
Otomatik kalkış ve iniş ile yapılan ilk uçuşta, farklı otopilot ve iniş modlarının testleri eksiksiz tamamladı.
Blok A uçağında taşınmakta olan EO/IR kameraya ek olarak, SAR/ISAR/GMTI radarı taşıyabilen sistem, faydalı yük taşıma kapasitesi ile yeni nesil entegrasyon projeleri için de önemli bir alt yapının sağlandığı belirtildi.

7 yorum:

 1. inşallah silahlısı da yapılır

  YanıtlaSil
 2. Büyük usta konuşursa,herkes susacak,ve haddini bilecek!

  YanıtlaSil
 3. Saten Silah taşıma özeligine sahib bir versyon bu işlh daha yerLi üretimler devam eder yazılımlar daha Milli olur . ne kadar miLLi üretim o kadar bagımsızLık. okadar Lider bagımsız GüçLü büyük bagımsız Türkiye... Türkiye ne kadar bagımsız her alan da sektörde MiLLİ leşmesi diger gelişmekde olan Türki olsun Müslüman ların yaşadıgı ülkelerin de o kadar güçlenmesine vesile olması demek dir. zamanımızda dünya nizamının vazgeçilmez lerinden dir yerLİ milli üretimler ne kadar borcun yoksa dışa ne kadar bagımlılıgın azalırsa emparyelizmin okadar ahtabot kan emiciliginden iç işlerine mudahalesinden kurtuluyosun demek dir. ne kadar Türkiye halkına Türk millletine dini milli manevi örf ve adedlerine uygun egitim verirsen o kadar varlıgını sürdürme olasılıgın vardır. bu zamanda savaşların biride kültürel savaşlardır. 7 asıra yakın OsmanLı adalet ve nizamı dünyada saglamış bir şerefLi ecdadımız vardır. sinsi politik kültüreL erozyonlar piskolojik faliyetlerle batı haçLi zihniyeti ilk bu milletin inançını yok etmek Allahın kelamı oLan kuranı kerimi ögrenmelerini engeleme cabalarına içimizdeki bazı işbirlikcileri ile mücade vermiş bir müdedde başarılı olmuşlardır. ama tohumlar yetişmiş fidanlar fizlizlenmi,ş dir. ecdadına düşman bi nesiL yetiştirlmek istenmişdir. Allahın izniyLe başarılı olunanmışdır. OsmanLı evladı bu millet yavaşda olsa aslına Rücü ediyor . ecdadının ilim bilim fen tıp astrolojide sanat ve kültürde aslında medeniyette ilerde oldugunu bilinçli olarak karalama kapbanyaları ile unuturlmak sadece din i yönlerini gösterip ecdadına düşman bir nesiL arzuluyan siyonizm ve haçLı batı başarı oldu kadar başarıszda kalmışdır. dini egitim konusun da milletimize baskıkorku verilmiş aslında kendileri dini egitim lerini haçLı batı ve siyonistler kendi evlqatlarına vermekdedir ler . müslümanlara olunca buna bazı isim ad takmışlar bizim neslimizi dejenere etmeye korku piskolojisi aşalık kopleksi vermek için bir cok faliyetlerde bulunmuşlardır. inançlı bir müslüman olanı gerici yobaz gibi sihirLi kelimelerle utanç gibi gösterip .. acılmayı saçılmayı fuhuşu modern lik medeniyet ilericilik gibi lanse etmeye calışmışlar dır. misyonerlik faliyetlerini mazlum afrika ve az gelişmiş ülkelerde devam ede gelmişleridir .. hem kendileri bombalıyor zülüm yapıyor. sonra kurtarıcı gibi misyonerleri gönderip kurtarıcı gibi ordaki coocuklara erzak ve oyuncak dahıtıp ama aynı zamanda haçlı siyonizm inancınıaşılıyolar. bazı ileri gelenlerine rahat maddi destekle satın alıp kendi ideolojilerine hizmet ettigi sürece onu makam ve mevkiye gelmesi için medya aracılıgı ile şan ve şöhretle kurtarıcı gibi lanse ediyolar. bunların her biri piskolojik harbin bir türüdür. zamanımızın savaşlarının başka bi yüzü. işte buna MukabiL müslümanların evlatlarına dinini miilii ve manevi degerlerini ögretmesi 15 yaşına kadar elzem bi vazifedir. eger ögretmese anne baba evladının 15 yaşdan akıL bagli oldukdan sonra yapmış oldugu günahlara ortak olur. ögretirde evladı tatbik etmese mesuL degildir.

