.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

27 Ocak 2015 Salı

KRALLIK SAVAŞI

91 yaşında ölen Suudi Kral Abdullah'ın tahtına kardeşi Selman geçti. Normal gibi görülen bu değişimin perde arkasında ise taht kavgası gizliydi

Krallık savaşı

SUUDİ Arabistan Kralı Abdullah, 23 Ocak'ta hayatını kaybetti. Tahtına ise kardeşi Selman bin Abdülaziz el-Suud geçti. Bu gelişme, dışarıdan bakılınca olağan bir kral değişikliği gibi göründü. Oysa hanedanda aslında bir veraset krizi yaşanıyor. Anlamak için kısa bir tarihi bilgi verelim. Ailenin bugüne kadar gelen kökeni 18. Yüzyıl'da yaşamış Muhammed bin Suud'a dayanıyor. Suud'un Abdülaziz ve Abdullah adında 2 oğlu oldu. Abdülaziz'in soyundan gelenlere 1. İmam Ailesi, Abdullah'ınkine ise 2. İmam Ailesi deniyor. Abdülaziz, 1. İmam olmasına rağmen tahta geçenler onun soyundan değil, Abdullah'ın torunlarından geliyor. İmam tanımı bizi şaşırtmasın Vahhabi İmamı'ydılar. Suudi Arabistan'da tahta çıkışta, Osmanlı'da da uygulanan civar sistemi kuralı uygulandı. Bu sistemde taht aile üyesi en yaşlı kişiye geçiyor. İlk Suudi Arabistan Kralı olan ve 1953'te ölen Kral Abdülaziz'den bugüne kadar gelenler içinde geçen gün ölen Kral Abdullah 6. Kral, yerine geçen kardeşi Selman ise 7. Kral'dır. İlk Kral Abdülaziz, Osmanlılar'ın Necid Valisi'ydi. Osmanlılar Hicaz'dan çekilince, İngilizler'in yardımıyla Mekke ve Taif'i ele geçirip Necid-Hicaz Krallığı'nı kurdu. 1932'den itibaren ailenin adını alan Suudi Arabistan'ın kralı oldu. 

DARBE ÜSTÜNE DARBE 
Suud Ailesi'nde taht kavgasının ilk açığa çıkışı Abdülaziz'in ölümüyle ortaya çıktı. Yerine geçen Suud ile kardeşi Faysal arasında sert bir kavga yaşandı. 1958'de kardeşi tarafından tahtan indirildi, 1960'da tekrar geldi, 1964'te tekrar indirilerek sürgüne gönderildi. Bu kavgada hanedanın asıl kurucusu olan Muhammed bin Suud'un soyundan gelen ve"Sudayri" denen kabilenin Faysal'ı desteklemesi sonucu belirlemişti. Bunun karşılığında da Sudayriler devlet içinde güçlendi, pek çok kritik pozisyonu onlar ele geçirdi."Sudayriler"in bu yükselişi hanedanın diğer üyelerini rahatsız etti. Etkinliklerini kırmak için2006'da tahta geçecek kişiyi de belirleyecek olan bir komisyon kuruldu. Bu komisyonda 2011'de Kral Abdullah'ın veliahtı olarak Prens Nayef seçildi. Ancak Nayef 2012'de öldü. Ondan önceki 1. veliaht da Kral Abdullah'tan önce ölmüştü. Kısacası Abdullah'ın kendi yerine geçmesini istediği ve veliaht tayin ettirdiği 2 prens kendisinden önce öldü. Kral Selman ise ülke içi dengeler itibarıyla bu komisyonca veliaht seçildi. 

ABDÜLAZİZ'İN ÇOCUKLARI KAYBETTİ 
Yeni Kral Selman, Sudayri Kabilesi'ne mensup, dolayısıyla komisyon amacına ulaşamadı.Abdülaziz'in çocukları tahtı kaptırdı. Daha da kritik olan şu anda veliaht olarak Prens Mukrin'in seçilmesi. Mukrin'i de ağabeyi Kral Abdullah seçtirmişti. Mukrin'in, ilk kralAbdülaziz'in en küçük çocuğu ve annesi köle olduğu için kral olmaması gerektiği iddia ediliyor. Mevcut Kral Selman'ın 79 yaşında ve sağlığının bozuk olduğunu düşündüğümüzde pek yakında Mukrin'in tahta geçmesi bekleniyor. Suud Ailesi yaklaşık15 bin kişiden oluşuyor, bunun 5 bini ise prenslerden oluşuyor. Kısacası Suudi Arabistan'da dengeler hassas ve gelecek taht kavgalarına gebe görünüyor.

