.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

22 Ocak 2015 Perşembe

SOMALİ'DE TÜRK HEYETİNİN KALDIĞI OTELE SALDIRI

Somali'de Türk heyetinin kaldığı otelin girişinde bomba yüklü araçlarla saldı düzenlendi. Türk heyetinde ölü yada yaralı yok. Saldırıda 5 Somalili öldü.

Etiyopya'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yarınki Somali ziyaretini iptal etmedi, Somali'ye gidiyor. Saldırıyı daha önce Türk Konsolosluğu'na da saldırı düzenleyen El Kaide bağlantılı El Şebab üstlendi.Somali'den son dakika haberleri yayınlayan Reuters Haber Ajansı'na göre saldırının hedefi Türk heyeti. 

TÜRKİYE'NİN ARTAN FAALİYETLERİ RAHATSIZLIK YARATTI
Somali'deki Türk heyetinde bulunan Kızılay Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, Türk heyetindeki herkesin güvende olduğunu söyledi. Güllüoğlu, Türk heyetinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinin rahatsızlık yaratmış olabileceğini söyledi. 

Somali'de yabancı yardım kuruluşlarına karşı zaman zaman saldırılar olduğunun da altını çizen Güllüoğlu, son yıllarda Türkiye'nin faaliyetlerinin artmasına paralel Türk yardım kuruluşlarının da hedef haline geldiğini söyledi. 

3 yorum:

 1. kral öldü

  http://www.haber7.com/dunya/haber/1279563-suudi-arabistan-krali-hayatini-kaybetti

  YanıtlaSil
 2. Kirli mesaj
  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Somali ziyareti öncesi 70 kişiden oluşan Türk heyetinin kaldığı otele yönelik bombalı araçla intihar saldırısı düzenlendi. Stratejik saldırının yeri ve zamanlaması, Türkiye’nin Afrika açılımına yönelik küresel aktörlerin kirli senaryolarını akıllara getirdi.

  YanıtlaSil

 3. Hristiyan cenazesi

  İsminiz: smyrna
  Öngörünüz: Hristiyan cenazesi,kirmizi siyah renkler,tarihi mekan.Onemli biri. Onemli bir mezarlikta toren.Eski donemlerdeki kardinal basliklari gibi giyinmis hristiyan dini lider toplulugu cenazedeydi. Sanki eski tarihi bir mekanda bir olay var.Eski zamanlarda buyuk kutukleri bir grup insan beraber kaldirip buyuk kale kapisi vb acmak icin vurur ya iste oyle bir goruntu. Yani kale gibi tarihi bir mekan yakininda olabilir olum.Belki suikast

  Yer konusunda emin degilim,Istanbul,Zincirlikuyu gibi onemli bir mezarlikdi.Ama hangi mezarlik bilmiyorum.

  Anahtar kelime: Hristiyan cenazse, dini lider
  Kaynak: Durugörü
  Deneyiminiz: Deneyim orta
  Cinsiyetiniz: Kadın

  http://www.evrenindili.com/component/sobi2/?sobi2Task=sobi2Details&catid=19&sobi2Id=3888

  ***

  ngörünüz: 19.01.2015 Pazartesi sabaha karşı bir rüya gördüm.
  Bana çok etkileyici geldi ama paylaşmadan önce silindi çoğu ayrıntı. Hatırladığım kısımda büyük bir asma köprünün (İstanbuldaki köprülere veya San Fransisco'daki Goldengate'e benzer bir köprü -belki onlar da olabilir-) alt çaprazından karşı kıyıya bakmaktayım. Hava sanırım açık, yani gökyüzü mavi renk. Deniz seviyesi olması gerekenden daha alçak gibi gözükmekte nedense. Karşı kıyıdan kıyının üzerini tamamen kaplayarak aşağıya ve bana doğru akmakta olan yer yer turuncumsu ve kahverengimsi yerleri olan bir bulut hızla akarak etrafı kaplamakta ve yer üzerinden bana doğru yayılmakta. Çok büyük bir şehir olmasına rağmen tek bir bina bile buluttan gözükmüyor. .Çok etkileyici olduğu için diğer ayrıntıları hatırlamasam da ekleyeyim dedim.

  Anahtar kelime: köprü, bulut, patlama, kum fırtınası, kızıl bulut, boğaz, şehir, örtülmek
  Kaynak: Rüya
  Deneyiminiz: Deneyim orta
  Yaşınız: 38
  Cinsiyetiniz: Erkek

  ***

  Büyük Ayaklanma

  Büyük Ayaklanma
  İsminiz: Cevo
  Öngörünüz: İstanbul Başta olmak üzere büyük bir ayaklanma oluyor. Etrafta ne polis nede asker var. İnsanlar evlerinde saklanmaya çalışıyor.Balkonlarından gizlice ne olduğuna bakmaya çalışanlar var. Sanırım bu bir Kürt ayaklanması. Başka insanların evlerine girerek yerleşiyorlar.Ailelerinden yaşlı olan aile fertlerini yerleştiriyorlar .Çok karışık ve kötü olaylar.

  Kaynak: Durugörü
  Deneyiminiz: Deneyim kötü
  Cinsiyetiniz: Erkek

  ***

  kaos

  İsminiz: ulassaltan
  Öngörünüz: polisler ve halk hükümet istifa diye bağırarak yürüyorlardı polisler silahlarını havaya kaldırmışlardı ve sonra kamyonlarla askerler gelerek herkese ateş etmeye başladılar

  Anahtar kelime: çatışma
  Kaynak: Durugörü+Duruişiti
  Deneyiminiz: Deneyim iyi
  Yaşınız: 28
  Cinsiyetiniz: Erkek

  YanıtlaSil