  YanıtlaSil
 4. Türkiyemizin devletimizin tıp alanındada milileşmesi 16 milyar dolar civarı ilaça para ödemesi cok büyük rakamdır. bu öenm teşkiL eden ital edilen ilaçların araştırılıp yerLi üretilmesine önem verilmesi tıp alet ve edevatlarınında yerli üretimine önem verilmesi lazım dır. hatta deniz suyunun içme suyu haline getirilmesi olası bi savaş halinde su barajlara kimyasaL silah atılma ihdimaLini göz önünde bulundurması buna mukabİl her evde 1 ton civarı en az depoların yapılması ve deniz suyunu içme suyuna cevircek teknolojiye önem vermesi lazım gelir. su hayattır aynı zamanda nem ve havadan askeri birliklere içme için su üreten seyyar teknolojiyi transfer etmesi bu bilgiyi alıp üretim yapıp askeri tugay alaylara taburlara dagırması lazım dır. ki, her türlü saldırı karşısında hazırlıklı olması lazımdır. su hayattır. Türkiyemiizn son günlerde elektirik dagıtımındaki adaletsizligi düzenlemesi ve sosyaL bir patlamanın önüne geçmesi için 100 10 civarı geçim sıkıntısı ceken vatandaşlarının sadece bir bölge degil Türkiyenin 7 bölgesinde yeni bir sosyaL devlet anlıyışı ile insanın insan ca yaşama santartını saglaması devlet olma özeligidir. mesla nedir bu devletimiizn her vatandaşının su ve elektirik den mahrum olmaması ve sosyal bir patlamaya mani olması için bu konuyu kaşıyıp devlet düzenini sıkıntıya sokmak istiyenlere fırsat vermemlidir. bunun dacaresi devletimiz insanın yaşama hakkı olan su ve elekritikde her haneye 1 ton olan su parası almamaısı lazım dır. elektirikdede buzdolabı lamba hesablanıp 1 aylık askeri yaşama sdandardı olan hesab edilip buda üçretsiz verilmelidir mesla 20 tL elektirik üreten parasız kotası konmalıdır.işyerlerine kazanç yerlerinde bu olması şart degil ama ev hane için bu su ve elektirige bir cözüm bulması vatandaşın devletinden hakıdır. yoksa evinin suyu elektirigi kesilmiş bir baba anne kötü yola teşvike hazır bir birey olup sosyal patlamada kulanılmaya hazır bireyler olur dogaldır.işityor ki izlenimlerimiz doguda 5 milyar civarı borç ödenmez iken bunu diger vatandaşlara yüklemek dogru degildir. kota getirilmesi elzem devletin görevidir. yaşama sdandardı olarak zengi,nden fazla geliri olandan fazla gelir. cok fakir yaşama ihdiyacına vesile olan elektirigini suyunu günde 4 kişilik bi aielnin geçim yaşama hakkı düşünülerek 5 litreden günlüK 1.5 tonsa bundan para alınmamalıdır. elektirikde aynı hesab edilmelidir. zengin 5 kilimamı calıştırıyor alınmalıdır lüks tüketimi alınmalıdır. 100 10 olan muhdaç kesimi devletin gözetmesi gerekir . ki adalet li olmak gerekir. insan yaşama sdandartları olmalıdır. yoksa hırsızlık fuhuş zülüm artmış evinde üşüyen suszluk ceken olursa Allahda kul da bundan razı olmaz sabii bebeklerin hakını yi,yenler bunun hesabını er geç dünyada ve ahirete verirler. biri sefa içinde yaşan sürerken digeri içme suyu kesilirse elektirigi bu potensiyeL suş işlemeye itmiş olunur zülüm dür. Türkiyemizin devletimiizn bu konuda tedbir almasını vatandaş bir müslüman olarak fakir fukaraya sahib cıkmasını taleb ediyorum.

