.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

8 Ocak 2015 Perşembe

PARİS SALDIRISI: FRANSA’NIN 11 EYLÜL'Ü

Fransa'nın başkenti Paris'te olan mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan silahlı saldırıda, 10'u gazeteci, 2'si polis 12 kişi öldü, beşi ağır 10 kişi de yaralandı.

Basında dikkati çeken anekdotlar…

Dikkat Çeken El İşareti

Fransa'da mizah dergisine baskın düzenleyerek 12 kişiyi öldüren saldırganlardan birinin vücut dili soru işaretine neden oldu.

Saldırıyı gerçekleştiren grubun lideri olan teröristin, sol elini havaya kaldırarak bazı işaretler yapması dikkat çekti. Sosyal medyada bu işaret üzerine büyük bir tartışma başlarken, saldırganın "Allah birdir" işareti yaparak tekbir getirdiği öne sürüldü.

Ancak saldırganın bu işareti sol eliyle yapması bu iddiayı çürüttü. Müslümanların sol elin işaret parmağını havaya kaldırarak tekbir getirmelerinin alışılagelmiş bir durum olmadığına dikkat çekildi.

Sol elle yapılan bu işaretin daha çok askeri alanda kullanılan "toplanın" mesajı olduğu yorumları yapıldı. Bunun da saldırganların profesyonel askeri eğitim almış kişiler olduğunu gösterebileceğine vurgu yapıldı.

Görüntüler Montaj mı?

Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırıda, amatör kamera tarafından çekilen, yerde yaralı yatan polise ateş etme görüntüsünün montaj olduğu iddia edildi.

Fransa’da Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırının ardından militanların yaralı bir polisi başından vurarak öldürdüğü anlara ait amatör kamera tarafından kaydedilen görüntülerin montaj olduğu iddia edildi. Görüntülerin yavaşlatılmış çekimi sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris'teki merkezine silahlı saldırı düzenlenmesinin ardından 2'si polis 12 kişi hayatını kaybederken 10 kişi de yaralandı. Saldırı anının bir bölümü amatör kamera tarafından kaydedilirken görüntülerde, Charlie Hebdo dergisine saldıranların çevreye ateş açtığı görülüyor. Görüntülere, bu sırada yaralanan bir polis memurunun yere düştüğü, daha sonra saldırganların polise yakın mesafeden uzun namlulu silahla ateş açtığı yansıyor. Saldırganlar olay yerinde bulunan siyah bir araca binerek olay yerinden uzaklaşıyor. Dünya basının da servis ettiği bu görüntülerde yerde yatan polisin yaralandıktan sonra başından vurularak öldürüldüğü belirtilirken, sosyal medyada görüntülerin montaj olduğu yönünde yeni bir tartışma başlatıldı.

Twitter üzerinden Gazeteci-Yazar Fatih Tezcan’ın da paylaştığı videoda, saldırıya ait görüntüler yavaşlatılmış çekim olarak gösteriliyor. Görüntüler yavaş çekim olarak oynatıldığında silahın namlusunun söylendiği gibi polis memurunun başına doğru olmadığı ve ateş sonrası merminin yerde yatan memurun yanına isabet etmesi sonrası toz bulutunun ortaya çıktığı görülüyor.

Bu videoyu izleyen twitter kullanıcıları saldırı anına ait görüntülerin montaj olduğu yönünde iddialarda bulunuyor. Twitter kullanıcıları videonun altına yaptıkları yorumlarda; yakın mesafeden uzun namlulu bir silahın yaralı polisi sarsması gerektiği, mermilerin polise isabet etmediği ve herhangi bir kanamanın görülmediği gibi ifadeler kullandı.

Charlie Hebdo Dergisi 2012 yılında Hz. Muhammed karikatürleri yayınlamış ve tepki toplamıştı. Fransa, karikatüre gösterilen tepki nedeniyle yaklaşık 20 kadar ülkedeki diplomatik temsilciliklerini ve diğer resmi kuruluşlarını geçici süre ile kapatmıştı. İHA


Cemil Ertem’in Akşam gazetesindeki yazısından…

New-York 9/11; Paris 1/7: Cui Bono?

İşte Fransa’da yapılan terör saldırısı, İslam’ı bir terör dini ilan etme amaçlı “karanlık” bir terör eylemidir ve şüphesiz Batı kaynaklıdır. Tıpkı Almanya merkezli PEDIGA gibi, tıpkı neocon-siyonist merkezli İŞİD gibi…
Ama biz şunu biliyoruz; Paris’te 11 kişiyi katledenler de, 9/11’de ABD’de ikiz kuleleri vuranda Batı’nın modernizmidir. Bu “modern” sömürü düzeni devam etsin diye… Bunun için, Ortadoğu’da IŞID gibi örgütler devşirildi, El-Kaide nasıl Amerika’nın 11 Eylül’ünü hazırlamışsa, Avrupa’nın da bir 11 Eylül’ü olmalıydı ki, Avrupa, kendi doğusuna doğru-ki bu Türkiye’dir- genişleyerek bu krizden çıkmasın, tıpkı Almanya’nın Nazi döneminde yaptığı gibi, içe kapansın ve ancak saldırarak, savaşla krizden çıksın…
Şimdi tekrar hem New-York 9/11 hem de Paris 1/7 için aynı-tarihi- soruyu soralım;
… kimin çıkarına; yani Cui Bono?


