.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

10 Ocak 2015 Cumartesi

SURİYE'YE MÜDAHALENİN SİNYALİ Mİ?

Kanlı Plan'ın yeni hedefi Suriye mi?

ABD ve Batılı güçler, işgal etmek istedikleri ülkeler hakkında önce "bahane"ler oluştururlar.
Kamuoyu meydana getirirler.
Özellikle İslam coğrafyasında...
Bu argüman genellikle "nükleer silahlar" üzerine kuruludur.
Mesela, Irak'ta öyle yapmadılar mı?
Önce uyduruk 'nükleer silah" raporu açıklandı. Irak'ta nükleer silahlar olduğu yazıldı, çizildi. Ülke işgal edildi, 1,5 milyon insan katledildi, yüzbinlerce kadının ırzına geçildi, fitne tohumları ekildi. Irak bölündü, parçalandı. Bütün zenginliklerine el kondu, ardından da "Aaaa, meğerse böyle bir rapor yokmuş!!" denildi.
Birleşmiş Milletler (BM) denilen örgüt bütün bunları sessiz sedasız izledi, hatta destekledi.
Irak hala paramparça, hala istikrarsız, hala bombalar patlıyor, hala hergün 10'larca kişi hayatını kaybediyor, bu ülkede yaşayan Müslümanlar hala perperişan!

ŞİMDİ YENİ BİR SENARYO!
Suriye'de mevcut rejimin tutumunu kabul etmek elbette mümkün değil ama Irak'taki senaryonun benzeri şimdi acaba Suriye'de mi tezgahlanmak isteniyor?

MÜDAHALEYE GEREKÇE Mİ TEŞKİL EDECEK?
Alman Der Spiegel dergisi Suriye lideri Beşar Esad’ın nükleer santral inşaa ettiğini iddia etti. Batılı uzmanlara göre santral kod adı 'Zemzem' olan gizli bir projenin parçası.
Der Spiegel, Esad’ın nükleer silah üretmek üzere bir tesis inşa ettiğini iddia ederek uydu görüntüleri ve gizli belgeler yayınladı.
Derginin haberinde, “Savaş sebebiyle ülkesinden kaçan insanlara rağmen Beşar Esad nükleer bomba üretme planlarından vazgeçmiş görünmüyor” denildi.
Nükleer santral olduğu iddia edilen yer Humus kenti yakınlarında. Yer altına kurulan santral su kaynaklarına erişimi olan bir bölgede bulunuyor. Lübnan sınırına sadece iki kilometre mesafede bulunan tesis ulaşımın çok zor olduğu dağlık bir bölgede yer alıyor.
Belgeleri inceleyen Batılı uzmanlar bunun “Zemzem” kod adlı nükleer reaktör ve uranyum zenginleştirme projesinin parçası olabileceği yönünde görüş bildirdiler.
Uzmanlara göre Zemzem projesine Kuzey Koreli ve İranlı uzmanların da dâhil olabileceğini belirtiyorlar.

milligazete.com.tr/ÖZEL