  YanıtlaSil
 5. sosyal MiLLi devlet yerLi üretim anlıyışını ilk okuldan itibaren coocuk larımızaneslimize aşılamamız lazım dır. bilinçlendirmek egitimlerine MiLLi egitime özen göstermek lazım dır. sosyaL patlama adaletsiz gelir düzeyinin önüne geçmek için kapitalist sermayenin fakir fukaranın elindekini resmi kanalar aracılıgı ile sömürmesine Türkiyemizi yöneten imanLı inançLı Allah a resullulla iman eden lerin idarecilerimiz izin vermemesi lazımmdır.. unutmuyalım ki Resullullahın sevgisi fakirlerle miskin yetim öksüzlerle muhdaç larla beraberdir. ki bir yetimin aglaması madalyonun diger yüzü manevi alemi melekleri dahi rahatsız eder. dul ve miskin ihdiyar muhdaçlara sahib cıkılması lazımdır. buna devletimizin özen göstermesi lazımdır. ÖmeriL hattab adaletinin cüzünü uygulasa sosyal adaletsziligin önüne geçilmelidir. ey zenginler kefenizden başkasınla kabire paralarınız sıgmaz 3 metra kare kefenle gideceksiniz. egerki hayır hasanet farz olan zekatlarınızı cevrenizde akrabanızda paylaşın şereflerinLe aşalamadan bir elin verdigini digeri görmeden. vermeseniz fakirin hakkı olan zekatlarınızı malarınız size faydadan cok zarar verecekdir.mülk Allahındır. sizler Allahın mülkünde vesilesiniz gercek malın sahibi Allahdır. devletimizin MiLLi üretim olarak motor ve araba gibi yerLi üretmesi ve maliyetine cüzzi bir kar koyarak satması bi araba üretmek bu kadar zor degildir. her dışardan aldımız isim hakkı ödenen araçlar sigara ve digerleri bizim elimizle haçLıbatıyı beslemekdedir. 20 milyon paket sigara isim hakıı dahi 100 10 parası batıya gitmekde bu günlüge vuruldumu milyar dolarlar etmekdedir. otomobiL sekteründe yerLi 4 kalem araç üretilmesi cok zaamn alcak bi konu degildir. hiç olmasa milletine halkına hizmettir. ve bunun yedek parçaları iç piyasamızda kalır aynı zamanda iş güçü teşkiL eder . yılda 300 bin aded araç satan firmeler yabancı isim yüzünden para ödemekdelerdir batı ya batı ekonomisini bizler ayakda tutmakdayız. buna mukabiL yabancı yicek iççek gıda sektörünede el atılıp yerLi tüketim bilinci ilk ögretimde aşılanması lazımdır. ki bize müslümanlara mermi olarak dönmesin bizim paralarımız ŞUURlU VATAN SEVER İMANlI NESiL