TAYFUN ER

Takvim Gazetesi
http://www.takvim.com.tr/Dunya/2015/01/27/krallik-savasi

8 yorum:

 1. Arkadaşlar bahsettiğim gazeteleri iyi okuyalım demiştim.

  Bugün Gazetesinde yazan Tarık Toros yazısının son paragrafına bakalım. Şu sıralar birtakım rüyalarda da uçak kazasıyla Erdoğan ilişkilendiriliyor.

  Şöyle yazmış :

  (BU ARADA YAZISININ ORTASIYLA BAŞININ BU FIKRAYLA ALAKASI YOK. BELLİ Kİ BAZI DUYUMLAR ALIYOR BU ELEMAN BENCE,BİRDE BU ADAMLAR MUKADDESAT HAKKINDA BÖYLE DALGA GEÇEN FIKRALAR YAZAR OKURLAR,HOCALARI DA CEBRAL'İ SEVMEZ AYNI YAHUDİLER GİBİ,PARTİ KURSA OY ATMAZ.)

  Fıkra bu ya:

  Azrail, Temel’in yanına gelir, “Kardeş vaktin tamam, hadi gidelim” der.

  Temel de uyanık ya, kendini acındırır, ısrar eder, pazarlık yapar; “Bana 5 yıl süre ver ondan sonra gel al canımı.”

  Talebi kabul edilen Temel, kendi kendine “Pilot olursam beni havada yakalayamaz” derken 5 yıl geçer.

  Azrail, Pilot Temel’in yanına gelir, “Vakit doldu gidelim!”

  Temel de, “Şimdi canımı alırsan arkada 300 yolcu var onlar ne olacak” diye canhıraş yalvarır.

  Azrail’in cevabı dört dörtlüktür: “Oğlum hepinizi bir araya getirene kadar anam ağladı zaten!”


  (bu fıkraya yazarın temennisi diyebilirsiniz ancak bence tezgahlarını ağızlarından kaçırıyorlar.)


  ***

  evrenindili.com'dan

  Recep Tayyib Erdoğan

  İsminiz: hasanyavuz
  Öngörünüz: İki gündür RTE'yi rüyamda görüyorum.Bugünkü rüyamda RTE'yi göğe yükseliyor ve bir bulutun üzerine çıkıyor ve akabinde büyük bir deprem oluyor,deprem sonrası heryeri simsiyah bulut şeklinde alabildiğince çekirge sürüsüyle kaplanmış gördüm.Göğe yükselme-Deprem-Çekirge Sürüsü (yorumlar:FELAKET)

  Kaynak: Rüya
  Deneyiminiz: Deneyim orta
  Yaşınız: 41
  Cinsiyetiniz: Erkek
  Algı canlılığı:
  5


  R.T.Erdoğan Ve Önemli Gelişme

  İsminiz: nazlican401
  Öngörünüz: Rüyamda Cumhur Başkanı R.Tayyib Erdoğan'ı görüyorum.Bir sokak dönemeci gibi,köşe biyerdeyiz.Ben biraz gerisinden izliyorum.Çok bitkin ve halsiz gözüküyor,yüzü kireç gibiydi.Aynı zamanda birşeylere çok kızmış.Bir tabelayı sökmeye çalışıyor,elinde İstanbul yazılı başka bir tabela var.Sökmeye çalıştığında ne yazıyordu bilmiyorum.Çok halsiz olduğu için sökemiyor,zorlanıyor.Yanına gidiyorum yardım ediyorum,beraber söktük.Diğer istanbul yazan tabelayı astık.Ben bu nedir,niye yaptık der gibi bakıyorum.Kızmış bir şekilde,"çok büyük badire atlattık"diyor.
  Büyük bir sağlık sorunu yaşayabilir,suikast yada daha ciddi siyasi bir olay.Sonucunda çok büyük değişikliğin olacağı birşey.Tabela değiştirmenin sembol olduğunu düşünüyorum.Nasıl yorumlayacağımı bilemedim.Zaman olarak bilmiyorum ama yakın zaman gibi geliyor.

