.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

8 Ocak 2015 Perşembe

SOROS: SAVAŞ ÇIKAR !


Ukrayna'daki Rus birlikleriMilyarder yatırımcı Soros'tan 'uyanın' çağrısı...

George Soros, Avrupa ve ABD'nin Ukrayna'ya yardım etmemesi durumunda Rusya ile istemedikleri bir savaşa sürükleneceğini söyledi. 

Financial Times'a konuşan ünlü yatırımcı batı ülkelerinin yılın ilk çeyreğinde Ukrayna'ya 50 milyar dolarlık mali yardımı onaylaması gerektiğine dikkat çekti. 

Avrupalı liderlere “uyanın” çağrısında bulunan Soros "Rusya tarafından saldırı altında olduklarını kabul etmeleri gerekiyor. Avrupa ülkeleri Ukrayna'ya yapılacak mali yardımı bir savunma harcaması olarak görmeli” dedi.


“İflas şaşırtmaz”

George Soros bunun yanında Rusya'nın borçlarını ödeyemeyecek duruma gelmesinin 'şaşırtıcı olmayacağını' belirtti. Ünlü yatırımcı batının Rusya'ya uyguladığı mali yaptırımların düşen petrol fiyatları nedeniyle hayal edilenin ötesinde bir etkiye sahip olduğunu söyledi. 

Soros, Rusya'nın borçlarını ödeyememesi durumunda Avrupa bankalarının da zor durumda kalacağını ve kıtada zaten var olan resesyon baskısının artacağını sözlerine ekledi.

George Soros kimdir? 

1930 doğumlu Amerikalı yatırımcı George Soros, Soros Yatırım Şirketlerinin sahibi. 23 milyar dolarlık servetiyle Forbes'e göre dünya üzerindeki en zengin 27. kişi olarak kabul ediliyor. George Soros, Ukrayna'daki Turuncu Devrim ve Gürcistan'daki Kadife Devrim'in finansörlerinden biri olduğu iddia ediliyor.


Soros bazı ülkelerdeki rejim değişikliğinin kendisine 20 milyon dolar gibi hakikaten sudan ucuz bir maliyeti olduğunu itiraf etmişti.