  YanıtlaSil
 6. Daha çok çalışmamız lâzım hemde delicesine. Neden ?Aslında toplamda TSK'daki uzman asker sayısı yalnızca 230küsürbin..Yalnızca diyorum.Ondan öncede evet 'kalite' 'kalifiye' önemli diyorum o ayrı.Nüfusa oranla ve dışarıdaki düşmana oranla sadece sayı yönünden bakarsak bence çok düşük bir rakam.Bunun yanında başka ülke ordularına karşı asarız,keseriz,yıkarız,iman dolu göğsümüz var dememiz boş maalesef..Asmak,kesmek bir tarafa koyalım,o eski iman dolu göğsümüz zaten yok..varsa da az maalesef.Hesap edin kuzeyinizde askerî açıdan teknolojisi yetersiz olsa da işi kıtalararası balistik füze muhabbetine vurduğunuz zaman muazzam güçlü bir rakibiniz var.Pardon rakip mi dedim ? Bahsettiğim alanda onlarla rakip bile olamayız..Ne nükleerimiz var,ne hava savunma sistemimiz,ne de kıtalararası balistik füzemiz..Ha şimdi incirlikte nükleer var(abd'nin),adanada-antepte patriotlar var(natonun ve geçici arkadaşım) demeye hiç gerek yok vakit kaybı çünki..Onun dışında..güneyimizdeki suriyeye bakalım..adamların hava savunma sistemlerine bakalım : 2600 taarruz füzesi(bizde yarısı var),4184 evet 4184 hava savunma füzeleri(bizde sadece 148 ta-ne-cik),555 savaş uçağı(bizde 426),191 helikopter(bizde 80) ve hava savunma füzeleri/hava kuvvetleri 4707 adet(bizde 178)..yani bazılarının gözünde çok afedersiniz amele sümüğü kadar değeri olmayan,iki saatte şamdayız diye hava atılan suriyenin özellikle hava ve füze sistemleri bile bizden kaç kat fazla..evet,burada fazlalıktan bahsediyorum,kalitesinden değil. ancak kalitede bizdekilerin bazılarını yakalayamamış olsalar bile adamların elinde muazzam bir silahlı güç var..ha malların çoğu rus malı o ayrı..analogmu analog..neyse sıra gelelim yunanistana..çok fazla ayrıntıya girmeden sadece şunu söyleyeyim : deniz kuvvetlerinin bizden iyi olduğu söyleniyor..aslında nereye gelmek istediğimi anladınız sanırım..bize sayıca daha büyük,teknolojik olarak en gelişmiş ordular seviyesinde üstün teçhizatlı,dünyanın her yerine çok kısa sürede müdahale edebilecek kapasitede nükleer enerji yahut başka bir enerjiyle çalışan özellikle uçak gemileri ve yanında nükleer denizaltılar-savaş gemileri,ağır bombardıman uçakları,ağır nakliye uçakları,nükleer-biyolojik-genetik-hasar gücü çok yüksek silahlar-vesaitler lâzımdır ve bunların hemen hemen %100 kendi malımız olması da şarttır..efendim ne gerek var bunca askere bunca masrafa vesaire vesaire..az çok askerliğini yapan arkadaşlar bilirler..bazı donanımlı birimler hariç yine maalesef diyeceğim bizim ordumuz teçhizat ve teknolojik yönden tam bir tırışkadır ve ortaçağdadır..50'lerden beri kıçımızı nato korumuş..vay bizi sevmezler,vay bizi istemezler falan filan..o ayrı mesele..ancak bakın görünki natodaki askerler ne demiş : efenim,siz rusyaya 3 gün dayanın gerisini bize bırakın..o kadar vahimmiş durum ve halâ da vahim..yahu eski teknoloji diyoruz burun kıvırıyoruz ancak o teknolojisi geçmiş dediğimiz rusya çatır çatır silah satıyor dünyaya..biz satalım demiyorum ancak bizimde dehşet ordumuz dehşet modern silahlarımız olmalı.. hemde acilen olmalı..personel en modern teçhizatla donatmalıyız..

  YanıtlaSil
 7. ne o la kıytırık g-3'ler ? yeni yenş mpt ile falan değiştiryorlar/değiştirecekler..belki ağır yazıyorum ama kızgınım..yıllardır ihmal edilmiş bu konu ve hayatî bir konu hemde çoook hayatî..öyle bir ordu olmalı ki 2-3 milyon asker beslemelisiniz tamamı profesyonel,günlük talimli,günlük sporlu,bir kısmı bekâr taze genç kan..ve öyle modern silahlarla donatmalısınız ki özel kuvvetlerin teçhizatı olmalı her birinde..gerçi onların ki de yetersiz ama neyse..bunlar insan..peki ya alet edevat teçhizat top tüfek tank gemi uçak helikopter ?ben Davut'a inanıyorum arkadaşlar..Çok sıkı bir ordu kuracak,çok sıkı bir askerî sanayii kuracak ki buna çok şiddetli ihtiyacımız var..düşman saldırmaya imtina edecek,etmeli..yahu arkadaş amerikanın 10 tane uçak gemisi var,yaklaşık her birinde 3000-5000 personel var,60-100 uçak yanında onlarca helikopter,bilmem kaç tane radar-istihbarat uçağı...senin 30 tane olacak arkadaş,yetmedi 40 tane olacak,yetmedi 50 tane olacak arkadaş..vereceksin nükleer yakıtı gidiyor 25 sene o yakıt..zincirlerinden kopman lazım arkadaş böyleolmaz,olmaaaaazzzz,OLMAAAAAAAZZZZ!!!! Öyle ordun olacak ki yedi düvel dedikleri var ya hah işte o yedi düvel gelse anasını bellemeli..öyle yıldırım gibi ordun olacak işte..kahredici imha gücü olacak..adama dünyayı dar edecek..diyecekler dünyada birebir savaşmı kaldı artık ekonomik savaş var istihbarat savaşı var vesaire..kardeşim ordu her zaman altında devasa ve kaliteli hazır bulunacak..yoksa nanayı yersin..ha o bahsettiğimiz ordu imanlı olacak..o apayrı bir mevzu tabii..Davut,kurbanın olayım tez gel..boğulmadan gel,boğulmadan gel...

  YanıtlaSil