İspanyol aktör Willy Toledo'nun Paris katliamı mesajı ülkede infial yarattı.


İspanya'nın en ünlü aktörlerinden Willy Toledo'nun Fransa'nın başkenti Paris'te radikal dincilerin gerçekleştirdiği katliam sonrası yaptığı açıklamalar ülkede büyük polemik yarattı.İspanyol aktör Toledo sosyal medyada paylaştığı mesajlarında "Charlie Hebdo" saldırısının arkasında günde milyonlarca kişiyi öldüren batının olduğunu savundu.

Aktör Willy Toledo mesajında "Siz hiç gürültü çıkartmadan günde milyonlarca kişiyi öldürüyorsunuz, onların bu olaylar karşısında sessiz mi kalacağını düşündünüz" dedi.

Pentagon ve NATO'nun bombalı saldırılarının ülkeleri bile yok edecek düzeye geldiğine dikkat çeken ünlü aktör, "Bu olaylara karşı eleştirilerimi dile getireceğim, amacım sadece sizin de hafızanızı tazelemektir" açıklaması yaptı. Paris'teki saldırıyı lanetlediğini, şiddetle kınadığını da hatırlatan İspanyol aktör bu katliam ile herkesin başına önünü koyarak iyi düşünmesi gerektiğini ifade etti.

Willy Toledo bir süre önce de Avusturalya'da bir cafeye düzenlenen saldırı sonrasında attığı bir twitte, "Adamın biri bara giriyor, içerdekileri rehin alıyor, hiçbir zarar yok, ardından polis baskın düzenliyor 3 ölü. Sonuç dünyada İslam'a karşı alarma geçelim sesleri yükseliyor" demişti. (DHA)

'Paris saldırısında "İsrail" şüphesi'

Fransa’da 12 kişinin öldüğü terör saldırısı A Haber’de Birlikte Bakalım programında masaya yatırıldı. Yeni Şafak Gazetesi yazarı Salih Tuna, düzenlenen terör eylemine, Fransa Ulusal Meclisi’nin Filistin devletinin tanınmasına yönelik aldığı karardan bağımsız bakılamayacağını belirterek, “Karardan sonra İsrail Başbakanı Netanyahu “Çok büyük bir hata” olur demişti. Adeta tehdit eden bir açıklama. Fransa ne zaman İsrail’le ters düşse hemen orda bir olay çıkar” dedi. (Sabah gazetesi)

Charlie Hebdo'dan kehanet gibi karikatür

2009 yılından beri derginin Genel Yayın Yönetmeni olan ve 'Charb' takma adını kullanan Stephane Charbonnier (47), çizdiği son karikatürde sanki saldırının haberini vermişti. "Fransa'da hâlâ saldırı yok" başlıklı karikatürde silahlı bir kişinin "Temennileri sunmak için ocak sonuna kadar bekleyin" dediği resmediliyordu.Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in açıklaması:

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in konuşmasından satır başları; Paris'teki saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hz. Muhammed'in ismi kullanılarak yapılan bu saldırı, Peygamberimizi bu dünyaya yaydığı barış ve dinimize saldırı amacı taşımaktadır.

Çatışmayı körükleyenler başarı elde edemezler. Müslümanlar olarak hiçbir saldırıyı tasvip etmiyoruz. Bu saldırı İslam'a yapılmış doğrudan bir saldırıdır. Dünyanın güvenliği provokasyonla tesis edilemez. Bizleri derinden yaralayan en büyük husus İslamî görseli kullananlardır. Sadece Müslümanları değil batının aklı ile de dalga geçiyorlar. İslam için tekbir alet ediliyor. Batı'daki Müslümanları duyarlı olmaya davet ediyorum.


Haber Türk Gazetesi okuyucu yorumu:


Misafir08 Ocak 2015 Perşembe 08:58

11 eylül ile başlayan bu süreç, dünyayı perde arkasından yöneten derin güçlerin piyasaya sürdükleri, çok geniş kapsamlı, aynı zamanlı, çok ayaklı bir senaryonun fransa kurgusudur. bu oyunlar ve senaryolar bir gün tüm insanlık tarafından anlaşılacaktır. ve işte o gün, insanlık huzur bulacaktır.