  Anahtar kelime: R.Tayyib Erdoğan,hastalık,suikast,büyük değişiklik,İstanbul.
  Kaynak: Rüya
  Deneyiminiz: Deneyim iyi
  Cinsiyetiniz: Kadın
  Algı canlılığı:
  4

  YanıtlaSil
 2. http://safaasya.blogspot.com.tr/2015/01/yunanistanda-syriza-iktidara-geldi.html#gpluscomments

  bu linkinj altında bazı yorumlar mevcut bir tanesi dikkatimi çekti :

  altan elcuman14 saat önce - Herkese açık olarak paylaşıldı

  şam surları--türkiye
  fetih müjdeleyen ses--asker kökenlinin yünan adalarını batı trakyayı fethe karar vermesi
  ada--kıbrıs
  sapkın bidatçı kandırılmışlar---pkk
  türk nahiyesi--güneydoğu anadolu

  ""ilk alamet abbasoğullarının(işid) arasındaki ihtilaftır...sen bunu göremeyeceksin ama senden sonrakilere ilet ve şam surları üzerinden fetih müjdeleyen ses gelecek. o seste sizin için yüce bir kurtuluş vardır..şam mescidinin sağ duvaru yıkılacak cabiye yere batacak..sapkın bidatçı kandırılmışlar türk nahiyesinden isyan edecekler..hemen ardına rumlarda karışıklıklar çıkacak...türkler geri dönüp adaya inecekler...rumlarda ramleye inecek..."""

  işid yok edilmek için gün sayıyor işid yok edilmeden yünanlılar saldırmış asker kökenli ülkenin başına geçmiş...yünanın elinden herşeylerini almış pkk yapacağını yapmış yünanlılarla işi bitirmiş olan türkiye kıbrısı almış pkk ile adam akıllı savaşıyor olacak..HEPSİ İŞİD BİTİRİLMEDEN EVVEL...

  ne kadar yakın olduğunu siz düşünün...akdenisde iki sismik gemi yanı başlarında savaş gemisiyle bekliyorlar...bi mermiye bakar...

  pkk nevruz için gün sayıyor...ve gizlemiyorlar artık...2 aydan az var nevruza...nevruzda pkk saldıracaksa yünanistanın bugün yarın vurması gerekir....haberiniz ola...

  ayrıca diğeri :

  Serkan Yonder6 saat önce+1
  2
  1
  1
  Yanıtla

  PKK baharda, seçimden önce ayaklanmaya hazırlanıyor. Abdullah Öcalan İmralı'dan çıkarılmayacağına göre PKK kalkışması kesinlikle olacak. Bu yüzden genel seçimler hiç yapılmayabilir. PKK'lı Kürt halkını silahlandırmışlar. Ordunun müdahelesi kaçınılmaz olacak. Yunanistan batmış bir ülke. Denize düşen yılana satılırmış. Son seçimler bunu gösteriyor. Yunanistan'dan bir çılgınlık beklemek hiç de uzak değil. Yemen'de darbe oldu. Yemen ABD kontrolünden çıktı İran kontrolüne girmekte. Bu çok önemli bir gelişme. Yemen'in Suudi Arabistan'ın arka bahçesi olduğu söyleniyor. Yani Yemen'in karışması Suudi Arabistan'ın karışması demek. Yemen'deki isyan Suudi Arabistan'a sıçrayabilir. Suudi Arabistanla ilgili Hadis gerçekleşmekte. Kral Abdullah öldü. Sırada Suudi Arabistan'ın karışması ve Hz. Mehdi'nin zuhuru var. Tesbih taneleri dökülüyor. 

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yunanistan yeni Savunma bakanı Panos Kamenos, Türkiye karşıtı söylemleriyle biliniyor.

   "- Savunma Bakanı: Kamenos, Türkiye’ye karşı çok sert söylemleri ile tanınıyor. Başbakan Davutoğlu’nun aralık ayındaki Atina ziyareti sırasında sokakta protesto gösterisi düzenlemişti. Propilea meydanındaki gösteriye yaklaşık 70 kişi katılmıştı. Kamenos “Türkiye tahrik ederken Yunan Hükümeti Davotoğlu ile görüşmeler yapıyor” demişti. "

   Sil
 3. Bu adama bir de avamdan bir Müslüman gözüyle bakalım:

  – Bediuzzaman Mekke veya Medine’de yaşama imkanı bile olsa Türkiye’ye gelip mücadelesine ve davetine devam edeceğini söylerken, bu deccal tam tersine hilafet merkezinden küfür merkezine hicret(!) etmiştir.

  – Şimdiye kadar bir tane İslami çalışma ve hizmet yapmadığı halde hep yalanla dolanla çalışmalarına İslami kılıflar uydurmuş ve bu konuda koca bir topluluğu hatta ümmeti kandırabilmiştir.

  – Abdulkadir Molla şehit edildiğinde susmuş, aynı günlerde siyonist destekli Nelson Mandela öldüğünde taziye yayınlamıştır.

  – Furkan siyonist askerlerce şehit edildiğinde siyonist otoriteye baş kaldırdı deyip pisipisine öldü derken, müslüman ve İslamcı bir hükümete başkaldıran teröristlerin arasında ölen Berkin Elvan için taziye göndermiştir.

  – Afganistan’ı işgal eden Amerika’ya tam destek verirken, o işgale direnen mücahitlere ve liderlerinden şehit Usame bin Ladin’e etmediği hakaret kalmamıştır.

  – İsrail’de Saddam tarafından kazara yaralanan çocuklar için sabahlara kadar ağladığını salya sümük anlatırken, aynı gece Amerika tarafından şehit edilen onlarca çocuğu hatırlayamamıştır bile.

  – Bugün Suriye, Filistin, Arakan, Mali, Sudan, Orta Afrika Cumhuriyeti ve Mısır gibi ülkelerde cani ve barbar Batı tarafından günbegün katledilen bebekleri, sivilleri ve kadınları 30-40 yıldır görememektedir.

  – Kendi hırsızlık, arsızlık, yolsuzluk, yüzsüzlük, suikast ve katliamlarına rağmen, yüzünün kızarması gerekirken, bu ümmetin yetiştirdiği ender liderleri ve alimleri hırsızlık ve yolsuzluk ile suçlamaya devam etmektedir. Örneğin Recep Tayyip Erdoğan, merhum Erbakan, şehit Ahmed Yasin vb.

  – Erbakan gibi şerefli liderlere her zaman kinini kusmuşken, Ecevit ve KK gibi İslam düşmanlarını her daim övmüştür.

  Bu Deccal’in dosyasında bir tane olumlu cümle yoktur, olumsuzları da biz saymakla bitiremeyiz.


  https://ebuhuzeyfeturki.wordpress.com/asrin-ibni-selulu-fethullah-gulen/deccal-fethullah-gulen-mi/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kurgucu Davut'a

   Bediüzzaman’ın ünlü bir sözü var: Batıl fikirleri iyice tasvir safi zihinleri idlaldir.

   Batıl yani dine ve İslam’a aykırı her sözün nakli ve izahını yaparcasına kopyalanarak eleştirilmemeli. Sadece zayıf noktasını icmalen belirtip eleştirmek lazım. Çünkü bu rüyalar algı operasyonu çerçevesinde değerlendirilmeli. Ben bu paralel yapının bir çok mensubundan buna benzer şeyleri tamı tamına 5.5 yıldır duyarım Özellikle 2010’dan sonra yok “iki senesi kaldı” yok “hasta” yok bilmem nesi kaldı diye. Adamlar Risale-i Nur dersi yapacaklarına oturup mahalle karıları gibi batılane söylentileri yaymayı İslam’a hizmet sandılar.

   Bediüzzaman’ın buraya gelmesinin sebebi, Türk görünümlü İslam Deccalidir. Siz daha bun anlamadı iseniz yazık. Osmanlı Hanedanı’nın yıkanların içinde o da vardı. Bir zabit idi. Ve Yıldız Saray yağmasına katılarak çaldı çırptı. Sonra da mensup olduğu taife ile birlikte iktidar oldu.

   Tekrar yazayım Süfyan Yahudi tandansında İslam aleyhtarı ve iman esaslarına şiddetle muhaliftir. İslam bayraktarı olan milleti dinsizleştirme vazifesini görmüştür. Ama başaramamıştır. Niçin? Çünkü Mehdiyet ona dur demiştir. Mehdiyeti’in bir vazifesi de onun bid’a rejimini ıslah etmektir. Yani imana hizmet esasında çalışmak ve bunun neticesinde rejimi İslam’a dost yapmaktır.

   Yanış hedefe taş atmak Süfyan’a bir nevi hizmettir. Süfyan öldüğü zaman İstanbul dikilitaştan bütün dünyaya duyulurmuş. Yani o tarihte radyo anteni orada idi ve oradan ölüm haberi verildi. Ama o, ölmesine rağmen ondan sonra gelen iki nolu süfyan (ki onun ömrü birincisinhen daha uzun ve zararı daha çoktur) tahrip icraatını sürdürmüştür. Her ikisin toplam saltanatı 25 yıl kadardır. Bu 25 yıl, gaybi ihbarattaki İslam ülkelerinin mutlak anlamda istila ve işgal olacağı süresine eşittir. Ondan sonra hem İslam ülkeleri bağımsızlığına kavuşur, hem de Türkiye’den Süfyanizm çöküşe geçer. 4 darbeye rağmen 4 karşı öldürücü milletin sillesi onu yere yıkmıştır.Yanlış yere çok taş atıyorsun.

   Gayri ciddi çok internet sitesi var ve hepsi belli odaklara hizmet etmek için yalan-yanlış algı operasyonu yürütüyor. Adını verdiğin bir sitede Türkiye’nin kurtuluşunun batıcı, laik, milliyetçi politikalarla olacağını belirtir. Ki ırkçı siyasi görüşün bir başka versiyonu.

   Gazete haber verir. Doğru ve yanlış. Ama dini eserler insana hem maddi hem manevi azık sağlar. Her ay bir kitap okumayan yorum yapmasın.

   Kur’an hakikatleri varken ne zamandır Müslümanlar rüya ile hareket eder oldu? "Elde Kuran gibi bir mucize-i baki varken,baska bürhan aramak aklıma zaid görünür/Elde Kuran gibi bir bürhan-ı hakikat varken münkirleri ilzam icin gönlüme sıklet mi gelir"

   Sil
 4. Dikta bi yönetim oldugu için kraliyet ailesi içinde Ki Çelme atmalar gündeme bek gelmemekdedir. Allahu alem ilerde ay yılarda bu ikdidar cekişmeleri daha belirginleşir.

  YanıtlaSil
 5. Türkiyemiz İle alakalı hoş oLmuyan oLay lar pkk uzantısı bdp eLi iLe fitne ateşi yakılınmak ister.. detayLarı hakında payLaşımı uygun görmedime es geçiçeM Türkiyenin en Fitneci örgütü bunlardır. marksiz ateis bi ideolojiye sahiblerdir. aşırı ırk eksenLi ve Devlet düşmanılıgını isyanı körüklicek oLan bunlardır. Devletimizin bunları cok iyi izlemesi lazım dır cokda şımarmalarına izin veriLmemellidir dogudaki Müslüman Kürtleri de mahale baskısı iLe suturmak isterler. Türkiye için ne PareLeL ne başkaları bunlar kadar TehLi arz etmemekdedir. bdp Tabanı gençler sokak çatışmalarına cok meyili olup cabuK gaza geleN lerden oluşmakda Seçim ler de bu bdP baraJ altı kalma olasılıgı yüksek (ilerde ALLaH nasip ederse paylaşırım) ve meclise milletvekili sokamadıkları için-- İsyaN çagrısı bunlardan geliR Allahu Alem-- aldanan lar bunlara uyanlar kimin peşinden gitiklerine dikkat etmeleri gerekir. Türkiye üniter Devlet yapısını parçalamak için ve KardeŞ çatışması oluşması için haçLı batı tarafından zamanında egitiLmiş ve kürtçülük hareketi gibi gözüken DecaLLİYE bi akım dırlar. içlerinde sünnetsiz lerde mevcudur. üst akıL bunlara zaman ve zemin için bekLetiyoR. PareLeL yapının tabanı ise bu Tür çatışma kültürüne sahib degiL --onların görevi başka idi devletin içinde kadrolaşma medya, finans-- bu pKK ve siyasi koLu silahLı çatışma için egitiLmişdir, tabanıda buna musait dir. Müslüman Kürt kardeşlerimiizn bu DeccaLiye örgüten uzak durmaları gerekir. oyun küreseL dir. maksad GüçLü bagımsız müslüman KARDEŞELRİNLE İLGİLENEN bir Türkiye istenmemekdedir. iç meselesi iLe ugraşan Bir Türkiye haÇlı batının işine geLir. işTe PKK ve siyasi uzantısı bunun için pazarLık konusudur. bekletilmekdedir. Türkiyenin GüçLnemesinden dıl dünyaya açıLmasından rahatsız olanlar bunları Kulanmak için bekletmekdedirler. aga babaları kafirlerdir. pkk ve siyasi uzantısının Devletin cok Ciddi tedbirler alması gerekiR. siyasi askeri egitim Müslüman halk la vatan hainlerini ayırt ederek. özenilereK

  YanıtlaSil
 6. Davut kardeş maksat hasıl olduğu için mesajı sildim. Abdülkadir beyin uyarısı için teşekkür ederim. Dikkatsizlik etmişim. Ana sayfaya bakmamıştım.

  YanıtlaSil